Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

PO skorumpowala gazowników?

PO skorumpowala gazowników?

Money.pl / 2007-10-18 17:50
Komentarze do wiadomości: PO skorumpowala gazowników?.
Wyświetlaj:
starylesnik / 2007-10-21 10:26
jest wiele firm w POdobnej sytuacji licze na to , ze PO wyborach troche ruszy prywatyzacja POprzez giełde. W moim przypadku niecierpliwie czekam na dokończenie pryw. BGZ. Wprawdzie mamy juz akcje od bardzo dawna , ale nawet ich wycena jest dzis niemozliwa i rozne podmioty probuja wykupywac akcje od pracownikow po cenach niby wysokich w stos do cen wyjsciowych, ale ....
cxz / 87.205.163.* / 2007-10-20 18:28
Przeczytajcie dokładnie umowę między PO a związkami. Szczególnie w punkcie w którym związek zobowiązuje się, że nie będzie robił zadymy w punkcie dotyczącym suwerenności Polski (dot. zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego kraju).
asgard / 2007-10-18 20:54
tylko ludzie naiwni wierza w "liberalizm" PO i wlasnie taki ciemny lud glosuje na Platforme od kiedy partia liberalna porozumiewa sie i obiecuje miliardy zwiazkom zawodowym?
Ludwig von Mises pewnie w grobie sie przewraca, ale ciemny lud kupi ten "liberalizm" PO
ehhh
JA A TY TO KTO? / 62.121.74.* / 2007-10-18 20:36
A JA JESTEM CIEKAWA KTO WAS OPLACA ZA TAK PISOWKIE I POWSKIE KOMENTARZE :)
GAZRURKA / 80.53.15.* / 2007-10-18 20:24
Czy PIS chce robic DEBILI z obywatelow.Przeciez pisze jak byk, NALEZNYCH IM AKCJI. Tylko PIS nie dotrzymuje slowa.
Kangoor / 88.220.40.* / 2007-10-18 20:05
a ja jak wygram wybory to obiecuje oddac za darmo hydraulikom wszystkie rury, bo przy nich pracują,akierowcom
Tirów wszystkie samochody bo nimi jeżdżą, jestem lepszy
niz Tusk, a jak obieca cos nowwego to ja wam dam jeszcze
więcej.... jak tylkowygram wybory to dostaniecie wszyyyystko.
KoP / 2007-10-18 18:51 / Bywalec forum
to wychodzi jakieś 72000zl na gebę. Czy to aby nie za dużo, Tusk? Można by częsć akcji sprzedać w ofercie publicznej, byłaby z tego kasa na inwestycje,
Żeby nie to, że robisz ten przkręt dla zdobycia głosów, pomyślałbym, że jesteś idiota.
obserwator / 2007-10-18 19:20 / Tysiącznik na forum
tez mam takie wrazenie że Tusk zwariował, aby zyskać traci wszystko, podobnie wszyscy bronia posel Sawicką ale jest na to rada, zawiesić imunitet od zaraz, oddac 50 tysięcy. Wszyscy sie nad nią uzalaja włącznie z poslem Bartoszewskim i profesorami prawa, ale wykształcenie zdobyli dziesiąciolecia temu, zatem w mozku sa tylko smieci. Publikatory posilkuja się ich opiniami jakby wyborcy byli idiotami. To co zrobiono to przekręt nowego ysiaclecia, latwo jest wydawać nie swoje , podobnie było z NFI, ale nik z PO o tym nie chce rozmawiać. Dziwie sie dziennikarzom ze jedzą z reki guru PO a on niewart zabiegow, to zachodzące słońce, skazane na porażkę. Nie został prezydentem , nie zostanie premierem, przedtem splawil premiera z Krakowa zeby przejąc tytuł do którego sie przyznał w czasie debaty z Kwaśniewskim. Mam nadzieje że nie przyslyszałem sie.
Elendir / 2007-10-18 19:09 / Łowca czarownic
A przeczytałeś artykuł?
1) Akcje były już obiecane wcześniej. PO jedynie zadeklarowała że dotrzyma obietnicy.
2) Jak byś poszukał, to znalazłbyś przykłady firm które bardzo dobrze prosperują wiążąc swoich pracowników poprzez przydzielenie im akcji. Wtedy pracownicy lepiej rozumieją, że zarabiają nie tylko przez pensję, ale również gdy spółka zyskuje na wartości.
morsik / 212.2.99.* / 2007-10-20 22:03
a proszę mi pokazać choć jedną firmę, której pracownicy otrzymawszy darmowe akcje natychmiast ich nie przejedli? a proszę mi pokazać firmę, której przynejmniej połowa załogi po otrzymanych akcjach nie poszła na bruk? 15% akcji dla załóg do mina podłożona każdemu rządowi i każdemu związkowi zawodowemu. Związkowcy z PGNiG rozbudzili apetyty, gazownicy już a konto poprali kredyty więc paktujmy z diabłem choćby!
tosieq / 83.4.130.* / 2007-10-21 23:33
witam
w mojej okolicy, firma Prefbet rozdała pracownikom darmowe akcje. Częśc osób oczywiście sprzedała akcje od razu, jednak reszta(nie wiem ilu... jednak była to duża liczba pracowników) sprzedała je po jakimś czasie zyskując na nich duużo więcej niż Ci co sprzedali je od razu.
Pewna część personelu(niewielka) została zwolniona, pewna odeszła na swoje życzenie, jednak teraz firma ta potrzebuje pracowników...
Więc są też pozytywne przykłady.. ;)
KoP / 2007-10-18 21:11 / Bywalec forum

Jak byś poszukał, to znalazłbyś przykłady firm które
bardzo dobrze prosperują wiążąc swoich pracowników

lub odwrotnie. Pamiętasz porozumienie czy układ zawarty z zakladami energetycznymi za rządów SLD, który zagwarantował pracownikom Enea bardzo wysokie odprawy na wypadek zwolnień, Za te zobowiązania teraz placimy wszyscy podwyżkami cen energii . Jak myślisz, w jaki sposób można zmusić pracownika do pracy w danym zakładzie> Część z nich, jak tylko dostanie akcje , spienięży je i hulaj dusza. Nikt ich nie zatrzyma.
Elendir / 2007-10-18 21:39 / Łowca czarownic
Czy na prawdę nie odróżniasz programu motywacyjnego od programu odpraw?

Zmusić pracownika do pracy w zakładzie bynajmniej nie mam zamiaru. Ale można go zmotywować dając możliwość uzyskania akcji, jeżeli będzie pracować odpowiednio długo. Można też dodać wiele innych instrumentów zabezpieczających przed niepożądanymi efektami. Oczywiście trzeba się na tym znać.
bubu / 2007-10-18 20:04 / Bywalec forum
Problem w tym że pracownikom te akcje - póki co - się nie należą. Kwestię reguluje ustawa o prywatyzacji i komercjalizacji PP. Rząd Belki zobowiązał się że rozpocznie sprzedaż najpóźniej po 6 miesiącach. Rząd (wówczas Marcinkiewicza) nie kontynuował sprzedaży.

O dalszej części twego postu szkoda pisać - owe 15% dla pracowników to był haracz jaki zgodnie z ustawą mieli otrzymywali pracownicy wszystkich prywatyzowanych zakładów w zamian za brak protestów. Tyle że prywatyzowano majątek Państwa - a więc także mój czy Twój. I cała reszta nie dostała nic bo tylko nieliczni pracowali w prywatyzowanych zakładach. Nie o to mam zresztą pretensje że nie dostali - te wypracowane przez lata pieniądze powinny zasilać system emerytalny.
Problem jest zresztą zupełnie innej natury - pytanie kto odkupi te akcje? Jeżeli ktoś je skui na giełdzie będzie miał zapewniony spory wpływ na funkcjonowanie spółki. I o to toczy się gra.
Elendir / 2007-10-18 20:13 / Łowca czarownic

Problem jest zresztą zupełnie innej natury - pytanie kto odkupi te akcje? Jeżeli ktoś je skui na giełdzie będzie miał zapewniony spory wpływ na funkcjonowanie spółki. I o to toczy się gra.

W artykule jest napisane:

W zawartym porozumieniu zapisano też zgodę na dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualną próbą odkupienia akcji przez inwestorów, którzy - jak napisano - "mogą kierować się innymi zasadami i celami niż bezpieczeństwo energetyczne Polski".

Może zastanów się co kwestionujesz:
1) słuszność ekonomiczną decyzji dania pracownikom prywatyzowanych zakładów części udziałów
2) zasadność dotrzymania obietnic danych przez poprzednie rządy
3) możliwość zabezpieczenia spółki przed wrogim przejęciem
bubu / 2007-10-18 20:52 / Bywalec forum
Poza enigmatycznym stwierdzeniem nie ma tam nic. Problem w tym że trudno o taki mechanizm (tym tez tłumaczyła opóźnienia obecna władza). Prawdopodobnie odbędzie sie to tak że akcje zostaną skupione na GPW przez wiele podstawionych podmiotów tak by nie przekraczać wyznaczonych progów. Za tym stać będzie najprawdopodobniej jedna z dużych europejskich spółek (czyżby niemiecki E.ON?). Gorzej gdyby kupującym był "Brat ze Wschodu". O tym że jest to poważne zagrożenie świadczy choćby zaniepokojenie ze strony Komisji UE która w tajnym roboczym raporcie, zasugerowała podjęcie szeregu kroków, mających prowadzić do ograniczenia dostępu zagranicznych koncernów do sektora energetycznego Unii Europejskiej, a w szczególności do sieci dostaw gazu i energii elektrycznej. Wystarczy przypomnieć sprawę włoskiej ENI o MOL nie wspominając.

Co do Twoich pytań:
Ad)1tak, zapisy ustawy są bezsensowne i prawdopodobnie niekonstytucyjne - tylko kto zgłosi wniosek do TK?
Ad)2 nie, choć trudno nie zauważyć iz rząd Belki jest winien całego zamieszania (nie przygotowując zabezpieczeń o których wspominamy)
Ad)3 tak
Elendir / 2007-10-18 21:32 / Łowca czarownic

Poza enigmatycznym stwierdzeniem nie ma tam nic.

A czego byś się spodziewał? Zresztą to enigmatyczne stwierdzenie daje duże pole do manewru PO (zakładając że przejmie władzę)

Problem w tym że trudno o taki mechanizm. (tym tez tłumaczyła opóźnienia obecna władza).

Raczej trudno u obecnej władzy o osobę z kwalifikacjami, która by taki mechanizm umiała zaprojektować. I może w ten sposób podsumuję Twoje dywagacje nad takowym.

Ad1) a wiesz dlaczego w Polsce programy opcji menażerskich są coraz bardziej popularne? Oczywiście, programy pracownicze jeszcze nie są, ale Polska nie tylko w kwestii programów motywacyjnych dopiero goni bardziej rozwinięte kraje.
Ad2) skoro się zgadzasz, nie będę nic dodawać
Ad3) już odpowiedziałem wyżej
100 000wałęsów / 84.234.0.* / 2007-10-18 18:29
PO z Tuskaczem zeszło na psy. Te lewackie sługusy brukselskich kochasi inaczej, Wałęsy i tak nie przebiją. Ten każdemu po 100 000 zł obiecał a potem Naród w skarpetkach puścił.
pewien jesteś że 100 000? / 83.26.117.* / 2007-10-18 18:50
No, sadzi się radiomaryjny kolega a nawet nie wie o jakiej kwocie Wałęsa mówił :) zresztą koledze chodzi o kwotę przed denominacją, czy po? Bo jeśli kolega nie wie to może wytłumaczę, że Lechu mówił o 100 000 000 (słownie stu milionach). Po denominacji daje to 10 000 (słownie dziesięć tysięcy), więc kwota 100 000 (sto tysięcy), która przez denominacją wynosiła 1000 000 000 (miliard) przez kolegę podana trochę nieprecyzyjnie :)

A co do 'treści' Twojej wypowiedzi, to że się tak zapytam z czego napisałeś ten post? Raczej komputer, prawda? Własny? Jeśli tak to Ci się powodzi :) W pracy? Również Ci sie powodzi :) Z uczelni? Gratuluję zwiększania szans edukacyjnych. Dzięki właśnie m.in. Wałęsie i Balcerowiczowi, na których tacy jak Ty wieszają psy, masz możliwość napisać to co piszesz (choćby to były kompletne bzdury)i masz z czego to napisać. A nie ukrywajmy, obecny 'prezydent' (piszę w cudzysłowie, bo na określenie prezydent ta żenada w Belwederze nie zasługuje) nigdy nie zdobędzie w kraju nawet części tego szacunku jaki miał Wałęsa, o krajach zewnętrznych nie wspominam.

Bo jakoś na pytanie o najbardziej znanego Polaka, nie wierzę że ktoś logicznie i trzeźwo myślący odpowie Kaczyński.
Krzychuxxx / 158.75.213.* / 2007-10-18 21:02
Pomyśl zanim napiszesz cokolwiek albo porozmawiaj ze starszymi, Tylko dzięki ówczesnej inteligencji do której należeli między innymi Kaczyńscy, Wałęsa jest znany w całym świecie. Nie można o tym zapominać. Ten prosty robotnik bez swoich wykształconych doradców nic by nie zdziałał w komunistycznym reżimie.
pepegi / 83.24.145.* / 2007-10-18 20:35
owszem w stanach :)
ksywka Unabomber
Jaaa / 91.94.198.* / 2007-10-18 18:48
Zastanawiam sie skąd tylu idiotów z bojówek PISowskich siedzi na forach internetowych ??? przecież to ciemnogród z wiosek , po zawodówkach ..... bez pojęcia o tym co dzieje się na świecie , słuchając TVP1 i TVTrwam .... Siedzą i narzekają że jest źle i liczą na to że państwo im da :) Pamietaj ćwierćgłówku że bieda to stan umysłu ..... A pracownicy TP też dostali akcje pracowanicze i jakoś nikt koło tego szumu nie robił , górnicy też dostali tysięczne odprawy .... Jeśli chcesz dopłaty do swojej jałówki to pomyliłeś forum
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-10-18 20:39
taak, a buczenia i wycia jak w kierdlu owiec nie będzie, taka dobra mądra i inteligentna publiczność platformiana. Ciekaw jestem ćwierćgłówku ile ty po swoim z góry opłaconym licencjacie czy magisterce finanse bankowość marketing zarządzenie ubezpieczenia i informatyka zarabiasz. Z tego co piszesz nie przekraczasz 10 000 zł brutto. Bieda to stan umysłu koleżko, to prawda. A w porywach masz samochód służbowy. Tankujesz w piątki i w poniedziałki, korzystasz ze służbowej komórki, masz laptopa. To tak jak górnicy w XIX w. w familokach. Wszystko dostawali od kopalni i jej winni służyć całe życie wraz z rodzinami.
Osoby takie jak ty, nie są samodzielne umysłowo, taka biomasa wyszkolona w ramach team buildingu. Nie ważne są fakty (sprzedajemy chałę) ale nasz team jest najlepszy, osiągniemy target i wyrobimy budżet. Wyrabiaj osiągaj i bądź użytecznym członkiem teamu, samemu pomyśleć strach rozumiem, a co się dzieje na świecie manager powie
Jałówka / 83.27.89.* / 2007-10-18 19:19
Człowieku licz się ze słowami, które piszesz i nie obrażaj ludzi, chyba oglądasz TVN lub Polsat, bo widać to po niskim poziomie intelektualnym Twoim, a jeśli chodzi o TRWAM to oglądnij sobie kilka programów może nie czysto religijnych, ale mówiących ogólnie o świecie, historii Polski i może wtedy Ci się rozjaśni umysł, a jeśli nie to jestem albo zatwardziałym komuchem albo osobą opóżnioną w rozwoju umysłowym. Pozdrowienia i życzę Ci żebyś nie musiał nigdy paść jałówek, bo przy takim stanie inteletualnym to najodpowiedniejsze zajęcie.
jaaa / 91.94.137.* / 2007-10-18 20:01
pewnie Cie zaskocze jeśli napisze, że jestem lekarzem i powiem szczerze że gdyby wszechmogący Jarek z Leszkiem (albo ich szef Tadeusz ) tak walczyli w innych sprawach ważnych dla kraju jak walczyli z pielegniarkami i lekarzami to w 2 lata ich rzadów mielibyśmy tutaj lepiej niż w US......a tak mamy wieczne spory i kompromitacje za granicą .... więc chętnie Ciebie wypasę.....może Ci rozumu przybędzie.... Domyślam się , że będziesz krzyczał że rozsprzedawany jest majątek narodowy i teraz będziemy nikim w swoim kraju ( stara śpiewka ) ..... Jak moj ojciec takie głupoty mówił to poradziłem mu żeby sprzedał dom , samochód i kupił nowu M3 i 10-letniego malucha jak czuł się takim panem za komuny kiedy majątek nie był sprzedawany .... a resztę oddał Rydzykowi ..... tym razem na Bentleya .... Pozdrawiam
kangoor / 88.220.40.* / 2007-10-18 20:11
jak ty jestes lekarzem , to ja jestem kosmonautą, najpierw poucz sie trochę, kilkanascie latek, nabierz oglady... ale wtedy
nie bedziesz pisał takich p..dół a na pewno nie będziesz
podpierał sie profesja.
JAW / 89.78.45.* / 2007-10-18 18:23
Jak to skorumpowało? Obiecując to, co powinni dostać? To tak, jakby mnie kontrahent przekupywał obiecując, że zapłaci mi za robotę, którą zrobię.
marek 19.53 / 83.24.74.* / 2007-10-18 17:50
No, no 70 tys PLN za jeden głos to niezła stawka. Beger podobno płaciła około 5 PLN.

To dopiero jest tanie państwo.
Komodo / 2007-10-18 18:11
Wg tego co tam pisze to te akcje są darmowe ;)
marek 19.53 / 83.24.74.* / 2007-10-18 20:18
Dla kogo darmowe ? Dla tych co dają i co je dostaną.
Zapłaci 40 mln obywateli tego kraju, każdy po 100 zł.
Sochers / 83.26.117.* / 2007-10-18 18:54
... A w dodatku zostały im już obiecane dwa lata temu :) niech no sobie przypomnę kto na obietnicach dawanych (oczywiście bez pokrycia) dorwał się do władzy jak kaczka, oj przepraszam, świnia do koryta?

Chociaż może świnia, bo świni jak w pysk plują to myśli że ciepły deszcz leci, co w obozie rządzącym mam nadzieję jeszcze tylko do niedzieli nagminne.

Jakbym do UK i USA nie wyjechał, i czekał na mieszkanie od PiSu (z 3 mln) to bym się chyba kwatery na cmentarzu doczekał mieszkając z rodzicami, a tak mieszkanie kupiłem.
bubu / 2007-10-18 19:51 / Bywalec forum
O prywatyzacji PGNiG zdecydował rząd Belki. Była to jedna z ostatnich decyzji. PO i PiS wspólnie wtedy protestowały przeciw tej prywatyzacji.
Głosy związkowców to jedno - ważniejsza gra idzie o to kto je odkupi i będzie miał wpływ na firmę.
lagrego / 77.45.11.* / 2007-10-18 21:17
Dlaczego pracownicy PGNiG mieli by nie dostać akcji pracowniczych ?? Czy to pierwsza prywatyzacja w Polsce, pracownicy wielu spółek otrzymali akcje, górnicy dostali gotówkę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy