Forum Forum finansoweBanki

Platforma ulży frankowiczom. Banki zapłacą za to 9,5 mld zł.

Platforma ulży frankowiczom. Banki zapłacą za to 9,5 mld zł.

Wyświetlaj:
bums / 89.71.196.* / 2015-07-08 14:58
Jak dla mnie, to taka pomoc jest do niczego. Nierówne traktowanie już samych "frankowiczów" - powierzchnia domu, mieszkania, ilość dzieci... żart jakiś. Jeśli mają pomóc to przewalutować po kursie wypłaty, skorygować spready przez lata spłaty i tyle. Inna pomoc nic nie da, to półśrodki, lepiej już to zostawić jak jest. Widać, że wybory idą... :)
Frankowicz. / 83.31.144.* / 2015-07-08 14:58
Moim zdaniem propozycja Po odnosnie spłaty kredytów denominowanych we franka, to jest coś takiego jak w tym dowcipie, kiedy lis zaprosił bociana na kolację podając mu strawę na talerzu, niby jest coś do zjedzenia ale nie można tego spróbować. Tak samo jest z tą propozycją kredytobiorca żeby skorzystać z tej propozycji, raz musi wybuli dodatkowe pieniądze, a do tego jeszcze ma ograniczenie w metrażu. Śmieszna propozycja i nie pomoże pozytywna opinia Gomułki , żeby ją nazwać poważną. Poczekamy na propozycję PiS.
ariel / 83.22.233.* / 2015-07-08 15:08
A kto kazał Wam brać kredyty we frankach? Wtedy ludzi, którzy zaciągali kredyty w zł. nazywaliście kretynami a teraz oczekujecie pomocy? Cwaniacy lepszej kategorii?
polak111 / 5.172.247.* / 2015-07-08 14:56
DLA STARYCH i schorowanych 65 latkow harowka i nie zadnej POmocy
a dla bogatych i cwanych frankowiczow TAK

to sa wlasnie rzady PO
malfoj / 46.238.114.* / 2015-07-08 14:56
ooooooooooooooo biedne banki!!!! A jak dawały kredyt we frankach, pożyczając polskie pieniądze i naliczając spready to jakoś nikt nie martwił się, że to nie jest w porządku!!!!!
drf / 83.10.74.* / 2015-07-08 14:56
Jak ta oszustka krytykowała wcześniej PiS za takie propozycje, a teraz co? bo szykują się przegrane wybory? precz
twojw imie / 31.179.246.* / 2015-07-08 14:55
Mam w chf kredyt. ale mi nie poluznią . nigdy tez niedostałem zadnej kasy od panstwa np. na dzieci . za dobrze sobie radze . jestem za to karany pod .doch . a do lekarza poszedłem po 20 latach i termin do specjalisty 3-4 mies. Za co płace ? Znajomi w rozmowach - ni to żart czy co - zawsze widzą mnie jako tego który nic niedał , albo cokolwiek mnie przykrego spotka zawsze sie smieją ze jest ok bo na mnie trafilo . daje ludziom (kilku osobom ) prace staram sie lepiej płacic niz te paranoidalna podstawa. Niewiem dlaczego tak jest . To moja wina ze sie nauczyłem jezyka niemieckiego ? czy to moja wina ze pezez 25 lat odkładałem kazdą zł i mam kontakty z niemcami i tam sprzedaje ? Dlaczego polak to taka zawistna i wyrachowana katolicka osobistość ?
kaSia 123123 / 88.156.133.* / 2015-07-08 14:54
Jasne, a złotówkowicze niech sami sobie radzą! Też mi sprawiedliwość. Przypomina że każdy miał świadomość że kurs może wzrosnąć, więc musieli podjąć to ryzyko jak chcieli niższe raty. Ja mam kredyt w złotówkach - za niskie zarobki by dostać go we graniach i teraz rozumiem czemu banki wymagały wyższych zabezpieczeń na obcą walutę. Ja wiem że frank poszedł w górę ale każdy jest dorosły i odpowiada za swoje decyzje. Ja w złotówkach musiałam płacić wyższe raty niż Ci we graniach ale ryzyko było mniejsze...
JURUS / 93.105.42.* / 2015-07-08 14:52
co to za figury ci frankowicze ci w złotówach co brali kredensy to co o macochy ? KAZDY MOGŁ BRAC KREDYT W TYM CO CHCIAL BANKI NAMAWIALY DO BRANIA W TAKIEJ WALUCIE , JAKA OBOWIAZUJE W KRAJU. MIELI TYLE LAT SPOKOJU CZAS ZA TO ZAPLACIC!!! U*****...C ICH JAK NIESTAC NA RATY ZABRAC MIESZKANI NIE ROBIC ROZNIC JA SIE KATOWALE ZLOTOWKAMI A ONI SIE SMIELI TERAZ JA Z NICH SZYDZE
berecik / 62.87.154.* / 2015-07-08 14:52
Ostatnio słyszałem wypowiedź pani premier w TV na temat planów PIS, w której to pani premier tłumaczyła, że "banki zapłacą" oznacza "klienci banków zapłacą".
Proponuję więc zmienić tytuł artykułu na:
"Platforma ulży frankowiczom. Klienci Banków zapłacą za to 9,5 mld złotych + koszty manipulacyjne"
Błękitny Ocean Istnieje / 83.20.47.* / 2015-07-08 14:52
powinniśmy zbiorowo zaprzestać spłacać toksyczne frankowe zobowiązania - wszyscy jednocześnie - może wtedy oszuści z PO i banksterzy przewalutują z kursem z dnia zawarcia umowy - Banki franków nie miały , nie wpłaciły na konto , więc umowy są NIEWAŻNE ! sam wypowiedziałem umowę i czekam na proces sądowy - wygram na 1100%
aniol171 / 88.151.138.* / 2015-07-08 14:51
A wystarczy zmienić prawo. Mam na myśli, że jeżeli nie chcę płacić kredytu to oddaję mieszkanie do banku wraz z kredytem. I bank ma możliwość sprzedać to mieszkanie lub wynająć. A ja zaczynam nowe życie, bez kredytu. Chodzi o to, że bank udzielił mi kredytu na mieszkanie to niech tylko to mieszkanie będzie zabezpieczeniem. A nie cały mój majątek, by tylko zaspokoić bank. Ryzyko wtedy jest i banku i moje. Ja tracę mieszkanie i te wszystkie lata przez które płaciłem bankowi raty i nie mam nic. A bank traci to, że więcej nie spłacam, bank ma mieszkanie, ale nie może ode mnie więcej wołać pieniędzy. Zrobić tak jak w USA. I wtedy banki same będą decydowały, czy podejmować ryzyko kursowe udzielając takich kredytów, czy też nie. A teraz jest tak, że wszystko co złe jest przerzucone na klienta. A bank umywa ręce.
A ustawa o bankructwie konsumenckim to jakiś bubel. Jakbym chciał z tego skorzystać, bo nie chcę więcej płacić bankowi rat. To nie mogę z niej skorzystać, bo pracuję. Czyli wg nich lepiej rzucić pracę, przez pół roku lub rok nic nie płacić doprowadzić do narośnięcia takich długów, że hoho i wtedy łaskawie mi pozwolą upaść. Chore to wszystko.
stopfrankowicza / 87.204.83.* / 2015-07-08 14:51
Nic Wam to nie da, musicie wyjść na ulicę i spytać Kowalskiego czego chce.... co trzeba zrobić żeby na Was zagłosował.Za mnie nikt kredytu w złotówkach nie spłaci. Każdy głupi wie co to waluta i ryzyko kursowe, każdy kto brał taki kredyt był imbecylem nieświadomym co do wahania kursu???? Śmieszne to jest....mieliście 8 lat,żeby naprawić system... a teraz w obawie przez przegraną udajecie...że pomagacie frankowiczą ....chyba sobie...bo kogo stać było na kredyt w walucie obcej???
em74 / 31.175.135.* / 2015-07-08 14:54
No właśnie stać było na franka tych , których nie było ( wg banków ) stać na złotego !!!
ała / 5.172.234.* / 2015-07-08 14:51
a co z kredytami zaciągniętymi w złotówkach pomoc się już nie należy my jesteśmy gorsi od frankowiczów z jakiej racji przecież my też jesteśmy obywatelami tego kraju i chyba prawa mamy jednakowe
aniol171 / 88.151.138.* / 2015-07-08 14:58
Wyście pomoc dostali chociażby w MDM i Rodzina na Swoim. Czemu wtedy my Frankowicze byliśmy gorsi i nam pomoc się nie należała. A wystarczy by pomoc była w równej kwocie powiedzmy 500-700 zł przez 8 lat. A ile ja za tą kwotę kupiłbym CHF to już moja sprawa. Ale nie w tym kraju tylko jedni mają lepiej, a reszta to głupki, którzy na pomoc nie zasługują. Zawsze tak było, jest i będzie. Zależy od elity rządzącej. Dlatego ja wolałbym zamiast przewalutowania inne rozwiązanie. Nie stać mnie na spłatę to oddaję mieszkanie bankowi wraz z kredytem. I zaczynam nowe życie. To samo może dotyczyć złotówkowych. Nie stać Cię na mieszkanie oddajesz bankowi i masz spokój. Ale nie u Nas prawo jest takie, aby chronić banki i gnoić obywateli. Tzn biorąc kredyt n a mieszkanie to zabezpieczeniem jest nie twoje mieszkanie, ale wszystko co posiadasz, co odziedziczyłeś itp. Co jest chore. Bo ja na odziedziczoną działkę kredytu nie brałem, a i tak mogę to stracić, bo jest takie prawo, które pozwala złupić obywatela do kości. Byle żydowska banksterka była zaspokojona.
kk67 / 31.175.135.* / 2015-07-08 14:48
CZY KTOŚ WIDZIAŁ DOM DO 100 m2 ???

TAKICH DOMÓW SIE NIE BUDUJE - BO PO PROSTU SIĘ NIE OPŁACA !!!

NORMALNY NIEDUŻY DOM TO 120 - 150 m2

DLA CZYJEGO POCIOTKA JEST TA USTAWA ???

... A MOŻE NA MIESZKANIA POD WYANAJEM W WARSZAWCE ?
akwarium24 / 2015-07-08 14:48
Kopacz straszy nas Grecją. To tak jakby złodziej ostrzegał nas przed włamaniem

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: