Forum Polityka, aktualnościKraj

Po tragedii w kopalni. Będzie śledztwo

Po tragedii w kopalni. Będzie śledztwo

Money.pl / 2009-09-19 10:27
Komentarze do wiadomości: Po tragedii w kopalni. Będzie śledztwo.
Wyświetlaj:
lecc / 83.29.39.* / 2009-09-19 14:33
wiecej osob gine na drogach w przeciagu weekendu.
ssasetkaa / 80.53.0.* / 2009-09-28 16:54
tak, ale luzie to robia z własnej glupoty a nie z tego ze chca utrzymac rodzine, miec na chleb.
a pozatym gdy jestes gornikiem zjezdzajac pod ziemie nigdy nie wiesz czy z pod niej wyjedziesz.
dlatego ja wspolczuje rodzinom ofiar tej tragedii
andowc / 83.5.32.* / 2009-09-19 16:17
Masz Rację.
Zapraszm do pracy w kopalni,- napewno nie "zginiesz" (mądralo),- dlaczego się "łamiesz",- co ciebie "powstrzymuje" ? (przed "dobrobytem").
lecc / 83.29.39.* / 2009-09-20 00:37
Szanownemu Koledze odpowiem następująco, praca jak praca.
Ten wypadek to wielka tragedia, idzie za nią telewizja, politycy i pieniądze
Inaczej niestety jest w przypadku wielokrotnie większej liczby obywateli tego samego Państwa ginących w innych wypadkach.
Może jest tak dlatego, że to kopalnie dobrze sprzedają się w mediach - śmierć pod ziemią mocno działa na wyobraźnię. Moim zdaniem jest też tak dlatego, że to górnicy krzyczą najgłośniej o prawa pracownicze, a tak naprawdę nie są już grupą zawodową której społeczeństwo dużo zawdzięcza, wręcz przeciwnie - w czasach polskiego socjalizmu to tam pompowane były pieniądze z budżetu Państwa i to dlatego są tam dziś miejsca pracy. Relacja roszczeniowa powinna być zwrócona w drugą stronę.
wes / 83.22.33.* / 2009-09-20 20:58
Ale z ciebie pajac - "praca jak praca " za te pieniądze to ty byś nawet nie zjechał pod ziemie niech Cię szlak trafi .
kr1969 / 77.255.156.* / 2009-09-20 20:39
Wiesz z tym bym sie nie zgodzil ze praca jak praca. Mam prace biurowa i uwazam ze choc jest ciezka to za nic nie zjechalbym pod ziemie. Jesli tak uwazasz to sie przekwalifikuj.
Watki roszczeniowe gornikow to zupelnie inna bajka i nie o tym sie teraz mowi.
Swoja droga gdybym mogl wybrac wlasna smierc na pewno nie chcialbym zeby to byl taki rodzaj. Chyba nas za duza znieczulica ogarnia - w wypadkach zwlaszcza drogowych czesc ginie z wlasnej glupoty - tutaj zgineli ludzie z przyczyn od nich niezaleznych. Byc moze jesli dane o falszowaniu odczytow sie potwierdza z powodu swoich kolegow ktorzy na jednej szali postawili czyjes zycie a na drugiej kase ktora mozna bylo wyciagnac z urobku. Z tego wynika ze zycie ludzkie chyba nie jest jednak az takie bezcenne - niestety.
I prosze Was nie mieszajmy tu polityki, mediow i innego cyrku do smierci tych ludzi. To byli ludzie ktorzy zarabiali po prostu na chleb i dla ich rodzin jest to straszliwa tragedia
DeBiEc / 88.220.117.* / 2009-09-19 14:17
Przepraszam jest może osoba która dysponuje listą ofiar tej tragedii ? Bardzo prosze o wszelkie informacje pod numerem gg : 9926891
Wapniak / 2009-09-19 12:57 / Tysiącznik na forum
Czy nie szkoda kasy na to śledztwo? Starym zwyczajem g.... przyschnie a tylko media i to kontrolowane na tym zarobią. Rząd jak zwykle, nic nikomu nie zrobi. Inercja urzedników państwowych jak i branżowych będzie trwała nadal i tak do usr....śmierci. Widać to było doskonale dotychczas a wczorajsze wystąpienie Steinhoffa szczegóolnie ten stan rzeczy potwierdziło dobitnie. Sralis mazgalis referendum duptus!!! Rządu jako takiego po prostu; nie ma!
Na szczeblu zaś lokalnym, dowodem na ten nierząd, niech będzie fakt moich / i nie tylko/ od pół roku trwających bojów z urzędnikami różnego szczebla w prostej sprawie; usunięcia wad budynku mieszkalnego przez Developera. Jak narazie: nie do załatwienia!!! Wszyscy wszystkiego się boją... Łącznie z lokalnymi mediami!... Aż do następnego wypadku! Zatrucia lub jakiegoś zawalenia czy to w kopalni, hali wystawowej/gołębie/, budynku mieszkalnego i td. Hulaj dusza, piekła nie ma....
Notable państwowi przyjadą wtedy jak zwykle znów na miejsca zdarzeń pokazać się i realizować wizerunek troskliwych gospodarzy z pełną gębą bez pokrycia obietnic i frazesów!!! Dla gawiedzi pod następne wybory, trzymając się kurczowo zdobytego "walką" - KORYTA!... Polnische Wirtschaft.
man13 / 2009-09-19 14:23 / Tysiącznik na forum
I zapomniałeś jeszcze dodać o bezmiarze nieudolności kościoła katolickiego w tych sprawach, Jego, kościoła katolickiego i PiSuariatu, nieodpowiedzialność i nierząd, ich korupcjogenność i brak poszanowania dobra obywateli jest ponad wszelką krytykę i godne napiętnowania. I jeszcze ta bezsilność społeczna w sprawie wyegzekwowania działań Kaczyńskich i Episkopatu Polski - jest to nie do przyjęcia.
Dla gawiedzi manipulowanej przez PiSuarów i KK trzymającej się kurczowo zdobytego KORYTA i kasy narodu - PRECZ do Watykanu.
A niech tam.........
andowc / 83.5.32.* / 2009-09-19 12:50
tadeusz wozniak - 03 - zatrzymala sie godzina.mp3

http://mp3.teledyski.info/index.html?text=Tadeusz+Wo%BCniak+-+Zatrzyma%B3a+si%EA+godzina&file=global_test&name=eplik&dalej=Szukaj&strona=0
dfgdfgdfg / 83.25.131.* / 2009-09-19 12:35
tusk będzie miał pretekst żeby pokazać sie w mediach. Ciekawe czemu w Szczecinie się nie pokazał. Ten człowiek to TCHÓRZ mylnie zwany premierem
man13 / 2009-09-19 14:27 / Tysiącznik na forum
W Szczecinie chuliganie demonstrowali swą indolencję, zaś w górników i ich rodziny spotkała tragedia. Szkoda że tego nie widzisz i PiSdolisz takie brednie.
andowc / 83.5.32.* / 2009-09-19 12:35
Jeśli znajdą się winni, nie będzie wyrozumiałości

Odp.
Premier ściągnij sobie "Klapki" z oczu (masz "klapki" na oczach jak koń-zwierzę, - aby się nie przestraszył),- widzisz tylko do "przodu" nie na "boki".
Winni już są (dupku), tylko ich nie "dostrzegasz" (lub nie "chcesz" ich widzieć),- ofiaro "losu".
rYcio / 83.10.1.* / 2009-09-19 12:18
Nie wierzę!! Nie wierzę, że znajdą się winni. Nie wierzę, że zostaną ukarani! Od piłki kopanej, przez wojsko, policję, szkoły i podwórka, po kopalnie i sklepiki z koncesją - jesteśmy skorumpowani na każdym kroku. Kto nie potrafi się dostosować to kapuś lub po prostu niedojda życiowa. A najbardziej przykre, że czyjaś tragedia staje się 24 godzinną telenowelą.
man13 / 2009-09-19 14:31 / Tysiącznik na forum
Wierzę że, tak samo jak z piłką nożną, tok i tu prokuratura znajdzie wyjaśnienia całej tragedii. Tragedia górników jest w centrum zainteresowania społecznego ze względu na swą/społeczną wagę.
_qwert / 2009-09-19 10:27 / Tysiącznik na forum
Jeśli znajdą się winni, nie będzie wyrozumiałości - mówił premier


Nawet dzieci już wiedzą, że winni się nie znajdą, więc po co te kolejne deklaracje bez pokrycia?
Pan Zenek / 82.210.157.* / 2009-09-19 12:07
Winne jest prawdopodobnie prawo popytu i podaży. A ukarani ludzie będą tylko kolejnymi ofiarami.
Natter / 2009-09-19 16:50 / Tysiącznik na forum
Nie jestem górnikiem , nigdy nie byłem w kopalni i nie będę.Z powodu tej strasznej tragedii drugiej w tak krótkim czasie mam pewne przemyślenia które skonsultowałem z byłym górnikiem który pracował 30lat na przodkach .Obecnie na emeryturze z pylicą i ze zwyrodnieniem stawów.Na moje pytanie dlaczego dochodzi do takich tragedii?Powiedział że odpowiedz nie jest jednoznac\zna. Na moją sugestię że, wydobywanie wegla na poziomach pon 1000m powinna ze wzgledów bezpieczęstwa zabroniona bo tam dochodzi do częstszych wypadków jak w kop. Halemba..Zgodził się z tym ,że im głębiej tym zagrożenie jest wieksze ale czy eksploatować te wyrobiska na to odpowiedział niejednoznacznie.Na pytanie czy bywają manipulacje przy czujnikach opowiedział że , nikt nie odważy się tego robić ale bywa że czujniki w pewnych przypadkach nie zareagują. Druga sprawa która najczęściej powoduje wypadki to pogoń za ilością która ma wpływ na zyski zarządu jak i dołowych co przekłada się na bezpośrednie płace.Widok złotówek spływających do portfela przyćmiewa czasem rozsądek i zapomina się o bezpieczęstwie..Ale swoją drogą ryzyko jest zawsze w tym zawodzie i naturę nieda przewidzieć.Dlatego uważam że górnicy dołowi jako jedyny zawód mają pełne prawo do wczesniejszych emerytur.
prawiezaratralalala / 77.254.155.* / 2009-09-20 14:26

uważam że górnicy dołowi jako
jedyny zawód mają pełne prawo do wczesniejszych emerytur

ja myślę, że każdy powinien mieć prawo do wcześniejszej emerytury, którą osobiście wypracował. Nie ma dzisiaj przymusu pracy i każdy może nie pracować. Musi tylko czekać na emeryturę do wieku emerytalnego. A to dlatego, że system ma ambicje co do emerytury minimalnej i dlatego nie może płacić jej zbyt wcześnie. To można zmienić zamiast reglamentować wcześniejsze emerytury i opłacać niezbędne do tego hordy urzędników.
_qwert / 2009-09-19 18:31 / Tysiącznik na forum
Na moje pytanie dlaczego dochodzi do takich tragedii?Powiedział że odpowiedz nie jest
jednoznaczna


Jak to odpowiedź nie jest jednoznaczna?
Jest popyt na węgiel, więc "opłaca" się narażać ludzi na niebezpieczeństwo i tyle.
Tak samo małe placówki bankowe nie są dobrze chronione, bo bardziej opłaca się ubezpieczyć gotówkę niż płacić za ochronę, a że zwiększa się przez to niebezpieczeństwo dla pracowników? no cóż, przecież prezes banku ma dobrą ochronę, więc nie ma sprawy.
Prezes kopalni też nie pracuje pod ziemią, więc też nie widzi problemu - poza kamerami oczywiście, bo na wizji, to on zmartwiony, pochyla się na ciężką dolą górnika, będzie badał i karał winnych i zrobi wszystko co możliwe, żeby tragedia się nie powtórzyła - a, że przypadkiem nic nie może zrobić, a to co może się nie opłaca, to będzie jak dawniej.

Na pytanie czy bywają manipulacje przy czujnikach opowiedział że , nikt nie odważy się tego robić
No z tym to już totalnie przegiął... człowiek dla zysku jest gotów zniszczyć życie innych - dosłownie i w przenośni - więc zmienić odczyt, czy też zapis czujnika, to jest tylko "lekko" nieetyczna sprawa. Nawet można sobie to wytłumaczyć, że to dla.... dobra górników (jak ja 'kocham', jak politycy, urzędnicy i reszta martwi się o "moje" dobro) - bo przekręciło się licznik i biedny górnik i jego głodne dzieci mają co jeść, a jak ktoś się dowie o przekroczeniu normy, to będzie trzeba wietrzyć, czyli pół dniówki w plecy, albo i wstrzymać wydobycie i co górnik na święta włoży do garnka, więc taki co podkręca licznik, to prawie bohater! - chociaż jak wiadomo, prawie robi dużą różnicę.

Najnowsze wpisy