Po sesji 13.III

strokuś / 2007-03-13 23:04
wygląda na to że rynek nieruchomości w Stanach długo się nie podniesie
Problemy z subprime'ami to już plaga. Plaga, która oznacza - raz, że na rynku wtórnym pojawia się około 500 tys. dodatkowych domów na sprzedaż, - dwa, że skoro część amerykanów nie ma pieniędzy na spłatę rat to i na inne rzeczy będą mniej wydawać
w sumie całkiem niezły powód, żeby spadać
do tego trzeba dołożyć 5.5% wzrostu PKB w Japonii w 4kw06 - na razie presji inflacyjnej tam nie ma, ale prawdopodobieństwo wzrostu stóp procentowych jest duże
a 2% zamiast 0-0.5% to różnica która spowoduje, że dużo pozycji na wszelkich rynkach finansowych zostanie zamkniętych, żeby spłacić pożyczki jenowe, zanim JPY znacząco się umocni
wygląda więc na to, że czekają nas dalsze spadki
moim zdaniem dno na przełomie kwietnia/maja w okolicach 2900-2950
nadal pozostaję więc jedynie z bphfizsn i f. zagr. obligacji różnej maści
Wyświetlaj:
axelek / 83.17.145.* / 2007-03-14 14:14
Witaj strokuś.Jak przewidujesz kurs złotego na najbliższy czas?Myślę o zakupie f.obl. dolar. i euro.Dzięki za komentarz.
strokuś / 2007-03-14 20:20 / Uznany Bywalec forum i giełdy
ING 14.III rano: "Spodziewamy się poprawy na rachunku obrotów bieżących w styczniu (350 mln €, mediana oczekiwań to 305 mln € deficytu) po niezwykle wysokim deficycie w grudniu (915 mln €). Grudniowe dane były nieco zniekształcone przez wysoki deficyt handlowy, który z kolei wziął się z jednej dużej transakcji po stronie importu."

NBP po południu: "Na rachunku obrotów bieżących w styczniu odnotowano deficyt w wysokości 678 mln euro"

to chyba wystarczający komentarz :-)
Big Lebowski / 2007-03-14 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Strokus mam pytanie jak widzisz nasze zl w stosunku do euro w bierzacym roku... ja Ci odpowiem jak widze na koniec roku....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy