Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
uzytkownik online / 88.199.169.* / 2012-03-24 18:27
witam,ja podobnie,dostalam list zastraszajacy,umowilam sie w urzedzie do spraw konsumenta z prawnikami,chcialabym zalozyc pozew zbiorowy przeciwko tej firmie,z tego co wiem firma dostala juz kare,ale nadal oszukuje i zastrasza!Powiadomimy rowniez prase i tv
Biskupik / 178.216.45.* / 2012-04-02 21:42
Witam ja też ostatnio dostałem takiego maila zastraszającego z wezwaniem do zapłaty te ponad 94 gr,również nic nie ściągnąłem i nie mam zamiaru im płacić mimo,że mają IP,ta firma to wielkie oszustwo i z chęcią się przyłączam do zbiorowego pozwu
oresta / 80.53.252.* / 2012-04-01 10:57
Jestem chetna do przyłączenia sie do pozwu zbiorowego z ramienia praw konsumenta
billie / 178.180.86.* / 2012-03-24 19:07
Mam nadzieję , że nie dasz się zastraszyć tym naciągaczom i nie będziesz nic płacić - bo ja nie zamierzam !!! Oni to mają tupet - kara za karą , a jeszcze straszą sądem i windykatorem ...
słoik / 37.31.3.* / 2012-03-22 21:15
witam wpadłem w to gówno jak wiekszość ludzi widze że to jakieś oszustwo lecz niewiem czy sie tym przejmowac a na strone trafiłem całkiem przypadkiem moim zdaniem to jakaś mafia naciągaczy pozdrawiam
agt001 / 94.232.32.* / 2012-03-22 17:47
Witam.
własnie weszłam na meila i gdy przeczytałam wiadomość doznałam szoku!94.80zł?! ale za co. kompletnie zapomniałam ze tam sie logowałam, w ogole nie korzystałam z tej strony. napisali ze Należność należy opłacić w terminie 7 dni,czyli termin konczy mi sie jutro.Super. Nie wiem co mam zrobić,i boje sie jeszcze tego ze podałam moj prawdziwy adres i dane...pomocy!!!
Luz / 212.160.176.* / 2012-03-24 10:12
Wyluzuj. Poczytaj poniższe komentarze i ciesz sie życiem ;) Nie płać olej, nic nie zrobią ;)
billie / 37.31.58.* / 2012-03-24 11:43
Hejka , czy ktoś dostał już może oprócz maili list od eller service? - jest tam zawiadomienie i kwit do zapłaty oraz dwa pisma[w tym przedsądowe wezwanie do zapłaty?] ... Coś takiego znalazłam w skrzynce na listy wczoraj - oczywiście straszą tam sądem , windykatorem itp. [ stara śpiewka ] . O , nie , pomyślałam , nie dam się zastraszyć tym naciągaczom - nikt mnie nigdy nie przestraszył , więc im też się nie uda . Poczytałam sobie różne fora i wpisy internautów - jasno z nich wynika , że pod żadnym pozorem nie można im płacić : przecież ich taktyka jest prosta - zastraszyć , a kto się złamie , to zapłaci ; a pobieraki będą miały tylko frajdę z tego , że mają kasę...Ktoś gdzieś napisał , że był na komisariacie i powiedziano mu , aby nie płacił , w takim samym stylu wypowiadali się też gdzieś prawnicy - tyle tego czytałam,że już nie pamiętam ,na której stronie ... Jak można płacić komuś , kto wprowadza w błąd ludzi w internecie , kto miał rozprawy w sądzie i je przegrał , a teraz jest złożony przeciwko nim pozew zbiorowy - ten procederek już dawno powinien zostać zamknięty!... Zacytuję słowa znalezione na jakimś forum : ""Umowy nie istnieją - i to jest fakt. Nie zawiera się a raczej nie można zawrzeć umowy na podstawie ustawy " elektronicznej" jak pisze pobierak[...] Nikt nie zawarł żadnej umowy - bo rejestracja nigdy nie będzie zawarciem umowy w myśl ustawy " elektronicznej". I jeszcze jedno - NIE PŁACI SIĘ ZA ZAWARCIE UMOWY - PŁACI SIĘ ZA WYKONANĄ USŁUGĘ. Ludzie w strachu płacą i nic nie dostają - czyli te głupie maile robią swoje - wprowadzają niektórych w przerażenie. A to są bzdury - bo nie płaci się za nic a już na pewno nie za niezawartą umowę i niewykonaną usługę."" To jest chyba logiczne , no nie ? ... Czyli nieważne - czy mail , czy list - anie jedno ani drugie nie mogą mnie zmusić do jakiejkolwiek zapłaty,tak?... Ate ich sądy i firmy windykacyjne można wysłać w kosmos? ...
monka1984 / 83.25.220.* / 2012-03-25 21:56
Dzięki za słowa otuchy.Właśnie dostałam dziś e-mail straszący przedsądowym wezwaniem do zapłaty od pobieraczek.
Ulżyło mi ufff...
Ja kontaktowałam się z rzecznikiem konsumenta i powiedziano mi aby odesłać im pobraną ze strony rzecznika konsumenta wzór pisma odstąpienie od umowy na odległość przesłać im pod żadnym pozorem nie płacić a jak dostanie się sądowe wezwanie do zapłaty ponownie skontaktować się z rzecznikiem.
Co oni wogóle wyprawiają.
Mam nadzieje że nie ujdzie im to na sucho.
schifu / 87.101.65.* / 2012-03-21 08:42
a ciekawy jestem czy wsrod piszacych jest ktos kto imzapłacił i czy potem bez problemu zakończył wspołprace
mysza89100 / 78.8.173.* / 2012-03-21 14:17
Znam taką osobe, która zapłaciła, ma papierek, że zapłacone, ale nadal chcą by im zapłaciła
mysza89100 / 78.10.127.* / 2012-03-23 18:11
Haha. Właśnie dostałam od odpowiedź na mojego maila. Da coś, jeśli pójdę z tym na policję?
billie / 178.180.223.* / 2012-03-23 23:00
Hejka , czy ktoś dostał już może oprócz maili list od eller service? - jest tam zawiadomienie i kwit do zapłaty oraz dwa pisma[w tym przedsądowe wezwanie do zapłaty?] ... Coś takiego znalazłam w skrzynce na listy wczoraj - oczywiście straszą tam sądem , windykatorem itp. [ stara śpiewka ] . O , nie , pomyślałam , nie dam się zastraszyć tym naciągaczom - nikt mnie nigdy nie przestraszył , więc im też się nie uda . Poczytałam sobie różne fora i wpisy internautów - jasno z nich wynika , że pod żadnym pozorem nie można im płacić : przecież ich taktyka jest prosta - zastraszyć , a kto się złamie , to zapłaci ; a pobieraki będą miały tylko frajdę z tego , że mają kasę...Ktoś gdzieś napisał , że był na komisariacie i powiedziano mu , aby nie płacił , w takim samym stylu wypowiadali się też gdzieś prawnicy - tyle tego czytałam,że już nie pamiętam ,na której stronie ... Jak można płacić komuś , kto wprowadza w błąd ludzi w internecie , kto miał rozprawy w sądzie i je przegrał , a teraz jest złożony przeciwko nim pozew zbiorowy - ten procederek już dawno powinien zostać zamknięty!... Zacytuję słowa znalezione na jakimś forum : ""Umowy nie istnieją - i to jest fakt. Nie zawiera się a raczej nie można zawrzeć umowy na podstawie ustawy " elektronicznej" jak pisze pobierak[...] Nikt nie zawarł żadnej umowy - bo rejestracja nigdy nie będzie zawarciem umowy w myśl ustawy " elektronicznej". I jeszcze jedno - NIE PŁACI SIĘ ZA ZAWARCIE UMOWY - PŁACI SIĘ ZA WYKONANĄ USŁUGĘ. Ludzie w strachu płacą i nic nie dostają - czyli te głupie maile robią swoje - wprowadzają niektórych w przerażenie. A to są bzdury - bo nie płaci się za nic a już na pewno nie za niezawartą umowę i niewykonaną usługę."" To jest chyba logiczne , no nie ? ...
KASIA877 / 83.23.97.* / 2012-04-01 20:31
Hej, mam pytanie bo też dziś dostałam takiego mejla do zapłaty. I czy coś się stanie jeśli nie zapłacę, ale chyba coś przez przypadek ściągnęłam, chyba jeden plik z ich strony?
Dzięki za odp. Kasia
jolka1123 / 83.6.111.* / 2012-04-01 20:44
Nic się nie stanie - jeżeli coś ściągnęłaś to w okresie próbnym - przecież sami mówią wyrażnie - 10 darmowych dni - więc wcale się nie przejmuj , nic nie płać , nic nie odpisuj a będzie ok.
Zbigniew W. / 78.156.182.* / 2012-03-20 09:39
Witam Szanownych Oszukanych.

Znam ludzi, którzy za pomocą Wi-Fi korzystają z czyjegoś konta.Podłączają swojego laptopa pod adres IP innego użytkownika i hulaj dusza :)))
Zakłada konto w pobieraczku, delikwent loguje się po kliknięciu na linka aktywującego, nieświadom zagrożeń i ma niespodziankę :)))
Tak to może w niektórych przypadkach wyglądać!

Miłego dnia.
sssss / 79.163.118.* / 2012-03-18 10:54
zarejestrowalem sie przed chwila tam przez przypadek i odrazu sobie przypomnialem ze gdzies juz o tym slyszalem ............ w ogole co to jest za strona! Tam nawet nie ma wgladu w swoje dane osobowe, zeby cos zmienic itd mozna usunac to konto?
Zbigniew W. / 78.156.182.* / 2012-03-20 09:33
Witam Szanownych Oszukanych.

Znam ludzi, którzy za pomocą Wi-Fi korzystają z czyjegoś konta.Podłączają swojego laptopa pod adres IP innego użytkownika i hulaj dusza :)))
Zakłada konto w pobieraczku, delikwent loguje się po kliknięciu na linka aktywującego, nieświadom zagrożeń i ma niespodziankę :)))
Tak to może w niektórych przypadkach wyglądać!

Miłego dnia.
kaja917 / 89.206.32.* / 2012-03-14 20:23
A ja lubie sie znimi bawic:), jak nie przychodzi mi meil przez kilka dni to juz mi smutno;)rozne pytania im zadaje, na ktore ostatnio odpowiadaja jakby wbrew sobie:) zbieram ciekawa dokumentacje na ich temat, ktora oczywiscie opublikuje, moze nawet w formie ksiazki, czy nie sadzicie, ze to bylby bestseller??;)
wafelek / 178.43.59.* / 2012-03-14 17:31
To już legenda co oni wyprawiają.
Szkoda tylko tych ludzi, którzy im zapłacili...
schifu / 87.101.65.* / 2012-03-14 12:11
witam ja rownierz dałem sie złapac na ich podstep z tym ze zadne z danych ktore podałem nie były prawdziwe adres wszystko zmyslone. pisałem 3 razy maila z pytaniem jak zakonczyc wspólprace zero odpowiedzi ostatnio wysłałem zapytanie ze by przysłali mi majla z danymi jakie wpisałem bo nie pamietam co wpisywałem przy rejestracji i czekam na dalszy rozwoj wydarzeń
Djabla / 83.9.176.* / 2012-03-14 15:32
po co? olej temat to naciągacze ;) ja również podałam nie właściwie dane.. będziesz zdrowszy:> zajmij się istotnymi sprawami.
matka niepelnoletniej / 109.207.153.* / 2012-03-14 10:25
niedawno dostala moja corka ktora zekomo zarejestrowala sie dwa lata temu.... miala wtedy 10 lat :) i jest juz podobno w rejestrze dluznikow .... smieszne normalnie :) nie zamierzam im placic, bo dziecko jest niepelnoletnie, a mi to smierdzi naciagactwem, ...:)
marrro / 89.238.35.* / 2012-04-02 19:21
Oczywiście, że olać. Jak cię złapią w samochodzie na fotoradar, to musisz podać, kogo rozpoznajesz na zdjęciu. Ale na to jest specjalna ustawa. A tu przecież z komputera może korzystać wiele osób. Na to kto zarejestrował się na pobieraczku, nie ma ustawy, że musisz wskazać winowajcę.
Djabla / 83.9.162.* / 2012-03-13 18:37
Uspokajam Was wszystkich i nie ma co wałkować tematu;)
To oszuści dodać emaila do spamu i dziękuje. Również byłam ich ofiarą.
Po pierwsze 3 ważne fakty..
1. kliknięcie myszą nie= podpisanie umowy.. na to trzeba elektronicznego podpisu:>
2.Gdzie jest faktura za daną usługą?
3.Ich działanie nie jest zgodne z prawem konsumenta.. za co mają nałożoną karę..
Z resztą na logikę.. łatwiej jest założyć jakąś stronę, i wrabiać ludzi.. o wiele więcej można się na tym hajsu na chapać niżeli iść uczciwie do robot.. prawda? Łatwiej jest sobie siedząc na dupie wysyłać ten sam szablon emaila z wymyślonym IP do każdego prawda? tak samo z listami. Właśnie co do listów ktoś tam wspominał, że napisał do nich listy i wszystkie wracały.. cóż no powiem wam że listy są zwracane do autora wtedy gdy adres jest nie prawdziwy.. cóż no.. równie dobrze tam gdzie jest ich "kancelaria" może być pole buraków.. wiec nie bać się niczego mordki :> olać temat i zając się istotnymi sprawami pozdrawiam:*
kundzia / 46.205.90.* / 2012-03-13 14:06
Witam
Ja na ta strone weszłam w 2010 roku ale niby sie zarejestrowałam ale nawet nie pamietam czy cos tam ogladałam czy sciagałam a teraz na adres zameldowania przyszedł mi list ze mam 7 dni na zapłacenie inaczej wnosza sprawe do sadu i koszta beda wynosic około 700 zł ale i tak list odebrałam po terminie i nie mam zamiaru w takim razie płacic a dawno nie uzywałam maila z którego sie tam logowałam weszłam dzis i rzeczywiscie przysyłali mi wezwania do zapłaty 94,80 debile skonczone, mam tylko nadzieje ze nie bedzie z tego konsekwencji
pozdrawiam wszystkich
mekka28 / 213.199.241.* / 2012-03-13 14:44
no to nie zaciekawie,coraz lepiej widze z ta sprawa:(
mekka28 / 213.199.241.* / 2012-03-12 16:09
Witam Was wszystkich, no i ja sie wpisuje do Waszego Zacnego grona, też dałam sie nabic w butelkę i musze zapłacić hehe. Fajnie tutaj piszecie ale tak naprawde to nikt z Was nie napisał czy oby napewno nie poniesie się za niezapłacenie jakiś konsekwencji, dlatego ja nadal nie wiem czy płacic czy nie, raczej nie zapłace bo nie mam za co im płacić. Weszłam tam tylko raz jedyny i z głupia sie zalogowałam. Chyba skontaktuje sie ze znajomymi z posterunku i popytam co mam robic. A tak dal wszystkich na koniec wiadomość, mój znajomy wyslał do nich list na adres podany w mailu, list zawierał wiadomość na temat zerwania tej jakiejś umowy, i własnie dziś list wrocił do nadawcy poniezaż adres pobieraczka nie istnieje hahaha czyli komu my mamy płacic jak nawet adres zły podali??piszcie jak czegos sie jeszcze dowiecie pozdrawiam Was
ezd / 188.33.170.* / 2012-03-21 19:02
hej

też niestety dałam sie w to wkręcić ale po 4 miesiąach to odkryłam, jak tam kontaktowanie się z posterunkiem?? dowiedziałaś sie czegoś?
KoRn / 79.163.23.* / 2012-03-12 16:26
Witaj, Ja tam zarejestrowałem sie jakieś dwa lata temu. Do dzisiaj nie zapłaciłem im ani złotówki, dostałem od nich trzy maile i na tym się skończyło, próbowałem do s******** dzwonić, pisać i wszystkie listy do mnie wracały. w końcu nie wytrzymałem i nasmarowałem im takiego maila, że lepiej go nie przytaczać. Jestem mgr prawa i naprawdę wszystkim zastraszanym proponuję przeczytanie ustaw. Tak naprawdę to pobieraczek jest przestępcą, ponieważ oferuje rzeczy niezgodne z prawem. Pobieraczek próbuje wyłudzić od Was pieniądze, a to także przestępstwo. Przecież żeby za cokolwiek płacić to musi być wykonana usługa. Jak można płacić za samo zarejestrowanie przecież to jest bez sensu. Pozdrawiam :)
mekka28 / 213.199.241.* / 2012-03-12 16:55
Dzieki, masz racje tym bardziej że znasz sie na prawie lepiej niż np. ja. tak tez mysle ze nie bede niczego płacić, bo to jest smieszne, jak ja nawet nie mogłam po zalogowaniu tam sie zarejestrowac, banda wyłudzaczy, no i bardzo dobrze że wysmarowałeś im "fajnego maila" należy im sie:)
G / 78.28.22.* / 2012-03-20 13:11
Ja mam ten sam problem. nie mam zamiaru płacić bo za samo logowanie nie było nawet informacji że rejestracja jest platna. Poza tym gdzie umowa? Gdzie podpis? Śmierdzi to na kilometr.
Dorotkag85 / 82.160.33.* / 2012-03-10 09:26
witam, ja właśnie dzisiaj dostałam od nich także taką wiadomość o tym że muszę zapłacić, i bardzo mnie to martwi, powiem szczerze, ze nieświadomie kilka dni temu weszłam na tą stronę, bo wcześniej jej nie znałam, porostu zarejestrowałam się, niestety moja w tym wina że nie przeczytałam regulaminu
:(, jeszcze do tego ściągnęłam jeden plik który nawet u mnie nie działał... i to był jeden jedyny który stamtąd ściągnęłam.:(:( teraz jak czytam Wasz wiadomości boje się mniej... ale czy rzeczywiście nie poniosę żadnych konsekwencji? Pozdrawiam Was wszystkich.
marcelin / 164.127.202.* / 2012-03-10 21:46
Na wiadome e-maile wysałem im dzisiaj taką odpowiedź:
"Szanowny Panie Pobieraczku (IP: 85.17.82.71).

W odpowiedzi na e-maile z 6 i 7 marca tego roku pragnę poinformować Sz. P., że żaden z użytkowników mojego komputera nie podpisywał z Sz. P. żadnej umowy. W związku z tym wzywam Sz. P. Pobieraczka, aby zaprzestał wysyłania na mój adres e-mail gróźb, wezwań do zapłaty itp. W przypadku otrzymywania kolejnych e-maili, które graniczą z szantażem, zgłoszę powyższy fakt odpowiednim - mundurowym - organom.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny z numerem 112 (dla ułatwienia - końcówka mojego adresu e-mail).

Mój IP: 164.127.202.112.

Z poważaniem:

posiadacz adresu marcelina112@gazeta.pl
zastraszany / 78.10.111.* / 2012-03-09 19:46
To jest niezgodne z prawem wyłudzanie pieniędzy. Nie wszyscy dają się zastraszyć, z pewnością są naiwni, którzy im płacą. Powinniśmy wszyscy od których chcą wyłudzić pieniądze wytoczyć im zbiorowy proces, sprawą powinien zająć się prokurator. Ja nie logowałam się na ich stronie, podają jako Ip mojego kompa jakiś komputer z innego miasta, dane osobowe nieznanego mi Iksa. Sprawa szyta grubymi nićmi. Trzeba na nich Prokuratora nasłać, bo za zastraszanie i wyłudzanie jest paragraf, a skala na jaką to robią jest ogromna.

Najnowsze wpisy