po sesji 9 lutego

gabrik / 2007-02-09 21:02
niestety obecnie notowania w USA nie wyglądają dobrze,wiem miedz odbiła ale to może być za mało jednak wygląda że to TA korekta.
Wyświetlaj:
Morfeusz / 2007-02-10 22:19 / Tysiącznik na forum
A ... jeszcze jedna refleksja w czwartek najlepszą obroną rynku była bierność dużych graczy, sesja i tak była spisana na straty bo nie sprzyjało otoczenie a próby obrony rynku podniosłyby tylko obroty co technicznie pogorszyłoby sytuację.
Ciekawa sytuacja była w lipcu zjazd indesku o 4,4 % !! na mniejszych niż w czwartek obrotach a potem ostra jazda do góry o ponad 300 pktów.
Big Lebowski / 2007-02-10 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moim zdaniem wielcy to tez ludzie i boja sie zachowania giedy amerykanskiej-wszyscy wypatruja tam korekty a ona jak na zlosc...
Morfeusz / 2007-02-10 21:56 / Tysiącznik na forum
Rzut beretem na sytuację techniczną (WIG20) sesji w których nastąpił zjazd indeksu o ponad 3 %,
biorę pod uwagę sierpień i grudzień czyli najbliższe takie wydarzenia.:
sierpień : MACD - 82 / RSI - ok.70 efektem zjazd o ok.300 pkt-ów
grudzień : MACD - 66 / RSI ok 70 efektem zjazd o ok.260 pktów
przed czwartkiem : MACD - 58 / RSI ok.70 przewidywany zjazd ok.220 pktów czyli jakby nie patrzył wychodzi odbicie z okolic 3300.
dla ciekawostki w maju : MACD - 100 (i był to rekord świata na skalę naszego podwórka dalej już nie ma skali dla tego wskaźnika !!!) a swoją drogą czy w maju ktoś z dobrych techników wierzył w dalsze wzrosty ? czasami warto odrobić lekcję z AT a nie sugerować się szumem "medialnym".
futurek_LOGO / 2007-02-12 00:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Morfi warto odrabiac lekje zawsze bylotak est i teraz !!!!
Morfeusz / 2007-02-10 21:16 / Tysiącznik na forum
Myślę że w poniedziałek rano wszyscy inwestorzy będą skupieni na kontraktach w USA
jeśli będą mocno czerwone to u nas i nie tylko jazda w dół do oporu a jak będą w strefie neutralnej lub na zielono to jest szansa na kontynuację spadku bez zbędnych emocji i paniki.
Big Lebowski / 2007-02-10 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale najpierw Azja a najbardziej Japonia...
Morfeusz / 2007-02-10 21:12 / Tysiącznik na forum
Zapowiada się jazda miedzi w górę do 16 lutego, bo od tego dnia w Chinach jest jakieś święto które będzie trwać do 26 lutego, a Chinczycy bez miedzi nie potrafią świętować więc robią sobie na tę okazje zapasy.
samuraj jack / 2007-02-10 13:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Impulsu do korekty czy czegoś głębszego - poza czynnikami wewnętrznymi (droga wycena akcji, wielki udział drobnych inwestorów...) - należy szukać za granicą.
Z jednej strony to sprawa możliwej podwyżki stóp proc. w USA i/lub wyhamowanie wzrostu PKB...
do doczytałem kolejną rzecz, którą trzeba - myśle - mieć na uwadze; pozwolę sobie wkleic linka z innego portalu:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=56618161&a=56762266
samuraj jack / 2007-02-10 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pozwolę sobie wkleić to, co napisałem przed dwoma dniami - wg mnie dalej aktualne, choć jak wczoraj pisałem kilkukroć - poniedziałek musi to potwierdzić


2007-02-08 12:59:14 | *.*.*.* | samuraj jack [ Tysiącznik na forum/ Bloguje na bblog.pl! ] | komentowany artykuł
a gdzie TFI? [2]
zapyta ktoś...
otóż wg mnie TFI mają czas i spokój...
zauważcie - na początku stycznia byliśmy na poziomie ok. 3350
doszliśmy do 3560; (200 pkt do góry)
gdybyśmy zatem spadli do 3150 (200 pkt w dół od 3350) to nikt z posiadających nawet tego
zauważny - a jak zauważy, to pracownicy BM wytłumaczą, że w maju była zdecydowanie
większa korekta, a jednostki uczestnictwa mają teraz zdecydowanie wyższą wycenę;
dopiero spadek poniżej 3150 może wzbudzić konsternacją; ale jeżeli nie jest to jeszcze
bessa, to poniżej 3150 (gdzieś do 2800-2900) będą ostro skupowały;

i jeszcze - dla funduszy mniej się liczy jak głęboko spadnie; istotnie jest to, aby to
była krótka czasowo korekta


ps. pamiętacie, jak pytałem o zdanie strokuś`a? nigdy tego wcześniej nie robiłem - zapytałem, bo w czwartek za mocno i w sumie za łatwo (jak na ewentualną jednodniową korektę) spadło

ps. futurkowi i gabrikowi pisałem, że wg mnie wzrosty przed poważniejszą korektą skończą się albo przed 3600 albo dobrze powyżej 3700;
zbyt oczywiste było - dla wszystkich (pod komentarzami dziennymi też wiele takich wypowiedzi było) i anali, że ta fala wzrostu skończy się gdzieś pomiędzy 3600-3700;
a natury rzeczy musi być inaczej, o czym kilka wierszy wyżej
gabrik / 2007-02-10 14:40 / portfel / Wierny Forumowicz
samuraj wszystko się niby zgadza ,ja kilka dni temu napisałem futurkowi że 3590 to był szczyt na kontraktach bo było kilka sygnałów które na to wskazywały(nie będę ich tu przedstawiał)
Teraz mamy tylko za zadanie określić czy jest to głębsza korekta a jak tak to do jakiego poziomu? Czy jednak tylko mały schodek w dół i powrót do wzrostów już w przyszłym tygodniu.
Bo wersję z bessą cały czas odrzucamy (czy słusznie to oczywiście temat do kolejnej dyskusji)
samuraj jack / 2007-02-10 17:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
bessę na razie wykluczam
co do sygnałów od pewnego czasu co jakiś czas patrzymy sobie na sygnały pokazane przez Twego dalszego sasiada;
co do charakteru korekty, to myślę, że poniedziałek powinien pokazać - przez kierunek ruchu oraz obroty;

to, co napisałem wyżej ma tylko służyć wskazaniu, że taka korekta NIE JEST WYKLUCZONA, że TFI mogą sobie na nią bezpiecznie pozwolić;

ważne tu będą impulsy z zagranicy
samuraj jack / 2007-02-10 17:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
errata - patrzymy sobie z futurkiem
gabrik / 2007-02-09 21:05 / portfel / Wierny Forumowicz
STROKUŚ niestety nas pozostawił bez swojego wsparcia więc trzeba chyba postarać się o poważną ocenę sytuacji bez wsparcia profesora,panowie do roboty
warren buffet / 2007-02-09 21:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dla mnie taka sesja w USA miała być wczoraj... inaczej bysmy dzis wyladowali... a tak sie krzątałem czy wystawić krotką po te 3440..... i zostać z nią na noc.... nic no widać rynek koń - nie warto sie kopać. wydaje mi sie ze długo na tych poziomach nie pobędziemy. 3250 wydaje mi sie większym wsparciem od 3400 i tam bym dążył..
Morfeusz / 2007-02-09 22:43 / Tysiącznik na forum
Zdecydowanie czwartkowe spadki odbiegały charakterem od poprzednich, świadczy o tym chociażby szerokość rynku przy jakim się dokonały. Dzisiejsza bezładna wymiana koszy przy nienaturalnej ku temu bazie świadczyć może o jakiejś skrajnej paranoi. Możemy teraz rozważać na jakim poziomie osiągniemy dno, każdy z was ma jakieś spojrzenie na to a ja do tematu podchodząc niekonwncjonalnie wyliczyłem że podaż wyczerpie się w okolicach
3337 (futures) ale biorąc poprawkę na dynamikę spadku to może wyjść gdzieś w pobliżu 3300 (futures). Oczywiście wszystko przy założeniu że w USA nie zaczeła się poważniejsza korekta bo wtedy wszelkie założenia i wyliczenia pal licho wezmą.
Morfeusz / 2007-02-09 22:55 / Tysiącznik na forum
No cóż w USA zaczną się teraz bać podwyżek stóp procentowych i chyba jest to jakiś powód do rozpoczęcia korekty. Skoro ropa była po 50 $ a inflacja nie chciała za bardzo spadać to co
teraz będzie jak ropa drożeje ?
Big Lebowski / 2007-02-09 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Morfeusz a widziales wykres Dow - nie przychodzi Ci do glowy ze potrzebny jest jakis schodek...
warren buffet / 2007-02-09 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
schodek schodkiem... o tym ciagle mowimy... jest za drogo. nie widze tutaj maja, natomiast zjazd 400-500 pkt uzdrowi sytuacje na giełdach.... moze juz dzis USA dalo sygnal ?
Big Lebowski / 2007-02-09 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiemy jak bedzie - jednego jestem pewien po zjezdzie 500pkt dla wielu nadal bedzie za drogo - psychologia, ludzka natura...
warren buffet / 2007-02-09 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i tu masz racje.... zamiast po 2400 w maju pchac sie w fundusze akcji wołałem ze ma spadac.... skrajnie w maju miało rosnąć.... i teraz popatrz...

w maju po 3400 musialo rosnac
w czerwcu po 2400 musialo spadac.... bzdura... 2 kardynalne pomyłki....

głupota
gabrik / 2007-02-10 10:07 / portfel / Wierny Forumowicz
warren abyś mnie dobrze zrozumiał i nie obrażał się-cieszę się że piszesz ale tu raczej staramy się dyskutować merytorycznie a nie przedstawiać swój stan duchowy (takie posty to pod komentarzami dziennymi)
Tak więc tu piszemy z reguły o AT, obecnej sytuacji na rynkach, informacjach gospodarczych, staramy się przewidzieć kierunek rynku.

Nie wstawiajmy tu postów typu piwo,działki czy jakbym to lub tamto.....
pozdrawiam
warren buffet / 2007-02-10 13:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie mam sie co obrazac :)
lelekx / 2007-02-09 22:39 / Walk beside the pony
Stay calm... No risk no fun...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy