Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Przerażona / 79.186.253.* / 2010-10-09 22:38
Cześć !
Jak najbardziej po przeczytaniu wszystkich komentarzy typu " Nie dajcie się nabrać i nie płaćcie" ochłonęłam .... ale jest jedno "ale" .
Jeżeli wszyscy typu "Nie dajcie się nabrać i nie płaćcie" są po stronie pobieraczka tzn. mówią tak tylko i wyłącznie aby po pewnym czasie przyszedł jeszcze większy rachunek ?
Przepraszam , jeśli kogoś uraziłam ,ale nie wiadomo czego można się spodziewać ; ))
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-10 05:39
Czy gdybym był po stronie pobieraczka, to cytowałbym konkretne paragrafy, które jednoznacznie udowadniają, że pobieraczek nie ma racji? No i policz sobie jakie to są te odsetki: ok 20 zł w skali roku. Oczywiście, gdyby się pobieraczkowi coś należało, a że nic się tym oszustom nie należy, to nie będzie żadnych odsetek.
No i czy spotkałaś się z jakimikolwiek wpisami, gdzie ktoś miał już sprawę w sądzie? Czy komukolwiek sąd nakazał coś pobieraczkowi zapłacić? Czy na kogokolwiek pobieraczek nasłał komornika lub wpisał na listę dłużników? Nad tym się zastanów.
olka fasolka / 83.13.104.* / 2010-10-09 20:50
Dopóki nie dostaną ludzie trzech "groźnych" maili od pobieraka, dopóki nie ujrzą, że głowę swą nie warto zaśmiecać ów gównem, dopóty bać się będą i w głowę zachodzić, czy płacić temu zasrańcowi czy nie. Przeczekajcie i zobaczcie jakże słabe jest imperium pobieraka i odetchniecie z ulgą, gdy domniemana suma 94 złotych dalej na waszych kontach bankowych gościć będzie. A ci, którzy w trwogę popadli, strach ich dniami i nocami oblewał, i zapłacili- głupotę zrobili największą w całym żywocie swym marnym. AMEN!
pineska475 / 2010-10-09 20:35
Cieszę się czytając wasze wypowiedzi naprawdę mi ulżyło.. dziekuje wam wszystkim i pozdrawiam.. Liczę na to,żę jednak nikt im nie wyśle tych pieniędzy.. ;)
fdfdsfds / 83.29.246.* / 2010-10-09 13:38
http://proca.pl/podpis/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl/1/1 petycja o zmknieciu sraka
gifdl / 83.2.175.* / 2010-10-09 16:22
hej jeżeli chcecie żeby wam chociaż troche ulżyło to naprawde nie płacicie im ja też sie balam zadzowinilam pod ten numer 322068584 i ten pan was uspokoi ze nic wam nie grozi ja tez sie balam jestem jak wiekszosc nieletnia dostalam w sumie 4 meile i od tego czasu spokoj moze to krotki okres czasu 3 dni ale jak sprawdzam poczte do nie musze sie bac z to pobieraczek znow cos pisze. powtórze jak inni NIE WOLNO IM PŁACIC to są oszuści ktorzy chca nas wystraszyc.

Bardzo dziekuje za pomoc bo tej juz im chcialam zaplacic. DZIĘKUJE
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-09 17:17
gifdl, jak się podaje numer telefonu do "tajemniczego pana, który pocieszy", to warto napisać kim on jest. To jest numer do Klubu Federacji Konsumenta w Katowicach.
dEdEkA / 79.191.77.* / 2010-10-09 00:18
mówię do was wszystkich !!Olać te maile usuwać i spać spokojnie.Też się bałem ale okazało się że nie ma czego więc żyjcie sobie spokojnie ;)

pozdrwawiam
hedziel / 77.254.162.* / 2010-10-08 20:42
zgadzam się z Tobą guma1. Słuchajcie go, bo mi on pomógł. Pomimo już 3 miesięcy od rejestracji prócz 3 maili nic nie przyszło, nawet na adres domowy. Podałem prawdziwe dane
guma1 / 95.49.89.* / 2010-10-09 12:33
hedziel - I jeszcze coś - sorki jeśli pomyślałeś że - 3 miechy to mało . Może tak napisałem - ale to nie prawda i nie miałem takich intencji . Chodziło mi o to że - nie ma znaczenia okres rejestracji i każdy w jakiś sposób to odczuje - jeśli będzie chciał - gdy nic im nie napisze .
guma1 / 83.24.69.* / 2010-10-09 08:18
hedziel - cześć - trzy miesiące ???? E tam - do mnie piszą ludzie ze stażem - rok i trzy miesiące - jak bardzo jestem im wdzięczny ? Za co ? Bo uwierzyli - CI co nie zapłacili , bo nie dali poberakowi motywu do dalszej działalności . Ale pobieraki istnieją - dzięki nowym wpłatom , dzięki nowym oszukanym którzy im zapłacą - TAK NA PRAWDĘ ZA NIC .
Jeśli nie wiecie co zrobić - poczytajcie trochę co wcześniej napisaliśmy . Tak ze zrozumieniem - tam wszystko jest - więc - do roboty !!!!
guma1 / 178.42.158.* / 2010-10-08 17:12
kasadanowiewr - nie wiem dlaczego tych danych prawdziwych miałbyś nie podać ? Zauważcie - jeśli się chce by ktoś potraktował to poważnie to nie można wpisać się jako np. Pies Pluto - prawda ? Bo każdy powie - bawią się .
Powiem szczerze że z - nie chcę tu użyć jakiegoś nieodpowiedniego słowa - ale z jakimś sentymentem wchodzę na tą stronkę - bo gdy ja się tam wpisywałem było nas tam niewiele ponad czterysta dusz . A dziś - prawie trzynaście tysięcy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobaczcie - szczególnie Ci nowi - mimo opisu ich metody oszustwa , mimo że pobierak nic nie robi od początku działalności - a Wy nadal piszecie o jakiś obawach . To powiem Wam coś - jestem dorosłym facetem , myślałem na początku - trudno jak będzie trzeba to zapłacę , w końcu przez ponad dwadzieścia lat pracy czegoś się dorobiłem / ale zapoznanie się z zapisami prawnymi " otworzyło " mi oczy / . I - JESTEM PEŁEN PODZIWU dla tych dzieciaków , tych nieletnich którzy pisali na forach rok i ponad rok temu . Oni - tak naprawdę musieli nam zaufać na słowo , " wykop " aż furczał od codziennie wklejanych liścików - TYCH SAMYCH KTÓRE DZIŚ DOSTAJECIE I WY. Oni - musieli nam zaufać - bo urzędasy z UK coś bredzili - jedni to drudzy tamto . Czy coś się zmieniło ? Nic - urzędasy jak bredzili tak bredzą , Wy - a przynajmniej niektórzy nadal piszecie że się boicie , niektórzy wklejają to co było wklejone setki razy . Pamiętam wiele nicków dzieciaków z " wykopu " którzy z dziecięcą ufnością pytali się - co robić ??? Ale - jakże milo było przeczytać po paru miesiącach - miałeś rację , już się nie boję . Po co to piszę - by Wam uświadomić że - czas płynie , mijają tygodnie i miesiące - i nic się nie dzieje . Pobierak sobie siedzi i coś tam bredzi , automaty jak co dzień ślą te ich brednie - tylko niektórzy z Was nie chcą przyjąć do wiadomości że tak będzie do końca pobieraka . Tak - kiedyś rano wstaniecie - a pobieraka już nie będzie - zniknie tak jak się pojawił ale z małą różnicą - bogatsi o - jak wynika z nałożonej przez UOKiK kary - kilka milionów. Chcecie dorabiać nierobów , chcecie płacić oszustom , chcecie by cwaniactwo było górą ???? Jeśli nie - to wreszcie uwierzcie co tu piszemy by powiedzieć Wam jak było z nami ponad rok temu , by powiedzieć jak naprawdę ta sprawa wygląda . Tylko te trzy cholerne maile które ślą do wszystkich - i po sprawie . I kto w to uwierzy - będzie miał "święty spokój ".
edd / 2010-10-08 20:39
Guma mam pytanie czemu ludzie sie tak boją ze komornik przyjdzie czy on naprawde przyjdzie? bo ja jakoś w to nie wierze. a ijeszcze jedno czy po roku tej umowy pobierak usuwa te nasze dane?
guma1 / 83.31.56.* / 2010-10-08 21:17
edd- wiesz - przede wszystkim - bo są dziećmi - nazwijmy to po imieniu - i jakieś ustawy nie są kierowane do nich . Dlaczego ?? Bo są nieletni - bo nie mają albo mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych . A to oznacza że - nie mogą sami zawrzeć jakiejś umowy - a jeśli już do tego doszło - to taka umowa JEST NIEWAŻNA . Dlaczego się boją ? Dobre pytanie - nie wiem , dlaczego nam nie wierzą ? Nie wiem . Skoro piszemy tak długo i - wszystko co napisaliśmy się sprawdza - dlaczego wierzą oszustom - NIE WIEM ???
Wychodzi na to - że nic nie wiem . Ale - ktoś to powiedział - " wiem że nic nie wiem " - i podobno to jest mądre . Czy jest - nie wiem !!!
Ale wiem jedno - NIE WOLNO PŁACIĆ POBIERAKOWI - to wiem na pewno !!!!!!!!!!!!!!
edd / 2010-10-08 21:30
Dzięki Guma. słuchajcie Gumy on Wam wszystko mówi jak jest z tymi oszustami i nie płaćcie im. ja też sie bałam ze pobierak coś zrobi ale już sie nie boje.
adsadsa / 83.29.223.* / 2010-10-08 17:11
ja to sie tym nie przejmuje :P dzieki wam jeszce raz wielkie dziek:*
dadsdsa / 83.29.223.* / 2010-10-07 22:38
http://proca.pl/podpis/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl/1/1 petycja dotyczaca zamkniecia pobieraczka
kasadanowiewr / 83.29.223.* / 2010-10-07 22:42
a wtej petycji to mege podac fałszywe dane? np jak mam na imie kuba do dac rafał i miasto np krakow i tyle??
polakos / 83.29.223.* / 2010-10-08 14:59
ROZWALACIE MNIE! chodzi tylko oto aby wyrazic liczbe niezadowolonych internautów dzieki pobierakowi moze podac imie rab a nazwisko kol miejscowosc ghj i po krzyku
tvister / 78.131.189.* / 2010-10-07 18:05
Ja też zarejestrowałem się u nich i dostałem wezwanie do zapłaty.Poczytałem jednak wcześniej różne komentarze co do tego i spróbowałem NIE ZAPŁACIĆ.Dostałem chyba ze 3 e-maile,ostatni nawet z sądownym wezwaniem do zapłaty:)Olałem to tak jak i poprzednie i na tym skończyły się wiadomości od Pobieraczka.Jednym słowem to oszustwo.Liczą na wystraszonych klientów którzy jednak zapłacą.A więc ludziska:NIC NIE ODPISUJCIE I NIC NIE PŁAĆCIE!!!!!!Szkoda tylko że w naszym pięknym kraju niemożna tak po prostu ukrócić takich praktyk.Pozdrawiam wszystkich "zastraszanych"
gifdl / 83.2.175.* / 2010-10-07 19:36
Szanowna Pani,

Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych osobowych, w tym również wieku osoby rejestrującej się. System informatyczny, dokonujący rejestracji, automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób niepełnoletnich. W związku z Pani stwierdzeniem, iż jest Pani osobą małoletnią oraz w związku z faktem, że rejestracja została skutecznie dokonana, należy stwierdzić, iż w trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku braku dalszego opłacenia usługi, zaistniałą sytuację uznamy jako próbę wyłudzenia usługi. Konsekwencją tego będzie złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o całej sprawie Sądu rodzinnego i opiekuńczego.

Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun prawny.

Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.

Prosimy zatem o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32 Pani opiekuna prawnego.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
przyszlo mi cos takiego co teraz?
poszkodowany nr.x / 94.231.62.* / 2010-10-07 21:05
Firma działająca nielegalnie, można ich oskarżyć o próbę wyłudzenia pieniędzy od wszystkich poszkodowanych internautów. Ale żeby to zadziałało większość powinna się w zaangażować w dochodzenie swoich praw.
poszkodowany nrx / 94.231.62.* / 2010-10-07 21:04
Firma działająca nielegalnie, można ich oskarżyć o próbę wyłudzenia pieniędzy od wszystkich poszkodowanych internautów. Ale żeby to zadziałało większość powinna się w zaangażować w dochodzenie swoich praw.
guma1 / 95.49.88.* / 2010-10-07 20:12
gifdl- jak to co teraz - NIC. Jest to odpowiedż pobieraka na Twój mail że jesteś nieletnia - dlatego nie należy nic do nich pisać bo takie coś się dostanie .
Są to brednie - od kiedy rejestracja na dane fałszywe jest przestępstwem ??? Przecież rejestracja na dane nieprawdziwe jest zgodne z prawem !!!!
Od kiedy usługodawca informuje klienta jakie grożą mu sankcje gdy nie zapłaci ???
Od kiedy feruje wyroki i decyduje o paragrafie z kodeksu karnego oraz o wymiarze kary ????
Od kiedy można wyłudzić coś co jest dostępne PO ZAPŁACIE ???????
Od kiedy dostawca internetu może powiadomić usługodawcę o danych odbiorcy internetu ???
Od kiedy ustalenie komputera z którego była rejestracja wskazuje jednoznacznie kto się rejestrował ???
Wyrzuć to do kosza , nic im nie odpisuj i po krzyku.
asddsa / 83.29.214.* / 2010-10-07 20:20
na miłosc boska poco do nich piszecie !!! i tak nic wam nie zrobia a te ich pisma sa smieszne naprawde smieszne, pewnie dali ci " ostatnia"szanse w 3 emailu jednak stwierdzili ze masz jeszcze jedna szansne na zapłate, co sie rzuca w oczy ? nie podali ci do kiedy masz zaplacic:D smiejcie sie z nich !!!
gifdl / 83.2.175.* / 2010-10-07 20:17
tylko to naprawde jest groxne mio rodzice nie moga o tym wiedziec. ty tez dostales/łas takiego meila?
gifdl / 83.2.175.* / 2010-10-07 20:23
to w takim razie dzieki mam nadzieje ze to naprawde TYLKO groźby i nic więcej bo będzie masakra :)
guma1 / 95.49.88.* / 2010-10-07 20:43
Nie dostałem takiego maila bo jestem dorosły , podałem dane prawdziwe , było to ponad 15 miesięcy temu , i nic do nich nie pisałem - bo po co skoro umowy nie istnieją ??? Trzy maile i spokój - więc powtórzę za asddsa - PO CO DO NICH PISZECIE ???????????
guma1 / 213.76.128.* / 2010-10-07 06:47
basiulka20 - najciekawsze jest to by mieć spokój nic robić nie musisz . Sorry - a raczej musisz wyrzucić te trzy maile i po kłopocie. Proste - bardzo proste i może tak trudno w to uwierzyć . Ale sprawdzone - i działa.
Jeszcze jedno - tak do wszystkich. Niestety jak widzę dużo złego w tej sprawie zrobiły Urzędy Konsumenckie . Niestety tak jest . Od samego początku padały z ust rzeczników / niektórych rzecz jasna / brednie które po po prostu były powalające. Brednie że wszystko ok i płacić trzeba / lipiec 2009 roku / , teraz znowu że niech ludzie piszą jakieś wypowiedzenia - a jakie - nie wiedzą tylko dla świętego spokoju , karzą pisać wypowiedzenia osobom nieletnim i tym co podały dane fałszywe a już szczytem jest pisanie wypowiedzeń umów zawartych na numer IP komputera - i to wszystko w obliczu decyzji że - pobierak wprowadza w błąd czyli oszukuje !!!!!!!!!!! A pobierak sobie nic nie robi - nic bo ma serwery z których ślą te durnoty zwane jakimiś wezwaniami , zatrudniają jakiś przymułów których zadaniem jest odpisywanie tym co UOKiK uwierzyli i ślą wypowiedzenia czegoś co - NIE ISTNIEJE . Aha - pobierak jeszcze liczy kasę oczywiście odkładając sumkę z tego co ludzie im zapłacą na ewentualną jakąś kolejną karę - i ŚMIEJĄ SIĘ W GŁOS z naszego kochanego UOKiK - bo dzięki ich bredniom i braku stanowczej reakcji na jawne łamanie prawa - ludzie nadal się rejestrują - na nieszczęście niektórzy płacą na tych cwaniaków a raczej na ich dostatnie złodziejskie życie . I - nic nie robią - bo nie mogą / bo umowy nie istnieją / i nie muszą , tylko straszą nic nie znaczącymi mailami a ludzie sami im kasę oddadzą .
Czas najwyższy otrząsnąć się z tego , czas najwyższy przestać roztrząsać się nad czymś co nie istnieje a raczej istnieje w wyobrażni niektórych osób BO POBIERAK TAK POWIEDZIAŁ !!!!!! Pobierak dużo mówi a raczej straszy - a co zrobił , co zrobił od prawie dwóch lat od początku swojej działalności - oprócz tego że nabrał tysiące ludzi i - kpią ze wszystkiego ? Ale jeśli ma się za przeciwnika nieudolnych urzędasów z Urzędów Konsumenckich - przestaje to dziwić . Jak długo to potrwa ? Tak długo jak ci urzędasy na to pozwolą - a pozwalają nie podejmując stanowczych i natychmiastowych reakcji - i opowiadając ludziom o jakiś umowach - potęgują tylko obawy - bezpodstawne obawy. FAKTY - fakty mówią same za siebie .
m.arcjanna / 83.238.182.* / 2010-10-12 15:51
http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0&feature=related
tu macie wszystko jasne:)
edd / 2010-10-07 17:28
jeśli ktoś ma problem z pobieraczkiem to chętnie pomoge piszcie na gg 7563781
guma1 / 95.49.88.* / 2010-10-07 17:43
Myślę że tu wszyscy są uświadomieni tym bardziej że mają to ZA DARMO - a przecież ty chcesz pomóc ale nie za darmo - prawda ? A w czym chcesz pomóc ? W zlikwidowaniu kont które nie istnieją ? Kiedyś pisałem że - nawet pracownicy pobieraka chwytają się takich metod - zlikwidowanie konta za jedyne dwie dychy. No cóż - zawsze znajdzie się ktoś kto chce coś ugrać - kosztem niewiedzy innych . Ale - my to już znamy - bo co chwilę pokazuje się taki pomocnik . Ale - żaden nie napisał a raczej nie zamieścił cennika takiej usługi - a za co płacić skoro tu na forum wszystko jest - za darmo ?????
edd / 2010-10-07 17:47
guma ja właśnie za darmo chce pomóc bo też padłam ofiarą pobieraczka i pisalam z wieloma osobami na ten temat i mi pomogli wiec ja chce zrobic to samo pozdro
guma1 / 95.49.88.* / 2010-10-07 18:11
edd- to super - wybacz ale zbyt dużo było jakiś cwaniaczków co to niby chcieli pomóc a tak naprawdę chcieli jakiejś kasy. Jeszcze raz przepraszam i - również pozdrawiam .
edd / 2010-10-07 20:42
ok ja sie nie gniewam każdy sie boi i wcale sie nie dziwie ja bardzo sie balam ze coś mi grozi ale znalazlam tu na forum osobe ktora mi pomogla i wytłumaczyła wszystko co i jak i ja też chce w taki sposob pomagać żeby ludzie nie płacili
basiulka20 / 79.163.221.* / 2010-10-07 11:58
guma1: super zrobie tak jak piszesz powolam sie na twoj sposob ale powiem tyle dzwonilam pod ten bezplatny numer 800800008 i pewnie Pan mi powiedzial zebym wyslala odmowe do nich ze nie korzystalam z ich uslug i nie mam zamiaru korzystac wiec wyslac im to czy nie czy poprostu jak juz to zrobilam usunelam kazda ich wiadomosc a i macie racje umowa powinna byc na papierze i wyslana poczta do mnie lub jakims przedstawicielem a ja nic nie podpisywalam nic do mnie nie doszlo choc podalam prawdziwe dane i co z tym fantem zrobic ?? olac to czy wyslac ta odmowe??
pozdrawiam i odpiszcie
guma1 / 95.49.88.* / 2010-10-07 16:31
Basiu- nie ma to sensu. Zadam Ci pytanie . Które dane są prawdziwe ?

Kaczor Donald , Kaczoland , ulica ptasia 13
Robert Kowalski , Kraków , ul Smocza 34

Zapewne powiesz - te drugie , a ja Ci powiem że nie masz racji . Bo o ile pe pierwsze nie budzą żadnej wątpliwości że są fałszywe , to te drugie teraz wymyśliłem przed napisaniem tych słów . I mają podstawową wspólną cechę - są nieprawdziwe i tak naprawdę niczym się nie różnią . Te drugie dane wyglądają bardzo prawdopodobnie - może ktoś taki istnieje - ale jeśli tego nie sprawdzisz - to skąd możesz wiedzieć ? A jeśli taki ktoś istnieje - to skąd pewność że ktoś pod tą osobę się nie podszył ??? A nawet jeśli taki ktoś wyśle jakieś odstąpienie od czegoś - to skąd wiadomo że - właśnie nie napisał ktoś kto pod tą osobę się podszył ??/
Również adresy mail są zakładane na dane tupu : Baltazar Gąbka , hasło login - i już.
I wyobraż sobie że masz firmę , podobną do pobieraka - czy wyobrażasz sobie zamówienie jakiś pakietów którymi chcesz handlować dla osobnika co podał dane - Kaczor Donald czy Struś Pędziwiatr itp????? Czy zainwestowała byś SWOJE PIENIĄDZE by zamówić jakiś pakiet na takie dane???? A przecież - pobierak już po 4 godz od upływu tego darmowego okresu pisze - zawarliśmy umowę , kupiliśmy dla ciebie pakiety . A skąd niby mieli by wiedzieć że każde z nas nie powie NIE za minutę dwunasta ????? I gdy mówią o zakupie pakietów - to oznacza że musieli by wydać - miliony złotych !!!!!!!!! MILIONY ZŁOTYCH musiał by pobierak zainwestować dla klienta o danych fałszywych - fałszywych bo BO NIE POTWIERDZIŁ JEGO DANYCH PISEMNIE W OPARCIU O DANE Z DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI . Wiecie - trzeba być naprawdę cofniętym by wierzyć w brednie o jakiś pakietach . A skoro ich nie ma - to za co mamy płacić ???? Powiem tylko tyle - jeśli ktoś zawrze jakąś umowę a nie otrzyma świadczenia - może się na nich wypiąć - na każdego usługodawcę .- bo najpierw usługa , bo usługodawca ma 30 dni na uruchomienie usługi - BEZ WZGLĘDU NA TO CZY KTOŚ ZAPŁACIŁ CZY NIE !!!!!!!! Jeśli tego nie zrobi - nic nie wskóra.
Czy wypowiadać - jeśli chcesz otrzymać kłamliwą odpowiedż - to pisz - ja wiem że to nie ma sensu. A nie ma sensu - bo i umów nie ma - tak po prostu.
basiulka20 / 79.163.203.* / 2010-10-07 17:12
guma1:ok nie bede nic robic oleje ich bo nic nie dostalam zebym cos podpisywala i odsylala niech sie wala na ryj dzieki:D
wwx / 95.49.142.* / 2010-10-15 05:06
podawac linki na Gadu-G w opisach , do tego forum ,pozdrawiam Wiesław
xxxx men / 79.189.181.* / 2010-10-06 22:33
Te frajerzy z pobieraczka mogą mi jedynie loda zrobić hahahahaha
guma1 / 213.76.128.* / 2010-10-06 07:06
k-m - cześć - widzisz , jest w Tobie lęk bo - trudno jest Ci w to uwierzyć że - to jest tak proste , że wystarczy nic nie robić by - mieć ich z głowy. A - tak jest - ogromna większość wie o czym mówię - bo tak zrobiła i teraz - nie zaprzątają sobie nimi głowy . Piszesz - podałaś dane prawdziwe - a kto o tym wie - oprócz Ciebie ? Przecież tu jest potrzebna listowna weryfikacja danych by stwierdzić kto jakąś umowę zawarł . I zauważ - co innego jest twierdzenie że jakieś umowy są - a całkiem co innego to udowodnić . Jak zapewne wiesz - leci 16 miesiąc od mojej pierwszej rejestracji NA DANE PRAWDZIWE - I NIC SIĘ NIE DZIEJE . Bo oprócz tego że pobierak nie wie kim jestem - to umowy nie istnieją . Ja jestem o tym przekonany - i dopóki nikt mi nie udowodni że jest inaczej - to ja mam rację . I mam ją - nie dlatego że tak twierdzę bo tak jest mi wygodniej ale - bo tak stanowi ustawa " elektroniczna " . UOKiK twierdzi - "zazwyczaj" rejestracja w necie oznacza zawarcie umowy - dlatego mówią o wypowiadaniu tego czegoś - dla świętego spokoju. Mają prawo tak twierdzić ale - przecież to są bzdury. Bo zazwyczaj - czyli w większości przypadków tak się dzieje a skoro tak - to tych umów muszą być TYSIĄCE - tak , umów zawieranych jak u pobieraka zgodnie z tym co twierdzi UOKiK - MUSZĄ BYĆ TYSIĄCE jak nie setki tysięcy - bo jest ich większość . A - kto tak zawiera umowy , czy znasz jakiegoś usługodawcę zawierającego płatną usługę w internecie poprzez rejestrację ? Próżny Twój trud - nie szukaj bo zapewniam Cię że nie znajdziesz takiego - bo nie zezwala na to ustawa " elektroniczna " . UOKiK może coś mówić , może mówić że coś istnieje - ale czy jest w stanie to udowodnić , czy jest w stanie udowodnić istnienia tak zawieranych umów w internecie ? Powiem szczerze - śmiech na sali - tylko się kompromitują a pobierak na tym korzysta. Spoko - nie mogą istnieć tak zawierany umowy - jeśli ktoś twierdzi inaczej - niech to UDOWODNI.
Słuchaj - jak widzę dostałaś trzeciego i ostatniego maila . Wyrzuć to do kosza i nie zaprzątaj sobie mini głowy . Ja tak zrobiłem w oparciu o zapisy prawne - i nic się nie dzieje - bo dziać nie może . Pozdrawiam
synagoga / 78.8.76.* / 2010-10-08 11:23
Wszyscy czytają to co piszesz a i tak mają stracha.CZY NA SERIO NIKT NIE BYŁ NA S

PRAWIE W SĄDZIE?przecież nie mogę nie spać każdej nocy z powodu złodzieja i oszusta.
Czy żaden prawnik nie może nam pomóc grupowo skoro jest nas aż tylu.Cóż mi po programach i ich ukaraniu jeśli jawnie nadal kradną i straszą
lek_na _całe_zło / 95.50.5.* / 2010-10-06 14:27
Witam. Moim skromnym zdaniem serwis pobieraczek.pl powstał w celu zdobycia danych osobowych osób z niego korzystających. Proszę zwrócić uwagę na fakt ,że już na etapie tzw testowania portal wymaga wpisania wyczerpujących danych osobowych. Chcąc zrezygnować z usługi musimy wysłać stosowny mail z .... danymi osobowymi. Jeśli zapłacimy i dostąpimy "zaszczytu" korzystania z zasobów portalu ...ktoś dokładnie sprawdzi i zanotuje jakie treści nas interesują. Jaki z tego wniosek ? Portal zbiera dane osobowe i to te najcenniejsze,powiązane z profilem psychologicznym użytkownika !!! Zadajmy sobie pytanie w jaki sposób najlepiej sprawdzić jakie predyspozycje ma klient internetu ? Najlepiej postawić go w stresującej sytuacji... Myślę ,że właściciele portalu z pełną świadomością wpuszczają swoich klientów w maliny, potem obserwują ich zachowania i reakcje na przesyłaną korespondencję. Jedni klienci nie negocjują z oszustami , tacy zapewne nie rokują nadziei na "dobrego" klienta portalu pobieraczko-podobnego... Inni miękną , próbują negocjować, jeszcze inni płacą dla świętego spokoju. Z całego zamieszania powstaje baza wiedzy o kliencie , jego charakterze , upodobaniach itp. Być może cieszący się złą sławą pobieraczek zniknie niebawem z internetu, ale na pewno spełni swoje zadanie, pozostawi po sobie bazę bezcennych danych do wykorzystania. Nie zdziwi mnie taka sytuacja.. pewnego pięknego dnia użytkownicy internetu zaczną dostawać oferty z internetu na usługi, towary itp itd. Stwierdzą z zadowoleniem ,że te oferty są bardzo "trafione". Poczują się zapewne wyjątkowo ale tylko nieliczni wspomną epizod z wybieraczkiem. Wniosek końcowy , nie szastajmy swoimi danymi osobowymi, nie dajmy sobą manipulować bo ktoś w bezwzględny sposób wykorzysta nasze słabości... Pozdrawiam.
Isabelle_85 / 83.145.158.* / 2010-10-06 09:02
a jaki jest trzeci mail,bo ja doslalam drugiego,chociaz wcale nie zalogowalam sie na tej stronie?
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-06 18:01
trzeci jest już ostateczny, bardzo groźny i przedsądowy. Strach się bać
Adams0801 / 2010-10-06 10:23
3 mail jest taki -


Szanowny Panie

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 13.09.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:


Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 13.09.2010 to 85.89.185.166. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - adams08@tlen.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=iJZ%2Bjir3Keh%2BLLrE637t

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Adams0801 / 2010-10-06 08:04
Dzięki guma1 uspokoiłem się widzę że też miałaś z nimi problem dzięki!!
Czyli że jak napisali mi że mam 3 dni to to jest już ostatni mail od nich będzie już spokój ?????

Pozdrawiam wszystkich będzie dobrze bo tak musi być!!!!!
Adams0801 / 2010-10-06 08:04
Dzięki guma1 uspokoiłem się widzę że też miałaś z nimi problem dzięki!!
Czyli że jak napisali mi że mam 3 dni to to jest już ostatni mail od nich będzie już spokój ?????

Pozdrawiam wszystkich będzie dobrze bo tak musi być!!!!!
mucha21 / 83.1.183.* / 2010-10-10 14:09
to w koncu moga cos mi zrobic musze im to zaplacic
guma1 / 83.24.67.* / 2010-10-10 15:02
mucha21- oczywiście że nic Ci zrobić nie mogą i nic nie musisz płacić jak każde z nas .
guma1 / 83.6.21.* / 2010-10-05 20:46
bielik18 , Adams0801 i inni - zrozumcie że te maile ślą automaty , że te maile mają Was nastraszyć a wręcz przerazić i zmusić do zapłaty - za nic.
KAŻDY - powtarzam - KAŻDY z nas dostał te maile w ilości trzech sztuk - jeśli się im nic nie pisało - bo jakaś wiadomość im wysłana spowoduje odpowiedż - kolejne bzdury.
Poczytajcie wcześniejsze wpisy - one DOTYCZĄ WSZYSTKICH - bo wszyscy są w takiej samej sytuacji , bo żadnych umów nie ma .
Proszę - trochę własnej inicjatywy .
NIE WOLNO PŁACIĆ POBIERAKOWI JAKIŚ PIENIĘDZY - NIE WOLNO !!!!!!!!!!!
Jaśniej chyba już nie można powiedzieć - płacić czy nie .
k-m / 83.5.64.* / 2010-10-05 23:48
witam was.mam ten sam problem.dzis mija trzeci dzien po otrzymaniu przeze mnie maila z trescia,, przedsadowe wezwanie,, co mam teraz robic?czytam te wasze wpisy i troche sie uspokajam ale nadal jest we mnie lek, bo podalam prawdziwe dane.widze ze osoba- guma 1 zna sie na tym i radzi olac to. gdybym dostala cos wiecej napisze do was z prosba o pomoc ale mam nadzieje ze nic juz nie beda pisac :( pozdro dla wszystkich . buzki :*
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-06 01:19
k-m, teraz już będziesz miała spokój. To był ostatni mail od nich (chyba, że jeszcze coś nowego wymyślą, ale wątpię). Ale o żadnym konkretnym działaniu ze strony pobieraczka nie ma mowy, oni ograniczają się tylko do wysyłania maili (i ewentualnego odpisywania na listy polecone)
saddsadsa / 83.29.229.* / 2010-10-05 22:24
no poprostu nie przejmowac sie i tyle nie zaracac sobie głowy jakimis wypowiedzeniami umowy bo takich nie ma
Bambusek;) / 82.143.150.* / 2010-10-05 15:56
Kodeks Karny:
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Myśle, że wystarczy,
nie ma co srać, bo już i tak mocno śmierdzi:) buziaczki:*
kłopotka / 62.93.47.* / 2010-10-05 21:25
i co to ma znaczyc ze trzeba im kase zapłacic???? maja moj nr IP czy mam sie czegos obawiac czy nie??? dostałam wiadomosc ze mam3dni do zapłaty. a jak mam im napisac o wypowiedzeniu umowy??? prosze o pomoc
guma1 / 83.6.21.* / 2010-10-05 21:28
A po co chcesz coś im pisać - skoro nic pisać nie musisz????
bielik18 / 83.24.170.* / 2010-10-05 20:38
nie chce płacić im tyle kasy za nic. ani razu nie skorzystałem z ich usług a mimo to wygrażaja się mi. co mam robić
Adams0801 / 2010-10-05 20:34
Czyli że płacić czy nie ??? W moim przypadku też podałem prawdziwe dane napisali mi w mailu też że wysyłają pozew sądowy jak nie wpłacę kwotu w upływie 3 dni więc co robić ??
Czy wam też napisali że wysyłają pozew jeśli nie wpłacicie kwoty do 3 dni ??? Pomocy co robić !!!!!!!!! NIE WIEM TROCHE SIĘ BOJE POMOCY !!!!!!!!!!!!!!
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-05 21:29
A MNIE OLALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(((((((((((((((((( Minął termin 5dniowy a wezwanie przed sądowego jak nie było ta nie ma :(((( Napisałem im wcześniej że już wiem o co chodzi ze sprawidzalem fora internetowe, reportaż TV (linka wrzucilem tutaj) i w zwiazku z tym nie zaplace. No chyba ze jeszcze mi daja szanse...Albo modyfikują to wezwanie przedsądowe...
guma1 / 83.6.21.* / 2010-10-05 22:28
marek9898 - tu różnie bywa - raz piszą tego ostatniego maila po 5 dniach - a raz po prawie dwóch miesiącach . Spoko - doczekasz się tego co Ci się należy - czyli przygłupiastego maila o nazwie - przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jak wszyscy - to wszyscy.
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-05 23:00
aha no dzięki za info. Bo już myślałem, że jestem jakiś gorszy
zakłopotana / 78.8.226.* / 2010-10-05 16:54
witam. mam ten sam problem co i wy. weszlam na ich strone i sie zarejestrowałam. raz pisali ze mam 7 dni do zaplaty, potem 5 a teraz juz 3 dni.niewiem co mam robić bo w moim przypadku podałam prawdziwe dane.pisałam do nich by wylogowali moj adres mailowy ze swoich danych bo nie korzystalam z ich usługi i nie mam zamiaru.niewiem czy nadal do nich pisać i ich blagac czy co? czy płacić. cholernie sie boje. plis pomocy.

Najnowsze wpisy