Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 95.49.28.* / 2010-09-13 20:47
atra84 - bardzo słuszna uwaga - oni mają Was za nic i świetny ubaw gdy piszecie im że chcecie wypowiedzieć coś - czego nie ma .
Również - czytałem paaarę ładnych miesięcy temu jak jedna z nas poszła tam by zapytać się - za co ma płacić . Wiecie co napisała ? Że chcieli od niej - jak dobrze pamiętam ok. 50 zł to usuną jej dane / to gdzie ta niby umowa ??? / . I jej komentarz / piszę z pamięci / - " miałam wrażenie że zadowolili by się i 20 zł - byle tylko JAKĄKOLWIEK KASĘ ode mnie wyciągnąć " .
Czy takich gnoi można traktować poważnie ? Bo to są gnoje chcący Was okraść . I cały czas staramy się Was o tym przekonać - że nie wolno im płacić .
Uwierzcie - Ci nowi - trzy maile i kończy się kontakt z pobierakiem . Nie wolno im płacić , nie należy nic im pisać - bo nie ma co wypowiadać . Nie dość że niektórzy dają im kasę za nic to jeszcze dostarczają darmowej rozrywki. Uwierzcie - Wy się stresujecie a oni mają ubaw " po pachy " . I tak jest - liczą że np. na setkę osób - 10 im zapłaci. I na to liczą - niech zapłaci jakaś część z Was - a jak zbierze się to do - brzydko mówiąc kupy - to robi się potężna kwota . I tak naprawdę to karę nałożoną przez UOKiK - zapłacili ci co pobierakowi kasę dali . Bo - to było 10 % ich dochodu - więc z każdego płacącego - 84,80 zł. - TO ICH CZYSTY ZYSK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Olejcie tych cwaniaczków - a nie pożałujecie - tak jak inni to zrobili.
I nie zdziwił bym się gdyby zaraz pojawił się wpis zasiewający wątpliwość - tak dzieje się zawsze gdy następuje " celny strzał " , gdy demaskuje się tych oszustów . Ale - pamiętajcie - oni też to czytają i czasem piszą tu - ale w te ich brednie to chyba nikt już nie wieży .
Gosiaaa / 93.178.148.* / 2010-09-18 18:29
Witajcie, ja też jestem jedną z tych OSZUKANYCH, która prawie dała się nabrać na Ich tani chwyt marketingowy !!! Tak jak inni piszący na tym i na wielu innych forach dostałam przed sądowe wezwanie do zapłaty. No i oczywiście z ciekawości poszukałam paru informacji na ich temat. Zainteresowała mnie kwestia adresu IP. Gdyż na jednym z forum trafiłam na kogoś kto potrafił sprawdzić swoje IP i oświadczył że w 2 mailu od POBIERACZKA.PL czyli PRZED SADOWYM WEZWANIEM DO ZAPŁATY widnieje adres IP który się nie zgadzał z jego rzeczywistym adresem IP !!! Postanowiłam troszke poszperać na ten temat i znalazłam fajną stronkę która dokładnie sprawdza nasze IP, tzn. numer, i gdzie w danej chwili się znajdujemy !!!Oto link do tej strony
http://www.e-dns.com.pl/porady/jak-sprawdzic-wlasny-adres-ip Serdecznie polecam sprawdzić swoje IP i czy zgadza się z tym podanym w liście..... Należy nacisnąć na OPCJE MÓJ ADRES IP I WSZYSTKO BĘDZIE JASNE ....
guma1 / 83.31.54.* / 2010-09-18 18:54
O jej- Małgosiu - a cóż daje ten numer IP ? Dlaczego tak go się doszukujesz ? Cóż on Ci daje - cóż powie Ci o - np . o mnie ???? To jest bzdura - jestem naprawdę ciekawy - co powiesz o mnie ? Wszak - numer IP jest przy każdej wypowiedzi ? I co z tego - dlaczego niektórzy powielają jakąś głupotę ? Bo pobierak tak powiedział ???? Ludziska - trochę pomyślunku - proszę .
Gosiaaa / 93.178.148.* / 2010-09-18 19:16
guma1, z całym szacunkiem nie jestem żadnym specem internetowym i bardzo obeznana w prawie ale z tego co wiem to po adresie IP można zlokalizować z kąd nadawany jest sygnał i po tym można dojść kto w danej chwili i w danym miejscu używał danego komputera. Najlepszym tego dowodem jest ta strona, jestem teraz w Dani i dokładnie pokazuje moją lokalizację. Czy dla Ciebie nic nie znaczy że POBIERAK wymyśla sobie fałszywe dane ADRESU IP a sam straszy ustawą o podawaniu fałszywych zeznać ?!
To oszuści niczym z afery paliwowej tylko jak do tej pory to chyba jeszcze nikt Ich porządnie nie nastraszył, i nikt się tym nie interesuje. A biedni, zastraszeni ludzie płacą ZMYŚLONE KWOTY a oni zarabiają na ludzkim nieszczęściu !!!
ZASTANÓWMY się?! Czy są w porządku skoro sami używają fałszywych danych ?!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-18 20:44
Widzę, że jest tu sporo nieporozumienia co to jest numer IP, do czego służy i co można z niego wywnioskować. Spróbuję pokrótce wyjaśnić.
Numer IP jest przydzielany przez dostawcę internetu (TPSA, Netia, Dialog, UPC i wiele innych). Jest on własnością dostawcy (za numery IP się płaci, ich pula jest ograniczona) i to on decyduje w jaki sposób będzie dysponował swoją pulą adresów. Niektórzy dają klientom stałe, unikalne IP, czyli 1 IP na każdego klienta. Niektórzy przydzielają zmienne IP, czyli adres zmienia się przy każdym logowaniu do sieci. Niektórzy jeden numer IP dzielą na kilku, kilkudziesięciu, lub nawet kilkuset klientów jednocześnie. Można stosować kombinacje dwóch ostatnich metod. Także numer IP może być dla danego komputera stały, zmieniać się przy każdym logowaniu, lub pół osiedla może mieć ten sam numer IP. To zależy od dostawcy.
A teraz co nam mówi adres IP.
IP identyfikuje dostawcę internetu. I to nie zawsze tego, któremu bezpośrednio płacimy, ale czasem tego, od kogo nasz dostawca numer wydzierżawił. I to w zasadzie tyle. Właściciel IP sam decyduje jak dany numer opisze. Zawsze jest to nazwa dostawcy i jego podstawowe dane, np kraj. Często jest to miasto siedziby operatora, jego telefon, adresy e-mail i co tam jeszcze dostawca uzna za stosowne. Ale ZAWSZE SĄ TO DANE DOSTAWCY, NIGDY DANE OSOBOWE KLIENTA. Czasami są też dane ułatwiające lokalizacje dla techników operatora, np. dzielnica miasta, czy numer routera. Ale NIGDY nie są to dane osobowe klienta, ponieważ te są chronione ustawą i nie mogą być publicznie dostępne.
Każdy dostawca jest zobowiązany prowadzić rejestr logowań do sieci, który, w bardzo dużym uproszczeniu, przyporządkowuje klienta do danego numeru IP o danym czasie. Te rejestry podlegają ochronie danych i tylko upoważnione organa (sąd, prokuratura) mogą wystąpić do dostawcy o ujawnienie, komu w danym czasie przydzielono dany adres IP.
A jak pobieraczek mógłby uzyskać nasze dane po numerze IP? Musiałby zgłosić się na policję lub do sądu. I tu by się wszystko skończyło, bo według prawa pobieraczek nie jest przez nas poszkodowany, a my nie popełniliśmy żadnego wykroczenia. KONIEC. Pobieraczek zna nasze IP, zna naszego dostawcę internetu i TO WSZYSTKO. Nie ma żadnych możliwości ani prawnych, ani technicznych, aby poznać nasze dane osobowe.
I to wszystko przy założeniu, że nie korzystaliśmy z kafejki, hot-spota lub anonimizera.

ALE...
Wiele osób podało swoje PRAWDZIWE dane. Niektórzy nawet je potwierdzili wysyłając do pobieraczka list polecony z wypowiedzeniem nieistniejącej umowy. I co? I NIC! Pobieraczek nic z tymi danymi nie robi, bo nie ma co z nimi zrobić. Bo to POBIERACZEK ŁAMIE PRAWO, A NIE MY. Jesteśmy tu całkowicie bezpieczni i bezkarni. PRAWO JEST PO NASZEJ STRONIE.
Także skończcie już dyskusje o IP, o kafejkach i innych nieistotnych sprawach. Najważniejsze jest to, że umowy nie istnieją, że pobieraczek łamie prawo i nic nie musimy im płacić. I nie popełniliśmy żadnego przestępstwa ani wykroczenia. I nic nie jesteśmy winni tym oszustom. Pobieraczek nic nam nie może zrobić, nawet jeśli znałby nasze dane!
Kończę tradycyjnym:
NIE BÓJCIE SIĘ OSZUSTÓW Z POBIERACZKA I NIE PŁAĆCIE IM!
guma1 / 83.31.54.* / 2010-09-18 20:05
Małgosiu - piszesz bzdury. Nie jesteś specem - to widać . Jak można dojść - po adresie IP kto siedział przed monitorem???Czy możesz to w jakiś sposób wytłumaczyć ???A skąd mam wiedzieć że - Ty to Ty ????? A może tam siedzi Twoja koleżanka - i podaje się za Ciebie ? Bo co - Ty tak mówisz - a ja mówię - nie wierzę Ci . I udowodnij mi że to Ty masz rację !!!!!!! Dlatego - tu umowy pisemne są niezbędne .Bo potwierdzają czyjejś dane i mówią - co i jak .
hedziel / 77.254.76.* / 2010-09-13 19:59
to może złóżmy jakiś zbiorowy pozew? ;]
człowkiek / 178.37.152.* / 2010-09-13 19:21
http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0&NR=1 film o pobieraczku
mzawa / 84.10.240.* / 2010-09-17 07:45
Witam. Bardzo fajnie, że to forum powstało. Właśnie otrzymałem trzeciego e-maila od "pobieraczka". Byłem już gotowy im zapłacić dla tzw. "świętego spokoju". Jednak natknęło mnie aby skorzystać z porad forumowiczów i tu bomba. Pozdrawiam wszystkich.
PS. Za te pieniądze kupię żonie prezent :)
guma1 / 83.31.56.* / 2010-09-18 08:32
| mzawa - Zapewne jakieś stringi czy cuś ??? Ha ha ha - i właśnie na to przeznaczcie tą stówę - na jakieś przyjemności .Każdy chce coś a raczej ma coś do czego dąży - jedni mają żonę i chcą by wyglądała pięknie , nieletni marzą o - może grze PC, może o zaproszeniu koleżanki albo kolegi / i mam tu na myśli - dziewczyna prosi chłopaka - to też jest norma - to jest powszechne / do jakiej ś pizzeri czy cuś ???Spełnijcie swoje - może nie marzenia - one na pewno wybiegają daleko , daleko , daleko ... Moje też , ale - umówię się z bliską znajomą, nie widziałem ją 16 lat . I - zaszalejemy - nie za tą stówę - bo ją już dawno wydałem . Ale - na pewno będzie fajnie - czego i Wam życzę !!!!!!!!!!!!!!!
guma1 / 95.49.28.* / 2010-09-13 19:00
A dlaczego uważacie że Wasze sprawy są inne ?
xxxgogusxxx - przecież wszystko się sprawdza - wszystko co piszemy o pobieraku - po drugim będzie trzeci mail - "przedsądowe wezwanie do zapłaty" - tak je zwą . Ich miejsce jest w koszu . Nie jesteś sama - takich są dziesiątki jak nie setki tysięcy , nikogo nie oskarżyli - więc dlaczego masz jakieś wątpliwości ?
Roker3333 - to samo co powyżej - wyrzuć to do kosza i zapomnij o pobieraku - dobra rada.
ioioioioi - Twój wpis jest najfajniejszy . Piszesz - " czy ktoś (z osób, które nie zapłaciły, oczywiście) NAPRAWDĘ dostał wezwanie do sądu " . A czy można dostać wezwanie nie naprawdę ? Albo je się dostaje - albo nie . Przypomina mi się staaaary dowcip .
Chłopak spotyka się z dziewczyną i mówi - chcąc okazać uczucie :
"Chodzę z Tobą nie na żarty ".
A ona na to :
"To idż i się nażryj."
Więc - my tu też piszemy nie na żarty że nie ma żadnych umów , że nie ma żadnych rozpraw i oskarżeń - bo ich być nie może . Wielokrotnie to podkreślałem - każdy uważa że jego sprawa jest inna , ta jedyna i ile osób tu gości - ten tak w jakiś sposób myśli . Ato nie jest tak - wszyscy są w tej samej sytuacji - ci co rejestrowali się dziś czy wczoraj , i ci co rejestrowali się miesiąc , pół roku czy rok i więcej temu . Nic się nie zmieniło - bo nie mogło się zmienić . Więc - skoro przed Wami rejestrowało się tyle tysięcy luda i nikomu nic się nie stało - to dlaczego myślicie że będziecie pierwsi skoro - jesteście " ostatni " ? Ostatni - bo z kilkudniowym stażem . Proszę - poczytajcie co było wcześniej - poczytajcie tych co pisali pół roku czy rok temu - oni mieli takie same obawy jak Wy - i żadne się nie sprawdziły. Bo nie mogły się sprawdzić - te obawy . Zapominacie że pobierak to oszust - i zrobi wszystko by Was oszukać - więc - naprawdę nie wiecie co robić ?????
atra84 / 89.230.159.* / 2010-09-13 19:36
Oto wyjąteki z wpisu z jakiegoś innego forum dotyczącego pobieraczka: "...Gdańsk ul. Chłopska 72. Oni istnieja i mają siedzibę w piwnicy tego budynku. Byłam tam. Jak byłam, to nie odbierali telefonu. Wszyscy ok.5 młodych osób zajęci byli wysyłaniem e-maili z chichotami...". Najwyższy czas popsuć humory tym wesołkom. W jaki sposób? Po prostu nie korespondować z nimi. Nie dostarczać im pożywki do śmiechu. Sami zdechną z głodu. Oni śmieją się z Waszych e-maili. Na tym forum jest dostatecznie dużo informacji jak postępować z pobieraczkiem a sprowadzają się do jednego. Jeśli w sposób nieświadomy zarejestrowałeś i aktywowałeś się na pobieraczku i nie masz zamiaru korzystać z jego usług ABSOLUTNIE ZAKOŃCZ kontakt z pobieraczkiem na tym etapie. Na Twoją skrzynkę pobieraczkowy AUTOMAT wyśle kilka OPISANYCH maili, które nawet nie czytając POTRAKTUJ JAKO SPAM. Po jakimś czasie nastąpi CISZA. Jeśli należysz do odważnych możesz zacząć wszystko od początku. :))) Sprawdzone eksperymentalnie!!!
dobry człowiek / 77.253.69.* / 2010-09-13 18:29
ja taki przypał z podbieraczem.pl miałem prawie rok temu dokładnie w marcu. Nic im nie zapłaciłem nawet tam się ściągać nie da. Nie płacie im za Chiny ludowe to jest wałek na wielką skale, a że strona jest na zagranicznym serwerze to ot tak długiego czasu nie mogą jej zablokować. A te osoby co piszą żeby zapłacić to pewnie ci Hahemciaże z p obieraczka bo interes się kręci mnóstwo ludzi popłaciło ile to kasy? miliony wiedz co im zależny wejść na grupy dyskusyjne i napisać ze trzeba płacić.
Himeki / 213.192.123.* / 2010-09-16 12:22
ale wy tu piszecie o osobach nie pelnoletnich czy o wszystkich bo ja akurat jestem osoba plenoletnia jak sie rejestrowalam czy ja tez moge olac te maile ?
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-13 12:10
radun22 - skoro cały czas piszemy o 3 mailach wysyłanych przez automat to chyba jest jasne że każdy dostaje to samo więc wklejanie - czegokolwiek - powoduje tylko zaśmiecanie tego forum i to że ludzie nie czytają wcześniejszych wpisów .
Co do twoich uwag - UOKiK nie jedną głupotę powiedział i napisał . Komentowałem to wielokrotnie ale ...
Zdanie " Korzystając z Internetu należy pamiętać, że zazwyczaj rejestracja w serwisie jest
równoznaczna z zawarciem umowy z przedsiębiorcą, np. na dostarczanie usług. "
Co to zdanie mówi ? Otóż stwierdzenie " że ZAZWYCZAJ rejestracja w serwisie jest
równoznaczna z zawarciem umowy " mówi nam że tak zawieranych usług - poprzez rejestrację - jest a raczej musi być w internecie większość . Kiedyś zadałem na forach takie pytanie i je powtórzę - KTÓRY USŁUGODAWCA TAK ZAWIERA UMOWY - W OPARCIU O USTAWĘ " ELEKTRONICZNĄ " ? Przecież skoro to prawie norma - bo większość - więc - dlaczego nikt o tym nie wiedział ? Czy chcesz powiedzieć że te setki tysięcy ludzi z takim czymś się nie spotkali - bo co , nie wiedzieli co robią ?? Sorry - ale gdyby to była prawda - nie było by tego forum bo - wszyscy by to znali - taką formę zawierania umowy . A nie znają - bo to wymysł pobieraka - tak drodzy państwo , w naszym kraju prawo nie zezwala na takie zawieranie umów - czy ktoś chce tego czy nie . Dlatego - raczej bym napisał - internauto - zanim coś zacytujesz to pomyśl , bo może się okazać że urzędy które mają nam pomagać - tak naprawdę piszą nieprawdę bo to tez są ludzie . I jak pomyślę co ci ludzie mówili ponad rok temu - nic mnie już nie dziwi - i wolę ufać mojemu rozumowi a nie temu co UOKiK napisze.
Tez podałem dane prawdziwe ponad rok temu i - zgodnie z logiką to mnie powinni najpierw oskarżyć - a tak nie jest . Dlaczego - bo umów nie ma . Czyje słowa się potwierdzają ? Więc skoro umowy są - to skąd ta kara UOKiK i brak oskarżeń - kogokolwiek ? Warto czasem pomyśleć - najlepiej poczytać wcześniejsze wpisy , tam wszystko jest i nic się nie zmienia - bo nie może . Nie wolno im płacić .
ioioioioi / 83.26.0.* / 2010-09-13 17:29
mam pytanie: czy ktoś (z osób, które nie zapłaciły, oczywiście) naprawdę dostał wezwanie do sądu lub miał przyjemność spotkać się z komornikiem, w sprawie pobieraczka?
otkomentarzleniuchyczytajciearchiwa! / 83.29.40.* / 2010-09-13 18:29
poczytaj wczesniejsze wpisy najlepiej gumy1
Roker3333 / 178.37.78.* / 2010-09-13 17:05
siema ej ja wczoraj dostłem meila o wezwaniu przedsądowym do zapłaty !!! i sie zestresowałem :D
Co mam robić ???
nic mi nie zrobią ???
płacić im czy nie ??
xxxgogusxxx / 217.98.61.* / 2010-09-13 16:12
Witam.Ja również dostałam dziś maila od durnego pobieraczka o treści że muszę im wpłacić jakieś pieniądze za jakąś usługę z której wcale nie skorzystałam,powiem szczerze że już się poważnie zestresowałam,ale z tego co widzę to nie jestem sama z takim problemem,mam nadzieję że jeśli im nie zapłacę to nie będę miała żadnych problemów prawnych,bo naprawdę nie wiem jak mam się do tego ustosunkować??????
hedziel / 87.205.229.* / 2010-09-13 12:22
czyli żadnego wypowiedzenia umowy nie wysyłać tylko czekać? i nic nie zrobią mi? nie chcę iść do p******, a mam zawiasy na karku za bójkę. czy ten cały poje...y pobieraczek działa legalnie? i czy nie zgłosić faktu chęci wyłudzenia ode mnie pieniędzy na policjęi nie żądać odszkodowania?
gekkon / 195.245.224.* / 2010-09-13 11:29
No niestety ja rowniez padlam ofiara, wlasnie dzis dostalam maila i lekko scielo mnie z nog jak w koncu zrozumialam co czytam. Dobrze ze trafilam na to forum, bo juz zastanawialam sie jak mam mezowi przedstawic zaistniala sytuacje (i tak mnie to czeka ale moge sie podeprzec wypowiedziami z tego forum). Dopiero jak ochlonelam i zaczelam myslec to zdalam sobie sprawe ze przeciez podalam przy rejestracji nieprawdziwe dane, jedynie mail jest taki z ktorego korzystam.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-13 12:24
gekkon - no właśnie - i niby jak mieli by do Ciebie dotrzeć - przez IP komputera ? Co chwilę padają takie pytania / nie mam na myśli Ciebie / ale - pobierak napisał kolejne kłamstwo a ludzie je bezmyślnie powielają . Bo co dało by komu dotarcie do komputera skoro nie są w stanie udowodnić kto nacisnął owe REJESTRUJ ? Rejestruj - nie kupuję czy zamawiam - więc w czym problem ????
Głupoty pobierak napisał by wydostać od wszystkich kasę - a ludzie im płacą !!!!! To jest niepojęte - na podstawie nic nie znaczących maili , nie mających żadnej mocy prawnej ludzie oddają im prawie sto zł. gdy na ulicy głodnemu nie dadzą złotówki na chleb. A - to jest to samo - te ich maile maja taką samą moc jak stwierdzenie ustne - dawaj stówę bo sąd . Kto takie coś potraktuje poważnie ? Kto w takie coś uwierzy - no kto ? Dlatego - trochę rozsądku i pomyślunku.
hedziel / 77.255.13.* / 2010-09-12 16:13
czy JA mogę wystąpić na drogę sądową i żądać odszkodowania za stracone nerwy od tej firmy? Oraz powołać się na maile wysyłane od pobieraczka, jak i na to, że nie dostałem listownego wezwania do zapłaty?
radun22 / 80.51.201.* / 2010-09-13 08:41
WITAM DOSTAŁĘM WŁAŚNIE 2 MAIL OD POBIERACZKA Z WEZWANIEM DO ZAPŁATY
Szanowny Panie ********,

Dnia 28.08.2010 z komputera o adresie IP ******** zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - radun22@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=m5N7ljf1I%2BhlcvHaqQ%3D%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
lECZ WYSŁAŁEM IM JUŻ 2 MAILE Z REZYNACJĄ Z UMOWY NA KTÓRE OTRZYTMAŁEM TYLKO 2 MAILE Z JAKIEGOS AUTOMATU PO ANGIELSKU
CO MAM ZROBIC ??
Korzystając z Internetu należy pamiętać, że zazwyczaj rejestracja w serwisie jest równoznaczna z zawarciem umowy z przedsiębiorcą, np. na dostarczanie usług. Internauto, UOKiK przypomina, co zrobić w sytuacji, gdy:
zawarłeś umowę, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie i nie ściągałeś plików – prawo do odstąpienia od umowy wydłuża się wówczas do trzech miesięcy;
CO MAM ZROBIĆ ZAPŁACIĆ IM??(podałem prawidziwe dane jak sie rejestrowałem i mam stałem ip??
hedziel / 87.205.229.* / 2010-09-13 00:11
czyli nie płacić im i nie rozwiązywać umowy? i nic nie zrobią?
zobaczcie, co znalazłem:
http://www.uokik.gov.pl//aktualnosci.php?news_id=1970
mają w dupie to orzeczenie.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-13 06:47
hedziel - nic nie zrobią - po prostu prawo na to nie pozwala.
hedziel / 87.205.229.* / 2010-09-13 06:50
mam termin płatności do 15.09 ale nie będę płacił, jak sprawa trafi do sądu to pokażęr ozporządzenie UOKIK i udowodnię, że go nie przestrzegają
atra84 / 89.230.159.* / 2010-09-12 16:50
Niedawno wróciłam z wakacji. Stwierdziłam, że w wielu ośrodkach turystycznych, wczasowych itp. oferowany jest bezpłatny dostęp do internetu (hotspoty) przez hotele, restauracje i różne firmy usługowe. Wystarczy być w pobliżu takiego punktu z własnym laptopem posiadającym Wi-Fi i darmowo hulać po sieci. Stąd można sobie założyć jakieś konto mailowe. Potem posługując się nim zarejestrować się na "pobieraczku" wpisując oczywiście dowolne zmyślone dane osobowe, zaakceptować, zaaktywować i ...zapomnieć co się zrobiło. I tak można w nieskończoność. Wnioski: ściganie z art 286 k.k. osób, które podały nieprawdziwe dane jest "pseudo-prawniczym pobieraczkowym bełkotem". ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU = PODPISANIE UMOWY. Koń by się uśmiał. Przepraszam miało być WYSOKI SĄD.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-12 22:57
@atra84
Wnioski słuszne, ale przesłanki błędne. Gdybyś anonimowo przez hot-spota popełniła przestępstwo, to jest spora szansa, że policja Cię namierzy metodami operacyjnymi (np. przy pomocy hotelowego monitoringu). Oczywiście pewności nie ma, ale im poważniejsze przestępstwo, tym policja bardziej się angażuje (teoretycznie).
Natomiast podając nieprawdziwe dane przy rejestracji na pobieraczku, NIE ŁAMIEMY art. 286 kk, nie popełniamy żadnego przestępstwa. Więc gdyby pobieraczek nawet poszedł na policję, to ta nie mogłaby nawet kiwnąć palcem w tej sprawie.
Także bez względu skąd się rejestrowaliśmy, czy mamy stałe czy zmienne IP, czy podaliśmy prawdziwe czy zmyślone dane, absolutnie nic nam nie grozi! To co wypisuje pobieraczek to kompletne bzdury.
atra84 / 89.230.159.* / 2010-09-13 07:02
Miałam na myśli wyłącznie rejestrowanie się czyli zakładanie kont na "pobieraczku" na podstawie fikcyjnych danych. Zdaję sobie sprawę, że przestępstawa ogromnej wagi mają dużą szansę wykrycia przez Policję niezależnie od miejsca podłączenia się do sieci internetowej. Jednak "przestępstwami" w stosunku do pobieraczka polegającego na zarejestrowaniu się i niepłaceniu wbrew ich specjalnie spreparowanym chwytom regulaminowym pewnie Policja się nie interesuje. Będąc w pewnym dużym mieście na prywatnej kwaterze gdzie nie było Internetu, miałam ze swojego pokoju dostęp do kilkunastu okolicznych sieci bezprzewodowych w tym 2-3 niezabezpieczonych min. z sąsiadującego hotelu (chyba). Równie dobrze można było wejść do sieci z ulicy np. z samochodu. Jak się ma w tym przypadku wspomniany przez Ciebie monitoring?
dejnam / 83.29.227.* / 2010-09-12 10:54
hej doadzcie mam dwa konta na rapidshare nic nie wpłącałem czy moze mi cos grozic?? nie sciagałem i nie pobierałęm
dejnam / 83.29.227.* / 2010-09-12 11:21
aha te konta nie sa aktywowane tylko pisze ze jak to nie ja chciałęm te konta zeby im odpisac trzeba im odpisywac czy to zostawic?
rapidshareinfoonproblem / 83.29.227.* / 2010-09-12 18:49
konta nie sa aktywowane to raz dwa nic nie sciagałes pewnie tez nic nie udostepniałes wiec nie wpłącałes zadnejj kasy za samo prowadzenie konta nic ci nie zrobia a ponadto na takich serwisach jak chomik gdy nie dokonasz aktywacji i sie nie zalogujesz przez 3 mies konto moze byc automatycznie usuniete, rapidshare to powazniejsza korporacja wiec nieuzywane konta tez po jakims czasie sama usuwanp po 2 czy czech miesiacach,
wiec w czym problem? a podkreslam ze to twoje konto nie jest aktywowane wiec moga to uznac za pomyłke ze to nie ty zakładałes te konta, proste chyba wszyscy to podtwierdza>
guma1 / 83.31.59.* / 2010-09-12 14:03
Nic Ci nie grozi . Zobacz - właśnie dlatego tacy usługodawcy chcą zapłaty z góry - by nie mieć problemów z wyegzekwowaniem należności po dostarczeniu czegoś . Zapewne niewiele osób by komuś zapłaciło po pobraniu materiału - prawda ? Ale tylko pobierak - nie dość że nic albo niewiele oferuje a mówi o sądach jeśli im się nie zapłaci . Napiszę po raz kolejny - uczciwy przedsiębiorca nie straszy sądem po kilu dnia. Uczciwy powie - nie ty to znajdzie się inny komu to wcisnę . Ale - tu mowa o sądach ma nastraszyć , ma spowodować że oddacie im kasę - za nic. Czy to jest normalne ????
Nie martw się , ja bym to olał - tak jak pobieraka.
deyv-depeche / 83.16.152.* / 2010-09-12 03:05
guma1 -pewnie ze się na ciebie nie gniewam
widze ze nas tu sporo sie uzbieralo wpuszczonych w to szambo pobieraczek
pozdrawiam wszystkich i ciebie ojcze dyrektorze
oczywiście mam nadzieję ze się nie obrazisz za to stwierdzenie?
guma1 / 83.31.50.* / 2010-09-11 21:38
Dostoievski - No i jak - kolejny rekord pobity ?????
Dostoievski / 83.4.5.* / 2010-09-11 20:37
Guma1 jesteś wielki. Zasługujesz na nagrodę Nobla. Masz wielkie nerwy, że odpisujesz na prawie każdy komentarz. Aż sam z chęcią przejdę się do jakieś kafejki żeby powysyłać im kilka maili. LUDZIE: NIE PŁAĆCIE TYM OSZUSTOM !
Dostoievski / 83.4.5.* / 2010-09-11 21:06
w ramach ścisłości: zebrać w kupę żeby napisać jakiś ambitny poradnik dla ofiar pobieraczka. pl :)
Dostoievski / 83.4.5.* / 2010-09-11 21:04
Niesamowite! 20 min i już odpisałeś, Ktoś powinien Cię zastąpić na tym forum.
Uratowałeś swoją ciężką pracą wielu ludzi od wydania cięzko zarobionych pieniędzy,.
Na tych kilkudziesięciu stronach ludzie poopowiadali swoje życiowe historię. Szkoda, że nie mam czasu żeby zebrać to w kupę. Padło wiele złotych myśli od ludzi dorosłych, dzieci, nastolatków, naiwnych kobiet. Równie wiele padło niepewności, pytań. Na prawie wszystkie znalazłeś czas żeby odpowiedzieć. A przecież mogłeś sobie pomyśleć. P******* to wszystko. Z pewnością Bóg Ci wszystko wynagrodzi. SERDECZNIE POLECAM LEKTURĘ POPRZEDNICH STRON. Znajdziecie tam odpowiedzi chyba na wszystkie swoje pytania. Na pozostałe z pewnością odpowie Guma1.
Golcowie robią efekt na żywo co ? :) Zawsze to co innego niż na internecie- miejscu komercji, spamu i oszustów ! Chętnie bym się z Tobą spotkał i uścisnął rękę.
Ale myślę, że modlitwa Ci z pewnością wystarczy. Po raz kolejny piszę:
NIE PŁACIĆ!!!
guma1 / 83.31.50.* / 2010-09-11 22:16
Wystarczy - bądż pewien - wiele łask sobie wyprosiłem modlitwą - i nie jest ważne dla mnie czy ktoś w to wierzy - ja wierzę i ufam w łaski Pańskie . Tyle lat - 18 -paliłem pety - i z dnia na dzień - koniec - nie ma palenia , Dzięki Bogu za chwilę minie 6 lat - jak bardzo mam mu dziękować , jak bardzo ? Okazał swoją łaskę - ja nie wiem co to głód nikotynowy , ja nie wiem co to proszenie o jakiegoś peta . Sorry - wybacz - to smród i ja śmierdziałem przez 18 lat. Zastanawiające - dlatego chcę by pomyślały - te piękne kobiety które w w swoich rękach te śmierdzące pety trzymają .Jesteście piękne - ale śmierdzicie - tak po prostu i - już .
guma1 / 83.31.50.* / 2010-09-11 20:52
E tam - raptem 175 cm - wzrostu . Dobrze że czytacie , dobrze że myślicie - o tej sprawie . Ale - jest jakieś ale - zbyt dużo ludzi pyta czyli nie czyta co się pisze - a szkoda . Przed chwilą wróciłem z koncertu Golców - wiecie co ? Piknie było aż żal było wracać . Cholera - nie lubiłem ich - ale oni tak piknie śpiewają że - porwali moje serce a szczególnie ta pieśniareczka - zona tego chyba Pawła . Pikna dziołcha - hej.. Ale bede miał sny - kolorowe - cego i Wam zyce - hej .
anty-pobieraczek / 83.4.5.* / 2010-09-11 20:41
RACJA ! Powinieneś trafić na okładki gazet:
Guma 1: Ojciec Dyrektor wytacza wojnę portalowi pobieraczek.pl
Mam nadzieję, że się nie obrazisz za to porównanie po prostu jeden z poniższych komentarzy z ww. tytułem kościelnym mnie rozbawił.
Tak trzymaj Guma1 ! NIE PŁAĆMY IM !
nhudzicka / 2010-09-14 11:45
Witam,
ja tez mam problem z pobieraczkiem.Niestety za nim pomyślałam o poszukaniu informacji na forach odpisalam im ,że chciałabym polubownie załatwić tę sprawę i zobowiazałam sie do końca miesiaca zapłacic zaległą sumę

Czy mogą to wykozystac przeciwko mnie?Już dostałam jakies pismo z sadu. Nie mieszkam na stałe pod adresem na który przyszło wezwanie z sądu,wiec moja mama go nie odebrała. Co teraz powinnam zrobić?
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-14 12:10
nhudzicka - widzisz - piszesz bzdury , KOMPLETNE BZDURY !!!!!!!!!!
Napisałaś pisemnie - listownie - do pobieraka - więc i listownie Ci odpowiedzieli . NIE JEST TO NIC NOWEGO - cały czas o tym piszemy - więc skąd jakieś obawy ? Nie może to być pismo z sądu - widzisz - nie czytasz co napisaliśmy do tej pory a raczej co cały czas piszemy . Bo - muszą tu być pisemne - czyli listowne - wezwania do zapłaty . Musi tu jeszcze zaistnieć i windykator - tak nakazują procedury a Ty dostajesz list polecony od pobieraka z ich bzdurną odpowiedzią - i nie znając sprawy zaraz piszesz o sądach co jest kompletną bzdurą .
Niepotrzebnie mama tego nie odebrała - to jest ich bełkot który ślą do tych piszących . Niepotrzebnie się stresujesz - nie ma znaczenia że coś im napisałaś i obiecałaś - NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA . Do niczego nie jesteś zobligowana a już na pewno do jakiejś zapłaty. Bo - tu są ważne podstawy a raczej istnienie podstaw do jakiejś zapłaty . I co - przecież gdyby te podstawy były - do oskarżenia kogokolwiek - już dawno byś o tym wiedziała - zapewniam Cię . Spoko - nie daj się okraść cwaniaczkom i oszustom.
Co masz zrobić - nic , po prostu zignoruj te ich " liściki " , wyrzucaj to do kosza - i żyj sobie w spokoju - tak jak tysiące osób co tak zrobili przed tobą . I proszę - uwierz że tak jest - a nie pożałujesz . Zapamiętaj -pobierak nikomu nic nie może zrobić - żeby nie wiem jak chciał . Żeby nie wiem co napisali - NIC NIKOMU POBIERAK NIE MOŻE ZROBIĆ !!!!!!! TAK JAK DO TEJ PORY !!!!!!!!!!!!
nhudzicka / 2010-09-14 12:28
Pewnie masz rację,ale ja nic listownie do nich nie wysyłałam. Nigdy tez nie miałam poblemów z prawem ,więc pomyslałam ,ze pismo z sądu mogło byc od nich tym bardziej ze w dniu dzisiejszym wysłali do mnie maila więc powiązałam te dwie sprawy,bo cóz innego mogło to być.
Dzięki za szybka odpowiedz.
Pozdrawiam
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-14 13:45
@nhudzicka
Jeśli to był list z sądu, to na 100 % nie w sprawie pobieraczka.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-14 12:59
nhudzicka - no widzisz - tym bardziej próżne Twoje obawy ale - wpis o sądzie może dzieciaków przestraszyć - prawda ? Dobrze że się wyjaśniło - nie martw się , prawo jest po naszej stronie .
Pozdrawiam.
Haniula / 89.229.250.* / 2010-09-11 18:32
Witam mam te sama sytuacje nie poinformowano mnie o 10 dniach ze sie koncza nie poinf.mnie o zblizaj.sie terminie platnosci.Ale poinformowano mnie o wezw.do zaplaty 90pare zlotych.Napisalem ze wyplate mam 15 kazdego mca i zaplace prosilem zeby wykreslili mnie z listy pobieraczka bo nie korzystam i odpowiedzieli mi jak to zrobic itd.Ludzie co za chamstwo w tym pobieraczku jest!!!!! Dzis zamiast odpowiedzi z ich strony dostalem predsadowe wezwanie do zaplaty,pomimo ze pisalem im ze zaplace 15.09.10.Koledzy czy jest jeszcze ktos kto ma z nimi podobne problemy????.Prosze o odpowiedz bo mysle ze naciagaja nas.Niedosc ze w Polsce placimy za internet i to nie malo to wala nas w rogi na kazdym kroku.Czy ktos zalatwil sprawe zerwania odstapienia od umowy z pobieraczkiem? Prosze o odpowiedz Hanka
speedy6562 / 2010-09-11 19:45
Wiesz co Haniula wysiliłabyś się choć trochę i przeczytała chociaż dwie pierwsze strony wpisów na tym forum, to sama sobie dasz odpowiedź- a nie bez czytania piszesz takie rzeczy. Sorry, ale tak jest. Skoro znalazłaś się na tym forum znakiem tego coś Ci się nie podoba z pobieraczkiem. Więc poczytaj trochę, głównie wpisów guma1 i BeeGee, bo to oni odpowiadają na wszystkie nurtujące nas pytania.
Z pozdrowieniami Speedy6562 :P
emks / 79.184.132.* / 2010-09-11 17:45
a mnie właśnie mija rok jak zarejestrowałam się na pobieraczku i co....cisza....parę maili na początku i to wszystko,nie ma się co przejmować
MIKSER / 95.49.68.* / 2010-09-20 10:43
trzeba sprawe zglosic do UOiK i znowu sie za nich wziasc ile mozna i radze wszystkim zeby to zglaszali ????
guma1 / 83.31.50.* / 2010-09-11 16:40
" Dzień świra " - polski film i wspaniała rola Marka Konrada - nie dajmy się ześwirować .

Najnowsze wpisy