Forum Forum ubezpieczeńInne

Po co polisa dla biura rachunkowego?

Po co polisa dla biura rachunkowego?

sawickas / 79.162.69.* / 2011-10-03 15:37
Witam, czy ktoś wytłumaczyłby mi dlaczego biura rachunkowe potrzebują OC i od czego zależą składki? będę bardzo wdzięczny. Chcę niedługo zacząć współpracę z biurem rachunkowym i gdzieś doczytałem, że warto sprawdzić takie rzeczy jak suma gwarancyjna..
wejerowicz_wu / 178.56.63.* / 2011-10-05 15:57
Jeżeli chcesz być klientem biura rachunkowego to ważne jest dla ciebie, żeby nie ponosić kosztów kar np. z US za popełnione przez biuro rachunkowe ewentualne błędy w zapisach księgowych, dlatego biura rachunkowe mają OC obowiązkowe i nadwyżkowe. Suma gwarancyjna to ilość pieniędzy jaką jest w stanie zwrócić tobie biuro w ramach odszkodowania za popełnione błędy ze swojego OC przy jego określonej składce. Biura rachunkowe często decydują się na ubezpieczenie nadwyżkowe, by podnieść wysokość sumy gwarancyjnej. Przed wybraniem się do konkretnych biur radzę jeszcze sobie doczytać na temat tego o co można spytać: http://ksiegowy.obowiazkowe.pl/ubezpieczenie-oc-dla-ksiegowych.html i starać się trochę zorientować w tym jak może współpraca taka wyglądać:) może któryś ze znajomych ma w tym doświadczenia.

Najnowsze wpisy