Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
kytof / 83.22.183.* / 2010-09-18 20:34
ja mam to samo,już nie chce mi się sytuacji opisywać bo wszyscy szablonowo dostają to samo, na pierwszy mail odpisałem im że nie korzystałem z ich serwisu i nie zamierzam korzystać i mają to potraktować jako moją rezygnację, no i zaczęły sie straszonka sądami, zablokowałem ich w poczcie bo nie zamierzam czytać ich pogróżek,czas pokaże co będzie dalej ,nie zamierzam płacić złodziejom
guma1 / 83.31.56.* / 2010-09-18 09:18
I - sorry - kobiet też tu są - i mogą mężowi też coś kupić - np,stringi - męskie też są ha ha ha .
Wrzućcie na luz - mogą Wam co najwyżej naskoczyć . Bierzcie to tak jak na to zasługuje - ze śmiechem i jakimś lekceważeniem . Wiem - są i ci co zapłacili , czytają to i mają mieszane uczucia . Ale - takie jest życie - ktoś dał się okraść bo uwierzył oszustowi . Bo zbyt póżno przeczytał co tu napisaliśmy .Ale - to mniejszość - to ogromna mniejszość . Nie wolno im płacić - bo oszustowi nic się nie należy . U mnie piękne słońce - chyba będzie rower a może i las - na grzyby -czemu nie ??
Crus / 195.3.235.* / 2010-09-18 09:38
Dzięki wielkie ;) Omało zawału nie dostałem po otrzymniu E-maila. Dzięki przynajmniej nie wywaliłem pięniędzy w błoto. . . .
guma1 / 83.31.56.* / 2010-09-18 10:39
Szczerze ? Na zdrowie w imieniu wszystkich tu piszących - kup sobie albo bliskiej Ci osobie coś ładnego i przydatnego . Zależy kto co chce do czego używać - prawda ? Dobrze że nie wyrzuciłeś kasy - naprawdę jest to wręcz szkodliwe by nie powiedzieć - głupie !!!!
Crus / 195.3.235.* / 2010-09-18 14:43
Heh masz rację a już miałem zrezygnować z Niedzielnej potańcówki =) Jesteś wielka.
guma1 / 83.31.56.* / 2010-09-18 15:41
Guma - rodzaj żeński - ale tak naprawdę - to męski - Mirosław.
sav / 193.239.124.* / 2010-09-17 14:45
Dostałem takego maila co mam robic i podalem prawdziwy adres! Pomóżcie!

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 25.08.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 25.08.2010 to 193.239.124.200. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.
samochod5 / 89.75.148.* / 2010-09-17 21:46
Też się zarejestrowałem , chciałem usunąć konto ale w opcjach ustawień nie mam takiej opcji . Nie chce mi się biegać na papierową pocztę by wysyłać jakieś durne rezygnacje czy wysyłać dziwnych maili z rezygnacją . Nie mam zamiaru zapłacić do momentu wydania prawomocnego wyroku . Napisałem im , że mogą mnie pocałować w d... a jak chcą zobaczyć kasę to chętnie spotkam się z nimi w sądze . Zawsze to jakieś dodatkowe wrażenia . Za niespełna stówkę w polskim sądzie nikt dożywocia nie orzeka . Minęło już ze 2 m-ce i wciąż nie otrzymałem wezwania do sądu cierpliwie będę czekał nadal . Wszystkim również radzę to samo nie płacić , nie płacić i jeszcze raz nie płacić .

NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ!!!!
guma1 / 83.9.248.* / 2010-09-17 16:28
sav - proszę - poczytaj trochę wcześniejsze posty - tam wszystko jest powiedziane.
Ale - dla przypomnienia - to co umieściłes dostają WSZYSCY bez wyjątku . Ja - pięć razy bo tyle razy tam się rejestrowałem . Pierwsza rejestracja na dane PRAWDZIWE - reszta na fałszywe . Dlatego że nie można zarejestrować się wielokrotnie na dane prawdziwe - a ja mam taki kaprys i wielokrotnie rejestruję się tam bo :

- jest to zgodne z prawem ;
- wiem że REJESTRACJA nie była i nie będzie ZAWARCIEM UMOWY ;
- chcę zobaczyć czy zmienili metodę okradania ludzi ;

I - zapewniam Cię że nic się nie zmieniło od 15 miesięcy - czyli od pierwszej mojej rejestracji . Wszystkim ślą takie same maile - a ich liczba to TRZY. !!!!!!!!!!!!!!!! Podkreślam - każdy kto do nich nie napisze - dostanie tylko TRZY przygłupie by nie powiedzieć durnowate maile które należy od razu umieścić w koszu - bo tam ich miejsce. Dlaczego podkreślam liczbę TRZY ? Bo - niektórzy piszą że dostali dwa mile. My im napiszemy - dostaniesz trzeci i zrób to a to. I - mija parę dni i co czytamy ? Heeeeelp !!!! Pomocy !!!! Pisze to ta sama osoba - ratunku dostałem, - am maila . Którego ? Trzeciego !!!! A o czym mówiliśmy parę dni temu ????? I od nowa - zapewnienia że - tak mają wszyscy , że taką metodą wszystkich usiłują zastraszyć , że nic w tym dziwnego bo - my to już przerabialiśmy - ja ponad rok temu.
Nie miej żadnych obaw - to są oszuści , trzeba to mówić głośno i powszechnie . UOKiK mówi o wprowadzeniu w błąd - ale - świadome wprowadzenie w błąd by uzyskać korzyść majątkową ma swoją nazwę - to OSZUSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego - nic nikomu nie zagraża - proszę - uwierzcie !!!!!!
hedziel / 87.205.61.* / 2010-09-17 19:59
poza tym ustawa na którą się powołują, czyli ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną mówi, iż jeśli ktoś poda fałszywe dane to płaci grzywnę a nie idzie do więzienia. To kłamstwo.
PS. Dzięki Ci guma, otwierasz oczy wielu ludziom, m. in. mnie. Napisz na gadu 17453517, wiszę Ci browara za pomoc :)
guma1 / 95.49.35.* / 2010-09-17 21:00
hedziel - Eee - to też nie tak . Zapewniam - ustawa " elektroniczna" na pewno nie mówi o jakiś konsekwencjach - czegokolwiek a tym bardziej o jakiś karach / przecież Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 1. mówi wyrażnie co określa ta ustawa / . Ale wiem o co Ci chodzi - o to że z racji kwoty -gdyby chcieć rozpatrywać tą sprawę - jest to niska szkodliwość czynu nie zagrożona jakimś więzieniem . I tu masz rację - nikt nie idzie do więzienia za tak małe pieniądze . Do więzienia można iść za przestępstwo - czyli np. oszustwo na kwotę powyżej 250 zł / bo od tej kwoty Kodeks Karny mówi o oszustwie / - ale mały szkopuł - to musi być faktem czyli strata mus być faktyczna . Tak mówi KK - mówi o naprawieniu szkody faktycznej - a nie co było by gdyby ... I - nie słyszałem by kogoś zamknęli do więzienia - a tym bardziej na 8 lat!!!!!!!!!!!!!! - za takie śmieszne pieniądze . Jak bardzo Was oszukują , jak bardzo Was straszą - byście tylko zapłacili !!!!!!!
Gdybym chciał wypić te wszystkie browary to chyba bym pękł - ale dzięki , znaczy to że trafia to do Was , że jednak w jakiś sposób to przyswajacie - to co tu piszemy . Uwierzcie - to jest jeden wielki kant . Wiem - trudno jest uwierzyć obcemu facetowi - a raczej obcym facetom - którzy piszą - umowy nie istnieją - ale dlaczego tak łatwo albo tak łatwiej wierzycie obcemu pobierakowi ?? Czyje słowa się sprawdzają ? Czy pobieraka - o jakiś roszczeniach finansowych i rozprawach sądowych , czy nasze - że te roszczenia są bezzasadne , że tych rozpraw nie będzie bo ich być nie może , że nikogo nie oskarżą bo nie ma podstaw prawnych ???
Bądżcie pewni - kantują Was , usiłują Was okraść . NIE WOLNO IM PŁACIĆ - naprawdę nie ma za co . TO SĄ OSZUŚCI - napiszę to po tysiąckroć - TO SĄ OSZUŚCI - NIE WOLNO IM PŁACIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
edi1988 / 83.21.230.* / 2010-09-30 22:20
2 lata temu gości w szkole ukradł mi kom i wydzwonił na 1500zł miałem abonament bez limitów policja mu to udowodniła , sprawa trafiła do sądu która odbyła się zaocznie i przysłali mi że mała szkodliwość społeczna!!! więc pobieraczek nie mnie cmokine
guma1 / 178.42.254.* / 2010-09-15 20:24
E tam - ten pobierak to lipa . Dostałem 2 maila - na to piąte konto / co wcześniej wspominałem / i - jest to dosłownie to samo co słali ponad rok temu . A te konsekwencje - Boże święty - nic tylko się zastrzelić . Jedna wielka durnota a raczej głupota. No cóż - do śmieci - tam jego miejsce. I Wy tak róbcie - nie pożałujecie.
sav / 193.239.124.* / 2010-09-17 13:41
A co jeśli podałem prawdziwy adres? Bardzo proszę odpiszcie
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-17 14:52
@sav
Nie ma najmniejszego znaczenia, czy podałeś prawdziwe czy zmyślone dane. Skończy się na 3 mailach i po sprawie. Nikogo pobieraczek nie pozwie do sądu, bo nie ma ku temu podstaw prawnych, bo zgodnie z prawem nie ma umów. To co pisze pobieraczek w mailach to kłamstwa.
atra84 / 89.230.159.* / 2010-09-16 18:07
Cytat z
"http://uwagaoszust.duu.pl/component/content/article/4-administrator/6-uwaajcie-na-portal-pobieraczek.html"

..."
LIST OTWARTY DO POBIERACZKA.PL
Szanowni Państwo
Zwracam się do Was o pomoc
Mój 11 syn wbrew mojej woli zarejestrował sie na Waszej stronie.
Jstem bezrobotny i nie mam z czego zapłacic.
Dlatego prosze o usunięcie tego konta żeby był spokój.
Mój syn jest bardzo uparty i mnie nie słucha.
Rence mi opadają na to wszystko.
Dowiedziałem sie ze możecie mi pomóc umieścic mojego syna w zakładzie
poprawczym o co bardzo prosze.
Podobno stosujecie najnowsze techniki psychologiczne w uziemianiu niegrzecznych dzieci to dlatego bardzo licze na Waszą pomoc
Z niecierpliwością czekam na odpowiedz co mam dalej robić.
ZROZPACZONY OJCIEC
"...
atra84 / 89.230.159.* / 2010-09-16 18:15
UŚMIECHNIJ SIĘ!!!
POBIERAK NIE TAKI STRASZNY JAK SIĘ SAM MALUJE!!!
natalii / 83.20.126.* / 2010-09-16 08:55
a co jeśli podałam prawdziwe dane adresowe co teraz??
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-16 09:42
natalii -tak jak ja - to pierwsze konto sprzed 15 miesięcy . I nic - cisza - ale ja wiem że tak jest bo być musi , bo umowy nie istnieją . TRZY maile - nie ważne kto jakie dane im podał - bo im potrzebne są tylko adresy mail - by słać te zastraszające maile , bo nie wiedzą kto jakie dane podał - czy np. Kowalski jest tym za kogo się podaje - bo nie potwierdzili tego listownie . A to po prostu jest konieczność - dla celów dowodowych . . Ale - nawet gdy ktoś coś im napisze listownie - to listownie dostanie odpowiedż - ten ich bełkot. Natomiast - NIKT NIE DOSTAŁ I NIE DOSTANIE LISTOWNIE JAKIEGOŚ WEZWANIA DO ZAPŁATY - nie ma takiej możliwości . A to po prostu jest konieczność by dochodzić - czegokolwiek . Dlatego - naprawdę dajcie sobie spokój - nikomu z ich strony nic nie zagraża .
Himeki / 213.192.123.* / 2010-09-16 12:28
ale wy piszeciez o osobach niepelnoletnich czy o wszystkich bo jak sie rejestrowalam to bylam juz osoba pelnoletnia czy ja tez moge olac ich meile odpiszcie prosze bo nie wiem co mam zrobic ?
guma1 / 178.42.251.* / 2010-09-16 15:56
Himeki - jasno i wyrażnie - śmiało możesz to olać . I tak zrób - nie pożałujesz. Przyznasz mi rację - mam nadzieję że niedługo - zobaczysz.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-16 12:55
Himeki - dla pobieraka nie ma znaczenia kto w jakim jest wieku. Wszak - by nieletni mógł się rejestrować - musiał dodać sobie lat . Oczywiście - to co tu piszemy dotyczy wszystkich . NIE WOLNO NIC IM PŁACIĆ - powtarzam do znudzenia . I - o ile nieletni nie powinni nic pisać - bo właśnie są nieletni i nie mają albo mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych , to pełnoletni jeśli chcą to mogą wysyłać jakieś wypowiedzenia - ale dostaną na nie odpowiedż oczywiście negatywną . Ale - z doświadczenia i zapisów ustaw wiem że żadne umowy nie istnieją - więc co tu wypowiadać ?????
B. / 178.36.11.* / 2010-09-15 18:51
cudownie....a ja glupia wlasnie zaplacilam........:(
guma1 / 83.6.21.* / 2010-09-15 17:38
Jeśli ktoś ciekawy mojej znajomości z pobierakiem i dlaczego 3 maile - to myślę że warto przeczytać .
Pierwsza rejestracja na dane prawdziwe - pierwsze dni lipca 2009 roku. Po 10 dniach - pierwszy mail o jakąś zapłatę . No cóż - troszkę mnie to - delikatnie mówiąc zdziwiło , ale skoro podają paragrafy - przeczytanie co tam jest - to podstawa. I - łagodnie mówiąc zdziwienie - przecież oni wszystkich robią w przysłowiowego konia . Dlatego - zero reakcji , przyszły jeszcze te dwa maile - i koniec , więcej mnie niczym nie zaszczycili . Ale - spowodowali że - piszę na forach - od tamtej pory. Dziś - dziś mam u nich pięć kont - jedno na dane prawdziwe - cztery na fałszywe a i to tylko dlatego że na jedne dane - jedna rejestracja . I za każdym razem - trzy maile - i koniec pisania . Ostatnia rejestracja dość niedawno - dostałem na razie tego pierwszego maila i niecierpliwie czekam na resztę . Po co to robię ? By zobaczyć czy coś się zmienia i czy zmienili sposób okradania ludzi . Nic się nie zmieniło przez te długie miesiące , tak samo szukają albo naiwnych albo nieletnich - dających się zastraszyć .
Czy to pewne że po 3 mailach to się skończy ? Tak samo jak to że jutro też będzie dzień. Bo tak nakazują procedury - ale mały szkopuł - prawo mówi o formie pisemnej czyli listownej. .
TO JEST NIEZBĘDNY WYMÓG BY DOCHODZIĆ SWOICH PRAW - MAILE NIE MAJĄ ŻADNYCH MOCY PRAWNYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!
Więc - listowne upomnienie się o zapłatę - czyli faktura !!!!!!!!!!!!!!! - czyli nasz 1 mail
Więc - listowne wezwanie do zapłaty !!!!!!!!!!!!!!! - czyli nasz 2 mail
Więc - listowne przedsądowe wezwanie do zapłaty - mówiące za co i w oparciu o jaki dokument - w oparciu o jaką fakturę !!!!!!!!!!!!!! - czyli nasz 3 mail
ALE - MAILE NALEŻY WYRZUCIĆ DO KOSZA - TU MUSI BYĆ FORMA LISTOWNA !!!!!!!!!
Ale - komu je wysłać - te liściki - skoro pozwolili wszystkim na podanie danych fałszywych -, skoro podanych adresów nie zweryfikowali pisemnie ??????
Tak mówią procedury - dopiero po tym można prosić o pomoc windykatora !!!! Tu niezbędna jest taka kolejność I TAKA FORMA LISTÓW - innej możliwości po prostu nie ma .
Czy mam rację - napiszę nieskromnie - mam ją i jestem pewien tego co tu piszę - bo inaczej bym milczał - jak przysłowiowy grób.
guma1 / 83.6.21.* / 2010-09-15 16:47
Słuchajcie - a może ktoś - tak własnymi słowami powiedzieć - dlaczego do nich pisze ? Przecież - jesteście w ogromnej większości ludżmi bardzo młodymi , ludżmi nie znającymi życiowych realiów . I - pobierak na tym bazuje strasząc Was . Bo - skoro zapisy prawne mówią że osoba nieletnia NIE MOŻE ZAWRZEĆ PRAWNIE WAŻNEJ UMOWY - to co chcecie im wypowiadać ? Bo tak powiedział UOKiK ? Ale to dotyczy osób PEŁNOLETNICH - a i tak tylko tych co chcą w jakiś sposób poprawić sobie samopoczucie - jak mówią dla świętego spokoju / totalny idiotyzm - dla spokoju pije się nerwosol / . Jeśli umowa zawarta przez osobę nieletnią zgodnie z prawem jest NIEWAŻNA - to co wypowiadacie i po co do nich piszecie ?????? A przecież - to na pobieraku ciąży obowiązek zabezpieczenia strony byście nie mogli zawrzeć umowy / a tu jest tylko rejestracja - i zapewne tak będą się bronić - zezwolili tylko na rejestrację a nie na umowę / , to ich psi obowiązek - więc dlaczego macie jakieś obawy????
I podstawa - dlaczego nie słuchacie dobrych rad - przecież my tu nie piszemy by sobie popisać , my piszemy bo jesteśmy po tej samej stronie , bo mamy doświadczenie życiowe i znamy zapisy ustaw , bo nie chcemy by Was okradziono . Więc - dlaczego wierzycie pobierakowi skoro oni chcą od Was kasy - a my to robimy bo dla nas jest coś ważniejszego niż kasa , bo uważamy że życie to nie tylko pieniądze - to również jakaś satysfakcja , to również poczucie jakiejś sprawiedliwości i uczciwości - więc dlaczego wierzycie pobierakowi ????
Dlaczego nie wierzycie że - trzy maile - i koniec styczności z pobierakiem? Przecież my tu tkwimy dłuuuugie miesiące i mówimy Wam co Was czeka . I jakie nasze słowo się nie sprawdziło ? Czy - jeśli ktoś im nic nie napisał - to dostał coś dodatkowo - jakiś mail czy list do domu ? Nikt nie dostał niczego więcej jeśli do nich mnie napisał . U mnie - mija właśnie 15 miesięcy. Trzy maile - i kompletna cisza . Ale - my wiemy że nie ma takiej możliwości - NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI by Was o cokolwiek pobierak " szarpał " . Więc - komu tak naprawdę chcecie wierzyć ?
vixen125 / 79.185.0.* / 2010-09-23 11:43
Witam dostałem meil taki jak wy wszyscy czytam te posty co piszecie i w momencie tym jak tu siedze dzwonie do adwokata wojego zeby zrobil z tymi debilami pobieraczkami porzadek tzn nie zaplace chodz akceptowalem cos tzn regulamin jak piszecie regulamin to nie jest zawarcie umowy z klientem pozdrawiam
mala1 / 194.117.241.* / 2010-09-15 13:44
suchajcie ja tez dostaje takie meile zalogowalam sie natym pobieraczku miesjac temu i mi mii przychodzi wezwanie do zaplaty co mam robic
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-15 15:25
Olać maile, przeczytać komentarze z ostatniego tygodnia, NIE PŁACIĆ, nie bać się.
Życzliwy / 109.243.196.* / 2010-09-14 17:12
Witam jestem w podobnej sytuacji z tym, że ja już zapłaciłem i nie wiem czy można będzie odzyskać pieniądze po rozwiązaniu umowy.
Domi17 / 89.231.195.* / 2011-02-06 18:14
JA JEŻELI ROBIĘ ZAKUPY W SKLEPIE LUB PODPISUJĘ UMOWĘ O JAKĄŚ USŁUGĘ ZAWSZE DOSTAJĘ FAKTURĘ LUB PARAGON !!!!

Ci którzy wpłacili DLA Pobieraczk Powinni założyć temat wpłaciłem pobieraczkowi, jak się uskłada dużo takich wpisów, można ZGŁOSIĆ SPRAWĘ URZĘDOWI SKARBOWEMU oni będą wiedzieć jak ich rozliczyć.
Oni nękają nas bez prawnie, my musimy zacząć nękać ich całkowicie legalnie!
radun22 / 80.51.201.* / 2010-09-14 21:34
Witam Jeszcze raz ja do nich pisałem bo chciałem sie z nich pośmiać o oto co otrzymałem
Szanowny Panie,

serdecznie dziękujemy za wysłaną wiadomość.

Przypominamy, iż usługi serwisu Pobieraczek.pl przeznaczone są
wyłącznie dla osób pełnoletnich. Zarejestrowanie się w serwisie
Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych osobowych w tym
również jego wieku. Każdy rejestrujący się użytkownik potwierdza i
gwarantuje prawdziwość rejestrowanych danych osobowych. System
informatyczny dokonujący rejestracji automatycznie odrzuca zgłoszenia
pochodzące od osób niepełnoletnich. W związku z Pańskim stwierdzeniem,
iż rejestracji dokonała osoba małoletnia oraz w związku z faktem, że
rejestracja została skutecznie zakończona, należy stwierdzić, iż w
trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

W tym miejscu musimy wskazać, że podawanie fałszywych danych osobowych
mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej strony umowy stanowi
przestępstwo oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożone karą
pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Oczywiście rozumiemy, iż w
przypadku Pana dziecka mogło dojść do działania nieumyślnego, którego
celem nie było popełnienie czynu zabronionego, jednakże gdybyśmy mieli
się sztywno trzymać litery prawa, to o zaistniałej sytuacji powinniśmy
powiadomić właściwy miejscowo Sąd rodzinny i opiekuńczy.

Dodatkowo przypominamy Panu, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415
kodeksu cywilnego, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę
małoletnią ponosi jej opiekun prawny.

Z przykrością stwierdzamy, iż w niniejszej sprawie, działanie Pana
dziecka niestety doprowadziło do powstania szkody po stronie spółki
Eller Service. Oznacza to, że w przypadku uznania przez sąd umowy za
nieważną, będzie Pan jako opiekun prawny zobowiązany do naprawienia
szkody wyrządzonej działaniem Pana dziecka.

Świadczenie usługi płatnego dostępu do serwerów sieci Usenet, którą
to usługę zamówiło Pana dziecko, wiąże się z koniecznością
przygotowania przez nas na zagranicznym serwerze pakietu danych
niezbędnego do obsługi konta użytkownika przez okres 12 miesięcy.

Wyrażając nasze pełne zrozumienie dla zaistniałej sytuacji w której
się Pan znalazł, z przykrością musimy stwierdzić, iż niestety nie
możemy zrezygnować z dochodzenia naszej należności.

Informujemy, iż zgodnie z art. 7 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie
niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt
niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) konsument, który zawarł
umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn,
składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni.
Jednocześnie należy wskazać, iż z racji potwierdzenia warunków
zawartej umowy w regulaminie usług Usenet dostępnym pod adresem https://www.pobieraczek.pl/regulamin, nie znajduje
zastosowania przepis art. 9 wskazanej ustawy, wydłużający termin
wypowiedzenia umowy do 3 miesięcy.

Oczywiście po uiszczeniu opłaty będzie Pan mógł korzystać z
założonego konta przez okres 12 miesięcy. Po upływie 12 miesięcy umowa
samoistnie wygaśnie i nie będzie przedłużana.

Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów
prawa, w szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu
usług drogą elektroniczną.

Zgodnie z przyjętym przez Pana regulaminem obowiązek uiszczenia przez
Pana opłaty powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest
uzależniony od faktycznego korzystania przez Pana z zamówionej usługi.
Naszym obowiązkiem, wynikającym z regulaminu jest zapewnienie
możliwości korzystania z usługi, przy czym nie mamy wpływu na to czy
Pan faktycznie z niej korzysta czy też nie.
W celu realizacji przez nas usługi, dla każdego zarejestrowanego konta
użytkownika wykupujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze. Wynikająca
z tego tytułu opłata jest przez nas ponoszona zawsze, bez względu na to
czy dany użytkownik wykorzysta w całości przysługujący mu limit
transferu danych czy też wcale go nie wykorzysta.

Reasumując, w świetle przepisów prawa, akceptując nasz regulamin
zobowiązał się Pan do opłacenia zamówionej usługi bez względu na to
czy będzie Pan z niej faktycznie korzystała.

Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz
podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - *******

W razie dalszych pytań prosimy o informacje na e-maila lub dzwoniąc
telefonicznie pod numer 058 553 12 32, służymy również pomocą on-line,
dostępną na naszej stronie internetowej www.pobieraczek.pl w dziale POMOC
(w godzinach od 9 do 17).

Z pozdrowieniami,
Zes
guma1 / 178.42.253.* / 2010-09-14 20:00
Życzliwy - wszystkie znaki na niebie i Ziemi mówią że kasy nie odzyskasz . Nie ma co tu oszukiwać czy dawać nadzieję - szanse są niewielkie gdyż pozostaje tylko droga sądowa . Przecież - nie zakładali strony by wyciągnąć kasę którą teraz mieli by oddać - prawda ? Dlatego - należy dobrze się zastanowić przed - a nie po zapłacie. Jakimś wyjściem jest proces zbiorowy - potrzeba min . 10 osób i prawnik - bo tylko on może wnieść pozew w imieniu oszukanych . Poczytajcie tutaj - ci co zapłacili i kasę chcą odzyskać - może warto spróbować ?

http://di.com.pl/news/32663,0,Pozwy_zbiorowe_mozna_skladac_Poznaj_szczegoly.html

Ważne by - ktoś to zaczął - prawda ? Więc - czemu nie ????
guma1 / 178.42.254.* / 2010-09-14 16:19
A oto dzisiejszy wpis Moniki z jednego z for - przeczytajcie uważnie .

moni18 mówi: 14/09/2010 o 14:17

data 14 września 2010 12:02
temat lp 234/10 Eller Service
wysłana przez gdansk.so.gov.pl

Sąd Okręgowy w Gdańsku w odpowiedzi na Pani zapytanie z dnia 14 września 2010 r. uprzejmie informuje , że w naszym sądzie od kwietnia przed jak i po emisji programu “magazyn ekspresu reportów” , NIE TOCZY SIĘ ŻADNE POSTĘPOWANIE O ZAPŁATĘ w którym stroną jest firma Eller Service S.C.


Zrozumieliście ? Więc teraz czas postawić sobie pytanie - jak długo uczciwy usługodawca mający prawnie ważne umowy nie podejmuje działań by te pieniądze odzyskać ???? Jak długo ??? Czy czeka aż coś się przedawni - tym bardziej że sami mówią o dwóch latach do roszczenia zapłaty -a które za chwilę niektórym upłyną ? Ale - gdy spojrzy się na to z tej strony - UMÓW NIE MA - przestaje dziwić ta bierność pobieraka bo nie mają o co się upominać - bo nie ma żadnych podstaw prawnych . I tak jest - zapewniam .
b231 / 95.160.166.* / 2010-09-15 00:22
Re: POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?
Te dziesięć dni to zaplanowana pułapka. Po tym czasie owszem trzeba by płacić ale za każdy plik osobno a nie za cały rok. Pobieraczek pobierze pieniądze i zwieje. Tacy durni to my nie jestesmy by płacić pieniądze z góry. Tymi cwaniakami już dawno powinny zająć się odpowiednie władze i ich ustawić a nie żeby straszyli ludzi. W ten sposob tracimy zaufanie do uczciwych serwisow.
merve_ / 83.22.75.* / 2010-09-22 17:47
11.W okresie pierwszych 10 dni od zawarcia umowy o świadczenie Usług Usenet, bez względu na rodzaj wybranego przez użytkownika pakietu cenowego, użytkownik korzysta z prawa do bezpłatnego testowania funkcjonalności Usługi Usenet, (dalej jako „Bezpłatne Testowanie”). W ramach Bezpłatnego Testowania Usługodawca umożliwia użytkownikowi wykorzystanie przesyłu 1GB danych w celu wypróbowania funkcjonalności Usługi Usenet.

Czyli nie ma się▼ czym przejmowac , tymi trzema mailami tak ?
merve_ / 83.22.75.* / 2010-09-22 17:50
15.Użytkownik, korzystający z Bezpłatnego Testowania zobowiązuje się do wypowiedzenia zawartej umowy przed upływem terminu wskazanego w ust. 11, bądź do opłacenia Usługi Usenet w zamówionym pakiecie cenowym. Niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania niepieniężnego wskazanego w zdaniu 1 prowadzi do nieuzasadnionego obciążenia przez użytkownika Zasobów Angażowanych i podlega karze umownej zgodnie z postanowieniami § 6 ust. 3 oraz 4.

czy jeżeli dzis się tam zarejestrowałam mogę dziś napisać wypowiedzenia ??
Ktos17 / 188.47.148.* / 2010-09-14 16:18
mam takie pytanie do was czy ja mam wysłąc im e-mail że rezygnuje z umowy,czy poleconym czy cos takiego?i czy jak nie wyśle im rezygnacji czy po tym roku oni dadzą mi spokój?Z góry dzięki za odp.
guma1 / 178.42.253.* / 2010-09-14 16:22
Nie musisz nic pisać - ja podałem dane prawdziwe , mija 15 miesiąc od rejestracji - i oprócz trzech maili - nic . Więc - po co z nimi gadać jak oni nie chcą ze mną gadać tylko chcą bezprawnie kasy ????
Nie pisz nic - dobrze Ci radzę .
Ktos17 / 188.47.148.* / 2010-09-14 16:26
dziękuje za rade.Pozdrawiam
Misza123 / 79.162.1.* / 2010-09-22 07:53
przyszedł 3 mail ale od razu do kosza go
wadli-k / 95.108.37.* / 2010-09-14 12:31
Temat ciągle się rozwija, proponuję zgłosić problem na policję. Po przekierowaniu na ich stronę przez wyszukiwarkę internetową lub inny spam weszli w posiadanie waszego IP, policja powinna ustalić w jaki sposób weszli w posiadanie waszego adresu e-mail, lub co gorsze danych adresowych, wprowadzili te dane bez waszej zgody do swojej bazy w celu rozpoczęcia procesu oszustwa. To, że e-mail można wyciągnąć po IP z list dyskusyjnych, IP i e-mail jest zapisany w metadanych postów, z portali społecznościowych można pozyskać inne dane nie czyni ich powszechnymi i nie zezwala innym na swobodne ich używanie. Następnie do sądu i niech zapłacą na jakiś szczytny cel, dom dziecka, szpital, itp... Zrobicie przysługę krajowi i poskromicie trochę oszustów.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-14 06:31
Nie ma to jak zacząć dzień od uśmiechu . Z góry sorry - ale nie mogłem się powstrzymać . To jest wpis dokonany na " wykopie " - forum na temat pobieraka które wymarło " śmiercią naturalną " . Po prostu - ci co tam pisali wiedzą co i jak - więc i Wy wiedzcie co i jak . Zwracam uwagę na okres powstania tego wpisu - 12 mies. temu . Oto on:
Piotrmucha Avatar

Piotrmucha 12 mies. temu

Gdyby Pobieraczek się tu zjawił to mam dla niego miłą niespodziankę-

http://www.13k.pl/-/sugestia.php
wkn / 95.108.37.* / 2010-09-14 12:17
Śmieszne to jest jedynie dla dorosłych, poczyta uśmieje się i wywali temat do sitka. Ja mam małego synka, może jeszcze za wcześnie ale zamierzam mu wytłumaczyć że oszuści są wszędzie i powinien przyjść do mnie z takim problemem a nie w ukryciu rozwiązywać problem. Jest masa dzieci, których rodzice nie maja pojęcia o funkcjonowaniu internetu, może nawet sami panicznie podeszli by do tematu lub z jakiś tam innych powodów nie uświadomili swojego dziecka. Taki dzieciak zastraszony przez tych degeneratów zacznie pakować się w kłopoty kombinując dla nich pieniądze lub co gorsze doprowadzi go to do samobójstwa.
Temat istnieje bo problem nie zniknął, nie da się go całkowicie ignorować i na niego przyzwalać bo twa od bardzo długo. Śmieszne nasze prawo, że degeneraci mimo wyroków sądowych nadal mogą prowadzić swoją działalność, jaki jest sens nakładać kilkuset tysięczną karę na firmę która na oszustwach zarabia kilka milionów rocznie? Takich to powinni w wago bydlęcy i na Śląsk do kopalni!
wkn / 95.108.37.* / 2010-09-13 23:10
Tak to by zarabiać każdy chciał. Oszuści umieścili by link w spamie reklamowym na google, itp... który łapał by ludzi na kasę, tylko dlatego że zostali przekierowani na ich stronę przez spam. Po IP mogli znaleźć email skanując listy dyskusyjne, email w postach jest jawny, po email na portalach społecznościowych wyciągnąć dane adresowe. Co do rejestracji i akceptacji regulaminu to nie jest takie pewne, nawet IP i kolejne żądania nie oznaczają, że dokonałeś tam rejestracji, ich spam reklamowy na innej stronie może wysłać ciągle żądania, ignorując odpowiedzi, nawet nie będziesz wiedział co się dzieje, a ruch był.

Olać sprawę, założyć w kliencie poczty sito na ich konto aby nie zaśmiecały czytnika i nie podnosiły ciśnienia osobom o słabych nerwach. Jakby nawet posunęli się dalej wyśmiać ich, założyć że żadnej rejestracji nie było, mogą mieć armię adwokatów i nic nie mogą udowodnić. Po za tym liczą bardziej na frajerów wykorzystując nasze kulawe prawo, nie posuną się dalej, nie mając szans na wygraną.

Dla tych to chcą trochę się pobawić, proponuje napisać automaty które będą dokonywać automatycznej rejestracji ileś razy na minutę na domniemane losowe konta, jak nie można pozbyć się oszustów prawnie, to może zmusić ich do zatrudnienia większej ilości ludzi, zmniejszą bezrobocie w kraju i dadzą innym zarobić :)
kretynka / 77.237.0.* / 2010-09-18 21:17
a ja jestem idiotką. Tak się zdenerwowałam tym straszeniem ko karze po fałszowaniu danych że wysłałam im poprawne dane jako zmiana danych osobowych. Gdyby ni e to nie przejmowałabym się już czytając wasze posty. Ale mam pytanie czy jeszcze ktoś zachował się tak kretyńsko jak ja? i oczywiście mam również pytanie co teraz?
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-18 21:35
Wiele osób podało prawdziwe dane. I nic. Płacić nie trzeba, bo zgodnie z prawem nie ma umowy. Teraz po prostu ignoruj maile od pobieraczka i wszystko będzie OK. Tylko im nie płać!
Aurinko79 / 89.73.233.* / 2010-09-20 13:10
Dzięki Bogu, że są takie fora :) Na moim komputerze z mojego IP zarejestrował się ktoś do Pobieraczka, podał fałszywe dane, ale mojego maila (nie zawiera on moich danych osobowych), nie blokuję skrzynki pocztowej, bo zazwyczaj nikt z mojego laptopa nie korzysta, była impreza i pewnie któreś z dzieci znajomych coś tam powpisywało......po jakimś czasie dostaję maila o zapłacie, ja zdziwiona, oczy jak kocur ze Shreka i oczywiście uznałam tego maila jako pomyłkę i zbagatelizowałam. Po jakimś czasie kolejny mail z wezwaniem do zapłaty, w tytule jakieś inne imię i nazwisko, osoby której nie znam i zaczęłam czytać fora na ten temat.......na początku przerażenie w oczach, ale to forum przeczytałam od a do z i faktycznie nie ma czego się bać. Na początku chciałam nawet wysłać odstąpienie od umowy, ale nawet nie wiem na jakie dane adresowe, swoich podawać nie będę, znam tylko imię i nazwisko na jakie zostałam zarejestrowana do Pobieraczka.......reasumując niezły interes ma ten Oszukaczek z naiwności ludzi. Ile przestraszonych osób już zapłaciło??? Człowiek dużo w życiu się naczytał, ale fakt że ktoś z mojego IP może zawrzeć umowę to jeszcze nie słyszałam.......fajnie się czyta Wasze forum więc tu troszkę sobie z Wami posiedzę i pośledzę dalsze losy Oszukaczka :)
basetlaaaaaaaaaaaaaaaa / 77.255.50.* / 2010-09-13 21:21
Nie płacić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sprawdzić kilka innych stron!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszędzie oszukani, nigdzie skazanych, mnóstwo "porad" prawnych, ale i mądrych rad.
Dla tych co jeszcze mają wątpliwości: zobaczcie od ilu miesięcy- lat- ta sprawa się ciągnie!!!
Moja tylko od maja, dziś 13 września- dwa listy z maja i czerwca i dali se spokój po tym co im napisałam!!! Ściągnęłam trochę z kodeksu...cha, cha...
Zawzięłam się i wszędzie gdzie się da przestrzegam- to jedno wielkie oszustwo, zastraszanie i nic więcej.
Kto zapłaci- naiwniak, niestety będzie tego kilkaset tysięcy w skali kraju. Tak, tak- łatwa forsa....
Najnowsza moja uwaga- pojawiają się krótkie, przestraszone wpisy- sugestia wielu internautów, którą i ja podzielam- pobieraczki piszą, bo im konto topnieje/
Ludzie poczytajcie trochę, wszędzie to samo- miesiące paniki i nikogo skazanego.

Pozdrawiam, nie ustąpię i będę ostrzegać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
radun22` / 83.14.108.* / 2010-09-15 11:25
Hej co napisałeś w tych 2 listach do nich pomuż bo ja do nich @ pisze starając sie opierac na praiwe a oni dają swoje prawa i wygrywają napisz proszę na radun22@interia.pl?????
1
2010-09-13 21:21:10 | 77.255.50.* | basetlaaaaaaaaaaaaaaaa
Re: POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY? [0]
Nie płacić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sprawdzić kilka innych stron!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszędzie oszukani, nigdzie skazanych, mnóstwo "porad" prawnych, ale i mądrych rad.
Dla tych co jeszcze mają wątpliwości: zobaczcie od ilu miesięcy- lat- ta sprawa się
ciągnie!!!
Moja tylko od maja, dziś 13 września- dwa listy z maja i czerwca i dali se spokój po tym
co im napisałam!!! Ściągnęłam trochę z kodeksu...cha, cha...
Zawzięłam się i wszędzie gdzie się da przestrzegam- to jedno wielkie oszustwo,
zastraszanie i nic więcej.
Kto zapłaci- naiwniak, niestety będzie tego kilkaset tysięcy w skali kraju. Tak, tak-
łatwa forsa....
Najnowsza moja uwaga- pojawiają się krótkie, przestraszone wpisy- sugestia wielu
internautów, którą i ja podzielam- pobieraczki piszą, bo im konto topnieje/
Ludzie poczytajcie trochę, wszędzie to samo- miesiące paniki i nikogo skazanego.

Pozdrawiam, nie ustąpię i będę ostrzegać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy