Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-06 06:45
Proszę Was - a raczej powiem że musicie to przeczytać .

http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/nie-musisz-placic-serwisowi-pobieraczekpl-wlasnie-zostal-ukarany-za-wprowadzanie-klientow-w-

Potwierdza to co piszemy - nie należy / ja twierdzę że nie wolno / płacić pobierakowi oraz że nikomu nic nie zagraża .
Mały komentarz do dwóch kwestii:
"Co jednak z klientami, którzy już NIECHCĄCY zawarli umowę z serwisem lub nawet zapłacili?"
Otóż - niechcący to można puścić " bączka " w miejscu publicznym . Ustawa " konsumencka " mówi :
Rozdział 2.2. Propozycja zawarcia umowy w postaci oferty, zaproszenia do składania ofert lub zamówień albo do podjęcia rokowań powinna JEDNOZNACZNIE i W SPOSÓB ZROZUMIAŁY informować o ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY przez tego, kto ją składa.
Czy to - u pobieraka - jest zrozumiałe? Przecież - tak naprawdę nikt świadomie w to się nie wpakował - prawda ?
I drugi :
" Z naszych informacji wynika, że chociaż serwis straszył sądami, to przeciw żadnemu ze swoich klientów z pozwem nie wystąpił. Zapewne Z OBAWY PRZED NIEKORZYSTNYM DLA SIEBIE WYROKIEM – uspokaja Artur Kondrat, miejski rzecznik konsumentów w Rzeszowie."
Tak - tu jest pewne - ten wyrok na pewno byłby niekorzystny dla pobieraka . Jestem pewien że - mówił by o braku umów . Dlatego pobierak nigdy nikogo nie oskarży - NIKOGO I NIGDY. Dlaczego urzędnicy UK mówią o jakiś umowach ? Zapewne dlatego że centrala - czyli UOKiK nie stanął na wysokości zadania . Bo - tu powinna być decyzja że umowy nie istnieją - a tak nie mogą podważać decyzji " góry " . Ale - mimo takiej oficjalnej decyzji - niektórzy w UK nadal coś bredzą - więc musimy uzbroić się w cierpliwość . Myślę że niekorzystny dla pobieraka wyrok sądu " konsumenckiego " do którego się odwołali załatwi sprawę . A to jest kwestią czasu .
sir_michu / 95.171.213.* / 2010-09-06 09:51
Chwała za te forum. Właśnie dziś o 4.20 (naprawde biedaczki chyba ciężkie te nocki;) ) przysłali mi przedsądowe wezwanie do zapłaty. Powiem szczerze że kosztuje mnie to dużo nerwów:/ Różne mysli przechodzą przez głowe, ale dzięki Wam jest spoko. Potwierdzam w 100% należy olewać tych debili i nic im nie płacić. Ciekawe ile jeszcze czasu będą oszukiwać i szarpać nerwy ludzi. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!
KOLEJNA NAIWNA_JUŻ NIE ;) / 149.156.48.* / 2010-09-06 07:29
A ja sobie tak myślę, że z tym ich odwołaniem się to też może być blef. Albo znaleźli jakąś luke w tej decyzji UOKiK i tylko w tej kwestii się odwołują. Albo jeszcze lepiej - poprosili o rozłożenie kary na raty, bo coraz mniej wpływów mają ;) Oczywiście dzięki działalności takich forów jak ten.
Ja sobie myślę, bardzo optymistycznie, że ta sprawa z UOKiK to pobieraka początek końca, czego sobie i nam wszystkim życzę.
POZDRAWIAM - po 3 mailach cisza - aż mi smutno zaczyna byc ze tak szybko o nas zapominają, o klienta trzeba dbać!
barteksior / 83.26.142.* / 2010-09-05 23:38
Nie ma co sie bac...mnie tez straszyli..tak jak pisza ludzie wysylaja 3 maile...Ja juz dostałem, przedsadowe i jeszcze jakies inne bzdury i ostateczny termin mi wyznaczyli..ale to bylo 3 miesiace temu.i nic sie nie dzieje.NIE Dajcie sie zastraszyc tym złodziejom i śpijcie spokojnie! Nie ma powodów do paniki.Kasujcie ich maile i po sprawie.Nic nikomu nie zrobia,a strasza bo bazuja na młodych ludziach i mysla ze cos sie uda wysepic..Jeden zapłaci drugi nie!!!! Taka ich taktyka,a jesli ktos powinien sie bać to raczej oni! Dostali juz nie jedna kare od urzedu ochrony konsumenta,ale nic ich to nie nauczyło widocznie. APELUJE:NIC NIE PŁAĆIĆ!!!!!!
sunshine78 / 2010-09-07 07:58
Kurcze, faktycznie może trzeba olać sprawę, tak się tylko zastanawiam skąd oni biorą nr IP komputerów, ten nr, który oni podali w mailu nijak się ma do mojego?... to kolejna ściema?
Na ten moment postanawiam nie płacić!!!!!
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-07 08:28
sunshine78 - Jeśli spojrzysz na mój ostatni wpis - to zauważysz coś takiego :
213.76.128
I - to jest numer IP komputera z którego teraz piszę . Po prostu za każdym razem z jakąś wiadomością przekazywana jest informacja właśnie o numerze IP z którego jest ta wiadomość- ale - jest to numer nadawany przez dostawcę internetu i - jak można wyczytać z definicji numeru IP - nie identyfikuje jesnoznacznie urzączenia - bo jest zmienne.
I - cóż komuś ten numer da ? Pracuję w dużej korporacji lotniczej , dostęp do kompa ma wieeeele osób - i co ? Czy ktoś chce powiedzieć że ktoś mnie będzie szukał a co śmieszniejsze - znajdzie właśnie po tym numerze bo zażądał tego pobierak ? Więc - może - ten co tak powie - musi odwiedzić lekarza bo coś z nim nie tak - chyba że to oszust i nie wie kim jestem . I myśli że przed kompem siedzi dzieciak albo nawet dorosły tylko tak jakby bardziej strachliwy - których jakimiś bzdurami właśnie o szukaniu po IP można zastraszyć .
sunshine78- nie tylko " może trzeba " ale wręcz należy olać całą sprawę - chyba że ktoś chce zafundować - pogodną starość - OSZUSTOM.
anne / 86.136.67.* / 2010-09-04 22:59
slyszalam same negatywy na temat strony pobieraczek pl , ukrywane sa tam informacje ze trzeba placic bagatelne kwoty pieniedzy za usluge , a potem przychodza rachunki do klientów , dobrze radze sszystkim aby wogóle nie wchodzili na ten portal
Patkaaa / 83.23.106.* / 2010-09-05 11:06
Przejrzałam całe to forum i się trochę uspokoiłam.
Lecz wolę przedstawić Wam moją sytuację...
Dostałam od nich 3 maile, ostatni dzisiaj, o tym, że dziś jest ostatni dzień na dobrowolne spłacenie.
Ja się naprawdę boję, że skierują mnie do sądu. Ja mam tylko 15 lat! ;( (dane podałam ok., tylko wiek inny i mnie straszą więzieniem)
Rodzicom nie pokazałam tego wszystkiego, bo stwierdziłam, że byliby mega wściekli...
Mimo że piszecie, że się odczepili do Was, to i tak sieb oję, że przyjdzie jakieś pismo do domu, czy coś i będę miała proces! ;(((
Jakie są na to szanse?
Kamai / 79.163.99.* / 2010-09-07 21:35
Czytając te wypowiedzi uspokoiłam się trochę, a dostałam pierwszego maila. Może niech zgloszą się ludzie, którym wytoczyli już proces. Ciekawe czy tacy będą.
guma1 / 95.49.27.* / 2010-09-07 22:37
Kamai - prędzej doczekasz się starości niż ktoś - oprócz pracowników pobieraka / oni też to czytają / napisze o jakiś rozprawach przez nich wytoczonych.
guma1 / 95.49.31.* / 2010-09-05 13:13
Patkaaa - nie ma na to najmniejszej szansy - na jakiś proces czy pismo na adres domowy . Nie raz pisaliśmy że listy dostają tylko ci co do nich listownie napiszą . Bo potwierdzają lub podają swoje dane a po co ? By otrzymać kolejną porcję bzdur ? Dostałaś trzeci - ostatnie mail - i dla Ciebie jest po sprawie . Umowy nie istnieją - dlaczego niektórym tak ciężko w to uwierzyć ? Widzisz - logika nakazuje by najpierw oskarżyli tych co rejestrowali się wcześniej , rok , półtora roku temu . A nie oskarżają nikogo - bo nie ma żadnych podstaw prawnych . I nie myślcie że czekają na jakieś odsetki - w tym wypadku 20 % w skali roku - tak piszą . Jest to bzdura bo nikt nie czeka na odsetki - banki np. po ok . 3 miesiącach upominają się o swoje / oczywiście może to być różny okres - nawet dużo krótszy - ale żaden uczciwy przedsiębiorca nie czeka latami - jak w tym wypadku - tylko od razu upomina się o swoje. Zobaczcie jak to zgrabnie to wymyślili - wiedząc że ogromna większość to nieletni , że ogromna większość im nie zapłaci - przygotowali sobie te durnowate maile i ślą do wszystkich po paru dniach . Z góry założyli że ludzie nie będą chcieli dać się okraść - więc trzeba im pomóc a raczej zastraszyć . Wiecie co - napiszę teraz szczerze aż do bólu . Ale - ci co zapłacili - powiedzcie jasno i wyrażnie - za co żeście zapłacili - ZA CO ? Za to by nie otrzymywać tych mali? - po 3 nic nie ślą . Ze strachu - a przed czym ? Przecież - umowa zawarta przez nieletniego - jeśli jest - jest nieważna - tak mówi prawo . Więc ? I od kiedy jakiś mail ma moc prawną , od kiedy jest równoznaczny z jakąś fakturą czy rachunkiem ? Proste podstawowe pytania na które trzeba sobie odpowiedzieć PRZED a nie po zapłacie . I prawo mówi wyrażnie - zawierając umowę musisz wiedzieć co robisz - ma to być jasne i zrozumiałe - dla wszystkich . Więc jak mają komukolwiek coś udowodnić skoro w środek przygłupiastego regulaminu wcisnęli stwierdzenie - " zawarcie umowy realizowanie jest poprzez rejestrację " i na tej podstawie chcą kasy ? Jak mają coś udowodnić gdy - umowy nikt nie widział - jest tylko twór o nazwie REGULAMIN - i wszyscy tylko właśnie coś takiego akceptowali ? No i - wszyscy nacisnęli REJESTRUJ a nie kupuję czy zamawiam . Dlatego żadnych pozwów nie będzie tak jak nie ma żadnych umów.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-05 00:49
Ściślej rzecz ujmując - nie przychodzą żadne rachunki, tylko e-maile z żądaniem zapłaty, pełne kłamstw i zastraszania, które nie mają żadnego znaczenia i które można bez obaw skasować i zapomnieć o pobieraczku.
Ciekawostka: jeśli wpisze się w google "pobieraczek", to na wszystkich kilkuset stronach (oprócz pobieraczek.pl) piszą, że to oszuści. Bardzo osobliwy portal z wyrobioną opinią ;)
gelka / 89.230.244.* / 2010-09-04 14:14
ja także dałam się na to nabrać i także dostałam już dwa e-maile.. Przeczytałam Wasze wypowiedzi i sie uspokoilam, bo przedtem strasznie sie przestraszylam.. wiec czekam na nastepnego meila..i zobaczymy... mam nadzieje, że to nie bedzie tak, że po paru latach przychodzi do mnie jakis facet, albo jakas baba i mowi, zebym placila 'miliony' za pobieraczka.. ? :) Swoja droga tak sie wystraszylam, ze chcialam juz zaplacic, ciesze sie, ze znalazlam to froum. Dziękuję :)
guma1 / 178.42.251.* / 2010-09-04 14:43
gelka - miliony - gdy te odsetki wynoszą max 20 % w skali roku ????? Dobrze że troszkę poszperałaś w necie bo naprawdę nie należy - mało tego - NIE WOLNO - im płacić .Twój wpis utwierdza mnie w przekonaniu że warto pisać i mówić na czym to polega. Niech inni się dziwią - ale właśnie dla takich wpisów jak Twój - warto to robić . To ja dziękuję .
gelka / 89.230.244.* / 2010-09-04 16:27
Tak tylko napisałam, że miliony ;)
Ahh..nawet nie wiesz, jak mi ulżyło :-)
guma1 / 178.42.251.* / 2010-09-04 16:56
Wiem - naprawdę wiem . Wszak przeszedłem wszystkie szczeble życia - które teraz Wy przechodzicie .
Siśka / 83.9.205.* / 2010-09-03 19:48
Czy ty wiesz w co się wkopałaś?! Niedawno oglądałam informacje i było mówione że to OSZUSTWO!!!! Kwota raptem się zwiększy, co doprowadzi twoją rodzinę do bankructwa!!!
guma1 / 95.49.24.* / 2010-09-03 22:27
Jejku - a czy ty wiesz jakie bzdury wypisujesz ? Chyba nie - bo byś własnym szpadlem za miejscem zamieszkania się zakopała .I to tak by nikt nie znalazł .
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-03 20:38
Siśka, o czym Ty w ogóle piszesz i do kogo? Nie pisz zdań wyrwanych z kontekstu, bo nie wiadomo o co Ci chodzi.
Pisząc o kwocie masz chyba na myśli karę nałożoną na pobieraczka przez UOKiK. Ale to zdanie powinno być skierowane do właścicieli pobieraczka. Też mam nadzieję, że niedługo zbankrutują.
anarchyman / 62.21.78.* / 2010-09-03 08:54
Witam!
Dzisiaj dostałem od nich maila z wezwaniem do zapłaty - nie mam zamiaru, bo rejestracja w portalu nie jest równoznaczna z zamówieniem czegokolwiek - możesz mieć konto np na jakimś portalu z VOD ale płacisz dopiero za dostęp do filmu - tak też powinno być tutaj.

Podpisanie zaś umowy drogą elektroniczną nie następuje za pośrednictwem e-maila oraz danych osobowych (które można, a nawet w takim wypadku trzeba podać fałszywe), a koniecznie poprzez PODPIS ELEKTRONICZNY.
Więc nie mamy się czego obawiać.
A pobieraczkiem powinna się zająć prokuratura ;-)

Pozdrawiam
aureliusztomx / 91.150.220.* / 2010-09-02 16:53
Dzieki za rade: guma1
Katrina89 / 83.24.227.* / 2010-09-08 10:42
mi równiez przyslali przedsadowe wezwanie do zaplaty i bojee sie bo troche mnie straszą sądem i ze mnie obciąza kosztami co w takiej sytuacji mam robic olac ich czy im faktcznie zaplacic ?? kochani pomóżcie !!!!!
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-08 13:42
Katrina89 - Katarzyno - chyba nie mówisz a raczej nie piszesz poważnie ? Twój nick sugeruje że masz 21 lat . I mógłbym zrozumieć gdyby napisała to np. jakaś 10-cio latka ale nie dorosła kobieta. Ale potwierdza się to co nie raz pisaliśmy - można być pełnoletnim a nie koniecznie dorosłym. Gorzkie słowa - ale powinny dać wszystkim do myślenia - a szczególnie osobom pełnoletnim .
Tak w skrócie / wszystko masz poniżej na forum / : żaden mail nie ma mocy prawnej - żaden . Mogą pisać co chcą - i tak nic to nie zmienia . Moc prawną maja pisma listowne - a jak mają Ci coś wysłać skoro nie potwierdzili Twoich danych i nie wiedzą czy nie podałaś się np. za koleżankę ? A to wskazuje / między innymi / że umowy nie istnieją - bo uczciwy usługodawca zawsze - podkreślam ZAWSZE - potwierdza pisemnie fakt istnienia umowy bo potwierdza również dane zawierającego umowę - bo musi wiedzieć od kogo tych pieniędzy się domagać . Tutaj - pozwalają wszystkim na rejestrację na dane fałszywe by straszyć tymi głupimi nic nie znaczącymi mailami .
Umowy nie istnieją - dlaczego ? Poczytaj proszę na tym forum - tam wszystko jest ale dobrze że chociaż poszperałaś w necie i tu trafiłaś . O zgrozo - dorośli a raczej pełnoletni ludzie bezmyślnie - dlatego że tak im powiedział pobierak / w formie maila / - biorą kasę i pędzą do banku czy na pocztę by oddać swoje nie raz ciężko zarobione pieniądze OSZUSTOM za nic - bo nic w zamian nie otrzymują . To nawet nie nadaje się do komentarza . Będą z Ciebie ludzie - bo Twoja reakcja w jakiś sposób była prawidłowa . Chcesz wiedzieć coś więcej - pisz : kozka698@wp.pl
Głowa do góry , nie przejmuj się bo nie masz czym .Pozdrawiam.
DarK1966 / 79.188.34.* / 2010-09-08 13:13
Katrina89
Wysil się nieznacznie i poczytaj trochę o sprawie, chociażby na tym forum. Innym też tą radę ślę. Trud jaki Guma1 i BeeGee wkładają bez ustanku w opowiadanie Wam przestraszonym co macie robić w zaistniałej sytuacji podchodzi już pod "Syzyfowe Prace". Chwała im za to. Myślę jednak, że mają nietypową rozrywkę on-line. Ukłony za wysiłki wyżej wymienionym.
guma1 / 95.49.24.* / 2010-09-08 17:30
DarK1966 - Cześć Darek - mój rocznik - cha - to chyba dobry rocznik . Miło że nie jestem sam - dla niektórych tych młodszych pewno w wieku " starczym " . Pozdrawiam - i zapewniam że jeszcze duuuuużo możemy - napisać o pobieraku ha,ha,ha.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-08 12:57
Katrina89, olej ich i nic im nie płać.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 83.29.225.* / 2010-09-02 16:01
a do ich pisałem (emailem) dzwoiniłem i CH** mam na nich WYJE****
Aaaabbbb / 79.186.63.* / 2010-09-05 10:40
A numer do Nich skąd masz?
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-02 13:35
aureliusztomx - zależy co sobie życzysz. Jeśli chcesz mieć całkowity spokój - wywal to po prostu do kosza . Proste - pewno że tak ale często te proste sprawy są właściwe . Jeśli chcesz dostać kolejne bzdury od pobieraka - to możesz napisać wypowiedzenie listowne - a po co ? Wszak musisz podać swoje dane i potwierdzić że to ty się rejestrowałeś - a po co ? Skąd pobierak ma wiedzieć że Ty to TY ? Oczywiście - nie zmienia to sytuacji - UMOWY NIE ISTNIEJĄ - ale po co dostawać kolejne kretynizmy ?
12latek - niczym się nie martw . Właśnie po to są potwierdzenia pisemne umów by było wiadomo kto umowy zawierał . Wyobraż sobie że nie jest to komputer znajomych a - komputer w kafejce internetowej - jeden z dziesięciu - przy którym w ciągu dnia siedzi setka ludzi . I co - czy chcesz powiedzieć że - będą szukać tych ludzi bo ktoś się rejestrował u pobieraka ???A skąd pobierak ma wiedzieć że Twój numer IP - a raczej znajomych - nie jest właśnie numerem IP komputera z takiej kafejki ? Chłopie - zastanów się - czy to ma sens ? Mówienie o numerze IP jest kłamstwem i ma zastraszyć między innymi takich jak TY . Moje dane maja prawdziwe - ponad rok . Ty podałeś fałszywe , komputer nie Twój . Mi nic nie robią , o nic nie oskarżają nie mówiąc o sądzie . Więc - DLACZEGO MIELI BY SZUKAĆ LUB OSKARŻAĆ CIEBIE - nie mówiąc o znajomych???????
jo34978394 - masz całkowita rację .
speedy6562 / 2010-09-02 19:27
wiadomość do "guma1". Więc mówisz żeby nie płacić i olać. Dzisiaj po wpisie na to forum przyjrzałem się dokładnie materiałom z internetu i dopiero później przypomniało mi się, że kiedyś było o tym głośno. Ja wpadłem w to "gówno" przez link przysłany mi na naszą klasę niby od znajomej. Przyznam szczerze, że napisałem do nich maila i normalnie po ludzku pisałem ,że chcę zrezygnować z konta i proszę o odpowiedź mailem. W zamian dostałem maila wygenerowanego automatycznie z serwisu i to w dodatku po angielsku. W pierwszej chwili chciałem zapłacić, ale później zacząłem się zastanawiać za co, jak nawet nic tam nie pobrałem, a na ich stronie pojawiłem się dopiero 31sierpnia - dzień po okresie próbnym jak otrzymałem od nich maila, żeby dokładnie przeczytać ten ich regulamin.
Najgorsze jest to, że strona dalej funkcjonuje i nie zmienili nawet tej swojej reklamy,ani nie uzupełnili żadnych dodatkowych informacji, o tym że rejestracja jest równa ze zgodą na opłacanie konta. A link z decyzją UOKiK jest umieszczony na samym dole w prawym dolnym rogu na szarym polu,małymi literami-tak ,żeby nikt na to nie zwrócił uwagi przy rejestrowaniu się. Ja też tak zrobiłem i to był mój wielki błąd.Pierwszy raz znalazłem się w takiej sytuacji, że nie wiedząc za jaki czyn, albo rzecz mam płacić bez mojej wiedzy. Nawet w sklepie kupując jakąś rzecz mam prawo do jej zwrotu i odzyskania pieniędzy.Tak samo jest z usługami. A tu okazuje się,że tak nie obserwując wpisy na forach na temat pobieraczka widzę,że jesteś obyty już z tym tematem od dawna,żeby nie powiedzieć że prawie od początku tematu z pobieraczkiem w tle.
Powiedz mi więc ,jak to się dalej może potoczyć u mnie ( czy tylko pogróżki, czy jakieś rzeczywiście formy prawne itp.) ,bo jestem jak widzę z wpisów innych użytkowników na początku "przeprawy" z pobieraczkiem -żebym był przygotowany na to co przyjdzie mi od nich. Powiedz mi jeszcze, czy wysyłają tylko maile, czy listy na adres domowy też (dodam, że wpisałem swoje prawdziwe dane w formularzu rejestracyjnym).
Powiedz,czy wiadomo ci coś na temat: czy toczy się jakaś nowa sprawa przeciwko nim, bo petycję już dziś poparłem- ale sądząc po czasie od kiedy ona istnieje, nie dojdzie ona do skutku.
Proszę bardzo o odpisanie. Z góry dzięki ;)
guma1 / 83.9.249.* / 2010-09-02 21:16
speedy6562- powiem Ci szczerze że nie napisałeś nic nowego . Bo - wielu z nas trafiło tam bo czegoś szukało ale również wiele osób zostało w to wciągniętych przez pobieraka właśnie za pośrednictwem nk.
Posłuchaj- NIE WOLNO IM PŁACIĆ !!!!! Raz - że umowy nie istnieją , dwa że nie ma za co , trzy że dopóki ktoś im zapłaci - oni nie znikną chyba ze wreszcie urzędasy coś z tym zrobią - wspólnie z policją . Widzisz -UOKiK działa bardzo wolno , je rejestrowałem się na początku lipca 2009 r i już było o tym głośno . Ale - dopiero w marcu tego roku zapadła decyzja z którą ja osobiście do końca się nie zgadzam .Bo o ile mówienie o wprowadzaniu w błąd jest OK , to mi zabrakło stwierdzenia że te umowy nie istnieją . I nie chcę przytaczać zapisu ustawy " elektronicznej " mówiącej o tym ale UOKiK nie byłby sobą jakby czegoś nie spieprzył . Mówiąc o tym że zazwyczaj rejestracja w internecie oznacza zawarcie umowy - w poradach dla internautów - po raz kolejny dali dupy na całej linii. Bo - nigdzie tak nie zawiera się umowy - NIGDZIE !!!!! A słowo ZAZWYCZAJ użyte przez UOKiK mówi - że takich umów jest większość . A tak nie jest - nie ma żadnej tak zawartej umowy / mówię o umowach zgodnych z prawem bo klony pobieraka już się pokazały / . Dlatego bo właśnie ustawa " elektroniczna " na to nie zezwala . Od samego początku sprawy UK udowadniał że tak naprawdę ta sprawa ich przerosła . W lipcu 2009r pani z UK w Gdańsku cytując regulamin pobieraka mówiła że wszystko jest OK . Więc - skąd dziś ta decyzja o oszustwie ???? Zresztą - niektórzy jeszcze nadal coś bredzą - sami nie wiedzą co .
Jak sprawa się potoczy ? Zapewne tak jak u mnie . 3 maile - i już , po sprawie . Warunek - nie należy nic im pisać . Oczywiście napisanie do nich nic nie zmieni ale wysłanie czegoś spowoduje odpowiedż - coś w stylu że są świętsi od Papierza i w ogóle to cały świat to oszuści a oni jedyni sprawiedliwi . Ty dostałeś odpowiedż z automatu że - wiadomość przyjęli , dziękują i ich technicy coś tam pokombinują . I jeśli przyjdzie odpowiedż to mailem - że 10 dni minęło i - stara śpiewka . Listy wysyłają tylko tym co listownie do nich napiszą . Chciałbym by wszyscy to zrozumieli - pobierak nie wie kto się rejestrował , czy pan Kowalski jest tym za kogo się podaje - już nie mówiąc o podaniu np. Kaczor Donald . Nie mają pojęcia kto podał dane prawdziwe - a właśnie jakiś liścik te dane im potwierdza - i odpowiedzą listownie na adres domowy - a już naprawdę nie mogę zrozumieć dlaczego piszą do nich listownie i ci co właśnie Kaczor Donald w rejestracji wpisali ?????
Na forach wyczytałem że toczy się przeciwko nim sprawa w Toruniu - jeden gość wytoczył im proces i skoro sąd uznał że są podstawy - bo doszło do procesu - to coś w tym jest . Wyczytałem też że - taki proces się zakończył i pobierak ma zapłacić 8 tys. kary - ale tego nie mogę potwierdzić . Może ktoś zna szczegóły ? Ale - mnie to by nie zdziwiło gdyby to była prawda . No cóż - zgodnie z prawem - to wykroczenie - kwota oszustwa jest mniejsza niż 100 zł - i zapewne to też jest celowe - ale o tym pisałem parę dni temu .
No cóż - większość pisze coś o tym że czegoś nie przeczytali / regulaminu / że to ich wina itp. To powiem Wam coś - BZDURY PISZECIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie jest Waszą winą że trafiliście na oszusta . Zaręczam że przeczytanie regulaminu nic by Wam nie dało - bo on został tak napisany by tych bredni nikt nie zrozumiał . Już nie wspomnę że jest tak długi by wszystkich zniechęcić do czytania . I ci jaśnie oświeceni - niech zamilkną - bo regulaminów nikt nie czyta - i to jest norma , bo są ustawy które mówią co regulamin może zawierać . I - regulamin nie może mówić że " zawarcie umowy realizowanie jest poprzez rejestrację " - to jest wpis niedozwolony - natomiast może mówić i to jest w ich regulaminie że " zawarcie umowy odbywa się POD WARUNKIEM REJESTRACJI " . Warunki spełniamy najpierw bo one otwierają nam drogę do czegoś więc - najpierw rejestracja a PO REJESTRACJI - zawarcie umowy . Tak jest wszędzie u każdego usługodawcy w internecie . Więc - śpijcie spokojnie - mogą wszystkim naskoczyć.
speedy6562 / 2010-09-02 20:56
albo jeżeli czyta tego mojego posta BeeGee to też proszę bardzo o odpowiedź. Dzięki bardzo.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-02 21:24
Jeśli się do nich nie pisze, to ich automat wysyła kilka (chyba 3) maili pełnych kłamstw i zastraszania, ostatni ma tytuł "Przedsądowe wezwanie do zapłaty...". Skoro do nich pisałeś, to w sumie tych maili będzie trochę więcej. Jeśli pisałeś do nich tylko maile (a nie listy na papierze), to na adres domowy nic nie przyjdzie.
Pobieraczek ogranicza się tylko i wyłącznie do kłamliwych pogróżek i nie podejmuje żadnych kroków prawnych, zresztą i tak by nie mógł, bo wg prawa nie zawarłeś z nimi żadnej umowy. "Kancelaria prawna", którą Cię straszą (lub będą straszyć) nie istnieje, to tylko ich chory wymysł.
Także nic się nie martw, wystarczy ich olać i sami dadzą spokój.
Pobieraczek przegrał sprawę z UOKiK, który nałożył na nich karę i teraz ponoć się odwołują. O innych sprawach przeciwko pobieraczkowi poza plotkami nie słyszałem żadnych konkretów.
speedy6562 / 2010-09-03 08:23
Dzięki bardzo guma1 i BeeGee za fachowe porady. Jakby szło to postawiłbym wam po dużym piwie w ramach podziękowania ,a tak to muszę wam powiedź ,że po waszych wpisach ulżyło mi i nabrałem pewności ,że nic się nie stanie. Dzięki jeszcze raz, a w razie jak sytuacja będzie się rozwijała i będzie coś nowego niż opisujecie to się jeszcze wpiszę na to forum -ale podejrzewam,że wszystko będzie tak jak piszecie.
Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego Wam na przyszłość.
Na razie ;) :p
speedy6562 / 2010-09-03 09:34
Aha zapomniałem jeszcze dodać:
Jakim trzeba być człowiekiem ,że sprawa ciągnie się już taki długi okres czasu ,a oni dalej robią to ,co mieli prawnie zakazane. " PLUJE się im w twarz ,a oni mówią że deszcz pada".
Tylko ludzi przyprawiają o nerwy i żerują na nieświadomości i ufności swoich niedoszłych klientów. Mają tak odporną i spaczoną psychikę ,że nie wiem co!!!!
Ciekawe, czy w życiu prywatnym też są tacy sami- jeżeli tak, to współczuje ich rodzinom (jeśli je w ogóle mają) -jaki dają przykład w swoim otoczeniu!!!!!!!
Przez takich jak oni udowadnia się tylko fakt ,że polskie prawo jest do bani- chroni osoby nieuczciwe i pozwala dalej im świetnie funkcjonować ,a "szary człowiek" jest skazany na nich!!!
Zwykli ludzie za mniejsze wykroczenia karne trafiają do więzienia, a oni już niedługo będą mieli chyba na koncie osób oszukanych całą POLSKĘ. Taka jest nasza piękna polska rzeczywistość!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
justa84 / 79.188.2.* / 2010-09-07 15:54
Zgadzam się w 100% speedy6562!!! Strasznie się cieszę, że znalazłam to forum!:)
Cały dzień umieram z nerwów bo nie chciałam zapłacić a oni grożą sądami! Najgorsze to, że adres IP jest mojego pracodawcy i dane też podałam prawdziwe- nie spodziewałam się takiej paranoi i było dla mnie nie do przyjęcia, że nazywają to 'umową"!
Tak czy inaczej mam znajomego w Przestępstwach Gospodarczych- nie wiem czy naciągacze internetowi im podlegają ale napewno się dowiem i poinformuję Was o tym. Tak nie może być!!! Sama miałam już ochotę zapłacić, żeby sobie problemów nie robić a ilu zapłaciło?!
Próbowałam się z nimi skontaktować, na e-mail odpowiedź automatyczna jak wyżej a jak próbowałam on-line, połączyło mnie z Panią Agnieszką która napisała tylko "Witam, w czym moge pomóc?" i żadnej odpowiedzi oczywiście nie dostałam! Pani Agnieszka się wyłączyła!
Tak czy inaczej kamień z serca- DZIĘKUJĘ WAM BARDZO ZA CENNE INFORMACJE I SPOKOJNY SEN!;) Pozdrawiam serdecznie:)
guma1 / 178.42.253.* / 2010-09-07 16:37
justa84 - no właśnie . Dane prawdziwe -tak jak moje . I piszesz - " adres IP jest mojego pracodawcy " i dodajesz że to jest najgorsze . Czy aby na pewno ??? Przecież tym wpisem udowadniasz ich kretyństwo a raczej oszukaństwo wpisu mówiącego o szukaniu kogokolwiek po numerze IP . Bo - jak można kogoś szukać po numerze IP gdy zarejestrować można się z dowolnego komputera !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z zakładu pracy , z kafejki internetowej , u kolegi czy koleżanki - to niby jak można ustalić w takich przypadkach - kto nacisnął rejestruj ??? I błagam - nie mówcie o podaniu danych prawdziwych . Bo skąd pobierak ma niby wiedzieć że ktoś podał dane prawdziwe ? Zapewniam wszystkich - gdyby mieli pewność że czyjeś dane są prawdziwe - to na pewno poświęcili by te 5 zł na list polecony - bo to byłby kolejny straszak . A tak - listownie piszą tylko do tych którzy napiszą coś listownie - bo właśnie w ten sposób potwierdzili swoje dane . Nie spodziewałaś się takiej paranoi - jak wszyscy i dzięki Bogu że nie zapłaciłaś . Dużo osób zapłaciło a teraz myślą jak kasę odzyskać . Ale dobrze jest pomyśleć przed a nie po - jak w życiu - prawda ?
justa1991 / 83.30.229.* / 2010-09-07 16:59
ja tez mam taka sytuacja, załozyłam konto z 2 miesiace temu, teraz wchodze na poczte bo dawno sie sprawdzałam wid i patrze przedsadowe wezwanie do zapłaty...az serce mi staneło...mysle za co, patrze wczesniejsze widomosci:płatnosc za usługe i wezwanie do zapłaty. czytam i normalnie prawie zawału bym dostała. nie wiedziałam o co chodzi, prawda ze załozyłam konto ale nic z niego nie sciagałam i nie korzystałam od czasu załozenia, nawet hasła nie pamietam...a tu taki numer i na szczescie znalazłam to forum...ale powiem ze jak zobaczyłam sposoby sciagania tego długu to zrobiło mi sie goraco...napewno nie bedzie z tego problemow, mam nadzieje ze nie trafie przed goryla zwanego Sedza???jestescie pewni???nie zapłaciliscie i przestali sie odzywac i nie macie zadnych problemow??
guma1 / 178.42.253.* / 2010-09-07 17:50
justyno - nie ma na to/ czyli na jakiś proces wytoczony przez pobieraka / żadnych szans - żadnych. 3 maile - i to wszystko - jeśli nic nie będzie się im pisać .
guma1 / 95.49.24.* / 2010-09-03 18:10
Po prostu bezwzględni oszuści by nie powiedzieć złodzieje.
Ale - przecież nie damy się okraść takim kreaturom - prawda ??????????
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-02 13:10
speedy6562 - dobrze zauważyłeś że - nadal oszukują . I nie mam tu na myśli istnienia umów - bo to rzecz bezsporna - UMOWY NIE ISTNIEJĄ - natomiast mam na myśli same reklamy czyli zapisy na ich stronie . Co do odsetek - to co tak szumnie się zwie to - 20 % w skali roku . Są to najwyższe odsetki jakich można się domagać .Ale zauważ - jedna usługa - dwa regulaminy . To - jak będą je naliczać ? Ci ze starego regulaminu - odsetki ustawowe czyli 13 % a ci z nowego 20 % ??????? Bzdura - na jedną usługę nie mogą istnieć dwa regulaminy. Ale - to wszystko co pisze pobierak jest niepoważne - a już szczyty to - szukanie kogoś po adresie IP . Nie masz zamiaru płacić - i słusznie , bo nie masz za co . Ja tez nie mam zamiaru płacić - już ponad rok - i mam się świetnie . Ale - ja wiem że umów nie ma i staram się Was o tym przekonać . A - dowodem na brak umów jest to że pobierak nawet nie kiwnął palcem by komukolwiek cokolwiek zrobić - czyli kogoś oskarżyć . Bo nie ma żadnych podstaw prawnych .
Endrju1007 / 2010-09-02 12:56
Szanowny Panie Kazimierczak,

Dnia 16.08.2010 z komputera o adresie IP 77.113.246.46 zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - endrju_yzf@interia.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=jJx7kTOyTtFwJp%2FDq3rkdD8LDYpp

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl

Ja dostałem takiego maila.
Także nie mam zamiaru płacić.
Chciałbym się dowiedzieć czy mają jakieś podstawy aby ubiegać się o pieniądze?
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-02 13:14
Proszę Was - nie wklejajcie tu tych liścików - my znamy je na pamięć - wszak z pobierakiem znamy się grubo ponad rok i ci chwilę czytamy to co ponad rok temu dostaliśmy . I - dostają je wszyscy - z automatu - bo na tym to polega . Ktoś się rejestruje - i w odstępach kilkudniowych na adres mail podany przy rejestracji wysyłane są te bzdury . A nóż ktoś się przestraszy i zapłaci ? A - będzie głupota zapłacenie gdy pobierak jest tak dobrze opisany .
Jezzabel / 77.45.9.* / 2010-09-06 20:37
Dzisiaj dostałam wezwanie do zapłaty.....zmroziło mnie...nie ściągnęłam nic....podałam prawdziwe dane. Jedyne co mnie uspokoiło to link z decyzją prezesa UOKiK'u, o nałożeniu kary na właściciela strony. Napisałam do nich z nerwów dwa maile o wyjaśnienie ska taka kwota i informacja, że odstępuję od umowy, ale to wszystko co ode mnie dostaną....Nie zamierzam płacić skoro celowo wprowadzili mnie w błąd....Żenada....
12latek / 83.21.117.* / 2010-09-02 11:16
jestem niepelnoletni, zarejestrowalem sie tam, dane fikcyjne ale na kompie u znajomych, podadza ich do sadu, bo maja ich IP? :-)
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-02 12:43
@12latek
Nikogo nie podadzą do sądu.
aureliusztomx / 91.150.220.* / 2010-09-02 10:25
Witam. Temat zaczyna się robić rozciągły. Czy ktoś zorientowany (nie będący pracownikiem pobieraczka) może powiedzieć krótko jak należy postąpić? Czy jedynie ignorować wiadomości czy tez dążyć do rozwiązania umowy? Z góry dzięki za pomoc.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-02 12:42
@aureliusztomx
Wystarczy ignorować, wkrótce przestaną pisać.
guma1 / 178.42.250.* / 2010-09-01 20:12
gosciu- nie bardzo wiem co Ci odpisać - ale Twój wpis jest bardzo podejrzany gdyż udowadnia że jednak w niektórych oddziałach UK idioci pracują . Idioci - to mało - to idioci nad idiotami . Jak można napisać - komentując decyzję UOKiK o wprowadzaniu w błąd że decyzja nie jest prawomocna - bo pobierak się odwołał - skoro jest wyrażnie powiedziane - by bardziej chronić klientów nadano niektórym punktom klauzulę natychmiastowej wykonalności ? Jak można uznać za wystarczające możliwość przeczytania regulaminu skoro ustawy mówią wyrażnie o umowach na piśmie dostarczonych do każdego z nas ? Jak można bredzić coś o szukaniu po IP - kogokolwiek gdy rejestracja w kafejkach internetowych czy zakładach pracy - to powszechny zwyczaj ? Jak można mówić o możliwości podania kogokolwiek do sądu gdy - procedury wymagają by te kretyńskie wezwania miały formę listowną ? A - jak mają je nam wysłać skoro opierają swoją działalność o adresy mail i pozwalają wszystkim na podanie danych fałszywych ?? Boże - nie wierzę że to napisał urzędnik państwowy - a jeśli tak to nie zgadzam się by na takich kretynów szły między innymi i moje podatki .
gosciu - z drugiej strony - jak sobie przypomnę co inni urzędnicy bredzili , gdy pomyślę że - to coś jeszcze istnieje - no tak , nie mam powodów by Ci nie wierzyć ale - wybacz - to po prostu jest nieprawdopodobne - ale cóż - UK nie raz udowodnił że niektórzy powinni zamiatać ulice a nie pracować w sumie w tak odpowiedzialnych urzędach. Bo - ludzie im ufają - aż za bardzo a tu niestety nie należy tak bezkrytycznie przyjmować co UK powie . Bo - tak jak tutaj może to się okazać kompletna bzdurą .
speedy6562 / 2010-09-02 09:28
Mam ten sam problem co gościu. Zarejestrowałem się 20sierpnia, a 1września dostałem maila,że został uaktywniony roczny abonament 5GB za usługę pobierania danych, która jest płatna z góry za cały rok w wysokości 94,80zł. Zdziwił mnie ten mail,bo w ogóle nie korzystałem po zarejestrowaniu się z ich strony, ani też nie pobrałem żadnego pliku. Dodatkowo, po zalogowaniu się " jak byk" pisze, że:
" Konto utworzono 2010-08-20, możliwość pobierania do: 2010-08-30
Pozostały limit b/d GB, odnowienie limitu: nie przysługuje."-od samego początku jak się zalogowałem 20sierpnia-więc dlaczego mam płacić.
Oprócz tego 1września wysłałem na adres bok@pobieraczek.pl prośbę o likwidację mojego konta na ich stronie, dokładnie uzasadniając swoją prośbę i nawet nie raczą odpowiedzieć.
Jednakże moje dane adresowe posiadają, ponieważ są wpisywane przy rejestracji.
Mam więc pytanie podobne jak GOŚCIU: czy mogą ode mnie wymagać tych pieniędzy, bo w mailu napisali, że mam 7dni od dnia zakończenia okresu testowego (od 30sierpnia) na zapłacenie tego ich"abonamentu" ," bo później będą naliczać odsetki w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego" (jak wyczytałem później po otrzymaniu tego maila z wezwaniem do zapłaty w ich regulaminie).
Więc mam pytanie co mam dalej robić, żeby nie mieć później problemów. a płacić nie mam zamiaru za coś z czego nie korzystałem, ani nie mam zamiaru korzystać w przyszłości. Bardzo proszę o pomoc i poradę.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-02 12:41
@speedy6562
Było już tu pisane milion razy: nie mogą wymagać od nikogo pieniędzy, bo nie ma żadnej umowy. Jak chcesz uzasadnienia, to poczytaj trochę na tym forum, zwłaszcza wątków moich i guma1.
gosciu / 217.98.20.* / 2010-09-01 20:59
no coz nic wiecej nie moge uczynic zeby stac sie bardziej wiarygodna. ja sie generalnie nie znam na tych wszystkich procedurach wiec w sumie ufam wam 'slepo' w tej sprawie. i im wiecej czytam komentarzy co do tej wiadomosci od pana rzecznika tym mniej ufam tym wszystkim pozornie pomocnym instytucjom a sklaniam sie coraz bardziej ku trafnosci stwierdzenia ze moze faktycznie wyslano moja wiadomosc do pobieraczka w celu skomentowania jej i odeslano to co oni nawymyslali. coz patrzac na to ze dopiero rozpoczynam dorosle zyucie, bo od 2 miesiecy moge tak powiedziec, to przekonuje sie ze trzeba liczyc na siebie i ewentualna pomoc osob calkowicie postronnych, jakimi w tym przypadku jestescie wy, a nie ma co patrzec na tych wszystkich panow pod krawatem na biurkiem, bo ida bardziej na latwizne niz to sie moze wydawac. do kitu z takimi 'rzecznikami'.
arur12344 / 83.8.64.* / 2010-09-01 18:32
mam ten sam problem to jakas kompletna glupota nic nie podpisywalem na papierze prosil bym by ktos mi to wyjasnil
madzwu / 95.50.124.* / 2010-09-01 19:48
nie przejmuj się tym....
tymi ich groźbami i głupimi e-mailami. ;)
do mnie pisali, ale po przeczytaniu tych postów zbagatelizowałam to i dali mi spokój. poczytaj więc sobie kilka stron tego forum i wszystko zrozumiesz.
to tylko naciągacze i tyle.

Najnowsze wpisy