Forum Polityka, aktualnościPolityka

Platforma za całkowitym zniesieniem immunitetu

Platforma za całkowitym zniesieniem immunitetu

Wyświetlaj:
marek 19-53 / 83.24.19.* / 2007-04-13 01:01
"Rokita dodał, że propozycja Platformy obejmuje też zakaz kandydowania do Sejmu i Senatu osób skazanych prawomocnym wyrokiem z oskarżenia publicznego."

A jeżeli kandydat zostanie skazany z oskarżenia "niepublicznego" za gwałt, mobbing, kradzież z włamaniem i pobiciem, rabunek, oszustwo, wyłudzenie, łapówkarstwo, poświadczenie nieprawdy, itd. to rozumiem, że wszystko jest O.K. - może być posłem?
Artur W / 88.199.125.* / 2007-04-12 17:16
PO pokrzyrzowala króczki prawne ktore chcial zostawic PIS i Ziobro a mianowicie ze uchylenie nie wiaze sie z dzialalnoscia parlametarną, teraz pewnie Samoobrona juz nie bedzie mogla szantazowac Jarka i Ziobre i nie bede sie juz czuc bezkarni bo nawet Jarek im nie zapewni bezpiecznestwa w głosowaniach o odebranie immunitetu. Tak jak to bylo z p. Bystrym ktoremu przeciw odebraniu muimmunitetu głosowala obecna koalicja a ktorej byl czlonkiem
MłodyGłogówdol.śląsk / 89.151.16.* / 2007-04-12 15:34
To bardzo dobry pomysł, będzie on stanowczo utrudniał wszelkie negatywne przejawy życia publicznego. Zdarza się, że posłowie wykorzystują immunitet wręcz do przęstepczej dzialalności i co najgorsze, że ma to związek z łapówkami. Pozostaje mi zadać pytanie czy jeśli poseł w czasie kadencji zostanie skazany na warunkowe zawieszenie kary i następnie złamie zasady zawieszenia tej kary czy Sejm również będzie głosował nad stawieniem się posła w Zakładzie Karnym? Mam rownież nadzieje, że nie będa podnoszone głosy aby ograniczyć mandat europejski na forum Parlamentu Europejskiego.Chciałbym aby poseł jadąc za granicę miał pełną ochronę prawną.
keyser soze / 83.12.183.* / 2007-04-12 15:11
brawo tusek - rychło w czas... rozpoczynasz kampanię z dużym wyprzedzeniem !!!!
Artur W / 88.199.125.* / 2007-04-12 15:11
I bardzo dobrze nie moze byc tkaiej sytulacji zeby immunitet zabespieczal posla przed bezpodstawnym głoszeniem nieprawdy, moze wtedy takie osoby jak Kurski sie zastanowią a narazie ukrywa sie za immunitetem a Jareczek wielki propagandzista ale jakos nikt z obecnej kolacli nie zrzekl sie immunitetu ani nie zostal pozbawiony go dzikei glosom kolacji

Najnowsze wpisy