Forum W wolnym czasieLifestyle

po jakich studiach jest praca?

po jakich studiach jest praca?

krzaczek / 2011-06-15 09:44
w tym roku wybieram sie na studia, jednak nie wiem jaki kierunek wybrac aby pozniej latwiej mi bylo znalezc prace, moze mi cos polecicie?
Wyświetlaj:
vegePaulina / 2018-03-19 11:36
Same studia nie gwarantują zatrudnienia. Teraz bardziej liczy się doświadczenie i umiejętności miękkie.
ArekZegar / 2018-03-02 19:24
Pracę można znaleźć nawet wtedy, kiedy studiów nie masz. Wszystko zależy od tego, jak bardzo "obrotny/a" jesteś. A chyba obecnie najlepiej zabierać sie za kierunki ścisłe plus informatyka. Prawników mamy już zdecydowany nadmiar. Lekarz zawsze się przyda.
vegePaulina / 2018-02-28 12:17
Nie ma reguły w sumie. Właściwie po każdych studiach jest ciężko, chyba ze podczas studiów zdobędziesz jakieś doświadczenie, albo jest to kierunek zamawiany. Tak naprawdę po studiach ścisłych nie jest wcale łatwiej, ale gdy już znajdzie się w tym kierunku prac, to można przynajmniej lepiej zarobić.
Wiola 26 / 2016-10-27 13:52
Ja studiuje filologię polską i wiele osób mi mówiło, że marna praca po takim kierunku. Okazuje się, że polonista wciśnie się wszędzie. Wprawdzie od drugiego roku na studiach stawiam na zbieranie "dobrych papierków do CV", bo same studia to za mało. Byłam wolontariuszką w dwóch akcjach, mam 2 zrobione kursy, byłam organizatorką konferencji, Ambasadorem wydarzenia, Liderem Regionu, do tego dorabiałam w dwóch miejscach. To był ciężki czas, ale opłacało się. Teraz świetnie zarabiam i jestem zadowolona. Więc, nie ma odpowiedzi na to jakie studia, tylko Twoje zaangażowanie w przyszłość zagwarantuje Ci dobre stanowisko pracy.
oliwia23 / 93.174.29.* / 2016-06-05 20:06
Nie ma to jak własnie iśc do takiej szkoły i jednak uczyć sie od najlepszych i wybrac do tego taki kierunek jaki nam odpowiada.
adamnowak / 2015-09-10 15:44
Posprawdzaj w internecie jakie jest (albo raczej jakie będzie za 5 lat) zapotrzebowanie na rynku pracy i celuj w te kierunki, których jest deficyt. Moim zdaniem to zapewni Ci lepszy start w Twoją karierę zawodową
joanna_koniorczyk / 2015-05-19 08:09
Jeśli jesteś osobą obrotną to po każdych studiach pracę znajdziesz;) i nie ważne jaki kierunek wybierzesz, doświadczenie jest najważniejsze.
Medano01 / 2013-02-27 08:34
No lipa. Nie ma pracy po studiach dla osób niewierzących w siebie i niemających doświadczenia; dla osób pewnych siebie, obrotnych, myślących o przyszłości w trakcie studiów, znających języki, praca się znajdzie.
ciekawy_swiata / 2013-02-26 13:12
niema teraz jednego konkretnego kierunku studiow po ktorych znajdziesz odrazu dobrze platna prace z ktorej bedziesz zadowolony i bedziesz mogl godnie zyc. Mysle ze brakuje nam zdecydowanie ludzi umiejacych cos! a nie tylko majacych tytuly, samym tytulem pracy sie nie dostanie
Zuza12 / 2013-02-26 14:59
Teraz to chyab po żadnych... wszędzie wielkie dno jeżeli chodiz o pracę... niestety... teraz to chyab już ponad 14.2 procent bezrobocia... ale jakie jest na prawdę to nei wiadomo.
polakk89 / 2012-02-17 11:03 / Bywalec forum
idz na prawo lub medycyne...
anikkowska / 80.238.108.* / 2013-02-25 23:06
A ja teraz zaczełam nauke w Cosinusie. Nie stać mnie narazie na studia i po prostu wybralam administrację w szkole policealnej. Ale nie uważam ze to cos złego.
ooooliwia / 212.76.49.* / 2012-02-13 17:50
Na pewno sa takie kierunki po których ejst o wiele prościej znalezc prace.I takim moze byc chociażby charakteryzacja. Ja po skończeniu Studium Dziewulskich juz na 2 roku znalazłam prace. Teraz zacznę Efekty Specjalne FX i Protetyka, ale prace i tak mam juz zagwarantowana. Wiec mozna wybierac kierunek zgodny z zainteresowaniami i dostać dobra prace.
romanka67 / 37.30.96.* / 2015-03-01 17:21
Ja akurat jestem w policealnej w Cosnusie i tutaj naprawde jestem bardzo zadowolona ze szkoły i byc moze kiedys jednak pomysle nad tym czy nie wykorzystać wiedzy i wybrać sie na taki sam kierunek ale na studia.
alik101 / 2011-06-15 11:56
dużo jest ofert dla programistów teraz, ciężko powiedzieć co będzie za 5 lat,
biga / 2011-06-15 10:15
zdecyduj się raczej na techniczne studia, może za 5 lat jak będziesz kończyć to coś się zmieni, bo w dzisiejszej sytuacji na rynku pracy dyplom nic nie ułatwia, liczy się praktyka!

Najnowsze wpisy