Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 83.24.67.* / 2010-08-06 10:00
Jednak czasem cytowanie zapisów prawnych się przydaje - tylko trzeba je przeczytać .
W jednym z wpisów Bee Gee zwrócił uwagę na bardzo ważny zapis Ustawy " elektronicznej " - tej samej na podstawie której pobierak wszystkim wmawia że zawarli umowę .
Mam na myśli zapis ustawy :

Art. 4. [Wymóg zgody usługobiorcy] 1. Jeżeli ustawa wymaga uzyskania zgody usługobiorcy, to zgoda ta:
1) NIE MOŻE BYĆ DOMNIEMANA LUB DOROZUMIANA Z OŚWIADCZENIA WOLI O INNEJ TREŚCI .

Co to oznacza . Zawarcie umowy wymaga wyrażenia woli czyli wyrażenia zgody .Otóż - mimo że w sposób oszukańczy pobierak zrównał rejestrację z zawarciem umowy - tych umów po prostu nie ma . Bo nie można ZAWRZEĆ UMOWY / dorozumieć czy domniemywać naszej woli / poprzez wyrażenie zgody na REJESTRACJĘ .
Tak mówi ustawa - nasza zgoda na zawarcie umowy / wyrażenie woli / nie może być domniemana lub dorozumiana bo nacisnąłeś przycisk rejestruj - bo to oznacza coś innego .
Jeśli chcesz zawrzeć umowę - musisz to wyrazić jasno i zrozumiale czyli - TAK ZAWIERAM UMOWĘ , CHCĘ ZAWRZEĆ UMOWĘ .
Dlaczego Urzędy Konsumenckie interpretują zgodę na rejestrację / czyli akceptację regulaminu / jako zawarcie umowy - skoro ustawy stanowią inaczej . ? Dlaczego wmawiają nam że naciśnięcie REJESTRUJ to to samo co ZAWIERAM UMOWĘ ? A przecież chyba nawet najmłodsze z Was wie co to znaczy . No cóż - nie pierwsza i pewno nie ostatnia wpadka urzędników . A może pora wziąść się do roboty i naprawić to co się spaprało . Tym bardziej że to my płacimy urzędnikom - z naszych podatków .
MPM / 2010-08-06 09:11
Umowa zawierana pomiędzy Spółką Eller Service, a użytkownikiem zawierana jest na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.

Zgodnie z przepisami wskazanej ustawy, umowa dla swej ważności NIE WYMAGA FORMY PISEMNEJ. Wszystkie warunki zawartej umowy, jak i dane firmy znajdują się w regulaminie zaakceptowanym przez użytkownika rejestrującego się w naszym serwisie. Regulamin świadczonych przez nas usług znajduje się pod adresem:

http://www.pobieraczek.pl/regulamin

Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Panią rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z poszanowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w trybie przewidzianym wprost przez art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z 18 lipca 2002 r.

W razie dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl

nie wiem co teraz?????????
jkl111 / 88.199.29.* / 2010-08-13 17:06
olej to mi tez tak pisali!!
guma1 / 83.24.67.* / 2010-08-06 09:40
MPM - nie odrabiasz pracy domowej . A wczoraj dostałaś odpowiedzi - co teraz .
Poczytaj ;
2010-08-05 19:29:35 | 213.108.114.* | BeeGee
2010-08-05 20:27:15 | 83.24.70.* | guma1
MPM / 2010-08-06 09:46
mam obawy ze po 3 miesiacach, pol roku czy roku przyjdzie mi do zaplacenia 3000 zl za naliczone " karne" ....
guma1 / 83.24.67.* / 2010-08-06 10:23
Czyli wracamy do sprawy odsetek - po raz tysięczny .
Zgodnie z ich regulaminem - odsetki wynoszą 20 % w skali roku . Stanowi to ową czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego. 20 % z 94,80 zł stanowi kwotę 18.96 zł za pierwszy rok .
Za drugi rok liczymy odsetki z sumy 94,80 i 18.96 zł - co daje kwotę 22,75 zł.
Trzeci rok - to 20 % z sumy 94.8 + 18,96 + 22,75 co daje kwotę 27,30 zł .
I teraz - sumujemy to wszystko : 94,80 + 18,96 + 22,75 + 27,30 co daje kwotę 163 , 81 zł .
I TO JEST WSZYSTKO CZEGO POBIERAK TEORETYCZNIE MOŻE DOMAGAĆ SIĘ PO TRZECH LATACH .
Teoretycznie - bo w praktyce niczego nie mają prawa się domagać - bo umowy nie istnieją .
I jeszcze jedna sprawa . Zgodnie z pierwszym regulaminem - jest mowa o odsetkach ustawowych - czyli 13 % w skali roku . Opisaliśmy to odpowiednio na forach . Teraz - mówią o owej " czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego. " Dlaczego to robią ? Bo :
- są to najwyższe odsetki jakich mogą zażądać ;
- użyli grożnie brzmiącej nazwy - bo tak łatwiej przestraszyć że to ogromna kwota - a tak naprawdę - niewiele więcej .
Kwestia kolejna - istnienie dwóch regulaminów na jedną usługę . Nie ma czegoś takiego - bo co to oznacza ? Ci sprzed zmiany regulaminu są straszeni odsetkami 13 % a ci po - 20 % ???? Przecież to absurd . Jak wszystko w regulaminie pobieraka .
Nie mogą istnieć dwa regulaminy na jedną usługę - a istnieją . Ciekawe kiedy zareagują na to odpowiednie służby .
Czego by się nie chciało skomentować z ich regulaminu - to jest to jeden wielki bezsensowny bełkot . Długi bełkot i naprawdę trzeba mieć silną wolę by te kretynizmy czytać .
guma1 / 83.24.67.* / 2010-08-05 22:38
Dodam jeszcze - znam osoby które skierowały sprawę na policję i dostały odpowiedż odmawiającą wszczęcia postępowania . Czy słusznie ? Przypominam decyzję UK -pobieraczek przy zawieraniu umowy WPROWADZA WSZYSTKICH W BŁĄD . Mówiąc po ludzku - TA DECYZJA MÓWI ŻE OSZUKUJĄ DLA KASY - I DLATEGO MAJ Ą ZAPŁACIĆ KARĘ.
Ktoś powie - nieświadomie . Ale każdy myślący człowiek - jeśli przeczyta ustawy - zobaczy ŻE TO JEDEN WIELKI KANT I ŻE WSZYSTKIM WCISKAJĄ KŁAMSTWA .
Niech każdy wysnuje swoje wnioski.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-07 22:52
@guma1
Nie wiem jak to wygląda za kulisami, może coś jest na rzeczy. Ja widzę, że policja działa w tej sprawie niewłaściwie, biernie, ale biernie działa też w wielu innych sprawach (np kradzieże rowerów). Ale przyczyn może być wiele, stawiam na braki kadrowe, a przede wszystkim brak kompetencji w takich sprawach. Nawet UOKiK wykazał się brakiem kompetencji, więc czego wymagać od policjantów, którzy na co dzień zajmują się kradzieżami, rozbojami i wojną gangów? Jeszcze parę lat temu Internet był dla przeciętnego policjanta "miejscem, w którym mieszkają pedofile". Oczywiście nie usprawiedliwiam policji, działa w tej sprawie nieprawidłowo i to powinno się zmienić. Po prostu mam inne poglądy co do przyczyn tych nieprawidłowości. Ale też widzę, że coś jest nie w porządku.
wiki:):) / 91.195.57.* / 2010-08-05 22:59
kazdy z was dostaje 3 e-maile ja mam pytanie skoro ja usunęłam ze strachu swoje konto na gmailu to co mam robic gdzie mi wyslą te wiadomosci 3 bo ich jeszcze nie dostałam a z tego co przeczytałam to kazdy je dostawał ???:)
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-06 02:26
@ wiki:):)
Skoro skasowałaś maila, to "odbiją się" o serwer gmaila. A ponieważ automat pobieraczka jest "noreply" i też "odbija" maile, to skończy się na wymianie "uprzejmości" między serwerami. Ludzie z pobieraczka nawet nie będą świadomi, że skasowałaś konto. Póki do nich ktoś nie napisze, to nawet nie wiedzą, że ktoś się zarejestrował, bo te 3 maile wysyła automat.
A co masz robić? Nic nie musisz robić, problem z pobieraczkiem masz już z głowy.
guma1 / 83.24.67.* / 2010-08-05 22:22
Chciałbym - po raz drugi napisać do Bee Gee . Jak zauważycie - i między nami czyli tymi "po drugiej stronie bariery" dochodzi do wymiany poglądów . Ale wróćmy do tematu .
Napisałeś :
"W przeciwieństwie do gumy1, nie sądzę aby pobieraczek korumpował policję lub korzystał z jakichś znajomości. Po prostu dla policji pobieraczek to jakaś tam firemka, która kantuje ludzi na niecałe 100 zł"
Ok - więc teraz - zapis zapis Kodeksu Wykroczeń .
Rozdział XV Wykroczenia przeciwko interesom konsumentów
Art. 134. § 1. Kto przy sprzedaży towaru lub ŚWIADCZENIU USŁUG oszukuje nabywcę co do ilości, wagi, miary, gatunku, rodzaju lub ceny, jeżeli nabywca poniósł lub mógł ponieść szkodę nieprzekraczającą 100 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
A teraz - Kodeks Postępowania w sprawach o wykroczenia .
Art. 54. § 1. W celu ustalenia, czy istnieją podstawy do wystąpienia z wnioskiem o ukaranie oraz zebrania danych niezbędnych do sporządzenia wniosku o ukaranie, POLICJA PRZEPROWADZA CZYNNOŚCI WYJAŚNIAJĄCE . Czynności te w miarę możności należy podjąć w miejscu popełnienia czynu bezpośrednio po jego ujawnieniu i zakończyć w ciągu miesiąca.
Tak więc - to na policji spoczywa obowiązek - przynajmniej pobieżnego rozpoznania sprawy i skierowania jej dalej - do prokuratury . Proszę zwrócić uwagę - nawet oszukanie kogoś na niską kwotę - poniżej stu zł jest zagrożone karą aresztu . Więc - dlaczego policja nie widzi tego - co my widzimy ? Dziwne dla mnie . Ale może właśnie o to chodzi ? Nie rzucam oskarżeń - ale skoro my wszyscy mamy poczucie że nas oszukują , skoro tysiące osób śle na pobieraka skargi , skoro ustawy mówią coś innego co pobierak , skoro decyzja UK mówi że wprowadzają w błąd przy zawieraniu umowy / a przecież świadome wprowadzanie w błąd dla kasy jest oszustwem / - to jaki można wysnuć w niosek ? Że w policji pracują sami debile ? Daleki jestem od takiego twierdzenia . Ale jeśli weżmie się pod uwagę że chodzi o kasę - o dużą kasę ? Nie oskarżam - ale wysnuwam wnioski .
I tak jak pisałem - gdyby to był murarz , tynkarz lub inny ktoś - trudno - nie ma podstaw . Ale tu jest windykator , człowiek obeznany z zapisami prawnymi posiadający z racji wykonywanego zawodu znajomości w policji , w sądzie - więc jak to się kojarzy ? Dlaczego ludzie pytają - jesteśmy oszukiwani a to ciągle trwa ? Więc i ja stawiam pytanie - DLACZEGO TO JESZCZE TRWA ????
Music / 79.191.83.* / 2010-08-05 19:18
mam ten sam problem co wszyscy... zmyślone dane, brak pełnoletności, jednak nie omieszkałem przerobić tego regulaminu czy jak oni zowią "umowy" oraz ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną i wniosek jest prosty: ich regulamin stoi w sprzeczności z samym sobą, że o ustawach już nie wspomnę, napisałem kulturalnie moje spostrzeżenia, że jeżeli będą mnie zmuszać do zapłaty puszczę dalej tę kwestię i to oni mi zapłacą za nękanie i spam... ciekawe co odpiszą.... oni sami też nie spieszą się z odpowiedzią, więc nie wywiązują się z umowy... W pewnym punkcie jest możliwość odstąpienia od umowy ale nie jest już nazwane jak we wcześniejszych "okres testowy", czyli logicznie dotyczy już okresu tej ich "umowy". Nie bać się jak coś to będziemy się tu kontaktować i masowo składać zawiadomienia do UOKIK itd.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-05 19:40
Brawo Music!
Widzicie? Nawet nieletni może poszukać odpowiednich ustaw i przeczytać ze zrozumieniem. Gdyby wszyscy byli tak rozsądni i samodzielni, to Polska nie byłaby rajem dla oszustów i naciągaczy. I nie pojawiałyby się tu kilka razy dziennie TE SAME pytania, na które setki razy już odpowiadaliśmy.
ka_lina11 / 83.11.161.* / 2010-08-05 12:15
Też sie zarejestrowałam, dostawałam meile i w sumie ok. 2 tygodnie od rejestracji wysłalam im odstąpienie od umowy, takie jak znalazlam na którymś forum.
Odstępuję od zawartej umowy z Eller Service S.C. o świadczenie usług
Usnet. Umowa z dnia 7.07.2010 została zawarta na podstawia
wprowadzających w
błąd informacji, które były przedstawione na stronie www.pobieraczek.pl
Na podstawie Kodeksu Cywilnego mogę uchylić się od skutków złożonego
pod wpływem błędu oświadczenia woli bez konsekwencji w ciągu 12
miesięcy.Cofam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i
żadam ich
usunięcia ze zbioru danych osobowych prowadzonych przez Eller Service
S.C.

Z poważaniem
xxxx

Na co dostałam odpowiedź której jeszcze nigdzie nie widziałam.
Szanowna Pani,

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiała Pani zapoznać się z treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie napisane, że przysługuje Pani 10-cio dniowy okres próbny, a w razie niezadowolenia może Pani w każdej chwili jego trwania zawartą umowę wymówić. Pani nie skorzystała z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia umowy, więc zobowiązała się Pani do nabycia pakietu Pobieraczek5.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

"Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres trwania umowy - 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy – 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu"

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy opłacić:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

3. Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy podać w tytule adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie podany, wówczas nie będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem
> http://www.pobieraczek.pl/przelew.php

Jest to jednorazowa opłata za cały rok. Umowa się nie przedłuża automatycznie.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub dzwoniąc pod numer 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl

Podałam fałszywe dane, nie jestem pełnoletnia. Mam sie zacząc bac ?
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-05 12:46
ka_lina11, nic sie nie bój. To co pisze pobieraczek to kompletne bzdury i kłamstwa, które mają na celu jedno: zastraszenie Cię i zmuszenie do zapłaty. Ale prawo jest po Twojej stronie, nic im nie musisz płacić. Nie musisz absolutnie nic robić. Cała sprawa skończy się na 3 mailach (skoro do nich pisałaś, to może trochę więcej), z których ostatni będzie miał tytuł "Przedsądowe wezwanie do zapłaty...". Potem dadzą Ci święty spokój.
Pamiętaj: nikt nigdy nie był pozwany przez pobieraczka, pobieraczek na nikogo nie złożył doniesienia na policję. Sądzisz, że dla Ciebie zrobią wyjątek? Nawet jakby chcieli, to i tak nie mogą, bo prawo im na to nie pozwala.
No i najważniejsze: NIE BÓJ SIĘ ICH I NIE PŁAĆ TYM OSZUSTOM!
ka_lina11 / 83.11.161.* / 2010-08-05 12:18
przepraszam za ilość, zbyt nerwowa chyba jestem
guma1 / 95.49.33.* / 2010-08-05 14:47
E tam - dlaczego masz się bać . Dlaczego wszyscy w tym kraju chcą się bać ? Nie ma żadnych podstaw do strachu - więc jeśli jeszcze nie zaczęłaś się bać to nie zaczynaj .
Jeśli poczytasz trochę co napisaliśmy poniżej - to zobaczysz że to jedna wielka ściema .
A co do pisma - nie musiałaś nic pisać . Nie powinnaś nic pisać bo nie ma takiej potrzeby . Ale i tak to nie wpływa na całą sprawę . A zauważ co Ci pobierak odpisał :
" Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiała Pani zapoznać się z treścią WARUNKÓW UMOWY oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku REJESTRACJA nie doszłaby do skutku . "
No i teraz :
- tam nie ma warunków umowy - tam są WARUNKI ZAWARCIA UMOWY - BO TAK STANOWI USTAWA " ELEKTRONICZNA " . Taki mały niuansik - warunki umowy a warunki ZAWARCIA umowy . Ale przecież to nie to samo . Bo warunki umowy zawiera umowa a warunki zawarcia umowy zawiera REGULAMIN. I dlatego wszyscy wyrazili zgodę na coś co w szyldzie ma nazwę - REGULAMIN . Więc dlaczego pobierak nie nazywa tego UMOWĄ tylko REGULAMINEM ? BO TO UMOWĄ NIE JEST .
- przecież piszą wyrażnie - " REJESTRACJA nie doszła by do skutku " . No tak - bo każdy z nas - tylko się zarejestrował . Więc o jakich umowach jest mowa ?
Zauważ - cały czas gra słów , jak nie warunki umowy to regulamin- wszędzie gra słów by ogłupić , by porządnie skołować , by człowiek pomyślał - zapłacę dla spokoju . A dla spokoju to można wypić - Nerwosol - a na pewno NIE WOLNO IM PŁACIĆ .
MPM / 213.156.122.* / 2010-08-05 18:11
W odpowiedzi informujemy, że rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się z Regulaminem Usług Usenet i w pełni akceptuje jego treść.

Umowa zawierana pomiędzy Spółką Eller Service, a użytkownikiem zawierana jest na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.

Zgodnie z przepisami wskazanej ustawy, umowa dla swej ważności NIE WYMAGA FORMY PISEMNEJ. Wszystkie warunki zawartej umowy, jak i dane firmy znajdują się w regulaminie zaakceptowanym przez użytkownika rejestrującego się w naszym serwisie. Regulamin świadczonych przez nas usług znajduje się pod adresem:

http://www.pobieraczek.pl/regulamin

Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Panią rejestracji, na którą składały się następujące czynności:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Umowa została zawarta z poszanowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w trybie przewidzianym wprost przez art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z 18 lipca 2002 r.

W razie dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
i co teraz ?
guma1 / 83.24.70.* / 2010-08-05 20:27
MPM - i co teraz ? Jak to co - nic .
Akceptacja regulaminu nie może wiązać się z zawarciem umowy . Dlaczego ?
Bee Gee - wyręczę Cię - i trochę zapisów prawnych .
USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
Rozdział 2 Umowy zawierane na odległość.
2. Propozycja zawarcia umowy w postaci oferty, zaproszenia do składania ofert lub
zamówień albo do podjęcia rokowań POWINNA JEDNOZNACZNIE I W SPOSÓB ZROZUMIAŁY informować o zamiarze zawarcia umowy przez tego, kto ją składa.

Czyli co - naciśnięcie przycisku REJESTRUJ - to jest W SPOSÓB JEDNOZNACZNY I ZROZUMIAŁY powiedziane - zawierasz umowę ??????????

Art. 11
1. Umowa nie może nakładać na konsumenta obowiązku zapłaty ceny lub wynagrodzenia
PRZED OTRZYMANIEM ŚWIADCZENIA .

A jak tutaj jest - zapłacisz to coś dostaniesz .

Art. 13
1. W wypadku odstąpienia od umowy przez konsumenta przedsiębiorca ma obowiązek
poświadczyć na piśmie zwrot świadczenia.

To o czym pisałem - jak ma to się do porady urzędnika z UK żeby pisać wypowiedzenia na dane logowania - gdy w w 99 % logowano się dane fałszywe ?

I teraz - USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Art. 1. Ustawa określa:
1) OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY związane ze świadczeniem usług drogą elektroniczną,

Więc - jak można na podstawie tej ustawy zawrzeć prawnie ważną umowę ????Przecież umowa zawiera prawa i obowiązki obydwu stron . A ta ustawa - na która pobierak się powołuje -ZAWIERA tylko OBOWIĄZKI USŁUGODAWCY !!!!!!!

Art. 8. 1. Usługodawca:
1) określa regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, zwany dalej "regulaminem",
3. Regulamin określa w szczególności:
3) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną,

A co to są warunki zawierania i rozwiązywania umów ? Czy zapis mówiący - rejestracja oznacza zawarcie umowy to jest warunek ???? Jaka jest definicja warunku ??? I nie chodzi tu o jaką atmosferę w rozumieniu okoliczności . Tu chodzi o czynności które należy wykonać / spełnić warunki / by - po ich wykonaniu móc zawrzeć umowę . PO ICH WYKONANIU - a nie równocześnie .

To niektóre zapisy prawne . Nie wspomnę o odmowie do prawa do wypowiedzenia umowy w 3 miesiącach - przy braku pisemnego potwierdzenia warunków umowy . Przepisy które demaskują pobieraka jako oszusta . Sorry - ale jeśli ktoś myśli że - przy łamaniu tych zapisów ustaw pobierak kogokolwiek oskarży w sądzie - to - chyba naprawdę niech zapłaci - bo to znaczy że niewiele rozumie .
I na koniec - ich wpis w piśmie :

Umowa została zawarta w wyniku dokonanej przez Panią rejestracji, na którą składały się
następujące czynności:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Czy to co przytacza pobierak czyli - jakaś rejestracja , wyrażenie zgody na przetwarzanie danych , potwierdzenie że przeczytało się regulamin i jego akceptację czy weryfikacja adresu mail - MOŻE OZNACZAĆ ZAWARCIE UMOWY ?????? A co z AKCEPTACJĄ TWORU O NAZWIE UMOWA ??????????? Gdzie tu pobierak mówi - akceptowałeś WARUNKI UMOWY ????? Sorry - więcej nie pisze - bo chyba będę musiał iść do lekarza specjalisty - bo ja tego po prostu nie rozumiem . Nie rozumiem jak takie coś oznacza ZAWARŁEŚ UMOWĘ .
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-05 19:29
@MPM
I co teraz? I nic!
To co pisze pobieraczek to same kłamstwa. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego pobieraczek NIGDY NIE CYTUJE USTAW na które się powołuje? Poszukajcie sobie sobie wspomniany artykuł, mi się nie chce go cytować. Stwierdza on to co pisze guma1: usługodawca formułuje regulamin, który m.in. zawiera warunki zawierania i rozwiązywania umów. Nie będę już powtarzał tego co guma1 pisał wielokrotnie. Dodam, że nigdzie w tej ustawie nie jest napisane, że rejestracja może być rozumiana jako zawarcie umowy. Rejestracja to rejestracja, umowa to umowa - dwie odmienne sprawy.
x1976 / 83.29.199.* / 2010-10-02 20:30
Powiem krótko naciągacze czekam na wezwanie do sądu to jeszcze ich ja zdoje z jakiegoś gtrosza i oddam na jakomś fundację dzieciakom pomoge chorym
k_a_l_i_n_a / 83.11.161.* / 2010-08-05 12:15
Też sie zarejestrowałam, dostawałam meile i w sumie ok. 2 tygodnie od rejestracji wysłalam im odstąpienie od umowy, takie jak znalazlam na którymś forum.
Odstępuję od zawartej umowy z Eller Service S.C. o świadczenie usług
Usnet. Umowa z dnia 7.07.2010 została zawarta na podstawia
wprowadzających w
błąd informacji, które były przedstawione na stronie www.pobieraczek.pl
Na podstawie Kodeksu Cywilnego mogę uchylić się od skutków złożonego
pod wpływem błędu oświadczenia woli bez konsekwencji w ciągu 12
miesięcy.Cofam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i
żadam ich
usunięcia ze zbioru danych osobowych prowadzonych przez Eller Service
S.C.

Z poważaniem
xxxx

Na co dostałam odpowiedź której jeszcze nigdzie nie widziałam.
Szanowna Pani,

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiała Pani zapoznać się z treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie napisane, że przysługuje Pani 10-cio dniowy okres próbny, a w razie niezadowolenia może Pani w każdej chwili jego trwania zawartą umowę wymówić. Pani nie skorzystała z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia umowy, więc zobowiązała się Pani do nabycia pakietu Pobieraczek5.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

"Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres trwania umowy - 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy – 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu"

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy opłacić:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

3. Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy podać w tytule adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie podany, wówczas nie będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem
> http://www.pobieraczek.pl/przelew.php

Jest to jednorazowa opłata za cały rok. Umowa się nie przedłuża automatycznie.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub dzwoniąc pod numer 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl

Podałam fałszywe dane, nie jestem pełnoletnia. Mam sie zacząc bac ?
dzagita / 91.94.144.* / 2010-08-05 16:42
Mam taki sam problem. Jestem po maili "wezwanie do zapłaty" :) Zadzwoniłam na bezpłatną infolinię UOKiK i miły pan powiedział, że od dawna mają takie telefony, że mam wysłać im listem poleconym za pobraniem pismo, że rezygnuje z moimi danymi którymi się logowałam i zachować kwit pobrania i kopie pisma nawet do 3 lat, gdyż takie sprawy przedawniają sie po takim czasie i mogą za 2 - 2,5 roku zgłosić sprawę do sądu mając nadzieje że nie bede miala tych kwitów. No i uprzedzal jeszcze że będą mnie nekać emailami i listami ale ogólnie po rezygnacji mogą mnie pocałować, bo nie mają prawa, a my mamy 3 miesiące na odstąpienie od korzystania z ich usług :) Zróbcie to samo :)
guma1 / 83.24.70.* / 2010-08-05 19:37
Sądząc po wpisie a raczej po sposobie wpisu - myślę że jesteś osobą nieletnią . Wiesz że gdzieś coś dzwoni ale gdzie ? Zwróć uwagę na :
- pismo wysyła się za potwierdzeniem odbioru a nie za pobraniem ;
- jak miły pan wyobraża sobie wysłanie wypowiedzenia umowy na dane logowania gdy podało się np . : Smok Wawelski ,Wzgórze Wawelskie , ul Kretyńska 907 . Przecież na takie dane muszą / pobierak / odpowiedzieć - tez pisemnie . Czyżby był to ten sam pan z audycji w radiu ZET ??? Bo poziom wypowiedzi ten sam .
Dlaczego urzędnicy mówią o pisaniu wypowiedzeń - skoro ten sam urząd - w sensie instytucji - wydaje decyzję - o wprowadzeniu w błąd przy zawieraniu umowy . Jednocześnie na swojej stronie piszą że na podstawie art.88 kc można UCHYLIĆ SIĘ OD SKUTKÓW PRAWNYCH ZAWARTEJ UMOWY - zawartej pod wpływem błędu - uchylić się - czyli powiedzieć - oszukaliście mnie więc ta umowa w świetle prawa jest nieważna . WIĘC - CO TU WYPOWIADAĆ W 3 MIESIĄCACH ???????????????
Jednocześnie - prawo mówi że umowa zawarta z osobą nieletnią - nie posiadającą lub posiadającą ograniczoną zdolność prawną ale bez zgody opiekuna prawnego - TAKA UMOWA JEST NIEWAŻNA . Jeśli jest . WIĘC CO TU WYPOWIADAĆ ??????????
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-05 19:13
Oczywiście można wysłać im taki list, ale to nic nie zmienia. UOKiK trzyma się tego w czym ma wprawę, ale w ogóle nie bierze pod uwagę, że NIE BYŁO ŻADNEJ UMOWY z pobieraczkiem na płatną usługę. Była tylko rejestracja na 10-cio dniowy darmowy okres, i to wszystko.
A pobieraczek do sądu nie poda nas NIGDY. Już wielokrotnie udowadniałem, że ich regulamin zawiera punkty sprzeczne z prawem, a ich maile to stek kłamstw.
UOKiK w zasadzie umywa ręce od całej sprawy, i wykazuje się niekompetencją. Mają tam specjalistów od sklepów internetowych i reklamacji obuwia. Ale żeby skonfrontować regulamin pobieraczka z obowiązującym prawem, to już nie ma tam mocnego.
ka_linka / 83.11.161.* / 2010-08-05 12:14
Też sie zarejestrowałam, dostawałam meile i w sumie ok. 2 tygodnie od rejestracji wysłalam im odstąpienie od umowy, takie jak znalazlam na którymś forum.
Odstępuję od zawartej umowy z Eller Service S.C. o świadczenie usług
Usnet. Umowa z dnia 7.07.2010 została zawarta na podstawia
wprowadzających w
błąd informacji, które były przedstawione na stronie www.pobieraczek.pl
Na podstawie Kodeksu Cywilnego mogę uchylić się od skutków złożonego
pod wpływem błędu oświadczenia woli bez konsekwencji w ciągu 12
miesięcy.Cofam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i
żadam ich
usunięcia ze zbioru danych osobowych prowadzonych przez Eller Service
S.C.

Z poważaniem
xxxx

Na co dostałam odpowiedź której jeszcze nigdzie nie widziałam.
Szanowna Pani,

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiała Pani zapoznać się z treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie napisane, że przysługuje Pani 10-cio dniowy okres próbny, a w razie niezadowolenia może Pani w każdej chwili jego trwania zawartą umowę wymówić. Pani nie skorzystała z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia umowy, więc zobowiązała się Pani do nabycia pakietu Pobieraczek5.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

"Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres trwania umowy - 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy – 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu"

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy opłacić:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

3. Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy podać w tytule adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie podany, wówczas nie będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem
> http://www.pobieraczek.pl/przelew.php

Jest to jednorazowa opłata za cały rok. Umowa się nie przedłuża automatycznie.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub dzwoniąc pod numer 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl

Podałam fałszywe dane, nie jestem pełnoletnia. Mam sie zacząc bac ?
Kaja0000 / 83.29.48.* / 2010-08-07 13:31
Korzystałam z 10 - dniowego okresu próbnego, gdy dostałam e - maila wzywającego do zapłaty ( zignorowałam go ) dostałam drugiego i wymówiłam umowe ( bo na pobieraczku pisało że po okresie próbnym można ją wymówić ) w dalszym ciągu nic mi nie odpisali. Czy jeżeli im nie zapłace zle sie to skończy??? Czy ktoś z Was kto nie uregulował rachunku dostał wezwanie do sadu czy coś takiego??/ BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ!!!
guma1 / 178.42.255.* / 2010-08-07 14:55
Tu piszą sami tacy - co nie zapłacili i nic nie dostali . Tych co zapłacili stanowi tutaj 0 ,000001 % . Więc - czym się martwisz???
guma1 / 95.49.33.* / 2010-08-05 08:30
Zwróćcie uwagę jeszcze na jedno . Zapisy prawne nie nakazują by regulamin zawierał wpis o jakiejś rejestracji - nie uzależniają zawarcia umowy od rejestracji . Zapisy prawne mówią że regulamin ma zawierać warunki zawarcia umowy - regulamin który tworzy usługodawca . Więc po co jest ta rejestracja w tym przypadku ? Przecież - chcesz zawrzeć umowe - proszę - dzwonisz czy mailujesz i dostajesz umowę . Tu rejestracja ma sugerować - że nic nie musicie po tych 10 dniach robić , ma wprowadzić w błąd - bo kto wypowiada coś co jest darmowe albo jakąś rejestrację . Zapewne - rejestrowaliście się setki jak nie więcej razy - więc ile razy taką rejestrację wypowiadaliście ? Dlaczego dali 10 dni na testowanie ? Ano po to by właśnie upłynął czas kiedy jakąś umowę można wymówić bez konsekwencji .
Ten naciskany przez wszystkich napis REJESTRUJ mówi wszystkim - że tylko się zarejestrowali .I tak jest - spełniliście warunek rejestracji i teraz możecie zawrzeć umowę poprzez wybór pakietu . Bo gdyby było tam - zawieram umowę czy kupuję - nikt by tego nie nacisnął - prawda ???
guma1 / 95.49.33.* / 2010-08-05 07:38
Nie bardzo wiem co miał na celu - 2010-08-05 00:29:49 | 78.8.53.* | ja on - pisząc to co napisał .Niestety - coś nie tak z tym studiowaniem - i regulaminu i aktów prawnych .
No bo spójrzmy - rejestracja i zawarcie umowy . Prawo zezwala na rejestracje na nicka czy ksywę / opisał to Bee Gee / wiec jak można mówić że - rejestrując się na dane nieprawdziwe ktoś złamał prawo ? A jakie prawo ? Przecież właśnie - między innymi REJESTRACJA NIE MOŻE BYĆ ZAWARCIEM UMOWY - bo możemy podać dane fałszywe . Dlatego zapisy prawne mówią - zawarcie umowy musi być jasne i przejrzyste - BO MUSISZ WIEDZIEĆ CO ROBISZ . Mało tego - po to właśnie są potwierdzenia pisemne umów - by potwierdzić - między innymi tożsamość zawierającego umowę . Po to ustawa rozdziela - najpierw się rejestruj a PÓŻNIEJ zawieraj umowę - i tu podaj dane prawdziwe .
Jak jest w internecie / chociaż to nie ten gatunek / ale popatrzmy . W sklepie internetowym - pierwsze co robimy - to rejestracja NA DANE Z SUFITU . I póżniej - chcesz coś kupić - PODAJESZ SWOJE SZCZEGÓŁOWE DANE - bo tak nakazuje ustawa - chcesz złożyć zamówienie - najpierw musisz się zarejestrować / .
Co robi pobierak - przy rejestracji - podaj swoje dane i w żaden sposób nie zabezpieczył się przed rejestracją na dane fałszywe - bo to jest rejestracja i prawo na to zezwala. I teraz wystarczy WMÓWIĆ LUDZIOM ŻE ZAWARLI UMOWĘ - a w szczególności dzieciom - by można ich straszyć jakimiś konsekwencjami - dodam BZDURNYMI. Jest to wierutne kłamstwo .
Ale - co tu się dziwić ludziom - skoro sam Urząd Konsumencki wypisuje bzdury . Ale pobierak musiał się śmiać - jak te brednie UK czytali . Bo skoro zapis prawny mówi że rejestracja może odbyć się na nicka czy ksywę - więc jak można mówić o umowach ?????Umowach zawartych poprzez rejestrację ????? I wypisują - że " zazwyczaj " - czyli przeważnie tak się dzieje . Czyli - gdzie tak się dzieje ???? . No większej głupoty dawno nie czytałem . DLACZEGO KAŻĄ WYMAWIAĆ / I TO LISTOWNIE / LUDZIOM COŚ - CZEGO NIE MA ??????
Kolejna sprawa - koszty sądowe - wniesienia pozwu to 5 % spornej kwoty , nie mniej niż 30 zł - więc skąd - ja on - wziął te 600 zł ?
No i to - jedno z moich ulubionych - pobierak znajdzie kogoś po IP komputera . Ludzie - jak długo ktoś będzie jeszcze powielał te bzdury . Co trzeba napisać by wszyscy zrozumieli że nie wystarczy określić komputera z którego była rejestracja - trzeba określić osobę która coś tam - w oszukańczej wyobrażni pobieraka - usiłowała . Co da komuś określenie że ktoś się logował z kafejki internetowej czy zakładu pracy - ba - nawet z jakiegoś mieszkania ?No co to da - czy zamkną całą rodzinę bo ktoś się ZAREJESTROWAŁ i zgodnie z prawem podał dane nieprawdziwe BO MA DO TEGO PRAWO ?????? Kogo mają szukać - gdy rejestracja dała / teoretycznie / dostęp do DARMOWEJ usługi na 10 dni - a póżniej musisz zapłacić - by coś usiłować???? Kolejna bzdura powielana na forach - mowa o jakimś przestępstwie . A tu można mówić o przestępstwie - czyjejś głupoty czy niewiedzy.
Pewno za jakiś czas pojawią się te same pytania czy wątpliwości - ale może warto czasem trochę poczytać - bo można czasem " dać ciała " pisząc coś co jest - delikatnie mówiąc - nieprawdą .
ja on / 78.8.53.* / 2010-08-05 00:29
Dobry wieczór.Studiowałem regulamin 3 tygodnie oraz akty prawne z jednym się zgadzam,jest świetnie zrobiony aby wyłudzić 94,80 zł .
Zastraszonych przez pobieraczka jest gdzieś około 100 000 w tym 75000 dzieci, rodzice się boją i płacą bo pobieraczek straszy sądem i egzekutorami , sądami rodzinnymi i wysyłają na nasze maile wezwania do zapłaty. Wypełniając rejestracje w pobieraczku wszyscy podajemy nieprawdziwe dane , ze wzgledu na naszą ochronę przed oszustami a dzieci przed pedofilami którzy są w pobieraczku. Tu złamaliśmy prawo a pobieraczek w tym wypadku toleruje złamanie prawa jeżeli wpłacisz 94,80 zł , a powinien z godnie z prawem powiadomić organy ścigania o popełnionym przestępstwie.
Polska procedura karna nakłada obowiązek zawiadomienia organów ścigania o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. W tym celu w kodeksie postępowania karnego został wprowadzony zapis dotyczący społecznego obowiązku zawiadomienia o przestępstwie (art. 304 § 1 k.p.k.). Zgodnie z tym artykułem każdy, kto dowiedział się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie prokuratora lub Policję. To oznacza, że nie tylko pokrzywdzony lub bezpośredni świadek przestępstwa, ale każda osoba dysponująca informacjami na temat popełnienia przestępstwa powinna zawiadomić o tym organy ścigania.
W tym wypadku co należy zrobić.
1. USUNĄĆ SWÓJ ADRES EMAIL aby nie mogli wysłać zawiadomień o uregulowaniu należności , muszą Cie powiadomić listem poleconym ,POBIERACZEK pisze w swoich mailach że po adresie IP odnajdą cię. I to jest prawda ale nie napisali że odnajdą użytkownika tylko właściciela bo użytkownikiem jest np MICHAŁ lat 12 i takich dzieci oszukanych przez pobieraczka jest około 75 000 dzieci.Doskonale wiedza o tym dlatego na policje i do sądu nie wpłynęło ani jedno zawiadomienie w sprawie egzekucji 94,80 .Założenie przegranej sprawy kosztuje 600 zł i nie stać jest tych żebraków z pobieraczka.Bo by nikt nie pozwolił ukarać 75000 dzieci oszukanych zastraszonych zaszczutych i płaczących z przerażenia . Nie bójmy się usuńmy swoje Emaile i wtedy będziemy mieli święty spokój.
A teraz odezwa do wszystkich kto to przeczytał ,z kopiujcie ten tekst i prześlijcie do wszystkich znajomych i niech łańcuszkiem dowie się cała polska że pobieraczek to oszuści złodzieje i pedofile chcąc za wszelką cenę wyłudzić 94,80
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-05 03:04
@ja on
Może chęci masz dobre, ale strzeliłeś kulą w płot. Idź jeszcze doczytaj sobie akty prawne, a nie wprowadzaj ludzi w błąd!
Podawanie fałszywych danych przy rejestracji w serwisie internetowym NIE JEST PRZESTĘPSTWEM! Nie jest nawet wykroczeniem. Mówi o tym wyraźnie artykuł 22, punkt 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
A może pomyliłeś regulamin pobieraczka z aktami prawnymi i powołujesz się na art. 286 Kodeksu Karnego? Też pudło. Pokaż mi jakiś przepis prawny (nie mylić z regulaminem pobieraczka!), który mówi, że podanie fałszywych danych przy rejestracji na serwisach internetowych to przestępstwo.

Także nie bójcie się, nie ma żadnej potrzeby kasowania kont e-mailowych. Nie ma żadnej wiążącej umowy między Wami a pobieraczkiem. NIE POPEŁNILIŚCIE ŻADNEGO PRZESTĘPSTWA ANI WYKROCZENIA! Pobieraczek nigdy nie wystąpi do sądu, ani nie powiadomi o niczym policji, bo nie ma o czym.
Skończy się na 3 kłamliwych mailach od pobieraczka i dadzą Wam święty spokój.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-05 03:29
Chociaż faktycznie zauważyłeś ciekawą rzecz: pobieraczek TWIERDZI, że popełniliśmy przestępstwo zagrożone karą 8 lat więzienia i jednocześnie obiecuje odstąpić od powiadomienia o tym policji w zamian za korzyść materialną.
Ponieważ przestępstwa nie popełniliśmy, to wyczyn pobieraczka podpada raczej pod art. 286 KK, a nie art. 304. Stąd wniosek, że to właścicielom pobieraczka grozi 8 lat odsiadki.

I jeszcze jedno: pobieraczek NIKOGO NIE JEST W STANIE NAMIERZYĆ PO IP. To może zrobić tylko policja, ale tylko jeśli ma uzasadnione podejrzenie przestępstwa, a takiego nie ma, o czym pisałem przed chwilą.
kasiekkkk:):):) / 91.195.57.* / 2010-08-04 22:40
Boże, byłam przerazona strasznie płakałam poprostu ale jak zobaczyłam wasze komentarze to mi sie polepszyło i wierze ze tak jest... tylko ze ja ze strachu usunęłam e-mail czy mam się czegos obawiać????Odpiszczie prosze !!:):):)
kasiekkk:):):) / 91.195.57.* / 2010-08-04 22:55
Ja zobaczyłam na mojej poczcie potwierdzenie o załozeniu kata na pobie****ku mój brat zajerejstrował sie tam 2.08.2010r on uzywał kojego e-maila czesto gdy chciał sie gdzies zarejestrowac mimo ze mu zabraniałam... wszystkie dane byly zmyslone wiec ja juz 3 sierpnia ze strachu , nie dostałam jeszcze zadnej wiadomosci usunęłam kąto......Czy to cos zmieni ?????????
Odp.prosze ..!!!!!!!
oglądałam reportaz o tej spr w telewizji z moim tata jeszcze mówiłam jacy to ludzie potrawia by a nigdy nie spodziewałam sie ze mnie cos takiego moze sie przydarzyc:((:((((:
guma1 / 95.49.33.* / 2010-08-04 23:09
Kasiu - nie panikuj . Jak każdy 3 maile i po sprawie . Przygotuj się - ale skoro brat zarejestrował się 2 .08 - to napisz że korzystasz z przysługującego Ci prawa i wypowiadasz umowę w ciągu 10 dni . Ja wiem że żadnej umowy nie ma - ale takie coś da Co poczucie bezpieczeństwa - bo zgodnie z prawem - dostaniesz maila że rezygnacja została przyjęta . Nic to nie zmieni a da Tobie poczucie jakiegoś spokoju .
I nie gniewaj się na brata - nikt nie wiedział że to oszuści .
tyrrrrrrrrrrrrrrr / 83.29.223.* / 2010-08-04 17:56
Hej, mam pytanie jesli założyłem to feralne konto i zapłaciłem za niego kase moge
bezpiecznie kozystac z pobieraczka w sensie sciagajac z niego pliki?
jkl111 / 88.199.29.* / 2010-08-13 17:09
watpie zebys co kolwiek sciagnal!!to oszusci
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-04 18:47
Dobre pytanie . Dlaczego? - bo kto pyta - ten myśli .
Więc i ja zadam Ci pytanie - czy można ściągnąć coś - z niczego ?
Dlaczego z niczego ? Wyobraż sobie że jesteś właścicielem firmy która coś sprzedaje - czyli świadczy usługi . I piszę do Ciebie ja - jako Koziołek Matołek , Hans Kloss czy Bolek i Lolek i coś zamawiam / a na takie dane założyłem konta - ale pierwsze konto na dane prawdziwe / . Jakiś produkt za który trzeba coś zapłacić . I czy chcesz mi powiedzieć że zamówisz jakiś towar dla Koziołka Matołka czy dla Hansa Klossa lub innej osoby - bo podała takie dane przez internet ? Wyłożysz swoją kasę - w tym wypadku setki tysięcy - dla kogoś kto nie istnieje ????A może odpowiesz - panie Matołek - zamówiłem dla pana pakiet i musi pan zapłacić - bo tak odpowiedział mi pobierak? Wiesz co Ci odpowiem - tak jak odpowie Wysoki Sąd ? A dobrze pan się czuje ???
Więc jak niby ma ktoś wierzyć że istnieją jakieś konta - gdy nawet do kozła piszą / szanowny panie Matołek / że coś zamówił ????? Czy jest to możliwe ?????
Zapłaciłeś za coś - co nie istnieje . A może - za poczucie jakiegoś spokoju czy bezpieczeństwa . Ale - zgodnie z prawem - my to mamy za darmo - więc tak naprawdę za co im zapłaciłeś ???
robertos2341 / 83.29.223.* / 2010-08-04 11:26
Hej, mam pytanie jesli założyłem to feralne konto i zapłaciłem za niego kase moge bezpiecznie kozystac z pobieraczka w sensie sciagajac z niego pliki?
guma1 / 83.31.139.* / 2010-08-04 11:16
Agusia 87- nie jestem prawnikiem ale - czytam ustawy bo one są skierowane do nas - do mnie , do Ciebie i do Ciebie też - Ty co to czytasz. Można nie zrozumieć zapisów prawnych - ale ustawy w tym w szczególności ustawa konsumencka jest dla nas - konsumentów . Dlatego jest jasna , dlatego mówi co nam przysługuje - mówi w sposób jasny i zrozumiały.
31 lipca napisałem coś co się komuś na tym forum nie spodobało - dlatego zostało usunięte . Może nie powinienem tak pisać , może nie powinienem sugerować że ktoś jest za coś odpowiedzialny . Ale - skoro zapis prawny mówi że są służby które są do czegoś zobowiązane - i nic nie robią - przynajmniej my nic o tym nie wiemy - to czy to nie powinno wzbudzić naszego zainteresowania - dlaczego tak się dzieje ?
Na jednym z forów wyczytałem że w maju dziecko - chłopiec - popełniło samobójstwo przez pobieraka . Bo się przestraszyło , bo ich durnowate maile zasugerowały Mu że - zamkną Go w poprawczaku a mama pójdzie do więzienia na 8 lat . Tak sobie te kretynizmy na swój dziecięcy sposób przetłumaczył . I teraz pytanie - czy my - jako społeczeństwo możemy na to zezwolić ? Czy są jakieś słowa które oddadzą w sposób odpowiedni to co te łachudry robią ? Więc dlaczego policja nie działa - skoro jest do tego zobligowana ? Sorry - ale - może pobierak jest cwany , może stwarzają pozory legalnego działania - ale skoro doprowadzają do ludzkiej tragedii - to coś tu nie "pasi" . Ile jest wart ludzki strach , ile jest warte ludzkie życie ? Dla mnie - jest bezcenne. Więc ile jeszcze dzieciaków ma napisać - boję się - by to "państwo" zaczęło coś robić ?
Dzieciaki - NIE WOLNO WAM SIĘ BAĆ . Pobierak usiłuje Was nastraszyć , usiłuje Wam wmówić że jest czego się obawiać . Więc nie dajcie się oszukać , nie dajcie sobą manipulować . Macie wątpliwości - mówcie o tym rodzicom - bo kto chce dla Was lepiej niż oni ? A mądry rodzic już będzie wiedział co z tym zrobić .

Najnowsze wpisy