Forum Polityka, aktualnościKraj

PO wie jak zastąpić abonament RTV

PO wie jak zastąpić abonament RTV

Money.pl / 2008-03-05 09:23
Komentarze do wiadomości: PO wie jak zastąpić abonament RTV.
Wyświetlaj:
Andrzej Kaź / 83.11.214.* / 2008-03-12 01:13
Nie wiem czy mnie wczytają w system. Jeżeli tak, to mam do powiedzeniea: zgadzam sie w zupełności z płaceniem abonamentu. I równocześnie się nie zgadzam. Dla mnie jako zwykłego pracownika na etacie jest nie do pojęcie, że ktoś za swoją inwencje może dostać kilkaset, albo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Praca żadnego wspaniałego reporetera nie jest tyle warta. Jeżeli ta płaca jest z naszego abonamentu, to się nie zgadzam. My zarabiany poniżej 1000zł i robimy wiele. I ja mam płacić, żeby ktoś za swoją gadkę tyle zarabiał. Oczywiście jesteście wyjątrkowi. Tworzycie coś, co my myszki nie jesteśmy stworzyć. Jednak patrząc logicznie nie jesteśmy takimi idiotamie, żeby różnica między zarobkami była kilkaset razy. To by oznaczało, że my jesteśmy debilami, krórym wystarczy kromka chleba, może z masłem przez cały miesiąc, a wy, żeby tak inteligentnie myśląc potrzebujecie kawioru przy każdym posiłku. Dlatago uważam, że żadem bin laden (przepraszma znawców za pisownie) nie jest terrorystą, tylko wy, którzy dajecie takie dochody darmozjadom. Czy coś by się stało tragicznego dla kraju, gdyby nie było programu publicystycznego w pniedziałek po 21. Oczywiście powiecie, że ważna jest świadomość narodowa bierzących problemów. To proszę o wyniki badań, czy ludziom jest potrzehbna świadomość, czy też im jest potrzebna świadomość, że do "pierwszego" będą mieli kasę ich zadowalającą. Czemu nie zrobice takich badań. Badań biedoty, którzy żrą jedynie ziemniaki. No jak by to wyglądało, że zajmujecie sie tak prymitywnymi rzeczami, jak codzienne żarcie. Kiedyś próbowałem coś zminić w swojej firmie i pomyślałem o gazecie. Poszukałem redaktora. On zadzwonił do dyrektora, żeby dowiedzieć się o niezadowoleniu pracowników. Brawo: wybór fantastyczny. Myślę, że jedyny możliwy politycznie. W swojej pracy dostałem informację, że być może zostały sfałszowane księgi wieczyste. NIe zainteresowało to resaktora, bo co to za problem. Żaden. Kisięgi wiczyste fałszuje się na bierząco. Nie zadzwonił ten redaktor pod żaden adres. Na koniec rarytas. Doniesienie od redaktora, który zrezygnował ze swojej gazety. Padło to spostrzeżenie przypadkiem. Jestm dociekliwy i kopałem dalej. Oczywiście w tym nie uczestniczyłem. Cytuje kogoś, kto to powiedział mojej osobie. Był martwy sezon. Nic ciekawego w gazeicie. Rada zastanawiała sie czym zainteresować czytalników. Cytat: on ma duże pieniądze, to na pewno szwindel zajmijmi się nim. Wszyscy zgodnie to potwierdzili. Płaćmy abonament, to dostaniemy ciekawe informacje.
hermenegilda / 83.26.61.* / 2008-03-05 16:38
A kiedy wreszcie będzie u nas jak w Stanach, gdzie telewizja publiczna jest finansowo totalnie niezależna od rzadu, bo kasę płacą sieci telewizji kablowej? Co prawda taka telewizja (no i u nas dochodzi radio) nie udaje, że misją publiczną jest konkurowanie z lokalnymi filharmoniami czy orkiestrami dętymi, a ze sztuk bardziej plebejskich tańczenie pod dodą albo nad wodą
laszczyny / 77.253.157.* / 2008-03-05 14:43
Myślę że dla wszystkich Fanów abonamentu tvp przygotuje konto aby mogli dożywotnio opodatkować sie i wpłacać tam swój haracz!
Oczywiście rozmyślając o kulturze,misji specjalnej,tańcu na lodzie itd.
Powodzenia!
jocker73 / 84.135.173.* / 2008-03-05 14:51
No, to pieniędzy by pewnie mieli jak Rydzyk.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-05 14:48 / NiePOsPOlity Intelekt
kiedy już skok POpaprańców na ostatni bastion niezależnych mediów spali na panewce - wtedy warto będzie przemyśleć dobrowolne opodatkowanie na ten szczytny cel
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-05 12:39 / NiePOsPOlity Intelekt
PO wie jak zastąpić abonament RTV (czytaj: zwasalizować, a jak się nie uda to zlikwidować ostatnie obiektywne media):

Szybko.
PSF / 79.188.238.* / 2008-03-05 12:07
zamienią was w kupe gówna zrobią z was peryferyjna stację, majątek rozsprzedają po stacjach komercyjnych i tyle będzie po was urbański !

Nie wystarcza ITI dać nowego stadionu za 360 milionów na któym zarobi krocie /sprzedaż praw do emiosji, więcej wejściówek, więcej reklam boiskowych i stadionowych/ takie prezenty, to mało chca zlikwidować telewizję publiczną na zawsze !

Przygotujcie się na noc polskiej kultury, po historii przyszła pora na polską kulturę. Zniszczyć dorobek.
Świat według kiepskich zakróluje !!
saul / 2008-03-05 11:55 / portfel / Pan Owca
Won z abonamentem, nie chce mi się już słuchać agitacji środowiska żywo zainteresowanego dalszym ciągnięciem darmowej kasy. Wyciąć i kropka.
bzykus / 193.30.160.* / 2008-03-05 13:47
dokładnie. skasowac i juz. skoncza sie wydatki po 150.000 za godzinny odcinek programu. a na marginesie brawo do Lisa ;)
PSF / 79.188.238.* / 2008-03-05 12:14
zosatwić tylko "wielkiego brata" skasować teatry, orkiestry, chóry, chore ograniczone lewactwo nie potrzebuje bibliotek niczego co pokazuje dorobek polskiej kultury. F l a c h a p i w a i świat według kiepskich.

Kiedy oglądałeś jakiś teatr, co ostatnbio czytałeś poza wybpomyjami, kiedy byłes w Filharmonii ?
Hamburget, frytki i Wielki Brat a na dokąłdke mix, luźne gatki, wyprz i lachony. Świat pajdokracji jest piękny z miecugowem !
El Presidente / 194.242.62.* / 2008-03-05 13:40

skasować teatry, orkiestry, chóry, chore ograniczone lewactwo
nie potrzebuje bibliotek niczego co pokazuje dorobek polskiej kultury


I to wszystko jest finansowane z abonamentu RTV - no co Ty powiesz?!
raf73 / 83.3.229.* / 2008-03-05 13:38
Cóż, nie każdy miał to szczęście wychować się w czasach, kiedy nie było fast foodów, telefonów komórkowych, kapitalizmu, Internetu, Gazety Wyborczej, telewizji, demokracji, a na samochód trzeba było sobie zasłużyć wzorową postawą obywatela i robotnika.
pantagruel / 2008-03-05 12:58 / OJOS DE BRUJO

Hamburget, frytki i Wielki Brat a na dokąłdke mix, luźne gatki, wyprz i lachony. Świat
pajdokracji jest piękny z miecugowem !


widac ze doskonale znasz te oferte!
Powiedz sam co graja w najbizszym Ciebie teatrze?
Sabre / 2008-03-05 10:04 / Tysiącznik na forum
Nie ma co się oszukiwać, zamiana abonamentu na Fundusz Misji Publicznej, to coś więcej. To przede wszystkim rozgrywka polityczna. To nie media publiczne są zarzynane, tylko ... PiS.
Coraz więcej ludzi nie chce płacić abonamentu, a widząc jak partie opozycyjne bronią tego "pluralizmu" mediów, czyli tuczenia TVP ich pieniędzmi, albo w końcu przestaną płacić abonament, albo odwrócą się od PiS i LiD (albo jedno i drugie).
W sumie ta bezwzględność PO w wykańczaniu PiS jest trochę niepokojąca (nie dlatego, że szkoda mi PiS:) Już teraz PO bawi się PiSem jak kot mocno już pogryzioną myszą. Gdy poczują się zbyt pewnie, mogą doprowadzić do przedterminowych wyborów, co może być błędem.
Cspostrzegawczy / 2008-03-05 09:55 / Tysiącznik na forum
PO juz nie kryje się z polityką niszczenia mediów publicznych.
"Dla polityki miłości" i dla "dobra" kraju zostaną nam płytkie komercyjne media, a społeczństwo to będzie siła robocza, bez wyobraźni.
Czyli dla milionów kasy z prywatnych mediów PO idzie na spłycenie polskiego społeczeństwa, bo tylko takie może na nich głosować.
pantagruel / 2008-03-05 13:02 / OJOS DE BRUJO
co takiego kulturalnego widziales ostatnio w TVP?, he?
Ile razy byles w ubieglym roku w kinie?
cs / 193.111.166.* / 2008-03-05 14:08
jak tego nie widzisz tym gorzej dla ciebie
pantagruel / 2008-03-05 14:28 / OJOS DE BRUJO
wyraznie pytalem CO? Nie umiesz powiedziec to siec cicho i sie nie wychylaj.
Gdzie odpowiedz na 2gie pytanie? Tez pewnie nie umiesz powiedziec.
jocker73 / 84.135.173.* / 2008-03-05 11:23
Nie rozumiem, dlaczego za tą głębię chcesz kazać płacić tym, co i tak najmniej mają.
Ja uważam, że warto szukać nowych rozwiązań starych problemów i dla tego podoba mi się ten pomysł.

Zrozum, że tylko w totalitarnym państwie policyjnym masz możliwość kontrolowania bez ograniczeń mieszkań, w państwie prawa bez nadużycia władzy takiej możliwości nie masz.
Płacenie jest więc de facto dobrowolne a płacą tylko uczciwi, nie wiedzący i głupi. Nie jestem pewien, czy jest to lepszym rozwiązaniem.
Cspostrzegawczy / 2008-03-05 12:45 / Tysiącznik na forum
mój pomysł na abonament przedstawiałem już nie raz i nie miał on nic wspólnego z kontrolowaniem i sprawdzaniem czy ktoś ma telewizor, czy radio ,( a może ma tylko mp3 z radiem i trzeba zrobic rewizję osobistą ?)
Abonament ma płacić każdy, ma radio czy go nie ma , ma telewizor czy go nie ma.
Taki parapodatek zwany abonamentem mógłbybyć płacony od adresu, a ściągany np. przez gminę przy podatku od nieruchomości.
Można także rozdzielic radio od TV i można rewolucyjnie wprowadzić parapodatek na radio publiczne np.. od samochodu (niezależnie czy jest radio w środku czy nie - np. przy corocznej rejestracji).
Ważne, że płaci KAŻDY - nie ma wyjątku - wtedy abonament jest małym obiażeniem.
jocker73 / 84.135.173.* / 2008-03-05 14:06
Twój pomysł nie różni się więc wiele od pomysłu PO. Oni przecież też chcą finansować TV z pieniędzy podatników z tą różnicą, że PO nie chce tych podatków nadmiernie podwyższać. To po to abym ja i Ty mogli wydąć więcej pieniędzy na dobra konsumpcyjne, tym samym napędzali koniunkturę i tym samym z kolei zwiększali wpływy z podatku i przez to pośrednio wysokość dofinansowania radia i TV.
Wciąż nie rozumiem, dla czego chcesz kazać płacić za radio komuś kto go nie słuch i tym co i tak ledwie wiążą koniec z końcem. To już lepiej TVN-owi kazać współfinansować TVP, oni przecież krocie zarabiają .
Pozdrawiam
Cspostrzegawczy / 2008-03-05 15:42 / Tysiącznik na forum
Abonament gwarantuje niezalezność od polityków (nic lepszego na swiecie nie wymyślono).
Niestety PO chce zlikwidowac abonament, a w związku z tym chce zlikwidowac media publiczne, co oznacza obnizanie poziomu społeczeństwa - ( nie bedą się teraz rozpisywał o konieczności zachowania misji - było to wałkowane wcześniej)
Cóż jak nie słucha to jego wybór, ale zapłacić musi, tak jak wszystkie podatki - może sobie przetłumaczyć, że jest to inwestycja w wiedzę, kulturę, naukę szersze spojrzenie (itd itp) , a także w pluralizm polityczny czy rozrywkę społeczeństwa.
pantagruel / 2008-03-05 15:01 / OJOS DE BRUJO

Wciąż nie rozumiem,


koles tez Ciebie nie zrozumie :) Ale to on ma wiekszy problem :)
pantagruel / 2008-03-05 13:03 / OJOS DE BRUJO
wbij se do lba, ze swiat zmienia sie i to czesto nie po Twojej mysli! Czy to takie trudne?
tere fere / 83.12.60.* / 2008-03-05 10:18
Media publiczne zostały już zniszczone za czasów Walendziaka, w tej chwili nie ma już co niszczyć.
Jedyna różnica to teatr telewizji, reklamy nie w środku ale na koniec programów i interpretacja wiadomości zgodna z linią partii, której udało się przejąć chwilowo nad nimi kontrolę.
jliber / 2008-03-05 09:23 / Tysiącznik na forum
No i co to niby za liberalna reforma, zastąpić specjalny podatek dochodami z innych podatków. Żeby chociaż sprywatyzowali TVP, a jak już muszą topić pieniądze podatników na jakieś "misje", to niech sponsorują takie "misyjne" programy (czytaj: te na których politycy korzystają) we wszystkich prywatnych stacjach.
El Presidente / 194.242.62.* / 2008-03-05 13:47
Sam pomysł konwersji na fundusz nie jest nijak liberalny, ale przynajmniej na razie jestem mu przychylny. Przynajmniej skończą się dyrdymałki o mniej lub bardziej dobrowolnym abonamencie na rzecz "wspólnego" dobra jakim jest telewizja publiczna. Fundusz będzie finansowany z budżetów resortów, ergo z budżetuy państwa, a to już wprost powiedziane, że z podatków. Przejrzystość finansowania przynajmniej otwiera drogę do dalszych zmian.
zdziwiony / 79.185.100.* / 2008-03-06 08:23
Ludzie, o jakiej misji wy mówicie. Jest tyle programow innych niz TVP, ze jak tylko sie chce mozna zwiedzic swiat bez wychodzenia z domu, nauczyc sie historii, geografii, obejzec stare filmy i programy o zwierzetach. Nie koniecznie trzeba ogladac durnowate seriale na TVP1 i TVP2 i co one maja wspolnego z kulura?
zdziwiony / 79.185.100.* / 2008-03-06 08:24
kulturą oczywiscie

Najnowsze wpisy