Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
naiwnaaa / 212.87.240.* / 2010-09-11 12:39
Witam! Jestem osobą niepełnoletnią i niestety założyłam konto na "pobieraczek.pl" Nie wiem co mam zrobić, najpierw wysyłali (jak chyba do każdego) e-maile, że mam zapłacić inaczej podadzą mnie do sądu, wystraszyłam się i zaczełam czytać różne fora, ludzie radzili, że skoro jestem niepełnoletnia to mam im wysłać wiadomość, że jestem małoletnia i nie wiedziałam o konswkencjach, więc tak zrobiłam. Najpierw dostałam jakieś bzdury po angielsku, a wczoraj dostałam taka wiadomość:

Szanowna Pani,
Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych osobowych w tym również wieku osoby rejestrującej się. System informatyczny dokonujący rejestracji automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób niepełnoletnich. W związku z Pani stwierdzeniem, iż jest Pani osobą małoletnią oraz w związku z faktem, że rejestracja została skutecznie dokonana, należy stwierdzić, iż w trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku braku dalszego opłacenia usługi, zaistniałą sytuację uznamy jako próbę wyłudzenia usługi. Konsekwencją tego będzie złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o całej sprawie Sądu rodzinnego i opiekuńczego.

Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun prawny.

Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 058 553 12 32.

Dziękujemy za współpracę.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl


Przy rejestracji podałam, złą datę urodzenia i złe nazwisko. Nie wiem co mam teraz zrobić, a nie chcę, żeby moja mama miała przeze mnie jakieś kłopoty. Pomocy!
mctomus / 87.205.218.* / 2010-09-10 22:30
Dzieki za informacje 3 maile i koniec nekania
karlos6922 / 78.8.166.* / 2010-09-10 19:50
Witam. dostałem 2 emalia maja moje ip oczywiście zgadza się, tak czytałem ze nic z tym nie mogą zrobić, tylko ja lubię się upewniać wiec jak ta sprawa wygląda. Dodam jeszcze ze podałem fałszywe dane i mam już skończone 18lat. Pozdrawiam
guma1 / 83.6.115.* / 2010-09-10 20:15
karlos6922 - nic nie mogą zrobić , przed Tobą 3 mail zwany przez nich przedsądowym wezwaniem do zapłaty . Tylko - to są brednie nie mające mocy prawnej - bo są wysłane mailem . Należy to olać i być szczęśliwym - bez pobieraka . Ci co tak zrobili - są szczęśliwi . I - tu pełno takich co lubią się upewnić - bo to jest takie ludzkie i nie powinno nikogo dziwić . Mnie nie dziwi . Pozdrawiam.
jaaaa / 83.4.50.* / 2010-09-10 13:35
http://demotywatory.pl/2076849/Kradziez#comment_3858715
sylwuuuuusia / 87.206.34.* / 2010-09-09 15:46
Dostałam takiego samego maila! Napisali ze na podstawie IP skierują tą sprawę do sondu. Wystraszyłam się i w sumie nie wiem co robić .Ale na googlach dużo pisze że jest to oszustwo. Sama nie wiem ...
deyv-depeche / 79.188.122.* / 2010-09-09 21:55
guma1-powiem ci tak,dzięki tobie zaoszczędziłem 100zł a już leciałem przelew zrobić,także jak bedziesz kiedyś w okolicy kotliny Kłodzkiej to daj znać,zapraszam na browarka,ty jestes tu na tym forum jak ojciec Tadeusz i dzięki ci za to
teraz troche mojej histori która jest taka sama jak większości was,tylko że u mnie dane fałszywe i rejstracja z zakładu pracy,potem pojechałem na urlop a jak przyjechałem,to miałem od razu wszystkie trz meile.
powiem tak-osrałem sie po same pachy a mam 30 lat i co czytam i przecieram oczy,myślę ja p******* o co chodzi.
no to odpisałem ,że najmocniej przepraszam,że byłem na urlopie i że jutro zapłacę,
myśle sobie wpadna do pracy znajdą mnie z roboty zwolnią ,trzeba zapłacić,ale zaczołem przeglądać internet czytać i powiem tak NIE PŁACE,dzięki tobie?
i jeszcze jedno jak odpisałem że zapłace juto to dostałem meila od razu zwrotnego jakieś brednie po angielsku,a dziś odpisała mi jakaś Agnieszka że wpłaty księgują do 7 dni od dokonania przelewu i w tym czasie ich system może wysyłać monity z powiadomieniami do zapłaty,i jeśli poszła wpłata a coś dostanę to żeby to ignorować
pozdrawiam wszystkich
guma1 / 83.6.115.* / 2010-09-10 19:45
deyv-depeche - cześć - pozwól najpierw że się trochę pośmieję - ha , ha , ha , i ha. Łezka poleciała - ze śmiechu - ale chciałbym zobaczyć Twoją minę - wracasz z urlopu szczęśliwy że nareszcie się skończył a tu - bach między oczy - dawaj stówę - bo inaczej sąd . I klasyka - choroba zapłacę - stówa to nie majątek ale będę miał spokój . Tak myśli część osób i mam nadzieję ze jest to mniejszość. Bo - pojedyncza stówa to nie majątek - ale gdy tą stówę da kilka czy kilkanaście tysięcy osób - to już pokażny majątek . Pozwól jeszcze raz - ale mały komentarzyk - bo to klasyka - Bo tak zachowuje się część ludzi - i wszystkich tu mam namyśli - nie tylko Ciebie .
Oszust pisze - rejestrowałeś się to zawarłeś umowę więc musisz zapłacić . Część ludzi mówi - olać , część w szoku nic nie mówi tylko szuka odpowiedzi , a część biegnie i wpłaca kasę . Nie wiem jak mam to ująć - ale spróbuję . Młodzi to mają teraz , starsi muszą sobie przypomnieć - relacja - rodzic i ja . Mama mówi - zrób to lub tamto . Jeden to zrobi , drugi oleje , inny się buntuje i bierze na przetrzymanie . Gdy prośba nie skutkuje - zaczyna się grożba - nie dam ci na coś , masz szlaban itp . I - tu jest tak samo - pierwszy mail od pobieraka grzecznie mówi / prosi / zapłać za coś tam / my wiemy że tego nie ma / , drugi już taki bardziej stanowczy - "wezwanie do zapłaty " , a trzeci - to taki krzyk - oszukałeś nas więc sąd , komornik czy windykator. I - tak jak grożby mamy czy taty mają spowodować uległość dziecka , tak tutaj te maile mają nastraszyć i spowodować oddanie swojej kasy . Niejednokrotnie rodzice nie mają racji - ale tylko nieliczni przyznają się do tego . Oszust pobierak - nigdy do niczego się nie przyzna - przecież oszukuje - więc po co z nim gadać ? I - czytałem wpisy - " ja nie chciałem zapłacić ale mama kazała dla świętego spokoju " . No cóż - dziecko przerosło rodzica - kto tu jest dorosły? Dla świętego spokoju należy iść do kościoła - tutaj trzeba wiedzieć a raczej zapoznać się ze sprawą a nie pochopnie wyrzucać kasę . Dlaczego się śmiałem ? Bo - te głupie maile u niektórych wywołują takie poczucie winy - że ten którego chcą okraść przeprasza złodzieja że nie dał mu kasy ale zaraz to naprawi i oszustowi kasę odda . Dochodzi do absurdu - uczciwa osoba kaja się przed oszustem i złodziejem że naraził go na czekanie na kasę która mu się nie należy . Wiecie - to dopiero pobierak ma uciechę czytając te " przeprosiny " . Wzbudzić poczucie winy , wzbudzić strach i obawę - to ich metoda - ale przed czym ?
deyv-depeche - mam nadzieję ze się nie gniewasz za to co napisałem - stwierdziłem fakt bo to tak z boku wygląda i naprawdę takich osób jest bardzo dużo . Byłeś na urlopie , nie miałeś możliwości zapoznać się z tą ich korespondencją - dlatego musi tu być forma listowna . Bo - ktoś maile oleje , ktoś zlikwiduje pocztę - i jak udowodnić że one doszły do adresata ? I - jeszcze coś . Uczciwy - nie straszy sądem po paru dniach !!! ZAPAMIĘTAJCIE TO - UCZCIWY PRZEDSIĘBIORCA NIE STRASZY SĄDEM PO KILKU DNIACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo - on ma biznes i tego musi pilnować a nie włóczyć się po sądach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! On negocjuje - bo chce kasę polubownie odzyskać , jeśli to nie skutkuje - prosi o pomoc windykatora - ale to trwa miesiące - a nie dni. A tu piszą o sądach po kilku dniach - by nikt a raczej większość nie miała czasu na zastanowienie się , na podjęcie dobrej decyzji - bo czas leci i po 3 dniach / ostatni mail / będzie sąd i koniec świata .
Dziękuję za to co napisałeś - nie każdy by przyznał się do tego -ja na pewno nie - masz chłopie odwagę . No i chciałeś wręczyć łapówkę w postaci browara - ale może kiedyś skorzystam - wszak życie codziennie nas zaskakuje i kto wie ?
Koniec kazania - nawiązanie do o. Tadeusza - ale na pewno to czytają również osoby nieletnie , czasem dzieci - a jak najlepiej dotrzeć do nich , jak ich przekonać że to my mamy rację ? Tylko przykładem , tylko pokazaniem na czym to polega - czasem w sposób śmieszny czy ironiczny - by przekonać ich że to co pisze pobierak - jest śmiechu warte . I tak jest - uwierzcie .
Bono K-lin / 83.27.155.* / 2010-09-09 23:11
Też niestety wrobiłem się dwa dni temu z pobieraczkiem, ale czy do konca? Wypelnilem ten ich formularz podajac nieprawdziwe dane i wziałem REJESTRUJ. Ale na maila dostaje sie wiadomosc od nich zeby aktywowac trzeba jeszcze kliknac na podany przez nich link. Ja tego nie zrobiłem. I tu moje pytanie do Was czy mimo tego jestem juz zarejestrowany i czy dostane te ich wiadomosci z wezwaniami do zapłaty?
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-10 06:57
Bono K-lin - nie powinieneś nic dostać bo zachowują jakieś pozory uczciwości i to że ktoś coś naciśnie / aktywuje / ma również zadziałać przekonująco że jakieś konto istnieje. Nie dostaniesz nic - bo jednym z ich argumentów gdy bredzą o umowach jest właśnie fakt naciśnięcia linku który ślą do wszystkich. Pozory , pozory , pozory - nic nikomu nie zagraża - tak jak umowy nie istnieją . I gdy tak spojrzy się na sprawę - to to wszystko trzyma się kupy - ten brak reakcji pobieraka po 3 mailach - bo reakcji być nie może - bo nie ma żadnych podstaw prawnych . Będę powtarzał to do znudzenia - aż uwierzycie.
sylwuuuuuuuuusia / 87.206.34.* / 2010-09-09 16:15
dobra po przeczytaniu waszych komentarzy uspokoiłam się i to bardzo. Fajnie że jest taka stronka jak ta :D Poza tym mój adres IP nie zgadza sie z tym w meilu ... xd
ANNA312 / 2010-09-08 18:38
Zarejestrowałm sie dzisiaj na "pobieraczku" ale po godzinie sie wyrejestrowałam wysyłając do nich meila... mam nadzieje,że dobrze zrobiłam .......,że nic nie będe płacić tym oszutom ....przeraziłam się czytajęc wasze opinie....
Zarejestrowałm sie dzisiaj na "pobieraczku" ale po godzinie sie wyrejestrowałam wysyłając do nich meila... mam nadzieje,że dobrze zrobiłam .......,że nic nie będe płacić tym oszutom ....przeraziłam się czytajęc wasze opinie....
guma1 / 95.49.33.* / 2010-09-08 20:27
ANNA312 - Anno - a czym tak się przeraziłaś ? Nie no - pozory firmy uczciwej to oni zachowują - jeśli napisałaś wypowiedzenie " po godzinie " - dostaniesz maila że rezygnacja została przyjęta . Ale na forach również pisały osoby które takie wypowiedzenia napisały - w 10 dniach - a mimo to nasze ukochane - można powiedzieć tradycyjne - maile dostały . Co to oznacza ? Czy wyobrażacie sobie by - usługodawca pomylił konta ? Np. wysłał komuś jakieś upomnienie gdy ten coś wypowiedział ? Oczywiście zdarzają się takie przypadki - ale to jest rzadkość . Tu natomiast - parę takich wpisów czytałem . I co mówi pobierak - sorry - jeśli tak jest to proszę te maile zignorować. To znaczy że mają totalny bu....el . To znaczy że - nie ma kont a swoją uwagę skupiają na adresach mail - bo te adresy umożliwiają im zastraszanie wszystkich . Więc - wypada powiedzieć - sorry ale - olejcie te ich maile - wszyscy .
aka19 / 188.93.161.* / 2010-09-09 12:35
jest ktoś w ogóle kto miał jakiekolwiek konsekwencje z tego tytułu, że olał te maile? ja dostałam dzisiaj o 3 rano drugiego maila. Pierwszego olałam bo myślałam że ktoś żarty sobie robi ale po tym drugim się zdenerwowałam...boję się, że każą mi zapłacić, że wyślą coś na mój adres domowy bo podałam prawdziwe dane. Co prawda mam ukończone 19 lat ale nie zarabiam jeszcze, uczę się, musiałabym brać tą kasę od rodziców. Najśmieszniejsze jest to, że nic stamtąd nie ściągałam, tylko się zalogowałam a później jak chciałam usunąć konto to sie nie dało, nie było takiej opcji. Wysłałam do nich 2 maile że nie chce mieć tam konta i że nie zapłace, bo nie podpisywałam żadnej umowy i wzamian dostałam 2 maile o takiej samej treści, jakieś brednie po angielsku. Ale z tego co widzę to nie ma na tych forach osób które płaciły po jakimś listownym wezwaniu, tylko jak już to po tych mailach. Do guma1 i BeeGee: widzę że jesteście obeznani w tym temacie. Wy też zalogowaliście się tam? Przyszły do was te ''słynne" 3 maile? Jeśli tak to ile czasu minęło od kiedy je dostaliście? Macie teraz spokój czy dalej was nękają?
Miom zdaniem jeśli już nazwać to umową to nieważną bo właściwie podpisaną bez mojej wiedzy. OSZUŚCI I TYLE.
ula20 / 79.184.210.* / 2010-09-09 12:45
aka19 - Ja również o 3 rano dostałam drugiego meila i jestem w takiej samej sytuacji co Ty... Nie wiem co robić, chłopak mi mówi, że nie zapłacimy bo to oszuści ale nie wiem
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-09 13:41
ula20 - masz mądrego chłopaka. Tylko nie mów mu o tym - bo zgłupieje. Pozdrawiam
aka19 / 188.93.161.* / 2010-09-09 12:51
ula20- w sumie to mail to żaden dokument, jeśli chcą żeby ktoś zapłacił to niech wyślą pismo. Jak dostałam mandat od panów policjantów i nie zapłaciłam przez rok to mi przyszło pisemko do domu i wtedy zapłaciłam i nic się nie stało. Może jednak poczekam. W sumie każdy może wysłać komuś takiego maila i co z tego, niech się wysilą i wyślą pismo do domu to wtedy mogę zapłacić.
aka19 / 188.93.161.* / 2010-09-09 12:57
http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/nie-musisz-placic-serwisowi-pobieraczekpl-wlasnie-zostal-ukarany-za-wprowadzanie-klientow-w- wejdźcie tutaj, ciekawy link. Ja już zdecydowałam, nie płacę oszustom!
guma1 / 178.42.252.* / 2010-09-09 17:10
aka19 - widzę że podjęłaś decyzję - dodam że jedynie słuszną . Zadałaś jakieś pytania - więc odpowiadam . U mnie - rejestracja na dane prawdziwe na początku lipca 2009 roku I te trzy słynne a dostawane przez wszystkich maile -pierwszy po 10 dniach - "płatność za usługę" - ha , ha , ha / śmieję się bo za usługę płaci się PO jej wykonaniu albo uruchomieniu / i termin 7 dni na zapłatę . No cóż - jestem uparty - nie płacę . Więc - po 7 dniach - drugi mail o nazwie " wezwanie do zapłaty " i termin 5 dni. Ale - osioł przy mnie to pikuś , mały pikuś - nadal nie płacę . Więc - to co ma mnie zdołować i zgnoić - trzeci mail - po 5 dniach - o nazwie " przedsądowe wezwanie do zapłaty " - i ostateczny termin 3 dni. I tu zadziałała ciekawość - do czego są zdolni , jak daleko się posuną ? Ale w międzyczasie przestudiowałem zapisy prawne / ustawy i dyrektywy / i wiem że to ściema . Ale - czekam , cierpliwie czekam - ponad rok . Zastanawiam się - jak długo jeszcze bo skoro nie płaciłem po 7 i 5 dniach i reakcja była natychmiastowa - nad ranem mail o nazwie "przedsądowe wezwanie do zapłaty" o - to dlaczego nic się nie dzieje gdy ten OSTATECZNY termin minął ponad rok temu ??? Przecież - ten windykator to pieszo dotarłby do mnie / a od Gdańska do mnie jest ok. 300 km. / i to kilka razy - tam i z powrotem . I zaznaczam - najpierw windykator - póżniej sąd - takie są procedury więc do sądu daaaaaaleko . No ale jak nie ma umów - to po co ma się fatygować ? Nie dałem się nabrać - jak i Wy - więc cicho , głucho , by nie powiedzieć - nudno.
Napisałem ironicznie - ale prawdę - nic się nie dzieje po tym trzecim mailu - więc i Wy - jak ja - spójrzcie na to z tej właściwej strony - olać pobieraka !!!!!!!!!!!!!
aka19 / 82.177.130.* / 2010-09-11 22:25
na youtube widziałam reportaż o tym pobieraku i wynika z tego że ani jednej sprawy jeszcze nikomu nie założyli w sądzie, jeszcze nie dostałam 3 maila ale już olałam tą sprawe, nie bede płacić za nic, skoro nawet nic stamtąd nie ściągałam. Dobrze że poszperałam troche w internecie zanim zapłaciłam bo by mnie to gryzło do końca życia że wydałam stówe w błoto:D
guma1 / 83.31.50.* / 2010-09-11 22:40
No nie przesadzaj - nie do końca życia - ale masz rację - nie wolno im płacić - NIE WOLNO , Dzięki - za całość , dzięki za to co napisałaś - bądż pewna - to my mamy rację - bądz tego pewna .
aka19 / 82.177.130.* / 2010-09-12 22:25
fajnie że ktoś sie zainteresował żeby ostrzegac ludzi przed tymi oszustami
ula20 / 79.184.210.* / 2010-09-09 14:56
heh no nie powiem mu lepiej ;) dobra dziękuje Wam za pomoc też nie zapłacę
Ozi95pl / 83.24.168.* / 2010-09-08 19:53
ulzyliscie mi mam 3 maila 3 dni na zapłate za usuge mam te sama sytuacje co ty anna i po konsultacji ze znajomym policjantem:

jezeli jestes nie pelnoletnia umowa jest nie wazna to wiem na pewno ale raczej to nie wazne sadzac po tych jkomentarzach ;)
antypobieraczek.pl / 178.56.123.* / 2010-09-10 19:11
A ja już mam tydzień po takim emailu i nic nie przychodzi :D Ja im nie zapłacę ;] P*****leni oszuści jak nic !!!
speedy6562 / 2010-09-08 20:19
Witam to znowu ja, wczoraj dostałem maila z odpowiedzią od pobieraka- po tygodniu czasu, o takiej treści:
"[#337226] Re: Prośba o likwidację konta użytkownika w pobieraczek.pl
Od: "Agnieszka " Do: djspeedy6562@o2.pl dnia: 7 września 2010 13:45
Od: "Agnieszka "
Do:djspeedy6562@o2.pl
Data:
7 września 2010 13:45


Szanowny Panie,

Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli)
oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na
podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą
elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do
wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na
stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych
potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi
Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do
ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres
próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w
Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie
Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy.
Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane
poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie
stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej
przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu
został wykupiony na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy
dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie
Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska,
adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej
oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów
cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Należność w wysokości 94,80 PLN należy opłacić w wyznaczanym
terminie. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem:
https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz
podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - djspeedy6562@o2.pl

W razie dodatkowych pytań proszę odpowiedzieć na TEGO emaila.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

I co wy na to, BeeGee i guma1- fajne, no nie. Wyskakują mi tu z paragrafami i przepisami, a sami nie przestrzegają prawa i oszukują ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Śmiechu warte!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam, będę się odzywał jak przyślą kolejne maile :-) Na razie ;-)
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-08 21:08
speedy6562
Należy zauważyć, że cytowane tu "paragrafy i przepisy" nie pochodzą z ustawy "elektronicznej", tylko z ich regulaminu, który z tą ustawą jest sprzeczny. Ten ich regulamin mogą sobie wsadzić bardzo głęboko - nie ma on żadnej mocy prawnej. Liczą się ustawy, które mówią wyraźnie, że rejestracja nie jest warunkiem dostatecznym zawarcia umowy, a ewentualną umowę zawartą tą drogą można wypowiedzieć w każdej chwili (chodzi tu o świadczenie usług drogą elektroniczną).
guma1 / 95.49.33.* / 2010-09-08 20:32
speedy6562 - pewno że fajne , pewno że śmieszne - ale dla tych co wiedzą o co chodzi . Widzę że lubisz z nimi dyskutować? I nie ma nic tym złego - jeśli się wie co i jak - a Ty wiesz więc wypada napisać - miłej zabawy . Śmiechu warte - pewno że tak ale dlaczego niektórym tak ciężko w to uwierzyć ?
Pozdrawiam.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-08 18:57
ANNA312, co Cię tak przeraziło w naszych opiniach? Przecież wszyscy piszemy, że dostanie się tylko 3 kłamliwe maile i będzie spokój. Nikomu nie stanie się żadna krzywda jak nie zapłaci.
Ale jak napisałaś wypowiedzenie, to może nie dostaniesz tych ich durnych maili, które mogą wywołać niepotrzebne zdenerwowanie.
matilesny / 81.95.206.* / 2010-09-08 15:09
ja też przypadkiem się w to wbiłem, jestem zalogowany na wielu portalach tego typu, ale taka sprawa to dziwna rzecz . Nei zamierzam płacic - a ktos wie jakie są konsekwencje?
Ich mail bok@pobieraczek.pl to ściema, napisałem tam maila, pismo i nic nadal cisza, aż po pewnym czasie oprócz maili dostałem odpowiedz od konkretnej osoby ale nic nowego nie dostalem - przygotowałem nawet pismo rezygnacyjne i bez odp/
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-08 15:59
Konsekwencje nie płacenia pobieraczkowi to 3 kłamliwe maile z pogróżkami i satysfakcja, że nie dało się nabrać oszustom.
Spójrz na ostatni wpis olakas - skonsultowała się z prawnikiem (szkoda, że po zapłaceniu) i on jej powiedział, że pobieraczek to oszuści i wyłudzacze i nic nie należy im płacić.
olakas / 212.180.147.* / 2010-09-08 09:57
Zapłaciłam im. Wystraszyłam się sądu i listy dłużników (mam mega kredyt)
:( . Najbardziej martwi mnie czy po upływie roku oni znowu wyślą mi maila, że musze im
zapłacić. nie widze zadnego info na ten temat w ich "genialnym" regulaminie :/
Te / 78.133.215.* / 2010-09-12 14:15
Olej to i nie przejmuj się tymi oszustami. Przeczytaj uważnie wypowiedzi tu na forum. Tu znajdziesz odpowiedź.
Póki co, wyluzuj :))
babba / 148.81.131.* / 2010-09-09 12:34
Ale jaja, zobaczcie jacy uczciwi, uspokajają że za rok nie trzeba wypowiadać, samo wygaśnie i nie trzeba więcej płacić, takiego dostałam maila:

"Szanowna Pani,

Zgodnie z zawartą umową, Pani konto w naszym serwisie będzie aktywne przez okres 12 miesięcy , po czym samoistnie wygaśnie, a umowa nie będzie przedłużana. W związku z powyższym nie musi Pani wysyłać do nas żadnego zawiadomienia o rezygnacji z konta w przyszłym roku. Opłata za usługę jest jednorazowa, za cały okres działania usługi. Żadnych dodatkowych opłat nie ma i nie będzie. Serdecznie zachęcamy do swobodnego korzystania z opłaconej usługi.

W razie problemów prosimy o kontakt drogą e-mail lub dzwoniąc telefonicznie pod numer 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl"

ale skunksy
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-08 12:57
A jak przyślą maila, że masz zapłacić 10000 PLN to też zapłacisz? Nawet jeśli przyślą maila, to co z tego? Czy jeśli ktoś w mailu pisze, że masz coś zapłacić, chociaż prawo mówi wyraźnie, że nie masz, to od razu płacisz? Dorośnij, kobieto! To co pisze pobieraczek w mailach to KŁAMSTWA! Nawet jak za rok przyjdzie od nich mail, że masz płacić, to to po prostu olej! Albo zgłoś to na policję.
Dorośli ludzie, biorą kredyty, a zachowują się jak mało ogarnięte dzieci. Przykro mi to pisać, ale na prawdę wstyd!
olakas / 212.180.147.* / 2010-09-08 13:13
Dziękuję za "radę" - jestem dorosła i jestem uczciwa . Nie potrzebuję złośliwości, nie miałam wcześniej doświadczenia z oszustami i do głowy mi nie przyszło, że na takich się natknęłam. Mam małe dziecko i dwie sprawy w sądzie...koleja była mi potrzebna jak dziura w moście. Jest mi przykro, że dałam się naciągnąć ale nie ja jedna :/ Pytanie co z tym teraz zrobić
guma1 / 95.49.33.* / 2010-09-08 18:05
olakas - Olu - myślę że to nie tak i Bee Gee nie miał nic złego na myśli . Widzisz - ja jak piszę coś i kieruję to do danej osoby - to tak naprawdę kieruję to do osób które są w takiej samej albo podobnej sytuacji . Oczywiście nie mam tu na myśli - czy komuś coś zagraża - to jest pewne że nikomu nic nie grozi . Ale - inaczej pisze się do dziecka a inaczej do osoby dorosłej czy pełnoletniej . Chyba przyznasz że od osób dorosłych należy więcej wymagać bo - jakieś doświadczenie życiowe mają . Bee Gee chciał za pewne powiedzieć że - zbyt łatwo uwierzyłaś w ich brednie / pobieraka / . Zapłaciłaś - szkoda , tak jak stwierdziłaś - nie pierwsza i nie ostatnia . I wybacz - ale jeśli Twój wpis przeczyta dziecko to co pomyśli ? Zapłaciłaś bo się bałaś - czyli są podstawy do jakiś obaw. Zasiewasz wątpliwość - co będzie po roku ? Otóż - nic nie będzie , Ty już zrobiłaś to co chciał pobierak i nie ma tu żadnej złośliwości - stwierdzam fakt . Ale - tak naprawdę jeśli nie dyskutuje się z pobierakiem - po 3 mailach sprawa się zamyka . Tak - po tym ostatnim - przedsądowym ..... / chyba wiecie o jaką głupotę mi chodzi / - nic się nie dzieje
I nie dlatego że pobierak na coś czeka - ale dlatego że nie ma żadnych podstaw prawnych - tak jak nie ma umów .
No cóż - należy o pobieraku zapomnieć - ze stratą trzeba się pogodzić bo - by odzyskać kasę - pozostaje tylko droga sądowa a jestem pewien że na to nie pójdziesz - tak jak większość co zapłaciła .Dlatego piszemy to co piszemy - czasem w ostrych słowach , czasem - jak Ty - ktoś poczuje się urażony - ale może to spowoduje że ktoś inny co to przeczyta otrząśnie się i racjonalnie pomyśli . Bo - to jest walka - pobierak chce jak najwięcej osób oszukać , my chcemy by te "straty " były jak najmniejsze . Bo zapewne jeszcze wiele osób im zapłaci - z niewiedzy czy strachu . I tu chodzi o czas - bo oni znikną - zapewne jak sąd odrzuci ich odwołanie - a to jest pewne . Bo - odwołują się by to przedłużyć , by jeszcze w swoje sieci złapać jak najwięcej osób . To jest haniebne - dlatego my chcemy by już nigdy nikt tu nie napisał - zapłaciłem , ale by napisał - nie dałem się okraść . By po prostu- nikt im już więcej nie zapłacił . I uśmiechnij się - po nocy zawsze jest dzień - więc czym się przejmować ????? Pozdrawiam .
hanita / 79.162.139.* / 2010-09-09 15:39
Witajcie!!! NIE ZAPŁACIŁAM,ale ,wierzcie mi,miałam niezłego stracha w oczach,dopiero wpisy na tym forum i oczy mi otworzyły i USPOKOIŁY! Mało kto lubi być straszony,niewiadomo czym,ale naiwność i wiara w internetową pomoc kosztuje,jeśli nie dosłownie,to nerwy na pewno.Należę do tych za bardzo uczciwych,a dla mnie-studiującego rencisty na pierwszej grupie,wymagana przez nich opłata to kawał grosza.
Mam nauczkę-zanim się na coś zgodzisz,sprawdź to i to nie raz!
Jeszcze raz pozdrawiam,i tych uczciwych i tych odpornych na zastraszające maile.
Aha,ja już dostałam trzy maile,pogróżki sądem,nalizaniem odsetek,bo znają mój IP(ale to jedyne co o mnie wiedzą) i tym podobne,ale z tego co tu czytam,nie ma się czym przejmować?????
guma1 / 178.42.252.* / 2010-09-09 16:40
hanita - nie ma się czym przejmować . Piszę do Ciebie - ale napiszę ogólnie do wszystkich . Dlaczego - powiedzcie mi - dlaczego w niektórych jest jakieś poczucie winy czy wręcz samooskarżenie ???? DLACZEGO ?????? A cóż takiego złego zrobiliście? Czy jest Waszą winą że trafiliście - a raczej trafiliśmy - na pobieraka - oszusta ? Czy jakaś rejestracja w sieci na dane fałszywe - a przecież wielokrotnie gdzieś się rejestrowaliście na darmowych stronach - spowodowała jakieś bredzenie o umowie a w konsekwencji straszenie - końcem świata ??? A przecież pobierak na to pozwolił !!!!!!!!!!!! Pozwolił na rejestrację na dane fałszywe - bo to była tylko rejestracja !!!!!!!!!! Bo - teraz mając adresy mail mogą do Was wysyłać te swoje brednie - tylko w ten sposób - chyba że ktoś im adres poda - bo listownie do nich napisze . A i to - nic grożnego - tylko trzeba być przygotowanym na pisemną odpowiedż - takie same brednie co mailem . Zauważcie - mimo ich regulaminu , mimo tego że ustawa mówi że " usługodawca świadczy usługę zgodnie z regulaminem " / i to jest ich linia obrony / to my też mamy atut w ręku . Bo ta sama ustawa mówi - co może albo co ma być w tym regulaminie !!!!!! I - mogą napisać wszystko - mogą napisać - zabiję Ci psa, ostrzygę kota , zgwałcę Ci rybki / sorki - gdzieś to wyczytałem - ja rybek nie mam / - To i tak NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ !!! Bo - ten ich regulamin zawiera wpisy których ZAWIERAĆ NIE MOŻE - bo jeśli zawiera elementy umowy - to jet to - nie wiadomo co - ni pies ni wydra - ni regulamin ni umowa . I nie jest ważne że to zostało przez kogoś akceptowane - bo akceptacja nastąpiła pod wpływem błędu , pod wpływem oszukańczych twierdzeń pobieraka . Dlatego kara UOKiK , dlatego brak oskarżeń kogokolwiek ze strony pobieraka - bo być ich nie może , bo nie ma żadnych podstaw prawnych.
hanita - mówienie o sprawdzaniu czegokolwiek - jest nieporozumieniem . Czy chcesz popaść w paranoję i ciągle oglądać się za siebie - bo może ktoś chce Cię okraść ? Tacy bardziej oświeceni mówią o czytaniu regulaminów - ale dlaczego nie chcą uwierzyć że oszust jak chce to i tak oszuka ? Bo tak napisze jakieś pismo - tu regulamin - że po przeczytaniu 1/4 każdy będzie tak znudzony że - będzie czytał nie wiedząc o czym czyta , tym bardziej gdy jest dzieckiem !!!! A nikt mi nie powie że idzie np. do banku wziąść pożyczkę czy kredyt , rozsiada się przy okienku i studiuje jakiś regulamin czy umowę . To co - ilu takich klientów bank obsłużył by dziennie gdy takie studiowanie i ZROZUMIENIE zajmie godzinę czy dwie ? A jak ktoś jest mniej kumaty - to i więcej . Ale - uczciwy przedsiębiorca nie przekroczy pewnych granic - bo to oznaczałoby jego koniec. A pobierak - to oszust - powstał tylko na tę jedną jedyną akcję - OSZUKAĆ , OKRAŚĆ jak najwięcej osób zanim zamkną ich stronę . Nie na długotrwałe działanie ale na szybkie wzbogacenie się na oszustwie . Inna sprawa że urzędasy im tą działalność wydłużają - brakiem zdecydowanej reakcji - i chyba sami ci oszuści są zdziwieni że jeszcze nikt ich nie zamknął .
hanita - cieszę się że nie zapłaciłaś tym bardziej że los w jakiś sposób Cię dotknął ale się nie dajesz . To wzór do naśladowania . Trzeci mail był tym ostatnim - teraz pora skoncentrować się na nauce. Szczerze Cie podziwiam - zapomnij o pobieraku - tak powinni zrobić wszyscy . Pozdrawiam .
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-08 18:53
To, że ktoś dał się nabrać pobieraczkowi i zapłacił, nie specjalnie mnie dziwi. Wiele osób tak zrobiło i niestety jeszcze znajdą się tacy, którzy zapłacą. Trudno, właścicielem serwisu jest były windykator, który wie jak manipulować i zastraszać osoby, które nie znają swoich praw.
Ale obawę, że po roku pobieraczek wyśle maila, że trzeba znowu zapłacić za cały rok, uważam za dziecinną. Zwłaszcza jeśli pyta osoba dorosła, która zaciągnęła spory kredyt i ma sprawy w sądzie. To tak, jakby po spłacie całego kredytu bank wysłał maila, że trzeba będzie znowu spłacać cały kredyt. Przecież to zupełny absurd! Każdy kto zawierał jakąkolwiek umowę na określony czas (np. telefon, internet, kablówka, cokolwiek) powinien wiedzieć, że nie ma możliwości, aby usługodawca automatycznie, bez naszej zgody przedłużył umowę na następny rok. Może byłbym bardziej wyrozumiały, ale tyle razy było to już tu wałkowane, że czasem na prawdę może nie starczyć cierpliwości, żeby każdemu indywidualnie wszystko tłumaczyć jak małemu dziecku...
Ale z drugiej strony wcale bym się nie zdziwił, gdyby pobieraczek po roku (jeśli będzie jeszcze istniał) przysłał maile tym, którzy zapłacili, że muszą zapłacić jeszcze za rok następny, mimo ich dzisiejszych deklaracji. Dlaczego? Bo to OSZUŚCI, którzy chcą maksymalnie wydoić każdego naiwnego. A za takiego uważają każdego, kto im zapłacił.

No i należy przypomnieć, że żadnej rocznej umowy z pobieraczkiem nikt z nas nie zawierał.
guma1 / 95.49.33.* / 2010-09-08 20:10
Cześć - i tu bym Tobą się nie zgodził - częściowo .
Prawdą jest że nie można przedłużyć -bez naszej wiedzy - umowy zawartej na rok .
Natomiast umowa zawarta na okres dłuższy niż rok - po tym okresie jest uważana jako zawarta na czas nieokreślony .
Zapis prawny - ustawa " konsumencka " :
Rozdział 2
Umowy zawierane na odległość.
Art. 8.2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.
Dlatego piszę że się zgadzam częściowo - bo napisałeś "Każdy kto zawierał
jakąkolwiek umowę na określony czas (np. telefon, internet, kablówka, cokolwiek) powinien wiedzieć, że nie ma możliwości, aby usługodawca automatycznie, bez naszej zgody przedłużył umowę na następny rok . " - a nie napisałeś że chodzi Ci o umowy roczne - tylko odniosłeś się ogólnie do wszystkich umów .To jest sprawa formalna - ale też warto wiedzieć gdy bierze się np. telefon na dwa lata - nie wypowiesz w tym okresie - masz umowę na czas nieokreślony - ale -możesz ją wypowiedzieć w każdej chwili z zachowaniem terminu miesięcznego / okres wypowiedzenia / - chyba że ten okres strony ustaliły na krótszy .
Ale - to tak po za tematem .
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-08 20:59
guma1, to właśnie miałem na myśli, tylko napisałem skrótowo. Także jest tu pełna zgoda.
przyszła mama / 89.231.99.* / 2010-09-08 14:56
no wlasnie mam nadzieje,ze na zadna liste dłuzników przez to nie bedziemy wpisani?
guma1 / 95.49.24.* / 2010-09-08 17:31
przyszła mama - nie ma takiej możliwości - uwierz.
olakas / 212.180.147.* / 2010-09-08 15:07
nie będziemy. Umowa wygasa automatycznie po roku, nie przedłuza się (udało mi się do nich dodzwonić i wypytać o szczegóły). Skonsultowałam się też z prawnikiem. Według niego powinnam złożyć rezygnację z usługi i zarządać zwrotu kasy. Tak też zrobiłam, odpowiedzi pewnie nie otrzymam. Oddam ich do sądu jesli nie otrzymam zwrotu. Mój prawnik twierdzi, że ich metody nie sa zgodne z polskim prawem i była to ich udana próba wyłudzenia
anulkass / 87.96.15.* / 2010-09-07 19:26
Kochani dziękuje za te rady juz robiłam przelew i zobaczylam to forum jeśli mówicie że nic nie zrobią to też nie płacę:) stówka w kieszeni a swoją drogą to od dziś uważnie czytam REGULAMINY:/
babba / 148.81.131.* / 2010-09-07 12:21
Ludzie, ja ja DURNA BABA wcale nie nastolatka ZAPŁACIŁAM. Coś mnie opętało, chyba dlatego że nigdy nikomu nic nie byłam dłużna i chciałam mieć czyste konto hehe. Czy mogę spać spokojnie czy za rok znowu będą mnie nękać jak mi się skończy obecna "umowa". Czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy? Maja już moje dane adresowe jeśli im wysłałam przelew. Czy jest tu wogóle ktoś kto zapłacił? co było dalej?
Nie wiem co mnie opętało i nie sprawdziłam w googlach tak jak teraz co to za jedni.
olakas / 212.180.147.* / 2010-09-08 09:28
ja też zapłaciłam...to samo pomyślałam o sobie kilka minut później - jestem głupią babą
:( . Najbardziej martwi mnie czy po upływie roku oni znowu wyślą mi maila, że musze im zapłacić. nie widze zadnego info na ten temat w ich "genialnym" regulaminie :/
guma1 / 178.42.253.* / 2010-09-07 16:00
babba - widzisz - nie Ty pierwsza i zapewne nie ostatnia . Nie chcę Cię pouczać - co należy robić a co nie ale zauważyłem pewną rzecz - zbyt łatwo niektórzy oddają komuś swoją kasę niejednokrotnie uzyskaną ciężką pracą - ZBYT ŁATWO i ZBYT SZYBKO. Więc - trochę rozwagi w tym co robicie .
Nie - nic nie będą od Ciebie chcieli po roku bo co chcieli to dostali . Odzyskanie pieniędzy - tylko droga sądowa - długa i zapewne kosztowna . Co ja bym zrobił ? Obserwował bym fora i szukał wpisów o pozwach zbiorowych przeciwko pobierakowi . Jeśli takowe będą - " podłączył bym się " - to najłatwiejsza droga do odzyskania kasy - i najtańsza z wielu względów .
lukaszek_212 / 94.101.18.* / 2010-09-07 20:21
guma1 jeśli możesz odezwij się do mnie: lukasz74mu@gmail.com. Widzę że się trochę znasz na tym wszystkim...
Fartur / 83.3.243.* / 2010-09-07 13:45
Widzę że nie jestem sam z problemem który dotknął już tak wielu ludzi.
A dziś to dostałem nawet od p.Mai maila jako od osoby a nie generowany automatycznie.Sukces.
Oczywiście straszenia ciąg dalszy.Ciekawe co z tego wyniknie jeśli nie zapłacę?
witciu / 81.190.132.* / 2010-09-10 17:16
hej wszystkim. ja dzis dostalem ze musze zaplacic 200zl to paranoja jakas?dzieki waszej stronie sie uspokoilem troche.W tym kraju nie brakuje oszustow{{{{{tez nic nie mam zamiaru placic chyba ich pogielo[{{dziekuje za komentarze wasze pozdrawiam wszystkich a tych do sadu[{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{.wojtek
Śląsk / 89.77.57.* / 2010-09-10 20:46
Witciu - 200zł? To przypadkiem nie pomyłka? Bo to by znaczyło, że mają tam prawdziwy bałagan skoro nie wiedzą jakie sami wyznaczają kary.
lukaszek_212 / 94.101.16.* / 2010-09-07 19:14
Ja tez sie w to wpakowalem... wczoraj dostalem piersza wiadomosc... o tym ze czas 10 dni minal i ze mam zaplacic prawie 100 zl za cos... pobieraczek mial sprawe ale ja przegral w marcu a w kwietniu zmienili regulamin i nie wiem czy mam sie bac czy placic czy nic nie robic... chora jest ta sytuacja... :/
guma1 / 178.42.253.* / 2010-09-07 16:23
Fartur- Nic nie wyniknie - tak jak u olbrzymiej większości która nie zapłaciła . 3 maile - i koniec .
Lusesita / 89.231.99.* / 2010-09-07 13:12
ja tez chciałam zapłacic,ale znalazłam te forum i stwierdziałam z mezem ze nie płacimy.
A jak jest np.z allegro? bo nie pamietam.Tam dawno zakładałam konto.Jakas umowe podpisuje sie z nimi?bo oni tez wystawiaja fakture po miesiacu za która trzeba zapłacic,ale to chyba co innego,maja dane...tylko zastanawia mnie czy była na allegro jakas umowa pisemna,która trzeba było podpisac?
guma1 / 178.42.253.* / 2010-09-07 16:10
Lusesita - widzisz - allegro to trochę inna para kaloszy. Na allegro jestem od paru lat , po podaniu danych oczywiście umowa pisemna oraz dane do logowania - na piśmie . I - tu zasada jest prosta - opłata to prowizja od sprzedanego towaru - więc płaci tylko to osoba co coś sprzedała. Natomiast samo prowadzenie konta JEST BEZPŁATNE . Więc - spoko , nie szukajmy wszędzie oszusta.
Lusesita / 89.231.99.* / 2010-09-08 14:52
Nie,nie szukam oszusta tylko porównuje,bo boje sie tego co bedzie z tym kopanym pobieraczkiem,zeby nie miec pozniej problemów. Ja tez jestem na allegro od kilki lat i prowizje oczywiscie płace. Nie pamietałam tylko czy na allegro mialam z nimi jakas umowe. Ale dzieki....
Sicker / 62.87.244.* / 2010-09-06 22:35
Witam dostałem takie coś 2 dni temu. Dużo czytałem na temat i mam tylko jedno pytanie, czy nic z tego nie wyniknie, ze dalej będę miał tam konto np. po upływie roku? Pozdrawiam
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-07 06:39
Sicker - u mnie rejestracja na dane prawdziwe - w pierwszych dniach lipca 2009 roku . A swoją drogą - jak ten czas leci - czy warto zamartwiać się jakimś pobierakiem ? TRZY MAILE - i już - po sprawie - cisza . Ale inaczej być nie może - bo umowy nie istnieją - wiem o tym dlatego - zero - czegokolwiek . Mam u nich jeszcze 4 konta - na dane fałszywe / ostatnie założone w ostatnich dniach / - ktoś zapyta po co ? Ano - by się trochę pośmiać z ich durnowatych nic nie znaczących maili a głównie by po raz kolejny przekonac się że tak naprawdę mogą wszystkim naskoczyć . I teraz od wyobrażni każdego z Was zależy - gdzie mogą Wam naskoczyć . Czy mam rację ? Mam - tak jak wielu piszących tu - NIE PŁAĆCIE ZŁODZIEJOM !!!!!!!!!!
Sicker / 62.87.244.* / 2010-09-07 22:14
Dzięki za odpowiedz guma1 (; Pozdrawiam
dasdasd / 83.29.240.* / 2010-09-06 19:46
naprzykład na rapidzie tez jest darmowe konto i tam nic nie trzeba płacić, na chomiku tez! pobieraczek=paranoja
gelka / 89.230.244.* / 2010-09-06 18:53
Witam ponownie.
Jako, że zanim trafiłam na to forum, odpisałam serwisowi pobieraczek.pl z prośbą o usunięcie mojego konta, a oni dziś dali mi taką odpowiedż:

"Szanowna Pani,Dziękujemy za otrzymaną wiadomość. W odpowiedzi informujemy, że zawarła Pani z nami prawnie wiążącą umowę. Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy zobowiązała się Pani do uiszczenia należności z tytułu świadczonej przez nas usługi, zaś spółka Eller Service zobowiązała się do zapewnienia Pani przez okres 12 miesięcy dostępu do serwerów sieci Usenet . Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Panią rejestracji, na którą składały się następujące czynności: 1. podanie danych osobowych, 2. złożenie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem, 3. złożenia oświadczenia woli o przyjęciu warunków regulaminu4. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.Umowa została zawarta z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w szczególności z poszanowaniem przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgodnie z przyjętym przez Panią regulaminem obowiązek uiszczenia przez Panią opłaty powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania przez Panią z zamówionej usługi. Naszym obowiązkiem, wynikającym z regulaminu jest zapewnienie możliwości korzystania z usługi, przy czym nie mamy wpływu na to czy Pani faktycznie z niej korzysta czy też nie. W celu realizacji przez nas usługi, dla każdego zarejestrowanego konta użytkownika przygotowujemy pakiet danych na zagranicznym serwerze. Wynikająca z tego tytułu opłata jest przez nas ponoszona zawsze, bez względu na to czy dany użytkownik wykorzysta w całości przysługujący mu limit transferu danych czy też wcale go nie wykorzysta.Reasumując, w świetle przepisów prawa, akceptując nasz regulamin zobowiązała się Pani do opłacenia zamówionej usługi bez względu na to czy będzie Pani z niej faktycznie korzystała."

Oczywiście dalej, wzorują się na swojej, zmyślonej umowie i grożą sądem. Znowu się troszeczkę wystraszyłam, ale pomyślałam o tym forum i jakoś mi się lżej zrobiło. Chociaż myślę, że tak już zupełnie odetchnę, kiedy przestaną wysyłać mi te wszystkie wiadomości...
gelka / 89.230.244.* / 2010-09-06 19:00
Zapomniałam jeszcze dodać, że pewien Adam, który odpisał mi na moja wiadomość, napisał, że będę podlegać karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich ;p a równowartość to: UWAGA!! : 100 dolarów amerykańskich xD ;p wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej. :D
guma1 / 178.42.254.* / 2010-09-06 19:09
To odpisz mu że jest " gupi " skoro myśli że dasz mu się okraść . A najlepiej nic nie pisz - bo po co? Niech każdy to zapamięta - 3 maile w różnym okresie czasy - TRZY . Ostatni zwany przez pobieraka - przedsądowe wezwanie do zapłaty. Głupie - pewnie - bo przedsądowe wezwanie do zapłaty musi mieć FORMĘ LISTOWNĄ . Resztę należy olać - tak mówią zapisy prawne . A jak mają je Wam wysłać skoro nie potwierdzili pisemnie Waszych adresów zamieszkania bo specjalnie zezwalają na rejestrację na dane fałszywe ?????????Specjalnie - by teraz Was straszyć - tymi debilizmami .
gelka / 89.230.244.* / 2010-09-06 19:16
;D Że też dałam się na to naciągnąć... wyglądało to na normalną stronę internetową ;D a tu oszuści..no, pierwszy raz mi się coś takie zdarza :D
guma1 / 178.42.254.* / 2010-09-06 19:47
Nie martw się - wszyscy tak mamy . Nie należy o nic się obwiniać - oszuści internetowi byli , są i będą . Tylko - nie należy dać się okraść - a jeśli ktoś ma wrażenie że jest kantowany - bo ktoś wciska mu jakiś kit o umowach - to tak jest . Zawierając umowę musisz wiedzieć co robisz - jeśli nie wiesz - to jesteś wprowadzana w błąd - czyli oszukiwana - przez oszusta.
guma1 / 178.42.254.* / 2010-09-06 18:51
Ciekawość to brzydka cecha - ale - co mi tam . Nacisnąłem owe - KUP TERAZ - i cóż się wydarzyło ? Nic - kompletnie nic. Zostałem przeniesiony do strony umożliwiającej wpłacenie pieniędzy za pakiet . Czyli - tak jak u innych usługodawców - dopóki nie zapłacę - nie będę miał dostępu do czegoś - ale sam nie wiem czego. Jaki stąd wniosek? Ponieważ nikt nie dał się nabrać na owe pakiety a raczej z góry założyli że nikt owe - kup teraz - nie naciśnie / bo tam nic ciekawego nie ma /a tym bardziej że nie wpłaci jakiś pieniędzy - to postanowili dopomóc wszystkim poprzez narzucenie bzdurnego regulaminu. Narzucenie - bo by coś przetestować - ten regulamin trzeba zaakceptować . Dlatego ten wpis o umowach zawartych poprzez rejestrację / niezgodny z ustawami / ukryty głęboko w ich bełkocie - bo pokażcie mi kogoś kto te bzdury przeczyta - tym bardziej że mowa jest o darmowym testowaniu czegoś ?
Chytre sztuki skoro tyle osób się nabrało . Zapłacili - za nic . No cóż - raczej za niewiedzę .
Ciekawe jakie siły pobierak zmobilizuje by mnie odszukać - CBA , Mossad albo jakieś inne cholerstwo - bo dane jak najbardziej fałszywe. Tak jak u większości z Was - prawda? Ale ja nacisnąłem - kup teraz - a Wy nie - i co ??? I nic - nic się nie stanie , nikt nie będzie mnie szukał ani inne licho . Bo to oszukańczy interes - o czym na pewno już wiecie .
guma1 / 178.42.254.* / 2010-09-06 17:43
Na dworze zimno i pochmurno - i nudno. Więc - piąte konto stało się faktem . Chcę zobaczyć cóż takiego zmienili - gdy mnie tam nie było. Oczywiście - z premedytacją nie piszę żadnego wypowiedzenia - bo chcę po raz kolejny trochę się pośmiać a trochę zaspokoić ciekawość . I - po zalogowaniu - na ich stronce jest ciekawy wpis :
" Jeżeli w czasie okresu testowego spodobały się Państwu możliwości Pobieraczka i zapragniecie pobierać więcej niż 1 gigabajt, to w każdej chwili możecie wybrać jeden z następujących pakietów:"
Chyba nikomu się nie spodobały ich możliwości - bo wprowadzili oszukańczy zapis zrównujący rejestrację z zawarciem umowy . I to co napisali sugeruje że - koniec okresu testowego niczym nie skutkuje , bo by dalej być zaszczyconym ich usługą - musisz dokonać wyboru . I tak jest - dopóki ktoś nie naciśnie - KUP TERAZ - nie jest zobligowany do czegokolwiek . Bo - czy wyobrażacie sobie sklep w którym po wejściu każą Wam zapłacić za towar narzucony przez właściciela , którego nie otrzymaliście - a za który musicie zapłacić bo tak mówi właściciel sklepu ?
Głupie - pewno że tak . Bo cóż my zrobiliśmy ? Poprzez rejestrację / wymagana przez pobieraka / weszliśmy do sklepu by zobaczyć jaki towar nam oferują - a że nie mają nic do zaoferowania - to na nic się nie decydujemy . Więc - głupotami nie zaprzątajcie sobie głowy.

Najnowsze wpisy