Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
dawfil / 62.122.113.* / 2010-09-28 16:55
Dzwoniłem do biura praw konsumenta - pod bezpłatny nr 800-800-008. Powiedzieli mi bym napisal do nich rezygnacje z usługi. Oznajmiłem mu ze to i tak nic nie dziala bo te same pogróżki mi przysyłają. On odpowiedział ze Sąd się już nimi zajął, pogróżki mam usuwać i nie przejmować się. Więc wszystkim radze OLAĆ TO!! Dla pewności zadzwoncie pod ten numer (często jest zajęty) i dla własnego spokoju porozmawiac. :)
Isabelle_85 / 83.145.158.* / 2010-09-29 18:46
Olać, słyszałam, ze oni tak manipuluja prawem,ze sie z nimi nie wygra. Tez mam tak problem. Chcialam sie zarejestrowac na ich portalu, jednak wyskakiwal mi blad rejestracji, dalam sobie z tym spokoj i zapomnialam o tej stronie,ze istnieje. A tu za 2 tyg. dostaję identycznego maila z wezwaniem do oplacenia naleznosci za usluge,z ktorej nie korzystalam!!!
guma1 / 95.49.26.* / 2010-09-29 18:51
Isabelle_85 - nie masz racji - wygra się , nawet jednemu facetowi udało się wytoczyć im proces . Udało - bo przy takiej kwocie - nikomu nic nie chce się zrobić . Sądom też . Pożyjemy - zobaczymy . Łamią prawo - to jest pewne . Pozwy zbiorowe - tu widzę nadzieję na sprawiedliwość .
milkag20 / 2010-09-28 21:36
Witam! Czytam wasze wypowiedzi na temat tego pobieraczka, ale szkoda że dopiero teraz. Ja też dostawałam takie e maile od nich i niestety zapłaciłam. Czy ktoś może wie czy można od nich odzyskać te pieniądze, skoro jest to wszystko oszustwo? proszę o pomoc. Pozdrawiam
guma1 / 83.31.60.* / 2010-09-29 08:11
Dla takich wpisów a raczej by takich wpisów nie było albo by było jak najmniej - piszemy by nie płacić . Bo - po jakiejś chwili strachu czy obawy przychodzi myślenie - to racjonalne myślenie . I chwila zastanowienia - przecież to brednie - te pobierakowe pisanie , to nie ma najmniejszego sensu - więc dlaczego mam płacić ??? Czasem jest zbyt póżno - jak tutaj - u milkag20 . Cóż można poradzić ??? Bee Gee ma rację - tylko jakiś proces - i wychodzi na to że - tylko zbiorowy . Dlaczego ? Bo - inaczej wygląda sprawa gdy występuje się o ok. 100 zł a inaczej gdy ludzi jest np. 100 - i ta kwota już tak mała nie jest.
Ktoś powie - po co mi się po sądach włóczyć ? Otóż - myślę że to nie tak . Przecież polega to na tym że - jest minimum 10 osób i prawnik - to konieczność narzucona przez ustawę i składają pozew zbiorowy ale jednocześnie w mediach - np. prasie ogólnokrajowej ukazuje się informacja o takim pozwie . I cóż się dzieje ? Z dziesięciu - robi się setka , z setki - robi się tysiąc i tak dalej. Powiem szczerze- gdybym był prawnikiem - już bym zacierał ręce , już bym pisał by chętni się zgłaszali . Dlaczego ? Bo im więcej osób tym większa kwota o którą się walczy - tym większe moje honorarium . Ale - może jest coś cenniejszego niż jakieś tam pieniądze? Może - ważniejszy jest rozgłos , przecież to wspaniała możliwość wypromowania się - jakiejś kancelarii która nie jest znana - a sprawa jest banalnie prosta więc - dlaczego nie ?
Proszę po raz sam nie wiem który - nie płaćcie tym oszustom , nie wyrzucajcie swoich pieniędzy bo przez to płacenie oni istnieją i - nabiorą kolejnych . . Dlaczego tak ciężko to Wam ogarnąć ? Nie rozumiem - ale po to są te fora by - powiedzieć co i jak .
pepa1301 / 77.252.157.* / 2010-09-29 08:11
milkag20 ja tez padłam ofiarą tego portalu i niestety też zapłaciłam :( powiedz mi czy przestały ci w końcu przychodzić maile z wezwaniem do zapłacenia? wszystko mi jedno czy odzyskam pieniądze czy nie, bardziej zależy mi na świętym spokoju :) a coś czuję że szybko mi go nie dadzą :(
milkag20 / 2010-09-29 11:10
papa1301 Gdy zapłaciłam im kwotę to od tego momentu już nie przychodziły do mnie żadne a maile z wezwaniami do zapłaty, tylko przyszedł jeden e mail z podziękowaniem za wpłatę kasy. i to tyle. Później chciałam z korzystać z tego pobieraczka skoro za niego zapłaciłam, ale to jedna wielka lipa. jest tam jakiś program który nie działa i jest w języku angielskim.
pepa1301 / 77.252.157.* / 2010-09-29 13:04
ja zapłaciłam 27.09 i dzisiaj przyszło mi jakieś wezwanie do zapłaty :(
denerwuję się jak widze jakiegokolwiek maila z tej strony:(
guma1 / 83.31.60.* / 2010-09-29 08:46
pepa1301- jeśli dar myślenia nie został Ci dany - to idż do kościoła -i jak poprosisz - Bóg da ci właśnie święty spokój i również dar myślenia . A - potrzebujesz go , sama nie wiesz jak bardzo . I - gdzieś Ty się uchowała - przecież edukacja jest obowiązkowa - i nie mam na celu jakieś obrażanie Cię - ale głupota też ma jakieś granice . Zapłaciłaś - to żle , trudno - wszyscy którzy teraz są zastraszani mogą śmiało napisać - dzięki pepa1301 - dzięki Tobie oni istnieją i ślą do mnie te durnoty - ale - ja nie będę taki ograniczony - i nie zapłacę . I - nie ma się tu co obrażać - taka jest prawda , tępota ludzka to rzecz normalna - ale po co się do tego publicznie przyznawać ?????
Gorzkie słowa - wiem - ale skoro wszyscy chcą końca tego czegoś - nie można pisać takich głupot - zapłaciłam i co - zamkną mnie ? A może powinni , może powinni utworzyć taki obóz pracy - dla rejestrujących się u pobieraka . Bo - nie dość że tylko się zarejestrowali , że podali dane z kosmosu na co prawo zezwala , oddali złodziejom swoją kasę to - jeszcze się pytają co dalej ??????? Dalej - to już tylko Gułag - i Sybir i ...
Dobra - sorry ale ludziska - zacznijcie myśleć , zacznijcie czytać co się do Was pisze .
pepa1301 / 77.252.157.* / 2010-09-29 13:29
dzięki guma:) czasem takie słowa starczą żeby otworzyć oczy:) zapłaciłam bo zapłaciłam ale nie musisz na mnie napadać... nie pomyślałam żeby zajrzeć na to forum i tyle ;/ co się stało to się nie odstanie ale zróbmy coś żeby oni zniknęli i nie naciągali innych
guma1 / 95.49.26.* / 2010-09-29 16:35
Nie było moją intencją by na ciebie napadać , zapłaciłaś - zgoda , trudno , wiele osób płaci bo nie przejrzało for internetowych - ale dlaczego piszesz o tym że - nadal masz jakieś obawy? I - niektórym to co napisałaś mogło zasugerować - nie zależy na kasie , zapłacę to od nich się uwolnię . Ale - tu nie ma od czego się uwalniać , tu nie ma czego się bać - i tylko na to chciałem zwrócić uwagę - no i zapewne jesteś osobą pełnoletnią - a to też do czegoś zobowiązuje .
Proszę - nie demonizujcie jakoś pobieraka . Te maile to śmiecie i tak należy je traktować
pepa1301 / 77.252.157.* / 2010-09-30 09:03
guma mi bardziej chodzi o to dostaje wezwania do zapłaty pomimo tego, że zapłaciłam i to mnie najbardziej irytuje... więc z tym portalem musi być coś nie tak... ktoś mi powiedział że w tym momencie zaczyna się już coś na kształt nękania. chciałam do nich zadzwonić ale telefon ma odłożoną słuchawkę bo cały czas sygnał zajętości :/
guma1 / 83.31.138.* / 2010-09-30 09:31
Właśnie - nie Ty pierwsza o tym piszesz - że mimo zapłaty przychodzą jakieś wezwania . Mają tam totalny b...l - i liczą na to ze ich maile wystarczą . I to kolejny dowód że płacić nie należy.
pepa1301 / 77.252.157.* / 2010-09-30 09:35
to może załóżmy wątek i ludzie chętni do tego pozwu zbiorowego niech się zapisują...
guma1 / 95.49.88.* / 2010-09-30 12:20
Dobry pomysł tylko - tu musi być prawnik bo to on ma taki pozew złożyć . To muszą być ludzie którzy zapłacili . W imieniu nieletnich mogą wystąpić z takim wnioskiem - prawni opiekunowie. I - to jest naprawdę szansa - duża szansa dla wielu osób które - z wiadomych przyczyn w pojedynkę na taki proces by się nie zdecydowali czy się nie zdecydują . A - tu prawnik występuje w imieniu WSZYSTKICH co na to się zdecydują i wnioskuje o kwotę jaką ustali się w pozwie. To też jest ważne - każdy musi wyrazić zgodę na TAKIE SAME ROSZCZENIA czyli kwota zasądzona jest dzielona NA WSZYSTKICH PO RÓWNO. Jak to się mówi - " gra warta świeczki " a sprawa z góry jest wygrana- nie ma co do tego cienia wątpliwości . Więc - jak ja to mówię - czemu NIE SPRÓBOWAĆ ??????
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-28 22:22
@milkag20
Możesz ich podać do sądu. Jeśli sąd nie oddali pozwu ze względu na małą kwotę, to na 100 % wygrasz. Najlepiej jeśli znajdziesz jeszcze co najmniej 9 osób, które też zapłaciły i są chętne na proces i prawnika. Wtedy może ruszyć pozew zbiorowy, do którego łatwo mogą się dołączyć następne osoby.
polakos / 83.29.232.* / 2010-09-28 21:44
tylko sad cie ratuje tzn najlepiej pozew zbiorowy
guma1 / 95.49.33.* / 2010-09-28 15:50
Wielokrotnie powoływałem się na " wykop " czyli forum na którym zaczynałem pisać o pobieraku . Pozwólcie że zamieszczę jeden z dzisiejszych wpisów - właśnie z " wykopu ".

" llolipop1990 2 godz. temu

Hej guma1:) ale mnie tu dawno nie było:) patrze że pobieraczek nadal nabiera ludzi?szok, słuchajcie nie macie co się martwić,ostatnio dokładnie 2tyg.temu byłam u radcy prawnego bo sprzedawałam działkę ,porozmawialiśmy z tym radcą sobie na temat tej działki , gdy ten temat nam się skończył zapytałam się jak to jest z tym pobieraczkiem , radca spojrzał na mnie i się zaśmiał , głupio mi się zrobiło bo patrzył na mnie jak na idiotkę a on powiedział że w ciągu tego roku miał już prawie 60osób które płaciły mu 50zł za parę minut porady tylko dlatego że pobieraczek ich wystraszył on powiedział że nie mają podstaw prawnych na temat podawania ludzi do sądu , pisać mogą i będą pisać ale nic nie zrobią.....a rejestracja nie zobowiązuje do niczego dlatego że po 11 dniach darmowego korzystania powinna wyskoczyć anegdotka o przedłużeniu korzystania z pobieraczka i podpisanie umowy.... a nic takiego niema, i facet powiedział żeby się tym nie przejmować.Więc ludzie nie martwcie się:) śpijcie spokojnie..... "

Hm - czyż to nie potwierdza tego o czym tu piszemy - że nie ma żadnych podstaw prawnych - do czegokolwiek ?
julam79 / 94.240.48.* / 2010-09-29 19:50
Dzięki guma, ja też nie zapłacę, dodaliście mi otuchy. Wielkie dzięki :)
guma1 / 95.49.30.* / 2010-09-29 21:17
julam79- cześć , wiesz - fajnie czyta się takie wpisy , ale - czy ja zawsze muszę mieć jakieś ale ?Nie muszę ale ....choroba jasna.
Chodzi mi tylko o to że - na pewno nie dodaliśmy Ci otuchy - my Cię przekonaliśmy że płacić nie należy . Widzisz - dodawanie otuchy to pocieszanie w sytuacjach trudnych by nie powiedzieć - bez wyjścia . A w tej sytuacji - mówienie o jakiś umowach , mówienie o jakiś należnościach i płaceniu pobierakowi - to brednie , tak mówią osoby które - nie wiedzą o czym mówią .
Czy mamy rację ? Często zadajecie sobie wszyscy to pytanie - czy na pewno nic nam nie grozi ? Szczerze - naprawdę szczerze - tak do bólu ? Nawet niektórzy nie zdają sobie sprawy - jak ta sprawa - sprawa pobieraka jest absurdalna i prosta . Jest tak prosta - że nie chce się wierzyć ze tyle czasu to trwa . Ktoś powie - to nie tak - przecież istnieją ? Tak - dzięki tym płacącym , dzięki temu że - tu prawo mówi o wykroczeniu . Pomyślcie - trzeba było dobrze napisać jakiś regulamin - tak naprawdę durnowaty , trzeba tu było prawnika - w osobie windykatora który ma koneksje , który zna zapisy prawne , który wie jak ludzi zastraszyć . I - słowem można naprawdę zwojować wiele , ale - przecież my też mamy coś z czego należy korzystać . To - i mówię tu o osobach dorosłych - to właśnie nasz wiek , to mnóstwo umów zawartych - na cokolwiek . Na prąd , na światło - w końcu na internet . I - tu nic się nie zmieniło - są takie same reguły - pismo świadczy o zawarciu umowy i - jeśli ktoś mówi inaczej - niech to UDOWODNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jak to zrobić - skoro nie wiadomo kto tam coś napisał ? Od kiedy adres mail - adres mail zakładany na dane fałszywe bo prawo na to zezwala - jest podstawą żądania pieniędzy , jest podstawą do zawierania umów abonamentowych czy okresowych ???????????????????????? Wiecie co mam chęć napisać ? Ktoś się z - jakimś organem - na łby pozamieniał !!!!!!!!!!!!!!! Z góry sorry tych wrażliwszych - ale , nie mogę dalej pisać - śmiać mi się chce.
opkk / 83.29.231.* / 2010-09-27 22:22
aa guma ja była zmiana regulaminu w kwietniu to cie poinformoiwali o tym?
(wiem ze to nie ma zanczenia ale...) chodzi mi o to czy informuja swoich uztykownikow o jakis zmianach.
guma1 / 83.31.52.* / 2010-09-27 22:57
opkk - widzisz - to ma znaczenie . Dlaczego ? Każda zmiana regulaminu - tym bardziej gdy pociąga za sobą istotną zmianę co do np. naliczania jakiś płatności / w tym wypadku - np. odsetki ustawowe - czyli 13 % - zostały zastąpione ową czterokrotnością stopy itd. czyli - 20 % oraz bredzenie o jakiejś karze w dolarach - a raczej kwotę stanowiącą przelicznik na dolary / wymaga zgody każdego kto jakiś regulamin akceptował . I - prawo mówi wyrażnie - pobierak musi o tym poinformować każdego pisemnie / skutecznie / - i każdy ma 10 dni na decyzję od dnia otrzymania informacji - czy akceptuje nowy regulamin czy - po prostu wypowiada umowę ze względu na istotną zmianę jej warunków. Oczywiście - pobierak nikogo nie informuje o tym - bo jak mają kogoś listownie poinformować skoro - nie potwierdzili a raczej nie zweryfikowali naszych danych adresowych ? Nie mogą istnieć na jedną usługę dwa regulaminy . Ci co mają np. neostrdę wiedzą o czym piszę . Każda zmiana regulaminu - to jest informacja pisemna o możliwości rozwiązania umowy na podstawie właśnie tych zmian regulaminowych . Sam z tego korzystałem - właśnie przy neostradzie. Tak więc spoko -pobierak łamie wszelkie dopuszczalne zapisy prawne - dlaczego jeszcze ich nie zamknęli - doprawdy to pytanie nie do mnie.
polakos / 83.29.231.* / 2010-09-27 22:18
Szanowni Państwo !
Podobnie jak tysiące internautów zostałem nabrany na manipulacje i próbę „wkręcenia” w umowę przez portal „pobieraczek.pl” , która to „umowa” nie ma prawnej racji bytu – zgodnie zresztą z Państwa decyzją o złamaniu prawa przez tą nieuczciwą firmę i jej portal ! Proszę mi zatem odpowiedzieć dlaczego , pomimo kary i wyraźnego ostrzeżenia tejże firmy wraz z opublikowaniem na stronie UOKiK firma ta nadal stosuje bez przeszkód swoje niecne praktyki „gwiżdżąc” sobie na Państwa decyzje , a nawet wręcz je ignorując . Jedyne co robią to jak skarpetki zmieniają wciąż tzw. „regulamin” , nie informując oczywiście o tym swoich użytkowników . Czy takie postępowanie i dalsze naciąganie ludzi nie kwalifikuje się ( zgodnie z Art. 286. § 1 KK .) do zgłoszenia na policję lub prokuratury o popełnieniu przestępstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ? Dlaczego też z Państwa strony nie ma żadnej reakcji a ten przestępczy proceder dalej się rozwija?
Poniżej cytuję Państwa wypowiedź w związku z decyzją Pani Prezes UOKiK : " Ponadto, zdaniem UOKiK, by skutecznie w tym wypadku chronić konsumentów niezbędne było nadanie niektórym punktom decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że spółka musi zmienić praktykę oraz poinformować o tym konsumentów zaraz po otrzymaniu decyzji, nawet jeśli skorzysta z drogi odwoławczej. „ koniec cytatu .
Otóż jest oczywiste , że firma ta ani nie zastosowała się do żadnego z punktów Państwa decyzji jak też nie ma zamiaru powiadomić o tym swoich użytkowników , praktykując nadal swój niecny proceder.

Proszę zatem o odpowiedź , czy oni są poza prawem , skoro nie respektują decyzji UOKiK i co radzicie Państwo w tej sytuacji gdy tysiące ludzi otrzymuje listy z ich pogróżkami? Przecież o tym procederze aż roi się w Internecie . Czy może oni są silniejsi i mamy im zapłacić(nawet wg Państwa oświadczenia) wyłudzone pieniądze .
Bardzo proszę o odpowiedź . Pozdrawiam -
- ofiara naciągactwa „pobieraczka”

ŚLIJCIE TO DO UOKIK MOZE CoS ZACNA ROBIC
polakos / 83.29.231.* / 2010-09-27 22:20
znalazłem tkai sablon w necie :D
gfgh / 83.29.231.* / 2010-09-27 16:55
ale nalezy podkreslic ze pozew moga złozyc tylko osoby pełnoletnie oraz te co podały prawdziwe danegf
guma1 / 83.24.69.* / 2010-09-27 16:14
Jeszcze jedna sprawa. Bardzo dobrze że coraz śmielej piszecie o pozwach zbiorowych o których możecie poczytać tutaj :
http://www.pozew-zbiorowy.com.pl/podstawy-podstawowe-informacje-o-pozwach-zbiorowych.html
Ale - ja mam takie odczucia że - ci co nie zapłacili - raczej niewiele zwojują . Dlaczego? Bo będzie trudno udowodnić że maile pobieraka wywołały jakieś obawy czy stres czy sam nie wiem co . Bo - padnie pytanie - skoro pani czy pan tak strasznie się bał czy bała - to dlaczego nie zapłaciliście skoro - jak mówicie - zostaliście tak bardzo zastraszeni ??? To byłby zapewne koronny powód - by takiego pozwu sąd nie przyjął .
Ale - całkiem inaczej wygląda sytuacja tych co zapłacili . Bo - zostali tak zastraszeni że w obawie przed dalszym bezprawnym nękaniem , szczuciem windykatorem lub innym lichem - zapłacili po prostu ze strachu. Teraz - teraz mają wiedzę że pobierak bezprawnie wyłudził od nich kasę i jej zwrotu się domagają .
nocne rozmowy przy kominku pobieraczek - wpiszcie sobie to w wyszukiwarkę - tam wyczytałem że chcą z takim zbiorowym pozwem wystąpić ale - brakuje chętnych . Więc - kto zapłacił i myśli realnie o odzyskaniu kasy - powinien spróbować a przynajmniej zapoznać się z tym co tam oferują .
guma1 / 95.49.88.* / 2010-09-27 15:47
barbjas - zapewniam Cię i innych że tu - na tum forum - wszystko jest . Gdyby każdy chciał by indywidualnie tłumaczyć mu co i jak - trzeba by było rzucić pracę i nic tylko setki czy tysiące razy pisać - należy olać pobieraka . A dlaczego - mówią o tym wcześniejsze wpisy.

Kiedyś - prawie rok temu była pierwsza audycja w Ekspresie Reporterów. No cóż - powiem tak - informacje tam zawarte nie były do końca rzetelne. Dlaczego ? Bo mówiono o wypowiadaniu umów w 3 miesiącach - a co z tymi którym ten okres wówczas upłynął ? Na na początku tego roku - druga audycja - jeszcze głupsza nic pierwsza - bo nic nowego nie mówiła - powielała tylko to co było w pierwszej . I teraz ciekawostka - w marcu decyzja UOKiK -że jeśli umowy są - to zawarte pod wpływem błędu . Co to oznacza ? Że każdy pełnoletni / nieletni są przez prawo wykluczeni z taj zabawy - więc dlaczego nadal się bawią i piszą do pobieraka ? / może na podstawie art. 88 kodeksu cywilnego uchylić się
od skutków prawnych złożonego pod wpływem błędu oświadczenia woli, w którym wyraził wolę zawarcia umowy o świadczenie takiej usługi. I - tu jest czas na to - 1 rok od WYKRYCIA BŁĘDU . A wiecie co było w audycji ???? Że od DNIA REJESTRACJI !!!!!!!!!!!!!!!
A co mówi art,. 88 kc? Ano :
§ 2. Uprawnienie do uchylenia się wygasa: w razie błędu - z upływem ROKU od JEGO WYKRYCIA , ......
Więc skąd te brednie w Ekspresie Reporterów ? Po raz kolejny jakieś brednie na ogólnopolskiej antenie i czy na pewno to co ma nas informować zawiera a raczej odzwierciedla stan prawny ? Czy nie ma różnicy między dniem REJESTRACJI a dniem WYKRYCIA BŁĘDU ? To mi przypomina zarównanie przez pobieraka rejestracji z zawarciem umowy . Taki sam idiotyzm .
I każdy narzeka na prawo że nie jest precyzyjne - ale w tym przypadku może być naszym sprzymierzeńcem . Bo - co to jest wykrycie błędu i kto ma ten błąd wykryć ? Kiedyś pisałem że - jest to decyzja UOKiK o nałożeniu kary i stwierdzenie o wprowadzaniu w błąd . Czy słusznie ? A co jeśli to jeszcze trochę potrwa i - upłynie rok od ich decyzji i nadal ludzie będą wkręcani? Czy można pozbawić ich prawa - do takiego uchylenia na podstawie art. 88kc ? Otóż - nie można - więc dochodzę do wniosku że - tu dniem wykrycia błędu jest dzień w którym każde z nas o tym się dowiedziało . Art. 88 kc nie precyzuje - KTO MA TEN BŁĄD WYKRYĆ - Może to być nasze wykrycie a raczej odkrycie. I - zawsze możemy powiedzieć - wykryłem ten błąd np. wczoraj - prawda ???
Jest to kolejny argument by - darować sobie wszystko - łącznie z jakimiś obawami o jakieś ruchy pobieraka.
;] / 83.10.20.* / 2010-09-27 13:17
http://www.youtube.com/watch?v=dUR21PvkDiw
I wszystko jasne.
barbjas / 93.176.240.* / 2010-09-27 13:05
Też dziś dostaliśmy takiego maila ,ze wzywają do zapłaty. portal ten miał być darmowy -tak przynajmniej pisało .
teraz karzą zapłacić 94,80 zł tylko za co?!?!
Nawet nic nie sciagalismy z tej stornki.
podobno kiedys tez mieli taka akcje i nawet byli w programie uwaga ...
i robia wszystko nieprawnie.
i podobno ip kompa ktore maja wysylaja falszywe.
w razie pytan lub informacji jakie macie prosze o kontakt mandaryna15.08@op.pl
fasolcia86 / 178.182.130.* / 2010-09-27 10:12
Witam, ja tez wczoraj dostalam maila z kwota do zaplaty 94,8o zł itd... na początku sie przstraszylam, jednak dzisiaj postanowilam wejsc i poszukac jakies artykuly o tej sprawie...DZIEKI wam nie zaplace tej kwoty....i jestem chcetna na pozew zbiorowy!!!
polakos / 83.29.250.* / 2010-09-26 20:18
mam taka chicha nadzieje ze; gdy oficjalnie zostanie podtwierdzone iz pobieraczek sraczek nic nikomu nie zrobi po 2 latach ludzie w koncu nam uwieza i niebede płacic (przynajmniej w mniejszym stopniu) co moze przyczynic sie do upadku pobieraka, jego kara od uokik nie dawno sie skonczyła moze bedzie nastepna.


moze
moze
moze
Alka123 / 79.184.96.* / 2010-09-30 13:43
Witam, czy wie może ktoś z was czy jakakolwiek osoba została w jakiś sposób ukarana?? Jeżeli nie zapłaciła? Pozdrawiam!!!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-30 19:55
Alka123, ja WIEM, że żadna osoba nie została w żaden sposób ukarana za to, że nie płaciła pobieraczkowi. I WIEM, że żadna nie zostanie za to ukarana. Bo zgodnie z prawem nikt z nas nie zawarł umowy na świadczenie płatnej usługi. Tylko pobieraczek (jego właściciele i pracownicy) mogą być ukarani za wyłudzenia, zastraszania i oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
NIE PŁAĆCIE OSZUSTOM Z POBIERACZKA I NIE BÓJCIE SIĘ ICH!
doplakia / 83.29.237.* / 2010-09-25 18:48
czy za samo wejscie na strone moga mi cos zrobic??
BadSantaClaus / 2010-09-27 10:54 / portfel / Bywalec forum
Rozłożyłes mnie na łopatki tym pytaniem :D Pojdziesz siedziec na 25 lat za wejscie na ich strone :) :P
małolatek123 / 83.29.237.* / 2010-09-25 17:19
powiem tak: DOROŚLI POWINNIŚCIE SIĘ WSTYDZIC!
Nie rozumiem naprawde nie rozumiem jak osoba pełnoletnia "dojrzała" mogała przestraszyc sie gróźb pobieraka?( jest takich WIELE)
Wiem wiem ile mam lat ? mam 15 i tez troche byłem obsra** po tych mailach pierwszy myslałem jakies jaja min. dlatego ze w tresci emaila było zawarte" jeśli chcesz DALEJ korzystac z serwisu dokonaj wplaty..." wiedz analogicznie odpowiedziałem sobie nie nie chce wiec nie zapłace, pomyslałem kazdy dostaje takie pismo po 10 dniach ze "darmocha" sie skonczyłą i jak chce wiecej to musi zapłacic proste.
ALe po drugim emailu było naprawde nie ciekawie zaczołem czytac fora wypytywac brata oraz mojego nauczyciela informatyki (ktory jak sie okazało miał juz do czynienia z srakiem)
co i jak.Dowiedziałem sie tyle NIC CI NIE ZROBIĄ nie płać, wiec tak zrobiłem no i mam spokoj.
A dorosli pisza "dzieki dzieki uratowałes mi zycie lezej mi" no rece sie załamuja jak osoba dorosła nie moze poradzic sobie ze sraczkiem to co dopiero dziecko ?.
ŻAL MI WAS!! naprawde wstyd!
BadSantaClaus / 2010-09-27 11:02 / portfel / Bywalec forum
Małolat, nie napinaj sie tak bo CI zylka pęknie ;] Po pierwsze naprawde, guma dobrze Ci radzi, polecam wziaść sie za nauke, bo słownika ortograficznego chyba nigdy w swoim krótkim zyciu w rękach nie miałeś. Niedawno jak jeszcze oferowałem swoją pomoc, i udzielałem sie na różnych forach pisali do mnie ludzie po 40 stce..Więc myśle ze wiek tutaj nie ma nic do rzeczy. Poprostu Pobierak do perfekcji opanował sztuke zastraszenia, i ktoś niekoniecznie młody mając w przeszłości problemy z podobnymi sprawami poprostu sie przestraszył i szukał gdzieś pomocy. A to ze ma tyle czy tyle lat, dla mnie nie ma znaczenia. Pozdrawiam
guma1 / 83.6.116.* / 2010-09-25 19:04
Chciałem napisać jakiś komentarz - ale dlaczego mam komentować 15 letniego - kogoś ?Dziecko - idż do szkoły , poucz się trochę , zdobądż jakąś wiedzę i nie cytuj czyich słów .Tak - to kiedy tak Cię oświeciło ? Po tym jak sam piszesz że : " mam 15 i tez troche byłem obsra** po tych mailach" ? I cóż takiego Cię oświeciło ??? Taki jesteś mądry - bo ktoś Ci coś powiedział ???Jesteś - taki stary malutki - kogo cytujesz ? Jeśli chciałeś błysnąć - to dałeś dupy . Dlaczego ? Bo takich słów nie napisze 15 -letnie dziecko samodzielnie . Żal mi tych których słowa cytujesz - coś bredzą sami nie wiedząc o czym . A Tobie radzę - w poniedziałek do szkoły - tam jest tajemnica wszelkiej wiedzy.
małolatek123 / 83.29.225.* / 2010-09-25 21:48
mam na mysli guma to ze wczesniej pomysle jak sie z tego wyplatac a nie płace odrazu a pózniej narzekam jaki jestem biedny i pokrzywdzony!
guma1 / 83.31.51.* / 2010-09-25 23:23
małolatek123 napisałeś nieprawdę - niestety. Masz 15 lat - więc nie powinieneś zabierać głosu w sprawach umów . I nie ja to wymyśliłem - tylko prawo a raczej ustawodawca. Dlaczego krytykujesz innych - dorosłych , dlaczego mówisz co dorośli powinni robić - skoro sam dorosły nie jesteś ??? Skoro - sam nie możesz umów zawierać - dlaczego mówisz że - jesteś ponad innymi i wiesz lepiej co i jak ? Wiesz - wiek też do czegoś obliguje - nie twierdzę że nie masz racji - pewno jakąś masz - ale wybacz - gdyby nie rady innych - taki mądry byś nie był . Dlatego - nie udawaj że wiesz więcej niż inni - bo nic nie wiesz . I - Twoje myślenie nie ma tu znaczenia - dopóki nie będziesz PEŁNOLETNI . Niestety -to nie ja tak stanowię - ale zapisy prawne .
Podobał mi się Twój wpis - mimo wszystko - tak bo być może dał do myślenia tzw. " dorosłym dzieciom " . Ale - lepiej by było gdyby to co napisałeś - to było Twoje a nie jakiegoś innego myśliciela zdanie . Ale - dużo racji w Twoim wpisie jest . I tu muszę napisać - niestety po części masz rację . Jesteś na dobrej drodze - będą z Ciebie ludzie .
nowiutkiitepy / 83.29.237.* / 2010-09-25 17:00
czemu nie zamkną tego sraka? jest na zagranicznym serwerze czy cos??
guma1 / 83.9.246.* / 2010-09-25 17:16
nowiutkiitepy - o widzę że się znasz . Tak - ludzie pisali o Holandii - a raczej o tamtejszych serwerach . Dlatego - odpowiadanie na ich maile powoduje że przychodzi odpowiedż że z tamtej poczty wiadomości nie są odbierane. Dlatego podają swój adres mail - a ludziska jak to ludziska - listy piszą - po co ? Chyba sami nie wiedzą po co?
monika21 / 83.10.23.* / 2010-09-24 16:38
Ja właśnie dostałam maila od pani Agnieszki Jakiejśtam z P******. Napisałam do P**** po pierwszym mailu z wezwaniem do zapłaty, kiedy jeszcze nie czytałam wpisów na forum. Pisałam, że niczego nie zamawiałam i nie podpisywałam żadnej umowy. A Pani szanowna odp, że miałam możliwość odstąpienia od umowy, którą rzekomo zawarłam, gdy zaakceptowałam regulamin i zarejestrowałam się, dlatego też muszę zapłacić. A ja nie zamierzam, bo z niczego nie korzystałam i tyle. Nie wiem tylko czy pisać im jeszcze cokolwiek, jakieś wypowiedzenie umowy(choć przecież umowy żadnej nie ma), czy dać sobie spokój. Jak myślicie?
Crus / 195.3.235.* / 2010-09-25 08:18
Ja się już nie przejmuje . . . niech tylko się odważą =] czekam za 3 mailem i spokój będę miał :P
dawfil / 62.122.113.* / 2010-09-28 16:54
Dzwoniłem do biura praw konsumenta - pod bezpłatny nr 800-800-008. Powiedzieli mi bym napisal do nich rezygnacje z usługi. Oznajmiłem mu ze to i tak nic nie dziala bo te same pogróżki mi przysyłają. On odpowiedział ze Sąd się już nimi zajął, pogróżki mam usuwać i nie przejmować się. Więc wszystkim radze OLAĆ TO!! Dla pewności zadzwoncie pod ten numer (często jest zajęty) i dla własnego spokoju porozmawiac. :)

Najnowsze wpisy