Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

PO kontra reszta świata

PO kontra reszta świata

Money.pl / 2007-10-22 08:01
Komentarze do wiadomości: PO kontra reszta świata.
Wyświetlaj:
bollullos / 2007-10-22 12:39 / portfel / Uznany Muł Pancerny

7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku

to jest najlepsze. Czyli może małe pospolite ruszenie - bezpłatny i przymusowy bilet do Iraku dla wszystkich mężczyzn i kobiet powyżej 16 lat, każdemu broń palna a w razie braku biała broń i stabilizujemy w 24h. Ziobro będzie chodził z krucyfiksem i pośmiertnie sądził. Księża z helikopterów odprawiają mszę. A ,my hajda - stabilizujemy jak kto może i potrafi, kibice przodem
brydzia / 2007-10-22 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
a może niech Jarek weźmie swój mały pistolecik i niech się zgłosi na ochotnika skoro z bratem tak łatwo Polaków tam wysyła

ostatnio w gazecie widziałam ogłoszenie o naborze do wojska -1800 brutto - cel misja w Iraku - chętnych brak
voodoo child / 2007-10-22 12:52 / "Slight return"
taaa jasne szukali na misje w iraku ludzi przez GAZETA PRACA weź nie żartuj
flugo / 2007-10-22 12:49 / portfel / Dziecko hossy
kto ich tam wysłał?
bollullos / 2007-10-22 12:49 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Bridżit, pomyśl nad samą obietnicą - to jest mniej więcej jakby powiedzieli - za cztery lata w Afryce nie będzie głodu.
flugo / 2007-10-22 12:41 / portfel / Dziecko hossy
"lepiej mieć na dupie czyrak niźli okupować Irak"
hasło polskich żołnierzy z II wojny

mnie na to nie nabierzesz:))
wesz / 83.6.175.* / 2007-10-22 12:53
słusznie
PedroGonzalez / 2007-10-22 12:37 / Uznany Gracz Giełdowy
ponoc amerykanskie banki wysypuja sie z eur/usd:

http://stooq.pl/q/?s=eurusd

jaki to bedzie mialo wplyw na gieldy to nie mam pojecia :) pewnie jakis plan realizuja...moze zbieraja dolary na fundusz subprimowy ;-))
krzysiek29 / 2007-10-22 12:48 / Uznany Gracz Giełdowy
wlasnie to zauwazylem euro mocno spada do dolara ale nie widac powodow
wesz / 83.6.175.* / 2007-10-22 12:44
kasę na zakup akcji w Polsce zbierają.
krzysiek29 / 2007-10-22 12:37 / Uznany Gracz Giełdowy
o ktorej beda dane kwartalne ze spolek z USA
bos / 2007-10-22 12:33 / Bywalec forum
Witam
wszyscy o wyborach, to i ja wrzuce małe spostrzeżenie.
Wczoraj po ogłoszeniu wyników gdy przemawiał Tusk, przerzucałem kanały miedzy TVP1 i TVN, w obu mówili na żywo. Powiedzice mi dlaczego TVP1 miała opóżnienie w stosunku do TVN o 1min 15 sekund, podczas gdy przemawiał Kaczynski, TVP1 była szybsza o 2-3 sekundy???
Dla mnie to jawna manipulacja. Czego się bali, że co Tusk powie...? (pani Raczynska-szef TVPis, jest znajomą domu Kaczynskich).
radekidz / 2007-10-22 12:40 / Mazur z Mazur
... kabel vs satelita ... :)
bos / 2007-10-22 17:03 / Bywalec forum
ale raz bylo opoznienieTVP, a za chwile TVP byla szybsza.
flugo / 2007-10-22 12:38 / portfel / Dziecko hossy
z Polonią było podobnie
JA / 2007-10-22 12:36 / Tysiącznik na forum
no a PKW o 21.20 podawały że pisma z lokali spłyneły o 21.30 no cóż chyba raz żyjemy w przyszłości a raz w przeszłości
warren buffet / 2007-10-22 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ktos sypie niemiłosiernie na magnie, ale ktos to niemiłosiernie odbiera....
piti / 2007-10-22 12:40 / Bywalec forum
Najwyzsza pora na nią
JA / 2007-10-22 12:31 / Tysiącznik na forum
Tomasz Lis dla WP: I PO PTAKACH

Nie wiadomo co dalej będzie z Polską i w Polsce, ale wiadomo czego w Polsce już nie będzie i trudno nie przyjąć tego z ulgą. Wynik referendum nad Jarosławem Kaczyńskim i jego rządami jest absolutnie jednoznaczny. Polska, szczególnie młoda część społeczeństwa, powiedziała premierowi i PIS-owi jasne „dość!”.

PIS, i to sukces szefa tej partii, poszerzyło swój elektorat. Inna sprawa, że poszerzyło go głównie za sprawą połknięcia przystawek. W efekcie wynik partii jeszcze przez moment rządzącej jest lepszy niż dwa lata temu. Problem(nie mój, Jarosława Kaczyńskiego) w tym, że jednocześnie nastąpiła wymiana elektoratu jego partii. Nie ma już wśród wyborców PIS-u zbyt wielu inteligentów(a byli), nie ma zbyt wielu młodych ludzi(a byli), nie ma zbyt wielu mieszkańców wielkich miast(a byli). Z całym szacunkiem dla PIS-owskiego elektoratu, jest on mało perspektywiczny – w większości to starsi, niewykształceni ludzie ze wsi. To oni uwierzyli w PIS-owską propagandę, że wróg, że układ, że spisek, że oligarchowie, że zwolennicy korupcji i.t.d. Teraz uważają pewnie, że układ wygrał.
rotux / 2007-10-22 12:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Chciejstwo Lisa...
Zrobił jakieś gruntowne badania socjologiczne, że ma taką wiedzę?
Bo mnie się widzi, że zrobił te "badania" między poranną kawą a drugim śniadaniem :]
warren buffet / 2007-10-22 12:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a starszym ludziom pokroju moherowego to sie podoba. nie mowie pustych slow. mialem swietej pamieci ciocie, ktora miala 800 zł renty, a 200 wysylala miesiecznie na slynne radio.....nigdy od niej nie dostalem nic..... sciany pooblepiane papiezem, krzyzami, radio ustawione tylko na 1 czestotliwosc..... litosc i trwoga mnie ogarniala odwiedzajac ja..... no i zgadnijcie za kim była ? szkoda slow
bollullos / 2007-10-22 12:50 / portfel / Uznany Muł Pancerny

nigdy od niej nie dostalem nic.....

a czy kiedyś jej coś dałeś?
flavio25 / 2007-10-22 12:47 / portfel / Tysiącznik na forum
niezla kondycja naszego spoleczenstwa nie Warreno
5mln emerytow dotarlo do urn
hehe
dżeju / 2007-10-22 12:44 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ona pewnie pukała by się w czoło, że ty tyle czasu poświęcasz giełdzie, często tracąc więcej niż ona
uwierz, każdy ma inny system wartości, inne zainteresowania, potrzeby i radości, piętnujmy Rydzyka, ale zostawmy starszym ludziom to, co ich cieszy, w końcu tak niewiele im zostało
nowicjusz1982 / 2007-10-22 12:29 / Dzieciak *€* forum
a ja wystawiam kopno mewy po 7,8 ta z piatku po 8,45 sie sprzedala :))
gio / 2007-10-22 12:23 / portfel / Tysiącznik na forum
mówcie co chcecie - ale to, że dzisiejszy debiutant trzyma cenę emisyjną jest dziwne i dobrze rokuje.
zbig$ / 2007-10-22 12:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
a co zadebiutowalo???
gio / 2007-10-22 12:31 / portfel / Tysiącznik na forum
no przeca piszę, że Orzeł Biały!
rotux / 2007-10-22 12:22 / Uznany Gracz Giełdowy
PO obiecało to i owo:
http://tnij.org/aemi
Że nie wspomnę o innych /starszych/ obietnicach:
http://tnij.org/aemj
To są konkrety.

"Normalne", "spokojne" rządy itp oczekiwania to konkrety nie są. To są skrajnie odległe od konkretnych oczekiwania od rządu. Sądziłem, że wybierasz PO z łatwiejszych do wyobrażenia/opisania pobudek.
brydzia / 2007-10-22 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PLATFORMY !
Donald Tusk

Donald Tusk
DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PO
Polska zasługuje na cud gospodarczy

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.



i co tutaj jest takiego niemożliwego , nie widzę tu 3 mln mieszkań w 4 lata i 2 tys kilometrów autostrad


Wystarczyło nie obniżać składki rentowej i tymi pieniędzmi zreformować służbę zdrowia , w szczycie hossy można było na giełde wprowadzać spółki skarbu państwa i te pieniądze przeznaczyć na podwyżki emerytur i podwyżki w budźetówce , takie trudne , trzeba tylko chcieć i umieć
Roman K / 2007-10-22 12:53 / Bywalec forum
Tusk jako libarał najchetniej sprzedał by jeszcze co zostało z tkz resztówek i pozbyl sie
akcji skarbu państwa min w PKO BP; KGHM i innych pod pozorem łatania dziury budzetowej. Tak
było częstokroć wcześniej kiedy sprzedawano banki.
Cały broblem w tym, że zysk z przejetych firm niestety zostanie wytransferowany z Polski jak
ma to miejsce teraz ponieważ kapitał reinwestuje tyle ile wymaga by być konkurencyjnym ,a
znakomitą większość zysków transferuje do siebie, stąd pomimo napływu rekordowych
inwestycji zagranicznych tych porządanych w każdym kraju ,które tworzą od podstaw nowe
biznesy,a nie ograniczają sie jedynie do przejęcia i czerpania zysków w przyszłości ,
pomimo napływu płatności dla rolników, pomimo innych funduszy unijnych napływających do
polski i wreszcie pomimo dużego napływu euro od tych młodych Polaków pracujących za granicą
i przesyłających do Polski kasę- nasze aktywa zagraniczne nie rosną co dowodzi jak wielka
kasa jest transferowana w drugą stronę. I na nic zdadzą się gadki, że gdyby były lepsze
warunki do inwestowania to kapital nie będzie transferowany za granicę ponieważ to jest tak
samo jak z Polakami pracującymi min W Anglii czy Irlandii- pomimo iż mają tam dobre warunki
na życie przeznaczają tyle aby mogli normalnie funkcjonować ,a resztę przesyłają do Polski
badz oszczędzają z zamiarem wydania jej po powrocie czy to na zakup mieszkania czy inny
cel.
jest powiedzenie "pieniądz robi pieniądz: ale pieniądz wytransferowany z Polski już tu nie
zrobi kolejnych pieniedzy ,już nie powstana nowe miejsca pracy itd. Dlatego właśnie min rząd
Niemiec zastanawia sie jak ograniczyć przejmowanie firm niemieckich ponieważ doskonale
rozumieją powyższą zasadę i wiedzą ,że przejęcie oznacza utratę zysków , które będa
inwestowane siłą rzeczy gdzie indziej jak u nich.
PKO BP ma niezłe produkty i niezłą generalnie ofertą podobną zresztą jak inne banki w
Polsce. Co w takim razie skłoniło decydentów aby sprzedać inne banki i pozbyć się
dzisiejszych zysków??? Po prostu biznes , robi się na kimś

Brydzia piszesz min cytuje:
Wystarczyło nie obniżać składki rentowej i tymi pieniędzmi
zreformować służbę zdrowia , w szczycie hossy można było na
giełde wprowadzać spółki skarbu państwa i te pieniądze
przeznaczyć na podwyżki emerytur i podwyżki w budźetówce ,
takie trudne , trzeba tylko chcieć i umiećs

Skutki sprzedaży akcji i dania kasy emerytom czy budzetówce:
Oczywiście dojdzie do sprzedaży akcjiPGNiG i nie tylko. Tą kasę szybko wydamy na import
towarów wspomagając wzrost PKB za granicą , i jednocześnie pozbędziemy sie raz na zawsze
zysków, które już nie będą inwestowane u nas tylko będa transferowane za granicę.
Powiedzenie : "pieniądz robi pieniądz" bedzie prawdziwe ale dla innych. Szerzej o tym
wcześniej pisałem. Jak wejdziesz w szukanie wedle autora :Roman K : to znajdziesz.
Dbanie o nasze interesy nie polega na dbaniu o dobrą prasę zagraniczną.
Biznes to jest wielka gra, a media są tylko narzędziem do osiągania celów w tej grze.
Pozostaje mi życzyć PO zarówno dobrej prasy zagranicznej(ta na pewno bedzie) i tego Cudu
gospodarczego ,choć ja jestem zwolennikiem budowania sukcesu opartego na pracy i dbaniu o
nasze interesy i stąpając realnie po ziemi w cuda nie wierzę.
Pozdrawiam i daję szansę wykazania się wygranym.

Odnośnie składki rentowej to jak wiesz obniżenie tej składki miało spowodować wzrost PKB ponieważ Kowalski bedzie miał więcej do dyspozycji i więcej będzie kupował co min ma spowodować wzrostPKB i dzięki temu owe 20 mld, które zostało uszczuplone poprze z zmniejszenie składki miało wpłynąc z drugiej strony jako wynik zwiększonych wpływów z podatków pośrednich spowodowanych wyższym wzrostem PKB(podatki pośrednie to znakomita większość wpływów do budzetu).

Twoje powiedzenie ,że te pieniadze ze składki przeznaczyć na ochronę zdrowia to bezsens ponieważ to nie spowoduje napływu dodatkowych środków na skutek obniżenia kosztów pracy i zwiększenia siły nabywczej Kowalskiego co ma w konsekwecji spowodować wzrost PKB i wyrównanie dzięki wzrostowi BKB utraconych przez tą operację wpływów do budzetu by było jak w pozycji wyjściowej bez uszczerbku dla dochodów budzetowych.

Twoja genialna propozycja sprowadza sie do zwykłego przesunięcia obnizonej składki do wydatków na ochronę zdrowia.
tak więcjaki proces ma zrekompensować utracone wpływy 20 mld.
Po prostu ochrona zdrowia dostałaby 20 mld więcej a emeryci i renciści 20 mld mniej choć przecież de facto obniżyć im tak drastycznie nabytych rent przecież nie można.

OJ Brydzia Brydzia
flavio25 / 2007-10-22 12:33 / portfel / Tysiącznik na forum
nie przypuszczalem ze na powaznie wierzysz w cos tak nierealnego
nie spelnia pkt.:
1,2,3,4 (na chwile obecna dostepny, kiepskiej jakosci ale jest, dolaza dwie kolejne skladki oprocz tej na NFZ - druga z mozliwoscia wyboru pomiedzy NFZ a funduszem i trzecia dla najbogatszych) hehe
7,8,10
caabi / 2007-10-22 12:31 / Tysiącznik na forum
jak dla mnie wszystkie 10 postulatów jak najbardziej do zrealizowania w 4 lata... najbardziej podoba mi się 4 a konkretnie likwidacja NFZ to będzie też najtrudniejsze (pis będzie zaciekle atakował w mediach i na sali sejmowej) ale mam nadzieję że się uda.....
Pan Tusk i PO ma moje poparcie na najbliższą kadencję, życzę powodzenia i wierzę że się uda zrealizować powyższe, jak nie to za 4 lata wybory więc każdy będzie miał okazję ich ocenić.
Frog / 2007-10-22 12:29 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę

w szczycie hossy można było na
giełde wprowadzać spółki skarbu państwa i te pieniądze
przeznaczyć na podwyżki emerytur i podwyżki w budźetówce ,
takie trudne , trzeba tylko chcieć i umieć


Z prywatyzacji wpływ kasy byłby jednorazowy (na ile starczyłoby majątku), a emerytury jak wzrosną raz, trzeba płacić co roku. Trochę to nielogiczny pomysł.
brydzia / 2007-10-22 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
pieniądze raz wpuszczone do obiegu tak szybko nie giną a tak polskimi pieniędzmi windujemy Chiny i inne rynki

co myślisz że emeryt te pieniądze zakopie czy wyda i wrócą w postaci podatków do budżetu
Frog / 2007-10-22 12:33 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Akurat podwyżki emerytur w najmniejszym stopniu wpływają na wzrost PKB i inwestycji.
brydzia / 2007-10-22 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taak , a z jakich podatków są największe wpływy , czy nie z podatku od emerytur i rent i z VATu
rotux / 2007-10-22 12:46 / Uznany Gracz Giełdowy
podatek od rent i emerytur to jest dopiero idea zabawna :-]
flavio25 / 2007-10-22 12:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Polski paradoks, opodatkowanie rent i emerytur
ładnie ze sie pod tym podpisujesz
flavio25 / 2007-10-22 12:50 / portfel / Tysiącznik na forum
faktycznie jestes liberalem
warren buffet / 2007-10-22 12:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
szczyt za nami, czekac trzeba na okazje za chwil pare znow
flugo / 2007-10-22 12:20 / portfel / Dziecko hossy
a stąporków zielony:))
A2 / 2007-10-22 12:23 / Spekulantka
Niby ze maja podniesc prognozy))) a ja chce juz wyjsc z tej inwestycji)))))))
flugo / 2007-10-22 12:31 / portfel / Dziecko hossy
zebysmy sie PeKaeCami nie pozabijali:))))))
barakuda / 2007-10-22 12:16 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
wojowniku , co do cudów ...to ja już jeden widzę... Europa się cieszy ! , przestaniemy być niechcianym dzieckiem , niemiłym gościem, wstydliwym partnerem. O wiele milej gada mi się z Tobą niż z trolami , ktore od czasu do czasu pojawiają na forum...( pamiętasz Rocky'ego? ). To z Tobą wolałbym zjeść obiad, nawiązać kontakty biznesowe, zaprosić do domu na pogawędkę, przedstawić rodzinie...itd. W świecie polityki to równie ważne jak militaria czy nieprzebrane zasoby surowcowe...
samuraj jack / 2007-10-22 14:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tak patrząc o wiele większy cud sprawiłoby zwycięstwo Kwaśniewskiego...
i pomyśl - dlaczego?
szymon / 2007-10-22 12:15 / Uznany Gracz Giełdowy
2007-10-22 12:10:11 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (13769 postów) ]
przecież sprawe powinna wyjaśniać prokuratura i tyle a nie PO , po to są
instytucje państwa żeby wykonywały swoją powinnosć

masz racje ale prokuratorem generalnym jest Ziobro.... wiec uklady polityczne w tym wypadku maja duze znaczenia...
brydzia / 2007-10-22 12:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
był
szymon / 2007-10-22 12:22 / Uznany Gracz Giełdowy
jest do momentu powolania nowego rzadu. Ale nie w tym rzecz. Ta cala nagonka na krauzego byla czescia kampanii wyborczej. Polacy ogolnie nie lubie tych na gorze i pis chcial pokazac ze z tym walczy po to zeby zdobyc zwolennikow. Padlo na Ryska, ale przeciez u kazdego mozna cos znalesc.... chyba....

mam nadzieje ze PO bedzie ingerowalo w gospodarke innymi metodami...
brydzia / 2007-10-22 12:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli Rysiek ma coś na sumieniu to powinien za to odpowiedzieć , jeżeli nie wyjaśnić i dać mu robić dalej interesy
K2 / 2007-10-22 12:10 / Tysiącznik na forum
Z reguły nie wypowiadam się o polityce ale dziś jest dla mnie dzień wyjątkowy, od 15 lat glosowałem zawsze na Donka (dla mnie symbol polskiego liberalizmu) i dziś jest pięknie,
yes..yes....yes....To co będzie dalej to zobaczymy ....ale to podobnie jak na giełdzie jak się w coś wierzy i ma to uzasadnienie to przyjdzie taki dzień kiedy zbiera się plon ...pamiętam wieczór wyborczy z 1993 r kiedy Tuskowi brakło 0,3 % żeby wejść do sejmu .... a dziś to każdy widzi ....WIELKIE DZIĘKI MAŁOLATY ....dzięki wam możemy wykorzystać nasz potencjał .....jako Polacy ....
brydzia / 2007-10-22 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale trzeba przyznać że rozumiem wyborców PiSu , sama 2 lata temu też się czułam po przegranej PO jak zbity pies , gdzie moglibyśmy już być nie marnując 2 lat na kłótnie

ale zobaczcie nie słyszałam żadnego komentarza polityków PO
żeby śmiali się z PiSu , nie tak jak Inteligencja PiSu wyśmiewała Tuska , że prawie prezydent i prawie premier
Aras855 / 87.206.160.* / 2007-10-22 12:27
Co ty dziewczyno za przeproszeniem p........ sam glosowalem na PO ale co jak co tego kaczynskim nie mozna zarzucic zachowali sie z kultura pogratulowali tuskowi itd a on 2 lata temu co zrobil? Wiec najpierw sie zastanow pozniej pisz
Frog / 2007-10-22 12:32 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę

co jak co tego kaczynskim nie mozna
zarzucic zachowali sie z kultura pogratulowali tuskowi
itd

W jedym zdaniu wspomniał o zabójcy Popiełuszki i o Tusku... Piękne gratulacje mady by Kaczorek...
Niestety, ale jego wystąpienie po ogłoszeniu wyników to było dno. Zwłaszcza sam początek...
brydzia / 2007-10-22 12:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak ty głosowałeś na PO to niezły bajer , słyszałeś wczoraj Jarka po ogłoszeniu wyników , nie rozśmieszaj mnie

Jarek im pogratulował czy coś o Piotrowskim i księdzu Popiełuszce i mediom ględził , w swoim stylu wszyscy winni tylko nie on
Aras855 / 87.206.160.* / 2007-10-22 12:33
Głosowałem a najwieksza pompa z tego ze Kaczynski byl moim sasiadem(dawno temu) i naprawde koles byl uprzejmy zyczliwy itd.. co nie zmienia faktu ze zaglosowalem na PO a to jednak Tusk bardziej wrzucal kaczynskiemu na debetach nie odwrotnie.. moim zdaniem trzeba byc obiektywnym i jesli chodzi o kulture osobista tych 2 panow Tusko powinien zaciagnac troszke kindersztuby od kolegi..
brydzia / 2007-10-22 12:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
ojejeku ,

pozdrawiam
jarekon / 2007-10-22 12:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
moze bedzie normalnie:))???
warren buffet / 2007-10-22 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
małolaty sie spisały :)
zbig$ / 2007-10-22 12:17 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak jak w 2001..)))
zbig$ / 2007-10-22 12:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
wig nagle skoczyl??
zbig$ / 2007-10-22 12:13 / Uznany gracz - weteran 93/94
to chyba dla wystraszenia shortmanow czy nalapania sie szortow???
eprach / 2007-10-22 12:18 / portfel / Onedaytrader
jak dla mnie to drugie... ale ja się nie znam.. obecnie bez pozycji..
J / 2007-10-22 12:06 / Tysiącznik na forum
Psychoza narasta.
brydzia / 2007-10-22 12:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
2007-10-22 11:58:24 | *.*.*.* | samuraj jack [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
Sam wiesz kto wyraził zgodę na rurę...
nie ma unijnej polityki energetycznej, chyba, że za
unijną uznać tę, która pod dyktando Rosja-Niemcy


Samuraj , a co mnie obchodzi ta rura , chcą sobie Ruski z Niemcami robić najdroższy gazociąg na świecie niech robią , a my zajmijmy się rozwijaniem swoich złóż gazu , węgla , miedzi i szukać sobie sojuszników , przecież do tej rury też się możemy przyłączyć

Czy grając na rynku grasz z trendem z grubasami czy przeciwko nim , trzeba widzieć własne interesy a nie - nie bo nie i koniec
zbig$ / 2007-10-22 12:11 / Uznany gracz - weteran 93/94
a my zajmijmy się rozwijaniem swoich złóż gazu , węgla
, miedzi
-------------------
Polityka narodowa w wykonaniu PO??? nie chce mi sie wierzzyc...ale kto wie???cuda cuda...
brydzia / 2007-10-22 12:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
a po co nam tyle gazu jak wszyscy chcą nasz węgiel , poczytaj trochę , 6mln ton węgla w tym roku sprowadzimy ,

co PiS z tym zrobił

MNIE POTRZEBA DO RZąU , JA BYM IM POKAZAłA JAK SIę ROBI BIZNES DLA POLAKóW

Niech PO ogląda film EKIPA w Polsacie , taki premier jest nam potrzebny , normalnie co tydzień się wzruszam
flugo / 2007-10-22 12:21 / portfel / Dziecko hossy
przystojny prawie jak ten z opornych:))
brydzia / 2007-10-22 12:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
chodzi o podejście do ludzi i spraw a nie wygląd
samuraj jack / 2007-10-22 12:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a mnie rura obchodzi - jak zrobią rurę i "zepsuje" im się gazociąg na lądzie to bez gazu będziemy...
nie jesteśmy w stanie sobie zapewnić 100 pokrycia na gaz bez Rosji...
Roman K / 2007-10-22 12:22 / Bywalec forum
Popieram w 100%.
Złoża gazu nie są nieograniczone, a Rosja już zapowiedziała zwiększenie dostaw gazu do Chin. Przy rozwijającej się gospodarce europejskiej potrzebującej coraz więcej gazu jak i zwiększaniu dostaw do Chin Niemcy mając bezpośrednie łącze rurą po dnie Bałtyku omijające Polskę przy zmniejszeniu przez Rosję dostaw obecnym rurociągiem do Polski i przy chęci zakupu przez Polske gazu ze strony Niemiec zawsze można powiedzieć Sory ale tylko tyle możemy wam odsprzedać bo resztę sami potrzebujemy.
Gaz to przemysł . ograniczenie przemysłu poprzez zmniejszenie gazu to....
Dlaczego Unia ma taki problem w podpisaniu tkz solidarności energetycznej.?? To przecież Niemcy są największym rozgrywającym w Uni.
W biznesie i polityce zagranicznej nie ma zmiłuj się!!!!
Każdy dba przede wszystkim tylko o swój interes.
No cóż niektórzy wolą mieć dobrą prasę zagraniczną.
brydzia / 2007-10-22 12:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Samuraj bez urazy , ale w moim słowniku nie ma słów

nie możemy , nie jesteśmy w stanie , nie umiem , tak się wypowiadają pesymiści

wystarczy że ceny gazu zaczną spadać i problem rury się sam rozwiąże

przecież możemy sobie załatwić gaz z innych państw mających dużo więcej złóż niż Rosja , tylko trzeba się wziąść doc roboty
flavio25 / 2007-10-22 12:24 / portfel / Tysiącznik na forum

przecież możemy sobie załatwić gaz z innych państw mających dużo więcej złóż
skomentuj
niż Rosja , tylko trzeba się wziąść doc roboty

nie stac nas na to
trzeba bylo wybrac za czasow nie bede przypominal kogo
polnoc nie wschod
tak wszyscy sie wezmiemy do roboty i bedziemy tarmolic ten gaz w butlach
zbig$ / 2007-10-22 12:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak, ale trzeba wtedy wykosic lobby rosyjskie, stojace za gazem z rosji, zwane czasem ukladem...)))
brydzia / 2007-10-22 12:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
no to trzeba mieć jaja i coś zrobić a nie tylko narzekać
zbig$ / 2007-10-22 12:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
a za to nawet chyba kaczki sie nie brały...)))Ale co tam, Donald potrafi...uppsss, mialem sie juz nie czepiac, sam nie wiem nawet po co sie tak czepiam jak na pis nie glosowalem...???
flavio25 / 2007-10-22 12:28 / portfel / Tysiącznik na forum
czepiasz sie bo wiesz, ze wszystkich win nie mozna zarzucic kaczorom
i tutaj trzeba oddac sprawiedliwosc
a Donek
prosze bardzo niech negocjuje
beda sie z nim ukladac poki beda zaarabiac
a jak postawi warunki to bedzie mial tak samo przesrane jak Kaczki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy