Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Po sesji 25 stycznia >>>>

Po sesji 25 stycznia >>>>

Morfeusz / 2007-01-25 20:56
To co dzieje się ze złotówką na forexie o godz.20:39, przypomina horror totalna wyprzedaż naszej waluty. Czyżby Ci co weszli parę dni temu do nas i do Turcji opuszczali już nas. ??
Zwraca uwagę duży wzrost LOP-u na dzisiejszej sesji, ma to zapewne związek z jakimś ruchem który nas niedługo czeka (a może już jutro ?). Co prawda do max LOP-u na bieżącej serii brakuje jeszcze ok.3000 pozycji. Trudno jednoznacznie przewidywać dalsze ruchy, jak ostatnio widać nasza giełda jest mocno nieprzewidywalna. Chociaż w chwili obecnej wydawać by się mogło że czeka nas jakaś korekta ale zawsze jest inaczej niż się wydaje.
Wyświetlaj:
strokuś / 2007-01-26 00:49 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jako komentarz pozwolę sobie wkleić mail odnośnie EUR/PLN który przed chwilą napisałem do Jujka (mam nadzieję, że się nie obrazi), a którego nie mam czasu już zredagować na potrzeby forum
"co do 4.04 to w pierwszym rzucie się zgadzam (mi to co prawda z fibo wychodzi, a nie z linii trendowych jak Tobie, ale to tylko chyba potwierdza naszą tezę)
natomiast na eur poniżej 3.85 już bym nie liczył w najbliższych latach
choć wszędzie można przeczytać że eur/pln będzie w tym roku oscylował w granicach jak piszesz - to "wszędzie" może być jednak kluczem do sukcesu
zwróć uwagę na linię prowadzoną przez dołki z 2001 i 2006 - 3.75 oznaczałoby jej ponowne pokonanie..
zdarzyło to się raz w listopadzie/grudniu, ale okazało pułapką... nie sądzę by po czymś takim ktoś ponownie zagrał przeciw tej linii
wg mnie trend jest jasny - pln będzie się osłabiał długoterminowo
przypomnij sobie co jakiś czas temu pisałem o problemach i zmianach na Węgrzech i o tym co czeka nas i zwróć potem uwagę na huf/pln - złotówka popada powoli w niełaskę, huf pokonał trend spadkowy i wyszedł zdecydowanie ponad ema-200, uprzedzając osłabienie pln do eur

dzisiaj eur/pln przebił linię trendu spadkowego od 2004 i nie sądzę by pod nią wrócił, co najwyżej będzie się po niej ślizgał
w kwietniu ta linia spotyka się z ww. linią dołków 2001-2006 na poziomie ~3.85 - to wszystko co IMHO można jeszcze z pln wycisnąć
w ogóle ładnie dzisiaj poleciały wszystkie waluty surowcowe... aud, nzd, zar...
existing home sales odcisnęło swoje piętno

na niekorzyść pln będzie działała również zmiana konia pociągowego polskiego pkb z produkcji na popyt wew.
spadek produkcji jest już zauważalny
20.XII na money napisałem
"dynamika produkcji przemysłowej wygląda nie najlepiej - przypuszczalnie jej lokalne maksimum było w maju (19.1%) i teraz czeka nas powolne opadanie - technicznie :-) ema-5 przebiła sma-15 co dotychczas owocowało spadkiem dynamiki pp do wartości jednocyfrowych w ciągu roku od sygnału, a w 3 przypadkach na 4 do wartości ujemnych"
już dane o grudniowej dynamice prod. przem. potwierdziły oczekiwania wartości jednocyfrowych
zmniejszenie produkcji a zwiększenie popytu wew. oznacza zwiększenie dynamiki importu, a zmniejszenie eksportu, czyli w konsekwencji przewagę podaży pln na popytem
ten czynnik wraz ze wsparciem ze strony nieuniknionego zwiększania deficytu budżetowego (choćby podwyżki w sferze publicznej) powinien przeważyć nad wpływami środków z UE

ps. ja do kompletu dorzuciłem bph euroobligacji
z bphfizsn się nam udało i z euro też powinno być dobrze, choć raczej nie 40% w 3 m-ce :-)
"
ziggie / 2007-01-28 00:17
Moim zdaniem bardzo silnym oporem dla eur ciagle jest psychologiczna granica 4 zl ,na którą to czekaja dziesiątki tysięcy Polaków pracujących w tej strefie.Większość tych ludzi ciągle kisi swoje oszczędności w euro czekając na lepsze czasy bo żal za d..... ściska oddać to po 3,7.Opinnie moich kolegów są w tej swerze zgodne-,,jak zobacze 4. to wywalam wszystko bez mrugnięcia okiem,,.I tak zareaguje większość ,,wykwalifikowanych,, zasilających szeregi braci pracujących na dobrobyt tzw.europy zachodniej pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!
gabrik / 2007-01-28 17:11 / portfel / Wierny Forumowicz
czyli opór będzie silny :-)
jujo / 2007-01-27 14:59 / Bywalec forum
Oczywiscie ze nie. Dorzucilem sobie Fibo i rzeczywiscie nabrało to jeszcze wyrazniejszego kształtu. Teraz chodzi mi po glowie dalsze uszczuplenie bph bowiem czastke ja niewierny odpuscilem po 128,44. Teraz czekam na 154. Pozdrawiam Cie Strokuś
Morfeusz / 2007-01-25 21:38 / Tysiącznik na forum
W najprostszym wariancie historia się powtórzy z okolic początku stycznia a mianowicie LOP po osiągnięciu swojego max na sesji 3 stycznia w dniu następnym nastąpiło przebicie od góry luką średniej krótkoterminowej a potem wszyscy wiemy jak się potoczyło. W dniu dziesjszym tak jak 3 stycznia zatrzymaliśmy się tuż nad tą średnią a nawet lekko ją przebiliśmy. Więc teoretycznie jutro można się spodziewać luki w dół (czyli powtórki z niedalekiej historii)
Morfeusz / 2007-01-25 21:07 / Tysiącznik na forum
Większość analityków przewiduje jutro kontynuację spadków ale czy można zapomnieć obraz przynajmniej 2 sesji w ostatnim czasie gdzie wszyscy szli w dół a my wbrew wszystkim w przeciwnym kierunku !. Takie irracjonalne zachowania naszej giełdy powoduje że nie można jednoznacznie przewidzieć kierunku w skali nawet jednego dnia na 100 % bo zakrawa to na wróżenie z fusów.
Big Lebowski / 2007-01-25 21:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jednym slowem -wiemy ze nic nie wiemy, moim zdaniem na mocna korekte scenariusz jest zbyt prosty tzn . wiekszosc oczekuje jej i tu mi sie cos nie zgadza...
Morfeusz / 2007-01-25 21:14 / Tysiącznik na forum
Myślę że jedno jest pewne albo inaczej ujmując istnieje pewne prawdopodobieństwo że na początku marca będziemy znowu w okolicach szczytów a może nawet ponad nimi bo tego wymaga rolowanie kontraktów czyli m.in kosmicznej bazy, którą można uzyskać najlepiej w otoczeniu prowzrostowym.
futurek_LOGO / 2007-01-25 21:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jezeli bedzie rolowanie w marcu :-) bo moze sie okazac ze wczesniej bedzie buuum np. po wynikach za 4Q w USA dzis ja bym nie panikowal dopoki krecimy sie miedzy 3400-3500 ale oslabienie PLN jest wymowne i wprowadza nastroj na spadki plus duzy obrot na spadku na W20 - nie wyglada to dobrze ale ja niepoprawny wzialem L na koniec na night - trading :-) a czy z tego wyjdzie jutro DT zobaczymy - pisalem Gabrikowi ze 3500 na W20 realne Strokus 3700 mam nadzieje ze sie odezwie dzis i maly komentarz walutowy skrobnie
Morfeusz / 2007-01-25 21:47 / Tysiącznik na forum
Ty to masz mocne nerwy, ja ostatnio przestałem brać pozycje na nockę bo trochę za dużo irracjonalnych ruchów na naszej giełdzie. Wydaje się mi się że najlepszym systemem gry w obecnej sytuacji są systemy podążające za trendem bez sugerowania się czynnikami zewnętrznymi.
futurek_LOGO / 2007-01-25 21:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
polecam ten wykresik do analizy http://finance.google.com/finance?q=EEM
Morfeusz / 2007-01-25 21:52 / Tysiącznik na forum
Fajnie jak widać nie tylko od nas uciekają ale wiem gdzie się przenieśli wszyscy ..do Brazyli Panowie tam gdzie jest ciepło ... + 1,16 % !!!!!!
futurek_LOGO / 2007-01-25 22:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale to z wczoraj :-)
Morfeusz / 2007-01-25 22:14 / Tysiącznik na forum
Przepraszam masz rację nie założyłem okularów.
Big Lebowski / 2007-01-25 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do waluty kiedys strokusiowi przedstawilem moje przewidywania oraz moja teorie -mysle ze to pamieta i byc moze co do tego sie wypowie...
strokuś / 2007-01-26 00:12 / Uznany Bywalec forum i giełdy
pamiętam tylko przewidywania na koniec zeszłego roku
daj linka
futurek_LOGO / 2007-01-25 21:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a w skrocie o co chodzilo? bo stop losy wystrzelily wiec jest szansa na zmiane kierunku wkrotce
gabrik / 2007-01-26 00:18 / portfel / Wierny Forumowicz
panowie wróciłem i widzę że USA mnie tym razem nie zawiodło ja w przeciwieństwie do futurka zostałem z S na jutro i mam nadzieję ze azja mi jeszcze pomoże,a tak poważnie z uporem maniaka powiem jeszcze raz szykuje się od kilku miesięcy coś czego jeszcze nie było bo gdzie jak gdzie ale w finansach to ja w przypadki nie wierzę.Jakiś czas temu pojawił się u nas taki mały szczegół LOP o wartości w okolicach 70 000 sztuk !!!!!!! to jest ponad 100% więcej niż dotychczas notowano stawianie zlecenia 100 szt. to teraz niemal norma (a raczej to nie są kamikadze z japonii, w tworkach też żaden milioner nie został zamknięty).Oczywiście jak zawsze nic nie jest oczywiste ale można z dużym prawdopodobieństwem uznać że ktoś mocno nagle zabezpiecza swoje pozycje,ponieważ jest to gruby kapitał to zapewne stosuje bardziej skomplikowaną strategię inwestycyjną (nie sam arbitraż)tak naprawdę w długim terminie nie ma znaczenia czy to rodzimy czy zagraniczny.
Oczywiście odstawiam na bok teorie że wszyscy to ..............to będzie odwrotnie.
Dziś nie mogłem ale już od jutra mocno prześledzę pewne dane tzn. LOP,volumen w kilku okresach i mam nadzieję że zobaczę bardzo ciekawe rzeczy.
To co nastąpiło dzisiaj ja przewidywałem sobie na jutro tzn. myślałem (i nawet była chwilowo na to szansa) że dziś kontrakty zamkną się sporo ponad 3500 oraz wig20 też w tych okolicach i po takim optymistycznym dniu "uśpieni" gracze zostaną obdarowani korektą.
dobra kończę bo póżno w niedzielę napiszę więcej swoich mniej i bardziej sensownych przemyśleń :-)
gabrik / 2007-01-26 00:23 / portfel / Wierny Forumowicz
jeszcze słowo z morfeuszem jesteśmy zgodni że te ostatnie mocne ruchy wywołał "wpuszczony" do nas mimo wszystko czysto spekulacyjny kapitał natomiast trzy ostatnie sesje mam wrażenie że "zasnął" i zostawił rynek samemu sobie a jeśli wyszedł to napewno nie z rynku terminowego
gabrik / 2007-01-26 00:31 / portfel / Wierny Forumowicz
uuuuu a co to za pionowy wykres mamy na parce USD/PLN ????? Na koniec wiem jedno STROKUŚ naprawdę powiadam wam ma zawsze rację(pozdrowienia) ale nie jest Nostradamusem i jeśli zbiegną się pewne złe dane w jednym czasie to możemy 3700 nie doczekać (a moich 3800 tym bardziej przyjdzie zapomnieć choć ten niby diament to już można sobie między bajki schować) jedno jest pewne................ jest ciekawie
strokuś / 2007-01-26 00:58 / Uznany Bywalec forum i giełdy
nie przesadzałbym z oceną wpływu pln na giełdę - mamy teraz mniej inwestorów zagranicznych niż dajmy na to rok temu, więc osłabienie złotówki nie musi się drastycznie przełożyć na spadki indeksów
po takim silnym osłabieniu pln powinno też przyjść pewne odreagowanie, więc ew. wpływ dzisiejszego spadku pln na w20 może być krótkotrwały
w20 znowu walczy na linii trendu prowadzonej od czerwca... a do tego mamy lukę z 19.I na 3370
po jednym dniu nie negowałbym od razu wcześniejszych przemyśleń - zwykle okazują się trafniejsze niż te jednodniowe nakreślone pod wpływem emocji
gabrik / 2007-01-26 09:27 / portfel / Wierny Forumowicz
dziś bitwa na luce ....tylko kto wygra
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy