Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
gosciu / 217.98.20.* / 2010-09-01 12:16
a od rzecznika praw konsumenta wyslali mi to:
Niezależnie od powyższego informuję, iż formularz rejestracyjny umieszczony na stronie www.pobieraczek.pl zawiera odnośnik (link), pod którym każdy z konsumentów może zapoznać się z Regulaminem świadczenia usług zawierającym informacje dotyczące oferowanej do zawarcia umowy.

W związku z tym przedsiębiorcy dostarczyli technicznej możliwości zapoznania się przez konsumentów z warunkami świadczenia usług przed zawarciem umowy.

Wydana przez UOKiK decyzja nie jest prawomocna, Pobieraczek złożył odwołanie. Podniesione w niej zarzuty nie dotyczyły opłat abonamentowych.

Na zadane przez Panią pytanie rzecznik konsumentów nie może udzielić odpowiedzi, ponieważ nie wie co zrobi Pobieraczek, mogę jedynie stwierdzić, że mają możliwości dochodzenia roszczenia od Pani na drodze sądowej.

W sprawie ma zastosowanie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000 r. Nr Nr 22, poz. 271 z późn. zm.), który stanowi: „Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem”.

Zgodnie z art. 10 ust. 1 ww. ustawy: „Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi – od dnia jej zawarcia”.

Z Pani oświadczenia wynika, że w/w termin upłynął.

Bez znaczenia dla sprawy jest czy po zawarciu umowy korzystała Pani z oferowanych przez Pobieraczek usług czy też nie.

Odrębną kwestią pozostaje podanie przez Panią fałszywych danych osobowych. Firma ma możliwość identyfikacji właściciela komputera na podstawie adresu IP.

rzecz jasna nie mam zamiaru placic.
jo34978394 / 83.238.168.* / 2010-09-02 11:54
h*** j***** k**** nie myta
qrtgbf / 83.7.12.* / 2010-09-01 15:17
jestem małolatem i nie wiem za bardzo co robić niby sie nie boje że coś mi zrobią , no ale napisali mi cos takiego - Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 10.08.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

to jest głupie bez mojej zgody przedłużyli umowe o rok co mam zrobic zapłacić czy mieć to w dupie
ghadg / 83.29.228.* / 2010-09-01 22:20
"przedłuzyli" rozmumiem z tych "darmowych" 10 dni na rok??
guma1 / 178.42.250.* / 2010-09-01 16:03
qrtgbf - masz racje - to jest głupie , mało tego - to jest strasznie głupie.
Nie jest możliwe zawarcie umowy na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną ponieważ - umowa zawiera prawa i obowiązki obydwu stron natomiast wymieniona ustawa zawiera OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY . W tej ustawie jest mowa o REGULAMINIE / tworzy go usługodawca / natomiast nie ma najmniejszej wzmianki o umowie . Po prostu umowy zawiera się na podstawie innych zapisów prawnych .
Oczywiście że masz mieć to w dupie . Dlaczego to co pisze pobierak nadal wzbudza wątpliwości ? Czyje słowa się sprawdzają , ile czasu ma upłynąć / a dla niektórych minęły 2 lata / by pobierak coś zrobił ? Ale - spójrzcie ma to z tej strony - umów nie ma - i przestaje dziwić że pobierak nic nie robi - mimo że dysponuje tysiącami prawdziwych adresów od wie......lu miesięcy - a nawet lat / moje ponad rok /. A nic nie robi - bo nie ma ku temu żadnych podstaw prawnych .
madzwu / 95.50.124.* / 2010-09-01 19:27
guma1 dobrze mówi ; )
mi dali spokój w końcu...
i jak na razie nie mam zamiaru martwić się o te e-maile, które do mnie pisali...
olejcie to ! :)
dobrze, że istnieją takie fora, jak to.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-01 15:52
Mieć to w dupie. KAŻDEMU wysłali takiego maila, ale od grubo ponad roku NIKOGO nie podali do sądu.
To co piszą to jest kłamstwo. Cytowana ustawa NIE ZEZWALA na zawieranie umowy w taki sposób jak robi to pobieraczek, więc zgodnie z prawem nie ma żadnej umowy.
Pobieraczek napisze cokolwiek, aby tylko zastraszyć i wyłudzić kasę, oni piszą same kłamstwa.
Także nie bój się pobieraczka i NIE PŁAĆ TYM OSZUSTOM!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-01 14:16
Właśnie chciałem napisać, że urzędnik, który to pisał jest funkcjonalnym analfabetą. Ale po chwili zastanowienia i porównania tego wpisu z OFICJALNYM stanowiskiem UOKiK, doszedłem do wniosku, że to wpis pracownika pobieraczka.
Dlaczego? Otóż urzędnicy UOKiK ZA KAŻDYM RAZEM piszą, że jeśli nie otrzymaliśmy potwierdzenia warunków umowy, to możemy od niej odstąpić w ciągu 3 miesięcy, a jeśli umowa została zawarta w skutek wprowadzenia nas w błąd, to mam cały rok, aby od niej odstąpić. Takie zastrzeżenia są W KAŻDYM piśmie od kogokolwiek z UOKiK. Także poniższy wpis jest falsyfikatem wymyślonym przez pobieraczka.
Ponadto:
Na stronie pobieraczka jest formularz rejestracyjny, jest regulamin (który jest sprzeczny z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną!), ale NIE MA UMOWY! Niech ktoś mi w końcu wskaże formularz służący do zawierania UMOWY, a nie rejestracji na 10-cio dniowy okres próbny!
No i tekst, że firma ma możliwość identyfikacji właściciela komputera na podstawie adresu IP, jest po prostu śmieszny. Od kiedy to pobieraczek ma uprawnienia i możliwości takie jak prokuratura, policja lub służby specjalne? I dlaczego UOKiK miałby się wypowiadać o adresach IP, skoro to w ogóle nie leży w jego kompetencjach?

Także potwierdzam to co napisał guma1: jest to fałszywka napisana przez pobieraczka i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-01 12:59
Ha , ha , ha . to jest to co podnoszę wielokrotnie w swoich wpisach. W tych urzędach nie zawsze siedzą osoby kompetentne . Co za bzdury ktoś tu wypisuje .
I co z tego że na ich stronie jest link do regulaminu ? Czy nas interesuje regulamin ? Oczywiście że nie . Wielokrotnie pisałem - regulamin mamy mieć możliwość przeczytać / zapoznać się / i wystarczy strona internetowa , natomiast umowy musimy otrzymać listownie - i to nas interesuje . Jeśli tego nie ma - okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące .
Decyzja UK jest prawomocna skoro nadano jej klauzulę natychmiastowej wykonalności .
No i rodzynek - szukanie po adresie IP . Wiecie co ? Myślę że już tak dużo napisano na ten temat że - chyba nikt w to nie wierzy .
Patrząc na treść tego pisma można wysnuć jeden wniosek - a raczej dwa .
1. Pisał to pismo IDIOTA .
2. Jest to nowy wpis POBIERACZKA
Zauważcie - to pismo zawiera tylko i wyłącznie same argumenty których używa pobierak - czyli - wystarczy że coś tam przeczytacie w internecie , odmowa prawa do 3 - miesięcznych wypowiedzeń , szukanie po adresie IP - to wszystko są argumenty tych oszustów .
I ja jestem pewien że właśnie zagościł nam na forum oszust - czyli pobierak bo nie wierzę że takie coś napisał jakikolwiek urzędnik z Urzędu Konsumenckiego - w prawdzie niektórzy nie są zbyt kompetentni - ale po prostu aż takich idiotów tam nie ma .
To co posraczki - znów się nie udało ?
gosciu / 79.186.136.* / 2010-09-01 18:36
nie nie momencik.. jesli o mnie mowa ze jestem od pobieraczka to niee. napisalam do miejskiego rzecznika konsumentow w bydgoszczy i dzis dostalam taka odpowiedz od niejakiego pana krzysztofa tomczaka. jeszcze na samym poczatku napisal mi ze tak na przyszlosc powinnam podac dane a ja tak z marszu napisalam bo bylam dosc.. wzburzona po otrzymaniu maila od pobieraka. nie wiem jak moge wam to udowodnic chcialam po porstu pokazac co taki pan rzecznik wymyslil a ja sie z tym absolutnie nie zgadzam choc przyznam ze znow ogarnal mnie niepokoj po przeczytaniu tego ale rzecz jasna opieram sie na doswiadczeniach tysiecy osob ktore rzeczywiscie mialy z taka sytuacja jak moja stycznosc. nie chce byc uwazana za poplecznika czegos takiego. nie chcialam zeby to bylo tak odebrane.
pozdrawiam
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-01 19:28
gosciu, w sumie jestem w stanie w to uwierzyć, niekompetencja urzędników bywa niewiarygodnie przerażająca. Prawdopodobnie pan Krzysztof Tomczak pierwszy raz spotkał się z tą sprawą i poszedł po linii najmniejszego oporu, zapoznając się tylko z regulaminem pobieraczka, zamiast z przepisami prawa. Nawet nie zauważył, że ten regulamin jest SPRZECZNY z ustawą "elektroniczną". Niestety, zdarzają się niekompetentni urzędnicy, którzy prawa "uczą się" z oszukańczych regulaminów.
Dlatego lepiej nie pisać do miejskich rzeczników, którzy w podobnych sprawach są NIEKOMPETENTNI (na co dzień zajmują się reklamacją obuwia), tylko od razu do UOKiK, który sprawą się już zajmował i nawet wydał NIEKORZYSTNĄ DLA POBIERACZKA decyzję. Oczywiście urzędnicy UOKiK też nie grzeszą kompetencją, ale AŻ TAKICH BZDUR nie piszą.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-01 19:37
Powiem więcej. Jeśli ta odpowiedź rzeczywiście była od miejskiego rzecznika konsumentów, to on chyba Twoje pytanie przesłał pobieraczkowi, a Tobie odpisał to, co pobieraczek odpisał jemu. Lenistwo i pójście na łatwiznę. Niekompetencja aż kłuje w oczy.
gosciu / 79.186.136.* / 2010-09-01 19:51
wiesz ze to moze byc strzal w dziesiatke.. do uokiku tez napisalam ale poki co odpowiedzi nie uzyskalam. zreszta oni pewnie maja troche wiecej do roboty niz ci miejscy. choc to swoisty paradoks-niby maja wiecej czasu a nie chce im sie porzadnie zweryfikowac problemu. na ta chwile juz nie martwi mnie az tak kwestia proby wyludzenia ode mnie kasy a adres e mail szanownego biura obslugi pobieraczka wcisnelam na liste blokowanych adresow. jakos ak mi lzej sie po tym zrobilo jak juz wiem ze nie dostane od nich maila choc by nie wiem jak bardzo tego chcieli;p jeszcze znalazlam w internecie rozmowe pana weissa z radia zet ktorego ironiczne podejscie do sprawy jakos tak podbudowuje ;)
oliwkat / 62.61.54.* / 2010-08-31 23:26
Ja również dałam się nabrać, teraz chcą kasy. straszą rejestrem dłuzników, komornikiem itp. Czy ktoś z WAS zapłacił?
Czy skarzyliście ich do UOKIK?
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-31 23:41
Niektórzy zapłacili i teraz plują sobie w brodę, bo okazało się, że nie potrzebnie.
Było wiele skarg do UOKiK, urząd rozpatrzył sprawę i stwierdził, że pobieraczek wprowadza internautów w błąd i nałożył na pobieraczka wysoką karę i nakazał zmienić te oszukańcze praktyki. Pobieraczek nie dostosował się do większości postanowień urzędu.
Mycha7777 / 87.96.118.* / 2010-09-05 13:05
A Ja im podałam swoje dane i się boje...nic nie ściagałam i strasza mnie tak jak was...co robić?
guma1 / 83.9.246.* / 2010-09-05 13:17
Mycha7777 - nic - kompletnie nic a raczej wyrzucać te idiotyzmy od pobieraka do kosza . Jedyna pewna i sprawdzona metoda .No i można jeszcze trochę poczytać na forach - dla "spokojności" - bo takich jak Ty są tysiące.
Mycha7777 / 87.96.118.* / 2010-09-05 14:01
poczytałam i trochę się uspokoiłam...guma1 Dzięki...
ahmet / 81.219.68.* / 2010-08-31 14:22
wie ktoś jak usunąć konto z pobieraczka ?
autorni / 83.29.236.* / 2010-08-31 19:47
nie trzeba nic usuwac (i tak sie nie da) !


guma podtwierdzisz??
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-31 20:00
autorni - pewno że nie trzeba nic usuwać . Raz - bo się nie da , dwa - bo nie ma co .
A wpis - bezradny - to oczywiście próbka humoru jednego z nas - więc pośmiejcie się i o pobieraku zapomnijcie .
guma1 / 83.31.54.* / 2010-08-30 20:30
saddd - a możesz mi powiedzieć cóż takiego ciekawego masz im do powiedzenia ?Sam prosisz się o kolejną porcję bzdur mającą Cię przestraszyć . Ale rób jak uważasz tylko - zraz tu napiszesz - co robić ????
Sami do nikogo nie zadzwonią - nie ma takiej opcji- bo przecież nie wiedzą z kim będą rozmawiać .
:O / 83.29.236.* / 2010-08-31 11:40
saddd- nie wiem czy robisz sobie jaja czy jestes rzecywiscie przestraszonym nastolatkiem,ale najbardziej prawdopodobna jest ta wersja pierwsza.
Jednak cos ci wyjasnie:
pobieraczek byc moze prawie wogole nie odbiera telefonow bo poco? cały czas moga myslec ze ktos z prasy czy telewizji i ze moze ta rozmowe nagrywa, poco sie tłumaczyc itp.
Co do tego dzwonienia to skad moga wiedziec czy dzwonil do nich ich uzytkownik ktory im nie zapłacił lub zapłacił, czy nie pan jakis ciekawski ktory chce sie wypytac o firmeitp., czy nie staruszka ktora pomyliła numery telefono lub dziecko nim sie bawiace,czy tez redaktor.
Nie odebrane telefony moga potraktoac tak jesli cos chce to napisze albo zadzwoni za 2 czy 3 h, a ty sie nie dodzowniłes wiec w czym problem.???
prost, przynajmniej tka mi sie wydaje
agniesta / 84.10.104.* / 2010-09-04 10:52
Ja tez dzis dostałam od nich meila ze mam zapłacic im ale ja nie mam zamiaru była juz głosna akcja z tym portalem zobacze co mi napisza bo napisałam do nich meila zeby sobie sprawdzili ze 10 dni jest darmowe jak sami to napisali a zerszta nigdy nic nie sciagnełam i nie mam zamiaru jak dla mnie widocznie za mała akcja z tym była ze dalej Ludzi robia w H.....!
saddd / 83.29.228.* / 2010-08-30 12:13
ja kiedys do nich dzwoniłem ale nie odebrali czy po numerze telefonu domowego moga mnie namierzyc??
guma1 / 213.76.128.* / 2010-08-30 13:06
saddd - nie no - nie przesadzaj . Nikt nie będzie Cię szukał - bo po co ? Zobacz - jak bardzo u Ciebie zadziałali na psychikę ? Kiedyś był taki kawał - że Lenin wiecznie żywy , aż strach otworzyć konserwę by tam go nie było . Spoko - nie ma po co i nie ma jak by Cię szukać . Zobacz - ludzie dzwonią , mało tego , rozmawiają z nimi i podają swoje dane - i nic . A tak jest bo - nie ma podstaw prawnych do jakiegokolwiek działania . Więc - w czym problem ?
saddd / 83.29.228.* / 2010-08-30 13:42
ale czy nie beda mnie dreczyc telefonami??
guma1 / 95.49.29.* / 2010-08-30 16:06
Nie martw się - nie ma takiej opcji . Jeśli sam nie zadzwonisz - nie ma szans by ktokolwiek z pobieraka do Ciebie zadzwonił .
saddd / 83.29.228.* / 2010-08-30 20:13
włąsnie zadzwoniłem,tylko ze nie odebrali

!!
funkypolak / 83.29.228.* / 2010-08-30 20:17
oni raczej nie oddzwaniaja, mysle ze to guma albo beegee podtwierdzi.
funkypolak / 83.29.228.* / 2010-08-30 20:27
a propo ja tez do nich dzwoniłęm ( nie dodzwoniłem sie) minoł juz prawie miesiac i nie oddzwonili wiec (przynajmniej tak mysle) juz nie oddzwonia.
jedynkaaaa / 83.29.228.* / 2010-08-30 11:20
ja mam pytanie podobne jak wiekszosc KIEDY ZAMKNA POBIERAKA, odsiebie zamkneli po 1,5 rocznej działalnosci a pobierk działa juz nieco dłuzej, moze i na niego przyjdzie czas!
takitrocheinny / 83.29.228.* / 2010-08-30 09:16
ja mam dosc nie typowe pytanie, szukałem na nie odpowiedzi lecz nie mogłem nigdzie znalesć.
Na stronie pobieraczka aby rozpoczac pobieranie musimy pierwszo pobrac ku temu specjalny program,nazwy n ie pamietam czy istotne jest go odinstalowanie??
Poniewaz z pobierakiem nic nie chce miec do czynienia.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-08-30 09:53
takitrocheinny - program ten nazywa się GrabIt . Nie ma znaczenia czy mamy go zainstalowanego czy nie gdyż jest to program ogólnie dostępny i jest to " darmowy czytnik grup dyskusyjnych, który pozwala na: przeglądanie grup bez ściągania nagłówków, szukanie grup bez ściągania nagłówków, automatyczną naprawę i rozpakowywanie ściągniętych archiwów, obsługę plików w formacie NZB . Grabit to jeden z najłatwiejszych w obsłudze „ściągaczy” z Usenetu na świecie. Pozwala na szukanie i ściąganie plików mp3, obrazków, filmów, programów, gier i wiele więcej bez potrzeby ściągania gigabajtów nagłówków ". Tyle z opisu .
Można go ściągnąć np. tutaj :
http://legalne.info/GrabIt,program,download,514
kolpolk / 83.29.228.* / 2010-08-30 11:16
dokładnie licencja na ten program to freeware wiec jest darmowy i nawet pobieraczek nie upomnie sie za jego zapłąte
takitrocheinny / 83.29.228.* / 2010-08-30 10:58
no dzienki:D tak myslałem ale chciałem sie upewnic.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-08-30 06:39
Dziwny jest ten świat.
Niektórych dziwi że ktoś daje odpowiedż gdy padło pytanie .
Niektórych dziwi że jest to 20 minut po jego zadaniu / a dziwnym by było gdyby odpowiedż była pierwsza - czyż nie ? /.
Niektórych dziwi - dlaczego odpowiedż na jego pytanie nie pada natychmiast - bo on z niecierpliwością czeka na potwierdzenie swoich myśli czy wątpliwości.
Niektórych dziwi że jest ktoś kto coś wie - z racji wieku , życiowego doświadczenia i znajomości zapisów prawnych i chce tą wiedzę komuś przekazać .
Niektórych dziwi - że komuś chce się odpisywać to samo po raz setny czy tysięczny .
No cóż - nie jest to dziwne - że kogoś coś dziwi . Bo o tym przecież śpiewał już Niemen kilkadziesiąt lat wcześniej - " Dziwny jest ten świat" - nieprawdaż ?
mani3ek / 83.29.204.* / 2010-08-29 21:56
naprawde nie ma sie czym martwic?!( przeczytałem wiele wpisów np. NIE PLAC, odezwia sie za 3 lata , lepiej zapłacic i miec spokoj itp)
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-29 22:17
Nie ma się czym martwić. Pobieraczek odzywa się tylko e-mailowo, więc w czym problem? A za 3 lata, miejmy nadzieję, właściciele pobieraczka będą już sądownie skazani.
Najważniejszy jest fakt, że z punktu widzenia prawa, nie ma żadnej umowy, która by Cię zobowiązywała do płacenia. Więc NIE PŁAĆ tym oszustom.
ciekawskipan / 83.29.204.* / 2010-08-29 22:36
beegee wsumie nie mam nic do ciebie ale kim ty jestes miłosiernym samarytaninem, czy jestes z pobieraczka? watpie ale kto normalny odpowiada na wpisy potrzebujacych 20 min po ich wpisie, ????
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-30 01:20
Ten, kto wchodzi na tą stronę 20 minut po pytającym i zna odpowiedź.
A ja się po prostu uwziąłem na pobieraczka. Bo nie daruję komuś, kto chce mnie zrobić w ch**a i jeszcze mnie więzieniem straszy.
ladamakoksad / 83.29.204.* / 2010-08-29 19:38
no bez wzgledu czy zapłącilłęs czy nie zapomnij o pobieraku!tyl;e
danio199603 / 80.51.91.* / 2010-08-29 14:58
witam ja zrobiłem tak usunąłęm konto jak tutaj wiele osób napisało i mam nadzieje że na 100% nie będę miał nieprzyjemności dziękuje za pomoc :)
uszide / 80.53.253.* / 2010-08-31 13:41
danio199603 Jak udało ci się usunąć konto? Próbuję i próbuję i jakoś nie widzę takiej możliwości. Można tylko zmienić hasło. Może komuś innemu ta sztuka się udała?
wwwww / 83.29.236.* / 2010-08-31 14:02
uszide- daniowi chodzi o usuniecie konta poczty z ktorej korzystał
uszide / 80.53.253.* / 2010-08-31 15:31
dzięki wwwww; dla mnie byłby to kłopot, ale być może warto dla świętego spokoju, jestem na etapie drugiego e-maila - wezwania od pobieraczka
ooo / 91.192.165.* / 2010-08-29 12:03
a ja mam pytanie co wtedy jak ktos podal prawdziwe dane? maja wtedy jakies szanse na wyciagniecie jakis pieniedzy badz rozpoczecie jakiegos postepowania??
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-29 12:10
Nie, nie mają żadnych szans, bo ich żądania są bezprawne. Masę osób podało prawdziwe dane i pobieraczek nic im nie zrobił. Oni nawet nie sprawdzają jakie kto dane podał. Postępowania też żadnego nie mogą rozpocząć, bo w świetle prawa nie ma żadnych umów.
Także niczym się nie przejmuj i nic im nie płać.
guma1 / 83.31.51.* / 2010-08-29 12:08
ooo - nie , nie mają najmniejszej szansy by kogoś oskarżyć .
kondi22 / 77.255.208.* / 2010-08-28 21:49
Ja bym chciał wiedzieć czemu dalej jest w sieci ten oszukujący,wyłudzający pieniądze i pieprzony serwis,czemu nie został usunięty??????
jhkkkkkkkkkkkkk / 83.29.222.* / 2010-08-27 20:33
Ja wam powiem tak: jestem niepełnoletni,podałem fałszywe dane, i zapłaciłem za to zasrane konto!Wczesniej cos tam pisałem z tym srakiem ale to i tak nic nie dało(10 dni mineło) jestem wk******* na siebie ze dałem sie oszukac, wczesniej nie trafiłem na zadne foum wiec nie wiedziałem co robic, teraz moge sobie powiedziec ze mam spokoj ale za jaka cene! teraz wiem ze nic by mi nie mogli zrobic! i dalej nie mogą(gdyby cos chcieli) mam na nich wy****** i tyle nie płacie im !!!! NIGDY , a gdyby kiedys wołali o wiecej to tez ICH OLAC, szkoda ze dopiero teraz jestem taki madry,,,
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-27 20:55
jhkkkkkkkkkkkkk- Dobrze że chociaż po - wiesz co i jak . Trudno - stało się - nie Ty pierwszy i za pewne nie ostatni . Szkoda tylko że dofinansowałeś oszustów. I - wszyscy mają spokój - Ty zapłaciłeś - ja nie . I czym się różni nasza sytuacja ? Tylko tym że ja tą stówę mam - a Ty nie . Proste ? Pewno że tak . I - minęło 13 miesięcy - i nic . Ale - ja wiem co i jak , wiem że umów nie ma - i nigdy im nie zapłacę . NIGDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Śląsk / 89.77.57.* / 2010-08-27 18:45
Szanowny Panie,

Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Informujemy, iż zgodnie z art.7 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz. 271 ze zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni. Jednocześnie należy wskazać, iż z racji potwierdzenia warunków zawartej umowy w regulaminie usług Usenet dostępnym pod adresem http://www.pobieraczek.pl/regulamin, nie znajduje zastosowania przepis art. 9 wskazanej ustawy, wydłużający termin wypowiedzenia umowy do 3 miesięcy.

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli) oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 1:
,,Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym."

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny, lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną,
ust. 6:
,,Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl."

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu został wykupiony na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
,,Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5."

Należność w wysokości 94,80 PLN należy opłacić w wyznaczanym terminie. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl


Nie wiem czy ktoś cytował już tego maila, ale mam wrażenie, ze zaprzeczają sami sobie. Na początku piszą, że trzeba złożyć rezygnację pisemnie, a paręnaście zdań dalej mówią o możliwości pisemnej rezygnacji lub poprzez maila. Jeszcze jedno - maila dostałem jakbby od agnieszki kuśmierczyk, widać zmienili nazwę nadawcy, ale mail jest nadal ten sam...
Nie mam zamiaru im nic płacić. Więcej maili raczej nie dostanę, bo nic im już nie odpiszę.
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-27 20:12
Ha , ha , ha .Śląsk - poprawiłeś mi humor . A już myślałem że będą same nudy .
Ha , ha , ha - cytuję :
"Jednocześnie należy wskazać, iż z racji potwierdzenia warunków zawartej umowy w
regulaminie usług Usenet dostępnym pod adresem http://www.pobieraczek.pl/regulamin, nie znajduje zastosowania przepis art. 9 wskazanej ustawy, wydłużający termin wypowiedzenia umowy do 3 miesięcy."
I znów wracamy do punktu wyjścia - potwierdzenie umowy na piśmie lub innym trwałym nośniku - tak mówi dyrektywa unijna 97/7/WE . Trwały nośnik - to coś co pozwala zachować dane i odtworzyć je w każdej chwili . I pytanie - czy strona internetowa jest nośnikiem trwałym ??? Strona internetowa modelowana jak kto chce i kiedy kto chce ? Tu chodzi o to że - papier / nośnik trwały / jest zastąpiony innym nośnikiem trwałym / płyta CD , DVD / . I ich wspólną cechą jest - materializm , czyli potwierdzenie umowy musi być na czymś materialnym a nie na ulotnej stronie internetowej .
Tak mówi dyrektywa . A co mówi ustawa " konsumencka " ?
Art. 17. Nie można w drodze umowy wyłączyć lub ograniczyć praw konsumenta określonych w art. 1-16, także w razie dokonania wyboru prawa obcego.
A cóż to oznacza - że wszelkie dyrektywy można sobie wsadzić w d .... - właśnie tam . Sama dyrektywa 97/7/WE mówi że jeśli prawo danego państwa jest " ostrzejsze " w danej kwestii - to stosuje się zapisy prawne właśnie tego państwa . Po to - by chronić konsumentów w sposób bardziej zaawansowany. I dlatego - tu musi być forma pisemna potwierdzenia umowy - bo tak przewiduje nasze prawo .
Odrębną sprawą jest istnienie umów . A ich po prostu nie ma - dlatego pobierak cały czas powołuje się na regulamin , usiłuje wmówić że akceptacja regulaminu oznacza akceptację umowy . Czy naprawdę nie widać różnicy między umową a regulaminem ? Przecież - zgodnie z ustawą " elektroniczną " regulamin zawiera WARUNKI ZAWARCIA UMOWY , warunki czyli zależności , czyli - chcesz zawrzeć umowę to najpierw musisz spełnić warunki które otworzą ci drogę do samej umowy . A umowa zawiera - WARUNKI UMOWY . Zauważcie co pisze pobierak - akceptując regulamin akceptowaliście warunki umowy ! A TO JEST BZDURA !!!!!! Co mówi ustawa " elektroniczna " na która powołuje się pobierak ?
Art. 8.3. Regulamin określa w szczególności:
3) WARUNKI ZAWIERANIA I ROZWIĄZYWANIA UMÓW o świadczenie usług drogą elektroniczną
Czy warunki ZAWIERANIA I ROZWIĄZYWANIA umowy to to samo co warunki umowy ???????????
Darujcie sobie wszystko , umów po prostu nie ma - taka jest prawda , Niestety - dla nich . Dlatego nie ma i nie będzie żadnego ruchu prawnego ze strony posraczka - nie ma takiej możliwości . DLATEGO SĄ OSZUSTAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja78 / 93.176.223.* / 2010-08-27 19:51
tak ja dostalam meila tez z jakimis paragrafami i innymi madrosciami od niejakiegos Rafała Gorskiego, i tez meil jest ten sam.. mam ich gdzies;D
Aninim / 79.162.132.* / 2010-08-27 19:43
A ja nawet nie wiedzialem ze rejestruje się w pobieraczku tylko szukałem piosenki i mi wyskoczyło aby pobrać plik należy zarejestrowac się . Mam dopiero 13 lat więc na początku sie przestraszylem ale moi rodzice się dowiedzieli ze to jest niezgodne z prawem i mam usunąć własny email. Więc tak postąpiłem. Nie martwcie się nic im nie płaćcie bo oni na to czekają.
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-27 20:26
Aninim - Słusznie - uchroni Cie to przed jakimiś kolejnymi mailami które maja Cię nastraszyć . Tak wszyscy - ci strachliwi - powinni postąpić - nie chcesz więcej pobieraka - zmień adres poczty - i po sprawie . Brawo . Bardzo mądra decyzja .
madzwu / 95.50.124.* / 2010-08-27 20:33
ja nie mam zamiaru zmieniać e-maila...
ale mam nadzieje, że jak będę ignorowała te ich groźby to w końcu dają sobie spokój i e-maila z rzekomym wezwaniem do sądu nie dostanę. ?
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-27 20:48
madzwu- Madziu - trzy maile - to jest to co dostają wszyscy - więc i Ty to dostaniesz . Ostatni mail - jak było nie raz powiedziane - o nazwie - przedsądowe wezwania do zapłaty . A wiesz dlaczego to się tak nazywa ? By Cie przerazić , by cię nastraszyć . Nie dostaniesz wezwania do sądu mailem i powiem Ci w tajemnicy że te maile możesz z czystym sumieniem wyrzucić do kosza . Bo - by coś miało moc prawną - MUSI BYĆ DOSTARCZONE NA PIŚMIE - CZYLI NA PAPIERZE . Nie wiem dlaczego tak ciężko niektórym uwierzyć w to co piszemy ? Przecież - można poszperać w necie , można wpisać w wyszukiwarkę - " przed sądowe wezwanie do zapłaty " - by zobaczyć jak to powinno wyglądać . Więc - dlaczego niektórzy tak bezkrytycznie wierzą pobierakowi ??
Nie musisz zmieniać maila - doradzamy to tym co mogą się przestraszyć tych głupich maili - i to wszystko . Trzy maile - i po sprawie .

Najnowsze wpisy