Forum Forum emerytalneInne

PO: Wiek emerytalny musi być podwyższony

PO: Wiek emerytalny musi być podwyższony

Money.pl / 2011-11-09 06:42
Komentarze do wiadomości: PO: Wiek emerytalny musi być podwyższony.
Wyświetlaj:
lidiaaa / 62.121.65.* / 2011-12-17 20:56
może powtórka z rozrywki....np. z Rumuni?
zrobiony Polak / 83.11.2.* / 2011-12-14 22:23
P******** trzy wy wiecie że polski robotnik jeśli przepracował 45 lat fizycznie i ma 60 lat wiek to on nie nadaje się do dalszej pracy a wy każecie mu pracować do 67 lat....w waszych coś nie tak.,ubolewam nad tym;;;
-50- / 83.10.107.* / 2011-11-18 21:19
tylko lata pracy powinny sie liczyć bo kto pracował uczciwie na ten kraj przez 30 lub 40 lat to zasłużył na emeryturę
KAROSWIR / 62.121.65.* / 2011-11-20 09:58
Tylko i wyłącznie lata pracy!!! wiek idzie w parze! Nie można przecież mieć 40 lat życia i 40 lat pracy!!!
tańczący_z_fundami / 83.6.107.* / 2011-11-20 21:17
W ustroju demokratycznym jest to niemożliwe. Zawsze po jakimś czasie znajdzie się ktoś kto sobie przegłosuje jakieś przywileje, potem inny przyzna sobie i tak dalej aż system zbankrutuje tak jak obecnie. Demokracja to jest PROBLEM !
prwdziwaPolka / 62.121.65.* / 2011-11-21 20:10
wszystko już rozkradli, teraz czas wykończyć naród!
KŻET / 77.65.113.* / 2012-02-13 20:00
Panie premierze to już szczyt wszystkiego żeby kobiety tak długo pracowały. dlaczego PREZESI,DYREKTORZY, I WSZYSCY PRZY WŁADZY BĘDĄCY PANOWIE OTACZAJĄ SIĘ MŁODYMI KOBETAMI BO STARE KOBIETY ŻLE SIĘ PREZENTUJĄ I NIE NADAJĄ SIĘ WEDŁUG PANÓW WŁAŚNIE NA SEKRETARKI ASYSTENTKI ITP.NIE WIEM JAK SOBIE PAN WYOBRAŻA 67 KOBIETY ,KTÓRE OPEKUJĄ SIĘ CHORYMI ,WYDAJE MI SIE ŻE KOBIETY MAJĄ DOSYĆ OBOWIĄZKÓW PRACUJĄ NA DWA ETATY.A GDZIE CZAS NA WNUKI NA PROWADZENIE DOMU I TROSKA O RODZINĘ. CAŁE ŻYCIE SPĘDZI W PRACY. JAK KOBIETY MAJĄ RODZIĆ DZIECI KIEDY BOJĄ SIĘ STRACIĆ PRACĘ. RZĄD POWINIEN ZOBOWIĄZAĆ WSZYSTKICH PRACODAWCOW ŻEBY ZTRUDNIALI MŁODYCH LUDZI NA UMOWĘ O PRACĘ ZEBY ODPROWADZALI SKŁADKI DO ZUS A NIE NA UMOWY OD KTÓRYCH NIE ODPROWADZ SIĘ SKŁDEK.CO TO ZA POMYSŁ ŻEBY STARYCH LUDZI TRYMAĆ A MŁODZI NIE MAJĄ PRACY ALBO SĄ ZATRUDNIANI NIELEGALNIE????????? EMERYTURA OD LAT PRACY POWINNA PRZYSŁUGIWAĆ A NIE OD WIEKU.
KAROSWIR / 62.121.65.* / 2011-11-20 10:00
Jednym się udało praktycznie za darmo, a drudzy będą za.....ć
jerzy 221222 / 91.208.93.* / 2011-11-14 11:16
TO BZDURAAAAAA!!!!!!!! EMERYTYRA POWINNA ZALEŻEC TYLKO I WYŁACZNIE OD STAŻU PRACY.CZY TO MUNDUROWY, CZY ROBOTNIK,CZY MINISTER.ILE ODPROWADZIŁE, TYLE DOSTANIESZ??
NP. PO 30 LATACH PRACY -80%, PO 35 LATACH - 90%,PO 40 LATACH-100%. A JAK NIE RADZI W SWOJEJ PRACY TO NIECH DOPRACUJE ZAMIATAJĄC ULICĘ.NIE MA ŻADNYCH PRZWILEJÓW, KAZDY MA TAK SAMO ODPROWADZIĆ SKŁADKI,A NIE TAKI CO PRACUJE 20 LAT DOSTAJE WIĘCEJ EMERYTURY NIŻ TEN PO 40 LATCH.KONIEC Z PRZEDŁUŻANIEM WIEKU, TU NAJWAZNIEJSZY MA BYC STAZ PRACY, RÓWNY DLA WSZYSTKICH.
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-11-14 14:56
A dlaczego "RÓWNY DLA WSZYSTKICH" ? Jak ja bym chciał się pobyczyć w wieku 60 lat to już byś mi zabronił, socjalisto ?
benz / 89.231.249.* / 2011-11-14 17:23
niezbyt rozumiem co ma "socjalizm" do "staż równy dla wszystkich"... takie wyzwisko mnie razi...
Bo w socjaliźmie ...tańczący z fundami ...miało być PO RÓWNO dla wszystkich i wiesz jak było i jak się to skończyło a "byczenie się" szybko się nudzi ...jeśli się nie jest totalnym leniem :)już pożyłem nieco lat by to wiedzieć,ale skoro to lubisz to bycz się...kto Ci broni...?
tańczący_z_fundami / 83.28.89.* / 2011-11-15 00:45
A kto mi broni się byczyć ? Socjalistyczny rząd PO, zabiera mi pod przymusem składki na emeryturę, to niech mi je odda, bo ja sobie chcę iść na emeryturę w wieku 55 lat a nie 65 na przykład, a co, jak do 55 roku sobie zarobię tyle że nie bedę musiał tyrać do 65 to dlaczego mam mieć zabronione ? Ale rząd mi wtedy nie odda tych zrabowanych pieniędzy rzekomo na moją emeryturę.
A ludzie bardzo lubią się byczyć, to podstawa naszej cywilizacji, ludzie wymyślili pralki automatyczne, zmywarki, kombajny, komputery bo chcą się BYCZYĆ ! mamy już ponad 7 mln emerytów, emeryci w Grecji dostają 13-tkę i 14-tkę, ludzie chcą się byczyć. Gdyby tak można było w nieskończoność to mielibyśmy 38 mln emerytów, ale na szczęście socjalizm już bankrutuje oby jak najszybciej abym zdążył jeszcze odłożyć na godne życie gdy caly socjał w tym kraju zdechnie.
benz / 89.231.249.* / 2011-11-15 09:45
ot...niemądre to...tańczący z fundami..."socjalistyczny rząd Po' wybierała właśnie młoda i średnia wiekowo większość Polaczków...nas nazywaliście moherowe berety ,choć w końcu to my Was wychowywaliśmy w naprawdę ciężkich czasach, odmawiając sobie prawie wszystkiego byście byli zdrowsi i mądrzejsi...robiliśmy to z radością ,że Was mamy nie pytając ile nam zabiera państwo a nasze żony nie miały jeszcze 3letnich wychowawczych,becikowych itp,więc dlaczego nie poczuwasz się do tego by choć część swych pieniędzy oddać starym spracowanym ludziom ,bo to nie tylko PO ,ale wszystkie rządzące do tej pory rządy pozwalły rozkradać to co my gnębieni przez komunizm czy socjalizm WYTWORZYLIŚMY... i gdzie wtedy Ty byłeś? dlaczego nie protestowałeś?
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-11-16 16:34
Skoro używasz wyrażeń "nasze żony", "my was wychowaliśmy", to jesteś zwykłym KOMUNISTĄ. Mnie wychowali moi rodzice, i im jestem coś winien, Ciebie wogóle nie znam i oczywiście nie bedę sie poczuwał, niby z jakiej racji uzurpujesz sobie prawo do jakichkolwiek oczekiwań wobec mojej osoby ? dałes mi coś ? Nie dość że jestem okradany na kazdym kroku diabelnie wysokimi podatkami, ponosze ciężar wychowywania dzieci pomimo że rząd rzuca mi kłody pod nogi, przychodzi jakis obcy facet i żąda jeszcze kasy ! Ale juz cwaniacko zagrałes na emocjach - ten tańczący zły bo nie chce dawać biednym - sorry, ale na biednych to mi rząd Tuska co miesiąc zabiera pod przymusem kupe forsy. Rzeczywiście gdyby mi nie zabierał pod przymusem, tobym sie poczuwał ale nie teraz.
Nawiasem mówiąc jeśli rząd dotuje biednych to biednych jest coraz więcej, zgodnie z definicją że dotowana dziedzina zawsze się rozwija.
benz / 87.116.254.* / 2011-11-16 20:16
Czy ja mówiłem ,że jestem biedny i potrzebuję Twojej dotacji?NIE!i nie rozmnożę się:) i nie jestem KOMUNISTĄ..ot po prostu utożsamiłem Cię z moim Synem...alegoria taka...sympatyczne ,że swym Rodzicom jesteś coś winien i o to mi chodziło...tylko szkoda ,że nie dożyję gdy Ty będziesz w moim wieku by przeczytać jak będą Ciebie traktować Twoje Dzieci ...czy też tak bedą narzekać jak Ty?...pewnie tak ..skoro ciągle słyszą gorycz w słowach Tatusia:)
tańczący_z_fundami / 83.6.178.* / 2011-11-16 22:36
Straszna gorycz przez Ciebie przemawia, porównujesz mnie do swojego syna... hmm rozumiem że jesteś jednym z wielu którzy uwierzyli w socjalizm czyli że emeryturka będzie na pewno więc nie trzeba się starać dobrze dzieci wychowywać. Ja nie wierzę w socjalizm i swoje dzieci staram się wychowywać jak najlepiej w myśl zasady że dane własnemu dziecku dobro ZAWSZE wraca potem do rodzica. I nie trzeba do tego państwowego przymusu emerytalnego. Na starość dzieci pomogą mi same z siebie. (hehe jak ja będę tak stary to o ZUSie będa już pisac tylko w książkach do historii). Ci którzy własne dzieci źle wychowali muszą wierzyć w socjalizm. Gdybyś wiedział że Twoja emerytura zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojego syna, znacznie lepiej byś go wychował a może i wykształcił. Po goryczy tego co piszesz widze że uwierzyłes w socjalizm, niestety chyba przegrasz. A może jeszcze nie jest za późno ? Psychologowie mówią że uczucia dzieci do rodziców są najsilniejsze z wszystkich uczuć na świecie.
Tak więc nie martw się o moje dzieci, świetnie sobie poradzą w życiu, a socjalistycznych oszustów będą wyczuwały na kilometr. W każdym razie na emerytury darmozjadów nie beda harować, wypychał będę do krajów o największej wolności gospodarczej, choć coraz trudniej o takie bo nie ma obecnie kraju w którym nie ma socjalizmu, ale można znaleźć takie gdzie jest go jak najmniej.
Ale komunistą jednak jesteś -"nasze żony", "nasze dzieci" - kto używa takich zwrotów jest niebezpieczny ideologicznie, jeśli wszystkie dzieci są "nasze" to znaczy że moje dziecko już nie jest moje, tylko "nasze". to właśnie jest ukryty socjalizm, mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Powodzenia z synem.
benz / 87.116.254.* / 2011-11-17 06:48
Psycholog to Ty jesteś od siedmiu boleści..haha...chciałbyś mieć takiego Syna jak ja....no i wszędzie węszysz ukryty komunizm i socjalizm a to już objaw choroby....gdybym był komunistą nie szukałbym porad na forach emerytalnych tylko miał tyle kasy by się nie oglądać na emeryturę ...niestety nie byłem nawet posłusznym obywatelem PRL a komunizm zabił jedynego Syna mojemu najlepszemu Przyjacielowi,życzę powodzenia Twoim Dzieciom na obczyźnie...nawet nie wiesz pewnie jak im tam źle będzie( może finansowo super)...ale nie mieć poczucia przynależności i patriotyzmu...to lepiej już być na starość biednym opluwanym przez Ciebie emerytem.
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-11-17 10:04
Rzeczywiście te emerytowane 40-letnie byki sa takie biedne. Widzisz poczytałbys trochę książek, poszerzył horyzonty, ta sama komuna wraca w wielkim stylu. Jeszcze tego nie widzisz, ale wkrótce nie będzie juz wątpliwości ale bedzie za późno. "Nie ma takiej niesprawiedliwości jakiej nie dopuściłby się nawet najbardziej łagodny demokratyczny rząd kiedy zabraknie mu pieniędzy.".
Co do patriotyzmu, trzecia zwrotka naszego narodowego hymnu dotyczy wszystkich emigrantów. Można byc patriotą i emigrantem. Przecież patriotyzm to także to że chcemy aby Polacy byli bogaci - w tym celu nie moge pozwolić aby pieniądze moich dzieci gineły w czarnej dziurze budżetu socjalistycznego państwa. Nie wiem dlaczego ma im być źle jeśli to co zarobią będzie ich a nie rządu. Ale fakt smutno mi że po to trzeba wyjeżdzać z kraju, tak jak te 2 mln Polaków ostatnio. Ja nie opluwam emerytów, ale w końcu ktoś wybiera ciągle tych samych socjalistów do Sejmu, co ja poradzę że ludzie sami sobie wybierają taki los ? Staram się wyjaśnić te sprawy m.in tu na forum, może ktoś się czegoś nauczy.
benz / 87.116.254.* / 2011-11-17 11:13
Może...ja od Ciebie "tańczący" raczej bym się nie chciał uczyć....co wcale nie oznacza ,że popieram 40letnich i niżej(jak p Tomek :)) emerytów.Książek też już trochę poczytałem..czytuję też Michalkiewicza i jedyny ustój ,który mi się podoba to UTOPIA...HIHI...i nigdy nie wybierałem PO...pewnie się zdziwisz ale wybierałem Unię Polityki Realnej...ale niestety...
tańczący_z_fundami / 83.28.89.* / 2011-11-15 00:36
Jeśli nie widzisz socjalistycznej części wspólnej w tym co sam powiedziałeś:
"niezbyt rozumiem co ma "socjalizm" do "staż równy dla wszystkich"
i
"Bo w socjaliźmie ...tańczący z fundami ...miało być PO RÓWNO dla wszystkich"

Przypominam tym co zapomnieli już PRL - "równo dla wszystkich" to jedna z cech socjalizmu. Jest to nic innego jak "redystrybucja dochodu". Zabiera się wszystkim pieniądze pod przymusem i jakoś tam dzieli trąbiąc w mediach że po równo. Cecha charakterystyczna - ludzie stają się coraz biedniejsi.
tak bywa / 212.49.40.* / 2011-11-13 23:04
do 100 podwyższyć wszystkim ! do usranej śmierci czyli już wiadomo na kogo nie głosować !!!
ZS55 / 83.29.215.* / 2011-11-13 15:22
GÓRNIK 45 LAT
POLCJANT 40 LAT
WOJSKOWY 42 LAT
TO EMERYCI Z MOJEJ RODZINY I OTRZYMUJĄ PO 3000zł.PRACUJĄ NA LEWO.
A ROBOTNIK 65 LAT NAWET NIEDOŻYWA .
A DOTEGO KRUS
CO TO ZA PAŃSTWO?????????????????
BUMBUM / 89.68.200.* / 2011-11-18 20:12
CO TO ZA PAŃSTWO? CO TO ZA KRAJ ? I JAKA TO OJCZYZNA ? W KTÓREJ POZWALAJĄ WYKORZYSTYWAĆ LUDI DO GRANIC MOŻLIWOŚCI ZA MINIMALNĄ PŁACĘ CZY RZĄD ZDAJE SOBIE SPRAWĘ W JAKICH WARUNKACH PRACUJĄ ROBOTNICY , CZY JESTEŚCIE ŚWIADOMI TEGO JAK JESTEŚMY WYEKSPLOATOWANI ŻE PO KAŻDYM PRZEPRACOWANYM DNIU NIE MAM SIŁY ROZPOCZĄĆ DNIA NASTĘPNEGO I CIĄGLE MAŁO ,MAŁO DAJ Z SIEBIE WIĘCEJ !!!! ILE MOGE JESZCZE DAĆ ? NA ILE MI JESZCZE STARCZY SIŁ ? CZY JA JAKO CZŁOWIEK NIE MAM PRAWA BY W ODPOWIEDNIM WIEKU IŚĆ NA EMERYTURĘ , MAM PYTANIE KTÓRY ZAKŁAD BĘDZIE TAKICH STARYCH LUDZI TRZYMAŁ ZWOLNIĄ NAS I ZOSTANIEMY BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA I BEZ EMERYTURY !!!! WIĘC PO CO JA PŁACE TE SKŁADKI EMERYTALNE , RENTOWE, ZDROWOTNE ITD !!!!PO TO BY SIE PASŁY TE KAŁABUCHY ZA BIURKAMI!!!!. A MOŻE RZĄD DA DOTACJE NA WYBUDOWANIE PRZY ZAKŁADACH CMENTARZY LUB SPALARNI ? BO BĘDZIEMY PADAĆ JAK MUCHY ! PO CO MAJĄ Z ZAKŁADÓW WYWOZIĆ ZWŁOKI TO DODATKOWE KOSZTY!!!! NIECH OD RAZU ZGARNIAJĄ DO DZIURY BĘDZIE TANIEJ !!!!!! O TO CHYBA WAM RZĄDZĄCYM CHODZI
lideczka / 62.121.65.* / 2011-12-17 21:11
Najlepsza emerytura? ....dać w ziemię nura!!!!
Chelmer / 213.241.54.* / 2011-11-16 15:18
Sama prawda, to jest głęboka niesprawiedliwość. Najpierw należy zreformować KRUS i emerytury dla uprzywilejowanych (świętych krów).
A jeżeli miały by istnieć np. dwie instytucje zajmujące się ubezpieczeniami społecznymi to każdy powinien mieć prawo wyboru (bez żadnych warunków) do, której chce należeć.
Bulik / 2011-11-16 15:31 / Bywalec forum
Jasne bo kasy na diety posłów nie starczy!!
BAJ / 93.105.156.* / 2011-11-12 17:02
Złodzieje oddajcie moje pieniądze które kradniecie mi co miesiąc i ja nie chcę waszej emerytury WALCIE SIĘ NA RYJ
baj / 93.105.156.* / 2011-11-12 16:55
TAK dla debili z rządu z sejmu i senatu do 100 lat
rrrrrrrrrrrrrrrrrrr / 85.28.128.* / 2011-11-09 20:32
walcie sie kiepy styropianowe na ryj ,tylko szara strefa !!!!!!!!!!!!!!!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-11-09 18:57
Rządam sprawiedliwości i uczciwości w traktowaniu obywateli przez władze publiczne zgodnie z Konstytucją RP. Jeżeli politycy wreszcie zauważyli, że trzeba podnieść wiek emerytalny, bo z roku na rok proporcje pracujących do emerytów są coraz bardziej niebezpieczne.
Przybywa emerytów a ubywa pracujących to podstawowe pytanie brzmi: KOMU trzeba w pierwszej kolejności PODNIEŚĆ wiek emerytalny? CZY tym, którzy dziś mają dziś prawo do uzyskania emerytury w wieku 35, 40, 45 ,50, 55, 60 lat czy tym Polakom, którzy już pracują od 16 roku życia 45 lat i dziś mają 61 lat i jeszcze nie mają prawa do emerytury, bo muszą dożyć 65 lat aby mogli otrzymać emeryturę. Czy więc należy wpierw podnosić wiek emerytalny tym obywatelom, którzy odchodząc na emeryturę w wieku 65 lat będą mieli za sobą 49 lat pracy czyli 49 lat opłacania składek ZUS i podatków? Jeżeli władza zacznie porządkowanie systemu emerytalnego to niech to zacznie od porządkowania tej jego części która dziś rodzi narastający problem braku pieniędzy na emerytury a przecież to nie Ci którzy odeszli na emerytury w wieku 65 lat stanowią problem skoro wcześniej przez 45 do 49 lat płacili składki i podatki. Problem braku pieniędzy powstał z powodu tych, których tchórzliwa i nieodpowiedzialna klasa polityczna w minionych 20 latach obdarowała przywilejem wogóle nie płacenia składek jak sędiów i prokuratorów oraz służby mundurowe i niepłacenia podatków wcale, bo sfera buidżetowa przecież podatków nie płaci ze swojej tylko z publicznej kasy a pozwalając już po 15, 25, góra 30 latach pracy lub służby przechodzić na emerytury ta kłąmliwa i tchórzliwa władza dała im prawo do życia na koszt podatnika przez okres nawet o 30 lat dłuższy niż pozostałym polakom. Jeżeli jeden polak zaczął służbę mając 20 lat i po 15 latach otrzymuje emeryturę w wieku 35 lat a inny polak musi pracować do 65 lat to ten uprzywilejowany bierze pieniądze tego nie uprzywilejowanego przez 30 lat. Dlatego ten nieuprzywilejowany polak żyje ze swoją rodziną biedniej i dlatego żyje krócej bo jest spracowany wieloletnim wysiłkiem! Więc jeżeli pomysł obecnej partii rzadzącej polega na tym aby przedłużyć wiek emerytalny tym, którzy pracują do 65 lat a uprzywilejowani zachowają swoje przywileje, to jest to ordynarne oszustwo i chastwo. Takiej władzy dopuszaczającej się takiej niesprawiedliwości nie będzie nikt pokrzywdzony ani szanował ani wręcz słuchał. Tylko głupi zgodziłby się popierać władzę która okrada miliony aby fundować przywileje, rujnujące gospodarkę kraju, dla finasowania 30 lat darmowego życia kilkuset tysiacom swoich pieszczochów!!!!!! takie decyzje byłyby podziałem społeczenstwa na klasy uprzywilejowanych i uciśnionych podatkowo emerytalnie i zdrowotnie. Bo jeżeli trzeba zacząć to posłowie zacznijcie od siebie. jezeli profesor bartoszewski mógł pracowac jako parlamentarzysyta i minister mając 80 lat to dlaczego pan poseł który nie został wybrany na nową kadencję ma prawo przejść na emeryturę w wieku kobiecym czyli 60 lat??? A fuj no nie ładnie tak czynić bo jak faryzeusze jesteście politycy przyklejeni do publicznej kasy.
"żądam" / 87.116.254.* / 2011-11-17 11:36
"Rząd dam"...??? ....ja nie "u wieŻę"...Rząd nam nic nie da...to pewne !uwierz!
zbulwersowany / 87.205.190.* / 2011-11-11 19:34
Nic ująć mądrale z sejmu wysypiający się w ławach sejmowych nie mający pojęcia co głosują bo głosują pod dyktando tzw. dyscypliny partyjnej dyktowanej przez takich panów jak Neuman i inni niech zaczną podwyższać wiek emerytalny ale od siebie i wszystkich uprzywilejowanych. Ciężar kryzysu nie może spadać tylko na barki na najsłabszych którzy po 45 latach pracy często dostają rocznie tyle emerytury co marny prokurator w wieku czterdziestu lat za miesiąc. Rezerwa jest ogromna podnieść wiek emerytalny wszystkim uprzywilejowanym do 65 lat
tommus / 2011-11-09 17:14
Wreszcie zgadzam się w 100% że, wiek trzeba podnieść. Kobiety na 62 lata a faceci 66 . po 2025 roku kobiety 64 lata a faceci 66.
"ugodowe kobiety" / 89.231.250.* / 2011-11-09 17:41
Oczywiście tommus...my też się zgadzamy, gdy pan (i panu podobni) urodzi ,wykarmi swą piersią choćby co drugie nowo urodzone dziecko a w pracy otrzymamy dokładnie pana stawkę ,za taką samą jak pana pracę...pozdrawiamy..."ugodowe kobiety"
tesa1959 / 2011-11-09 21:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Popieram w 100%!!!
jakub2 / 79.162.36.* / 2011-11-09 17:38
tommus" ty nierozgarnięty .....ju
akantek / 82.177.150.* / 2011-11-09 14:54
I ustalony co najmniej 1 rok po statystycznym wieku umierania!
tesa1959 / 2011-11-09 21:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
obniżony, akantek, obniżony, aby załatać dziurę.
1999 / 81.219.77.* / 2011-11-09 13:47
Ale nie w trybie szokowym. Podwyzka wieku emerytalnego powinna byc rozlozona na 20-30 lat. Reforma emerytalna powinna polegac tylko na wydluzeniu wieku produkcyjnego.
Niepotrzebnie wprowadzono OFE.
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-11-09 12:01
Mogliście wybrać Kongres Nowej Prawicy. A tak zedrą z ostałej się jeszcze klasy średniej ostatnie pieniądze, Polska postawiona jest w stan likwidacji (brak dzieci i rozwoju)
squun / 78.133.227.* / 2011-11-09 12:03

Polska postawiona
jest w stan likwidacji (brak dzieci i rozwoju)


skoro w tym kraju starzy są przyszłością narodu i emerytury są najważniejsze to tak później jest
djey / 109.125.53.* / 2011-11-09 11:57
najlepiej zniesc calkowicie emeryture zostawic i podniesz skladki na nia..
co jeszcze?
zacznijcie zbierac na bron i jazda na wiejska chetnie sie przylacze do rzezi
trzeba obalic zlodzieji
Elektro Devil / 2011-11-09 11:15 / Tysiącznik na forum
przecież jeżeli podniesiemy mundurowym wiek emerytalny o 5 lat to reszcie też trzeba podnieść.

Wiek emerytalny 70 lat to absurd i naplucie w twarz ludziom, którzy oddają prawie połowę dochodów na rzekomą przyszłą emeryturę.

Cieszy mnie natomiast Fakt, że coraz wiecej młodych ludzi rejestruję firmy za granicą i tam opłaca składki ubezpieczenowe na dużo lepszych warunkach.

Im takich ludzi więcej tym lepiej ! Każdy 20 - 30 latek powinien wiedzieć, że każda złotówka pakowana do ZUS to kasa w błoto.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy