Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
wedrowny polak / 87.116.234.* / 2010-10-05 13:39
Witam pisalem na tym forum jakis czas temu. Wtedy pszyslali mi ze mam 3 dni do zaplaty. Oczywiscie nie zaplacilem bo za co ?? od tej pory nic od nich nie dostalem wiec mam spokoj widac jak strasz i naciagaj ludzi . dzieki . nie przejmowac sie
Adams0801 / 2010-10-05 10:24
Ja właśnie dzisiaj otrzymałem maila z zawiadomieniem ze mam jeszcze 3 dni na zapłatę jeśli nie to sąd co mam robić płacić ja oczywiście uważam że nie ale jak mnie podadzą do sądu albo naślą komornika !!!?????????? Co robić pomocy !!!
___adam___ / 84.38.160.* / 2010-10-04 23:02
Petycja o zamknięcie pobieraczka juz przeszło 12700 podpisów może warto sie dopisać ?
podaje link:
http://proca.pl/podpis/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl/1/1
kolosek / 83.29.227.* / 2010-10-04 20:14
wiecie co nie taki srak straszny jak go.... nie zaplace im :P dzieki guma no i pozostałym tez !
kolosek / 83.29.227.* / 2010-10-04 20:15
no im nic nie bede wypowiadal czy cos !
maciek112 / 83.9.187.* / 2010-10-04 18:56
mój ojciec jeszcze nic nie dostał od nich,ktoś pytał jak zareagował na to co zrobiłem,stwierdził ,że popełniał większe głupoty w moim wieku a nie było tyle pokus .
pismo pisał prawnik ,który opiekuje się sprawami rodziny i oni (pobieraczek)nic nie są w stanie zrobic nawet jak bym miał 18 lat i podał prawdziwe dane .sprawa totalnie nie opłacalana dlatego nie wysyłają nawet drukowanych umów ,a powinni bo unas podpis elektroniczny czy coś takiego jeszcze raczkuje co kolwiek to znaczy -podsłuchałem więc nie wiem dokładnie.
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-04 23:35
Znaczy się możesz zawrzeć umowę bez podpisu i bez potwierdzenia na piśmie. Jak np. kupujesz na allegro to zawierasz umowę kupna sprzedaży. Tyle że tam w odróżnieniu do pobieraczka jest jasno napisane ze jak naciśniesz przycisk "kupuj" to zawierasz tę umowę. A z ciekawości... Bo UOKIK uważa, że w pobieraczek wporwadza w błąd bo "chowa" informacje ze rejestracja tj. zaakceptowanie regulaminu jest równoznaczne z zawarciem umowy. Ale tak z ciekawości - czy umowę można w ogole zawszrzec tak posrednio ze nie podpisuje sie bądź nie "kilkam sie" pod umową tylko pod regulaminem ktory w jednym swych punktow ma ze zawieramy umowe? Proszę o prawniczą odpowiedz. To tak abstrachując bo bez wzgledu na wszystko POBIERACZEK DO NIKOGO SIE NIE DOCZEPI
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-05 01:39
No właśnie w tym całe sedno. Pobieraczek świadczy 2 rodzaje usług: bezpłatną z limitem jakimśtam, trwającą 10 dni, oraz płatne, z większym limitem, trwające dłużej. Poprzez rejestrację zawieramy umowę (sic!) na bezpłatną usługę. Po 10 dniach umowa się kończy. Jak każdą umowę zawartą zdalnie, możemy tą umowę o darmowym dostępie wymówić w ciągu 10 dni. Chociaż w tym wypadku to nie ma sensu, bo i tak to jest bezpłatne i do niczego nas nie zobowiązuje. Z punktu widzenia prawa nasza umowa z pobieraczkiem kończy się po 10 dniach od rejestracji.
Zgodnie z prawem i regulaminem pobieraczka (tej jego skromnej części zgodnej z ustawą), po 10 dniach mamy prawo zawrzeć NOWĄ UMOWĘ, tym razem na świadczenie innej(!), płatnej usługi na określony termin. Kto chce, może taką umowę zawrzeć, a kto nie chce, ten nie musi i żaden wpis w regulaminie pobieraczka go do tego nie może zobowiązywać. Taki zapis jest sprzeczny z prawem. Czyli zapis, zgodnie z którym jedna umowa przechodzi automatycznie w inną, jest niezgodny z prawem. Co ważne, nawet jakbyśmy po 10 dniach zawarli nową umowę wykupując usługę pobieraczek5, to mamy ZNOWU 10 dni na odstąpienie od niej i pobieraczek będzie musiał zwrócić całą zapłaconą kasę.
Ponieważ jednak osoby płacące działały pod wpływem wprowadzenia w błąd przez pobieraczka, więc nawet jak zapłaciły, to mogą w ciągu roku wymówić umowę (zapłacenie można tu traktować jak zawarcie umowy na usługę, za którą się zapłąciło) i żądać zwrócenia całej zapłaconej sumy (nie jestem pewien czy wraz z odsetkami ustawowymi).
Czy jest tu sprzeczność z tym co pisałem wielokrotnie, że umowy nie istnieją? Otóż nie ma. Bo po 10 dniach, kończy się nam umowa na usługę darmową, a jeśli nie zapłaciliśmy, to NIE ZAWARLIŚMY UMOWY na usługę płatną.
Wniosek: pobieraczek kłamie, działa niezgodnie z prawem i nic im nie mamy płacić.
nowy444 / 83.29.227.* / 2010-10-04 19:23
no dokładnie nic nikomu nie zrobi ten pobierak nic nie trzeba wypowiadac rozwiazywac umow itp.przynajmniej takie jest moje zdanie!
guma1 / 95.49.25.* / 2010-10-04 19:43
nowy444- I masz rację - sam nie wiesz jak bardzo.
UOKiK mówiąc o umowach tylko się ośmiesza - ale mnie to nie dziwi , od początku sprawy mówili i mówią takie brednie że - to wręcz powinno być karalne.
polakos / 83.29.205.* / 2010-10-02 20:49
przeciez srak nikomu nic nie zrobi zrozumcie to bez wzg czy masz 10 czy 100 lat czy masz dzieci czy nie czy zrobiłes to ty(załozenie konta) czy ktos inny czy podałes prawdzie dane lub nie prawdziwe czy zrobiłes to w domu czy w pracy itp zrozumcie to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
aagagaaa / 85.89.175.* / 2010-10-04 13:53
Pisałam na tym forum bodajże w kwietniu...
Widzę że ludzie dalej mają problemy...
Ja mam już spokój i nikomu nie radzę wysyłać im pieniędzy.
To oszuści. Nie dajcie się nabrać.
Mi wysłali tylko dwa maile zaraz po "okresie próbnym" bym zapłaciła, a kolejny był że jak nie zapłacę to sąd itp. Odpisałam im że rezygnuję z ich szanownych usług i od tego czasu cisze ;]
uilhj / 83.29.205.* / 2010-10-03 20:35
ja mam takie pytanie nie trzeba nic im wypowiadac??(tak chce sie upewnic)
karolka22 / 79.191.129.* / 2010-10-03 10:47
ja dostałam wczoraj email i sie wystraszyłam ....podałam tam nie prawdziwe dane i sie obawiam....chciałabym wpłacic i juz o tym nie myslec mimo iz wiem ze to oszusci...ale chce miec swiety spokoj... prosze mi powiedzcie jak mam wpłacic skoro maja moje fałszywe dane...
straho / 89.79.207.* / 2010-10-03 18:40
Jak chcesz o tym nie myśleć to poprostu olej to. Świety spokój bedziesz mieć jak będziesz kasowac a nie czytać maile od nich. Napisza jeszcze pare razy ze masz 7 dni potem 5 dni a na koncu ze masz 3 dni na zapłate :D a potem juz przestaną. Niestety do mnie juz nie piszą a fajnie było :P Bo takie głupoty sa w ich mailach ze głowa mała.

pozdrawiam i całym sercem i dusza j**** pobieraczka.
polakos / 83.29.205.* / 2010-10-03 16:34
spoko nic ci nie zrobia zaufaj nam!! aby sie upewnic zapytaj swojego nauczyciela informatykion powie ci to samo co my!!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-03 14:47
karolka22, dostaniesz od nich w sumie 3 zastraszające maile i na tym sprawa się skończy. Wystarczy je skasować i problem z głowy. W mailach od nich są same kłamstwa.
Nie płać tym oszustom, nie przykładaj ręki do zła. Oni na prawdę nic Ci nie zrobią.
guma1 / 83.31.49.* / 2010-10-03 12:08
karolka22 - nie jest mądre to co robisz. Jesteś dzieckiem więc - za co masz płacić skoro dzieci umów zawierać nie mogą ? Piszę dzieckiem - ale jeśli nie , jeśli jesteś osobą pełnoletnią / bo na pewno nie dorosłą / - to nie wyobrażam sobie Twojej dalszej egzystencji - chyba tylko w czterech ścianach w domu czy mieszkaniu i ciągłym sprawdzaniu czy ktoś nie czai się w szafie.
Tu nikt nie udzieli Ci instruktarzu - jak zapłacić - bo to tak jakby pytać się księdza jak popełnić samobójstwo . Nie po to piszemy taki kawał czasu i udowadniamy że płacić nie należy a wręcz nie wolno - by teraz udzielać takich instruktarzy , . Przemyśl to proszę - nie wyrzucaj swoich pieniędzy - bo skoro wiesz że to są oszuści - to dlaczego nie tylko dajesz się okraść a sama chcesz im pieniądze dostarczyć ??????????
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-03 14:11
Dokładnie. Wiesz, Karolka, ja tak samo już byłem gotowy, zapłacić, już wchodziłem na stronę mojego banku, ale sobie myślę... A wezmę sprawdze jeszcze co ludzie w necie piszą. I właśnie po to ludzie tutaj poświęcają swój czas na tłumaczenie i uspokajanie ludzi żeby oszustom nie napychać kieszeni. Być może potrzebujesz więcej zapewnień, ale to prześledź posty na tym forum, sprawdż też inne, wejddź na youtube i wpisz "pobieraczek". To zobaczysz, że nie warto płacić. A jak Ty zapłacisz to narobisz stresu kolejnym osobom, bo im więcej osób przyczyni się do ich istnienia, tym więcej później będzie popadało w nerwicę. Dla leniwych, wkleję jeszcze raz: http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0
karolka22 / 79.191.67.* / 2010-10-03 21:43
guma1.....nie jestem dzieckiem mam 22 l...i boje sie mimo iz czytam ze nic mi nie zrobia...nikt oprocz siostry nie wie ze sie w to wpakowałam i chce by tak zostało ....bo w koncu to ja sie rejestrowałam na swoim laptopie i podałam fałszywe dane ....nie wiedziałam jednak ze to na tym polega...szukałam czegos i chwile to trwało jak sie rejestrowałam a potem nic nie sciagnełam(przynajmniej nie pamietam) i zapomniałam o tej stronie i gdyby nie emaile od nich to bym nie wiedziała ze mi kaza płacic za to ze nie korzystałam z pobieraczka! a jest tu ktos kto dawno temu z pare miesiecy wstecz sie rejestrował i go nękali emailami i w koncu dali spokoj ?????
ela1253 / 2010-10-04 11:25
karolka22 - byłam taką samą naiwną dziewczyną (choć dużo straszą ) ja ty też dostawałam mejle strasząc paragrafami - ale po to jest internet i te FORUM by sobie odpowiedzieć na pytanie " płace czy nie" jeżeli chcesz zapłacić to po jakiego groma wchodzisz tu zawracasz głowę innym pytając jak to zrobić ? mając 22 lata jesteś dzieckiem i zachowujesz się jak dzieciak bez obrazy ....
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-03 23:45
Ku...wa... też tak mam ochotę zacząć. Przjerzyj forum i zajrzyj do tego cholernego linka na youtube (expres reporterow)!!!!!!!!!!! Masz tam wszystko oficjalnie jak nam nie ufasz!!!!!!!!!!! Jest czarno na bialym, pytanie do rzeczniczki policji, pytanie do rzecznika sądu w Gdańsku - NIC NIE ZGŁASZAJĄ, NIC NIE ROBIĄ BO SĄ OSZUSTAMI!!!! A TY JESTEŚ LENIWA, DZIECINNA I PŁAĆ JAK CHCESZ, TO BĘDZIE PODATEK OD GŁUPOTY!!!!
guma1 / 83.31.58.* / 2010-10-03 22:17
Ku .... wa - dziewczyno , kobieto czy jak Cię zwać !!!!!!!!!!!!!!!! Nie mów ile masz lat - bo tylko robisz sobie obciach . A od jakiego czasu tu ludziska piszą i jak myślisz - ilu z nich a raczej z nas - zamknęli w więzieniu ????????????????????????????
Wiesz - dzieci są bardziej od Ciebie odpowiedzialne - przykre to jest - ale to jest FAKT !!!!! Brak myślenia - już nie wspominam o samodzielnym ale - przecież coś tu piszemy i pomyśleć można - jak się chce . Ciągle ktoś coś pisze o jakimś wpakowaniu się - w coś . A w co ???? No w co ???? Bo ktoś nacisnął - REJESTRUJ ???????????????????
Zaraz na pewno ukarze się że - jestem taki - jakiś , że obrażam - ludzie - sami siebie obrażacie wypisując takie nie stworzone rzeczy !!!!!!!!!!!!! Kiedyś to napisałem -dawno tamu - myślałem że nie będę musiał powtarzać - ale jeśli ktoś tak bardzo się boi - to szpadel , ogródek za domem i - własnoręcznie się zakopać - tak by śladu nie było . A i wówczas uwaga - bo może pobierak był tam pierwszy !!!!!!!!!!
karolka22 / 79.185.249.* / 2010-10-05 21:43
sory ze tak was wkurzyłam ale wpadłam chyba w panike.ale spoko...juz mi przeszło bo dzwoniłam pod 800800008 i wiem co robic a szczególnie ze nie płacic...kazali mi odesłacx im na email ze zrywam umowe i mi przysłali taki tekst po angielsku i prosiłam o dokładne przetłamaczenie bo wiekszosc rozumie ale wolałabym dokładnie wiedziec co wymyslili ci oszusci .......This is an automated message sent from Pobieraczek.pl.

We received a message from you and for your convenience, we created an
issue that will be used by our staff to handle your message.

To add more information to this issue, simply reply to this email.
guma1 / 83.6.21.* / 2010-10-05 22:25
Dosłowne tłumaczenie :

. To jest automatyczna wiadomość wysłana z Pobieraczek.pl. Otrzymaliśmy wiadomość od Ciebie i dla Twojej wygody, stworzyliśmy problem, który będzie wykorzystywany przez naszych pracowników do obsługi wiadomości. Aby dodać więcej informacji na ten problem, wystarczy odpowiedzieć na ten e-mail.

Chyba wiesz co co chodzi ? Dostali , przyjęli , pomyślą jak Cie nastraszyć - to taka moja wolna interpretacja.
guma1 / 178.42.253.* / 2010-10-02 20:19
marek9898 - nic się nie zwróci - tam nic nie ma , nic co by miało jakąś wartość . I - nie ma znaczenia czy ktoś coś usiłował . Zgadza się - karalne jest ale UDOSTĘPNIANIE w necie jakiś plików a nie ich ściąganie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Np. eMule - przyznam że korzystam i - mówią że jest nielegalny - ale dlaczego ???? Nie dlatego że ktoś coś ściągnie - ale dlatego że ściągając coś z neta jednocześnie UDOSTĘPNIASZ INNYM CIĄGNIĘCIE PLIKÓW PRZEZ CIEBIE ZAPISANYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Więc jeśli już mówicie coś to dobrze by było gdybyście wiedzieli o czym - bo ktoś to przeczyta - prawda ???
guma1 / 178.42.253.* / 2010-10-02 19:50
lanka - szkoda Twoich pieniędzy - dziewczyno . Chciało by się tak powiedzieć za słowami piosenki - ci starsi wiedzą o co chodzi - tam było" łez ". No cóż - powiem tak - wpłacając pieniądze przedłużyłaś ich żywot - a przecież skoro przy rejestracji podałaś dane fałszywe to byłaś anonimowa . Czy tak żle Ci z tym było ?? A cóż takiego Ci zagrażało - oprócz tych głupich maili - skoro pobierak nie wiedział kim jesteś ??? Najgorsze piszesz - może najlepsze - a skąd pobierak ma wiedzieć - jeśli nawet podasz dane prawdziwe - tak nazywam się Anna Kowalska - że nią jesteś ??????????????????????????? Po czym pozna że - Ty to Ty skoro nie zweryfikował tych danych ????????????????????????????? Po czym - tak na logikę ??????????????Nawet papier czyli listowna odpowiedż nic nie daje - bo można podać adres dowolny - dlatego nikomu nic nie wysyłają - żadnych wezwań czy innych bredni . Bo tu trzeba dane POTWIERDZIĆ UMOWĄ W OPARCIU O np. DANE Z DOWODU OSOBISTEGO . Czy wreszcie to pojmiecie ?
Oddałaś swoją kasę - niepotrzebnie , oszustom i naciągaczom i jeszcze się stresujesz??? Przecież oni nic innego od Ciebie nie chcieli - tylko tej kasy . Chcesz sprawdzić ? - Podaj im swoje dane to co Ci odpiszą? Że - NIE WIEDZĄ KIM JESTEŚ I BYŚ PODAŁA MAIL - TO CI ODPISZĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie - litości - mail podstawą weryfikacji danych ???????????Mail założony na dane fałszywe bo prawo na to pozwala ????????????? Wiecie co ? Masakra - i jeszcze jakieś obawy po oddaniu kasy oszustom ????
Wybacz - muszę tak pisać by inni co to przeczytają trochę pomyśleli , by nie robili takich głupot i zastanowili się PRZED a nie PO. Teraz - teraz możesz tylko czekać na wyrok sądu konsumenckiego KTÓRY ICH ROZNIESIE . Tak - przekonacie się że tak będzie - tylko dobrze by było gdybyście mieli to za darmo - a nie za 94, 80 jak ci płacący .
lanka / 2010-10-02 16:50
Witam Was i proszę o dokładne informacje, dostałam maila w czwartek ze mam wplacic 94,80zl na konto pobieraczka, wystraszylam sie i wczoraj dokonalam wplaty.Najgorsze jest to ze podczas rejestracji podałam zupelnie falszywe dane a podczas dokonywania przelewu musialam podac prawdziwe(jestem pelnoletnia).Czy mogą mnie posądzić o oszustwo?pisalam do nich 3 maile z zapytaniem czy platnosci zostaly uregulowane ale nic nie pisza.Co mam robic?w tej sytuacji nie ma chyba sensu pisanie wypowiedzenia umowy, ani domagania sie zwrotu pieniedzy bo podalam falszywe dane.Nie wiem co z tym fantem zrobic.Chce zlikwidowac to konto i nie miec juz nic wspolnego z tymi oszustami.Prosze o pomoc ,swoje obawy kieruje szczegolnie do guma1 ktory widze ze ma o tym jakies pojecie.
sdads / 83.29.205.* / 2010-10-02 18:22
zapłać im jeszcze raz te 94,8zł i tka co roku do konca zycia bedziesz musiała płacic!(żart:P)
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-02 17:40
Nie-nad-eksplatujcie gumy1 ;) Temat jest już rozłożony na czynniki pierwsze podczas całej dyskusji. Choć jeszcze nikt sie nie zglaszal z konkretnie taką sytuacją, to uwazam ze skoro oni maja co chcieli to na pewno nie zgloszą. Ja nie wplacilem, podalem falszywe dane i tez nie zgloszą. A czemu? patrz niżej.
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-02 17:42
ps. Teraz już możesz wypowiedzieć umowę na nastepny rok i sprobuj choc troche wykorzystac ten rok teraz zeby troche Ci sie zwrocilo.
fdsfdsfds / 83.29.205.* / 2010-10-02 18:23
nie rozumiem zwróciło?? co masz na mysli a propo pobieraczek nie przedłuza "umów" wiec nic nie trzeba wypowiadac a nawet płacic!!
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-02 19:25
no, że jak pobierze troche jakiś plików to koszt się trochę "zwróci"... Ale lepiej oczywiście nie placic i udupić tę firmę. A ktoś wie jaki jest ciąg dalszy sprawy z wyrokiem 240 000 kary? Zaplacili, odwolali sie?Mieli tez zamiescic info na stronie w trybie natychmiastowej wykonalnosci (czyli przed rozpatrzeniem odwolania nawet) ale nic nie widać...
fdsfdsfds / 83.29.205.* / 2010-10-02 19:47
kochany marku sciagnac sie nic nie da a nawet jesli to lepiej nie sciagac kto wie czy cie nie sypnac za ściaganie plikow pirackich gdy ich czas bedzie dobiegał konca albo policja sama sie oto upomnie????wiem, jakie im wtedy dadza dane no ale ten ip albo email policji tylko POLICJI moze dac wiele takie jest moje zdanie.
guma1 / 95.49.32.* / 2010-10-02 15:53
marek9898 - Marku - nie , zmiana regulaminu nic im nie daje . To jest taka kosmetyka - UOKiK coś nakazał , nadał pewnym decyzjom klauzulę natychmiastowej wykonalności - i oni usiłują udowodnić że - dostosowali się do tego . A - przecież nie o to tu chodzi - tu chodzi - jak napisał UOKiK o zmianę praktyki - czyli dzień rejestracji nie może być dniem zawarcia umowy czyli - zapis o tym że '"zawarcie umowy realizowane jest poprzez rejestrację " - nie ma tu racji bytu. A jeśli tak jest , jeśli UOKiK nakazał zmianę tej praktyki - to umowy nie istnieją . Bo to jest niezgodne z prawem. A tego pobierak nie zmieni - bo to oznacza ich koniec - bez tego zapisu - POBIERAK NIE ISTNIEJE bo nie ma na co się w tych debilnych mailach powołać - a tak powołuje się na ten durnowaty regulamin . Ale - co innego wpisać to w bzdurny regulamin - a co innego udowodnić że jest to zgodne z prawem i to wyegzekwować . A nie jest - bo gdyby było - pobierak stosował by wszelkie metody dopuszczane przez prawo do wyegzekwowania należności . A nic nie robią - bo nie mogą , bo łamią prawo - bo SĄ OSZUSTAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
19sylwia882 / 109.196.117.* / 2010-10-07 12:46
ja tez dostalam wezwanie do zapłaty już2 po tym wysłałam im wiadość:

przepraszam bardzo ja żadnej usługi PŁATNEJ nie zamawiałam i nie
zamierzam za nią wam płacić jesteście bandą oszystów która straszy i
naciąga wiele ludzi! Prosze o usunięcia mojego konta i wszelkich danych
gdyż nie kożystałam z waszych usług!!


i jak narazie cisza
marta_17 / 91.146.208.* / 2010-10-07 17:38
Właśnie przeczytałam prawie wszystkie tutejsze wpisy i tez niestety dałam się wplątać w to całe świństwo pobieraczka. Jak do tej pory (do dzisiaj dokładnie) dostałam 2 maile, czyli wnioskując z tej rozmowy został mi jeszcze tylko 1 do otrzymania?
Szczerze mówiąc nadal się boję, może już mniej, po tym czego się dowiedziałam, ale jednak strach jest. Nikt o tym nie wie, że weszła na tę stronę i nie chcę, żeby się ktoś z moich bliskich dowiedział. Tak bardzo chciałabym wierzyć w to, że nic się nie stanie i będzie dobrze. Bo nie mniej to nie małe pieniądze są. Nie mam zamiaru im płacić, zwłaszcza, że nic z tej strony nie pobierałam.
guma1 / 95.49.88.* / 2010-10-07 17:56
Marto. Czyli że jak minie Ci prawie 16 miesięcy - jak u mnie to już będziesz spokojna ? Nie czekaj tak długo - dziś mówię że - nic Ci nie zrobią i nic nie zapłacisz. Dostaniesz jeszcze jednego maila - przedsądowe wezwanie do zapłaty - i po sprawie . I nie troszcz się bo nie masz czym . Nikt nie wie i się nie dowie jeśli sama im nie powiesz - a po co ??? Pobierak jest oszustem , nie powstał by się włóczyć po sądach - powstał by okradać ludzi - tych co dadzą się okraść . Ponad rok piszę o tym na forach - mają moje dane prawdziwe - a tak naprawdę nie wiedzą kim jestem . Tak jak o każdym co tam coś usiłowali . Więc - czy naprawdę jest się czym przejmować???? ?????
turkus / 87.205.160.* / 2010-10-02 15:14
Ja też dostałam wezwanie ale oczywiście nie płacę, miejmy nadzieje, ze nikt z forumowiczów tez nie będzie płacił. Zauwazyliście Państwo, ze ten pobieraczek nie ma adresu? Każda poważna firma ma adres nie tylko wirtualny, ci nawt podpisuja sie tylko pobieraczek. Maila pisze się na bok pobieraczek ale wysyłają do mnie noreply.pobieracvzek.
Nie można się nabrać na tych naciągaczy.
jadwiga50 / 87.205.160.* / 2010-10-02 15:12
Ja też dostałam wezwanie ale oczywiście nie płacę, miejmy nadzieje, ze nikt z forumowiczów tez nie będzie płacił. Zauwazyliście Państwo, ze ten pobieraczek nie ma adresu? Każda poważna firma ma adres nie tylko wirtualny, ci nawt podpisuja sie tylko pobieraczek. Maila pisze się na bok pobieraczek ale wysyłają do mnie noreply.pobieracvzek.
Nie można się nabrać na tych naciągaczy.
guma1 / 95.49.32.* / 2010-10-02 15:56
jadwiga50 - Jadziu - mają adres , niektórzy tam nawet byli z kamerą - Ekspres Reporterów - ale to nic nie zmienia . Oszust pozostaje oszustem - że tez temu gnojowi Lejczakowi ludzie nie plują w twarz na ulicy ? A może on z tej nory nie wychodzi ? Szkoda że do Gdańska mam tak daleko - ponad 300 km - sam bym tam z kamerą poszedł - by się z nich troszkę pośmiać .
kkkkjjkjk999 / 188.33.182.* / 2010-10-06 12:00
Dostałam od nich dziś trzeciego maila.Nie zapłacę bo nigdzie podczas rejestracji nie było mowy o płaceniu, ściągam tylko jedną rzecz, która nie jest warta takich pieniędzy a poza tym mam ważniejsze problemy i wydatki niż jakiś pobieraczek. Wszystkich pozdrawiam i apeluje o to żebyście nie płacili.
marek9898 / 85.222.86.* / 2010-10-02 14:43
witam. Obecnie obowiązuje zmieniony regulamin, z 16 kweitnia 2010, a wiec po wyroku sądu. Czy to oznacza ze obecnie dostosowany regulamin daje im prawo do ściągniecia należności?
oipppppppppp / 83.29.205.* / 2010-10-02 14:02
ja mam nadzieje ze w rok 2011 wejdziemy juz bez pobieraka jesli z nim to bedzie na poczatku tamtego roku zblizał jego koniec
111maro111 / 213.17.128.* / 2010-10-05 18:47
Właściciele Pobieraczka -do więzienia-tam jest miejsce tych ludzi!!!!!!!!!
Słabe Państwo toleruje takich oszustów-może już czas ich po prostu tam wsadzić!!!
Uważam,że sprawą powinna się zająć juz dawno prokuratura.
Tez się na to nabrałem, ale nie mogę się nadziwić, ze tak długo oszukują ludzi, a nawet rozwijają sie(teraz są automatyczne przekierowania). Zastraszanie sądami jest bezczelnością tych ludzi. Gdyby chcieli sprzeda gram starej -Kości słoniowej-to by już mieli sprawę.Wstyd mi za ten Kraj!!!
uzytkowniczka / 89.74.164.* / 2010-10-02 12:40
ja otrzymałam takie coś:


uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:


i co teraz?
basiulka20 / 79.163.250.* / 2010-10-06 23:47
Witam ja tez dostalam dzis od nich wezwanie do zaplaty nie wplace im kasy bo jak tak czytam wasze opinie o tych s********** to mam dosc . ale co mam zrobic zeby sie raz na zawsze odczepili podajcie adres gdzie mam wyslac wypowiedzenie tej niby istniejacej umowy moze sie odpinkola raz na zawsze. jeszcze ja glupia podalam im prawdziwe dane kontaktowe masakra:( odpiszcie szybko
basiulka20 / 79.163.250.* / 2010-10-07 00:35
wrazie czego piszcie do mnie na gg bo nie siedze caly czas na forum 3660105
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-07 02:31
Nic nie rób, nigdzie nie pisz. Po 3 mailach dadzą spokój.
m1111 / 85.222.86.* / 2010-10-02 12:45
Nie przejmuje się.

patrz tu: http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl/kat,725364,index.html

"Osoby poszkodowane lub wprowadzone w błąd przez portal pobieraczek.pl proszone są o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

Osoby pełnoletnie:

Osoby, które podały prawdziwe dane osobowe mają prawo w ciągu trzech miesięcy od dnia zarejestrowania się na stronie pobieraczek.pl odstąpić od umowy wysyłając pocztą tradycyjną (nie emailem) - listem poleconym z potwierdzeniem odbioru "Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość". Wzór tego oświadczenia jest do ściągnięcia we wpisie z 21 kwietnia 2010

Osoby niepełnoletnie:

Rodzice lub opiekunowie osób niepełnoletnich powinni wysłać do firmy Eller Services (właścicieli Pobieraczka) pocztą tradycyjną (list polecony z potwierdzeniem odbioru) że protestują przeciwko umowie zawartej przez niepełnoletnią corkę lub niepełnoletniego syna.

Osoby, które podały nieprawdziwe dane osobowe niestety nie mają podstaw prawnych do odstąpienia od umowy. W takim przypadku - wg informacji udzielonej mi przez przedstawiciela Urzędu Komunikacji Elektronicznej można nie reagować w ogóle. Pomimo, że są Państwo straszeni że firma jest w posiadaniu Państwa numeru IP, to jeszcze nic nie znaczy. Prawdziwy adres użytkownika może udostępnić jedynie operator sieci, a i to na wniosek Prokuratury, nie na wniosek firmy. Prokuratura natomiast odrzuca wnioski na sumę poniżej 260 złotych z uwagi na brak znamion czynu szkodliwego społecznie."
guma1 / 95.49.89.* / 2010-10-02 13:09
Szkodliwy społecznie to jest brak myślenia . A niby skąd pobierak ma wiedzieć że - ktoś napisał prawdę , że Jan Kowalski jest tym za kogo się podaje ? Prokuratura odrzuca - ale trzeba mieć co odrzucić . Czyli musi zaistnieć czyn karalny i osoba poszkodowana musi złożyć taki wniosek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Życzę pobierakowi POWODZENIA . Domniemywać to mogą osoby które - nie wiedzą o co chodzi - domniemywać że coś im zagraża . A domniemywać a - rzeczywiste zagrożenie - to dwie różne sprawy . I - tu każdy ma wybór - albo zacznie czytać co napisaliśmy i zacznie myśleć - albo będzie żyć w świecie fantazji i urojonych zagrożeń .Każdy ma taki wybór więc ...? Tylko - czyje słowa się sprawdzają ???? Czy pobieraka - o procesach i jakimś zagrożeniu , cz nasze - - że to są po prostu brednie ???? Więc - czy naprawdę wybór jest taki ciężki ????????????????

Najnowsze wpisy