Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
basetla / 77.253.97.* / 2010-08-20 10:31
Spokojnie- pobieraczek może nam naskoczyć!!! Przeczytajcie co się dzieje w necie. Otrzymałam od nich juz dwa listy z pogróżkami i na któryś odpisałam. Wkleiłam różne mądre rady, podstawy prawne itd... w końcu poprosiłam o fakturę na tę kwotę, która jestem im winna. Nic- cisza- od dwóch miesiecy mam spokój, bo żadnej faktury przysłać nie mogą.
Firma oszukuje i wykorzystuje niewiedzę ludzi. Tak- prawnie nie można im nic zrobić. Możemy jednak pisac na róznych forach jak to z nimi jest faktycznie i uprzedzać ludzi, żeby kategorycznie im nie płacili.
Ja tak robię- od czasu do czasu piszę takie listy.
Nie PŁACIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
barbi11 / 82.160.53.* / 2010-08-21 14:06
WIESY CO JA IM NAPISALAM ZE MAJA MI WYSLAC FAKTURE Y TA KFOTA A ONI NA TO ZE
To jest automatyczna wiadomość wysłana z Pobieraczek.pl.

Otrzymaliśmy wiadomość od Ciebie i dla Twojej wygody, stworzyliśmy
kwestii, które zostaną wykorzystane przez naszych pracowników do obsługi wiadomości.

Aby dodać więcej informacji na ten temat, po prostu odpowiedz na tę wiadomość.
Issue #: 328636
Podsumowanie:
Priorytet: Średni
Złożone: Sob, 21 Aug 2010, 11:50:03 UTC

TYLKO JA TO PRYETLUMACZYLAM NA POLSKI BO TO BYLO PO ANGIELSKU


I JAK IM PISZE ZE NP NIE JESTEM PELNOLETNIA TO ONI NADAL TO WZSZLAJOM CO MAM ZROBI DORADZISZ
guma1 / 83.31.49.* / 2010-08-20 08:42
Powrócę jeszcze do sprawy kont . Zauważcie - specjalnie pozwalają Wam na podanie danych fałszywych . Bo wiedzą że w naturze człowieka -SZCZEGÓLNIE OSOBY NIELETNIEJ - przy jakiejkolwiek rejestracji - tym bardziej że coś jest darmowe -jest wpisanie czegoś w stylu - Myszka Micki - Zadupie małe. I teraz - te dane im są niepotrzebne , im potrzebny jest adres mail z którego to zostało wysłane !!!!!!!!!!!! Po to by wysłać durnowatego maila - że ktoś zawarł jakąś umowę . Bo co zrobił ? Akceptował regulamin . A przecież by mieć te darmowe 10 dni - ten regulamin trzeba akceptować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I wystarczy wpisać gdzieś tam w środku długiego regulaminu wzmiankę na którą tak naprawdę nikt nie zwróci uwagi - tym bardziej że regulaminów nikt nie czyta - , bo tak jest specjalnie sformułowana - by Was zastraszać - czymś co nie istnieje .
Nie można zawrzeć umowy poprzez rejestrację - jest to niemożliwe - zgodnie z ustawą " elektroniczną " . NIEMOŻLIWE .
Kont po prostu nie ma , te dane adresowe to dla nich są śmiecie - im potrzebne są adresy mail - i na tym bazują . Bo liczą że przed komputerem siedzi dziecko / ale i dorośli też na to się łapią - co jest co najmniej dziwne / które wpisze dane z sufitu . I teraz - mail wysłany przez automat o sądzie , windykatorze i innym lichu powoduje strach - co rodzice powiedzą ???Mama będzie zła , ojciec się wścieknie - totalny szlaban . A to są bzdury , kompletne bzdury . Bzdury - mające Was nastraszyć . Ślą wszystkim 3 maile - wysyłane przez automat - a zatrudniają ludzi tylko po to by odpisywali tym co do nich napiszą !!!!!!!!!!!!!! Tym co się wahają i będą z nimi korespondować co nie ma najmniejszego sensu . Nie warto zawracać sobie nimi głowy - UK też nie stanęły na wysokości zadania . Ale - patrząc na to co urzędnicy wygadywali i nadal wygadują - po prostu żenada.
luk22 / 83.31.232.* / 2010-08-18 15:23
Ja kliknąłem i niby zawarłem te "umowę" ale korzystałem z telefonu komórkowego, czy to może mi pomóc?? Proszę o poradę!!
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-18 16:48
luk22 - tak jak wszystkim - pobierak nie może nic Ci zrobić . No właśnie - jak można udowodnić - kto miał telefon w ręce i kliknął owe rejestruj? To tak samo jak ze wszystkimi - jest NIEMOŻLIWE by udowodnić kto siedział przed monitorem i się rejestrował . Dlatego - nie ma żadnych umów bo nie zawiera się umów poprzez rejestrację . Nie zezwala na to ustawa " elektroniczna " między innymi dlatego że udowodnienie komukolwiek faktu rejestracji jest niemożliwe . Więc od kogo dochodzić swoich praw? Dlatego prawo przewiduje w takich wypadkach pisemne potwierdzenie umów - między innymi dla czynności dowodowych . Zapomnijcie o tych oszustach , przecież ta ich działalność polega na tym że postawili parę komputerów i ślą te swoje kretynizmy do wszystkich co się zarejestrowali i liczą że ktoś się przestraszy i odda im swoją kasę . A powiem szczerze- będzie to głupotą w obliczu tego jak pobierak jest opisany .
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-18 10:34
tomek4155 - Tomku - nie należy nic robić . Jak trochę cofniesz się we wpisach to zobaczysz że to już zostało dokładnie opisane - nie ma żadnych umów a ich maile nie dość że nie mają żadnej mocy prawnej - to zawierają wierutne kłamstwa , A piszą tak - by wszystkich nastraszyć , by zasiać wątpliwości . Ale - TO SĄ BREDNIE , absolutnie nie należy a wręcz nie wolno się nimi przejmować . Najlepiej maile od pobieraka oznaczyć jako spam albo od razu usuwać do kosza.
Music / 83.27.251.* / 2010-08-17 15:09
ja polecam przeczytać blog nocne rozmowy przy kominku, ta kobieta faktycznie działa na korzyść poszkodowanych... a po usłyszeniu od sędziego w wywiadzie, że była prowadzona jedna sprawa w ciągu dwóch lat w udziałem tej firmy przesądziła moją decyzję.. aa i ta sprawa była przeciw pobieraczkowi ;))
satyryczka / 62.111.200.* / 2010-08-17 15:40
pobieraczek.pl dostał bzika oto co do mnie napisali:
Prosze przeczytac bardzo dokładnie to co jest napisane WIELKIMI LITERAMI
------------------------------------------------------------------------
Szanowny Panie małe dziecko,
JESTESMY NA SKRAJU WYCZERPANIA NERWOWEGO I DLATEGO PISZEMY DO PANA TAK:

Ze względu na wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z NIE zawartej z
nami umowy z dnia 14.06.2010 KOMBINUJEMY wystąpić przeciwko Panu na
drogę sądową w celu wyegzekwowania NIE przysługujących nam
wymagalnych
należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o
świadczeniu
usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) NIE doszło do
zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu
przez NIE współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez
Pana
podczas zawierania umowy adres:

male dziecko
80350 gdansk
chlopska 72

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na
celu
OSMIESZENIE POBIERACKA.pl ZASŁUGUJE NA WYSOKIE ODZNACZENIE PANSTWOWE.
--------------------------------------------------------------------
Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe
(otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) Do identyfikacji posłuży nam
adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i

data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania,
który
z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP. INFORMACJE TE
MUSZA BYC NATYCHMIAST PRZEKAZANE DO POBIERACZKA.pl

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 14.06.2010 to

62.111.200.202. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do
wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania
należności wynikającej z NIE zawartej umowy.

Niniejszym NIESAMOWICIE pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu
ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa
Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania


tej wiadomości, wówczas BEDZIEMY ZMUSZENI UDAC SIE DO DOBREGO
PSYCHIATRY,
co
wiązać się będzie dla Pana z WIELKA ROZKOSZĄ EROTYCZNĄ

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni

od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby
opłacenia
należności:

1. NIE MA ŻADNEGO SPOSOBU
2.JESLI BARDZO CHCESZ TO DAJ NA OFIARE W NAJBLIŻSZYM KOSCIELE


W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem
bok@pobieraczek.pl
W PRZYPADKU GDY PYTANIE BEDZIE DLA NAS ZA TRUDNE ALBO NIEWYGODNE TO WCALE


--------------------------------------------------------------------------


NIE ODPOWIEMY.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Misia1995 / 87.204.189.* / 2010-08-20 21:29
dostałam identycznego maila tylko inne dane więc to musi rozsyłać automat
guma1 / 178.42.159.* / 2010-08-17 13:24
Zobaczcie jak pobierak działa na ludzką psychikę . Niektórzy chcą zrywać coś czego nie ma . Mało tego - zapewne są to osoby nieletnie więc - umowy jeśli są to w świetle prawa są nieważne . Każdemu ślą 3 maile - i tylko tyle . Więc - każdemu dają spokój po tej obowiązkowej korespondencji.
zulu gula / 62.111.200.* / 2010-08-17 15:51
Ja przyjechł z afryka i pobieraczka mi się spodobała więc ja sobie u nich zrobił zarejestrowanie a te barany mnie zarejesrowała
------------------
Szanowny Panie هارشی‌ئونولـگ گپ دأچـیـه‌ن چه‌كوت / تاریخ مه‌شه اب,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 23.07.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

هارشی‌ئونولـگ گپ دأچـیـه‌ن چه‌ هارشی‌ئونولـگ گپ دأچـیـه‌ن چه‌كوت / تاریخ مه‌شه اب
هارشی‌ هارشی‌ئونولـگ گپ دأچـیـه‌ن چه‌كوت / تاریخ مه‌شه اب
هارشی‌ئونولـگ گپ دأچـیـه‌ن چه‌كوت / تاریخ مه‌شه اب هارشی‌ئونولـگ گپ دأچ
frajerek / 62.111.200.* / 2010-08-17 16:04
ty im podałeś adres hodowli BYDŁA ja tam pracowałem.
Czyżby to była aluzja do ich inteligencji?
Pozdrawiam ziomka
/ تاریخ
مه‌شه اب
M1111111 / 83.31.106.* / 2010-08-16 20:00
pisałam to już kiedyś 0 NIE PLACIĆ powód?

odpowiedz:
napisali mi w lisopadzie że moja sprawa została przekazana kancelari adwokackiej która wystąpi przeciwko mnie do sądu w grudniu im napisałam coś a oni na początku stycznia odpowiadają że jesli nie zapłace w ciagu 7 dni to przekazą moja sprawe obsługujacej ich kancelarji prawnej która wystapi przeciwko mnie do sądu:)

Zapytałam ich czemu taka zrobieznośc że podobno przekazali moja sprawę juz w listopadzie :), oczywiście nie dostałam odpwiedzi na moje pytanie a jedyne co mi przesłali to to że moje konto zostało usunięte :)

NIE PŁACIC OSZUSTĄ :D
umoczony w forum / 91.193.160.* / 2010-08-16 19:36
bjdadkb a nie przyszło Ci na myśl,że sam pobierak takie bzdety wypuszcza
tomek4155 / 83.20.48.* / 2010-08-18 09:50
przysłali mi coś takiego na poczte i nie wiem co mam robić
Szanowny Panie kowalczyk,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 19.07.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 19.07.2010 to 178.56.40.134. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - tomek4155@op.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=nZ1yhjLzIJ0%2FALDa637t

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
guma1 / 95.49.27.* / 2010-08-16 14:33
marian 111966 - a czy nie przyszło Ci do głowy że NIE MA CO WYPOWIADAĆ ?
marian 111966 / 79.163.153.* / 2010-08-16 14:31
W ciagu 3 miesiecy mozna wypowiedziec umowe zawarta w internecie bez zadnych konsekwencji.Prosze poszukac filmu -" Ekspres Reporterów - Pobieraczek.pl"
Wszystko jest wyjasnione.
Misia111111113 / 83.22.52.* / 2010-08-22 19:22
Też dostałam taki e-mail. Przestraszyłam się, ale po przeczytaniu ile ludzi nie zapłaciło tym skur****** nie zamierzam nic robić, porozmawiam o tym z rodzicami ale pewnie przyznają mi racje. Przecież tak na dobrą sprawę gdyby te groźby były prawdziwe zabrakłoby więzień w Polsce. Gdy Ekspres Reporterów zrobił o nich reportaż kierownik tej zasranej strony nawet nie pokazał twarzy bo bał się chyba, że ktoś na ulicy mu obije tą mordę, a ich prawnik na pytania typu: Ile zawiadomień o popełnieniu oszustwa złożyliście na policję? lub Czy były jakieś pozwy do sądu? odpowiadają tylko: Ta informacja jest objęta tajemnicą przedsiębiorstwa. Dupa! Pieprzy głupoty bo boi się, że mu w papiery pozaglądają. Reporterzy pytali więc policję i sąd, czy były składane jakieś doniesienia. I co? Żadnych. Nie dajcie się oszukać.
CIEKAWINSKI / 89.73.188.* / 2010-10-16 17:36
W ostatnim czasie ludzie prawie całkowicie przestali płacić pobieraczkowi.pl.Firma jest na skraju bankructwa.Pracownicy pobieraczka są zmuszani do nadludzkiej pracy dorywczej na budowie oraz do świadczeni usług erotycznych. W tej sytuacij pozostaje nam się jedynie modlic o lekką śmierć pobieraczka.pl
kkkkl / 83.29.235.* / 2010-10-16 18:43
:D Rozwaliłes mnie tym _ CIEKAWINSKI :D
guma1 / 95.49.24.* / 2010-10-16 17:47
ha ha ha - przestań - naprawdę dają du.... ? Sorry - rozśmieszyło mnie to . Dzięki .
bjdadkb / 188.146.99.* / 2010-08-16 12:45
tak, nie daje mi to spokoju....
po przeczytaniu tych wszystkiech postow nie mam jednak pewnosci czy placic czy nie, w****** mnie to ;/
na innych forach babka napisala, ze nie placila aaz w koncu naliczyli jej odsetki i ze 100 zł kazali jej zaplacić 600 zł, oczywiscie wydala duzo wiecej, bo placila za prawnikow. Mam w rodzinie prawnika jezeli on powie mi ze regulamin i umowa nie moga byc brane na serio to nie zaplace ale jesli stwierdzi, ze ten regulamin ma w sobie ciut prawdy i bd za to ponosci konsekwencje prawne to chyba bd zmuszona zeby zaplacic co wy na to? jak zrzec sie z umowy apropo? odpiszcie szybko.
Miśka1995 / 87.204.189.* / 2010-08-20 21:34
to co piszesz jest niemozliwe bo ja dostałam te 3 e-mail'e i to było jakiś rok temu a potem była cisza żadnych e-mail'i płacić też wkońcu nie kazali
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-16 21:52
@bjdadkb
Albo ty jesteś z pobieraczka, albo ta "babka" jest z pobieraczka. Bo odsetki, gdyby jakiekolwiek były, wyniosłyby ok 30 zł. Więc te 600 zł to czyste kłamstwo.
Myślę, że to jednak ty jesteś od pobieraczka, bo gdybyś przeczytał "te wszystkie posty", to znalazłbyś informację o odsetkach i nie pisałbyś takich idiotyzmów.
Teraz każdy jasno widzi jak działa pobieraczek: kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa i zastraszanie!
guma1 / 95.49.27.* / 2010-08-16 14:32
bjdadkb - wiesz co ? Jeśli Twój prawnik powie że trzeba zapłacić - to pewno Lejczak . Trzeba być nieżle szurniętym by mówić o odsetkach - 600 zł - chyba że ponownie gościmy pobieraka . No tak - zdrowy na umyśle by tego nie napisał - chyba że oszust - to co - ludzie przestali płacić ? I słusznie - złodziejom nic się nie należy . Zapytaj się tego prawnika - ciekawe co napiszesz - pewno coś w stylu - słuchajcie musimy zapłacić . Ale trzeba być kopniętym by myśleć że w to ktoś uwierzy .
Może nie jesteś z pobieraka - ale takie złote myśli zachowaj dla siebie .
szymon9319 / 87.204.33.* / 2010-08-16 09:45
DOSTAŁEM TAKA WIADOMOŚĆ CO MAM ZROBIC? ZAPŁACIĆ IM CZY NIE?
maja tylko moj adres zamieszkania. NIe wiem co robić.. .

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 25.07.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:


Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 25.07.2010 to 89.107.159.130. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - szymon.popczyk@gmail.com
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=mohmjjapP9hlMLzQvGXBYTsLSpYrGjN%2B

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-16 11:12
@szymon9319
Nie wiesz co masz robić? Poczytać kilka ostatnich postów, zwłaszcza moich i gumy1.
Ludzie! Po co tu wklejacie ciągle tego samego kłamliwego maila? Po co zadajecie ciągle TO SAMO PYTANIE? Tak trudno jest przeczytać chociaż 20 ostatnich postów?
Chyba niedługo zacznę brać 100 zł opłaty za poradę jak pozbyć się problemów z pobieraczkiem. A porada będzie brzmiała: "nic nie rób, samo przejdzie".
AśQ / 83.23.136.* / 2010-08-16 10:53
Zarejestrowałam sie a że strona mi nie działała zrezygnowałam po paru próbach i stwierdziłam że i tak po 10 dniach już nie będę miała dostępu. Zapomniałam o tym a tu nagle e-mail że muszę zapłacić. Nie powiem bo się trochę przestraszyłam ale przecież podałam nieprawdziwe dane, z maila też sie można wymigać ale po 2 wiadomości od nich zaznaczyłam je jako spam a w końcu usunęłam pocztę. nic nie podpisałam,na nic się nie godziłam oprócz 10 dni próbnych więc dlaczego mam płacić. dobrze że trafiłam na to forum to przynajmniej jestem spokojna, że na pewno nic mi nie są w stanie zrobić.
guma1 / 95.49.30.* / 2010-08-16 09:01
sitka30 - jeśli dostałaś 3 maile - więc więcej tu nic nie zamieścisz chyba że z nimi korespondujesz . Nie ma sensu nic pisać - chyba tylko dla zabawy . Nic nikomu nie zrobią - nie ma podstaw prawnych .
Nie warto zawracać sobie nimi głowy - wakacje Wam uciekają na tym durnowatym pobieraku . Nie wolno im płacić , nie wolno zawracać sobie nimi - sorry - dupy . Kto tak zrobił - jest szczęśliwy , kto tak zrobił leży teraz na plaży albo gdzieś gdzie słonko praży . Dlaczego nie chcecie w to uwierzyć , dlaczego wierzycie oszustom a nie nam - którzy codziennie dajemy Wam świadectwo - żyjemy i mamy się świetnie . Bo od ponad roku - pobierak nic nie napisał - a nie napisał bo nic im nie pisaliśmy . Zastanawiam się na poważnie - by założyć kolejne 5 konto . By zobaczyć co się dzieje , by coś im napisać - tak dla hecy . Głupie - pewno tak - ale uwierzcie - to jest jeden wielki przekręt i bród za paznokciami - nawet to nie zagraża Wam z ich strony . Tylko trzeba w to uwierzyć .
sitka30 / 2010-08-16 09:12
Hejka... zgadza sie dostalam od nich 3 maile..a nawet więcej..ale to olewam. nie koresponduje z nimi i nigdy nie miałam takiego zamiaru.Wysłalam im tylko rezygnacje bo gdzies wyczytałam że tak inni zrobili i jedyn przyjęli a innym nie. Mam ich gleboko w d...A gdyby mnie pozwali ( choć nie ma takiej opcji hehehe) to będe pierwsza i napewno wam o tym napisze.

LUDZIE NIE DAJCIE SIE POBIERACZKOWI!!!!!!!!!!
TO OSZUŚCI!!!! NACIAGACZE!!!! NIE MUSICIE SIE ICH BAĆ!!!
pozdrawiam wszystkich ;)

p.s. na wakacjach bylam i bawiłam sie swietnie ;)
guma1 / 95.49.27.* / 2010-08-16 09:39
Dlaczego masz byś pierwsza ??? Tyle luda czeka na pozew - ale prędzej doczekają się starości niż jakiegoś pozwu . Życie ucieka , młodość ucieka - a Wy ciągle pobierak to , pobierak tamto . A że może Was pocałować w dupę - to nie chcecie wierzyć . A tak jest - może wam najwyżej .... i tu niech zadziała wyobrażnia .
Tak - to właśnie może Wam zrobić pobierak .
guma1 / 178.42.253.* / 2010-08-15 19:39
Wybaczcie - trochę za dużo pytań na które padły odpowiedzi - a padły na wszystkie . Trochę za dużo pytań na - to co jest jasne i na co od roku - ponad - odpowiadamy .
Nie wolno nic pisać do pobieraka , nie wolno nic odpisywać - chyba że chce się dostać jakieś kretyńskiego maila .
Jak do Was dotrzeć , jak Wam powiedzieć - nie bójcie się . olejcie ich - to najlepsze rozwiązanie .
maleńka01 / 78.28.38.* / 2010-08-26 18:16
guma1 - mówisz że najlepszym rozwiązaniem jest olanie pobieraczka - nawet w sytuacji kiedy poda im się dane prawdziwe?
guma1 / 95.49.26.* / 2010-08-26 19:11
maleńka01 - tak jest . Najlepsza metoda to totalna olewka - nawet przy danych prawdziwych .Ja tez podałem dane prawdziwe , minął 13 miesiąc - i nic . Po prostu pobierak pisze bzdury by wszystkich zastraszyć . I zauważ - gdyby to co mówi pobierak było prawdą - polski wymiar sprawiedliwości miałby roboty na dłuuuugie lata , nie wspomnę o więzieniach dla dziesiątków jak nie setek tysięcy ludzi . Ha , ha , ha - wyobrażasz to sobie ???? Nie ma umów , nie ma oskarżeń ze strony pobieraka - bo być nie może . Ci co uwierzyli - śmieją się z tego . Naprawdę - nie warto zawracać sobie nimi głowy . Uwierz i Ty .
guma1 / 178.42.253.* / 2010-08-15 18:48
wiecie co ? skoro nawet nie chce wam się przeczytać co napisaliśmy dwa dni temu - dajcie nam spokój . róbta co chceta - Kurcze czy tak ciężko poczytać co do tej pory napisaliśmy??????trzeba się wykazać wielkim brakiem inteligencji by k...wa jeszcze pytać się co robić .
No cóż - płaćcie tym oszustom i nie zawracajcie nam dupy . Dotarło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sitka30 / 2010-08-15 18:50
jeśli to miało być do mnie..to sorry.. ale ja tylko wkleiłam coś czego tu nie bylo i chcialam poznać Twoje zdanie... tylko tyle
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-15 19:09
@sitka30
To co pisze pobieraczek w tych mailach to totalne bzdury, które nawet ciężko czytać. Można je streścić jednym zdaniem: "Regulamin pobieraczka jest ważniejszy niż ustawy i decyzje urzędów." Czy naprawdę uważasz, że regulamin, który jest sprzeczny z ustawami (co już wielokrotnie udowadniałem) może być dla Ciebie wiążący? I czy decyzja pobieraczka może być ważniejsza niż decyzja urzędu? Oczywiście, że nie!
Pamiętajcie: pobieraczek w e-mailach napisze DOWOLNE KŁAMSTWO, aby tylko wyłudzić od was kasę. To są PRZESTĘPCY - kłamią, straszą, wyłudzają i oszukują. Jeśli nie byłbym tego pewny to bym tu tego nie pisał, bo można by mnie podać do sądu o zniesławienie. Ale to są PRZESTĘPCY W BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH (tak jak fałszerze czy "kreatywni" księgowi), dlatego są zupełnie niegroźni dla tych, co znają swoje prawa i nie dadzą się im nabrać. Można ich nazwać "kreatywnymi prawnikami", bo ich interpretacja prawa nie ma kompletnie nic wspólnego z faktami.
Niczym się nie przejmuj, nie daj się zastraszyć i nie płać im!
W razie wątpliwości poczytaj przepisy i ustawy, a nie durne e-maile od pobieraczka.
sitka30 / 2010-08-15 19:13
A więc.. twoim zdaniem powinnam im jeszcze coś odpisać? Tak tylko pytam... nie miałam i nie mam zamiaru im płacić!!! Chcialam dać wam poczytać co nowego pisze pobieraczek po decyzji UOKiK
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-15 19:29
Najlepiej im odpisać "spotkajmy się w sądzie". Wtedy szybko tracą rezon i odpuszczają dalsze straszenie (odpisują tylko kłamstwo, że skierowali sprawę do bezimiennej kancelarii). Sprawdzone! Ale nie ma takiej potrzeby, nic im nie musisz odpisywać.
Jak jesteś pewna swego i nie dasz się nastraszyć, to możesz prowadzić z nimi ciekawą korespondencję. W ten sposób wykorzystujesz ich roboczogodziny, czyli pośrednio zwiększasz ich koszty pracy.
sitka30 / 2010-08-15 19:59
ok dzięki ... pomyśle czy im wogóle coś odpisać... raczej ich oleje. Ale gdyby oni coś jeszcze napisali to dam wam znać.
pozdrawiam
sitka30 / 2010-08-15 20:15
aha taka ciekawostka .... wkleje wam przykład ze pobieraczek nawet nie wie co wysyła... wiadomość była po angielsku
Dear......

This is an automated message sent from Pobieraczek.pl.

We received a message from you and for your convenience, we created an
issue that will be used by our staff to handle your message.

To add more information to this issue, simply reply to this email.
Issue #: 318816
Summary:
Priority: Średni
Submitted: Thu, 05 Aug 2010, 09:55:07 UTC

a tutaj tłumaczenie

To jest automatyczna wiadomość wysłana z Pobieraczek.pl. Otrzymaliśmy wiadomość od Ciebie i dla Twojej wygody, stworzyliśmy problem, który będzie używany przez naszych pracowników do obsługi wiadomości. Aby dodać więcej informacji ten problem, po prostu odpowiedz na tę wiadomość. Issue #: 318816 Krótki opis: Priorytet: Średni dodania: Thu, 05 sierpnia 2010, 09:55:07 UTC

Zauważyliście ze napisali ...dla Twojej wygody stworzylismy problem!!!!! Inteligencji !!!!!
BeeGee / 87.206.216.* / 2010-08-16 00:05
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-17 16:06
Zauważyłem, że mój wpis z 2010-08-16 00:05:25 został usunięty. Zapewne ze względu na inwektywy wobec niektórych urzędników. Więc powtórzę co miałem na myśli, tym razem kulturalnie.
Zauważcie, że w nagłówku okna do rejestracji na stronie pobieraczka stoi wielki napis: "Tak, chcę bezpłatnie testować!". I nie ma ani słowa o jakichkolwiek opłatach, czy OBOWIĄZKU wypowiedzenia rzekomej "umowy", aby nic nie płacić. Wniosek jest tylko jeden: każdy rejestruje się na pobieraczku TYLKO I WYŁĄCZNIE na 10 darmowych dni.
Każdy, kto interpretuje to inaczej (czyli jako umowa na roczny abonament) jest w błędzie. Niestety, takiej błędnej interpretacji nie udało się w swoim czasie uniknąć niektórym niekompetentnym urzędnikom UOKiK. I w tym przypadku nie ma znaczenia zapis w regulaminie pobieraczka, ponieważ jest on w tym punkcie sprzeczny z wieloma ustawami (w tym z ust. o świadczeniu usług drogą el.). Na szczęście UOKiK częściowo zrehabilitował się za wcześniejsze, wprowadzające w błąd wypowiedzi niektórych swoich urzędników, wydając niekorzystną dla pobieraczka decyzję i nakładając na nich karę.
Także zgodnie z prawem nawet nie trzeba wypowiadać żadnej umowy z pobieraczkiem, ponieważ taka "umowa" NIE ZOSTAŁA ZAWARTA!
juju / 178.219.18.* / 2010-08-21 15:56
mam pytanie co mam zrobic podalam niestetyprawdziwe dane.chyba nic mi nie zrobia???
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-21 16:30
Nic Ci nie zrobią. Nie ma znaczenia czy podałaś prawdziwe dane, czy nie. Nie płać im. Napiszą parę maili i dadzą spokój.

Najnowsze wpisy