Forum Polityka, aktualnościKraj

PO o pomyśle twórców: "jest gorszy niż abonament"

PO o pomyśle twórców: "jest gorszy niż abonament"

Wyświetlaj:
Pan Zenek / 89.231.97.* / 2010-07-19 17:00
Wg "tfu-rców" nawet nie posiadając odbiorników radiowego i tv, powinienem bulić te 8 PLN?
bananewa / 2010-03-16 11:37 / Bywalec forum
Tfórcy lubią socjalizm, który karmi, grzeje i za kawałek wazeliny mozna jak pączek w maśle tforzyć. Moim zdaniem jeszcze żadnemu prawdziwemu Twórcy bieda nie zaszkodziła - jak sie ma do spełnienia misję to nic nie jest w stanie Twórcy przeszkodzić. A klakierzy to i owszem pączkami obsiadaja każdy wolny krzak - tak na marginesie ile jest programów autorskich w TVP - wszystko na licencjich zagranicznych hitów dla mas...

ps.
a tak poważnie - kiedy rusza następna edycja tańca na lodzie (s)hitu programu pierwszego TVP ???
kasia2233 / 87.207.45.* / 2010-07-08 20:02
czlowieku zobacz w TVN to jest jeden wielki shit tam niema nic bez licencji nawet glupkowate seriale, TVP do prywatnego badziewia nie ma co porownywac, ciekawe kidy 100 edycja tanca z gwiazdami moze Donek i Breonek wystąpią i Moze Kwach czekamy
Lysy 25 / 77.255.180.* / 2010-02-27 09:20
To mówicie, że chcą wprowadzić osobny podatek na propagandę?
Oborowy / 83.5.178.* / 2010-02-26 23:01
Co ta pani jakaś taka zezelowana.Może ona wącha leki jak piesiewicz.Proponuje ją przebadać na ta okoliczność.Czy ona nie wie,że od POmyj to już nie ma nic gorszego??
tojużkoniecnajwyraźniej / 211.233.134.* / 2010-02-27 12:05
chyba jednak nie, ten chodzący wrak ludzki zwraca najwyraźniej swoje wyblakłe oczęta do instancji najwyższej, aby jakaś łaska na nią spłynęła.
mumumu / 83.23.28.* / 2010-02-27 05:52
lepiej przebadaj swojego prezydenta ,jakoś głupio się uśmiecha.
mumumu / 83.23.28.* / 2010-02-27 05:51
lepiej przebadaj swojego prezydenta ,jakoś głupio się uśmiecha.
cudotworca / 83.31.217.* / 2010-02-26 20:42
Rudy i ekipa dalej obiecują zniesienie abonamentu.
hahaha
103 / 188.147.25.* / 2010-02-26 19:31
Co ja myślę? Ano, okradali nas, okradają i będą okradać. Oczywiście dla naszego dobra. To się nazywa po prostu, - s************.
Andre7 / 2010-02-26 19:31 / Tysiącznik na forum
Różnica jest tylko w nazwie, KAŻDY wydatek budżetu jest finansowany z naszej (podatnika) kieszeni.
Nawet jak sie nazywa vat, akcyza czy CIT to i tak na końcy płaci za niego konsument.
POmysl / 83.27.191.* / 2010-02-26 17:49
"Mroźny poranek na warszawskiej Pradze. Do jednego ze sklepów wchodzą dwie osoby. Mówią, że są z Urzędu Miasta. Żądają uiszczenia opłaty targowej w wysokości 6 złotych. Właściciel sklepu nie kryje zaskoczenia. – Nikt nie raczył poinformować mnie o nowej opłacie – mówi właściciel lokalu. – Państwo poinformowali mnie, że przychodzić do mnie będą codziennie, a nie zapłacenie kwoty sześciu złotych może oznaczać problemy. Na pytanie, czy mieszczący się po przeciwnej stronie ulicy supermarket też musi płacić, wyraźnie zdenerwowana pani inkasent odpowiedziała, że nie, gdyż... hipermarket to budynek, a mój sklep jest tylko budowlą. Na argument, że przecież oba budynki mają identyczną konstrukcję (zbudowane są z blachy – red.), tylko market jest trochę większy, pani odpowiedziała, że nieistotne, bo „zagraniczny” nie musi płacić."

"Polityka państwa musi sprzyjać małym i średnim przedsiębiorstwom. Ważnym celem jest odbiurokratyzowanie gospodarki. Należy obniżyć opłaty związane z rozpoczęciem działalności oraz uzyskaniem stosownych koncesji i zezwoleń, których liczbę należy zmniejszyć(...) ponadto należy (...) zmniejszyć zakres i dokuczliwość kontroli, zmniejszyć i usprawnić obowiązki w zakresie sprawozdawczości, zwiększyć prawa przedsiębiorców"

"wywodząca się z tej partii „liberalna” prezydent rządzi od prawie czterech lat. Przyjaznej polityki ratusza stołeczni przedsiębiorcy doświadczają na każdym niemal kroku. Z roku na rok rosną opłaty i czynsze, w roku 2009 osoby prowadzące działalność otrzymały od miejskich radnych kolejny prezent. Jest nim opłata targowa. Wynosi ona, w zależności od strefy, 6-8 złotych dziennie. Łatwo policzyć, że „szczęśliwiec” działający w strefie tańszej zapłaci miesięcznie ok. 140 złotych, w droższej – opłata wyniesie już prawie 200 złotych."
esu / 78.8.137.* / 2010-02-26 16:16
Te nieroby zwane artystami chcą żeby KAŻDY POLAK PŁACIŁ na ich śmierdzące z lenistwa tyłki opłatę pobieraną razem z podatkiem dochodowym! Czyli idziesz płacić podatek i od razu płacisz de facto abonament w urzędzie skarbowym i to nie zależnie nawet od tego czy masz telewizor, czy go nie masz. Możesz mieć w domu jeden TV na powiedzmy 3 osoby i jeśli tylko one płaca podatek to każdy płaci z osobna na te stada leni, które już dzisiaj traktowane są w wielu przepisach jak święte krowy. Np mają koszt uzyskania przychodu 50%, czyli de facto stawka podatku dochodowego jest dla nich niższa o połowę! Albo o czym niemal nikt nie wie od każdej płyty CD/DVD (chyba nawet od każdej kartki papieru) płaci się podatki na "fundusz promocji twórczości", że to niby są przedmioty na których potencjalnie kradnie się muzykę (lub kseruje książki). Nie ważne, że Ty akurat nie kradniesz muzyki ale nagrywasz na płyty swoje zdjęcia z aparatu i tak płacisz na tych darmozjadów. Oczywiście Ci twórcy, którzy dostają kasę są wybierani ze specjalnego grona neokomunistycznych przydu.pasów.
A teraz jeszcze śmieszna rzecz na koniec - "Co innego kwota na media zapisana w budżecie, a co innego obciążanie każdego podatnika taką opłatą". A czym innym jest właściwie branie pieniędzy z budżetu jak nie braniem ich z kieszeni każdego podatnika?
JerzyHT / 79.185.175.* / 2010-02-26 15:55
jeżeli Polacy ponownie wybiorą ten gang, to marnie to świadczy o narodzie, totalny upadek
z centralnej PL / 83.20.21.* / 2010-02-26 15:17
Nie wiem czy ona tak na trzeźwo czy niekoniecznie.
qwq / 80.240.172.* / 2010-02-26 15:53
Płacąc abonament w rzeczywistości płacimy na prezesów, dyrektorów i kierowników których chyba nikt nie potrafi zliczyć ilu jest w TVP. To parodia żeby kadry kierowniczej było więcej niż zwykłych pracowników. Stacje prywatne utrzymują się z reklam, a TVP ilością reklam bije na głowę TVN i POLSAT i ma problemy finansowe. Wspierajcie dalej kolesi politycznych partii u sterów władzy.
Floyd / 2010-05-28 14:10 / Tysiącznik na forum
Stacje prywatne i ten ich tani chłam jest dla takich jak ty.
Walka idzie o stołki w tv. Mnie tam jako zwykłemu obywatelowi jest obojętne kto te stołki w końcu dostanie, niech się nawet pozagryzają. Jestem natomiast zdecydowanie przeciw prywatyzacji telewizji publicznej.
olać jąkałę / 81.190.215.* / 2010-02-26 14:46
Platforma pogrzebie polskie media a Pani Katarasińska powinna zmienić nazwisko na Michnikowa!

Cynizm i obłuda POorwellowanych sięga zenitu.
JanuszPOlikot / 2010-02-26 14:16 / Tysiącznik na forum
Jeśli już mowa o mediach to wszystkim redaktorom Gazety Wyborczej oraz radia TOK FM składam życzenia z okazji Święta PURIM.................
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-02-26 14:49
obawaim się że oni są niewierzący.
mobilizujeprzecież / 77.254.53.* / 2010-02-26 18:11
a wiara w "złotego cielca" to pikuś?
Pusto / 141.119.184.* / 2010-02-26 13:49
A moze Twórcy zaczeliby tworzyć cos co chcieliby czytać oglądać słuchać ludzie. Dlaczego mam płacić 8 zł za kłótnie polityków na antenie TVP.
Dlaczego Panowie Józefowiczi Stokłosa nie proszą się o pieniądze, a rozrywka jakiej dostarczają jest na niezłym poziomie. Mają ludzi, którzy potrafią śpiewać i tańczyć vs np. ostatnie eliminacje do Eurowizji.
JanuszPOlikot / 2010-02-26 14:22 / Tysiącznik na forum
Mimo szczerych chęci, producentom programu nie udało się dogonić konkurencji. Wśród show nadal prym wi "Taniec z gwiazdami", który ogląda 4,9 mln widzów. Na drugiej pozycji uplasował się program nadawany przez telewizję Polsat "Jak ONI śpiewają" z oglądalnością 3,7 mln widzów.

Według doniesień "Super Expressu", "Przebojowa noc" zajmuje dopiero trzecie miejsce z oglądalnością 2,1 mln widzów.

Miał być hit, a jest kit. A wszystko przez przebrzmiałą formułę w jakiej program się ukazuje i osobę Janusza Józefowicza, który pełni w nim kilka funkcji jednocześnie.

Wszechstronny Józefowicz nie wykazuje się kreatywnością. Stosuje te same pomysły, które sprawdzały się w jego programach 5-10 lat temu.

Niestety, TVP 1 nie udało się odsunąć Józefowicza od prowadzenia programu. Odpowiedzialny jest on za prowadzenie show, reżyserię, choreografię i produkcję. W tygodniu ma spektakle w teatrze, potem dwudniowe próby w telewizji, więc gdy zbliża się program, po prostu jest wypalony.

Jak donosi "Super Express", szefowie telewizji chcieli zdjąć program z anteny już po pierwszej emisji, jednak Małgorzata Raczyńska, dyrektor TVP 1 wybroniła program.

Złośliwi twierdzą, że program jest robiony pod jej upodobania.

Realizacja programu kosztuje 20 milionów złotych i finansowana jest za pieniądze telewidzów z abonamentu, jednak to, czy program będzie się ukazywał, zależy tylko i wyłącznie od jednej osoby o bardzo specyficznym, żeby nie powiedzieć "spaczonym" guście.
nie dla amatorszczyzny / 83.238.19.* / 2010-02-26 23:11
Ani Jak oni "fałszują",ani wtórny do obrzydzenia(który to już sezon?) Taniec z gwiazdami nawet do pięt nie sięga profesjonalizmem i właśnie kreatywnością do poziomu jakie mają produkcje Józefowicza.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:02 / Bywalec forum

Dlaczego mam płacić 8 zł za kłótnie polityków na antenie TVP.

Jest duzo ludzi którzy chcą słuchać "kłótni" polityków na antenie. Najlepszy dowód - komercyjna TVN stworzyła TVN24. Chyba nie po to żeby dopłacać? Można się zastanawiać nad komercjalizacją TVP, ale wcześniej otwórzmy pasma transmisyjne dla wszystkich zainteresowanych i stwórzmy prawdziwy rynek telewizyjny - kilkanaście stacji reprezentujących różne opcje - oraz znieśmy ograniczenia nałożone na TVP. Działanie tego rządu cechuje typowa dla niego obłuda. Chcą wzmocnić media kontrolowane przez ludzi związanych z tym rządem.
janiszek72 / 2010-02-26 13:55 / Tysiącznik na forum
Problem w tym, że wszystko o czym mówisz jest na jedno kopyto. W TVN-ach politycy się nie kłócą, bo zapraszani są tylko Ci, którzy popierają Tuska. Moderatorzy nie dopuszczają do głosu posłów opozycji, patrz wywiady Pani Olejnik. Jak rozmowa z Nowakiem, to uśmieszki i siedzi jak trusia, a jak gościem jest ktoś z PiS-u sprowadza się to do monologu Pani redaktor. Żenada. Jeżeli to Ci odpowiada to oglądaj sobie TVN-y i Polsaty, ale daj alternatywę dla ludzi o innych poglądach politycznych. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
tomekpe / 193.24.24.* / 2010-02-26 16:48
O czym Ty piszesz ? Ma byc publiczna telewizja, zeby prezentowac jakas konkretna partie? Telewizja ma być BEZPARTYJNA. A abonament, jak beda tam programy niekomercyjne. Bo na razie, to jest ich kilka w skali tygodnia.
Poza tym ja widze w telewizji cos innego - w TVP bezczelna promocje PiS - np. komisja hazardowa - posłuchaj nagrań z komisji a potem komentarza, a z kolei w TVN widzę różne ugrupowania. Nie kłam zatem!
yuki / 150.254.212.* / 2010-02-26 14:09
NIech sobie ludzie o innych poglądach politycznych założą swoją telewizję i zapraszają sobie kogo chcą.
Telewizja publiczna finansowana z portfela podatników nie może być partyjna, to zaprzeczenie demokracji.
janiszek72 / 2010-02-26 14:31 / Tysiącznik na forum
Podaj mi dane na temat aktualnej wysokości tego portfela. PO zachęca ludzi do nie płacenia abonamentu, a potem wyjmuje ustawę i pokazuje zapisane w niej bzdury. Nie zauważyłem upartyjnienia w TVP. Nie powiesz mi, że Tomasz Lis to człowiek PiS-u. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
_reakcjonista_ / 2010-02-26 14:17 / Bywalec forum

NIech sobie ludzie o innych poglądach politycznych założą swoją telewizję

Myślisz, że to takie łatwe? Wielu próbowało. Trzeba uzyskac koncesję i spełnić szereg warunków o charakterze w zasadzie politycznym. Na pasmach transmisyjnych łapę trzyma wojsko.

Telewizja publiczna finansowana z portfela podatników nie może być partyjna, to zaprzeczenie
demokracji.

Niekonieczniecznie. Jeśli telewizja podlega organowi wybieranemu w trybie demokratycznym, to nie zaprzecza to demokracji. Nie mówiąc już o tym, że można wyobrazić sobie różne mechanizmy, ograniczajace wpływ rządu na media. Przeczytaj sobie jak działa BBC - rządowa telewizja! Podobne zarzuty można podnosić na przykład wobec szefa NBP, i to w każdym kraju, nie tylko w Polsce.
_reakcjonista_ / 2010-02-26 13:31 / Bywalec forum
Zakaz swobodnej emisji reklam w TVP i zniesienie finansowania, to klucz do sukcesu TVN;)
janiszek72 / 2010-02-26 13:50 / Tysiącznik na forum
TVP ma o tyle przewagę nad cienkimi TVN-ami i Polsatami, że nie przerywa reklamami filmów i poniedziałkowego teatru telewizji. I to jest szacunek dla widza, a nie uprawianie jakiegoś taniego i tandetnego szopenfeldziarstwa. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
qqq1111 / 194.9.223.* / 2010-02-26 14:07
To nie jest szacunek dla widza tylko zapis w ustawie. Oni nie mają szacunku dla widza, bo nagle wiadomości tvp podzieliły się na część informacyjną, sportową i pogodę - a przed każdą z nich musi iść reklama... a co z dobranockami, które także zaczęły być dzielone na bloki aby puścić reklamę...
janiszek72 / 2010-02-26 14:11 / Tysiącznik na forum
Ale dobranocka jest? Jest. A w TVN-ie jest? No i tu odpowiedź brzmi - nie ma. Bardzo dobrze, że jest to zapisane w ustawie i takiego zapisu nie można wykreślać. Tylko dlaczego akurat TVP ma mieć zakaz reklam jeżeli abonamentu już prawie nikt nie płaci? Tego nie rozumiem. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy