Forum Polityka, aktualnościKraj

PO chce oddać majątek zagrabiony przez Bieruta

PO chce oddać majątek zagrabiony przez Bieruta

Wyświetlaj:
obser / 83.21.34.* / 2013-03-28 17:52
Proszę o zwrot moich udziałów w odbudowie stolicy.Proponuję zwrot mienia w naturze oraz przeniesienie stolicy do Berlina.
Wapniak / 2013-03-28 17:19 / Tysiącznik na forum
Hmmm...a majątek sprzedany przez PO to gdzie?...
ypr1 / 83.28.229.* / 2013-03-28 16:33
Własność jest fundamentem wolności. Rzeczpospolita Polska nie zwróciła właścicielom tego, co odebrała im PRL, nacjonalizując majątek prywatny, rolny, przemysłowy, intelektualny. Wszystkie rządy polskie rabunek własnych obywateli uznały za rzecz nie wartą fundamentalnej decyzji - zwrócić, wypłacić odszkodowanie za utracone zyski. Owszem wykonano gest politycznego przekupstwa wobec Zachodu - cichcem zwracając zagranicznym rządom i firmom odszkodowania. Owszem kościół załatwił sobie reprywatyzacje wartą 24,1 mld. zł. A my? My okradzeni, wywłaszczeni dochodzimy latami po sądach swej własności. Gdy zapadają czasem, coraz rzadziej, korzystne wyroki, bywają niewykonywalne. Prezydent Warszawy śmie mówić, że nie stać jej na zwrot ukradzionego przez jej poprzedników mienia, premier rządu demokratycznego państwa ma czelność twierdzić, ze nie stać Polski na zwrot majatku zawłaszczonego przez komunistów. A cóż się z tym mieniem stało? Co stało się z naszym ukradzionym majątkiem? Nic. On tu jest w takiej czy innej postaci. Lecz tak jak komuniści, jak niby to konserwatywny PIS, tak samo jak z korzeni niby liberalna PO nie chcą go oddać. Rządy boją sie wolności, której wyrazem jest własność. Ochronę własności co prawda zapisano w Konstytucji, zapisano jako wolność fundamentalną, ale Konstytucja, pozostaje papierowa. Rząd jej nie honoruje, Prezydent nie broni, o Sejmie nawet wstyd mówić. Dopóki w Polsce nie nastąpi rozliczenie długu wobec okradzionych, wywłaszczonych, ograbionych, póki im się nie zwróci tego, co utracili, Polska nie będzie krajem wolnym ani demokratycznym. zaś komiczną hipokryzją jest ściganie tych, którzy pilnowali, by grabieże, wywłaszczenia, kradzież przebiegała bez oporu - milicjantów, tajniaków, ubeków, komuchów itd. Przecież ci ludzie nie zaistnieli dlatego, że tzw.państwo ludowe było demoniczne, zaistnieli dlatego, by dopilnować skutecznie procesu zniszczenia ludzi posiadających nieruchomości, środki produkcji produkcji, surowce, waluty, pieniądze (odebrano im je w grabieżczej wymianie). Leninowska idea zniszczenia klas posiadających została zrealizowana także i u nas w okresie 1944 - 1955. Póki się tego nie naprawi, Polska nie spełnia kryteriów państwa wolnego i demokratycznego - niestety pozostaje krajem grabieżczym.
Czesław-2 / 217.144.214.* / 2013-03-28 15:16
Dzięki Dekretom Prez.Bieruta można było przystąpić do odbudowy w-wy.Pani Prez.teraz ma kłopoty a czy w powojennych latach gdy warszawiacy byli rozproszeni byłoby to możliwe.Błędem było uchylenie teraz tych dekretów co daje pretekst do nowych odszkodowań.
Greg1234321 / 91.214.0.* / 2013-03-28 15:13
Ważne, że wetrzyma duuuże nagrody, reszta - nieważna.
leszek bandzioch wielki / 212.14.47.* / 2013-03-28 08:21
aby splacił Polskie rodziny które dały schronienie Żydom podczas okupacji Hitlerowskiej Polski i w efekcie takich bohaterskich czynow Hitlerocy spalili te polskie domy a członków rodzin Polskich rozstrzelali. Ciekawe jak można wycenic straty w ludziach bo straty co do spalonego majątku można bez problemu wycenić. Z tego co wiem to Polskie rodziny które udzielały Zydom pomocy nie otrzymały żadnego zadośćuczynienia za powstałe w wyniku tego straty majątkowe. Skoro Żydzi są tak nieustępliwi w swoich roszczeniach wobec Polski to my także postępujmy podobnie. Szalom !!
Puk Warszawski / 31.11.240.* / 2013-03-28 08:33
Pięknie, tylko nie przypominam sobie jakiś hitlerowców, natomiast wiem kto mordował, byli to zwykli "niemcy", krzyk jaki rozlegał się na ulicach,
"uciekać idą niemcy, uwaga niemiecka łapanka".
Nie było państwa o nazwie "hitler", było państwo "niemcy", które napadło na nas 1939.
wiosna zmian / 94.42.189.* / 2013-03-28 08:11
rząd Tuska podpisał, nie wiedzieć czemu, tzw. „deklarację praską”, w której zobowiązał się do wspierania roszczeń dwóch żydowskich organizacji z Ameryki dotyczących tzw. restytucji mienia żydowskiego (wedle zasady „dziedziczenia rasowego”: były majątek Żydów należy się innym Żydom, nawet jeśli nie są spadkobiercami) na terenie Unii Europejskiej w tym Polski oczywiście
Potem rząd Izraela utworzył swą agendę (Heart - Grupę Zadaniową do Odzyskiwania Majątku z Okresu Holocaustu), do wspierania roszczeniowej działalności wspomnianych organizacji żydowskich, przez co ich prywatne roszczenia stały się teraz także roszczeniami rządu Izraela
Polska w latach 1948- 1971 spłaciła wszystkich emigrantów, którzy wyjechali z Polski nie tylko do USA i Kanady, ale i do Szwajcarii, Szwecji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Grecji, pozostawiając w Polsce nieruchomości.

chcą wypłacić Zydom 65 miliardów USD !
debos / 95.49.247.* / 2013-03-28 08:53

rząd Tuska podpisał, nie wiedzieć czemu,

A właśnie, że wiedzieć czemu. Powód jest prosty. Jeśli państwo ma się mienić państwem prawa to musi respektować prawo. Państwo to ciągłość a więc i odpowiedzialność prawna za decyzje poprzednich rządów oraz obowiązek zaspokojenia słusznych roszczeń i naprawienia konsekwencji bezprawnych decyzji.
Natter2 / 2013-03-28 09:11 / Tysiącznik na forum
Przyjacielu Debos .Dlaczego mają dostać rekompensaty tylko wybrani? Państwo Prawa działa wybiórczo .To nie jest państwo prawa jeżeli rekompensaty otrzymuje kościól i żydzi.Mnie zabrano atrakcyjne działki w czasach PRL i praktycznie nie możliwości dochodzenia roszczeń.Nie ma takiej ustawy.Ewentualne roszczenie może by się zakonczyło w Strasburgu.
debos / 95.49.247.* / 2013-03-28 09:38

.Dlaczego mają dostać rekompensaty tylko wybrani?

Dlaczego ci się wydaje, że wybrani. to dotyczy wszystkich a naszych rodaków przede wszystkim. Polacy, Warszawiacy czekają na rekompensaty albo zwrot działek w tym tak bajecznie zlokalizowanych jak w okolicach Pałacu Kultury. I wielu się nie doczeka bo ci właściciele ubiegający się od ponad dwudziestu lat o zwrot to ludzie bardzo zaawansowani wiekowo. J
To nie jest państwo prawa jeżeli rekompensaty otrzymuje kościól i żydzi

Państwo prawa jest wtedy kiedy każdego właściciela traktuje tak samo. Bo niby z jakiej racji państwo poprzez swoich przedstawicieli ma selekcjonować instytucje czy ludzi na tych co im się należy i na tych co też są właścielami ale z jakiegoś powodu im się ma nie należeć zwrot czy rekompensata. ot choćby tylko dlatego, że są pochodzenia żydowskiego. W cywilizowanym swiecie nikt by tego nie zrozumiał, że tylko dlatego, że ktoś nosi pejsy to można go bezprawnie okraść a jak się upomni o swoje to go okpić.
Mnie zabrano atrakcyjne działki w czasach PRL i praktycznie nie możliwości dochodzenia roszczeń

Ja też mam jakieś tam roszczenia. Kiedyś w jakiejś formie to odzyskam. Założyłem jednak, że to tak odległa przyszłość, że nie zawracam sobie tym głowy. Ale wszystkich dotyczy to w tym samym stopniu. Jeśli coś nie jest do odzyskania to tak ja Ty czy ja nie odzyskają tego ani kościół ani Żydzi.
debos / 95.49.247.* / 2013-03-28 09:49
Muszę jeszcze koniecznie dodać, że rzad polski i to jeszcze zanim nastał Tusk prowadził negocjacje ze środowiskami żydowskimi aby zaspokoić ich roszczenia w takim stopniu aby oni byli zadowoleni a jednocześnie aby nie doprowadzić do katastrofy budżetu. Coś na kształt " i wilk syty i owca cała". Zresztą po to też został powołany Fundusz Kościelny. Z tym ostatnim wiadomo jak się skończyło. Ale to już inny problem. To jest przyczynek do dyskusji o miejscu oraz sposobie funkcjonowania kościoła katolickiego w naszym rzekomo świeckim państwie.
ups999 / 77.255.205.* / 2013-03-28 08:56
Oczywiście nie dotyczy to polskich emerytów.
Puk Warszawski / 31.11.240.* / 2013-03-28 08:25
Rok 1971, Paryż, New York Herald Tribune, wywiad z Ben Gurionem,
wywiad rzeka, opowiada jak powstał Izrael posługując się pięknym biblijnym językiem : ' i kazał Stalin dać Polakom złoto i oni dali, i kazał Stalin dać Czechom broń i oni dali, to było nadszym zaczynem ". Tyle w tym temacie o wagonach złota zwróconych Polsce przez Kanadę.
debos / 95.49.247.* / 2013-03-28 09:02

Puk Warszawski

Przecież prosiłem cię abyś wymazał ze swojego nicku wyraz "Warszawski". Uczciwości od ciebie żądam. Żebyś nie dołował mojej kochanej Warszawy swoim prymitywizmem. Taki jeden z drugim, który Warszawę zna tylko z obrazka pomyśli jeszcze, że Warszawiacy to tłuki. A to nie prawda. Ci co zjechali do Warszawy w znacznej części takimi są ale rodowici Warszawiacy to jednak zupełnie co innego. Nie wstydź sie pochodzenia i zamiast Warszawy dołącz do swojego nicka nazwę miejscowości w której się ulęgłeś i gdzie cię łojce chowały.
Natter2 / 2013-03-28 10:04 / Tysiącznik na forum
Niepotrzebnie podałeś swoje miejsce zamieszkania .Szanuję wszystkich co nato zasługują .ale waszawiacy są w swoim zachowaniu kontrowersyjni.W stolicy nie bywam od 40 lat.Może natura ludzi sie zmieniła.?Ale co widzę i czytam to jestem tym przerażony ,wszedzie kasa dlatego nie bede dochodzić odszkodowania.Gudzowaty miliarder z tego roku i miesiąca co ja ,niestety już z krzyżem.Nawet prezesom banków te milionowe zarobki i tak nie przedłuża życia .Temat do przemyślenia [ Stierlitz]
debos / 95.49.247.* / 2013-03-28 10:31

Niepotrzebnie podałeś swoje miejsce zamieszkania

Ale to jest dla mnie bardzo ważne. Ja autentycznie kocham moje miasto. Nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej.
ale waszawiacy są w swoim zachowaniu kontrowersyjni

Jak wszyscy. Tylko czy pisząc "Warszawiacy" Ty czasem nie masz na myśli tych co tylko od jakiegoś czasu zamieszkują w moim kochanym mieście a ich świadomość i sposób bycia były kształtowane zupełnie gdzie indziej. I do takich należy ten ~Puk. Dlatego razi mnie mnie to, że się podszywa pod Warszawiaka. Chodzi mi o to aby nikt takiego jak on prymitywisty nie kojarzył z Warszawiakiem.
Max4x4 / 83.7.66.* / 2013-03-28 08:01
Gdzie twa głowa? :)
Puk Warszawski / 31.11.240.* / 2013-03-28 08:17
Bufetowa sobie (oczywiście że sobie) poradzi, a miasto będzię miało to na co zasłużyło wybierając bufetową z Nalewek. Chyba, że cuda nad urną.

Najnowsze wpisy