Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Assiek / 82.160.132.* / 2010-10-24 15:33
A ja już myślałam ze dali sobie spokój bo minął ponad tydzień od ostatniego meila. A teraz to:
Szanowna Pani Nowak,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 29.09.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

( tutaj adres)

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 29.09.2010 to 82.160.132.220. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - assiekg@op.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=iIFsijysduhlMPHaqQ%3D%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,

Dodam tylko ze ten meil otrzymałam dzisiaj o 4 rano:):):) Ciekawe kiedy im się znudzi to wysylanie
QWERTYUI / 79.163.55.* / 2010-12-05 13:53
LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
To wszystko to pic na wode, takie mamy czasy że każdy szuka głupszego od siebie żeby na nim zarobić no i z tego założenia wychodzi P.... Kij im w dupę mogą straszyć paragrafami, sądami komornikami i co z tego, bawią sie z naiwnymi ludźmi ( kiedyś ja bawiłem sie z nimi, logowałem sie do nich z różnych maili, podawałem dane jakie mi sie podoba, nawet nie musiało być polskie albo nwet i bez sensu, mam zmienny IP to leciało zawsze z innego i niech mnie szukają, powodzenia :D:D:D ale już mi sie znudziło, mam ciekawsze rzeczy do roboty) j****ć tych naciągaczy, można wysłać im tam maila z wiązanką a najlepjej całkowicie olać WOGÓLE SIE NIMI NIE PRZEJMUJCIE I ZA NIC NIE PŁAĆCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIECH SIE POBIERAK PIER**** tyle w tym temacie ;)
też ofiara / 93.159.18.* / 2010-10-24 09:01
WITAM.
Również padłem ofiarą pobieraczka , przyznam że poczytałem wiele postów na tym forum , nie jestem znawcą prawa , ale nasuwa mi się wiele wniosków a 1 z nich że to oszuści bez watpienia . 2 sprawa to taka że ludzie nabrani jak ja nie powinni wysyłać żadnych rezygnacji ponieważ to jest to że przyznają się sami że na coś się umawiali, skoro pobieraczek straszy nas wezwaniami sądowymi to niech nam to przysyłą do domu ( listem poleconym za pokwitowaniem odbioru a nie na lipne konto email ) i na dane które widnieja na umowach ( a często są inne , co nie jest karalne przy logowaniu się na stronach ) po 3 żeby coś zapłacić trzeba dostac fakture do zapłaty a nie wzywać do dobrowolnej zapłaty. w sieci znalazłem wzór prawdziwego wezwania do zapłaty oto on .

.......................................... , dn. ......................................
.........................................................
prowadzący działalność gospodarczą jako
.........................................................
ul. ....................................................
.........................................................
Sz.P.
...........................................................
ul. .......................................................
...........................................................
OSTATECZNE PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY
Wzywam Pana do zapłaty kwoty ..............................zł wynikającej z Faktury VAT nr ................................
z dnia .................... r. wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia .......................................... r.
do dnia zapłaty.
Wskazuję równocześnie, że zgodnie z ww. Fakturą VAT termin zapłaty za usługę, wykonaną przeze mnie
w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, minął w dniu ............................................................. r.
Pomimo licznych wezwań do zapłaty, w tym między innymi wezwania z dnia ......................................... r.,
nie dokonał Pan pokrycia przedmiotowego długu.
Wobec powyższego oświadczam, że brak zapłaty ww. kwoty w terminie 3 dni od otrzymania
przedmiotowego wezwania będzie skutkował zaniechaniem przeze mnie pozasądowych prób odzyskania
przedmiotowej należności i niezwłocznym wystąpieniem na drogę sądową. Wskazuję, że to Pan będzie
obciążony kosztami procesu, których poniesienia Pan uniknie stosując się do żądania zawartego
w przedmiotowym piśmie.
...........................................................
własnoręczny podpis
Załącznik:
1. Kserokopia Faktury VAT nr ........................................ z dnia ............................................ r.


i teraz porównajcie sobie sami jak to się ma do tych śmiesznych meili które oni przysyłają!!!
ode mnie nic nie dostaną , ja nie mam obowiązku odbierac meili , po za tym zapomniałem hasło do mego meila a to nie jest karane .
też ofiara / 93.159.18.* / 2010-10-24 09:45
Jeszcze mogę dodać iż , nikt w Polsce nie jest zobligowany prawem do posiadania w domu komputera z aktywnym zarejestrowanym u notariusza emailem , póki co wszelkie sprawy urzędowe (wezwania itp) są przesyłane listownie pocztą za potwierdzeniem odbioru , i jeśli jest sytuacja że ktoś odmawia przyjęcia pisma , na potwierdzeniu kurier dokonuje wpisu iz adresat odmówił przyjęcia przesyłki to jest wtedy dowód dla sądu , więc wysłanie komus meila wg mnie nie ma żadnej mocy prawnej , tak że nie ma się co martwić o koszty sądowe najpierw musi przyjść do domu wezwanie wg. wzoru jaki przedstawiłem powyżej , wtedy mam 3 dni na zapłacenie faktury bez żadnych dodatkowych kosztów , a jeszcze bede miał czas na sprawdzenie NIPu i regonu przedsiębiorcy itd ....
kompat / 77.255.34.* / 2010-10-24 13:53
ja jeszcze znalazłam z artykułów 9 i 10 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, że 10-cio dniowy okres wypowiedzenia przedłuża się do 3 miesięcy jeśli: 2. W razie braku potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1, termin, w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia. Jeżeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty.
JA ŻADNEGO POTWIERDZENIA DANYCH ITP. NIE DOSTAŁAM WIĘC SPOKOJNIE MOGŁAM ZREZYGNOWAĆ W CIĄGU 3 MIESIĘCY.
guma1 / 83.31.55.* / 2010-10-24 07:09
No właśnie - trafnie zauważyliście że wielokrotnie gdzieś się rejestrowaliście i nikt za to nie chciał kasy a tym bardziej nie groził sądem . Ja powiem szczerze że nigdy nie czytam regulaminów bo oszust jak chce oszukać - to oszuka . Ale - można coś bredzić o umowach , można bredzić że rejestracja = zawarcie umowy - ALE JAK TO UDOWODNIĆ i jak udowodnić KTO OWE REJESTRUJ NACISNĄŁ ??????? Dlatego uczciwi usługodawcy ZAWSZE stosują umowy pisemne - by UDOWODNIĆ że coś zawarli i na jakich zasadach - oszust tylko będzie wszystkim coś wmawiał i straszył . Prawo na takie umowy jak u pobieraka nie pozwala - dlatego nic nikomu zrobić nie mogą . A kto zapłacił - no cóż , trochę droga ta lekcja życia - ale z kasy nie należy tak od razu wyskakiwać bo ktoś coś powiedział . A pobierak tylko gada , gada , gada - bo nic więcej zrobić nie może. Miłej niedzieli.
kikka / 77.242.225.* / 2010-10-24 01:29
Gnoje i tyle!!!! ja dziś też otzrymałam takiego maila. przeraziłam się początkowo. Później przypomniałam sobie pewną aferę w podobnym temacie. tak, to nie jest prawne. jest milion różnych stron, gdzie wymaga się akceptacji regulaminu by móc z nich korzystac. przyznam szczerze, ze nigdy tego nie czytam. czasami akceptuje błyskawiczie, czasami nie. aczkolwiek jest to dobra lekcja na przyszłosc. dziekuje wam bardzo za te opinie. uspokoilam sie. prosze jeszcze o informacje jak mam zrezygnowac z tego. jak usunac konto? pozdrawiam wszystkich.
kofgd / 83.29.230.* / 2010-10-23 18:13
mam pytanie jesli usunolem moja skrzynke pocztowa a miałem na niej dane dotyczace moich kont na np. winpla r1ng czy PEBie co sie z tymi kontami stanie??

PS. Zadnej forsy na winpla czy r1ngu nie miałm wiec nic nie straciłęm"P

a własciwie to ich wgl nie uzuwałęm jednak interesuje mnie czy trzeba na tego typu serwisach usuwac konta powiadamiac ich otym czy cos??
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-23 19:25
@kofgd
Zaloguj się na te serwisy i sprawdź czy jest możliwość zmiany adresu. I poczytaj co na ten temat mówią regulaminy tych serwisów. Jeśli adresu nie da się edytować, to lepiej konto usunąć i założyć nowe, bo trochę bez sensu mieć konto przypisane do adresu, którego się nie ma.
W każdym razie nie grożą żadne sankcje prawne jak nic z tym nie zrobisz.

Powyższy przykład potwierdza to co nieraz tu pisałem: nie ma najmniejszego sensu kasować konto e-mailowe tylko dlatego, że pobieraczek pisze do nas bzdurne maile. Zamiast kasować konto, wystarczy kasować maile od pobieraczka.
roller00 / 82.177.228.* / 2010-10-23 20:17
z tego co czytam to też nie warto do nich nic pisać ani wysyłać pocztą bo to i tak nic nie da? poprostu olać? tak pytam dla pewności ;)
kofgd / 83.29.230.* / 2010-10-23 19:45
no wlasnie nazwy uzytkownika nie pamietam , wiec sie nie zaloguje ale jak tak mowisz to nic z tym nie bede robil:D dzienki
marek8686 / 85.222.86.* / 2010-10-22 22:54
a czy ktos cos wie czy odwolanie pobieraczka zostalo rozpatrzone?

oto ono:

"
Gdańsk, 2010.04.09
Spółka Eller Service postanowiła zaskarżyć decyzję UOKIK w punktach uznających reklamę serwisu za wprowadzającą konsumentów w błąd oraz w punkcie nakładającym na wspólników karę finansową. Podstawowy zarzut wobec decyzji, dotyczyć będzie faktu pozbawienia wspólników możliwości ustosunkowania się w trakcie postępowania względem zebranych dowodów, stanowiących podstawę rozstrzygnięcia.
Należy podkreślić, iż ewentualne wprowadzenie konsumentów w błąd poprzez niedozwoloną reklamę, o którym mowa w decyzji UOKIK, dotyczy tylko i wyłącznie etapu przedkontraktowego – czyli momentu w którym użytkownik zapoznał się z reklamą, ale nie zapoznał się jeszcze z treścią regulaminu usług. Zgodnie z punktem drugim decyzji UOKIK, sama procedura zawierania umów w serwisie Pobieraczek.pl jest skonstruowana poprawnie i zawiera wszystkie istotne informacje potrzebne konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy.
Oznacza to, że nawet w przypadku utrzymania przez sąd w mocy rozstrzygnięcia wydanego przez UOKIK, zgodnie z którym reklama darmowego okresu próbnego mogła wprowadzić konsumentów w błąd na etapie przedkontraktowym, to fakt ten i tak pozostanie bez jakiegokolwiek wpływu na ważność zawartych umów. Należy bowiem pamiętać, iż na etapie kontraktowym każdy użytkownik jest bezwzględnie zobowiązany do zapoznania się z treścią regulaminu oferowanych mu usług. Niezbędnym warunkiem dokonania rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl jest złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią regulaminu oraz jego całkowita akceptacja. Konsumenci muszą być świadomi, iż żadna decyzja administracyjna nie zwolni ich z obowiązku zapoznania się z treścią zawieranych umów.
Pomijając fakt wadliwości materiału dowodowego zebranego przez UOKIK, wspólnicy nie mogą zgodzić się także z zawartym w decyzji stwierdzeniem, iż informacja dla klientów wskazująca na koszt i długość obowiązywania umowy, utwierdzała konsumentów w przekonaniu o bezpłatności usług serwisu.
W swoim rozstrzygnięciu prezes UOKIK pominęła fakt, iż każdy użytkownik rejestrujący się w serwisie Pobieraczek.pl otrzymuje możliwość bezpłatnego wykorzystania pakietu danych w wielkości 1GB. Wszelkie opłaty, które są pobierane od użytkowników, dotyczą tylko i wyłącznie pakietu danych możliwego do wykorzystania niezależnie od pakietu dostępnego w trakcie 10 dniowego okresu testowego. Zawarte w treści decyzji UOKIK stwierdzenie, zgodnie z którym pobieranie filmów i piosenek z Internetu zwyczajowo odbywa się za darmo, wspólnicy spółki postanowili pozostawić bez komentarza.
Podkreślić należy, iż zgodnie z treścią decyzji, do UOKIK wpłynęło około 230 skarg konsumenckich związanych z działalnością serwisu, podczas gdy dotychczasowe komunikaty prasowe wskazywały na liczbę około 30 tysięcy skarg. Potwierdza to tezę, iż cały problem związany z funkcjonowaniem serwisu Pobieraczek.pl został wyolbrzymiony poprzez nagonkę prowadzoną w mediach oraz na forach internetowych. Zdecydowana większość użytkowników serwisu korzysta z jego usług świadomie, zaś ewentualne skargi pochodzą tylko od użytkowników, którzy nie zapoznali się z regulaminem.
Pragniemy wskazać, iż spółka Eller Service działa wyłącznie z poszanowaniem przepisów obowiązującego prawa. W związku z tym, niezależnie od rozpoczętej procedury odwoławczej, w punktach objętych klauzulą natychmiastowej wykonalności, wydana decyzja została przez spółkę zrealizowana. Treść i forma reklam oraz informacji handlowych znajdujących się na stronie serwisu Pobieraczek.pl została w całości dostosowana do wytycznych UOKIK. Na stronie serwisu zamieszczono także link do wydanego przez UOKIK rozstrzygnięcia."
guma1 / 213.76.128.* / 2010-10-23 07:46
To nie jest odwołanie pobieraka a jedynie ich komentarz do decyzji UOKiK .
Że to są oszuści chcę zwrócić Waszą uwagę na jedno sformułowanie - ale jakże znamienne .
Pobierak pisze :
" Podkreślić należy, iż zgodnie z treścią decyzji, do UOKIK wpłynęło około 230 skarg
konsumenckich związanych z działalnością serwisu, podczas gdy dotychczasowe komunikaty prasowe wskazywały na liczbę około 30 tysięcy skarg."

No cóż - oszust będzie oszukiwał na każdym kroku - wszystko co ktoś napisze zinterpretuje na swój oszukańczy sposób . Bo co napisał UOKiK w swojej decyzji :

" W TOKU POSTĘPOWANIA do DELEGATURY URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI i KONSUMENTÓW we WROCŁAWIU wpłynęło około 223 skargi konsumenckie przekazane w formie pisemnej jak i elektronicznej dotyczących funkcjonowania serwisu pobieraczek.pl."

Czy stwierdzenie UOKiK że - w toku postępowania czyli w okresie ok 6 miesięcy do delegatury we Wrocławiu wpłynęły 223 skargi - to jest to samo jak twierdzi pobierak - że tych skarg tylko tyle jest ???? A co ze skargami które napłynęły przed podjęciem postępowania przez UOKiK -a ich było NAJWIĘCEJ !!!! Bo wówczas - sprawa nie była znana , ludzie na forach poruszali się nie pewnie . A co ze skargami które wpłynęły do inny delegatur UOKiK - tu jest mowa tylko o oddziale Wrocławskim - więc co z innymi ? A co z tymi - co jakiejś skargi nie wnieśli - a ich jest olbrzymia większość więc i liczba oszukanych jest wielokrotnie większa !!!!!!!!!!!. I chyba nie ulega wątpliwości że UOKiK nie może zająć się WSZYSTKIMI skargami - bo postępowanie trwało by do końca świata
Ale - wróćmy do pobieraka - zobaczcie jak na każdym kroku manipulują , jak oszukują by tylko pokazać - jacy to oni uczciwi . A nawet 223 skargi - to o 223 za dużo w tak krótkim okresie czasu .
Oszukanych są dziesiątki jak nie setki tysięcy . 30 tys - to liczba z przed roku i tylko tych co się poskarżyli. A ile osób nie napisało do UOKiK albo nie udało się do terenowych UK ??? Aż strach myśleć na jaką skalę oszukują ludzi . Aż strach pomyśleć co by było gdyby wszyscy się przestraszyli i dali się okraść . Ale - o to tu właśnie chodzi - okraść jak najwięcej ludzi i - zniknąć zanim dobiorą im się do dupy.
Więc pytam się tych niezdecydowanych - jak sobie wyobrażacie oskarżenie tylu osób . To co - zbiorowa halucynacja i tyle tysięcy ludzi nie wiedziało co robi ?????
Wielu z Was podało dane fałszywe - ogromna większość. Więc proszę - pomyślcie .
Pobierak pisze że na każdą rejestrację zakupił jakiś pakiet . Czyli co - wydali GRUBE MILIONY ZŁOTYCH WŁASNYCH PIENIĘDZY - BY ZAMÓWIĆ PAKIETY DLA OSÓB KTÓRE PODAŁY DANE FAŁSZYWE - I SĄ NIE DO ZIDENTYFIKOWANIA ??????????????
No cóż - jak trzeba być cofniętym w jakimś rozwoju by w to uwierzyć !!!!!
Usługodawca wydaje FORTUNĘ by - póżniej procesować się o odzyskanie własnych pieniędzy choć w części - od osób których nie istnieje możliwość odnalezienia i UDOWODNIENIA IM - że to oni coś zamawiali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Proszę - trochę powagi - jeśli pobierak ma nas wszystkich za - nie wiem jak to nazwać - społeczeństwo niedojrzałe - to nie znaczy że musimy im przyznawać rację dając im się z kasy oskubać .
nnn / 193.183.79.* / 2010-10-23 04:21
Pobieraczek to grupa przestępcza zamująca sie wyłudzaniem 94,80 zł niby z godnie z prawem. Jest tam banda debilnych prawników nieznających się w ogóle na prawie.Po pierwsze , jak ktos zalogował sie jako nn . to polskie prawo nakazuje powiadomić o tym organy ścigania a nie wysyłająć idiotyczne maile o treści jeżeli do 3 dni wpłacimy naleznej kwoty to nie powiadomiom o tym fakcie organy ścigania a to juz jest szantarz, i jest karalne, w tym przypadku sami nazywają sie przestepcami. A cały ten regulamin to kupa bzdetów nie mająca nic wspólnego z prawem , pisałem do nich kilka maili o wyjaśnienie niektórych punktów regulaminu, to nie potrafia odpowiedzieć na te pytania a w odpowiedzi dostaje te same formułki po otrzymaniu odpowiedzi stwierdziłem że są oni debilami którym głównym celem jest zastraszanie i wyłudzenie 94,80
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-23 13:38
@nnn
W jednym nie masz racji. Piszesz:
".Po pierwsze, jak ktos zalogował sie jako nn . to polskie prawo nakazuje powiadomić o tym organy ścigania"
Jest to absolutnie nieprawda. Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną mówi wprost, że dozwolone jest logowanie się anonimowe lub na pseudonim.
dodatek do nnn / 193.183.79.* / 2010-10-23 04:32
Kodeks karny nie posługuje się pojęciem szantażu, stosuje pojęcie "zmuszenia innej osoby do określonego działania", które ma szerszy zakres pojęciowy niż szantaż w tradycyjnym znaczeniu tego słowa gdyż obejmuje też stosowanie przemocy.
Art. 191 § 1. kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Typem kwalifikowanym tego przestępstwa zagrożonym surowszą karą jest próba uzyskania zwrotu wierzytelności (w języku potocznym długu) za pomocą szantażu nawet jeżeli samo roszczenie o zwrot wierzytelności jest zgodne z prawem to ta metoda "odzyskiwania długu" jest nadal przestępstwem.
Art. 191 § 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w §1. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
W tym wypadku przestępcy z pobieraczka powinni siedzieć ,ale nikt sie tym nie zajmnie i przestepcy chodza dalej na wolności i wyłudzaja od naiwnych 94,80
guma1 / 213.76.128.* / 2010-10-22 07:24
Na jednym z forów pojawił się taki wpis :

#497 Elamotor 2010-10-21 21:25:44
Elamotor U W A G A ! Jest już oszukane 12.500 osób.. taki to podstępny regulamin-umowa, wejdź na str. oszukana nie tylko ja w gogle, i decyzja prezes UOKiK w sprawie serwisu pobieraczek .pl Decyzja jest z marca 2010 o ile dobrze pamietam, pobieraki pewno się odwołały żeby móc dalej grabić klientów. Już są milionerami ale za moją stówę nie. Dzięki temu co piszecie, poszłam na policję i po konsultacji ze specjalistą od oszustw internetowych wiem, że nie muszę płacić!... i chciałam się tym z Wami podzielić, żebyście nie musieli się tak czuć bezradnie jak ja wcześniej ...

No cóż - kolejny wpis potwierdzający to o czym tu piszemy - to są oszuści i nie ma czym się przejmować .
Bee Gee - chciałbym zobaczyć miny tych pseudo urzędasów z UK gdy wszyscy o tym oficjalnie usłyszą - że to są oszuści. Jaka będzie ich reakcja .
? Dawniej człowiek honoru palnął by sobie w łeb ale po naszych drogich urzędasach nie spodziewam się nawet zwykłego przepraszam - za całe zło co w sprawie pobieraka zrobili. A zrobili masę zła wprowadzając w błąd na temat istnienia umów , na temat konieczności wypowiadania czegoś a wreszcie niektórzy - że trzeba płacić . Za to powinna być publiczna chłosta - ale tak to jest jak na jakiś stołkach zasiadają przypadkowi ludzie .
kate666 / 94.254.233.* / 2010-10-26 15:18
dzieki za znalezienie tego:) dobrze ze jest taki swiezy post
fiufiufiu / 83.238.214.* / 2010-10-22 10:44
adres strony z decyzja UOKiK http://decyzje.uokik.gov.pl/dec_prez.nsf/0/9A6423FE20DCD91AC12576FE0031F046?OpenDocument
zuzanka17711 / 82.139.23.* / 2010-10-21 22:50
witam
dołączyłam właśnie do grona oszukanych, również otrzymałam 3 maile z wezwaniem do zapłaty - byłam gotowa zapłacić ale widzę po przeczytaniu tych postów że nie ma to sensu ... nie zamierzam uczestniczyć w oszustwie i również NIE PŁACĘ
czyzio / 2010-10-21 15:33
Ostatnio zarejestrowałem się na naciągaczku i otrzymałem wiadomość o obowiązku zapłaty. Napisałem do nich kilka maili, ale tylko raz otrzymałem w miarę sensowną odpowiedź. Napisałem im, że nazywam się ddd ddd. Jestem niepełnoletni. Jedyne dane jakie mają to moje ip i mail. Czy mam się czegoś obawiać?
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-21 15:52
Nie masz się czego bać. Napiszą parę zastraszających maili pełnych bzdur i kłamstw. Nie przejmuj się nimi. No i oczywiście nie daj się zastraszyć i nic im nie płać!
przerażona XXXXXXXXXXXXXXXX / 83.28.225.* / 2010-10-21 16:11
jA SIĘ boję że przyjdzie jakiś list do domu i rodzice jeszcze gorzej się wściekną
A pisała tu jedna osoba,może nie tylko jedna,że przyszło jej jakieś pismo do domu w formie papierowej.
Ja nic do nich nie piszę,żadnych rezygnacji im w formie pisemnej nie wysyłałam i nie zamierzam bo tym tylko potwierdzę swój adres.
Ale skur...... z nich
Szlak mógłby ich w końcu trafić!
11 latek / 89.73.188.* / 2010-10-21 09:25
list do POBIERACZKA.PL
W dniu dzisiejszym uruchomiłem konto na Waszej stronie.
Napisałem tam:
rok urodzenia 1999
nie akceptuje regulaminu
.
.
.
.
To wszystko co podałem w czasie rejestracji.
Oswiadczam ze mam 11 lat o czym Was w tym miejscu informuje.
Zrobiłem to po to zeby przez 10 dni bezpłatnie testować usługe.
Po 10 dniach bezpłatnego testowania nie ma mozliwosci rozwiazania umowy.
Trzeba to zrobic wczesniej, ale wtedy okres testowania jest krótszy niz 10 dni które obiecujecie.
Ja mam zamiar testowac pełne 10 dni i dopiero po tym okresie zrezygnowac z usługi.
W tym miejscu nadmienic nalezy ze umowa ze mna jest nie wazna poniewaz mam 11 lat o czym Was kilkakrotnie informuje.
Ponad to informuje ze taki sposób rejestracji bede realizował wielokrotnie zawsze wtedy kiedy uznam ze jest mi to potrzebne.
Załorzenie nowej skrzynki pocztowej zajmuje 1 minute.
Wam tylko to jest potrzebne do rejestracji.
Ponad to informuje ze jest to moja 27 rejestracja w ten sposób.
Znajac Wasze metody działania nie spodziewam sie odpowiedzi.
Pisze to po to zeby miec dokument potwierdzajacy opisana sytuacje.
W tym miejscu informuje Was ze ten list zostanie umieszczony wielokrotnie w internecie jako ostzezenie dla innych małolatów.
Jednoczesnie udowodniłem Wam i całej POLSCE ze regulamin w którym pisze ze 1 uzytkownik moze sie rejestrowac tylko 1 raz mozne powiesic w ubikacji.
Bede sie rejestrował wielokrotnie gdy tylko bede miał potrzebe i ochote.
Pozdrawiam 11 letni myslący człowiek.
iczka_89 / 89.75.147.* / 2010-10-25 21:43
Witam!
Jestem kolejna naiwna w tej sytuacji. Zalogowalam sie, nie znalazlam czego szukalam i zapomnialam o stronie. A tu duza kupa w postaci pobieraczka.pl. czy mam isc do UOKiK i zlozyc odpowiednie pismo?
czy po prostu olac temat?
pozdrwiam Iga
NIepobieraczek / 178.36.212.* / 2010-10-20 20:54
Zajrzałem do tego ich regulaminu. Wynika z niego, że ta opłata 94 zł jest równowartością 100 dolarów i nie jest to opłata za niewykorzystaną usługę, tylko kara umowna za niewypowiedzenie bądź nienależyte wypowiedzenie umowy, co rzekomo skutkuje obciążeniem "zasobów angażowanych". Niestety nie jest to jedyna firma w Polsce, która stosuje tego rodzaju chwyty. Polega to na tym, że na milion zawartych "umów" zawsze znajdzie się pewna ilość osób, która dla świętego spokoju zapłaci. Nie ma sensu przejmowac się takimi bzdetami. W życiu trzeba być twardym, a nie miętkim :)
estenia / 2010-10-20 21:24
tak, jasne ze trzeba byc twardym ale najlepiej to wogole sie nie przejmowac i niech sobie pobieraczek dalej naciaga i egzystuje...
orf1888 / 87.206.142.* / 2010-10-30 16:30

i niech
sobie pobieraczek dalej naciaga i egzystuje...

no właśnie nie!!!!!! jestem też jednym naciągniętych, przez naciągaczek!!!! oczywiście im nie zapłacę, ale trzeba coś zrobić, żeby zaprzestali swojej działalności
estenia / 2010-10-20 21:17
Kto szuka- nie błądzi. Są ludzie, którzy mogą DORADZIĆ w tej
trudnej sytuacji np.my czy też Urząd Ochrony Konsumenta (chociaż próbowałam się
do Nich dodzwonić i nie odbierali) ale nie rozumiem po co ta gra? my madrzy
ludzie po co mamy z nimi grac? tu chodzi o konkretną walkę. Czytam, komentarze
typu- "Dlaczego pobieraczek nadal istnieje i podbiera ludzi..." I to napiszę bo
pobierak mi nic nie zrobi! Tą sprawą muszą się zainteresować ponownie media i
specjalistyczne instytucje przede wszystkim Sąd Konsumencki. Kierując pytanie-
ile jeszcze to pieklo będzie trwało? Jaka długo pobierak jeszcze będzię
egzystował? Jeśli sami sobie nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. To już nie
jest zabawa, kiedy wchodzi w grę bezpodstawne zastraszanie ludzi, ciągły stres
związany z terminową opłatą (bo pozniej wg. prawa co jest rzecza smieszna
naliczaja bezprawnie odsetki) Każdego dnia mase ludzi wchodzi na stronę
pobieraczka nieswiadomych oszustwa i jeśli każdy z nich kto dostał taką
smieszna "prośbę" o zapłatę e-mailem czy pozniej poczta zglosi oszustwo w
jakiejkolwiek formie odpowiednim służbom to ponownie naglosni sprawę. NAGLOSNIC
SPRAWĘ! ZBIOROWY MANIFEST! Wtedy pobierak nie będzie miał szans przeciwko kilku
milionom oszukanych głosów. Prześlij to dalej wolny obywatelu, aby każdy się
dowiedział i wiedział co zrobić.
Niepobieraczek / 178.36.212.* / 2010-10-20 19:57
Witam ofiary Pobieraczka :) Moja sytuacja jest trochę inna, bo nie zarejestrowałem się na stronie, tzn. nie kliknąłem żadnej ikonki, że akceptuję regulamin, za to przed chwilą dostałem do nich dwa maile. W pierwszym był link aktywacyjny do strony logowania. Po kliknięciu na link na stronie logowanie pojawił się napis, że aktywacja nie powiodła się. Chwilę potem dostałem maila z loginem i hasłem do konta. Problem polega na tym, że nigdy nie rejestrowałem się na stronie, nie wchodziłem na nią ani nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. O ile nikt nie podał mojego adresu mailowego, a to jest raczej niemożliwe, chyba że przez pomyłkę, to Pobieraczek właśnie wymyślił nowy sposób naciągania. Dobrze, że sprawdziłem w googlach, co to jest ten pobieraczek, bo być może też bym się wkopał :) W każdym razie przestrzegam przed mailami od nich.
guma1 / 95.49.25.* / 2010-10-20 20:16
Chyba szykuje się ich koniec - ludzie nie płacą to szukają naiwnych i - coś bardzo się spieszą . Coś za bardzo - teraz niby jacyś radcy prawni , jacyś asystenci ludziom odpowiadają - chyba szykują jakąś ewakuację - dlatego tak nachalnie oszukują - liczą na chybił trafił i jak najwięcej . No cóż - jakże miło będzie zobaczyć jak dobierają się im do du ..y - a wszystko na to wskazuje. Nie wiem jak górale - ale ja wieszczę im rychły koniec.
d.ok / 91.146.225.* / 2010-10-23 19:29
Zdaje się guma1 że masz rację z tym końcem, bo dziś (po dwóch m-cach od ostatniego trzeciego maila) dostałem czwartego maila p.t. "Przedsądowe wezwanie do zapłaty". A to by oznaczało, że ktoś rzeczywiście dobiera im się do d..y i próbują nagrabić jak najwięcej.
Mam nadzieję, że ich czas jest już policzony, czego bardzo, jakże serdecznie im życzę. Nie dajcie się zastraszyć i przypadkiem nie płaćcie. Pozdro
przerażona XXXXXXXXXXXXXXXX / 83.28.225.* / 2010-10-21 08:57
A czy ktoś dostał coś o takiej treści
Szanowna Pani Zarejestrowanie się w serwisie pobieraczek.pl wymaga od uzytkownika podania danych osobowych,w tym wieku osoby rejestrującej się.System informatycznydokonujący rejestracji,automatycznie odrzuca zgłoszenia osób niepełnoletnich.W związku z Pani stwierdzeniem,że jest Pani małoletnia a rejestracja udała się stwierdzamy,że podane dane były fałaszywe.
Przypominamy,ze podawanie danych fałszywych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej strony umowy stanowi przestępstwo od 6m-cy do 8 lat.
Wprzypadku braku dalszego opłacenia usługi uznamy sytuację tą,jako próbę wyłudzenia usługi.
Konsekwencją bądzie złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o sprawie Sądu rodzinnego i opiekuńczego.
Dalej piszą żeby skontaktował się z nimi mój opiekun prawny i że to on ponosi konsekwencje i że namierzona jestem po adresie IP.
CO JA MAM ZROBIĆ??????????????
RODZICE WIEDZĄ I MÓWIĄ ZEBYM SAMA WAS PYTAŁA I PORADY
BŁAGAM POMÓŻCIE MI Z TYM.
DOTYCHCZASOWE EMAILE BAGATELIZOWAŁAM ALE TEGO SIĘ BOJĘ
NIE WIEM CO MYŚLEĆ O TYM
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-21 11:03
@przerażona XXXXXXXXXXXXXXXX
Takie maile dostaje każdy, kto napisał do nich maila, że jest niepełnoletni. Żeby zaoszczędzić Wam takiej stresującej sytuacji, radzimy całkowicie olać pobieraczka i nic do nich nie pisać.
Ponieważ zgodnie z prawem i regulaminem pobieraczka (!) rejestracja NIE OZNACZA ZAWARCIA UMOWY na płatną usługę, więc nie ma żadnej umowy i nikt nie musi im płacić. I to bez względu na wiek.
Ze względu na wiek sama nic nie możesz zrobić, ale też NIC NIE MUSISZ ROBIĆ. Email od pobieraczka to stek bzdur i kłamstw, nie warto się nim przejmować. Wystarczy ich olać, nie popełniłaś żadnego przestępstwa ani wykroczenia, nic się nie bój.
Moja rada jest taka: nic nie rób i nie pisz do nich.
Jeśli podałaś im fałszywy adres, to dobrze, jeśli prawdziwy - to nic nie szkodzi, ale na przyszłość nie podawaj swoich namiarów byle komu.
przerażona XXXXXXXXXXXXXXXX / 83.28.225.* / 2010-10-21 12:18
DZIĘKI BeeGee trochę jestem spokojniejsza ale boje się żeby coś do domu nie przyszło albo nie zgłosili tego gdzieś bo rodzice tego boja się najbardziej!!!!!???
Mama ma obawy czy ich nie będa gdzies skarżyć za to,że ja sama podałam złe dane co do wieku.Adres nasz sie zgadza więc pocztą też do nas coś trafic może bez problemu
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-21 14:36
Pobieraczek nigdzie tego nie zgłosi. Żaden przestępca raczej nie jest tak głupi, żeby pozywać do sądu swoją niedoszłą ofiarę za to, że nie dała się okraść. To pobieraczek popełnia przestępstwo, a nie Ty! Ty jesteś w tej sprawie całkowicie czysta i nie masz się czego obawiać. Nie popełniłaś żadnego przestępstwa ani wykroczenia, ani nie postąpiłaś wbrew ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. To co pisze pobieraczek w mailach to kłamstwa i kompletne bzdury. Nic się nie bój, nie daj się im zastraszyć i nic im nie płać.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-10-21 10:28
Nie no- ludziska - proszę - trochę rozwagi . Absolutnie nic im nie płać .
Odezwij się do mnie - pogadamy :
kozka698@wp.pl
estenia / 2010-10-20 21:31
oby się spełniło, ale podobnie jest na polu bitwy. trzeba być gotowym na wszystko i mieć ewentualny plan B ;)...pozdrawiam
guma1 / 83.31.54.* / 2010-10-20 07:48
Tosiu - dlatego napisałem -jeśli jakieś telefony były , szukaj dowcipnisia czy dowcipnisię w swoim otoczeniu. Nie ma możliwości a tym bardziej potrzeby w tej sprawie by szukać kogoś po IP kompa bo- nikt nic złego nie zrobił . To tak jakby chcieć ukarać kogoś mandatem za " cichy chód po ulicy " na podstawie odcisku buta. Za jakąś rejestrację jeszcze nikogo służby specjalne nie szukały i szukać nie będą .
A swoją drogą - to już do Twoich znajomych czyli autorów tego dowcipu - ale macie wyobrażnię ????
toska / 188.47.237.* / 2010-10-20 14:36
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Uspokoiło mnie to :-))
karool12245 / 178.56.137.* / 2010-10-19 19:27
Witam,ja również padłem 'ofiarą' pobieraczek.pl dzisiaj przysłali mi list,abym zapłacił kwotę 94,80 zl, że jeśli nie wpłacę kwoty to skierują wniosek do sądu. Co robić?
toska / 188.47.237.* / 2010-10-19 21:22
Witam, ja też padłam ofiara pobieraczka. Czytałam wiele wpisów internautów, u mnie było tak samo, dostałam 3 wiadomości ale oprócz tego 2 razy na telefon domowy dzwonił pobieraczek, to znaczy jakań nagrana kobieta i mówiła za pierwszym razem o przedsądowym wezwaniu do sądu, a za drugim razem o przypomieniu wezwania. Boję sie trochę. Nie mówiłam o niczym rodzicom. Jestem niepełnoletnia. podałam fałszywe dane. Nigdy nic nie pobierałam od nich , właściwie to konta tak przez głupotę założyłam. Nigdy też nie wysyłałam do nich żadnych widomości, ani nic. Cisza. przestraszyłam sie trochę, bo wszędzie czytam że wszyscuy mają tylko maile, a do mnie dzwonili. Nie wiem co jeszcz emoga zrobic. To zwykli oszuści i tyle.

PROSZE O JAKĄŚ RZETELNĄ ODPOWIEDŻ PANA Z NIKIEM GUMA1, BO WIDZĘ ŻE JEST BARDZO DOSWIADCZONYW TEJ SPRAWIE.

BEDE BAARDZOW DZIĘ CZNA ZA ODPOWIedź
guma1 / 83.31.54.* / 2010-10-19 22:03
Oj - coś Ci się pokręciło - a skąd niby mieli by mieć Twój numer telefonu ??????
No cóż - osoba nieletnia podająca dane fałszywe - jak każdy nieletni - choćby wiek - to klasyka , po to założyli tą stronkę by takim jak Ty pozwolić na rejestrację i teraz straszyć jakimiś bzdurami o umowach . Ale - z tym telefonem przesadziłaś - Ciekawe skąd to wytrzasnęłaś ??? TO JEST PO PROSTU NIEMOŻLIWE . I nie pisz że wiesz lepiej - bo przecież oni do grona jasnowidzów raczej nie należą - więc jeśli były jakieś telefony - to szukaj raczej w swoim środowisku - czyli np. wśród przyjaciółek . Ale - ja w to nie wierzę. Bo - byli by miliarderami - bo co losowanie zgarniali by szóstki w totka .
toska / 188.47.252.* / 2010-10-19 22:58
Dziękuję za odpowiedź. Może faktycznie powiennam poszukać tego sprawcy w swoim środowisku. Fakt - mówiłam o tym pobieraczku koleżankom. Ale głos tej kobiety wydawał mi sie nagrany. Najpierw była taka krótka melodyjka a potem ,, Informujemy o przedsądowym wezwaniu i dalej, dalej takie bleeee jak w mailu. NIE KŁAMIE telefony były i właśnie dlatego sie zdziwiłam, bo na forach czytałam, ze ludziom tylko maile przychodzą i tyle. Nie mam pojęcia skąd mieli numer. Możliwe to jest, ze znajdą mnie po tym IP? Nie znam sie na tym... Czytałam na forach o tej sprawie i myślałam, ze jak dostałam te 3 maile, to już bd spokój. Jeden telefon był w piątek po 15., a drugi w poniedziałek około 16, tak gdzieś. Dzisiaj żadnych tel nie było... Wiem, ze to wygląda niewiarygodnie. Sama sie nad tym zastanawiam, skąd ten nr wzięli... Może po tym całym IP się dochodzi jakoś. Właśnie chciałam sie tego dowiedziec , czy oni moga tak kogos znaleźć. Wcześniej pisano, ze tylko policja może tak szukać, więc nie wiem co jest grane :-(
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-20 00:32
Pobieraczek nie ma możliwości (ani prawnych ani technicznych) namierzyć nikogo po IP.
Ten telefon to na 100 % kawał od Twoich znajomych - znaleźli treść maila od pobieraczka, nagrali na dyktafon i zadzwonili.
fgtrhyju / 83.29.211.* / 2010-10-19 19:41
taaaak zapłac im bo cie znajda po ip jak nie oni to ja !!


Poczytaj wczesniejsze wpisy
karool12 / 178.56.137.* / 2010-10-19 19:27
Witam,ja również padłem 'ofiarą' pobieraczek.pl dzisiaj przysłali mi list,abym zapłacił kwotę 94,80 zl, że jeśli nie wpłacę kwoty to skierują wniosek do sądu. Co robić?

Najnowsze wpisy