Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Po radę do pracowników

Po radę do pracowników

mac0 / .* / 2004-12-03 13:23
Komentarze do wiadomości: Po radę do pracowników.
Wyświetlaj:
dg / .* / 2004-12-07 09:03
Do właściciela. Jasne, firma jest po to aby przynosić zysk, a praca najemna po to by przynosić docód tym którzy ją wykonują. Często jest tak, że firma zysk przynosi, zaś pracownicy po przepracowaniu 12 godzin dziennie nie przynoszą pieniedzy do domu. To nie jest tak, że mogła się zwolnić zanim zmarła. Mogła też przcować normalnie, zarabiać i nie umierać. Tylko że wielu pracodawcom wydaje się, że jak już są właścicielami lub zarządzającymi firmą to im wszystko wolno. Oni muszą mieć zysk bez względu na to czy zarządzają dobrze czy źle. Oni muszą za swoją pracę dostać pieniądze bo ciężko pracują, a pracownicy nawet jak nie dostaną wynagrodzenia na czas to sobie poradzą (nie mają przecież takich wielkich potrzeb jak ja). Jeżeli się opomną o swoje to się ich zwolni i już. Ot, tak jak śmieci - wyrzucic i nie dyskutować. Ja właściciel jestem panem, nie muszę nikomu z niczego się tłumaczyć.
pracodawca / .* / 2004-12-06 19:36
Firma jest po to, by przynosić dochody. Ale każdy "normalny" menedżer zdaje sobie sprawę z faktu, jak cennym "kapitałem" są ludzie. Należy z ludźmi postępować uczciwie. Pracownik powinien wiedzieć, co firma planuje, jaka jest jego przyszłość w danej jednostcew perspektywie jej rozwoju.Uważam to za bardzo dobry projekt i czekam kiedy wejdzie w życie.Pracownik znające swoje miejsce w firmie, to pracownik dobrze zmotywowany.
mac0 / .* / 2004-12-03 13:23
Najlepiej jest mieszać w cudzym kotle.Jak ktoś chce brać udział w kierowaniu firmą to niech sobie założy własną, a od mojej wara.
A.D. / .* / 2004-12-03 18:06
Jeśli pańska firma ma więcej niż 20 pracowników, to będzie Pan musiał dostosować się do prawa.A w dużych firmach bedących własnością zagranicznego kapitału i trakujących Polaków jak niewolników gorszych od Czarnych, takie prawo to dar Boży i ratunek przed zajeżdżeniem na śmierć - dosłownie, koleżanka właśnie zmarła na zawał z przepracowania i stresu. Każda medal ma DWIE strony.
wlasciciel / .* / 2004-12-04 14:17
to mogla sie zwolnic zanim zmarla. sama jest sobie winna, nikt jej w firmie pod pistoletem nie trzymal. a ty nie masz pojecia o czym piszesz. pracownicy nie maja pojecia co jest najwazniejsze dla interesu firmy lecz dbaja o zachowanie posady kosztem firmy, a firma jest, aby przynosic dochod, a jak sie nie podoba to dowidzenia...

Najnowsze wpisy