Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Po izraelskich atakach "wszystkie opcje są możliwe"

Po izraelskich atakach "wszystkie opcje są możliwe"

Wyświetlaj:
automaniak / 2013-05-06 08:55
tak naprawde w tym kraju wszystko jest mozliwe! tam nie zyja normlani ludzie tam zyja sami fanatycy . pytanie tylko skad sie taki fanatyzm rodzi? skad on zostal przyniesiony??
jaś / 77.255.215.* / 2013-05-05 23:48
Specjaliści od ataków z powietrza są coraz bardziej aroganccy, żądni
władzy i w bezwzględny sposób dążą do powiększenia swojego terytorium.
W starciu na lądzie już tak dobrze im nie wychodzi.Z terytorium Libanu,
skutecznie wypiera agresora hesbollah.
PanB / 83.5.44.* / 2013-05-05 23:23
Agresja (łac. aggressio – napaść, natarcie) – w prawie międzynarodowym określenie zbrojnej napaści (najazdu, ataku) jednego lub kilku państw na inne. Państwo, które pierwsze dokonało aktu agresji na inne określa się mianem agresora. Agresja powoduje zazwyczaj rozpoczęcie wojny. Ofiara agresji ma prawo do samoobrony, w której mogą pomagać jej też inne państwa.

Wygląda na to, że Izrael jako państwo suwerenne dokonało napaści zbrojnej na inne państwo suwerenne. Z racji prawa międzynarodowego Syria jako państwo zaatakowane, ma pełne prawo do obrony i tym samym do działań odwetowych. Prawo stoi po ich stronie.

Wyjaśnienia Izraela, że atak rakietowy jest prewencyjnym działaniem mającym na celu powstrzymać siatki islamistów, rebeliantów, terrorystów, państw (Syria, Iran), które w przyszłości mogą zagrozić państwu Izrael, jest mało wiarygodny. Idąc tym tropem, państwa mające negatywne relację z Izraelem (Syria, Iran), stosując identyczną metodologie, mogły by, prewencyjnie zaatakować Izrael w celu powstrzymania go w bliżej nie sprecyzowanym czasie od zaatakowania tychże państw. Jak widzimy w informacji powyżej, ich działanie było by usprawiedliwione ze względu na groźby, nie tylko słowne adresowane ze strony Izraela w kierunku wyżej wymienionych państw.

Izrael dokonał ataku lotniczego z użyciem broni masowego zniszczenia . Jak wyraził się Barack Obama po zamachach w bostonie odnośnie wybuchających szybkowarów klasyfikując je do broni masowego zniszczenia. Izrael użył rakiet, dokonał ataku i musi przyjąć konsekwencje prawne swojego czynu. Możliwe, że żadnych nie będzie. Jednak nie można odbierać drugiej stronie podejmowania własnych kroków w celu podjęcia własnych działań odwetowych, czy to prawnych czy militarnych.

Nie może być tak, że atak Izraela, będzie przedstawiony jako akt obrony w sytuacji, kiedy Syria nie użyła fizycznej broni przeciw Izraelowi, a Izrael i tak mimo to zbombardował Syrię prewencyjnie.

I tak, że Syria w odwecie na atak Izraela użyje swojej broni powiedzmy bombardując potencjalny cel militarny w Izraelu, a społeczność międzynarodowa nie bacząc na prawo do takiego odwetu z racji prawa międzynarodowego podniesie głos oburzenia, że Syria w sposób bezprawny zaatakowała Izrael tym samym stawiając agresora w roli poszkodowanego, a poszkodowanego w roli agresora.
camnp / 83.144.83.* / 2013-05-05 22:29
jak to "syria wypowie wojne" a czym innym jest nalot przeprowadzony przez izrael?
Manstein / 79.133.195.* / 2013-05-05 23:22
Ogólnie jest przyjęte, że dopiero wejście na obcy teren wojsk lądowych uznawane jest rozpoczęcie wojny lub jej wypowiedzenie , sporadyczne naloty na obcy teren nawet mające charakter akcji militarnej nie jest traktowane jako wypowiedzenie wojny tylko jako incydent.

Najnowsze wpisy