Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
wojtasek 1232435 / 81.190.175.* / 2010-10-19 17:42
WITAM !
Założyłem konto na pobieraku i wpisałem fałszywy wiek ; ]
Ale już adres prawdziwy .. ; S
I co teraz ? Czy oni coś mogą z tym zrobić ? Czy wyślą coś na ten adres ?

Proszę o szybka odpowiedź ; |
guma1 / 83.31.54.* / 2010-10-19 18:16
Ta wyślą - św. Inkwizycję .
Skoro teraz piszą ludzie którzy rejestrowali się tam w marcu czy kwietniu 2009 roku - to trochę przed Tobą luda jest - jestem i ja . I ja chcę to coś dostać - nawet nie wiecie jak , ale mam niestety złe przeczucia - że nie zdążą mi tego wysłać - wcześniej ich zamkną cokolwiek by to znaczyło . BĘDĘ NAPRAWDĘ ROZCZAROWANY - CHYBA ZASŁUŻYŁEM NA TEN PRZYWILEJ !!!! Bo - gdybym to dostał - oprawił bym sobie w ramki , powiesił gdzieś na ścianie i wspominał chwile spędzone na opisywaniu pobieraka . Czas tak szybko ucieka , młodość tak szybko ucieka - czy warto marnować ją dla pobieraka - oszusta ? Nie warto - naprawdę nawet nie wiecie jak nie warto na tych oszustów zwracać uwagi - przekonacie się o tym , mam nadzieję że już niedługo . I - ja nie marnuję młodości - ja już ją przeżyłem - każda chwila jest ważna ale są i wyższe cele - a w szczególności - mówienie by BY NIE PŁACIĆ OSZUSTOM .
Dark1965 / 79.188.34.* / 2010-10-19 13:40
Czy już tak ciężko cofnąć się do wcześniejszych wpisów innych, którzy życzliwie i od b.dawna odpowiadają Wam na podobne pytania. Czy to lenistwo, niewiedza czy ignorancja, nie wiem? Naciągnięta? Masz o 6.37 wypowiedź Gumy1, który ok. 4 godziny przed tobą opisuje stosunek policji do sprawy i inne wątki. Nie zadawaj niepotrzebnych pytań, tylko poczytaj trochę innych!!! Bardzo proszę, czytajcieeeeeeee na forach innych, bo potem pełno tam takich bezcelowo powtarzanych kwestii.
trelemorele / 77.253.127.* / 2010-10-19 17:37
wysłałam do nich maila z prośbą o unieważnienie umowy , jutro mija dziesieć dni, a ja się o konsekwencjach tego dowiedziałam dopiero wczoraj. Nie chcę za to płacić. Co mam zrobić? Przeczytałam chyba 3/4 postów tutaj, ale nie wiem co mam robić skoro mi nawet na maile nie odpowiadają przesyłają mi tylko takie odpowiedzi: This is an automated message sent from Pobieraczek.pl. We received a message from you and for your convenience, we created an issue that will be used by our staff to handle your message.
guma1 / 83.31.54.* / 2010-10-19 18:05
Jejku - litości .Skoro pobierak pisze że - można wypowiedzieć to mailem - to coś i skoro coś tam im napisałaś - to jak znajdą Cię / ale bzdury piszę / przez operatora to pokaż im że - mail wysłałaś .
Wiecie co ?? Coś się tam chyba u nich sypie - już te ich odpowiedzi takie nijakie - zawsze odpowiadała jakaś Agnieszka , Robert czy inny oszust - teraz odpowiada maszyna - dziękujemy , zapoznamy się , pomyślimy jak to załatwić - czyli jak Cię nastraszyć. Czyżby braki kadrowe i jak tu ktoś wysnuł śmiałą teorię - dorabiają w przybytku rozkoszy ha ha ha ????
Nie chcesz płacić , to nie płać - to wolny kraj . Ja nie chciałem i nie zapłaciłem półtora roku temu mimo że nic nie wypowiadałem - bo nie ma co !!!!!!! Dlaczego wierzysz oszustom - że masz płacić skoro nic od nich nie dostajesz?? Czy na co dzień płacisz jakąś kasę - ZA NIC ??? A pomyślunek - zawsze warto zastanowić się - czy to norma czy od normy odbiega . No chyba że ktoś powie że rozdaje swoją kasę każdemu kto od niego jej zażąda .
guma1 / 213.76.128.* / 2010-10-19 06:37
Kolejny wpis potwierdzający to co tu piszemy - umowy nie istnieją - dobrze że choć teraz panowie policjanci to mówią - lepiej póżno niż wcale - bo kiedyś - ponad rok temu gdy zaczynałem przygodę z pobierakiem na " wykopie " - to tak jednoznaczni nie byli. Dlatego - jak wielokrotnie pisałem - zaznajomienie się z ustawami to podstawa -i mam na myśli dorosłych . Wówczas nic nie jest straszne - żadne bredzenie pobieraka o konieczności płacenia , żadne bredzenie urzędasów z UK o jakiś umowach . Swoja drogą - ciekawe co będą mówić owi urzędasy gdy nasze będzie na wierzchu - gdy cała Polska usłyszy UMOWY NIE ISTNIEJĄ - A WY PO PROSTU BREDZILIŚCIE . Nie mogę doczekać się tego dnia - ale - im dłużej na coś się czeka tym lepiej póżniej " smakuje " . I ci co nam uwierzyli - poznają smak zwycięstwa nad oszustami - a będzie to uczucie na pewno niepowtarzalne.
Goofi / 178.36.110.* / 2010-10-18 22:05
Witam wszystkich,
po otrzymaniu kolejnego wkurzającego maila od pobieraczka, przedzwoniłem do Rejonowej Komendy Policji w Gdańsku, na terenie której rzekomo działa ten twór, aby zgłosić próbę wyłudzenia drogą elektroniczną pieniędzy. Oficer dyżurny poinformował mnie, że taka firma na ich terenie nie istnieje, adres podawany jest fikcyjny, Komenda Głowna w Gdańsku prowadzi postępowanie w ich sprawie i BEZWGLĘDNIE POLICJA PROSI O NIE DOKONYWANIE ŻADNYCH WPŁAT na rzecz tej firmy. Cała ta firm to zwykły przekręt i naprawdę proszę nic nie wpłacać. W naszym kraju nie da się zawrzeć jakiejkolwiek wiążącej umowy w ten sposób, gdyż nie można NIC wyegzekwować !!!
Proszę sobie zadać pytanie, czy banki, firmy ubezpieczeniowe lub telekomunikacyje żądają podpisania umowy pisemnie czy tylko kliknięcia myszka na komputerze w domu na ich stronie ??? Odpowiedź prosta.
Jedno co mnie uspokoiło, to stara formuła, że kto mieczem wojuje ten od miecza ....., myślę , że parę lat bez dostępu do internetu w miejscu odosobnienia dla twórców tego przekrętu wyjdzie im na zdrowie...
papty78 / 95.50.210.* / 2010-10-19 11:26
Witam
Czyli nawet nie wysyłac zadnego oswiadczenia o zerwaniu umowy?
Bo jak nie istnieją to i tak nic tam nie dojdzie.
niedo / 83.29.209.* / 2010-10-18 21:39
no w takim razie ja im tez nie zaplace!!
mam 15 lat wiec i tak ta ich cała "umowa" jest niewazna!
nie dam sie wydymac złodziejowi / 178.182.73.* / 2010-10-23 11:56
Witam. Już nawet przestałem się denerwować całą ta przygodą z tym całym złodziejem pobieraczkiem. Po pierwszym mailu odpisałem i m, że nic od nich nie pobierałem i żeby usunęli moje konto i dane (lipne). W drugim mailu zostałem zastraszony sądem i tam jeszcze czymś wylegitymowali mnie IP którym legitymują chyba większość oszukanych, w odpowiedzi wysłałem ponaglenie do rezygnacji z konta, i że maile wydrukuję i jako dowód na wymuszenie pieniędzy zgłoszę na POLICJI. Trzeci mail już grzeczny bez żadnego paragrafu (widać zastraszenie zastraszającego pomogło) poinformowali mnie tylko że uruchomili zasoby sieci i o formie zapłaty. Ja nić od nich nie chciałem, także jeśli nawet przed sądem jestem w stanie przedstawić podpierając się wypowiedziami na forach że zostałem oszukany tak jak na dzien dzisiejszy prawie 14tyś ludzi którzy podpisali petycję o swojej niwinności. Nie zamierzam utzrymywania z nimi żadnej korespondencji maile od nich od razu będę kasował i to chyba koniec. Analizując to wszystko jak i opinie Was wszystkich nabieram pewności, że to jedna wielka lipa, oszustwo, żerowanie na strachu ludzi którzy boją się policjanta na skrzyżowaniu - ALE DZIAŁA (jak to było w kabarecie. Najgorsze jst tylko to, że jest to w majestacie prawa i nikt z tym nic nie robi a jak robi to tak wolno, że kolejni zastraszeni wpłacaja pieniądze a powód jasno każdy opisuje (włącznie z pracusiamu w pobieraku), za zwykłe danie zrobienia się w BAŃKĘ.
elamotor / 85.237.179.* / 2010-10-18 18:55
Ode mnie tez chcą 94,80 POSZŁAM Z TYM NA POLICJĘ i niczego im nie będe płacić sprawa jest znana w calej Polsce 12500 osób jest juz zarejestrowane jako oszukane. Rzecznik konsumentów oświadcza, że przepisy regulaminu są niezgodne z obowiązującym ustawodawstwem i spółka nie ma prawa pobierania żadnych opłat, wkrótce bedą mieli wytoczone postepowanie . NIC NIE PŁAĆCIE !
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-18 19:22
elamotor - cześć . Miło przeczytać jak ktoś postępuje " z głową " . Dlatego - naprawdę i ja radzę nie wykonywać nerwowych ruchów - przed Wami - tymi ostatnio rejestrującymi się - jesteśmy my - z dużo dłuższym stażem - i jak by co to my pierwsi będziemy mieli jakiś zaszczyt - ha ha ha .
Nie bójcie się tych oszustów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lebel / 77.45.61.* / 2010-10-22 16:19
Banda oszustów, o płatnym przedłużeniu umowy powinni poinformować daną osobę, a nie cichaczem ją kontynuować. Co to za podejście?! Jeśli nie dostaliście pisemnej umowy i regulaminu, macie 3 miesiące na odstąpienie od umowy, NIC NIE PŁAĆCIE! Podaje to Federacja Konsumentów.
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-18 15:36
rafał zmc - no to chłopie - popisałeś się .
Widzisz - każdy może mieć swoje zdanie , każdy może zrobić co zechce. Ale - no właśnie - zawsze jest jakieś ale.
Co Ci się należy mimo zapłaty - o tym już możesz się zapewne przekonać - albo zaraz się przekonasz . Zaraz - w dobie przelewów elektronicznych kasa jest prawie od ręki u odbiorcy - i jak możesz to opowiedz nam - za jakiś czas - tak własnymi słowami co udało Ci się ściągnąć ??? Piszesz że nie chcesz szlajać się po sądach - a tak naprawdę robisz coś innego - wręcz przeciwnego . Mówisz - będę dochodził swoich praw - tak , jak będziesz myślał jak swoją stówę odzyskać - będziesz musiał szlajać się po sądach - masz to jak w banku. I nie jestem do końca przekonany że - coś wskórasz . Dlaczego ??? Bo za pewne usłyszysz - niska szkodliwość czynu , bo to wykroczenie nie przestępstwo i już widzę jak wydajesz kolejną kasę - na wniosek sądowy , na dojazdy na rozprawy - wszak rozprawy w Gdańsku , na udowadnianie - że Ziemia jest okrągła . I to Ty będziesz musiał udowodnić że zostałeś oszukany - a jak na razie to pobierak musi udowodnić że umowy istnieją . Po co usiłować odzyskiwać coś - ponosząc dużo większe koszty - gdy ma to się w garści ???? Wydasz może nawet kilkaset zł i stracisz swój czas - dużo czasu - by odzyskać stówę . Nie była to mądra decyzja , tym bardziej że - przed Tobą są dziesiątki jak nie setki tysięcy ludzi i to oni powinni - jak to nazwałeś - szlajać się po sądach. A nikomu nic się nie stało , nikt nie był niepokojony przez jakiś sąd. I nie będzie - ale albo się w to wierzy - albo nie . A czy trudno w to uwierzyć w obliczu faktów???
No cóż - takie postępowanie jak Twoje ma swoją nazwę - ale czy to powód by się tym chwalić ?????
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-18 15:16
Assiekg - dlaczego sądzisz że się unoszę ???
Napisałaś nieprawdę - wierzę że z nie wiedzy ale - tyle razy prosiliśmy - nie powielajcie jakiś nie sprawdzonych sensacji - bo to tym zdecydowanym nie zaszkodzi , natomiast ci najmłodsi zapewne nieżle się zestresowali tymi bzdurami o sądzie , wyroku i konieczności płacenia . Więc - po raz kolejny proszę - nie róbcie reklamy dla pobieraka pisząc coś co jest w sferze bajek .
Assiekg / 82.160.132.* / 2010-10-18 16:12
No właśnie przepraszam mogłam najpierw wszystkiego sie dowiedziec a potem napisac. Moge tylko dodac ze ja nie place bo chociaz nie znam sie na prawie to i tak chociazby po obejrzeniu reportażu o pobieraczku gdzie wypowiada sie nawet policja mozna jednoznaczenie strwierdzic ze to oszusci i wszyscy o tym wiedza. Dlatego nawet gdyby jakas sprawa wplyneła, a watpie w to, to jest tyle kwestii, na ktore można się powołac, iż watpie czy maja oni jakiekolwiek szanse. Więc olewam temat i śpię spokojnie. Pozdrawiam
s.s. / 82.177.233.* / 2010-10-21 18:39
słuchajcie ja mam cos lepszego zalogowałam sie unich zaakceptowałam regulamin itp to samo co wszytscy ale dostałam od nich meila zwrotnego ze rejestracja sie nie powiodła nie próbowałm juz więcej się rejestrować i przysłali mi własnie po miesiącu wezwanie do zapłaty 94 i kilka groszy, jeśli nie zapłace w ciągu 3 dni to przejdzie na droge sądową. czyli dostałam, taki list jak kazdy jak narazie nie robie nic z tym fantem nie odpisuje im tylko szuakm po forach czy ktos miał przypadek podobny do nie? jesli tak to co zrobił
NarCotic / 86.63.148.* / 2010-10-18 15:15
Ludzie, przecież inni Wam mówią, nie płacić, tylko ich olać. Wysyłają 4 takie same e-maile do wszystkich, zmieniają tylko dane. Akceptacja regulaminu nie jest podpisaniem umowy. Podpisanie umowy może nastąpić tylko w realu, i na pewno NIE z osobą pełnoletnią, bez zgody jego opiekunów prawnych. Sama miałam dość przykrą sytuację z pobierakiem i nie wiedziałam co mam robić. Ale teraz już się nie odzywają. Przecież ludzi oszukanych przez niego jest kilka tysięcy, a ile z tego ma pobieraczek, że zastraszani ludzie płacą? Zresztą na nich też można znaleźć haczyki ;) np. niezawierająca wszystkich informacji reklama, e-maile z groźbami.. Po IP Was nie znajdą. Po numerze mogą znaleźć najwyżej osiedle, a firmy z których macie internet nie mają prawa dać im informacji na temat Waszego adresu zamieszkania. To chyba tyle, streszczając:
Nie płaćcie im i nie odpisujcie. Odwalą się ;]
kolakosan / 83.29.247.* / 2010-10-17 17:01
ludzie to całe przedsadowe wezwanie do zaplaty musi:
byc podpisane
oraz dostarczone poczta z podtwierdzeniem odbioru a nie emailem!!:D:D:::D:D:D naprawde smieszny jestes pobieraku NIE ZAPŁACE CI!
Assiekg / 82.160.132.* / 2010-10-17 13:52
Hey ja tez znalazlam sie w podbnej sytuacji. Zarejestrowałam sie miesiac temu, dodam
że nic nie ściąnęłam z pobieraczka, i w piątek dostałam meila. Cały czas zastanawiam
sie czy zaplacic poniewaz jestem uczciwa osoba i boje sie pozniejszych konsekwencji,
tyle ze nie podalam prawdziwych danych wiec nie wiem nawet jak zrobic tez przelew bo
nie pamietam jakie dane podalam. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi doszlam do wniosku
iz nie bede placic, ale wczoraj powiedzialam o tym kolezance i ona powiedziala, ze
nasza wspolna znajoma tez miala z nimi problem, sądziła się z nimi i przegrała, i tak
musiala zaplacic. Nie wiem dokladnie jak to bylo bo czekam na wiecej informacji od
niej. Jak bede cos wiedziala do napisze.
dsfds / 83.29.247.* / 2010-10-17 13:37
mysle ze 2 tyg i bedzie po krzyku tzn. pobierak bedzie skonczony przez uokik
Assiekg / 82.160.132.* / 2010-10-17 13:43
Hey ja tez znalazlam sie w podbnej sytuacji. Zarejestrowałam sie miesiac temu, dodam że nic nie ściąnęłam z pobieraczka, i w piątek dostałam meila. Cały czas zastanawiam sie czy zaplacic poniewaz jestem uczciwa osoba i boje sie pozniejszych konsekwencji, tyle ze nie podalam prawdziwych danych wiec nie wiem nawet jak zrobic tez przelew bo nie pamietam jakie dane podalam. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi doszlam do wniosku iz nie bede placic, ale wczoraj powiedzialam o tym kolezance i ona powiedziala, ze nasza wspolna znajoma tez miala z nimi problem, sądziła się z nimi i przegrała, i tak musiala zaplacic. Nie wiem dokladnie jak to bylo bo czekam na wiecej informacji od niej. Jak bede cos wiedziala do napisze.
rafał zmc / 109.243.236.* / 2010-10-18 10:55
I ja dostałem w piątek zawiadomienie"przedsądowe" więc zapłaciłem dzisiaj bo po co robić sobie problemy z idiotami i szlajać się po sądach...Dopiero zacznę ściągać skoro zapłaciłem za usługę i to mi się należy jak psu buda a jak będą dalej robić problemy to się zajmę tą sprawą na poważnie.Mam nadzieję,że UKOiK da im porządnie w dupę.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-18 14:14
rafał zmc, zrobili z Ciebie frajera. Nikt nie miał i nie będzie miał z pobieraczkiem żadnych problemów, to zwykli oszuści i nikogo nie podadzą do sądu. Zasponsorowałeś przestępców, jesteś z tego dumny?
A UKOiK już dawno się pobieraczkiem zajął, nałożył na nich karę za oszukiwanie klientów, ale pobieraczek się odwołał do sądu konsumenckiego, teraz toczy się proces.
NIE PŁAĆCIE POBIERACZKOWI!
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-17 14:21
Bzdury piszesz - nikt się nimi nie sądził - a raczej jest jedna sprawa w Toruniu i pewno jeszcze się nie zakończyła.
Proszę - skończcie z tym - ktoś coś powiedział - bo powielacie jakieś bajki nie mające nic z rzeczywistością .
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-17 14:28
I zapewniam Was ze gdyby to była prawda - o tym że z kimś wygrali w sądzie - już by zadbali by wszyscy się o tym dowiedzieli . Pamiętacie przecież - ci z większym stażem - jakie idiotyzmy bredził ten niby urzędnik u Weissa w radiu Zet ? Od razu pobierak zaczął na te brednie się powoływać . TAK WIĘC SPOKO - GDYBY Z KIMŚ WYGRALI W SĄDZIE - JUŻ BY O TYM TRĄBILI NA LEWO I PRAWO !!!!!!
Assiekg / 82.160.132.* / 2010-10-17 14:34
Jak juz powiedziałam nie wiem dokladnie jak to bylo ale jak sie dowiem to napisze. Wiem tylko ze ona tez miala z nimi problem i w koncu musiala zaplacic.
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-17 15:26
Sorry - ale nic nie musiała - zapłaciła bo dała się zastraszyć - i tyla w temacie .
Assiekg / 82.160.132.* / 2010-10-17 22:36
no masz racje, kolezanka napisala tylko tyle ze podala prawdziwe dane wiec zaplacila.
Nie rozumiem tylko dlaczego tak sie unosisz??
Roman 4545 / 91.94.240.* / 2010-10-20 14:07
Moi drodzy.
Pobieraczek nas wszystkich może pocałować w .........!
Podpisanie wiążącej umowy wymaga przedstawienia orginalnego dokumentu tożsamości i złożenia pod nimi podpisu.
Pozdrawiam Mariusz.
Załamana :( / 91.149.204.* / 2010-10-17 12:56
Witajcie,

Jakiś czas temu zarejestrowałam się na tym cholrenym pobieraku :/ i dziś przyedł mi 3 e-mail. Dodam że nie odałam prawdziwych danych i naet nie jestem osoba pełnoletnią.... Trochę sie obawiam... Sporo poczytałam postów na tym forum i trochę mnie uspokoiliście- Ale mamm pytanie- czy oni mogą mi wysłac jakis list czy coś, skoro nie podawałam im adresu, ale czy na podstwie numeru IP mogą to zidentyfikować?? Jeśli oni wyślą jakis list to moi rodzice go dostana i napewno b. się wystraszą- tym bardziej że znajdujemy się ostatnio w trudnej sytuacji materialnej.... Będę wdzięczna za odpwiedz.... Bo umieram ze strachu
guma1 / 83.31.53.* / 2010-10-17 13:18
No nie przesadzaj z tym umieraniem. Nic Ci nie zrobią bo nie mogą .
Zastanawia mnie jedno - przecież wszyscy wiedzą że to są oszuści , wiedzą że oszukują odmawiając prawa do 3 miesięcznych wypowiedzeń - a przecież mamy to zagwarantowane przez prawo , nic nam nie dostarczyli - nic za co zapłacić by trzeba , jest decyzja UOKiK o wprowadzaniu w błąd - czyli tak naprawdę o oszustwie , sprawa jest w sądzie konsumenckim który zapewne ich zniszczy - a niektórzy ciągle piszą że się boją !!!!!!!!!!!
A możecie powiedzieć - ci strachliwi - czego tak się obawiacie ??? Podajecie dane fałszywe -- bo prawo dopuszcza rejestrację na dane fałszywe a przecież każde z Was nacisnęło rejestruj. JAK WYKAZAĆ ZE REJESTRUJ OZNACZA ZAWIERAM UMOWĘ ????
Jak wykazać że - pobierak powiedział nam że jak nie wypowiemy tego g...na to trzeba będzie płacić ???? Bo tu prawo mówi o INFORMACJI JASNEJ I NIE BUDZĄCEJ WĄTPLIWOŚCI ŻE ZAWIERA SIĘ UMOWĘ . Jak wreszcie udowodnić - KTO TO REJESTRUJ NACISNĄŁ ?????
A TO WSZYSTKO MUSI POBIERAK UDOWODNIĆ - A JAK ???????????????????
Zrozumcie wreszcie - pobierak nie powstał po to by się z Wami sądzić - on powstał po to by Wam drodzy nieletni pozwolić się zarejestrować pod danymi fałszywymi - I TERAZ WAS STRASZYĆ !!!!!! BEZPODSTAWNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego nie dociera do Was że jeśli doszło do jakiejś umowy - TO JEST ONA W ŚWIETLE PRAWA NIE WAŻNA . I to pobierak - jako usługodawca musi zadbać by do takiej sytuacji nie doszło - TO JEST ICH PSI OBOWIĄZEK - a skoro jak twierdzą umowy zawieracie - łamią tym samym zapisy ustaw .
WIĘC DLACZEGO - W OBLICZU TEGO CO NAPISAŁEM - UWAŻACIE ŻE MOGĄ WAS O COŚ OSKARŻYĆ ?????????????????
Oni mają za zadanie Was nastraszyć - a nie się procesować . Zastanawiam się - kiedy to do niektórych dotrze??????
smutny / 89.229.128.* / 2010-11-29 14:57
ja też jestem w takiej własnie sytuacji i ostatnio dostałem e-maila że mam 3 dni na zapłacenie inaczej wiadomo co bedzie-sprawa w sądzie, co mam zrobić ? jaka jest prawda co do pobieraczka? prosze o pomoc na moj adres daniell56@vp.pl...
zde / 89.161.22.* / 2010-10-17 10:07
Witam , mam taki sam problem jak wszyscy . lecz troche bardziej złożony . Otóż z tego portalu raz ściągnąłem film . po czym już się nie logowałem . było to 28 września . nie wchodziłem na e-maila . dopiero dziś wchodzę i patrze "Przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę Pobieraczek5"

myślę sobie przypał , odrazu odpisałem (bezmyślnie) i w tym jest problem największy;/

bo tak odpisałem:
Witam , dopiero dzisiaj przeczytałem e-maile z prośbą o zapłatę .
Dostałem 3 e-maile .
Chciałbym zaznaczyć że nie chciałem nic przedłużać ani korzystać
(nie umiałem tego wyłączyć)
(dane które podałem przy rejestrowaniu były po prostu pisanie aby się
zarejestrować)
w 1 e-mailu dostałem taką informacje:
Szanowny Panie f,

Serdecznie dziękujemy za złożone w dniu 12.09.2010 zamówienie na
stronie Pobieraczek.pl. Bardzo cieszymy się, że spodobał się Panu nasz
serwis w 10-cio dniowym okresie próbnym i dziękujemy, że zdecydował
się Pan pozostać z nami na dłużej. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich
starań, aby Pobieraczek umożliwiał wszystkim pobieranie dowolnych
plików w bezpieczny, szybki oraz łatwy sposób. Nasz serwis jest na
bieżąco rozwijany i ulepszany.


zarejestrowałem się w serwisie po czym więcej na niego nie wchodziłem
. Do zapłaty mam :

niniejszym prosimy o opłacenie pakietu Pobieraczek5 z 12 miesięcznym
okresem ważności oraz o miesięcznym limicie 5.0 GB w cenie 94.80 PLN za
cały okres obowiązywania.

Należność należy opłacić w terminie 7 dni od zakończenia Pana okresu
próbnego, czyli do dnia 28.09.2010. Istnieją dwa sposoby opłacenia
należności:

2 e-mail brzmi następująco :
Szanowny Panie f,

Dnia 12.09.2010 z komputera o adresie IP 89.161.22.158 zamówił Pan na
stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie
została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami
umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca
2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz.
1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

i w 3 e-mailu :

Szanowny Panie f,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami
umowy z dnia 12.09.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na
drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych
należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu
usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia
wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu
przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana
podczas zawierania umowy adres:

ff f
123 24
f f

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu
wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa
zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli
podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy
wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie
zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam
adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i
data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który
z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na
wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez
klientów.

Chodzi po prostu o to , gdybym wchodził na e-mail częściej umieścił
bym opłate odrazu ! teraz gdy już jest po czasie nie wiem co mam zrobić
! w poniedziałek będę dzwonił do Państwa z pytaniem co dalej zrobić .
jestem gotów zapłacić w poniedziałek sumę która zawarta jest w w/w
tekście. Mam nadzieje że odpowiedź na tego e-maila będzie szybsza od
tego jak zadzwonie .

Z poważaniem
----------------------------------

dodam tylko że żadnych danych moich nie mają , tylko email i oczywiście adres ip . proszę o jakąś odpowiedź jak najszybciej bo czuje że mogłem sam się wkopac;/
Edeka / 83.17.114.* / 2010-11-26 13:07
Ja również padłam ofiarą tego g.... Ofiarą jak ofiarą, nie zapłaciłam i mało tego, też ich
zasypywałam korespondencją. Samo straszenie wpisaniem na listę dłużników jest śmieszne za
kwotę 100zł... Już nie mówiąc o tym, że którykolwiek dostawca internetu będzie chciał z nimi
współpracować i podać naszych danych (straszą tym, że mają IP). Posłuchajcie tych którzy tu
piszą, żeby się nie przejmować i co najważniejsze nie płaćcie. Naprawdę nic Wam nie zrobią.
Piszą ładne piękne, składne maile sypią paragrafami, ale jak się dostanie od nich kilka
wiadomości od razu się zauważa, że to kopiuj - wklej. Pytasz ich o coś to uprzejmie dziękują
za wiadomość i dalej klepią to samo, a odpowiedzi na pytanie brak. Część ostatniej
wiadomości od nich: Poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie
(aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia
18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr
144 poz. 1204, co zobowiązuje obie strony kontraktu do wywiązania się z
postanowień zawartych w umowie zgodnie z Art. 353. § 1 oraz Art. 354. §
1. Kodeksu Cywilnego.
Mój mail (po którym się odczepili, mam nadzieję, że już na zawsze) i zarazem odpowiedź na
powyższą ich wiadomość:
"Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą
elektroniczną art. 7., na którą się pani powołuje mówi także, że
usługodawca zapewnia działanie systemu teleinformatycznego, którym się
posługuje, umożliwiając nieodpłatnie usługobiorcy zakończenie w
każdej chwili korzystania z usługi świadczonej drogą elektroniczną. W
związku z tym nie widzę sensu płacenia za coś z czego (jak już
wcześniej napisałam w mailu) chcę zrezygnować. Nie zapłacę, gdyż
zaraz będę się domagać zwrotu kosztów. Poza tym z tej strony nie
korzystałam, nie korzystam i nie zamierzam korzystać. Proszę też o nie
wysyłanie ciągle tych samych wiadomości i kolejny raz o dane kancelarii
prawnej, która z wami współpracuje."
Możecie wykorzystać :) i jeszcze raz nie przejmujcie się!!!!!
gfdsgfdgfdh / 83.29.235.* / 2010-10-16 20:09
moze mi ktos wytłumaczyc jak to jest:
z tego co wiem to na pobieraka został nałozony wyrok w wysokocsci ok 240 tys zl, odwołali sie od tego wyroku wiec graj na tzw. czas bo i tak z nimi bedzie koniec jednak wracajac co do tego poł roku mineło i to oznacza ze mozemy sie spodziewac nowego grozniejszego wyroku? akurat po upłynieciu 6 miesiecy czy poznej bo mieli czas na jakies poprawki ok 6 miesiecy czy jakos tak nie dokonali ich wiec po uplywie tych 6 miesiecy powinno sie cos z nimi dziac a tu czisza

Najnowsze wpisy