Forum Forum finansoweBanki

Platforma ulży frankowiczom. Banki zapłacą za to 9,5 mld zł.

Platforma ulży frankowiczom. Banki zapłacą za to 9,5 mld zł.

Wyświetlaj:
Jerry / 31.11.134.* / 2015-07-09 08:50
Jak oni coś proponują to jest 100% świństwo
gall195 / 91.224.116.* / 2015-07-09 08:19
i oto chodzi z tą propozycja PO by tak naprawdę poróżnić między sobą Frankowiczów. To im najlepiej wychodzi
frankowcy bez frankow / 176.97.81.* / 2015-07-09 08:15
rzad nie POzwoli na skrzywdzenie banków -bo kto budował dom mniejszy niz 100 m2? prosze o wpisy.
Czekamy na przewalutowanie z kursem na dzien podpisania umowy. Z Bronkiem zrobiliśmy porządek to i z tym rządem sobie poradzimy
DUDA GRACZ / 83.8.5.* / 2015-07-09 06:09
Kredyt we frankach to hazard i ma sens gdy jeden ogra drugiego. Jeśli nie można wygrać to po co grać?
Jerzy-George / 2.101.233.* / 2015-07-09 06:06
Nie mam żadnego kredytu na szczęście na głowie, ale według mnie to rozwiązanie miało być dobre dla kredytobiorców a nie dla banków. A tu niestety tak jest. Poza tym dlaczego ktoś nagle zaczyna określać powierzchnię nieruchomości, a nie bierze pod uwagę że bez względu na jej wielkość udzielono kredytu. Tu widac że jeżeli wszystko jest dobre dla banku to jest OK, ale jesli miałoby być korzystniejsze dla Kowalskiego to już nie. Zasada równi i równiejsi jak widać na załączonym przykładzie. Rząd martwi się ile to zapłacą banki, ale już nie wspomina na ile po drodze one ograbiły Kowalskiego. No cóż pani Kopacz i spółka widocznie zbyt głęboko siedzą w kieszeni prezesów banków. Według wększości prawników, umowy frankowe od urodzenia były wadliwe i jako takie z urzędu są nie ważne, co zresztą potwierdził już wyrok w stosunku do jednego z banków od którego ten już sie odwołał.
kasska567 / 78.9.110.* / 2015-07-09 04:58
To NIESPRAWIEDLIWE. Przewalutowanie TAK ale z dnia wzięcia kredytu. Jeżeli ma być jakiś warunek to jedynym warunkiem powinien być rok wzięcia kredytu a nie metraż domu lub mieszkania, lub ilość osób w rodzinie. Wiadomo że ci co brali kredyty w 2008 roku kiedy frank sięgnął dna (1. 98 CHF) spłacają najwięcej, dlatego oni w pierwszej kolejności powinni otrzymać pomoc.
kubaksjdfskjdfh / 91.212.155.* / 2015-07-10 16:15
NIESPRAWEDLIWE ?? Brałeś we frankach bo liczyłeś na tańszy kredyt.

Byłeś chytry lub doradca Cię oszukał mówiąc, że będzie taniej.

Innej opcji nie ma.
Aga377 / 66.44.25.* / 2015-07-09 03:27
Dom do 100m2 powierzchni... ciekawe gdzie są takie domy. Chyba chatki przedwojenne. Obecnie ciężko w takim metrażu znaleźć nawet segment, a co dopiero dom.
olololololololo / 37.47.46.* / 2015-07-09 00:53
Czyli - tak : frankowiec wziął kredyt i miał do spłaty 200tys kredytu obecnie ma do spłaty 400 to Rząd mu umorzy 50% z kwoty powiększonej o 200tys. Na pół z bankiem po 100 tys czyli do spłaty będzie miał 300tys. Piękny przekręt :-)
To ekstra program ale dla banksterow.
Gwarantowane dodatkowe 100tys z pieniędzy pozostałych podatników.

Powiem wprost p. Kopacz oraz PO nie ma czego szukać już w rządzie. Ja mam kredyt w złotych i nie będę dokładał z moich podatków do kredytu frankowców którzy zostali oszukani przez złodziejskich baksterów. Nie mam wyboru muszę zagłosować na PIS Pani Kopacz mnie zmusza.
Anatol777 / 83.22.166.* / 2015-07-09 22:48
Można to ująć jeszcze inaczej. Frankowiec dostał 200tys. wypłaty kredytu. Teraz chcą mu zamienić to na nowy kredyt złotówkowy (wysokooprocentowany) na kwotę 300tys. bez żadnego wypłacania jakiś dodatkowych pieniędzy. Jakby tego było mało to chcą jeszcze zapomnieć o wszystkich dotychczasowych spłatach rat. No rzeczywiście biedne te banki.
dżinks / 80.238.92.* / 2015-07-08 23:51
A ja do wszystkich którzy wzięli kredyt we frankach - sorry winettou ale matoły muszą płacić za błędy i nie pieprzcie głupot że nie było innego wyjścia.Więcej ludzi wynajmuje mieszkanie niż tych co wzięli kredyt.A co do opłat - wycofajmy wszystkie powtarzam wszystkie oszczędności ze złodziejskich banków i zobaczymy kto zapłaci za złodziei !!!!
POburuny / 37.47.45.* / 2015-07-08 23:31
prawdzie koszty ryzyka kursowego mają ponieść banki" gdyby banki wypracowywały pieniądze sprzedając swoje usługi na rynkach zewnętrznych-koszty poniesiecie wy klienci banku
POburaki / 37.47.45.* / 2015-07-08 23:28
koszt pokryje bank - a bank niby skąd ma pieniądze -odpowiedź jest prosta z klientów banku -bo jesli ktoś myśli że prezesi zrezygnują ze swoich dochodów to jest w błędzie
Bb742 / 5.172.236.* / 2015-07-08 22:52
Limity oderwane od rzeczywistości.Kupiłam w dawnym bloku PGR, na wsi 80 m mieszkanie za 180 tys. zł, a pan X za te same pieniądze w dużym mieście kawalerkę. Sytuację finansową mamy podobną. On skorzysta z projektu, ja nie !
1 minuta temu odpowiedz Twój głos
mno_1966 / 37.128.11.* / 2015-07-08 22:44
Kwestia kredytów frankowych jest wykorzystywana politycznie i nakręcana przez media ponad rzeczywisty problem.
Gdy się czyta komentarze samych zainteresowanych, to w chwili szczerości przyznają że główny problem to nie rata z którą sobie jakoś radzą, ale wartość nominalna tego kredytu.
Ale logicznie rozumując skoro rata nie jest problemem, to po okresie na jaki wzięty jest kredyt temat zniknie.
Jeśli teraz zrobimy wyłom i powiemy że darujemy im część kredytu tylko dlatego że mają dyskomfort psychologiczny bo kredyt który wzięli na 30 lat przez kilka lat malał teraz od 3 lat rośnie to oprócz kosztów jaki poniesiemy wszyscy w konkretnych pieniądzach spowodujemy znacznie większe straty w gospodarce.
Bo teraz każdy będzie chciał podważyć każdą umowę która nie okazała się tak korzystna jak na początku sądził.
Można by się zgodzić na takie koszty gdyby z tymi kredytami był jakiś duży kłopot.
Ale na razie większy problem mamy z kredytami konsumenckimi i chwilówkami.
Ale nie wykluczone że będziemy musieli zjeść tą żabę bo zbliżają się wybory i część osób chce się koniecznie dostać do Sejmu nie bacząc na koszty dla gospodarki.
Co nie zmienia faktu że banki muszą się przygotować na "czarny scenariusz".
Argument że skoro banki mają 15mld zysku to powinny je rozdać "frankowiczom"jest absurdalny.
Bo dlaczego akurat im, a nie bezrobotnym,niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym czy na opiekę nad ludźmi starymi-jeśli już idziemy w taką demagogię.
PO niestety musiało ulec tej demagogii i spróbować rozwiązać ten niby problem za 9 mld zł.
Czy się uda-nie wiem.
Obawiam się że tutaj niestety PIS przelicytuje.
vova52 / 2015-07-09 07:17
to nie wyłom tylko prawo do traktowania złodziei zgodnie z prawem. Ten manewr z przekrętem walutowym stosowany jest przez banki od kilkudziesięciu lat na świecie. Złodziej zazwyczaj jest łapany i karany. Karą jest co najmniej zwrot zagrabionych pieniędzy. Kiedyś złodziejom odcinano rękę. Jestem za taka karą. To co tutaj się dzieje w tym kraju to nie wałek to wielki przekręt przy wsparciu partyjniaków opłacanych przez banki. Zobaczcie kim oni są pracują w bankach, pracowali w bankach i w nagrodę też będą pracować w bankach dla których się dobrze zasłużyli. Nazwiska są znane.
romwel-78 / 95.40.112.* / 2015-07-08 23:14
Szanowny mno_1966.
Po pierwsze bardzo chciałem wziąć kredyt w PLN ale wmówiono mi że nie posiadam zdolności i jedynym rozwiązaniem było wziąć w CHF;
Po drugie kraj w którym mieszkam pomaga kredytobiorcom w PLN (np."Rodzina na swoim", itp.) więc dlaczego nie może pomóc "frankowiczom"
kubaksjdfskjdfh / 91.212.155.* / 2015-07-10 16:26
Skoro bank odmówił Ci kredytu w złotówkach, to oczywiste jest to, że nie miałeś zdolności kredytowej.

A wybranie w tym przypadku kredytu we Frankach to był po prostu czysty hazard.

Natomiast banki to sk...ny bo zdawały sobie sprawę że przy takim popycie na walutę będzie ona rosła.
ki. / 83.28.144.* / 2015-07-08 22:43
Banki zapłacą ! NIE przełożą ten ciężar na zwykłych obywateli niech ci pseudo fachowcy z PO zrobią zrzutkę a nie obciążają innych, co za debilny pomysł . Mięsko wyborcze ?
Prżemek / 91.195.57.* / 2015-07-08 22:18
niw zagłosuje na was Pani Ewo czas sie pakować i wynosić powoli z gabinetu premiera. Teraz widzicie tylko młodych a ja w wieku 55 lat mam tylko umierać zostawiając wam moje składki w ZUS-sie. Dlaczego ja mam cierpieć spłacający kredyt na dom a młodym zostawić wszystko. Złodzieje wynocha z kraju za zdradę swoich wyborców powinniście zginąć lub byc skazanym na wygnanie.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: