Forum Forum podatkoweInne

PO chce ograniczyć władzę skarbówki

PO chce ograniczyć władzę skarbówki

Money.pl / 2008-03-12 13:49
Komentarze do wiadomości: PO chce ograniczyć władzę skarbówki.
Wyświetlaj:
Rob Roy / 194.169.228.* / 2008-08-04 13:14
HA,HA tylko ksiądz POkropił kropidłem, [0]
a tu zaraz szumne słowa REWOLUCJA w VAT, ograniczanie bezprawia skarbówki.
Kochani nie dajmy się zwariować. Takie sztuczki socjologiczne a w treści nic...
Całą tą Ordynacyję Podatkową trzeba wyrzucić do kosza a raczej na
makulaturę bo tylko do tego się ona nadaje. Utrwalała Państwo w
Państwie o nazwie FISKUS POST PRL. Obywatel tej niby landii to
chory polski przedsiębiorca. Chory bo wbrew logice i arcy
nielogiczneemu prawu w swekj istocie tępiącemu wszelkie przejawy
przedsiebiorczości, prowadzi działalność... Janosik jeden z
drugim... By życ nauczył się kombinować jak obejść to paskudztwo
o w/w nazwie i z konieczności współpracował z doliniarzami z w/w
fiskusa...
Co to zanczy REWOLUCJA w Podatkach - TO ZNESIENIE TEGO PODATKU I
SPROWADZENIE DO JEDNEGO JEDYNEGO PODATKU OD TZW. WARTOŚCI
DODANEJ. POSTULUJĘ I PROPONUJĘ JEDEN JEDYNY PODATEK JW. W
WYSOKOŚCI 7% - PRZEZ PIERWSZE DWA LATA 14% DO CZASU
PRZEKWALIFIKOWANIA TEJ ARMII NIEROBÓW NA LUDZI WYTWARZAJACYCH W
SPOŁECZEŃSTWIE WARTOŚĆ DODANĄ. zA NIEROBÓW PRZEPRZSAM, BO CÓŻ SĄ
WINNI URZĘDNICY I PRACOWNICY BIUR RACHUNKOWYCH SKORO SYSTEM ( i
paru cwaniaków z Witkiem na czele) SAM ICH W TO WCIĄGNĄŁ.
DROGA PLATFORMO TO DOPIERO JEST REWOLUCJA W PODATKACH ALE NA TO
JESTEŚCIE ZA MALI. PORTKI WAM SPADAJĄ . JESZCZE NIE DOROŚLIŚCIE
DO ZADAŃ. PODOBNIE RZECZ MA SIĘ Z CAŁĄ PALETĄ PARTYJNIACTWA W
POLSCE, KTÓRTEMU TO PRYWATA I WŁASNE INTERESY PRZYSŁANIAJĄ
OBOWIĄZKI WOBEC OJCZYZNY. WOLNOŚC MAMY ZADANĄ I O TYM TRZEBA
PAMIETAĆ NIE MARNUJĄC CZASU NA PÓŁŚRODKI. DO PRZODU POLSKO!!!
Adam1111111 / 213.158.196.* / 2008-03-21 16:59
Jak ma być lepiej, to pozostanie to tylko w planach... Jak miałoby być gorzej, to realizacja w 100% pewna. ;-)
Pablo E. / 83.24.212.* / 2008-03-15 00:33
Na razie jeszcze panuje chaos.
Ale zaraz przyjdzie Heniek i przyniesie pół litra.
PO ok :) / 83.10.212.* / 2008-03-21 03:33
jestem za pomyslem. dlaczego? dlatego ze ew. kontrola ma na celu sprawdzenie i usuniecie ew. nieprawidlowosci bez niszczenia podatnika po to zeby mogl dalej pracowac i placic nalezne podatki (bo przeciez MY prowadzacy dzialalnosc to jestesmy jak dojne krowy ktorych nie powinno sie "zabijac") a przede wszystkim sprawdzenie czy nie ma fikcyjnych obrotow czy faktur czy wogole dana firma istnieje, w tydzien nie da sie cofnac pare miechow czy lat
a kaczorek ma motorek / 79.184.32.* / 2008-03-14 20:09
Podatnik musi się stosować do przepisów zawsze nie tylko wtedy gdy ma być kontrolowany. Rola kontroli jest oczywista i nie oznacza i przesądza że kontroluje kogoś bo ktoś jest nieuczciwy, winnika to z samej kontroli. Wymyślanie nowego przepisu zasady domniemania uczciwości jest zbyteczne .W kodeksie postępowania karnego taką samą wyznaje się zasadę określoną w Art. 5 paragraf 1 „oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona stwierdzona prawomocnym orzeczeniem sądu”
Paragraf 2” nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.” Natomiast pomysł powiadamiania o kontroli jest tak głupi że ośmiesza samą kontrolę. Może PO od razu ustal listę kogo nie wolno kontrolować a nie robi jakiś podchodów
ta / 78.131.216.* / 2008-03-17 08:45
A może znieść kontrole w ogóle przed tym likidując wzsystkie niewygodne podmioty.
brat pit / 83.25.74.* / 2008-03-14 19:04
Fajne bzdety, pracuję w kontroli podatkowej i już od roku zawiadamiamy podatników z miesięcznym wyprzedzeniem o planowanej u nich kontroli podatkowej.Czasami ich te ułatwienie denerwuje bo mają dłuższy okres ,,stresu", i nerwówki co mogli nie tak zrobić. Oczywiście jak ktoś ma spaprane papiery to i tak ich odczaruje ale może za to złożyć korektę zeznania w ramach samokontroli
dix / 213.77.230.* / 2008-03-14 10:03
Taa, pomysł dobry, ale czekam na inne normalne pomysły i ich realizacje, które umozliwią normalną egzystencję we własnym kraju. Podam jeden przykład:
Prowadzę niewielką działalność gospodarczą, osiagam niewielkie przychody ale płacę składki ZUS od jakichś kwot których nawet nie oglądam nas oczy, lwią część moich dochodów zżera mi więc ZUS więc zamykam działalność, idę na zasiłek ( może coś dorobię jeszcze na czarno) a jak znajdę pracę to oczywiście składki będą mi potrącane od przychodów jakie rzeczywiście osiągam. To jest dopiero rząd, i jakie extra wymyśla sobie ustawy (ciekawe na czyj użytek). A czy nie lepiej tak: podstawę dla przedsiębiorców ustala sie od conajmniej minimalnego wynaghrodzenia, w ten sposób małe firmy będą istniały a te bogatsze moga sobie obierac wyższą podstawę (z zastrzeżeniem max wysokości). Nie wspomne o tym ze takie róznicowane podstaw naliczania składek, tzn jedni od osiąganych przychodów, inni od wymyślonych, a jeszcze inni sa dotowani w tej materii, chyba nie jest zgodne z prawem równego traktowania.
funStefana / 87.96.67.* / 2008-03-14 09:53
Brawo stefan101 !!! do kupażu urzędasów, hehe ;)
stefan101 / 85.128.51.* / 2008-03-12 18:31
To powinno dotyczyć WSZYSTKICH urzędów!
A przede wszystkim ZUS i urz. miasta/gminy.

Sporadycznie odwiedzam urzędy i tylko w ostateczności, ale za każdym razem i w każdym urzędzie, spoteykam te same prawidła:

- koszmarnie rozdęta biurokracja - na byle g... potrzeba dziesiątków zaświadczeń, oświadczeń, poświadczeń itd itp - w 90% zbędnych!
- totalna niekompetencja, ignorancja (głupota) urzędników. Zadając to samo pytanie w 3 okienkach w jednym urzedzie, dostaje się 3 różne (sprzeczne) odpowiedzi!
- Jak urzędnik czegoś nie wie, albo mu się nie chce w danej chwili pracować - to zawsze odpowiada, że tego się NIE DA załatwić!
- Brak szacunku dla klientów, dla nich osobiście i dla ich czasu.

Akurat wczoraj rejestrowałem auto. 3 osoby w kolejnych okienkach mówiły co innego. Każda z nich - ŻE SIĘ NIE DA. Dopiero jak zagroziłem że nie odejdę od okienka dopóki nie załatwię i poprosiłem kierownika - to nagle wszystko się DAŁO!

I oczywiście za głupotę, niekompetencję i złe decyzje (lub brak decyzji) - urzędnik powinien odpowiadać KARNIE.

No i powinno ich być 70% mniej...
nazłomowisku? / 83.24.254.* / 2008-03-12 22:12
no i jak było ich mniej, to gdzie zarejstrowałbyś tego swojego wraka?
stefan101 / 85.128.51.* / 2008-03-15 21:57
"nożyce" się odezwały?

Niedawno ojciec rejestrował auto - w Wiedniu.
Cała "procedura" robiona była przez JEDNĄ osobę, która zarejestrowałą auto, wyrobiła nowy dowód, dałą nowe tablice i ubezpieczyła pojazd.

Wszystko trwało DWADZIEŚCIA minut.

W Polsce robi to kilku(nastu) urzędników, a wydanie nowego dowodu trwa MIESIĄC!
do pracy!!! / 83.12.95.* / 2008-03-13 13:46
wracaj do pracy, a nie na necie siedzisz... szanuj czas klientow
dobojuajwaj / 83.24.200.* / 2008-03-12 17:35
pomysł powinien pączkować. Otóż nie powinno być niezapowiedzianych przeszukań, zatrzymań, to tak aby było normalnie w stosunku do wszelkich grup przestępczych, których działalność bądź co bądź powoduje, że szmal jest w obrocie, a nie gnije gdzieś w skarpecie zaszyty przez jakiegoś sknerę. Odkrywcze jest też ocenianie czyjeś uczciwości od kryterium posiadania odpowiedniego majątku na pokrycie podatku, wiadomo golasy zapalczywe są na kasę nadwyraz, posiadajacy mamonę są natomiast ewidentnie na luzie, nie wskazując dalej jak np. Gruby Rycho. Rozumieć należy także, że owego kryterium nie będzie spełniał i ten zapobiegliwy, który po otrzymaniu zawiadomienia o kontroli natychmiast zacznie wyzbywać się majątku. Genialnie proste i co ciekawe nie rozpieprzy planów jakiegoś zramolałego liczydła, parającego się biurokracją rachunkową, którego podstawową zaletą jest to, że jednak wie, jak jego plany są podatne na rozpieprz.
hk / 85.89.170.* / 2008-03-14 08:29
A ty prowadziłeś kiedyś firmę, ekspercie ekonomii?
Frank N. Stein / 85.128.68.* / 2008-03-13 08:33
Genialne. Najlepiej nic nie zrobić.
efciad / 2008-03-12 16:32
prowadzę biuro rachunkowe i wiem. jak może niezapowiedziana kontrola z us rozpieprzyć plany na dany dzień - w ciągu tygodnia nikt nie ukryje ewentualnych przekrętów, może tylko mieć czas na przejrzenie dokumentów pod kątem kompletności i zaplanowania czasu tak, żeby móc odpowiadać na bieżąco na pytania kontrolujących - nic nie kosztuje a życie ułatwi :)
eee / 62.30.41.* / 2008-03-12 15:46
Nareszcie jakaś normalność nastanie.To jest jedno z fundamentalnych rozwiązań normalnego państwa
arkanz / 81.219.148.* / 2008-03-12 15:06
to kto jest idiotą? PO czy redakcja? Powód? Urzędy skarbowe prowadzą kontrole podatkowe a nie skarbowe.
djgpp / 2008-03-12 14:33
To kompletnie nic nie zmienia i jest bez sensu. To kabaret jakiś. No przeczytajcie ten cytat.

"nie będzie on ponosił negatywnych konsekwencji dopóki nie zapadnie ostateczna decyzja albo prawomocne orzeczenie sądu stwierdzające naruszenie prawa [...] zasada domniemania uczciwości nie będzie jednak stosowana, w przypadku: jeśli [...] nie będzie miał wystarczającego majątku na pokrycie podatku"

Tzn jeśli Skarbówce się będzie wydawało, że zalegam z podatkiem VAT na ogromną kwotę, bo im się na przykład przecinek w wymiarze przesunął, to zniszczą moją firmę, tak jak OPTIMUSA ROMANA KLUSKI!
radzio11 / 62.21.18.* / 2008-03-12 14:23
Jestem wyborcą Prawa i Sprawiedliwości i powiem tak! Brawo PO nareszcie odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Choć z nie wszystkimi pomysłami pana ministra się zgadzam nareszcie widać poważny krok w dobrą stronę. Tak trzymać panowie z platformy, oby tak dalej
olo1 / 89.79.212.* / 2008-03-12 17:49
a ja jestem wyborcą PO i powiem tak! Gadanie, gadanie i gadanie - zero działania a czas leci.
Antek 19 / 89.79.151.* / 2008-03-12 17:38
Ja też sympatyzowałam z PiS-em, ale PO dużo zyska w moich oczach jeśli uprości przepisy :). Co Boskie Bogu.
Spec / 2008-03-12 14:14
To przeciez bezsensu - jesli kontrole maja byc zapowiadane i to z tygodniowym wyprzedzeniem, to jaki maja sens? -.-'
hk / 85.89.170.* / 2008-03-14 08:37
Taki, że to nie jest państwo policyjne, które tylko czyha żeby obywatela na czymś przyłapać i ukarać. Kontrole powinny wskazać ewentualne błędy i pomóc w ich usunięciu , tak jak to jest np. we Francji. Dopiero jak się delikwent uchyla, dostaje karę. U nas kontroler uważa się za Boga i przychodzi przyłapać cię na błędzie, za który triumfalnie dowali ci karę, za której przywalenie dostanie premię.
Frank N. Stein / 85.128.68.* / 2008-03-13 08:36
Póki co nikt nie ma czasu na prowadzenie działalności, bo oczekuje nieoczekiwanej kontroli :)
ejlot / 77.112.47.* / 2008-03-12 17:39
widac, ze nic a nic sie na ksiegowosci nie znasz
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy