Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PO wycofuje się z obniżki składki rentowej

PO wycofuje się z obniżki składki rentowej

Money.pl / 2007-10-26 07:56
Komentarze do wiadomości: PO wycofuje się z obniżki składki rentowej.
Wyświetlaj:
lciesiel / 2007-10-26 09:09 / Bywalec forum
Gratuluję wyborcom PO udanego wyboru. Życzę szybkiej poprawy humoru, duzo zdrowia i cierpliwości!!
Liberalizm..., ha, ha!!! To jest SOCJALIZM w czystej postaci. Na szczęście mnie PO nigdy nie oszukała, bo nie dałem sie nabrać.
Od razu piszę też z ostrozności, ze nie jestem sympatykiem PiS - aby uciąć od razu ewentualne komentarze w znanym juz tonie..
Elendir / 2007-10-26 17:50 / Łowca czarownic
Zważywszy na sposób wypowiedzi, raczej również nie jesteś wyborcą LiD. PSL? Chyba też nie. No więc albo głosu nie było, albo nie przełożył się on na mandaty poselskie...
lciesiel / 2007-10-30 16:05 / Bywalec forum
Głos był w każdych wyborach - choć rzeczywiście na mandaty sie to nie przeklada. Dobrze kombinujesz, choć nie wiem jak akurat sposób wypowiedzi zdradza preferencje wyborcze - może raczej treść.
Pisałem o tym PiS, bo strasznie czasami wdawać się w dyskusję, która nic nie wnosi, a tylko nakręca spiralę niepotrzebnych emocji. Szanuje poglady innych, ale niekiedy w zaczepkach i obrazach nie ma żadnych pogladów. Szkoda na to czasu.
pozdrawiam.
Elendir / 2007-10-30 18:52 / Łowca czarownic
Wygodnie w takim razie krytykować. Ja jednak wolę w wyborach za czymś się opowiedzieć, nawet jeżeli jest to dalekie od ideału. Bo jednak lepiej choć odrobinę przesunąć szalę w odpowiednim kierunku niż nie odnieść żadnego skutku.

Wiele osób wypowiadających się na forum po stronie PiS po prostu ma taką pracę. Stosują różnego rodzaju środki, zależy kto. Można nie zwracać uwagi, można omijać, ja jednak nie jestem do tego przyzwyczajony. Uważam że należy aktywnie przeciwdziałać pewnym działaniom. Nawet jeżeli oznacza to pewne uwikłanie się z tymi działaniami.

Dlaczego? Jeżeli ja dojdę do wniosku, że nie warto, to dlaczego kto inny miałby dojść do wniosku że warto? Natomiast zdecydowanie nie warto się przejmować odpowiedziami działaczy na to.

Pozdrawiam
lciesiel / 2007-10-31 11:04 / Bywalec forum
Ależ ja się wypowiadam w wyborach!! Zgodnie z własnymi przekonaniami. Nie bede glosował na poglądy, z którymi w większości się nie zgadzam - a ze nie ma efektu w postaci mandatu parlamentarnego? Trudno. Z tą polityką to jest też tak, że w zasadzie kazda partia, która była / jest u władzy ma w duzej mierze socjalistyczny program ( albo tylko hasla o tej barwie ). Ja tego nie popieram po prostu.

Warto - nie warto. Zalezy kto co lubi i w czym się czuje dobrze.
emef / 217.97.165.* / 2007-10-26 08:56
Jak to "nie przewiduje"? Obniżenie składek jest zapisane w ustawie przyjętej głosami m.in. posłów Platformy Obywatelskiej. Politycy PO jak już, to mogą zaplanować podwyżkę składek na ubezpieczenie rentowe, przygotować projekt ustawy w tej sprawie, przedłożyć w Sejmie, przegłosować, przesłać do Senatu, przegłosować, poprosić o podpis Prezydenta. Jeśli Prezydent podpisze przed końcem grudnia, to taka ustawa ma szanse na konstytucyjne wejście w życie 01.01.2008. Żeby tak było, sprawa musi być potraktowana priorytetowo.

Lepszego prezentu PO nie może zrobić swoim przeciwnikom politycznym. Projekt zmian podwyższający obciążenia "podatkowe", uderzający wprost w interes ekonomiczny wyborców PO, ogłoszony jako pierwsza konkretna propozycja kilka dni po wyborach, to polityczne samobójstwo. Oczywiście wszystko po to, by wyborcom "żyło się lepiej".

P.S. Gdyby PO przed wyborami ujawniło takie zamierzenia, to bym na nich nie głosował. Ale ja długo nie zapominam, jeśli mnie ktoś oszuka. Za 4 lata nadal będę pamiętać!
zapi / 2007-10-26 08:49 / Bywalec forum
Głosowałem na PO, bo jestem zwolennikiem liberalizmu gospodarczego. Jestem tymi zapowiedziami z państwa strony co najmniej zaskoczony!!!!!!
Specjalista 1 / 83.20.83.* / 2007-10-27 09:49
Wielokrotnie PO zapowidało obniżenie kosztów pracy - teraz chcą podnosić? Jestem zawiedziony - miało byc mniej obciążeń a będzie więcej?
mily / 62.233.150.* / 2007-10-26 09:12
Pan Tusk jest zwolennikiem pragmatyzmu politycznego. To zdecydowanie coś innego niż liberalizm gospodarczy. Nie tylko zapowiadają podwyżkę składek to na dodatek mają zamiar wprowadzić nierówno uprawnienie... Jedni będą mieli lepie inni gorzej. No i jeszcze takie fajne uproszczenie systemu.
pracownik2 / 83.30.120.* / 2007-10-26 08:26
PO planuje podatek liniowy, co w praktyce spowoduje zmniejszenie obciążeń finansowych dla najbogatszych.
Ktoś musi to wyrównać. I tylko ci co mają umowę o pracę , bo od tych umów są składki rentowe. Wielu najlepiej zarabiających pracuje ma na kontraktach i tu nie ma składek rentowych.Ale oni - powie wam PO - "generują miejsca pracy" i są święci.
Specjalista 1 / 83.20.83.* / 2007-10-26 17:45
Czego dowiaduję się? nie ma podatku liniowego? Wydawało mi się - że od 2005r. wybrałem do rozlczeń podatek liniowy 19%............. Był planowany od 1999r. ale ustawy nie podpisał znany "Filipińczyk". "Przepuscił" natomiast obniżki w CIT (stopniowe - wstrzymane przez Millera - potem wprowadzone jako osiągnięcie - dobre.. i nikt z oponentów debat nie zauważył tego - słabych mieli doradców -cóż...)
lciesiel / 2007-10-26 09:16 / Bywalec forum
Co to znaczy "wyrównać"?! Zazwyczaj tylko wojna wszystko wyrównuje.
Kolejna "prawica liberalna" z czerwonym ogonem, która będzie rozdawać nie swoje pieniądze.
Jak taki zaczyna od rozdawania, to na czym skończy?
obserwator / 2007-10-26 08:25 / Tysiącznik na forum
Politycy Platformy nie byli w stanie jeszcze odpowiedzieć, o ile w konkretnie wzrosną pensje nauczycieli. "Wciąż to liczymy" - powiedział dziennikowi Zbigniew Chlebowski.
Mysle że Pan Chlebowski nie daje gwarancji na poprawne liczenie. Będzie to długo trwało z przyczyny samego Chlebowskiego. Pamietam jego wypowiedź w telewizji, ja nie wypełniam własnego PIT, wypełnia go zona, za duza odpowiedzialnośc. Czyzby czlowiek ktory nie potrafi wyliczyć własnego PIT i brac za niego odpowiedzialnośc, jest zdolny do poprawnego liczenia dla państwa. Wątpię, Słyszalem wypluczyny myslowe tego Pan przed wyborami, czekam na konkrety.
Specjalista 1 / 83.20.83.* / 2007-10-26 17:38
Ale, podobno ma zajmować sie tylko gospodarką - tam fachowców jescze nie było........
Elendir / 2007-10-26 08:48 / Łowca czarownic
Ani razu jeszcze nie liczyłem swojego PIT, a myślę że wiele rzeczy które na co dzień liczę nie tak dużo osób w Polsce potrafiłoby policzyć.
arch / 2007-10-26 09:29 / Tysiącznik na forum
DUŻE ZALEGŁOŚCI -słupki były w szkole podstawowej !
ps .a jak się podobała ostatnia bajka Krasickiego ?
Elendir / 2007-10-26 09:36 / Łowca czarownic

DUŻE ZALEGŁOŚCI -słupki były w szkole podstawowej

Faktycznie. A delegowanie zadań praktykuję już od pierwszej pracy.

ps .a jak się podobała ostatnia bajka Krasickiego ?

Zajrzałem na ostatnią stronę Twoich wypowiedzi i nic ciekawego tam nie znalazłem.
arch / 2007-10-26 10:13 / Tysiącznik na forum
RYBKA MAŁA I SZCZUPAK
Widząc w wodzie robaka rybka jedna mała,
Że go połknąć nie mogła, wielce żałowała
Nadszedł szczupak, robak się przed nim nie osiedział,
Połknął go, a znim haczyk, o którym nie wiedział.
Gdy rybak na brzeg ciągnął zdobycz okazałą,
IGNACY KRASICKI BAJKI
Rzekła rybka: "Dobrze to czasem być i małą
Elendir / 2007-10-26 11:07 / Łowca czarownic
Kto na polskiej scenie politycznej jest szczupakiem, który dał się złowić nie widząc haczyka, a kto małą rybką która uniknęła takiego losu? :P
pis22 / 83.15.89.* / 2007-10-26 08:21
Zaczynamy punktować i wyrazimy swoje niezdowolenie w następnych wyborach panowie z PO. Wyborcy są mądrzejsi niż to myślą politycy. Nie pomogą Wam raklamy i telewizyjny bełkot.
Elendir / 2007-10-26 08:51 / Łowca czarownic
Sądząc po tym że tekst ten pojawił się nie tylko tutaj, rozumiem że w imię wspólnego dobra oszczędzisz innym zbierania materiału i przed następnymi wyborami wszystko ładnie wypiszesz...
Specjalista 1 / 83.20.83.* / 2007-10-26 17:35
Do polityki mam dystans - ale wolę moje pieniądze mieć dla siebie....
księgowa / 83.12.235.* / 2007-10-26 08:07
a może lepiej nie likwidować podatku Belki i przeznaczyć go na podwyżki dla budżetówki
Specjalista 1 / 83.20.83.* / 2007-10-26 17:33
Jeżeli Pani jest z budżetówki to tak.....
księgowa / 83.12.235.* / 2007-10-26 08:03
A miało być uproszczenie... jak to się będzie wyliczało - dla jednych taka składka, dla drugich inna... a do jakiej kwoty są najniższe zarobki? a jak te najniższe zostaną przekroczone o 2 zł ? Bezsens i bezmyślność!
marek 19.53 / 83.24.74.* / 2007-10-27 21:27
Przy przekroczeniu progu dochód "ma rękę" spadnie a obciążenia wzrosną. Proste.
andor / 80.55.48.* / 2007-10-26 09:52
Myślę (jako stosujący rozliczenia składek w praktyce codziennej), że o formie rozliczenia na tym poziomie decyzyjnym mało kto myśli. W końcu skoro mamy różne podatki i różne skale oraz wysokości podatków to dlaczego nie możemy mieć także różnych stawek składek na ubezpieczenie społeczne - rentowe? Kto się będzie przejmował tak bardzo przyziemnym problemem naliczania i rozliczania tych składek?
Ciekawe również kto zostanie zakwalifikowany do tej definicji "ludzi wchodzących dopiero na rynek pracy"?
wilczek / 2007-10-26 07:56
Zaczyna się. Niskie podatki i liberalna gospodarka w stylu PO.
Ra-v / 195.116.241.* / 2007-10-26 08:07
PO zdecydowanie jest dla bogatych, zabrać okazje na podwyższenie wynagrodzenia z tytułu obniżenia składki rentowej, a dać podatek liniowy, który jest zdecydowanie dla bogatych kolesi z PO - bardzo przykre.........
lciesiel / 2007-10-26 09:56 / Bywalec forum
Przestańmy w końcu dzielić ludzi na złych-bogatych i dobrych-biednych. Ludzie często pracują bardzo ciężko, aby zarobić te kilka tysięcy ( minus haracz ) i to ich głównie dotknie takie majstrowanie przy składkach. Budżetówka zarabia niewiele, bo samej budżetówki jest zbyt wiele. Sama zjada swoje dochody przez bezproduktywne etaty. Każda złotówka zabrana z sektora prywatnego do państwowego, to zaledwie kilkadziesiąt groszy, które trafią do ludzi.
Oliwia5 / 80.54.10.* / 2007-10-26 22:58
Wiesz ja bym naprawdę chciała tyle zarobić co budżetówka., za to siedzenie za biurkiem. Popatrz się ile zarabiają ludzie w Supermarketach i ile godzin pracują. I nikt im w tym kraju nie pomoże. Standartem jest 936 zł brutto w sklepie. , a w budżetówce zarabia się grubo ponad 1000 zł. Pilęgniarki w szpitalu 1400 zł netto na rękę i narzekają nie licząc prezencików. Nauczyliście się tylko narzekać
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-26 10:21
Dzięki za głos rozsądku.
P__S / 156.17.85.* / 2007-10-26 08:04
Poza tym uwielbiam te retoryke, tu akurat dziennikarska, ale najczesciej obecna w ustach politykow: nie obnizone podatki to "pieniadze zaoszczedzone przez budzet"
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy