Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
kiesza / 83.19.87.* / 2010-09-24 14:37
Witam.
Ja też dostaję takie meile. Nic w tej sprawie nie mam zamiaru robić. Nic z tamtąd nie ściągałam. IP wymienione w meilu nie jest zgodne z moim, jak równiez dane, które zostały podane nie są kąpletne, wiec nie mają podstaw aby kogokolwiek ciągać po sądach. To bzdura, i naciaganie naiwnych. Jak powiedział przedmówca kahak; zablokuje ich meila w skrzynce żeby nie czytać głupot. Pozdrawiam
maly1908 / 178.56.153.* / 2010-09-28 15:01
jestem gotow na pozew POZDRAWIAM
nnjenoivnrs / 87.105.115.* / 2010-09-24 08:43
proponuję złożyć pozew zbiorowy przeciwko portalowi. Z tego co wiem wystarczy 10 osób
jowanka / 83.28.97.* / 2010-09-27 07:44
Jestem w takiej samej sytuacji. Jak chcecie ich pozwać to jestem za! Wnerwiają ludzi tylko. Nie zrobiłam nic, nie korzystam z tego i nie będę za to płacić. A oni tylko chcą kasę wyłudzić.
szwedziqk / 77.223.239.* / 2010-09-25 17:30
ja tez jestem za tym bo moja spara wyglada tak

jak dostalem tego maile to bylem kompletnie zesrany i zaczalem zbierac kase ale teraz niewiem czy zbierac czy nie ??

doradcie
guma1 / 83.6.116.* / 2010-09-25 19:10
szwedziqk - w samym zbieraniu kasy nie ma nic złego - jeśli możesz to zbieraj - ale na pewno nie na pobieraka . Bee Gee - już zaciera ręce na łatwą kasę - ha , ha , ha .
Dobra - szczerze - daj sobie spokój - ze wszystkim .
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-25 18:35
@szwedziqk
Tak. Zbieraj kasę i wpłać na moje konto. Żebym miał motywację do odpisywania ciągle na to samo pytanie.
kudłata1 / 188.47.106.* / 2010-09-25 10:17
jestem za chętnie bym pozwała tych oszustów i nikt o nic nie musi sie martwić bo pisemnie nikt nic nie pospisywał, a przecież istnieje coś takiego jk podpis elektoniczny gdyby byli powazna firmą to by zastosowali taką medodę i mieli haka na każdego, trzeba walczyć z takimi oszustami!!!
me / 83.11.158.* / 2010-09-24 15:06
to ja sie podpisuje pod tym pozwem!!!!!!
softmint / 178.36.206.* / 2010-09-25 13:28
także nabrałam się na to. nie zapłaciłam i nie zamierzam.
proponuje jak najprędzej zrobić z tym porządek!
jestem za pozwem zbiorowym!
a666 / 93.105.103.* / 2010-09-28 11:30
ja dziś też otrzymałam maila z wezwaniem do zapłaty az sie przeraziłam ta kwota tym bardziej że nic z tej strony nawet nie ściagnęłam, kamien spadł mi z serca jak zobaczyłam Wasze opinie. Również jestem za pozwem zbiorowym!!
daffy27 / 87.116.206.* / 2010-09-28 15:22
ja też dostałem meila z wezwaniem do zapłaty inaczej sprawa trafi do windykacji i policja do mnie przyjedzie ale ja tam mam to gdzieś .mam płacić za coś czego nie ściągałem dostałem już 2 meile ile jeszcze dostanę .ale mam to gdzieś jestem za pozwem zbiorowym
elmariachi162 / 188.33.139.* / 2010-09-23 23:29
tak jak napisalem nizej jesli ip z ip zekomo ich umowy z wami sie nie zgadza to juz samo to jest oszustwem i wyludzeniem od was pieniedzy liczac na wasza naiwnosc ogolnie wszystkie te maile od nich to jedno wielkie naciaganie i liczenie ze znajda sie naiwni ktorzy dadza im zarobic za darmo
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-24 00:46
@elmariachi162
Kilkanaście wpisów temu (2010-09-18 20:44:15) pisałem o co chodzi z numerem IP, dlaczego czasem się nie zgadza i jakie ma znaczenie w tej sprawie. A Ty tu mącisz.
Otóż adres IP (zarówno publiczny jak i niepubliczny) może być zmienny. Znajomość naszego adresu IP zupełnie nic pobieraczkowi nie daje. Piszą ten adres w mailach tylko i wyłącznie do straszenia ludzi, którzy nie wiedzą co i jak.
dork. angek / 89.72.247.* / 2010-09-30 14:03
kochani narzeczony mnie uświadczył, że nie mogą cie zlokazlizować za pomoca ID tj. twój stały nr, natomiast IP jest nr zmiennym, za każdym razem jka odpalasz kompa to sie zmienia:) wiec moga wam naskoczyc( no chyba, ze podaliscie swoje dane to wtedy yyyyyyy) nie wiem, ja nie płace, nie przejmuje sie zablokowałam ich:P nie bede mi skrzynki zaśmiecać. A tak wogule, dlaczego tu nie ma opini setek ludzi, którzy juz dawno powinni sie skarżyć, że byli w sądzie, że to prawda, lepiej zapłaćcie. Nie widze tu nikogo takiego. Kazdy tylko sie zastanawia, czy zapłacić, czy rzeczywiście pójdzie to do sądu. nie daje wam to do myslenie??
elmariachi162 / 188.33.139.* / 2010-09-23 23:25
jeszcze jedna sprawa wazna dla zwyklego laika najpierw sprawdzcie IP swojego komputera i porownajcie z IP zapisanym w mailu od nich ze zekomo zgadza sie z waszym a tak napewno nie jest


Aby dowiedzieć się jaki numer IP przypisany jest do interfejsu sieciowego
naszego komputera należy wykonać następujące kroki:


Dla Windows 95/98 i prawdopodobnie Me:

menu start -> uruchom -> command -> ipconfig

bądź

meny start -> uruchom -> command -> winipcfg


Dla Windows 2000/XP/2003:

menu start -> uruchom -> command -> ipconfig

wpisanie ipconfig /all spowoduje wyświetlenie bardziej szczegółowych informacji.


W przypadku kiedy posiadamy niepubliczny adres IP (czyli zaczynający się od cyfr
10, 172.16 lub 192.168) adres pod jakim widzą nas na świecie możemy sprawdzić
wchodząc na stronę tonid.net/ip/


--
Microsoft - Keeping the world safe from competition ;D
olkeip / 83.10.26.* / 2010-09-23 14:26
Witajcie! Właśnie dostałam trzeciego maila od P********. Pisaliście coś o 3 miesiącach na wypowiedzenie umowy, a nie o 10 dniach tak jak to ubzdurał sobie P****. Czy w związku z tym muszę napisać im to wypowiedzenie? Czy nic nie robić?
Pozdrawiam!
wisz / 83.2.178.* / 2010-09-23 14:51
Hej, też się dałam nabrać, ale dzięki wypowiedziom które przeczytałam nie mam zamiaru płacic. poza tym poszperałam w necie i znalazłam ciekawy artykuł.
http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/nie-musisz-placic-serwisowi-pobieraczekpl-wlasnie-zostal-ukarany-za-wprowadzanie-klientow-w-
neta1 / 2010-09-23 13:05
A ja mam pytanie, czy jest ktoś kto zarejestrował się rok temu lub nawet dwa lata temu czy dawniej i nie poniósł z tego tytułu żadnych konsekwencji? co się dzieje po takim czasie? czy Pobieraczek daje sobie spokój?? bo to jest istotne właśnie co się dzieje po takim czasie. proszę niech ktoś odpowie, żeby uspokoić mnie (mam nadzieję) i zapewne wiele osób.
guma1 / 83.31.138.* / 2010-09-23 16:10
neta1- czy Twoje pytanie - jak również i innych którzy takie pytanie zadają - ma sens ? Przecież - jak spojrzysz - fora istnieją od dawna - to od czerwca 2009 roku i - wszyscy piszący tu się rejestrowali a zapłacili nieliczni. I czy kogoś o coś oskarżyli - nie , oni nawet nie usiłują kogokolwiek oskarżyć . Bo - żaden - chciałem napisać przedsiębiorca ale - użyję nazwy właściwej - złodziej , nie zakłada firmy by włóczyć się po sądach . I tutaj - pobierak powstał po to by wciągnąć w to jak najwięcej ludzi - szczególnie młodzież , by następnie nastraszyć i czekać kto da się nabrać czyli wpłaci im kasę . Więc niech nie mają nadziei na jakiś proces - ci co zapłacili i z zazdrością patrzą na tych co jednak trochę pomyśleli , nikomu z nas czyli z tych co ich zlekceważyli - nic nie grozi . Dla spokojności - ja już 15 miesięcy bawię się z pobierakiem , dochowałem się 5 kont ale jak tak dalej będzie - to na pewno powstaną następne . Dlaczego ? A co ? Wolno mi i jest to zgodne z prawem i płacić za nic nie muszę więc - czemu nie ????
Jonh-u / 83.3.65.* / 2010-09-24 07:51
Witam Wszystkich, a szczególnie Gumę1 :) Jak tam Twoje zdrówko Guma1, bo widzę, że aktywnie działasz na forum??? :) Nie byłem już tutaj długo, ale chciałem Wam powiedzieć, iż zarejestrowałem się 15.06.2010, i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem trzeciego maila z ostatecznym ponagleniem o zapłacenie rachunku względem ich wymyślonej umowy :))). Chłopy se dali spokój widząc, że nic sobie z tego nie robię. Przejdźmy do MERITUM wszystkich zapytań na forum, ludzie się boją i nie wiedzą co mają począć odnośnie tych wszystkich gróźb i nękania na maila. Otóż odpowiedź jest prosta, tak jak nieraz wypowiadał się GUMA1.... "Nie płacić oszustom" lepiej przejmować się opałem na zimę bo indianie mówią, że będzie sroga tego roku. Pozdrawiam Wszystkich i trzymajcie się ciepło :)
guma1 / 83.24.178.* / 2010-09-24 19:03
Jonh-u - siema - mówiąc szczerze - miło mi że tu zajrzałeś . Jak moje zdrówko ? A jak ma być skoro pisałeś że na grillu za nie wypijesz ? Pamiętasz - widocznie zadziałało - bo mam się całkiem dobrze . Ale wróćmy do sprawy. Piszesz że nie otrzymałeś trzeciego maila . To ja powiem Ci coś ciekawszego -rejestrowałem się u nich pięć razy - tylko raz na dane prawdziwe co nie powinno nikogo dziwić - prawda ? I - na jedną rejestrację - NIE DOSTAŁEM ŻADNEGO MAILA !!!!!!!!!!!!!!!! Przeżyłem szok , sprawdzałem codziennie - a było to jakieś pół roku temu - nic mi nie napisali . Ale mają tam bu....el , dlatego musiałem się kolejny raz zarejestrować - bo to mnie zaciekawiło - ale póżniej norma - trzy maile i cisza .
Fajnie że zajrzałeś , miło poczytać że pozdrawiasz , ja też Cię pozdrawiam - wszak Twój wpis był taki inny - i wiesz o czym mówię - prawda ??? Trzym się - jutro ma być ładnie więc - kolejna okazja by grillować - prawda?
sylwusqqa / 83.20.191.* / 2010-09-23 12:18
Ejj a jak ja zapłaciłam t co teraz? nie bedą chcieli wiecej kasy ode mnie?
d.ok / 91.146.225.* / 2010-09-22 20:57
Witam serdecznie!
Jestem jednym z wielu co ma ten sam problem z tymi naciągaczami.
Podczas rejestracji podałem nieprawdziwe dane, ale IP i e-mail są na prawdę moje. Poza tym jestem pełnoletni.
W związku z powyższym mam dylemat - płacić czy nie?
Wiem, że jeśli nie dostanę umowy na piśmie, mam 3 m-ce na wypowiedzenie. Wysłać takie wypowiedzenie, czy nic nie robić?
Wiem też, że p*********** ma 2 lata na wyegzekwowanie należności i jeśli jakimś cudem uda im się to zrobić, boję się, że koszta długu z odsetkami, sądowne, itp., dają mi i mojej rodzinie popalić.
Proszę, poradźcie co robić?
guma1 / 95.49.29.* / 2010-09-22 22:21
Chłopie - masakra - że dzieci piszą o jakimś IP - to mogę zrozumieć ale jak piszesz - jesteś pełnoletni i powielasz te pobierakowe głupoty ? To odpowiedz sobie na pytanie - jakie służby będą cię szukać bo nacisnąłeś przycisk REJESTRUJ ? Co to będzie - CBA , FBI , Mossad ???? Przecież - by kogoś szukać - musi być popełnione przestępstwo - czyli np. kradzież FAKTYCZNA - na kwotę powyżej 250 zł oraz zezwolenie sądowe . A zapewne i przy tak małej kwocie - nikt nie kiwnie palcem . Więc - jakie przestępstwo popełniłeś ? Po co pobierak ma Cie szukać skoro nic nie może zrobić ? Po co ma Cię szukać skoro ma np. moje dane prawdziwe i od 15 miesięcy jakoś nie może mnie oskarżyć - o cokolwiek ? I takich jak ja - są tysiące . Troszkę pomyślunku - wyobrażasz sobie służby specjalne tropiące dziesiątki jak nie setki tysięcy potencjalnych klientów pobieraka bo - oni coś tam usiłowali a my nie daliśmy się okraść ? Jeśli Ty - dorosła osoba masz dylemat co robić - to wiele osób nieletnich jest tu doroślejszych od Ciebie . Tak to wygląda - sorry .
Wypowiedzenie - jak chcesz , ja wiem że to nie ma sensu ale - jak ktoś się uprze tylko - jak to sobie wyobrażasz ? To musi być listownie i co - jakie dane podasz ? Musisz podać prawdziwe - bo oni Ci coś odpiszą - i jak myślisz - co Ci odpiszą ? Ano - żeś złodziej i oszust i pójdziesz siedzieć . I co najśmieszniejsze - Ty nie zrobiłeś nic złego - bo rejestracja na dane fałszywe jest zgodna z prawem i między innymi dlatego nie może równać się zawarciu umowy . Ile razy rejestrowałeś się w necie na dane fałszywe ? Zapewne dużo - stąd rutynowa rejestracja na dane fałszywe u pobieraka . I czy ktoś straszył Cię sądem ? Nie - bo to jest legalne więc - dlaczego wierzysz pobierakowi ?
Odsetki - te cztero coś tam procentowe stopy NBP - to 20 % w skali roku. Piszesz - dwa lata - wg,. mnie to trzy , ale pozostańmy przy dwóch. 20 % od 94,80 zł - czy to taka kolosalna kwota ? A dlaczego nie napisali wprost - że to - te odsetki wynoszą 20 % w skali roku ? Właśnie po to by u takich osób jak Ty zasiać jakiś strach i obawę , by wyobrażnia zadziałała . Ludzie różne głupoty pisali - o jakiś tysiącach i iluś latach po których pobierak coś będzie usiłował . Miałem wrażenie że - niektórzy nieletni obawiali się że ich wnuki będą na pobieraka płacić . No cóż - to tak jest zrobione - wkręcić nieletnich i nie znających zapisów prawnych , postraszyć paragrafami wg. własnej oszukańczej interpretacji i - liczyć kasę . Ale zobacz - ile czasu te fora istnieją , jak dużo o pobieraku wiadomo by nie powiedzieć wszystko - a Ty masz wątpliwości . Spoko - najpierw musieli by mnie o coś oskarżyć - bo ileż można czekać ? Ale - ja wiem że nie mogą nic zrobić - bo umowy nie istnieją . Na jednym z forów napisałem że - jeśli ktoś znajdzie 3 tak działające firmy jak pobierak - czyli w oparciu o ustawę " elektroniczną " zawierają umowy na świadczenie usług przez internet poprzez rejestrację - to wypłacę mu stówę . A przecież UOKiK mówi że / zazwyczaj tak jest / takich umów musi być w necie większość !!!!!!!!!!!!!! I ja o nią - o tą stówę jestem spokojny - bo NIGDZIE TAK NIE ZAWIERA SIĘ UMÓW - dlatego za tą stówę której nikt nie wygra - robię w sobotę grilla - wszak to już koniec lata. I dobrze Ci radze - zrób tak i Ty - czyli wydaj te pieniądze na coś pożytecznego i nie wyrzucaj ich w - pobierakowe łapy. Niech wezmą się za uczciwą pracę a nie okradają ludzi.
d.ok / 91.146.225.* / 2010-09-23 20:09
Nie ma to jak dostać "po gębie" na otrzepiny. :)
Wielkie dzięki guma1, bo właśnie dzięki takim ludziom jak Ty ludzie zaczynają wierzyć w sprawiedliwość i przestają bać się, co będzie jutro.
Nasze prawo jest dziurawe i pewne grupy złodziei wykorzystują te dziury żeby sobie dorobić na naiwności niewinnych ludzi.
Ja już postanowiłem - NIE PŁACĘ!!!
Lepiej zrobić fajną imprezkę za tą kasę. A okazja przecież jest - pożegnanie lata.
Będę często zaglądał na to forum, bo ciekawe rzeczy tu wypisujecie i dzięki Wam jestem na bieżąco.
Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
P.S.
Nie wiem dlaczego według Ciebie guma1 dług u pobieraka przedawnia się po 3 latach?
Ja znalazłem, że przy usługach telekomunikacyjnych, a takimi zdaje się, są usługi internetowe, przedawnienie następuje po 2 latach: http://www.se.pl/porady/wszystkie-prawa-dluznika/kiedy-dug-sie-przedawnia_120502.html
Ale mniejsza o to. Jeszcze raz wielkie dzięki. :)
guma1 / 83.31.138.* / 2010-09-23 20:58
d.ok - siema - termin roszczeń - dobry temat. Piszesz - dwa lata - ja mówię trzy.
Na jakiej podstawie ??? Ano na takiej :
http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/przedawnienie_roszczen_cywilnoprawnych-a_5324.htm
Jest tam wpis:
" Dla roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej okres przedawnienia wynosi również 3 lata. Chodzi tutaj o roszczenia przysługujące przedsiębiorcy, powstałe w związku z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą. "
Chyba nie ulega dla nikogo wątpliwości że - to co robi pobierak - to oszustwo to ich taka działalność gospodarcza - prawda?
Ale - również tutaj potwierdzają się moje słowa :
http://prawo.gazetaprawna.pl/orzeczenia/321301,roszczenia_abonamentowe_przedawniaja_sie_po_3_latach.html
I jest tam coś takiego :
"Termin przedawnienia roszczeń o opłatę abonamentową i wynagrodzenie za połączenia telefoniczne wynikające z umowy o świadczenie usług telefonicznych wynosi trzy lata."
oraz :
" Sąd Najwyższy w odpowiedzi podjął 7 maja 2009 r. następującą uchwałę: Termin przedawnienia roszczenia o opłatę abonamentową i wynagrodzenie za połączenia telefoniczne z umowy o świadczenie usług telefonicznych, zawartej na postawie ustawy z 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne, określa art. 118 k.c."
A co mówi ten artykuł ?
"Z art. 118 k.c. wynika, że jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi 10 lat, - NAS INTERESUJE TO ------- a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – trzy lata."
I tak nie ma to znaczenia - wszak nie ma podstaw do żadnych roszczeń . Ale - brawa za czujność . Pozdrawiam
d.ok / 91.146.225.* / 2010-09-24 21:31
Cześć guma1. Kurcze Ty to chyba prawnikiem jesteś, bo jeśli nie to powinieneś. Dzięki, znowu człowiek czegoś nowego się dowiedział.
Powiem Ci jedno - nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale odwalasz tutaj kawał dobrej roboty i chwała Ci za to!!!
Pozdrawiam.
kornelaA / 83.31.147.* / 2010-09-22 19:56
Witam, oprócz 3, wszystkim znanych maili i standardowej odp na maila o nie podpisywaniu umowy (kilka osób już go kopiowało, więc nie będę się powtarzać) dostałam jeszcze jednego (głupia, zamiast od razu wejść na to forum i uwierzyć, że to są naciągacze zaczęłam z nimi polemizować, stąd aż 5 mail. Kończę polemiki, mam nadzieję, że 5ty mail jest ostatnim i że tu piszący mają rację iż mogę spać bezpiecznie i nie spotkają mnie żadne sankcje)

"Szanowna Pani,

Dziękujemy za wysłaną wiadomość.

Pani żądanie rozwiązania umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało do nas przesłane po upływie 10 dni od momentu zawarcia umowy. W związku z tym, iż umowa została zawarta na rok, należność za usługi wynosi 94,8 zł. Spółka Eller Service przygotowała już na zagranicznym serwerze pakiet danych niezbędny do obsługi Pani konta w serwisie Pobieraczek.pl, na okres 12 miesięcy.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W chwili obecnej jedynym polubownym sposobem załatwienia sprawy będzie uiszczenie należności do dnia 30 września 2010r. Po tej dacie Pani sprawa zostanie przekazana obsługującej nas kancelarii prawnej, która rozpocznie postępowanie sądowe.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl"
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-22 22:40
@kornelaA
Ta ich "kancelaria prawna" nie istnieje, to jest pewne na 100 %. To co pisze pobieraczek to kłamstwa, za które będzie odpowiadał przed sądem, o ile znajdzie się 10 zdecydowanych na pozew zbiorowy.
kahak / 83.18.110.* / 2010-09-23 09:49
Ha widze ze sporo nas.Mnie jakos nie wystraszyli bo dosc troche znam sie na prawie ale spokoju mi to nie dawoło i poszukałam w necie zeby sprawdzic ale czegos takiego sie nie spodziewałam!Pozdrawiam i nie zamierzam placic za cos z czego nie skorzystałam wcale ale kończe ze slepym życiem internetowym bo nie chce miec więcej takich debli na karku.Zablokuje ich meila w skrzynce żeby nie czytac szblonów które juz przeczytałam w necie.Pozdrawima
guma1 / 95.49.29.* / 2010-09-22 20:22
kornelaA - Jak zapłacisz to Cię uduszę - a znajdę po IP .
Mamy racje - bądż tego pewna. A polubownie to mogą Cię pocałować w d...... - właśnie tam.
merve_- wyślij maila że dziękujesz i masz ich w wielkim poważaniu . Przynajmniej nie dostaniesz tych debilnych i nic nie znaczących maili - ale - kto wie ???
.,,. / 83.29.204.* / 2010-09-22 19:40
a propo wie ktos jak usunąc konto z PEBa??
kago / 83.9.127.* / 2010-10-18 11:27
Czy ktoś zgłaszał pobieraczka na policje jako oszustów wyłudzających kase? Sądzę, że powinno się coś takiego zrobić
boryssssoooo / 89.25.159.* / 2010-09-21 17:08
W nawiązaniu do Pana zapytania o „Pobieraczek” informuję, że w momencie jak sprawa „Pobieraczka” nabrała rozgłosu medialnego sprawdziłam zawartość strony internetowej rozpowszechnianej przez Firmę „Eller Service”. Informacja o prawie odstąpienia od umowy widnieje zarówno na pierwszej stronie stanowiącej ofertę ww. Firmy, jak również w regulaminie świadczenia usług przez przedsiębiorcę. Zatem nie można wywodzić, iż potencjalni klienci ww. firmy nie byli skutecznie informowani o prawie odstąpienia od umowy. W chwili zawierania przez Pana umowy, zarówno na stronie logowania portalu, jak i w regulaminie serwisu taka informacja była zamieszczona.

Inną kwestią pozostaje, iż firma narusza przepisy ustawy z dnia 02.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r., Nr 22, poz. 271 z późn. zmianami) tj. przy zawarciu umowy na odległość nie informuje klientów o danych firmy, jak również nie potwierdza tych danych na piśmie w momencie zawarcia umowy (art. 9 ust. 1 i 3). W przypadku gdy przedsiębiorca nie potwierdził informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy „o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności wyrządzonej przez produkt niebezpieczny” termin 10 dniowy odstąpienia od umowy wynosi 3 miesiące od dnia zawarcia umowy. Z treści pierwszego e-maila wystosowanego do Pana przez Firmę „Eller Service” wynika, że przedsiębiorca dopełnił w tym zakresie staranności i poinformował Pana o prawie odstąpienia od umowy i udzielił innych informacji, wymaganych przepisami art. 9 ust. 1 ustawy „o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności wyrządzonej przez produkt niebezpieczny”. Zatem termin w czasie którego mógł Pan odstąpić od umowy wynosił 10 dni od daty otrzymania pierwszego e-maila potwierdzającego zawarcia umowy z przedsiębiorcą, a nie 3 miesiące. Termin 3 miesięcy obowiązywałby w przypadku nie udzielenia przez przedsiębiorcę ww. informacji.

W świetle przytoczonych argumentów, kwestię uregulowania należności względem ww. przedsiębiorcy, pozostawiam Pana decyzji.

e-mail od miejskiego rzecznika konsumentów. Przyznam, że nieco mnie zaniepokoił bo nie zamierzałem płacić :) Będę wdzięczny za komentarze
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-21 22:21
@boryssssoooo
Proszę o imię, nazwisko i e-mail tego rzecznika. Chyba sobie z nim pogadam.
A co do meritum - ciekawy jestem gdzie ten urzędas zauważył informację o zawieraniu umowy. W którym miejscu pobieraczek informuje klienta, że właśnie zawiera umowę? Jest tylko 1 punkt w regulaminie, który jest sprzeczny z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną i z kodeksem handlowym, czyli ten punkt jest nieważny.
W związku z tym, nie ma żadnej umowy. Koniec.
onnnnaaa / 87.205.40.* / 2010-09-22 12:54
ja tez sie zalogowalam bo pisalo za darmo testuj 10dni. nic jednak z tego nie sciaglam, a teraz taki mail do mnie przyszedl o zaplacie. mam za to zaplacic? grozi mi cos jak nie zaplace? bo ten mail to jaks grozba :(
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-22 17:32
@onnnnaaa
Nie płać. Nic Ci nie grozi jak nie zapłacisz. Nie ma prawomocnej umowy z pobieraczkiem, więc niesłusznie i wbrew prawu domagają się zapłaty. Poza tym popełniają przestępstwo wprowadzając w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
NIE WOLNO PŁACIĆ POBIERACZKOWI!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-21 22:26
Zacytuję jeszcze KOMPETENTNEGO rzecznika konsumentów:
"Z naszych informacji wynika, że chociaż serwis straszył sądami, to przeciw żadnemu ze swoich klientów z pozwem nie wystąpił. Zapewne z obawy przed niekorzystnym dla siebie wyrokiem – uspokaja Artur Kondrat, miejski rzecznik konsumentów w Rzeszowie. - Dlatego wszystkim, którzy się do nas zgłaszali z pytaniem o Pobieraczka, radziliśmy po prostu nie płacić."
http://tinyurl.com/37z3nae
I który rzecznik ma rację? Oczywiście ten cytowany przeze mnie. Wie to każdy, kto czytał ustawę "elektroniczną".
krissssu / 87.206.95.* / 2010-09-24 09:07
Też sienabrałem na p********* i na bieżąco czytam to forum ;) zajrzałem w link wszystko sie zgadza ale... kilka dni po tym p******** zmienił regulamin... czy ma to jakiś większe znaczenie ?
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-24 13:39
Nie ma znaczenia, że pobieraczek zmienił regulamin. Nowy jest tak samo oszukańczy i sprzeczny z prawem jak stary.
guma1 / 83.6.21.* / 2010-09-21 18:38
Nie wierzę - po prostu nie wierzę ze to napisał rzecznik z Urzędu Konsumenckiego . To mi wygląda na bełkot pobieraka - tu jest zaprzeczenie tego wszystkiego co mów. UOKiK . I ja nie raz ów UOKiK krytykowałem i wcale tego wszystkiego nie wycofuję - ale ja bardzo chętnie bym z owym rzecznikiem co to napisał podyskutował . Co za bzdury ktoś tu wypisuje ???Co tu komentować - przecież to są kompletne brednie . Dlaczego ów rzecznik nie ustosunkował się do decyzji o wprowadzaniu w błąd ? Dlaczego nie ustosunkował się do nałożonej kary ? Co za brednie że coś wynika z jakiegoś maila ???? Czy tam pracują jacyś debile????? Ustawa mówi wyrażnie - potwierdzenie w formie pisemnej czyli listownej !!!!!!!!!!!!!!!!!!! I - potwierdzenie nie jakiegoś terminu wypowiedzenia - ale wszystkich WARUNKÓW UMOWY .Ale - i tak mówią urzędy - wszystkie - bo tak mówi centrala . I inna kwestia - istnienia umów - ja jestem pewien że ich nie ma . Bo tak stanowią ustawy. Więc -boryssssoooo- albo trafiłeś na kompletnego idiotę - idiotkę - albo jesteś z pobieraka i wciskasz nam kit. Innej możliwości po prostu nie ma . I chyba to drugie - jak nie raz pisałem - głupota urzędasów też ma jakieś granice i nie wyobrażam sobie by aż tacy debile tam pracowali . Debile którzy podważają decyzje czy zalecenia UOKiK - czyli organu nadrzędnego czy naczelnego . Jeśli usiłowałeś kogoś nastraszyć - nie udało się . W te brednie nikt już nie wierzy - serio . I - sorry - ale to tak wygląda.
boryssssoooo / 89.25.159.* / 2010-09-22 13:54
Niestety to wypowiedź miejskiego rzecznika konsumentów w Rudzie Śląskiej. Też mnie dziwi tak kuriozalne stanowisko tej Pani zwłaszcza, że na odpowiedź czekałem dłuższy czas. Nie jestem z Pobieraczka i gorąco namawiam do niepłacenia tym oszustom (sam też tak zrobię :)) uważam, że takich ludzi powinno się naznaczać żeby każdy wiedział z kim ma do czynienia. Pozdrawiam i dzięki za komentarze!
guma1 / 83.31.50.* / 2010-09-22 16:40
boryssssoooo - cześć - czyli przyjmujemy że jednym a raczej jedną z rzeczników praw konsumenckich w Rudzie Śląskiej jest - idiotka . Czy mnie to dziwi - niespecjalnie . Widząc poziom porad uzyskanych od niektórych rzeczników a jakie ludzie zamieszczali i zamieszczają na forach od lipca 2009 r - a od tamtego czasu te fora przeglądam - nic mnie nie jest w stanie już zdziwić . Tylko - co takie coś tam robi - w tym urzędzie ? Użyłem takich słów - bo ta osoba nie zasługuje na jakieś zaufanie a tym bardziej na szacunek . Bo - ma ludziom pomagać a nie wprowadzać w błąd . I - jeśli nie ma przygotowania do tej pracy a to co radzi jest najlepszym tego dowodem - niech zamiata chodniki ewentualnie myje kible. Praca jak każda , równie potrzebna i nie ma tu żadnej ironii - ale po prostu nikomu nie zrobi krzywdy.
boryssssoooo / 89.25.159.* / 2010-09-22 13:54
Niestety to wypowiedź miejskiego rzecznika konsumentów w Rudzie Śląskiej. Też mnie dziwi tak kuriozalne stanowisko tej Pani zwłaszcza, że na odpowiedź czekałem dłuższy czas. Nie jestem z Pobieraczka i gorąco namawiam do niepłacenia tym oszustom (sam też tak zrobię :)) uważam, że takich ludzi powinno się naznaczać żeby każdy wiedział z kim ma do czynienia. Pozdrawiam i dzięki za komentarze!
polakos / 83.29.215.* / 2010-09-21 20:21
dokłądnie guma śmierdzi mi tu pobierakiem!

A propo gadłem dzisiaj z inforatykiem o pobieraku mówił ze juz o tym słyszał od jednego ucznia z którym razem nabijał sie z emaili od sraka.:D
boryssssoooo / 89.25.159.* / 2010-09-21 17:08
W nawiązaniu do Pana zapytania o „Pobieraczek” informuję, że w momencie jak sprawa „Pobieraczka” nabrała rozgłosu medialnego sprawdziłam zawartość strony internetowej rozpowszechnianej przez Firmę „Eller Service”. Informacja o prawie odstąpienia od umowy widnieje zarówno na pierwszej stronie stanowiącej ofertę ww. Firmy, jak również w regulaminie świadczenia usług przez przedsiębiorcę. Zatem nie można wywodzić, iż potencjalni klienci ww. firmy nie byli skutecznie informowani o prawie odstąpienia od umowy. W chwili zawierania przez Pana umowy, zarówno na stronie logowania portalu, jak i w regulaminie serwisu taka informacja była zamieszczona.

Inną kwestią pozostaje, iż firma narusza przepisy ustawy z dnia 02.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r., Nr 22, poz. 271 z późn. zmianami) tj. przy zawarciu umowy na odległość nie informuje klientów o danych firmy, jak również nie potwierdza tych danych na piśmie w momencie zawarcia umowy (art. 9 ust. 1 i 3). W przypadku gdy przedsiębiorca nie potwierdził informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy „o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności wyrządzonej przez produkt niebezpieczny” termin 10 dniowy odstąpienia od umowy wynosi 3 miesiące od dnia zawarcia umowy. Z treści pierwszego e-maila wystosowanego do Pana przez Firmę „Eller Service” wynika, że przedsiębiorca dopełnił w tym zakresie staranności i poinformował Pana o prawie odstąpienia od umowy i udzielił innych informacji, wymaganych przepisami art. 9 ust. 1 ustawy „o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności wyrządzonej przez produkt niebezpieczny”. Zatem termin w czasie którego mógł Pan odstąpić od umowy wynosił 10 dni od daty otrzymania pierwszego e-maila potwierdzającego zawarcia umowy z przedsiębiorcą, a nie 3 miesiące. Termin 3 miesięcy obowiązywałby w przypadku nie udzielenia przez przedsiębiorcę ww. informacji.

W świetle przytoczonych argumentów, kwestię uregulowania należności względem ww. przedsiębiorcy, pozostawiam Pana decyzji.

e-mail od miejskiego rzecznika konsumentów. Przyznam, że nieco mnie zaniepokoił bo nie zamierzałem płacić :) Będę wdzięczny za komentarze
kubasinski prezes / 87.116.234.* / 2010-09-21 11:00
witam ja dzisiaj dostalem drugiego malila. Na poczatku sie wystraszylem bo nie bede im kasy bulic za cos z czego nie korzystalem. poczytalem troche na forum i sie uspokoilem widze ze oni niezle ludzi robia w bambuko. Czytalem na jednym forum ze ktos dostal 3 maile i koniec wiec czekam na 3 zobaczymy co bedzie. Mozna sie zorganizowac i wystapic z pozwem zbiorowym przeciw im.
cynamonka83 / 2010-09-21 16:42
No proszę,nie jestem jednak sama z tym problemem.Ale ponoć ten kto szuka nie błądzi,więc dziękuję że trafiłam na Was..Naprawdę,bo już zaczęłam trząść portkami:)Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję;)
guma1 / 178.42.255.* / 2010-09-20 17:47
I właśnie dla takich sytuacji co u Aurinko79 ustawy mówią o umowach pisemnych . Czy taka umowa jest konieczna ? Napiszę tak - jest konieczna - do różnych celów . Do potwierdzenia danych osoby zawierającej umowę a i równie ważny by nie powiedzieć - najważniejszy powód - DO CELÓW DOWODOWYCH. Jak niektórzy tu zauważyli - umowy można zawierać również przez np. telefon. Ale - jak uczciwy usługodawca ma potraktować coś takiego podanego przez telefon - " E facet , zamawiam internet na rok , nazywam się tak i tak , przyjedżta i go podłączta tu a tu ". Już widzę jak lecą monterzy pod podany adres - by usługę zrealizować . Nikt nie kiwnie palcem jeśli klient nie podpisze " cyrografu " - umowy że wie co bierze i na jakich warunkach . Tak samo i tu - pobierak nie zweryfikował adresów zamieszkania bo - bazuje na adresach mail . Ale - podanie adresu mail / a to między innymi pobierak tłumaczy jako zgodę na zawarcie umowy / nie jest podstawą do zawarcia umowy . Oni ten adres wykorzystują tylko i wyłącznie do straszenia Was . Do czego służy adres mail mówi ustawa " elektroniczna " :Rozdział 2 , Obowiązki usługodawcy świadczącego usługi drogą elektroniczną , Art. 10.:
2. INFORMACJĘ HANDLOWĄ uważa się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na otrzymywanie takiej informacji, w szczególności UDOSTĘPNIŁ w tym celu identyfikujący go ADRES ELEKTRONICZNY.
Co to oznacza ? Że podanie adresu mail może być potraktowane jako zgodę na np. przesłanie informacji na temat jakiejś usługi / np. reklamy / a nie jako zgodę na jej zawarcie - co pobierak w swoich pismach również wymienia.
No i - wielu o tym zapomina - że my nic nie musimy !!!!!!!!!!!!!!!!! MY NAPRAWDĘ NIC NIE MUSIMY - tu cała odpowiedzialność a raczej udowodnienie że umowy istnieją spoczywa na pobieraku . Mówi o tym ustawa " elektroniczna " Rozdział 1 , Przepisy ogólne , Art.4
2. USŁUGODAWCA wykazuje uzyskanie zgody / CZYLI ŻE TA ZGODA NIE JEST DOMNIEMANA LUB DOROZUMIANA Z OŚWIADCZENIA WOLI O INNEJ TREŚCI / o której mowa w ust. 1, dla celów dowodowych.
Czyli - pobierak musiał by wykazać wszystkim że - naciskając REJESTRUJ tak naprawdę wiedzieli że - zawierają umowę . Słowo - przeciwko słowu - i - komu ktokolwiek uwierzy bez niczego na piśmie - jak myślicie ???? Dlatego - pobierak nawet nic nie usiłuje - bo nic nie może zrobić - bo umowy nie istnieją .
No i jak to sobie wyobrażacie ? Ktoś rejestruje się z nie swojego komputera na dane fałszywe - u kolegi , koleżanki , w kafejce czy zakładzie pracy - skądkolwiek - i jak według Was pobierak ma udowodnić kto taką rejestrację - a według nich umowę zawarł ? Przecież - tu nie wystarczy powiedzieć - z tego komputera była rejestracja - dlatego te ich wpisy o numerach IP - TO KOMPLETNY IDIOTYZM / szkoda że i niektórzy urzędasy UK ten idiotyzm powielają / , tu trzeba niezbicie wykazać że :
- informacja handlowa była jasna i przejrzysta ;
- jasno wykazał że rejestracja = zawarcie umowy / co jest niezgodne z ustawą " elektroniczną" / ;
- kto taką umowę zawierał - bez domysłów lub domniemań ;
To musi Wam pobierak udowodnić a jak to zrobić gdy - podstawą jest nie umowa pisemna a - adres mail który w olbrzymiej większości - to fikcja ? Cały ten pobierak to wielka fikcja . Dlatego - bądżcie spokojni - nie ma możliwości by przeciwko komukolwiek pobierak podjął jakiekolwiek działania. JAKIEKOLWIEK . NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI . Zapewne jedyną - współpracująca z nimi profesjonalną - ha ha ha - firma windykacyjną jest - sam właściciel - ale czy to profesjonalista ? To oszust - pisze co Wam zagraża / w swojej fantazji - by Was nastraszyć / - lepiej by napisał co może zrobić w tej sprawie. A może - wysyłać te debilne maile - nic więcej . I od Was zależy czy chcecie je czytać - a ich miejsce jest w koszu.
wergiliusz / 188.146.198.* / 2010-09-21 10:38
Szacunek dla ludzi którzy chcą pomagać w taki sposób innym których zastrasza jakiś przemądrzały cwaniak. Ja powiem tyle. że nie można dopuścić do żerowania na normalnych ludziach przez takie hieny, nie wpłacajcie nic tym zasrańcom pod żadnym pozorem i w taki sposób najszybciej ich zagłodzicie, bo jak widać prawo się nimi nie interesuje zbytnio, a powody każdy może sobie domyśleć... Ja jestem postronnym obserwatorem tego i z przypadku natrafiłem na ten problem i uważam, że tylko w Polsce jest to możliwe żeby zastraszać ludzi bez karnie. Z tego co wiem to jest artykuł kodeksu karnego ujmujący takie przestępstwo w swoich ramach. Wymyślanie urojonych kar dla ludzi którzy nie zrobili nic złego jest ewidentnym przestępstwem. Zgłaszajcie to na policję bo tam to musi lądować i czym więcej takich zgłoszeń to będą musieli zamieść tego śmiecia z netu bo tylko szkodę robi innym... Zaraz sam siadam i się rejestruję u nich na prawdziwych danych i czekam na ten ich pozew, zbiorę te maile zastraszające mnie i idę no komendę i róbcie to samo... Super, że istnieje takie miejsce gdzie zastraszeni ludzie mogą złapać trochę świeżego tlenu jak tu ale to trzeba zrobić wszystko żeby zburzyć tą oszukańczą budowlę żeby takie forum nie było potrzebne bo w przeciwnym wypadku będą ciągle nowi potrzebować otuchy, a oszust będzie sobie domki budował i samochodziki zmieniał z ludzkiego strachu, a często niewiedzy... Jedziem z tym nabierakiem jak z dziką świnią!!!!!!!!!!!!!
jola_gm / 195.116.54.* / 2010-09-22 08:37
Podobnie jak Ty po otrzymaniu pierwszego maila "postraszającego" odpisałam, że jeszcze jeden i nie na Policję ale do Prokuratury składam zawiadomienie o popelnieniu przestępstwa polegające na wyłudzeniu kasy!
W odpowiedzi od tych (celowo z małej litery) durni otrzymałam jeszcze ostrzejszego mail'a nr 2. Czekam na mail'a nr 3 i zgłaszam gdzie trzeba! Jeleni szukają czy co?
Pozdrawiam drogie Koleżeństwo
Hans1410 / 188.146.198.* / 2010-09-21 10:34
Szacunek dla ludzi którzy chcą pomagać w taki sposób innym których zastrasza jakiś przemądrzały cwaniak. Ja powiem tyle. że nie można dopuścić do żerowania na normalnych ludziach przez takie hieny, nie wpłacajcie nic tym zasrańcom pod żadnym pozorem i w taki sposób najszybciej ich zagłodzicie, bo jak widać prawo się nimi nie interesuje zbytnio, a powody każdy może sobie domyśleć... Ja jestem postronnym obserwatorem tego i z przypadku natrafiłem na ten problem i uważam, że tylko w Polsce jest to możliwe żeby zastraszać ludzi bez karnie. Z tego co wiem to jest artykuł kodeksu karnego ujmujący takie przestępstwo w swoich ramach. Wymyślanie urojonych kar dla ludzi którzy nie zrobili nic złego jest ewidentnym przestępstwem. Zgłaszajcie to na policję bo tam to musi lądować i czym więcej takich zgłoszeń to będą musieli zamieść tego śmiecia z netu bo tylko szkodę robi innym... Zaraz sam siadam i się rejestruję u nich na prawdziwych danych i czekam na ten ich pozew, zbiorę te maile zastraszające mnie i idę no komendę i róbcie to samo... Super, że istnieje takie miejsce gdzie zastraszeni ludzie mogą złapać trochę świeżego tlenu jak tu ale to trzeba zrobić wszystko żeby zburzyć tą oszukańczą budowlę żeby takie forum nie było potrzebne bo w przeciwnym wypadku będą ciągle nowi potrzebować otuchy, a oszust będzie sobie domki budował i samochodziki zmieniał z ludzkiego strachu, a często niewiedzy... Jedziem z tym nabierakiem jak z dziką świnią!!!!!!!!!!!!!
aga256 / 78.88.74.* / 2010-09-20 22:10
Od kiedy słowo regulamin jest jednoznaczne ze słowem Umowa ? gdyby przy rejestracji było " akceptuję zawarcie umowy" zastanowiłabym się i zanim kliknę przeczytałabym o co tak naprawdę chodzi. Nigdzie w polskim internecie nie spotkałam się ze zaakceptowanie regulaminu zobowiązuje mnie do finansowego zobowiązania wobec kogokolwiek. W życiu zawarłam dużo umów nawet korzystając z internetu zawsze jeśli była to umowa dostawałam jej treść w e-mailu w pdf tu tego nie ma. Jak tez nic nie ma na tej stronie legalnego, za plik którego szukałam i udostępnienie go z chęcią zapłaciłabym autorowi, nigdy jednak nie zapłacę komuś kto dopuszcza się przestępstwa i łamie prawa autorskie ,na dodatek żąda za to zapłaty i straszy ludzi sądem. To właściciele pobieraczka powinni byś ścigani z urzędu za piractwo i rozpowszechnienie go, zarobkując przy tym co niestety jest karalne ...ale jak widać skoro do tej pory nikt się za to nie wziął to za słabe mamy prawo. Z tego co czytam na wielu stronach internetowych to polskie sądy przez najbliższe 10lat nic nie będą robiły tylko szukali przestępców którzy się zarejestrowani na stronie przebieraczka inie zapłacili 94 zł , gangsterzy i prawdziwi złodzieje niech czekają bo ludzi z pobieraczka uzbierało się tyle że nie są w stanie tego przerobić to samo z policją nie ma co robić tylko namierzać ludzi po IP. Z mojego internetu korzysta wielu ludzi i każdy z niego może sobie założyć konto e-maila oznacza to ze za każdego z nich odpowiem ? czyż nie mam prawa użyczać w domu dostępu do internetu komu chcę ? koleżance, rodzinie, sąsiadce, koleżanką mojej córki, ojcu, matce itp jaka ustawa mi tego zabrania ? i czy muszę pamiętać kto rok temu korzystał u mnie w domu z internetu ? paranoja !!!!!!!!!!!!
guma1 / 95.49.25.* / 2010-09-21 04:51
No właśnie - nic dodać nic ująć . Przecież to jest tak głupie - to straszenie posraka że - aż strach się bać . Wszystkim życzę podobnych spostrzeżeń.
guma1 / 83.31.54.* / 2010-09-18 20:47
Bądżcie pewni - dobrze robicie . Naprawdę nie pożałujecie. !!!!!!!!!
moniika / 2010-09-20 09:35
witam dolaczylam do grona straszonych wczoraj bodaj 2 maiil... Dzieki Bogu jednak cos mnie tknelo i poszukalam w necie czy innych tez tak pobieraczek.pl straszy .. trafilam tutaj i stan mojego zdrowia sie polepszyl.. :) tez podalam dane nieprawdziwe , nie pamietam zebym korzystala z ich uslug a tu 100 do zaplaty.. OSZUSTWOO w takim razie na maxxx albo plecy tak jak piszecie skoro ukarani nadal oszukuja .. zastanawialam sie czy nie wyslac im maila z rezygnacja z terminem do 3 mcy aby mi kiedys ktos nie zarzucil ze nie wycofalam sie z umowy (widze jednak ze aktywny i ,, ku pokrzepieniu serc'' ;d ,,guma1'' taki krok odradza ) wiec nie bede nic odpisywala. dostalam 1 lub 2 maile , usunelam a z trzecim zrobie to samo. mysle ze nie bede wyjatkiem i nie pozwa mnie OSZUSCI ani za nie placenie bo to nielegalne jak piszecie ani za nieprawdziwe dane. hehe ojjjjjj.. dziekii WIELKIEEEEEEE ,,guma1 '' w szczegolnosci! kamien z serca ;) i skoro nie moga nam nic zrobic to bede spokojna ... ufffff.... dobrze ze mozna poczytac i wiedziec na czym sie stoi w relacji z pobieraczkiem- umiejacym nastraszyc do potegii.
DZIEKIII za spokoj ducha
RADEK.Z. / 80.51.201.* / 2010-09-20 08:31
he GUMA1 proszę o kontakt na gg 13954811
guma1 / 178.42.255.* / 2010-09-20 16:03
Chcesz pogadać napisz - kozka698@wp.pl
RADEK.Z. / 80.51.201.* / 2010-09-19 11:27
hej dostałem takiego @ co mam zrobic sie boję o ten sąd zwłaszcza że podałem prwdziwe dane
Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia
25.08.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu
wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18
lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło
do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez
współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w
błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia
wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe
dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie
niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP,
z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy
internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego
adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez
klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 25.08.2010 to 193.239.124.200.
W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu
danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego
przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną
spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od
dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co
wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w
wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i
poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania
niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem:
https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email
użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.
POMUZCIE NAPISZCIE PROSZE CO MAM ZROBIC BO SIE BOJE TEGO POBIERACZKA????????????????
guma1 / 83.31.53.* / 2010-09-19 12:03
Poczytać co napisaliśmy do tej pory. Tam wszystko jest - również odpowiedż na Twoje pytanie . Najkrócej jak można - olać to !!!!!!!
kretynka / 77.237.0.* / 2010-09-18 21:19
a ja jestem idiotką. Tak się zdenerwowałam tym straszeniem ko karze po fałszowaniu
danych że wysłałam im poprawne dane jako zmiana danych osobowych. Gdyby ni e to nie
przejmowałabym się już czytając wasze posty. Ale mam pytanie czy jeszcze ktoś zachował
się tak kretyńsko jak ja? i oczywiście mam również pytanie co teraz?
guma1 / 83.31.54.* / 2010-09-18 22:07
Chyba wiesz co teraz ? Teraz należy życzyć wszystkim - dobrej nocy - a tak w Twojej sprawie - śpij słodko droga - kretynko się nie rymuje . Piszę serio - no nie żartuj - dorosła kobieta - tak myślę - i ma jakieś obawy ? Serio ??? Nie wierzę - a jeśli tak - to naprawdę nie masz czym się przejmować . NAPRAWDĘ .
kretynka / 77.237.0.* / 2010-09-18 23:29
dobrej nocy i słodkich snów życzy kretynka:)
guma1 / 83.31.54.* / 2010-09-18 21:55
Ej ej - spoko , co chcesz nam powiedzieć? Że dane fałszywe zamieniłaś na prawdziwe ??? Ha ha ha - no i co z tego ???Dlaczego zwiesz się kretynką - skoro nią nie jesteś ??? A cóż takiego im wysłałaś - pewno mail - i Ty masz jakieś obawy ???????Ha ha ha , ludziska - nawet nie chce mi się pisać- bo kobieta - jakaś ale na pewno zdrowa na umyśle zwie się kretynką tylko dlatego bo - powiedziała oszustowi jak się nazywa . Boże - to ja jestem kretynem do kwadratu - bo to im powiedziałem przy pierwszej rejestracji . Ale - oni jacyś tacy nie gramotni - ci pobieraczkowie - przecież by mnie chociaż oskarżyli - o cokolwiek , o jakieś nadużycia , o to że zawarli umowę a ja ich olałem itp ... A tu cisza - więc - darujcie sobie . Po co gadać z kimś - kto tak naprawdę okazuje się być oszustem ???

Najnowsze wpisy