Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Platforma zaskarży podatek Religi

Platforma zaskarży podatek Religi

Money.pl / 2007-05-15 09:10
Komentarze do wiadomości: Platforma zaskarży podatek Religi.
Wyświetlaj:
WydymanyPrzez IV RP / 85.228.74.* / 2007-05-15 09:10
"Będzie natomiast egzekwować prawo ofiary, do tego, by koszty leczenia pokrył sprawca wypadku."
Wolne żarty. A co jak sprawcą wypadku będzie pieszy nie ubezpieczony OC. Jego leczyć się będzie za pieniądze ofiary wypadku, a nie sprawcy którym jest sam.

„Mam nadzieję, że zadziała tutaj pewien mechanizm. Ubezpieczyciele nie podwyższą lub nieznacznie podwyższą składkę, bo będą obawiali się, że w przeciwnym razie klienci odejdą do konkurencji"
Nadzieja matka głupich. Niestety ustawy robi się z "nadzieją" bez jakichkolwiek analiz rynkowych. Ubezpieczyciele oczywiście wszyscy podniąsą składki i to nie o 12%.

"Byłyby one przeznaczone tylko na leczenie ofiar wypadków."
Znamy ten scenariusz z lat wcześniejszych. Swego czasu zniesiono podatek drogowy podwyższając akcyzę. Ta podwyżka w całości miała iść na budowę i remonty dróg. Czy ktoś o tym jeszcze pamięta? Wątpię. Już słyszałem przebąkiwania, że Polska jest jednym z niwielu krajów bez podatku drogowego. Takowy się wprowadzi, później zniesie podnosząc akcyzę itd. To samo będzie z podatkiem Religi.

Panie ministrze poroniony pomysł. Znów posiadacze samochodów robią zrzutkę na wszystkich. Ale ja już dawno straciłem iluzję, że Państwo to obywatele. Państwo to niestety tylko rząd i wszystko co do niego przylepione. My obywatele, to tylko wasale, którym trzeba się tylko raz na cztery lata podlizać. Po wyborach, hulaj dusza.
abs / 83.18.243.* / 2007-05-15 16:26
Mówiąc "my obywatele" masz na myśli oczywiście jak zwykle tylko siebie. A po co Relidze te pieniądze?
Wydymany? I bardzo dobrze.
St. / 83.14.253.* / 2007-05-15 09:55
Oni wóczas ludziom wciskali, że to jest po to aby więcej za budowę dróg zapłacili ci, którzy więcej jeżdżą. Teraz ten oszołom ludziom też wciska, że za leczenie zapłacą sprawcy wypadków.
brother / 83.6.141.* / 2007-05-16 08:54
A może niech by tak troszeczkę przykrucili ZUS i dali wolną rękę prywatnym ubezpieczycielom tak jak na zachodzie a nie tylko swoją kabze nabijają
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy