Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
m1111 / 85.222.86.* / 2010-10-02 02:58
Dobra, dużo jest tych wiadomości, ale mnie interesuje to: czy ktoś kto nie wpłacił, i dostał wszystkie "szanse" od pobieraczka i z nich nie skorzystał został pozwany? Czy ktoś dostał cokolwiek pocztą, a nie mailem? Ja podałem dane nieprawdziwe, ale dziś w necie nikt nie jest anonimowy. Więc czy kogoś próbowali namierzać? - wiem, że niektórzy te pytania mogą wziąć za naiwność, ale chce żeby było to jakby konkretnie powiedziana. Troche dla wlasnego spokoju i zeby inni widzieli czarno na bialym.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-10-02 03:09
Nikt nie został pozwany.
Pocztą dostali tylko ci, którzy pocztą do pobieraczka coś napisali.
Nikogo nie próbowali namierzać.
m1111 / 85.222.86.* / 2010-10-02 03:26
Dziękuję! A przy okazji. Sam jeszcze znalazłem bardzo jasną odpowiedź tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=4EwS2DK0SK4&feature=related
Patrzcie 6 minuta 20 sekunda
edii25 / 2010-10-01 22:58
czesc jestem kolejna osoba do ktorej dotarlo pismo droga mailowa z przedsadowym wezwaniem do zaplaty kwoty takiej samej jak inni po otrzymaniu pierwszego listu od nich napisalam reklamacje z prosba o rozwiazanie umowy i ze nie mam zamiaru placic w odpowiedzi dostalam wyjasnienie w jezyku angielskim ze moja prosba jest rozpatrywana automatycznie i zostane poinformowana o jej zakonczeniu a tu dzis niespodzianka WEZWANIE PRZEDSADOWE -pozdro.
___Adam__+ / 84.38.160.* / 2010-10-01 20:11
Znalazłem na innym forum.
Cytuję: "Petycja ta dotyczy zamknięcia strony Pobieraczek.pl
Jest to strona, która wyzyskuje od ludzi pieniądze i oskarża o coś czego nie zrobili.
Jeżeli nazbieramy dużo podpisów, petycję wyśle się może nawet do prezydenta"
Może warto się dopisać ??? Jest już ponad 12500 podpisów.
podaję link do petycji:
http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl
krzys06 / 195.116.217.* / 2010-11-14 20:55
Zastawiam się czy to nie jest prowokacja i próba wyciągnięcia danych
guma1 / 83.31.60.* / 2010-10-01 20:36
Cześć - jak dobrze pamiętam - jestem na początku czwartej setki . No - trochę tam luda przybyło . Zaraz - sprawdzę - jeeest - czterysta z groszami .
maciek112 / 83.11.98.* / 2010-10-01 16:44
ja też dostałem wczoraj e-mail że mam zapłacić 94,80,mam 12 lat nie czytałem regulaminu i nic od nich nie pobierałem a co ważne takiej umowy nie mogę prawnie zawrzeć.pokazałem e-mail tacie a on wystosował im takie prawne pismo ,że pewnie posrają się ze strachu w gacie.
pozdrawiam
mamakubusia / 89.77.60.* / 2010-10-03 11:55
Hej maciek 112 tu mamakubusia
Proszę daj znać jak zareagują na to pismo Twojego taty ok. Ja do nich też pisałam różne rzeczy, ale ciągle do mnie piszą i zastraszają. Dziś dostałam przedsądowe wezwanie do zapłaty.
l.o. / 79.186.125.* / 2010-10-01 22:41
Ja dostałem już wezwanie "przedsądowe" ale po przeczytaniu tego forum NIE ZAMIERZAM NIC Z TYM ROBIĆ. NIE PŁACĘ I NIE WYSYŁAM ŻADNYCH MAILI DO NICH.
guma1 / 178.42.159.* / 2010-10-01 17:13
O - to się nazywa dziecko a postępuje jak dorosły - bo odpowiedzialnie i właściwie . Brawo . Inna sprawa że - nie każdemu " staremu " można to pokazać - by się nie wściekł - prawda ?
Czasem właśnie " starzy " mimo wieku postępują jak dzieci - cóż - takie życie.
bolo23517 / 109.243.141.* / 2010-10-01 20:53
A ja dzis dostalem cos takiego i to nie przyszlo tak jak zawsze tylko od jakiegos adama
Szanowny Panie,

Dziękujemy za otrzymaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, że zawarł Pan z nami wiążącą umowę, przez co zobowiązał się Pan do uiszczenia należności z tytułu świadczonej przez nas usługi. Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Pana rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. podanie danych osobowych,
2. złożenie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem,
3. złożenia oświadczenia woli o przyjęciu warunków regulaminu
4. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Zgodnie z przyjętym przez Pana regulaminem obowiązek uiszczenia przez opłaty powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania przez Pana z zamówionej usługi.

Naszym obowiązkiem, wynikającym z regulaminu jest zapewnienie możliwości korzystania z usługi, przy czym nie mamy wpływu na to czy Pan faktycznie z niej korzysta czy też nie.

W celu realizacji przez nas usługi, dla każdego zarejestrowanego konta użytkownika przygotowujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze. Wynikająca z tego tytułu opłata jest przez nas ponoszona zawsze, bez względu na to czy dany użytkownik wykorzysta w całości przysługujący mu limit transferu danych czy też wcale go nie wykorzysta.

Reasumując, w świetle przepisów prawa, akceptując nasz regulamin zobowiązał się Pan do opłacenia zamówionej usługi bez względu na to czy będzie Pan z niej faktycznie korzystał.


Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został przygotowany na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Należność w wysokości 94,80 PLN należy opłacić w wyznaczanym terminie. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W razie dodatkowych pytań prosz
guma1 / 83.31.60.* / 2010-10-01 21:09
bolo23517 - na litość Boga - co myślisz , że tylko Ty to dostałeś ??? Zobacz parę wpisów poniżej - ustawcie sobie wpisy na tym forum wg. daty malejąco - i wówczas na początku będziecie mieli kto co dziś napisał - a tak tylko zaśmiecacie to forum - tym co było setki razy tu zamieszczane i co nawet nie chce się komentować.
mamakubusia / 89.77.60.* / 2010-10-01 15:59
Mnie juz kilka wysylali i ja niepotrzebnie odpisywalam. Straszyli mnie oddaniem do sadu itp to im odpisalam, ze zasiegnelam wiedzy u prawnika i nie maja takiego prawa, i ze to zwykle naciagactwo. Tpo mi odpisali i starszyli 100 dolarowa kara:D troche sie przestraszylam, ale poszukalam zaraz forum i jest niejedno takie na temat pobieraczka. Odetchnelam, ze nie musze tego placic.
Oto tresc mojego maila, ktory od nich dostalam:

Szanowna Pani,

Dziękujemy za otrzymaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, że zawarła Pani z nami prawnie wiążącą umowę. Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy zobowiązała się Pani do uiszczenia należności z tytułu świadczonej przez nas usługi, zaś spółka Eller Service zobowiązała się do zapewnienia Pani przez okres 12 miesięcy dostępu do serwerów sieci Usenet . Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Panią rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. podanie danych osobowych,
2. złożenie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem,
3. złożenia oświadczenia woli o przyjęciu warunków regulaminu
4. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Zgodnie z przyjętym przez Panią regulaminem obowiązek uiszczenia przez Panią opłaty powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania przez Panią z zamówionej usługi.

Naszym obowiązkiem, wynikającym z regulaminu jest zapewnienie możliwości korzystania z usługi, przy czym nie mamy wpływu na to czy Pani faktycznie z niej korzysta czy też nie.

W celu realizacji przez nas usługi, dla każdego zarejestrowanego konta użytkownika przygotowujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze. Wynikająca z tego tytułu opłata jest przez nas ponoszona zawsze, bez względu na to czy dany użytkownik wykorzysta w całości przysługujący mu limit transferu danych czy też wcale go nie wykorzysta.

Reasumując, w świetle przepisów prawa, akceptując nasz regulamin zobowiązała się Pani do opłacenia zamówionej usługi bez względu na to czy będzie Pani z niej faktycznie korzystała.


Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został przygotowany na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Należność w wysokości 94,80 PLN należy opłacić w wyznaczanym terminie. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testow
guma1 / 83.31.48.* / 2010-10-01 13:03
BadSantaClaus - z całym szacunkiem - nie chce mi się szukać co tam wówczas napisałeś ale jeśli masz na myśli jakiś mail i twierdzisz że jakieś wezwanie dostałeś - to słusznie Cię wyśmiałem i - zrobię to po raz wtóry . Dlaczego ?
Bardzo proste.
1. Ludzie oczywiście twierdzili że dostali jakieś wezwanie ale za chwilę - po naszych wpisach - okazało się ze tak interpretowali tego ostatniego maila czyli - przedsądowe wezwanie do zapłaty.
2. Od kiedy wezwanie na rozprawę sądową odbywa się MAILEM - może powstał jakiś nowy zapis prawny który to reguluje bo jak na razie - list polecony - TO KONIECZNOŚĆ .
3. Od kiedy to strona sporu informuje o terminie rozprawy swego przeciwnika - zawsze myślałem że ROBI TO SĄD - właśnie w formie listownej.
4. Jeśli nawet był jakiś mail od pobieraka i spowodował taką Twoją reakcję - telefon do sądu - to wybacz ale to naprawdę wygląda śmiesznie i nie najlepiej świadczy o Twojej znajomości jakiś procedur .
Mówiąc - wezwanie do sądu należy rozumieć list polecony nadany z kancelarii sądowej z podaniem terminu i w jakim celu jest ta rozprawa. Mówienie o wezwaniu do sądu MAILEM - JEST NIEPOWAŻNE I ŚMIESZNE tym bardziej że rzekomo wysłane przez jedną ze stron procesu . I - powiem szczerze - nigdzie na forach - a czytam je regularnie -nie spotkałem by ktoś napisał że takie coś dostał - z podaniem terminu rozprawy - i nie mam tu na myśli sądu jako nadawcy - po prostu prawo czegoś takiego nie przewiduje i nie miało by to żadnej mocy prawnej - dokładnie tak samo jak maile od pobieraka. Nie chcę po raz kolejny pisać o zachowaniu procedur - wcześniej o tym pisałem i nie będę powtarzał.
Widzisz - po to jest papier by udowodnić poinformowanie o czymś drugiej strony jak również dowieść że - coś się dostało. Ja - napiszę że nie wierzę Ci że coś takiego dostałeś - bo z mojej wiedzy wynika że - jesteś jedyny - a zamieszczanie tego czegoś na forum nie ma sensu bo - to może być twojego autorstwa i że jest inaczej raczej nie udowodnisz . Nie wierzę - mam prawo , ale nie znaczy że - tak długo i namiętnie z nimi gadałeś że w " podziękowaniu " by Cię jakoś dodatkowo nastraszyć - coś takiego spreparowali . Ale - mówienie o wezwaniu do sądu nawet w takiej sytuacji gdy prześle coś pobierak jest nieporozumieniem , jest śmieszne by nie powiedzieć komiczne. No cóż - a ja zazwyczaj z rzeczy śmiesznych się śmieję - ktoś może inaczej reagować - jego wola .
BadSantaClaus / 2010-10-05 11:02 / portfel / Bywalec forum
Niech i tak zostanie. ;] Z drugiej strony po co mialbym sobie taka historie wymyśleć ?!

2. Od kiedy wezwanie na rozprawę sądową odbywa się MAILEM - może powstał jakiś nowy
zapis prawny który to reguluje bo jak na razie - list polecony - TO KONIECZNOŚĆ .
Wiem o tym, ale to pobierak wysłał mi taka informacje, więc od razu miałem pewność iz jest to wymyślone przez ich szanowne Biuro Obslugi Klienta. Z Ciekawosci zadzwonilem do sądu. Z Drugiej strony fakt moze nie jestem na biezaco, oraz wtajemniczony w kodeks prawny, lecz histori którą opisałem, nie wymyśliłem bo powiedz po co? Jaka z tego korzyśc dla mej osoby ?!

Guma, rowniez z calym szacunkiem, ale odnosze wrazenie ze jestes osoba która chce pokazac wszystkim ze zjadła wszystkie rozumy. Nie chcesz wierzyć prosze Cie bardzo, kazdy ma do tego prawo.
Pozdrawiam
lukiluk / 89.174.52.* / 2010-10-06 10:53
LUDZIE !! Nie ma żadnej umowy nic takiego nie istnieje nie mozna płacic za cos czego nie ma adres IP to nie umowa!!!
guma1 / 178.42.255.* / 2010-10-05 17:28
BadSantaClaus - nie chce mi się tego komentować - ale parę słów napiszę . Jesteś niekonsekwentny w tym co piszesz . Z jednej strony wiesz że dostałeś coś spreparowane przez pobieraka - a piszesz że - jest to WEZWANIE DO SĄDU - z całą mocą znaczenia tego zwrotu . Wiesz że to jest nieprawda - a dzwonisz do sądu by to sprawdzić . Piszesz :
"więc od razu miałem pewność iz jest to wymyślone przez ich szanowne Biuro Obslugi Klienta "
a jednak chwytasz za telefon jak mówisz z ciekawości . Jest to nieprawda - nie miałeś żadnej pewności - bo byś nie dzwonił do sądu i nie sprawdzał tego . Piszesz - ciekawość ? A kiedy ktoś jest ciekawy ?? Bardzo proste - kiedy czegoś nie wie , kiedy może coś podejrzewać jak jest ale potrzebuje się jeszcze UPEWNIĆ że tak jest . Więc jak to było u Ciebie - z tą pewnością ???? Dlatego zarzuciłeś mi że się mylę - że wezwania do sądu mailem istnieją . Otóż nie istnieją - możesz dostać tysiące tego czegoś - a i tak to będzie tylko głupi mail którego miejsce jest w koszu a który może mówić - tak naprawdę wszystko. I - tu chodzi o to jak zwać takie coś - bo osoba pełnoletnia pisząca że WEZWANIE DO SĄDU dostała / nie ważne czym / - wzbudzi tylko strach wśród młodzieży - bo przecież jest pełnoletni i wie co pisze !!!!!!!! Okazuje się ze nie do końca - bo SKUTKI PRAWNE takiego maila są żadne - więc dlaczego to ma być WEZWANIE DO SĄDU a nie to na jaką nazwę zasługuje ???
Na pewno zaraz napiszesz o mnie że - zjadł wszystkie rozumy - i że wiesz co myślałeś . A ja też wiem co myślałeś - bo mówią o tym fakty co ZROBIŁEŚ w sprawie tego maila . Fakty - tak jak u pobieraka . Ty mówisz - ja wiedziałem że to lipa - ale do sądu dzwonisz i to coś nazywasz - jak - wszyscy wiedzą . Pobierak wszystkich straszy i mówi że będą rozprawy - a jak jest - wszyscy wiedzą . Słowa , słowa , słowa . Ja wierzę faktom .
Tak na koniec - chciałbym mieć kolo siebie kogoś kto jak piszesz - " zjadł wszystkie rozumy " - ustrzegł bym się wielu życiowych błędów . I - ja piszę w odpowiedzi na - albo jakieś stwierdzenie albo pytanie . Więc nie pisz niemądrych stwierdzeń - wówczas nikt nie będzie udowadniał że - coś wie lepiej.
marcinosos / 2010-10-01 11:21
witam
Dzisiaj otrzymałem maila iż zalegam 94.80 PLN za korzystanie z usług portalu Pobieraczek.pl
15.09.2010 zarejestrowałem się na tej stronce nic nie ściągnąłem z ich strony na ich stronie znalazłem nr telefonu do biura obsługi
rozmawiałem z jakimś gościem który przytaczał mi przykłady i zaczął mi grozić, że podpisałem umowę i muszę zapłacić bo inaczej spotkamy się w sądzie i, że odsetki karne są już naliczane
jeśli ktoś chce pogadać to mój gg 7895897
guma1 / 178.42.159.* / 2010-10-01 16:06
marcinosos - Uwierz - nie masz czym się przejmować . Oni już chyba są w jakiejś desperacji - już nie proszą i nie udowadniają czegoś - a straszą . Ale znacie - nie strasz , nie strasz - bo się zesr..... sz. Przecież oni doskonale wiedzą że orzeczenie sądu konsumenckiego do którego się odwołali - będzie dla nich MIAŻDŻĄCE . Tak moi drodzy - nie zostawią na nich suchej nitki - i oni o tym wiedzą i spieszą się by jak najwięcej jeszcze osób im zapłaciło - bo to orzeczenie będzie ich końcem . Kiedy można spodziewać się orzeczenia sądu ? Nie wiem , UOKiK główkował pół roku choć na początku mówiło się o decyzji po ok 2 miesiącach. No cóż - nic mądrego nie wymyślili - mam nadzieję że sąd konsumencki naprawi to co spaprał UOKiK . Spaprał - bo decyzja o błędzie jest niepełna , tu musi być decyzja że umowy nie istnieją . I tak jest - niektórzy z Was pisali że mają prawników w rodzinie - i oni nasze słowa potwierdzali.
NIE WOLNO IM PŁACIĆ - NIE WOLNO .Nie dajcie się oszukać , nie dajcie się okraść . Już jest pół roku od decyzji UOKiK i ich odwołania - więc może i orzeczenie sądu to kwestia jeśli nie dni to może tygodni ? Dziwne - tu decyzje powinny być NATYCHMIASTOWE - ale skoro zamiast urzędników - mamy urzędasów - więc nie dziwcie się że pobierak nadal oszukuje. A oszukuje - bądżcie tego pewni.
ilonek19 / 83.11.188.* / 2010-10-01 09:40
haa dobrze że weszłam na to forum :) też to dostałam 3 dni temu;P czyli dzisiaj mija mój termin zapłaty...
cholerka nie oszukujmy sie kto wgl czyta regulaminy, i od kiedy mają ściagac kase z kogoś kto nic nie pobiera i wgl nic a nic nie podpisywał..
hmm piszą na e-maila... bzdura !!! a co jakby ktos sobie leżał w szpitalu, albo usunął e-maila? to wtedy by miał niespodzianke że ma wezwanie do sądu hehehe
az nie wierze. To dawno powinno przestać funkcjonować!
na początku sie wystraszyłam i zaczęłam sobie przypominac czy wgl wchodziłam na tą stronę..
masakra idiotyzm po prostu... ja nie płacę ludzie wy tez nie płaćcie :)
razem damy im rade :)
pozdrawiam .
agusia28028 / 2010-10-02 19:16
witam wszystkich
oczywiście też dałam się nabrać właśnie otrzymałam wiadomość że muszę wpłacić w ciągu 7 dni nalezność!!! widząc wasze wpisy trochę mi ulżyło!!
pozdrawiam
guma1 / 83.31.48.* / 2010-09-30 18:02
Tak po kolei.
bolo23517 - nikt nie dostał żadnego wezwania do sądu - JEST TO PO PROSTU NIEMOŻLIWE . Dlaczego ? O tym pisałem wcześniej - trzeba tylko przejrzeć trochę wcześniejsze wpisy . I - obecnie trwa jedna sprawa - WYTOCZONA POBIERAKOWI - a skoro sąd się tym zainteresował - więc podstawy są .
vestusia - ja też podałem dane prawdziwe - w lipcu 2009 roku i oprócz tych 3 maili - nic nie wysyłają - jak się do nich nie pisze. Więc - zrób tak i TY - bo umowy nie istnieją i nie ma czym się martwić . Kto w to uwierzył - a jest trochę takich osób - ma się świetnie i dziś śmieje się z tego.
muah:) - jak wyżej -dlatego prawo przewiduje umowy pisemne czyli listowne - bo te bzdury można wykasować a wręcz przeoczyć . I tu jest mowa o skutecznym poinformowaniu - czyli list polecony. Dlaczego ? Bo już sam fakt nadania takiego listu uważane jest przez prawo jako poinformowanie drugiej strony.
Generalnie - nie należy się przejmować bo nie ma czym . Maile nie mają mocy prawnych - więc należy je wyrzucić do kosza . A skoro nie potwierdzili danych adresowych pisemnie - to ślą te swoje idiotyzmy mailem - a tylko papier ma jakąś moc prawną , Nawet ci co do nich listownie napisali - potwierdzili swoje dane - nie dostają w odpowiedzi jakiegoś wezwania tylko bełkot że nic im się nie należy . Nie dostają bo nie ma żadnych podstaw prawnych . Taką podstawą była by faktura - a takowej nikt nie dostał - i nie dostanie. A tylko PISEMNE WEZWANIA DO ZAPŁATY powołujące się na ową fakturę - mają moc prawną i wszyscy mają na decyzję 30 dni - tak mówią procedury - więc dlaczego chcecie płacić na podstawie nic nie znaczącego maila ???????????? I - jeśli umowę zawarła osoba nieletnia - a to usługodawca jest zobowiązany przez ustawę by nie dopuścić do takiej sytuacji - to prawo mówi że UMOWA TAKA JEST NIEWAŻNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mówimy tu o tym cały czas , od bardzo dawna -to dlaczego nieletni zastanawiają się czy płacić jak NIE MA ZA CO ??????????
BadSantaClaus / 2010-10-01 11:08 / portfel / Bywalec forum
guma, wszystko ladnie pieknie. ;] Bardzo dobrze ze im tutaj pomagasz, ale w jednej rzeczy nie masz racji, juz mnie kiedyś wysmiales jak powiedziałem ze dostałem wezwanie do sądu na meila. i to jest niestety prawda.. Nie mam w tej chwili(gdyż jestem w pracy) dostepu do zadnej innej strony internetowej (tylko money.pl) więc nie mogę wejsc na meila i Ci pokazac. Jak tylko wróce do domu, pokaze Ci tego meila ;] dali mi informacje kiedy i o ktorej odbedzie sie sprawa przeciwko mnie, dopiero po rozmowie telefonicznej własnie z sądem poinformowali mnie ze takiej rozprawy w ogole nie ma. Czytalem tez na jakims forum ze ktoś tez taqkiego meila otrzymał wiec nie jestem sam, i takie chwyty tez czasami stosują. Pozdrawiam kolego.
bolo23517 / 188.33.147.* / 2010-10-01 08:59
wielkie dzięki śpię spokojnie
sdaferrg / 83.29.201.* / 2010-09-30 23:05
dobrze wyczytałem ze obecnie sprawa przeciw pobierakowi jest w sadzie??
muah:) / 80.54.43.* / 2010-09-30 17:35
Ja też otrzymałam takiego maila ale 25.09 i dopiero dziś sprawdziłam pocztę. Do dziś nic oprócz teg nie przyszło. Nie wiem co mam dalej robić. Czy ktoś dostał wezwanie do sądu od nich?
vestusia / 217.98.25.* / 2010-09-30 17:32
Ja również otrzymałam maila od pobieraczka, w którym wzywają mnie do zapłaty kwoty 94,80. Nie korzystałam z ich portalu, nic nie ściągałam i nie wiem, czy powinnam zapłacić, czy nie. Niestety podałam prawdziwe dane. Co powinnam zrobić? Proszę o maila. Dzięki z góry.
bolo23517 / 88.199.59.* / 2010-09-30 17:08
Jedno podstawowe pytanie czy ktos dostal jakies wezwanie do sadu od tych naciagaczy czy jakas sprawa sie odbyla???
bolo23517 / 109.243.146.* / 2010-09-30 22:28
czyli co kochanie wezwania do sadu nie bylo tylko straszonko?
neta1 / 2010-09-30 10:44
A czy ktoś dostał takiego maila? początkowo trochę mnie przestraszył, po wejściu na to forum trochę się uspokoiłam. Oto co mi napisali, po moich kilku mailach, które do nich wysłałam z moją rezygnacją powołując się na różne artykuły.

Szanowna Pani,

dziękujemy za wysłaną do nas wiadomość.

Informujemy, iż złożone przez Panią oświadczenie o odstąpieniu od
zawartej ze spółką Eller Service umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało
złożone po terminie.

Proszę przyjąć do wiadomości informację, iż spółka Eller Service
działa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą
elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). Przepisy powyższej ustawy
stanowią podstawowe źródło wzajemnych praw i obowiązków stron
związanych z wykonywaniem działalności polegających na świadczeniu i
odbiorze usług drogą elektroniczną i stanowią lex specialis w stosunku
do innych regulujących stosunki polegające na świadczeniu usług ustaw,
w tym co wynika z brzmienia art. 11 ustawy w szczególności przepisów
kodeksu cywilnego.

Art. 8 ust. 4 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną stanowi,
iż usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną w sposób zgodny z
regulaminem. Należy nadmienić, iż regulamin jest cały czas dostępny na
stronie internetowej i każdy użytkownik przed podjęciem decyzji o
zawarciu umowy powinien zapoznać się z jego treścią. Zgodnie z § 4
Regulaminu regulującym sposób zawierania i rozwiązywania umów o
świadczenie usług drogą elektroniczną umowa zostaje zawarta poprzez
rejestrację danych potencjalnego usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie
realizacji usługi Usenet na wskazanej na stronie formularzu
rejestracyjnym.

Wskazać należy, iż ani powyższy Regulamin, ani ustawa o świadczeniu
usług drogą elektroniczną nie zastrzegają dla ważności umowy ani
formy pisemnej, ani tym bardziej pisemnego potwierdzenia jej istotnych
elementów - zgodnie z treścią art. 2 pkt 4 ustawy świadczenie usługi
drogą elektroniczną to wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej
obecności stron (na odległość) poprzez przekaz danych na indywidualne
żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń
do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i
przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub
transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z
dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne.

Wobec powyższego podnoszony przez Panią argument dotyczący obowiązku
potwierdzenia przez usługodawcę na piśmie informacji, o których mowa w
art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o
odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny
(Dz.U. 2000, nr 22, poz. 271) jest bezpodstawny i nie znajduje
uzasadnienia.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż zadaniem przepisów ustawy z 2 marca
2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za
produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) jest implementacja
postanowień Dyrektywy 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie
konsumentów w umowach zawieranych na odległość.
Z godnie z art. 5 Dyrektywy 97/7/WE przedsiębiorca jest zobowiązany
dostarczyć potwierdzenie wymaganych informacji w formie pisemnej lub w
taki sposób aby były one dostępne na innym trwałym materiale. Stanowi
to wyraźne przeciwstawienie ulotnego sposobu przekazania tych samych
informacji przed zawarciem umowy (np. telefonicznie) oraz po zawarciu umowy
(na materiale trwale przechowującym informacje). Nacisk jest zatem
położony na trwałość nośnika informacji, a nie na formę pisemną.

Nowelizacji ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw
konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, dokonała
korekty wykładni gramatycznej art. 9, gdyż zgodnie z argumentem a
fortiori, skoro dla usług finansowych, przy których poziom ochrony
konsumenta jest wyższy, (szerszy zakres informacji, dłuższy termin do
odstąpienia od umowy, bezterminowe przedłużenie terminu do odstąpienia
w braku potwierdzenia) dopuszcza się potwierdzenie na piśmie oraz innych
, trwałych nośnikach, tym bardziej taki sposób potwierdzania jest
adekwatny dla umów zawieranych drogą elektroniczną. W myśl postanowień
ustawy za trwały nośnik informacji należy uznać twardy dysk komputera,
w związku z czym za spełnienie obowiązku potwierdzenia informacji
należy uznać udostępnienie informacji w postaci elektronicznej w taki
sposób aby było możliwe zapisanie jej na twardym dysku konsumenta.

Ponadto wskazać należy, iż z natury stosunku prawnego, jakim jest
świadczenie usług „Usenet”, wynika, że jego byt realizuje się
poprzez dostęp do sieci Internet oraz posiadanie stacji roboczej
(komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest
użytkowanie udostępnianych na rynku programów komputerowych
realizujących funkcję czytnika Usenet. Wobec powyższego sprzecznym z
właściwością stosunku prawnego byłoby uzależnianie ważności takiej
um
malutqa / 83.17.142.* / 2010-09-30 13:03
hej!!ja dzisiaj dostałam również e-mail z przedsądowym wezwaniem do zapłaty:(nie ściągałam od nich nic bo sie nie dało a do tego podałam nie swoje dane!!Co mam robić??please!!
guma1 / 95.49.88.* / 2010-09-30 13:21
Cześć - wyrzucić to do kosza i cieszyć się życiem . Aha - jeszcze - tak dla spokojności można poczytać wcześniejsze wpisy , ale tak w skrócie - można tam wyczytać że - płacić nie należy a wręcz nie wolno. !!!!!!!!!!!!!!!!
BadSantaClaus / 2010-09-30 12:15 / portfel / Bywalec forum
Wszyscy wszyscy.. Oczywiscie tresc sie troszeczke zmienia, zalezne jest od tego jakie kto napisal wypowiedzenie, badz pretenssje.. ;] Zawsze wymyslaja jakies artykuły i paragrafy ktore obalają Twoje pretensje do pobieraka ;]
guma1 / 83.31.138.* / 2010-09-30 10:51
neta1- zapewniam Cię że dostają to wszyscy którzy jakieś wypowiedzenia składają . A to po prostu jest żałosne - to co odpisują - bo śmieszna to było jakiś czas temu. Ta sama płyta - ale przeboje jakby nie na czasie. Do kosza - po co ma to coś zaśmiecać - cokolwiek.
aguska1 / 2010-09-29 15:34
Witam dzis dostalam takiego emaila od OSZUSTOW ;/

dobrze ze choc troche dane zmienilam.

ale jakby mieli dokladne dane to czy myslicie ze by przyjechali do mnie hmm???

Jakbym trafila do sadu pojdziecie ze mna jako swiadkowie ;)????

haha zniszczymy ich wlasnymi silami oł je hahhaa

Ta smieje sie a jak cos tym osiagnal

Sr..am na nich mam wazniejsze sprawy na glowie.

Ale poprosze konkretna osobe o pomoc czy ktos mial tak samo takiego samego emaila ???

dzieki ;)

Przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę Pobieraczek5

Szanowna Pani Bielawska,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 07.09.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

Agnieszka Bielawska
16-100 Sokolka
kollataja 11

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 07.09.2010 to 213.25.78.243. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - aguska75@buziaczek.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=iJVqkDKmJp1KIqrQrG%2FifDMBDYpp

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-29 16:28
aguska1, KAŻDY otrzymał takiego samego maila.
maarioal / 188.33.243.* / 2010-09-28 21:32
Hej, ja także dałam się nabrać na pobieraczka... Kwoty o ktorą mnie wzywają nie zamierzam płacić, gdyż z portalu nic nie ściągnęłam i nie zamierzam... trzeba coś z tym pobieraczkiem zrobi.... !!! to karygodne!!!!
redka / 83.15.11.* / 2010-09-30 11:06
Ja w maju miałam z nimi problem.Po wymianie paru maili z tymi oszustami, zablokowałam ich i tyle,spokój dla ducha i ciała i wszystkim tak radzę,nie martwcie się :-) to gnoje...
guma1 / 95.49.88.* / 2010-09-30 11:33
No właśnie - po co zaprzątać sobie głowę - gnojami i oszustami ????
Ania7310 / 87.204.33.* / 2010-09-29 10:54
Witam!
Mam taki sam problem jak wy , sama dałam się nabrać na takie oszustwo, właśnie napisałam do nich wiadomość z rezygnacja( po przeczytaniu na forum opini o Pobieraczku).Jestem ciekawa co z tego wyniknie jestem gotowa dołaczyć się do zbiorowego pozwu przeciw nim. Jeśli dostane jakżs odpowiedz od nich to dam Wam znać

Najnowsze wpisy