Forum Polityka, aktualnościPolityka

PO i PSL chcą, by prezydent ratyfikował traktat

PO i PSL chcą, by prezydent ratyfikował traktat

Wyświetlaj:
liberal_conservatist / 2008-07-06 09:43 / portfel / GREEN CHIP
będziemy mieć normalnego prezydenta i jako taki rząd to pchniemy integrację
gest kozakiewicza / 79.188.238.* / 2008-07-03 09:55
przestań chleboszczak tyle żreć go ci kałdun rośnie od tego nieróbstwa !
andowc / 83.30.117.* / 2008-07-02 19:09
Na "kolana",- może się zlituje.
man13 / 2008-07-02 15:44 / Tysiącznik na forum
"Ale jak długo można znosić zniewagi przeciwników integracji europejskiej, puszczać koło uszu kłamstwa, które rozpowszechniają, jak długo można nie reagować na ich obstrukcje, jak długo tolerować „konie trojańskie”, które od wewnątrz sabotują europejską współpracę? Czy warto trzymać w Unii kogoś na siłę?
– Nie – mówi Daniel Gros, szef brukselskiego Center for European Policy Studies. – Na siłę trzymać nikogo nie wolno. Ale niechętnym integracji trzeba rysować jasną i wyraźną perspektywę życia poza Unią. I to pomaga. Zawsze pomagało.
Irlandczycy zapomnieli już, jak żyli 35 lat wcześniej. Dzisiaj są bardzo kapryśni i pod adresem Europy stawiają warunki, których Unia Europejska nie jest w ogóle adresatem. Jednoznaczny dowód na to, jak Irlandczycy z Europy niewiele zrozumieli. Być może eksmisji nawet nie potrzebują. Mentalnie żyją przecież poza Europą. Jak wielu polskich polityków."
Pajchiwo / 2008-07-02 14:18 / Tysiącznik na forum
heh - Wszystkie dywagacje IMHO nie mają sensu dokąd Premier nie zrobi tego co obiecał Prezydentowi.
Dla Premiera nadszedł czas spełnić obietnicę i w tym przypadku nie bardzo ma jak się z tego wymigać. Chyba, że liczy na tępą opinie publiczną, że tak ją podburzy, że słupki popularności spadną Prezydentowi i się złamie, ale nie jestem pewien, czy to jest jeszcze możliwe... W końcu popularność PO spadła mocno a opinia PiS o braku działań koalicji jest - na razie - zgodna ze stanem faktycznym.
Musze przyznać, że ciekaw jestem jak to rozegrają, choć dla każdego uczciwego człowieka sprawa jest oczywista, dla polityka wcale nie jest to jednoznaczne...
wkurzona / 79.185.176.* / 2008-07-06 09:38
Jak na uczciwego człowieka, to powyższa wypowiedź i rozumowanie mało uczciwe. Już od jakiegoś czasu prezydent nie uzależnia podpisania ratyfikacji traktatu od "obietnic" premiera. Nie zauważyłeś tego ?
I kogo nazywasz "tępą opinią publiczną"? Większą część społeczeństwa?
Uczciwie powiedziawszy niewiele wspólnego masz z uczciwością.
Pajchiwo / 2008-07-06 10:53 / Tysiącznik na forum
Mówię o obietnicach dotyczących przepchnięcia traktatu przez Parlament - takie obietnice były - tego chyba nie podważysz?
Co do ściemy jaką obydwoje (Premier i Prezydent) teraz nam prezentują nie wypowiadam się, ponieważ IMHO najpierw trzeba dotrzymać obietnic, a potem to już się problem sam rozwiązuje.
I bardzo Cie proszę nie przerzucaj na mnie nieuczciwości naszych "wodzów" dobrze?
To nie ja nie dotrzymuję umów, a (jak wyżej napisałem) dotrzymanie ich rozwiązało by problem.
Co do tępych tłumów pisałem o ludziach kierujących się świadomością otoczenia nie wykorzystujących do decyzji własnego rozumu - tak jest łatwiej i kosztuje to mniej wysiłku, ale IMHO to tępota. I owszem jest to większa część społeczeństwa - jak w każdym kraju, nie jesteśmy tu wyjątkiem.
i tak uczciwie powiedziawszy to raczej Ty przedstawiłaś sprawę nieuczciwie naciągając fakty.
wkurzona / 79.185.194.* / 2008-07-07 09:24

tak uczciwie powiedziawszy to raczej Ty przedstawiłaś sprawę nieuczciwie
naciągając fakty.

A może trochę konkretów? Przeczytałam powtórnie swoją wypowiedź i nie zauważyłam "naciągania faktów".
Co do tego, że "wodzowie" wodzą nas za nos zgadzam się w 100%.


Mówię o obietnicach dotyczących przepchnięcia traktatu przez Parlament - takie
obietnice były

Zastanawia mnie fakt, po co premier musiał cokolwiek obiecywać, aby "przepchnąć przez Parlament" Traktat -największy sukces Prezydenta. Gdyby bylo odwrotnie, gdyby to Prezydent przekonywał Prrmiera do swojego sukcesu (?) to przynajmniej byloby to logiczne.
Pajchiwo / 2008-07-07 09:40 / Tysiącznik na forum
Co do konkretów - proszę bardzo.
Nazwałaś moje rozumowanie i wypowiedź mało uczciwą, ale nie napisałaś właściwie dlaczego.
IMHO założyłaś, (prawdopodobnie - w Twojej głowie nie siedzę, więc pewności nie mam), że jestem po prostu zwolennikiem Prezydenta, nie zastanawiając się głębiej nad sensem mojej wypowiedzi.
Może chodziło Ci o "tępotę" jeśli tak, to fakty są takie, że masy są zawsze sterowalne i wydaje mi się, że to wie każdy.

IMHO dotrzymanie obietnic przez Premiera jest równoważne z dotrzymaniem obietnicy podpisania traktatu przez Prezydenta. Tak postępuje moje otoczenie i tak postępuję ja.
Ale - jak mam nadzieję wyjaśniłem wyżej - w świecie polityki ta sprawa wcale nie jest jednoznaczna.

Co do treści samych obietnic na linii Prezydent/Premier to jest to ciekawy temat - nikt w zasadzie nie wie co Premier obiecał Prezydentowi. Co ciekawe - biorąc pod uwagę to, że jakoś Prezydent o tym nie wspomina w aktualnych wykrętach - jest możliwe, że już tego dotrzymał, lub, że miały niewiele wspólnego z dobrem kraju...
wkurzona mniej / 79.185.157.* / 2008-07-07 12:16
Mimo wszystko cieszę się, że sprowokowałam Cię do dalszych wypowiedzi w tym temacie. Teraz wiem więcej o Tobie. Nadal twierdzę, że w pierwszym poście byłeś bardzo jednostronny, pomyśłność Traktatu uzależniłeś wyłącznie od spełniania obietnic przez Premiera, zapominając, że sam Prezydent od jakiegoś czasu uzależnia fakt podpisania od stanowiska Irlandii, ale...Ale doceniam, że cierpliwie i konsekwentnie tłumaczyłeś mi swoje stanowisko, zrozumiałam że nie jesteś "przywiązany" do jednego ugrupowania politycznego, że masz otwarty umysł. Obiecuję z uwagą czytać Twoje wypowiedzi na forum, ale nie mogę obiecać, że zawsze będę się z nimi zgadzać. Pozdrawiam.
man13 / 2008-07-02 12:24 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobry pomysł jednoczący reformatorów i przeciwstawiający się narodowym-chadekom i faszyzującym katolikom chcącym odizolować RP od UE.
gottsu / 79.188.238.* / 2008-07-02 10:58
To co projekt " Drugiej Irlandii " już nie wazny ?

czego wy chcecie w końcu, przeciez pod rządami starego trakatu nicejskiego mamy większe przywileje w UE. Irlandczycy nam to załatwili , już wam się nie podobają ?

Wracaj chleboszczaku do Żarowa i wyciągnij swoje miasto z długów , w które sam je wplątałeś !

Dlaczego tak bardzo tuskom zależy aby Polską rządziła Bruksela ?
szron / 83.17.191.* / 2008-07-02 13:29
A co w tym widzisz zlego zeby nie rzadzila? Szczerze mowiac wole brukselskich technokratow, niz polskich pieniaczy uznajacych bardziej polityczne awantury niz dobro kraju.
Zle Ci z Schengen, zle Ci ze wspolnym rynkiem czy pieniedzmi plynacymi na rozwoj biednych regionow (takich np jak Polska)? Budowanie silnego glosu w polityce zagranicznej to kolejny (naturalny) krok w procesie globalizacji. Jedna zapalke zlamiesz, ale 27 przelamac jednoczesnie jest juz ciezko - z jednosci plynie sila.
Kaczynski powinien podpisac (dwa razy juz podpisal wiec tym bardsziej swoim oprtunizmem wystawia zla opinie Polsce)
wkurzona / 79.185.176.* / 2008-07-06 09:42

Kaczynski powinien podpisac (dwa razy juz podpisal wiec tym bardsziej swoim
oprtunizmem wystawia zla opinie Polsce)

Mam jednak nadzieję, że tylko sobie. W świat poszla opinia, że polski parlament jest za ratyfikacją traktatu.

Najnowsze wpisy