Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Karrrol193 / 89.230.148.* / 2012-02-26 09:33
A co z użytkownikami, którzy podali prawdziwe dane i otrzymują wezwania do zapłaty?
alik67 / 95.49.71.* / 2012-02-26 11:40
skoro potwierdziłeś im swój adres - dostajesz listy .
weronikaaaa0927 / 89.230.148.* / 2012-02-26 09:34
Ja otrzymałem już nawet przedsądowe wezwanie do zapłaty listem na ADRES domowy
grazia43 / 83.16.154.* / 2012-03-19 08:56
i co zrobiłeś po otrzymaniu listu?
rozumny / 80.54.177.* / 2012-02-26 00:20
każdy kto dostał wezwanie powinien złożyć zawiadomienie do prokuratury o próbie wyłudzenia,brak listu poleconego,brak faktury za sprzedany produkt,zastraszanie,albo jest prawo ,albo nie.Czy ktokolwiek otrzymał fakturę? jeśli nie to nie ma tematu.Powinna się tym zająć również kontrola skarbowa,skoro chcą zarabiać legalnie to muszą płacić podatki,a bez faktury to czyste oszustwo.
marcelin / 46.112.180.* / 2012-02-25 21:34
Ja dzisiaj też dostałem wiadomego e-maila od pobieraczka. Rzeczywiście, na początku lutego zarejestrowałem się (podając fikcyjne dane), szukając jakiegoś programu. Potem o tym zapomniałem. Regulaminu, oczywiście, wtedy nie czytałem. Uznałem za stosowne udzielić pobieraczkowi odpowiedzi. Oto ona:

Szanowny Panie Pobieraczku, to pewnie jakaś pomyłeczka, gdyż:
1. Nie jestem panią K.s.ą.
2. Nie wiem co to jest Pobieraczek.
3. Już wiem, bo przed chwilą sprawdziłem i raczej niewiele bym mógł ściągnąć przy limicie 2 GB na miesiąc.
Z poważaniem:
posiadacz adresu (mój e-mail).
waleczny / 80.50.228.* / 2012-02-23 15:56
Wiem z pewnego źródła że firmę Eller Service można zaskarżyć do Rady Etyki Reklamy, ja już tak zrobiłem, przysłali mi pismo że zostały podjęte w tej sprawie czynności, pozdrawiam
kasia_kr / 2012-02-24 20:09
jak to zrobić? poproszę o info to pójdę w Twoje ślady
robo1154 / 83.9.0.* / 2012-02-25 07:13
a cóż takiego chcesz robić skoro - nic robić nie musisz ???
przedsiębiorca 33 / 83.6.43.* / 2012-02-18 11:48
Właśnie dostałem analizę od swoich prawników - poprosiłem o nią nie dlatego bym miał jakieś obawy ale dlatego by uspokoić WAS .
Bałach na resorach - to nie ma żadnych racji prawnych , nie ma żadnych podstaw prawnych by im zapłacić . Kto zapłacił - okazał się pół mózgiem , kto nie zapłacił - jest OK. Moi prawnicy - a są świetni - powiedzieli - pożal się Boże usługodawcy - TO SĄ OSZUŚCI - więc i ja Wam to mówię . Nie płaćcie oszustom - nie mam w tym interesu - mam własny interes ale wszystko uzyskałem uczciwie - i moi pracownicy to mogą potwierdzić . Nie płaćcie - NIE MA ZA CO !!!!!!!!!!!
eweeeeeeeee / 91.94.126.* / 2012-02-27 18:45
witam
niech mi ktos pomoze czy ja mam zapłacic tej firmie za ten "pobieraczek" jesli nic nie sciagnełąm. czy te ich meile sa grozne a jesli tak co ja mam teraz zrobic?????????POMOCY
zonku / 213.227.70.* / 2012-02-27 19:02
Poczytaj co dzisiaj napisałem.
tymoteusz00 / 83.6.43.* / 2012-02-17 17:57
Witaj Witku54 - ponieważ poprosiłeś o odzew więc piszę te parę słów. Na pewno - NIE PŁACIĆ !! To z całą pewnością. Wystąpienie rzecznika przemilczę - na pewno był to miejski rzecznik a oni są jacyś tacy nie do końca zorientowani w temacie . Zauważ skąd takie koszty jakie podaje pobieraczek ?? Czyżby uzurpowali sobie prawo do wydawania wyroków ??? Przecież to sąd decyduje czy ktoś złamał prawo a tym samym - kto ponosi jakieś koszty. Jak mają kogokolwiek oskarżyć skoro mają nałożoną karę przez UOKiK o wprowadzanie w błąd - i mało tego nadal tak postępują. Kwestia czasu jak Sąd Konsumencki nałoży im kolejne kary - TO TYLKO KWESTIA CZASU - trochę długo to trwa bo cwanie się bronią i dlatego nadal istnieją . Co zrobić ??? No cóż - może zabrzmi to głupio ale - NIC . Tak - to jest najlepsza metoda , nie ma lepszej - i kto to zrozumie - pozbędzie się pobieraczka . A kto nie - ten będzie coś im pisał - jakieś wypowiedzenia , oni będą odpisywać - jakieś wezwania i zabawa będzie trwała . A PO CO ??? Pozdrawiam .
marta_j90 / 83.22.193.* / 2012-02-24 11:06
Jezu ludzie dostalam wlasnie ze mam uiścic oplate. Ja tam sie tylko zarejestrowalam bo widzialam ze niby kilka dni jest za darmo, i tak nic nie pobralam ale chca ode mnie pieniadze. Co ja mam zrobic? Nie chce placic za NIC ani nie chce byc ciagana po sadach! Co mam zrobic? MARTA
real84 / 2012-02-21 17:58
Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Miałem spokój z pobierakiem ponad rok. Straszyli straszyli i ponad rok cisza. Dzisiaj otrzymałem wezwanie do zapłaty, kolejne! Wciąż ta sama magiczna kwota 94,80zł!

Ale oprócz tego otrzymałem rownież kilka pism z firmy windykacyjnej o uregulowanie w/w płatnosci i konsekwencjach niedotrzymania 'umowy'.

Straszą kosztami postępowania sądowego, kosztami postępowania egzekucyjnego i kosztami niewywiązania się z umowy.

Łącznie 653,97zł!!!

Jeśli w terminie 7 dni tego nie zrobię, do zapłaty będę miał wyżej wymienioną kwotę!

Jest również informacja o wpisaniu mnie do Krajowego Rejestru Długów!

Co o tym sądzicie? Otrzymaliscie podobne pisma?
grzessss / 83.20.221.* / 2012-02-27 21:56
otrzymałem identyczny list dzisiaj tj.27.02.2012 i z tego wynika ze zarejestrowałem się w listopadzie 2010 ide jutro do rzecznika konsunentow zobacze co mi powie z tego co czytam na forach a jest ich sporo radzicie nie płacić ale co potem przyznam sie ze troche sie boje co bedzie dalej
BeeGee / 213.108.114.* / 2012-02-17 16:48
Artykuł na temat dlaczego nie płacić pobieraczkowi i innym oszustom:
http://praca.trojmiasto.pl/Wyludzanie-pieniedzy-przez-Internet-a-prawa-uzytkownika-n55339.html
Pawel_1981 / 93.105.141.* / 2012-02-17 09:19
Trzeba im założyć sprawę w sądzie za nękanie i zastraszanie konsekwencjami prawnymi.
witek54 / 91.146.206.* / 2012-02-16 11:03
Witam ,ja tak samo zostalem wciagniety w mety tych naciagaczy z pobieraczka i dostalem 14.02.2012 list Zwykly Windykacja do zaplaty 94.80 zl i zaraz nastepny w kopercie jezeli nie zaplace w terminie 7 dni dolaczyli mi przedsadowe wezwanie do zaplaty .Kwote jaka mi naliczylie z odsetkami ,naleznosciami dla pelnomocnikow sadowych ,koszty i cos tam jeszcze -658.72 zl,glowa normalnie boli za ich beszczelnosc.Nie wiem co mam teraz zrobic guz naciagneli mnie w taki sam sposob jak innych w 2010 r i calkiem zapomnialem o tej sprawie z pobieraczkiem a nadmieniam ze zaraz po 15 dniach niby podpisanej umowy przychodzily zastraszajace meile ,komornikiem i windykatorem i skutkami prawnymi .Czytalem na forum i widze ze ta sprawa toczy sie juz od 2009 r ale pobieraczek dalej ma sie dobrze .Pozrawiam i czekam na odzew od Was co mam dalej robic ,czy zglosic sprawe na policje bo rzecznik praw konsumenta wypowiedzial sie nieznacznie ze jezeli chce miec ich z glowy to zaplaci ale nie slyszal zeby pobieraczek komus zrobil sprawe w sadzie czyli raczej nie placic .
KINGAAA / 83.30.254.* / 2012-02-16 21:06
'czekam na odzew od Was co mam dalej robić' skoro czytałeś fora to chyba sprawa jasna- NIE PŁACIĆ. Ludzie oni zrobią komuś sprawę w sądzie? Nie rozśmieszajcie mnie... ta cała firma to pic na wodę, więc jeżeli wytoczyliby komuś sprawę to sami mieliby nieźle przerąbane jakby wyszło na jaw jak ta firma 'prosperuje'. To jedna wielka ściema. Oglądałam w telewizji o tym reportaż, ich 'siedziba' jest w Gdańsku w jakiejś... piwnicy. Na prawę, ci co oglądali to wiedzą. Sam dziennikarz był zdziwiony, do tego nikt nie chciał rozmawiać. Niby czemu? co mają do ukrycia? Później pokazali wypowiedź 'prawnika tejże firmy' jak go słyszałam to myślałam że padnę ze śmiechu. Wypowiadała się także policja że działa w tej sprawie bo miała setki zgłoszeń i co? Gówno za przeproszeniem. Ja olałam sprawę i mam już spokój, wam radzę to samo.
KINGAAA / 83.22.169.* / 2012-02-15 22:59
Zarejestrowałam się na pobieraczu jakieś 3 lata temu. Od razu otrzymałam pełno gróźb że mam zapłacić ble ble ble... Mój kuzyn studiował prawo więc wiedział co i jak, wysyłał do nich pisma... To jak grochem o ściane, straszą byle dostać kase. PODAŁAM FAŁSZYWE DANE+byłam niepełnoletnia. Pisał kuzyn że rodzice nie wiedzieli, a jestem niepełnoletnia, a oni że i tak trzeba zapłacić. Olaliśmy sprawę i dali nam spokój. LUDZIE NIE BĄDŹCIE NAIWNI PRZECIEŻ TO ZWYKŁE OSZUSTWO! TO TAK JAKBYŚCIE WYRZUCILI TO 94ZŁ DO KOSZTA! SKORO TAK BARDZO CHCECIE SIĘ ICH POZBYĆ TO RADZĘ ODDAĆ BIEDNM I POTRZEBUJĄCYM;/ najgorsze że minęło już tyle czasu a oni dalej naciągają ludzi! a więc NIE BÓJCIE SIĘ BO NIC WAM NIE MOGĄ ZROBIĆ!!
oszukana 78 / 77.237.14.* / 2012-02-15 22:32
Ja też dostałam kilka maili z wezwaniem do zapłaty i dzięki Bogu weszłam na forum bo grosza ze mnie nie wycisną.A jak będą nadal mi grozić sądem to sama im wytocze proces o nękanie i podejrzewam że wielu oszukanych mnie popsze.
wiciaaa / 83.238.68.* / 2012-02-09 20:56
Ogladałam w necie takie filmiki z tym całym pobieraczkiem, i ludziom do domu przychodziło coś na jakiśch różowych kwitkach ze maja zapłacic ponad 400 zł. więc to tez olać czy jak? Wam przyszło cos do domu czy tylko na
e-mail?
Moje dane które tam sa w tym e-mail sa nie pełne tzn. dobra imie i nazwosko ale adres zły co najważniejsze adres IP który mi podali sprawdziłam razem z tata i podobno mam na imię NETIA i mieszkam w Wawie :D Haha ?
Przejmować się czy uznać jako spam ?
ZŁA / 77.252.72.* / 2012-02-15 11:29
Listy wysyłane przez tą"idiotyczną" firme przychodzą jako normalny list bez potwierdzenia odbioru. Dostałam taki 14.02.2012 r. choć konta u nich nie zakładałam i nie wiem skąd wzięli moje dane. Oczywiście twierdzili że konto było zakładane i oni mają IP nawet mi je podali ale debile nawet nie wiedza że IP które podali należy do kafejki internetowej z której mam neta. Ktoś wyciął mi głupi numer a teraz ja muszę się z tym użerać:( Prawnie jednak list który otrzymałam jest nie ważny ponieważ nie zawiera odręcznego podpisu i pieczątki. Po za tym minął ponad rok jak rzekomo konto zakładałam na tej stronie i to jeszcze w dniu i o godzinie o której mnie w ogóle w domu nie było;/UWAŻAJCIE ludzie bo to straszni oszuści i krętacze.
zbinow / 84.10.214.* / 2012-02-07 17:05
juz dostalem kilka maili , kilka listow zreszta z innym adresem IP niz ten ktory mam , inny adres nadawcy - wiec moga mi naskoczyc od 2 lat dostaje od nich listy ktore ląduja w koszu. Sprawdzcie i porownajcie swoje IP z IP ktore pisza ze jest Wasze - kompletny bluff - nic nie robcie i wyrzucajcie korespondencje do kosza - nic Wam nie zrobie - teraz jest nasilenie korespondencji bo chca zdążyc prze wejsciem ACT-y wtedy to ich beda scigac za prawa autorskie.
marek www / 79.163.59.* / 2012-02-14 05:29
jekie prawa autorskie ? przecież oni nic nie udostępniają !
ich interes kręci się tylko dlatego że w Polsce jest mnóstwo głupich ludzi którzy im płacą !
rympi / 178.36.251.* / 2012-02-05 12:45
Ja niestety zapłaciłam ,za późno weszłam na forum.Mam pytanie czy mogę odzyskać wpłacone pieniądze?
Pomóżcie!!! / 46.186.71.* / 2012-02-04 16:40
Witam
12.11.2010 r zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.Dzisiaj czyli 04.02.2012 r dostałam pismo a w zasadzie zawiadomienie ,że jeżeli w ciągu 7 dni od otrzymania listu nie zapłacę kwoty 94,80 zł do sprawa trafi na drogę sądową gdzie kwota łącznie wyniesie 653.97 zł . Co mam w tej sytuacji zrobić? Minęło przecież 2 lata od zarejestrownia.W tym czasie zapomniałam nawet o tym że taka strona istnieje aż tu nagle takie pismo !!!!
złośliwy / 79.163.59.* / 2012-02-14 05:46
zbieraj dowody ! jak ci kilka razy wyślą takie zawiadomienie to zrób wydruki i powiadom policję że Cię nękają ! Niedawno przepisy sie zmieniły!
No a wtedy bedzie sąd ale pobieraczek bedzie oskarżonym! Dopuki nie znajdzie sie odważna osoba która będzie im w stanie przyp....olic dopóty ich praktyki bedzą sie powtarzać
Paula89 / 178.235.168.* / 2012-02-13 11:58
Dzisiaj wyjęłam ze skrzynki to samo pismo...rejestrowalam się na pobieraczku w listopadzie tamtego roku.nie wiem co robic...!
Pomóżcie!!! / 46.186.71.* / 2012-02-06 15:08
Przeglądałam różne strony i czytałam informacji dotyczących tych oszustów. Masz jednak racje żaden ważny dokumenty nie przyszedł by tak sobie normalnie bez potwierdzenia,że go otrzymałam. Może i rzeczywiście się za bardzo przestraszyłam. Na nic mi w takim razie ten "dokument" wyrzucam go :)
I dziekuję bardzo serdecznie za tą odpowiedż i zainteresowanie!:) Pozdrawiam
druhborucha / 83.6.111.* / 2012-02-05 07:00
ZAPOMNIJ O TYM BY IM ZAPŁACIĆ !!!!!!!
Widzę ze nie śledziłaś for internetowych , tam wiele osób takich jak Ty wypowiadało się w tej kwestii i co jakiś czas jest to komentowane.
Tak w skrócie - otóż - to co dostałaś nie jest jakimś pismem ale anonimem. Procedury wymagają by wezwanie do zapłaty było dostarczone LISTEM POLECONYM , a wymogiem niezbędnym jest własnoręczny podpis. Ponadto wezwanie powołuje się na dokument płatności czyli FAKTURĘ bo tylko ona jest podstawą do jakiejś zapłaty . Faktura mówi za co , ile i w jakim okresie mamy za coś zapłacić . I teraz - jak to wszystko zbierzesz do - brzydko mówiąc - kupy i WSZYSTKO ZOSTAŁO SPEŁNIONE - wówczas możemy mówić o piśmie . Gdy chociaż jeden z tych warunków / czyli list polecony , własnoręczny podpis , faktura / nie jest spełniony - mamy do czynienia z nic nie wartym świstkiem którego miejsce jest w koszu.
Pozdrawiam - i nie daj się nabrać na ten tani chwyt - kupę moich znajomych to dostało , po konsultacji z prawnikami / różnymi / zrobiliśmy ściepę i za to mieliśmy fajną balangę . Było to baaardzo dawno temu - a zwróć uwagę ze pobieraczek mówi o 2 latach na dochodzenie praw - a przecież one u Ciebie minęły parę miesięcy temu . Więc jak widzisz - kolejna ściema dlatego - NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ.

Najnowsze wpisy