Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.31.48.* / 2010-10-30 08:21
estenia - i na tym ta sprawa polega że - sprawy nie ma . Wszyscy się nadymają , wszyscy cytują zapisy prawne , wszyscy mówią -ja mogę to a ja tamto . i JA SIĘ PYTAM - I CÓŻ Z TEGO ???? Co z tych przepychanek na jakieś zapisy ustaw - skoro jej zapisy - ustawy - są nie do podważenia ???????????
NIE MOŻNA ZAWRZEĆ UMOWY POPRZEZ REJESTRACJĘ - NIE MOŻNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jeśli jest inaczej - NIECH POBIERAK TO UDOWODNI - A JAK - TO JEGO SPRAWA !!!!!
estenia / 2010-10-31 21:04
do guma- to jest parodia zwyklych urzedasow, ktorzy robia cos ale nic nie robia, po co sie tym przejmowac jesli nic nie ma. pobierak nic nie udowodni bo dziala nielegalnie. sprawa jest taka ze nikt tych ustaw nie czyta i nie bedzie czytal bo komu sie chce. a sprawa jest taka ot to zeby postraszyc i postresowac troche ludzi. POKER FACE!
trzeźwo myślący / 217.98.242.* / 2010-10-29 21:38
Polecam te dwa filmiki z youtube szczególnie ten drugi
http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0
http://www.youtube.com/watch?v=8tjMQVQu1QQ

i NIE PŁAĆCIE TYM OSZUSTOM!!!!!!!!!!!!
a przy okazji ciekawe kiedy w końcu jakaś prokuratura zajmie się legalnością plików na "naciągaczku"
Ciekawe / 85.14.84.* / 2010-10-29 16:38
Witam.
Mam ten sam problem.
Również dostałam maila (dopiero pierwszego!) z wezwaniem do zapłaty.
Napisałam do Rzecznika Konsumentów w moim mieście i zobaczcie co mi odpisał :


Uprzejmie informuję, że warunki zawierania i rozwiązywania umowy o
świadczenie usługi drogą elektroniczną zostały określone w
Regulaminie.
Zapis § 4 pkt. 1 stanowi, że zawieranie umowy na świadczenie Usługi
Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest
poprzez rejestrację danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne
zlecenie realizacji usługi w udostępnionym na wskazanej stronie
formularzu rejestracyjnym. Zarówno w regulaminie jak i na stronie
pobieraczka (przed rejestracją) znajduje się informacja o możliwości
odstąpienia od zawatrej umowy w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia.
Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy znajduje się w regulaminie.
W wyniku skarg konsumentów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
prowadził postępowanie dotyczące naruszania zbiorowych interesów
konsumentów zakończone decyzją Prezesa UOKiK z dnia 31.03.10 r. (nie
jest jeszcze prawomocna). Decyzja ta jest zamieszczona także na stronie
pobieraczek.pl.Może się Pani z nią zapoznać. Proszę zwrócić
szczególną
uwagę na rozstrzygniecie zawarte w punkcie II sentencji decyzji (pkt. 4
str. 35 - 37). Sąd uznał, że sposób skonstruowania procedury zawarcia
umowy nie jest tego rodzaju, by pozbawiał konsumentów zdolności do
zapoznania się z warunkami świadczenia oferowanej usługi. Regulamin
zawiera najistotniejsze informacje dotyczące przedmiotu zawieranej umowy.
Zatem należy przyjąć, że zawarła Pani umowę i konsekwentnie spółka
żąda
teraz zapłaty za usługę. Jeżeli twierdzi Pani, że została wprowadzona
w
błąd i na tej podstawie chce się Pani uchylić od skutków zawartej
umowy
może Pani skierować w tej sprawie wystąpienie do spółki Eller Service.

s.c. Należy zaznaczyć, że podanie przy rejestracji fałszywych danych
nie
ułatwi postępowania a może narazić na odpowiedzialność karną. Nie
jest
więc sposobem na ochronę swoich danych osobowych.
z poważaniem
Ewa Jurga - Zosgornik
Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów w XXXX "

Co robić??
Zignorować? Zapłacić? Złożyć sprawę do sądu?
Pomóżcie.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-29 20:58
@Ciekawe
Zwróć uwagę na cytowany zapis w regulaminie:
"Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy ORAZ (!!!) FAKTYCZNE (!!!) zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."
Jasno z niego wynika, że aby zawrzeć umowę, nie wystarczy się zarejestrować i zaakceptować regulamin, ale trzeba też faktycznie zlecić realizację usługi. Teraz odpowiedz sobie na pytanie: czy faktycznie zlecałaś pobieraczkowi realizację płatnej usługi Pobieraczek5? Oczywiście, że NIE!
Także nie tylko prawo (ustawy, kodeksy, przepisy), ale nawet regulamin pobieraczka mówi jednoznacznie, że nie ma żadnych wiążących umów między nami, a pobieraczkiem.
Ale skąd taki miejski rzecznik konsumenta ma wiedzieć jak faktycznie wygląda sprawa rejestracji na pobieraczku? Skoro w regulaminie jest napisane, że do zawarcia umowy konieczne jest faktyczne zlecenie realizacji usługi, to rzecznik pewnie myśli, że faktycznie zleciłaś tą realizację. Ale prawda jest taka, że tego nie zrobiłaś. Doskonale wie o tym pobieraczek, ale najwidoczniej nie wie tego rzecznik konsumenta. Dlatego rzecznik pisze takie bzdury.
Dlatego jeszcze raz, z całą odpowiedzialnością, powtarzam: nie ma żadnej wiążącej umowy między nami a pobieraczkiem i nic nie należy płacić tym oszustom. Udowadniałem to już wielokrotnie cytując ustawy i kodeksy, teraz udowodniłem to cytując regulamin pobieraczka. Jakiego dowodu jeszcze chcecie? Chcecie prawomocnego wyroku sądowego? Obiecuję, że będzie, i to miażdżący dla pobieraczka, ale na to trzeba trochę poczekać (podobno przeciętny proces w Polsce trwa 2,5 roku). Jest za to prawomocny wyrok w bardzo podobnej sprawie (pobieraczek to nie jedyny naciągacz w polskim internecie) zakończony przegraną nieuczciwego przedsiębiorcy. Dla ciekawych: Sąd Okręgowy w Legnicy VI Wydział Gospodarczy, Sygn. akt VI Ga 25/10.

@";-("
Jak się nie znasz, to się spytaj, a nie pisz bzdur i nie siej paniki. Pobieraczek działa nielegalnie! Łamie między innymi paragraf 286 KK (oraz wiele innych).
Ciekawe / 85.14.84.* / 2010-10-31 12:27
BeeGee dobrze napisane. :)
ciekawe co "moja" pani rzecznik na to. ;) spytam się jej przy najblizszej okazji. A tak to spie spokojnie,pobieraczka mam w D...
ała / 80.53.122.* / 2010-10-31 15:19
Rzecznik Praw Konsumentów, niestety, co trzeba podkreślać, nie musi być fachowcem. Nie ma wymogu, by rzecznikiem zostawał aplikowany prawnik. Rzecznik jest tylko urzędnikiem - niekiedy to prawnik bez aplikacji, ale znam też rzeczniczkę, która zaczęła pełnić swe obowiązki (p.o.) na 4 roku studiów magisterskich uzupełniających na kierunku administracja.

Z przykrością muszę zauważyć, iż niektórzy rzecznicy praw konsumenta pełnią dobrze swą funkcję, inni nie nadają się nawet do załatwiania sporów o reklamacje obuwia.
Ciekawe / 85.14.84.* / 2010-11-01 12:40
dokładnie..
więc olewam p. rzecznik. Już się niczym nie przejmuję i żyję dalej. :)
wątpię,żebym miała mieć sprawę w sądzie lub żeby komornik miał sie pojawić w moich drzwiach. :P
tym bardziej,że moje IP ma całe osiedle,bo zostaliśmy z góry okablowani przez firmę.
Musieliby pukać do każdego na moim osiedlu. :P
guma1 / 83.24.70.* / 2010-11-01 18:25
Spoko - masz rację - nawet nie wiesz - ile tej racji masz.
guma1 / 95.49.28.* / 2010-10-29 17:41
Ciekawe - cześć - kategorycznie zignorować , NA PEWNO NIE PŁACIĆ .
Nie wiem dlaczego niektórzy rzecznicy występują w roli adwokata diabła .
Zobacz co pisze t rzecznik :
" Jeżeli twierdzi Pani, że została wprowadzona w błąd " - ale przecież to nie my tak twierdzimy w jakiejś decyzji - TAK TWIERDZI UOKiK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Więc - skąd te słowa w ustach pani rzecznik?
Jeszcze coś . Wszyscy jak mantra powtarzają za pobierakiem - umowy są bo tak mówi ich regulamin . A ja się pytam - i co z tego ???????????????? Bo z tego wynika że w jakimś regulaminie MOŻNA ZAWRZEĆ WSZYSTKO , ukryć coś jak pobierak a póżniej mówić - masz tak zrobić bo ja tak powiedziałem , bo zgodziłeś się na to akceptując twór o nazwie REGULAMIN. Hm - szkoda że tam nie zawarli wpisu że wszyscy rzecznicy miejscy mają pokryć szkody jakie przyniosą ich porady - bo szkody są - to nie ulega wątpliwości . Ale wróćmy do ustawy " elektronicznej " Będę nudny - ale to powtórzę. Ustawa " elektroniczna " określa tylko OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY - tylko i wyłącznie , nie określa praw i obowiązków usługobiorcy czyli nas klientów !!!!!!!!!!!!!
Zobaczcie co pisze pobierak :
"Przepisy powyższej ustawy stanowią podstawowe źródło wzajemnych praw i obowiązków stron związanych z wykonywaniem działalności polegających na świadczeniu i odbiorze usług drogą elektroniczną ".
Rozumiecie to zdanie ??? Ono ma zasugerować / a co mówi naprawdę - któż to wie? / że - tu są zawarte prawa i obowiązki obydwu stron - czyli usługodawcy i usługobiorcy . Ciekawe skąd takie twierdzenie skoro sama ustawa " elektroniczna mówi wyrażnie :
Rozdział 1 Przepisy ogólne
Art. 1. Ustawa określa:

1) OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY związane ze świadczeniem usług drogą elektroniczną,

Więc - może jaśnie oświeceni rzecznicy wyjaśnią - jak jakiś regulamin ma być pierwowzorem umowy skoro zgodnie z ustawą określa TYLKO OBOWIĄZKI JEDNEJ ZE STRON ??????????????????????????????? Czyżby nie wiedzieli CO MA ZAWIERAĆ UMOWA ??????
A co z art. 11 :

Art. 11. W sprawach NIEUREGULOWANYCH w ustawie do świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności do SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W POSTACI ELEKTRONICZNEJ, stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz INNYCH USTAW .

Ciekawe - ustawa " elektroniczna " mówi - nie reguluję zawierania umów , nie określam jak one powstają - to regulują inne ustawy. I zobaczcie - w oparciu o tą ustawę powstaje regulamin który ma zawierać to co ta ustawa mu nakazuje czyli WARUNKI ZAWARCIA UMOWY . I co się okazuje - ustawa mówi - nie określam jak powstaje umowa - ale regulamin pobieraka już to określa - mówi że " zawarcie umowy realizowane jest poprzez rejestrację " - CZYLI WPIS BEZ WARUNKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciekawe po raz kolejny - rejestracja jest warunkiem zawarcia umowy - WARUNKIEM a zarazem czynnością KTÓRĄ WARUNKUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy muszę mówić że - warunki spełniamy w pierwszej kolejności - bo coś warunkują , bo spełnienie ich otwiera nam drogę do czynności właściwej ????????????
No cóż - ja chętnie utworzył bym jakiś regulamin ze sprytnie ukrytym wpisem - wszyscy rzecznicy mają obejść / oczywiście pieszo - bo czy można inaczej coś obejść ? / kulę ziemską powtarzając z pamięci zapisy ustaw - i po zaakceptowaniu przez nich tego tworu - żądać od nich spełnienia tego zapisu . Dlaczego ? Bo tak mówi mój regulamin - bo nie ważne na co pozwala ustawa , nie ważne co stanowią jej zapisy - ważne że ktoś się na coś zgodził a że to nie jest zgodne z prawem - to nie jest ważne. Tak wynika z ich bredni. Więc - może już powinni szykować się do drogi - ci rzecznicy - bo kto wie ??????????
zoe / 217.173.187.* / 2010-10-29 17:37
się lekko przeraziłam, ale im nie zapłacę : )
;-( / 89.161.22.* / 2010-10-29 17:41
No niestety , ale ja pisałem od początku o tym że oni mają praktyki "legalne" i złość można mieć tylko do siebie że się regulaminu nie przeczytało . we wtorek idę jeszcze raz do rzecznika i postawię sprawę jasno tak żeby mi nie mówiła o pobocznych sprawach tylko dokładnie . zobaczymy co inni napiszą.
guma1 / 95.49.28.* / 2010-10-29 17:50
Więc napiszę jeszcze raz - nie chwal się bo piszesz bzdury !!!!!!! Przeczytanie regulaminu nic nie zmienia - bo przeczytać - NIE ZNACZY ZROZUMIEĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Do spowiedzi chodzi się do kościoła - a tu niektórzy ciągle biją się w piersi - NIE PRZECZYTAŁEM , NIE PRZECZYTAŁAM REGULAMINU .
I co z tego ????? Nikt tego nie czyta a to nie znaczy że - jest się związany jakimś wpisem tylko dlatego że się to akceptowało. Bo tu jest ustawa która OKREŚLA CO REGULAMIN MA ZAWIERAĆ - a jeśli jakiś wpis jest niezgodny z tą ustawą - to życzę szczęścia w jego wyegzekwowaniu.
xxx(x)(x) / 87.205.169.* / 2010-11-01 21:10
Czy takie maile są legalne??? Już mam dosyć tego pobieraczka, nie korzystam z ich usług, prosiłam o usunięcie konta i żadnych odpowiedzi teraz straszą mnie sądem!!! Co mam z tym zrobić? Bardzo proszę o jakiś komentarz
Szanowna Pani,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 06.10.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

(...)

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 06.10.2010 to (...). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - lonia82@gmail.com
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=hZ1xijj%2FI%2BhtLb7DqSDiaTs%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-11-01 21:36
Jak masz już dosyć pobieraczka i chcesz mieć spokój, to nic z tym nie rób. Sami dadzą spokój.
ono / 79.186.197.* / 2010-10-29 10:24
Witajcie, nie przypominam sobie bym rejestrował się w serwisie pobieraczek.pl - ale otrzymałem maila z tego portalu - zaciekawiony, wlazłem na stronę żeby się zalogować (przecież podobno się zarejestrowałem) wklepałem więc adres podany przez ze mnie podczas rzekomej rejestracji, hasło, którego używam podczas rejestracji na forach i ... klapa! Pobieraczek to oszuści przez duże "U" - dopiero po nieudanej próbie zalogowania się, na stronie wyświetlił się w kolorze czerwonym napis, że hasło zostanie wysłane! OSZUŚCI!

Jak mi raz jeszcze przyślą e-maila, z rządaniem zapłaty, idę do prokuratury!
estenia / 2010-10-29 22:02
do ono- prawdopodobnie ktoś kto zna twój e-mail mógł podać go do rejestracji nie powiadamiajc cie o tym. haslo mogl wymyslec jakie sobie chcial. praktycznie moze to zrobic kazdy, kto posiada takie dane i pobieraczek moze sie stac w ten sposob narzedziem nienawisci.
Zombie999 / 89.75.65.* / 2010-10-28 10:27
Witam moja małoletnia córka się tam zarejestrowała no i dostalem na maila wezwanie do zapłaty. Poprosiłem ich o podanie regonu i nip oraz danych firmy celem zgłoszenia ich do prokuratury. Czuję że będę miał mnóstwo maili od nich. Jeśli ktos ma jakiś pomysł lub ma jakieś doświadczenia proszę o podpowiedź na boby_rp@wp.pl
Dziekuję
;-( / 89.161.22.* / 2010-10-27 16:43
Echhh odpisałem im po przeczytaniu emaili że zapłace i dostałem teraz taką odpowiedź :
Szanowny Panie,

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiał Pan zapoznać się z
treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku
rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie
napisane, że przysługuje Panu 10-cio dniowy okres próbny, a w razie
niezadowolenia może Pan w każdej chwili zawartą umowę wymówić. Pan
nie skorzystał z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia umowy, więc
zobowiązał się Pan do nabycia najtańszego dostępnego pakietu.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

" Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres świadczenia
usługi - 12 miesięcy od dnia jej aktywacji - 7,90 PLN (słownie siedem
złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana
JEDNORAZOWO za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego
Testowania"

Jednocześnie przypominamy, iż świadczenie Usług Usenet w ramach
Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w
szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione
obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie
lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną
Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w
złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z
odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu
lombardowego Narodowego Banku Polskiego.
Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym
terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby
opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem:
https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz
podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jest to jednorazowa opłata za cały rok. Umowa się nie przedłuża
automatycznie.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny z numerem 58 553
12 32

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl


Kurcze już mam taki mętlik w głowie że nie wiem co mam robić ! czy może im zapłacić i mieć to z głowy? Teraz dopiero przeczytałem że to od kary 100 dolarów amerykańskich jest naliczany odsetek ..
podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w
złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z
odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu
lombardowego Narodowego Banku Polskiego.
Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym
terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby
opłacenia należności:
estenia / 2010-10-27 18:16
jeśli coś nie isnieje-nie ma racji bytu jest nieważne. wiec nie ma się czym przejmować. ale po co robić mętlik ludziom w głowach? dla zabawy?
dadada / 83.25.240.* / 2010-10-28 13:23
po to ten metlik bo sami go wszyscy maja.. ogolnie obiecalem sobie ze nie zaplace, i nadal tak twierdze ale po dzisiejszym meilu jedno mnie zastanawia, jak pobieraczek przysylal meile nigdy nie bylo napisane od kogo a dzisiaj dostalem wiadomosc od nie jakiej Agnieszka Kuśmierczyk i takowa pani istnieje i wogole.. ... jestem ciekawy co na to inni? Guma wypowiesz sie?
guma1 / 83.9.248.* / 2010-10-28 16:19
dadada - cześć - widzisz , internet to takie ustrojstwo że każdy może napisać co chce - jeśli ja napiszę że jestem Mikołaj Kopernik - jakiś inny rzecz jasna - czy wiesz że napisałem prawdę ? I to działa przecież w obie strony - nie wiemy co za swołocz do nas pisze , niech zwą się jak chcą - nie ma to najmniejszego znaczenia.
Dlatego - nie można zawierać umów przez internet bez potwierdzenia danych na piśmie - inaczej mówiąc bez umów pisemnych. Naprawdę nie rozumiem jak niektórym jest trudno pojąć że - JEST NIEMOŻLIWE UDOWODNIENIE KOMUKOLWIEK ŻE COŚ NACISNĄŁ I NA COŚ SIĘ ZGADZAŁ . Słowo pobieraka przeciwko naszemu słowu - to kto to lepiej wie - my - co robiliśmy -czy oni ? Dlatego - tu nie chodzi o jakieś rozprawy sądowe - SĄ ONE NIEMOŻLIWE - bo to by oznaczało że pobierak już na wstępie założył że będzie się procesować . KOMPLETNA BZDURA - NIGDY NIKOGO O NIC NIE OSKARŻĄ !!!!!!!!!!!!
Niech piszą co chcą , niech mówią co chcą - NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI . Bo nie wiedzą kogo oskarżyć / pomijam fakt braku umów / bo nie potwierdzili naszych danych pisemnie . I wyobrażacie sobie istnienie umowy gdy nie wiadomo z kim się ją zawarło ???? Dlatego spoko - nikomu włos z głowy nie spadnie , przeżyjemy pobieraka tylko nie należy dać się okraść .
Myślę że ta wirtualna Agnieszka coś napisała do Ciebie - jako odpowiedż na Twojego maila .
Chyba czas kolejny raz się zarejestrować - wszak jak do mnie pisali to podpis był - zespół pobieraczek . Zobaczcie ile luda pod tym się podpisało - cała banda oszustów . Czyli tak naprawdę - NIKT . Więc po raz kolejny mówię - cały zespół pobieraczek może wszystkich cmoknąć - jak nie raz pisałem - to zależy od wyobrażni każdego z nas.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-28 14:54
Ale o co chodzi? Co zmienia fakt, że zamiast "Pobieraczek" ktoś się podpisał jako "Agnieszka Kuśmierczyk"? Maile do mnie też były tak podpisane, a także "Maria", "Gabriela", "Rafał Górski". Nawet nie wiadomo, czy to są prawdziwe nazwiska piszących osób.
Pamiętajcie, że w pobieraczku pracują oszuści, ta firma ma jeden cel: oszustwami i zastraszaniem wyłudzać pieniądze!
guma1 / 83.31.51.* / 2010-10-27 17:55
Nie bardzo wiem dlaczego tak bardzo uczepiłeś się tych odsetek ?
Płaci się przede wszystkim za coś co się dostało , na podstawie dokumentu zapłaty jakim jest faktura - a odsetki nalicza się od czegoś co JEST BEZSPORNE - że opłacić trzeba np. rachunek za używanie internetu.
Cały czas poruszasz się w strefie - co by było gdyby .....
Co by było gdyby pobierak coś komuś udowodnił - tak mogła by brzmieć bajka dla niegrzecznych dzieci .
Masz mętlik w głowie - post trwa grubo rok a Ty masz mętlik w głowie ???? Mętlik w głowie to miały dzieciaki w zeszłym roku gdy musiały nam zaufać na słowo - że nic im nie zagraża , że umowy po prostu nie istnieją . Dziś w obliczu decyzji UOKiK że wprowadzają wszystkich w błąd - Ty nadal masz mętlik w głowie i z kalkulatorem w ręku liczysz jakieś odsetki i już chcesz biec do kantoru po jakieś dolary ?????
No cóż - zapłać frajerskie - po co masz się męczyć i wklejać to co wszyscy albo prawie wszyscy znają na pamięć ? Zanieś oszustowi pieniądze - będziesz miał święty spokój i lekki sen z poczucia dobrze spełnionego obowiązku - bo pobierak coś powiedział .
Tylko - co będzie dalej , co będzie jeśli ktoś napisze Ci za jakiś czas - nie prawie 100 a 10000 zł czy więcej - masz zapłacić bo coś nacisnąłeś ????
Więc trochę rozwagi - nawet w tym co się pisze - bo to nie jest już pytanie - co robić - ale sugestia - zapłacę będę miał spokój. Więc zapłać - ale to my będziemy się śmiać ostatni.
A z mojej strony to nie irytacja - ale zwrócenie uwagi na coś - bo tak to możemy pisać do końca świata - i o jeden dzień dłużej . I zapewne w tym jednym dniu - po końcu świata - padnie - mam mętlik w głowie - może im zapłacić ??????????????????
;-( / 89.161.22.* / 2010-10-27 18:00
Zaszedłem do rzecznika praw konsumenta . na wstępie powiedziałem o pobieraczku że to oszuści , ona powiedziała mi że to nie są oszuści i trzeba czytać regulamin . i dlatego nie wiem o co chodzi . wszyscy mówią że to oszuści i żeby nie płacić . fakt faktem że rzeczniczka powiedziała mi żeby nie płacić bo prawdopodobnie nic nie zrobia bo muszą wnieść wniosek do sądu który kosztuje minimum 30 zł , udowodnić że jestem pełnoletni (jestem) , potem udowodnić czy to ja zrobiłem czy mama/tata/brat . internet jest na mamuśke , w emailu jest moje imie . czytałem forum prawne i tam piszą że to jest umowa zawarta elektronicznie . no ale rozumiem i tak bym nie zapłacił , wole gdybać i się dowiedziec jak potem "płakać";-)
guma1 / 83.31.51.* / 2010-10-27 18:32
Niestety - pani rzecznik mija się z prawdą - to są oszuści . Mówi o tym - między innymi - decyzja UOKiK o wprowadzaniu w błąd - a świadome wprowadzanie w błąd drugiej strony dla korzyści majątkowej ma swoją nazwę - OSZUSTWO !!!!!!!!!!!!
I zapewniam Cię - tu nie potrzeba działań jakiegoś sądu - tu gdyby byli na prawie czyli umowy by istniały - wystarczyło by PRAWNIE WAŻNE pismo z firmy windykacyjnej - oczywiście poprzedzone FAKTURĄ za usługę bo TYLKO FAKTURA JEST PODSTAWĄ DO ŻĄDANIA JAKIEJŚ NALEŻNOŚCI I DZIAŁANIA WINDYKATORA.
Swoją drogą niektórzy zapominają że tzw. rzecznicy w większości przypadków nie są prawnikami a już twierdzenie - trzeba czytać regulamin jest niestety z typu - gadam ale sama nie wiem co . Bo taka pani rzecznik powinna wiedzieć że - TO USTAWA REGULUJE TREŚĆ REGULAMINU - to ona jako akt prawny mówi co tam może być . Gdyby każdy mógł napisać w regulaminie co chce i póżniej tego się domagać - ładnie byśmy wyglądali - złodzieje internetowi opływali by w luksusy a my - siedzieli byśmy pod kościołem . A pani rzecznik to właśnie powiedziała - że jakiś regulamin może mówić co chce i trzeba było go przeczytać . Bzdura kompletna - dzięki Bogu są ustawy które te kwestie regulują i to one stanowią obowiązujące prawo - a nie jakiś regulamin pobieraka .
ofiara / 83.27.72.* / 2010-10-27 18:41
czy ktoś orientuje się po jakim czasie sprawa(chodzi mi o rzekomą umowę) ze znanym nam pobierakiem ulega przedawnieniu?wdzięczny za odp
;-( / 89.161.22.* / 2010-10-27 19:55
rzeczniczka powiedziała mi że mają 3 lata na wniesienie wniosku do sądu .
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-27 23:48
A wiesz dlaczego od początku swojej złodziejskiej działalności pobieraczek nie wniósł żadnej sprawy do sądu? Nie dlatego, że czekają aż uzbierają się jakieś mityczne odsetki, ale dlatego, że pobieraczek w sądzie nie miałby najmniejszych szans.
Pobieraczek nikogo nigdy nie poda do sądu, to jest na 100 % pewne i jestem się gotów o to założyć.
zoe / 217.173.187.* / 2010-10-27 23:56
i nie ma czym się przejmować, są większe problemy od tego : )
mam nadzieje, że szybko go zlikwidują.
zasmucona / 217.173.187.* / 2010-10-27 17:06
Oni mają lewe pliki, to za co im chcesz płacić? i nie istnieją jako firma!
Nie podadzą cię nigdzie bo prokuratura by się zajęła ich działalnością. A piszą o tych odsetkach po to by nastraszyć, widocznie coraz mniej osób to płaci, no drogą mailowa takie rzeczy wysyłać patola jakaś nie firma. Jak podałeś dane fałszywe to ich olej, nie wiem jak z danym prawdziwymi, ale też chyba nie ma co się obawiać, bo nie wiedzą czy jesteś tą osobą, ew wysyłają pocztą powiadomienia, tym co usiłowali odstąpić od umowy. Mi nic jak na razie nie wysyłają. Jak podałeś dane prawdziwe to nawet lepiej, bo możesz iść na policje z tym.
;-( / 89.161.22.* / 2010-10-27 17:39
Powiem tak , podałem fałszywe dane . Mają mojego emaila no i prawidłowe ip . Najbardziej przeraża mnie myśl że za 3 lata mógłbym dostać od nich pozew i kosmiczną kwotę naliczoną z odsetek ...
czarnulkkaa / 88.199.130.* / 2010-10-28 23:40
no dokładnie ja też tak myślę też podałam złedane i też nie wiem czy zapłacić czy nie ale skoro wszyscy piszą ze to oszuści to ja juz nie wiem..
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-29 00:45
A czujesz się oszukana? Jakbyś się tak nie czuła, to chyba byś tu nie pisała. Skoro już wiesz, że to oszuści, to odpowiedz sobie na pytanie czy należy płacić oszustom za to, że oszukują.
zasmucona / 217.173.187.* / 2010-10-27 18:09
ja też podałam fałszywe dane mam 15 lat i na razie jest cicho, za 3 lata to ich już nie bd : ) pocztę usunęłam a ip się nie zgadzało, a twoje się zgadzało? bo moje dziwne ale nie. ale jesli maja twoje ip to co ci zrobią nic, bo musieli by dać wniosek do prokuratury a ta by ich sprawdziła i klops, wiec nie karkuli sie im toczyć sprawy jednej osobie, jak mogą zarobić na wielu. Ja tam już przestałam się bać, jak na razie w skrzynce nic nie ma, nie dzwonią żadne firmy, komorników też nie ma : ) Wieć don't worry be happy ! I nie piszcie, ze jestem niepełnoletnia to nic mi nie zrobią, bo ich i tak to nie interesuje. Jak im pisałam ze mam 15 to kazali moim rodzicom płacić. I tak nie zapłacimy, mamie to powiedziałam ona powiedziała olej ich to olewamy i na razie jest dobrze : )
Zasmucona : ) / 217.173.187.* / 2010-10-26 22:58
Znalazłam to na innych stronach, najbardziej uspokoiły mnie słowa zaczynająca się od "Kolejną sprawą jest kwestia wezwań do zapłaty... "

Po pierwsze pozwolę sobie przytoczyć treść art. 385 ze zn. 1 § 1 Kodeksu Cywilnego:

„Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nie uzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy”

W świetle tego przepisu zasada wynikająca z regulaminu serwisu Pobieraczek .pl zgodnie z którą darmowe testowanie stanowi zawarcie umowy a podanie niepełnych danych jest podstawą ku wszczęciu ścigania jest nie tylko bzdurą ale i kwalifikuje się jako klauzula niedozwolona.

Ponadto w przytoczonym przez Pana przypadku nie pobrał Pan żadnego pliku, zatem nie może być mowy o opłacie za korzystanie z serwisu, ponieważ takiego „korzystania” nie było.

Kolejną sprawą jest kwestia wezwań do zapłaty, w przypadku podania nieprawdziwych danych nie ma możliwości wniesienia pozwu przeciwko danej osobie (Jan Kowalski) natomiast gdyby serwis Pobieraczek.pl chciał się zwrócić do prokuratury o ustalenie miejsca pobytu danego internauty w oparciu o jego adres IP to prokuratura zainteresowałaby się raczej setkami tysięcy „legalnych” plików dostępnych w serwisie aniżeli rzekomymi należnościami ze strony jego użytkownika.

Następna kwestią jest współpracująca z serwisem kancelaria o której nikt nie słyszał, szczerze wątpię w to, iż jakikolwiek prawnik zgodziłby się na współpracę w celu wyegzekwowania należności z tytułu takiej działalności.

Zatem rozwiązania problemu z serwisem Pobieraczek są dwa:

a) Ignorowanie wezwań jako oczywistego oszustwa, dodatkowo możliwość zawiadomienia UOKIK oraz ewentualnie Policji (te organy już wszczęły postępowanie wobec wspomnianego serwisu, zatem kolejne zgłoszenia przyczynią się tylko w większym stopniu do upadku serwisu oraz zaprzestania uciążliwych praktyk jakimi są wezwania do zapłaty)
b) Swoista obrona w formie ataku, najlepiej napisać do serwisu Maila w którym należy poinformować o fakcie, iż nie uznaje się nałożonej opłaty oraz zażądać danych typu NIP oraz REGON celem wniesienia zgłoszenia do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Drugi sposób prowadzi do tego, że kontakt się po prostu „urywa” i po serwisie ani widu ani słychu.

Podstawa Prawna:
Art. 385 ze zn. 1 § 1 Kodeksu Cywilnego

A więc nie bójmy się i olejmy ich!
Ale ile się przez nich strachu najadłam normalnie działają jak kampania mająca na celu sprawdzić kto czyta regulaminy : D
Było minęło i nie wróci.
A słyszałam, ze jak płacili ci co podali fałszywe dane, to im wkręcali że na te osoby nie było przelewu.
Więc i tak bym nie zapłaciła, a oni nie myślą co jeśli ktoś nie ma konta w banku ...
a takie pyt mam ktoś zna strunę doktorhouse.pl ?
pytajacy1245 / 83.29.200.* / 2010-10-26 20:31
mam pytanie dotyczące portalu lab-all.
wczesniej ktos tu pisał ze ma problem z usunieciem konta otoz ja tez
konto na tym serwisie mam od ponad 4 miesiecy nic sie nie dzieje zadnych opłat czy wezwan jedynie newsstelery i tyle. jadnak to konto w zasadzie nie jest mi potrzebne i chce je usunąc tylko jak?
pisłem rozne maile do wielu osob zajmujacych sie ta strona i po upływe ok 4 tyg nie otrzymałem zadnej odpowiediz na moje maile a było ich mnostwo.

co robic??

jak mozecie to sprawdzie sami jak to wyglada: www.lab-all.pl
tyh / 83.29.200.* / 2010-10-26 20:55
ten portal jest bezpieczny??? aj kto nie da sie usunac konta????
sdaas / 83.29.200.* / 2010-10-26 23:19
boze nie da sie usunac trudno za nic ci nie kaza płącic a tym bardziej jesli nie potrzebne jest ci to konto - czyli go nie uzywasz lub nie bedziesz uzywał to tym bardziej nic ci nie grozi bo nie bedziesz z niego korzystał:P chyba najprostsza wersja
;-( / 89.161.22.* / 2010-10-26 14:48
Mam takie pytanie , napisali oni w regulaminie że będą naliczać czterokrotność stopy procentowej lombardowej Narodowego Banku Polskiego która wynosi na tą chwile 5% czyli wychodzi na to że 20% naliczają , i tutaj jest moje pytanie czy to jest naliczane rocznie/miesięcznie lub może co gorsza dziennie ? czy wie ktoś może ? czy mogą zrobić tak że dziennie będą naliczać 20% ?? czekam na odpowiedź , nigdzie nie mogłem znaleźć takiej informacji .
guma1 / 213.76.128.* / 2010-10-26 16:03
Nie no - nie przesadzajmy - 20 % dziennych odsetek - to już nie lichwa ani złodziejstwo - to grabież . Oczywiście tu mowa jest o odsetkach w skali roku . Jak to się odbywa ? Podziel sobie 20 % kwoty należnej komuś przez 365 dni - i tyle to będzie wynosiło dzienne. Czyli - weżmy tutaj - 20 % z 94,80 zł to 18.96 zł. Teraz dzielimy to na ilość dni w roku i otrzymujemy - 5 groszy !!!!!!!!!! I teraz w pierwszym roku za ile dni zalegamy - tyle wynoszą odsetki. Np. 30 dni - to daje ok. 1,5 zł.
Uffffff- ale by się obłowili !!!!!!!!!!!!!!!!!
Za drugi rok - to będzie 6 groszy dziennie . Nie no - dosyć tych bzdur - za takie odsetki nie warto nawet kiwnąć palcem - A JUŻ NA PEWNO BY KOGOŚ PODAWAĆ DO SĄDU.
;-( / 89.161.22.* / 2010-10-26 17:22
A jaka może być kara w sądzie za podanie fałszywych danych ? chodzi mi o ilość PLN .
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-26 18:39
W tym przypadku - żadna .
Rejestracja na dane fałszywe nie jest karalna bo prawo na to zezwala. Przecież niejednokrotnie podawaliście dane zmyślone i gdzieś naciskaliście REJESTRUJ i nikt nikogo sądem nie straszył - bo to jest legalne. Tu pobierak w swoim regulaminie bezprawnie zrównał rejestrację z zawarciem umowy - BEZPRAWNIE - dlatego nie jest ważne że wszyscy to akceptowali .l na szczęście - regulamin pobieraka to nie są zapisy prawne - a tylko one regulują zawieranie umów .
;-( / 89.161.22.* / 2010-10-26 18:51
Czyli podsumowując powyższe odpowiedzi , odsetki są naliczane rocznie (miesięcznie nie ma takiej możliwości tak ?) i jak się zarejestrował ktoś na fałszywych danych to również nie powinno nic grozić ? bo z artykułów wyczytałem że grozić może kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat lub kara grzywny albo ograniczenie wolności .
tylko że w tym artykule jest mowa o umyślnym spowodowaniu szkody i korzyści majątkowej z czynu . a my żadnych korzyści z tego majątkowych nie mamy .

czyli teraz mogę spać już raczej na 99% spokojny . wszystkie jak na razie moje wątpliwości zostały rozwiane. dzięki i mam nadzieję że o wiesz o czym piszesz ;-)
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-26 19:32
No właśnie, słusznie wnioskujesz, że ten paragraf nie dotyczy rejestracji na fałszywe dane u pobieraczka.
A kto wprowadza w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej? Oczywiście, ze pobieraczek, i to im grozi do 8 lat więzienia, a nie nam.
Głowa do góry, nie bój się pobieraczka i nie wierz w to co oni piszą. I w żadnym wypadku nic im nie płać!
lucy_85 / 83.29.204.* / 2010-10-25 21:48
Witam
Podobnie jak większość dostaje miłe przepełnione ustawami,wezwaniami i sądami maile.
Dzisiaj dostałam kolejny mail, odpowiedź na mojego maila w którym napisałam już drugi raz rozwiązanie umowy podałam się na tą ustawę o 3 miesiącach, napisałam że wiem o UOKiK i poprosiłam żeby przestali mnie nękać gdyż będę zmuszona zgłosić to na policje a oni wysłali mi to (przeczytajcie całego maila i napiszcie co myślicie):
Szanowna Pani,

dziękujemy za wysłaną do nas wiadomość.

Informujemy, iż złożone przez Panią oświadczenie o odstąpieniu od
zawartej ze spółką Eller Service umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało
złożone po terminie.

Proszę przyjąć do wiadomości informację, iż spółka Eller Service
działa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą
elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). Przepisy powyższej ustawy
stanowią podstawowe źródło wzajemnych praw i obowiązków stron
związanych z wykonywaniem działalności polegających na świadczeniu i
odbiorze usług drogą elektroniczną i stanowią lex specialis w stosunku
do innych regulujących stosunki polegające na świadczeniu usług ustaw,
w tym co wynika z brzmienia art. 11 ustawy w szczególności przepisów
kodeksu cywilnego.

Art. 8 ust. 4 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną stanowi,
iż usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną w sposób zgodny z
regulaminem. Należy nadmienić, iż regulamin jest cały czas dostępny na
stronie internetowej i każdy użytkownik przed podjęciem decyzji o
zawarciu umowy powinien zapoznać się z jego treścią. Zgodnie z § 4
Regulaminu regulującym sposób zawierania i rozwiązywania umów o
świadczenie usług drogą elektroniczną umowa zostaje zawarta poprzez
rejestrację danych potencjalnego usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie
realizacji usługi Usenet na wskazanej na stronie formularzu
rejestracyjnym.

Wskazać należy, iż ani powyższy Regulamin, ani ustawa o świadczeniu
usług drogą elektroniczną nie zastrzegają dla ważności umowy ani
formy pisemnej, ani tym bardziej pisemnego potwierdzenia jej istotnych
elementów - zgodnie z treścią art. 2 pkt 4 ustawy świadczenie usługi
drogą elektroniczną to wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej
obecności stron (na odległość) poprzez przekaz danych na indywidualne
żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń
do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i
przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub
transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z
dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne.

Wobec powyższego podnoszony przez Panią argument dotyczący obowiązku
potwierdzenia przez usługodawcę na piśmie informacji, o których mowa w
art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o
odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny
(Dz.U. 2000, nr 22, poz. 271) jest bezpodstawny i nie znajduje
uzasadnienia.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż zadaniem przepisów ustawy z 2 marca
2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za
produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) jest implementacja
postanowień Dyrektywy 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie
konsumentów w umowach zawieranych na odległość.
Z godnie z art. 5 Dyrektywy 97/7/WE przedsiębiorca jest zobowiązany
dostarczyć potwierdzenie wymaganych informacji w formie pisemnej lub w
taki sposób aby były one dostępne na innym trwałym materiale. Stanowi
to wyraźne przeciwstawienie ulotnego sposobu przekazania tych samych
informacji przed zawarciem umowy (np. telefonicznie) oraz po zawarciu umowy
(na materiale trwale przechowującym informacje). Nacisk jest zatem
położony na trwałość nośnika informacji, a nie na formę pisemną.

Nowelizacji ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw
konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, dokonała
korekty wykładni gramatycznej art. 9, gdyż zgodnie z argumentem a
fortiori, skoro dla usług finansowych, przy których poziom ochrony
konsumenta jest wyższy, (szerszy zakres informacji, dłuższy termin do
odstąpienia od umowy, bezterminowe przedłużenie terminu do odstąpienia
w braku potwierdzenia) dopuszcza się potwierdzenie na piśmie oraz innych
, trwałych nośnikach, tym bardziej taki sposób potwierdzania jest
adekwatny dla umów zawieranych drogą elektroniczną. W myśl postanowień
ustawy za trwały nośnik informacji należy uznać twardy dysk komputera,
w związku z czym za spełnienie obowiązku potwierdzenia informacji
należy uznać udostępnienie informacji w postaci elektronicznej w taki
sposób aby było możliwe zapisanie jej na twardym dysku konsumenta.

Ponadto wskazać należy, iż z natury stosunku prawnego, jakim jest
świadczenie usług „Usenet”, wynika, że jego byt realizuje się
poprzez dostęp do sieci Internet oraz posiadanie stacji roboczej
(komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest
użytkowanie ud
robertoskokolesdfrghj / 83.29.249.* / 2010-10-25 20:44
mam pytanie czy wie ktoś jak usunąć konto z portalu lab-all ???
niedajsie / 83.18.162.* / 2010-10-25 11:34
Ten artykuł jest z 2009 roku.. To chyba daje do myślenia..

„Doznaj rozkoszy najszybszego pobierania. Ogromne zasoby filmów, gier, programów, muzyki oraz treści erotycznych czekają na Ciebie!” – takie zdanie jest widoczne na głównej stronie witryny pobieraczek.pl. Dodatkowo możemy przeczytać, że 10 dni pobierania nic nie kosztuje. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Rejestracja w większości serwisów nie oznacza zawarcia umowy. W przypadku pobieraczka jest inaczej.

Jak powiedziała Małgorzata Cieloch, rzeczniczka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, takie działanie jest bezprawne. Dodała ona także, że możliwość zapoznania się konsumenta z realnymi warunkami promocji jest skuteczne utrudniane.
niedajsie / 83.18.162.* / 2010-10-25 11:31
Niech to Wam wystarczy: http://vbeta.pl/2009/06/17/pobieraczekpl-oszukuje-internautow
guma1 / 95.49.25.* / 2010-10-24 20:49
zasmucona - możesz nam powiedzieć po co te brednie piszesz ? Z interpretacji zapisów ustawy wnioskuję że - jesteś osobą nieletnią a jeśli tak to nie powinnaś jakiś ustaw czytać a tym bardziej tej bo zgodnie z prawem prawnie umowy zawrzeć nie możesz . A skoro do czegoś takiego dochodzi to taka umowa jest nieważna i to z winy usługodawcy. Bo to on ma tak zabezpieczyć stronę by osoba nieletnia nie mogła jakiejś umowy zawrzeć . Ten obowiązek nakładają na usługodawcę ustawy - wiec skąd jakieś obawy ???
I podstawa - skoro ustawa " elektroniczna " mówi w art. 11 że jej oświadczenia woli / zawieranie umów / drogą elektroniczną NIE DOTYCZĄ / nie reguluje ich / więc jak jakiś regulamin który powstaje na podstawie tej właśnie ustawy / ta ustawa określa co regulamin ma zawierać / może zawieranie umów regulować ???? Innymi słowy - skoro ustawa " elektroniczna " nie mówi jak zawiera się umowy - to tym bardziej nie może o tym mówić regulamin powstały w oparciu i tą ustawę .
I zauważ co piszesz - podałaś dane fałszywe i za to jest grzywna . Więc przeczytaj jeszcze raz Rozdział 5 , Przepisy karne , Art. 23. tak ze zrozumieniem z zobaczysz że to co napisałaś dotyczy USŁUGODAWCY a nie nas - czyli usługobiorcy.
Proponuję nie wysnuwać daleko idących wniosków z czegoś czego się nie rozumie bo wówczas tworzy się tylko demony i niepotrzebnie tylko człowiek się stresuje. A opowiadanie o tym na forach nie jest dobrym pomysłem bo tylko może kogoś przestraszyć - mam tu na myśli najmłodszych.
rowniez_zlapany_przez_pobieraczka / 153.19.170.* / 2010-10-26 08:51
guma Ja mam do Ciebie takie jedno pytanie jak to jest ze na kazdym forum dotyczacym pobieraczka oszustwo znajde Ciebie? moze Ty jestes od nich i placa Ci za nakrecenie ludzi zeby nie placili?
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-26 10:12
Niektórzy wiedzą kim jestem i dla nich takie twierdzenie jak Twoje jest nie tyle niedorzeczne - co śmieszne .
Nie pierwszy zadajesz taki pytanie - i już na nie odpowiedziałem , A może zamiast zadawać takie pytanie - pomyślisz czy nie mam racji , czy nie spełnia się to co piszę ????
A jestem na forach - bo wszędzie ludzie piszą - co robić ? Czyżby na innych forach takich pytań nie było ???? I ja nikogo za rękę nie wezmę i nie nakażę mu - zrób tak czy tak. I tu do każdego należy decyzja - czy uwierzyć oszustowi czy zaufać mi - na wykopie zrobili to wiele miesięcy temu i tamto forum - prawie nie istnieje. Bo ludzie uwierzyli że nic im nie grozi , żyją sobie spokojnie - uczą się i pracują - dlatego - wybór należy do Was.
rowniez_zlapany_przez_pobieraczka / 153.19.170.* / 2010-10-26 11:41
no nie mam zamiaru Ciebie oczerniac itp bo madrze gadasz, tylko wiesz dostalem dzisiaj 3 mail(podobno juz ostatni bo juz o wezwaniu przedsadowym) i juz sam nie wiem co robic troche sie pogubilem stad moje pytanie..
agula26 / 2010-10-26 12:23
Witam wszystkich !
Dawno nie odwiedzałam tego forum ale widzę że nie duzo się tu zmieniło. Wciąż są tacy których trzeba "prowadzic za rączkę" bo ciągle pytają o jedno i to samo. Nie zadając sobie trudu przeczytania co inni piszą na tym forum.
Moja przygoda z pobieraczkiem zaczęła się rok temu. Nie zapłaciłam, przestałam czytać maile od nich i ucichło. Od prawie 10 miesięcy nic od nich nie dostałam, żadnego maila, wezwania do sądu itp. Nie wiem czym wy się przejmujecie. Ja dałam sobie z nimi spokój i żyję dalej. Radze zrobić to samo. Pozdrawiam wszystkich nabranych :)
rowniez_zlapany_przez_pobieraczka / 153.19.170.* / 2010-10-26 13:00
ok ok nie denerwuj sie bo wiesz piszes ze "Nie zadając sobie trudu przeczytania co inni piszą na tym forum." ok fajnie sie czyta jak to wszyscy olewaja ale wiekszosc postow jest z przeszlosci czasami odleglej tematy zakladane w roku 2009 itp wiesz czlowiek chce byc pewny nie denerwuj sie zlosc urodzie szkodzi pozdrawiam;)))
zasmocona,raczej już nie : ) / 217.173.176.* / 2010-10-24 22:34
pisałam tym czubką, że jestem nie pełnoletnia i to ich wina że do tego dopuścili i nie weryfikujądanych, a się nawet pofatygował jakiś koleś i mi napisał, że rodzice ponoszą za mnie odpowiedzialność i mam im zapłacić, bo będą odsetki. No niepowazni jacyś. Najbradziej mi żal z tych co to piszą do ludzi te różne rzeczy, jak oni mogą, sumienia nie mają ... czy oni się co dzień zmieniają ... ehh nie nawidze ich : /. Wybaczcie wkurzyłam się: ). Dzięki Panu, Panie guma, nie zapłace im. Mam nadzieje, że ten szajs się zwinie szybko ... Bo wiem przez co tera bd przechodzić inne dzieci. Bo dorośli to jakoś lepiej znoszą.
zasmucona / 217.173.187.* / 2010-10-24 19:47
czytałam to świadczenie drogą elektroniczną i tam nie trzeba podpisu do zawarcia umowy o co chodzi? jedni mówią że potrzeba podpisu a drudzy nie, a tu pisze że nie musi ...
Podałam do tego fałszywe dane, a w tej ustawie pisze, że grzywnę za to są. Mogą mnie do sądu pozwać bez mojej wiedzy, bo to czytałam na forach o zadłużeniach. Boję się, nie chce dostać telefonu od firmy windykacyjnej. Bo rodzice mnie zamordują ... Nawet skrzynkę pocztową usunęłam, ale boje się że po IP dojdą, chodź nie było to moje IP, które mi podali ..

Najnowsze wpisy