Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
memka24 / 80.48.127.* / 2010-08-02 13:38
Witam! A co jeśli ktoś podał prawdziwe dane? Czy wtedy ci oszuści też nie mogą nic zrobić? Widze, że masa ludzi ma z nimi problem.
felix74 / 2010-08-02 13:17
gosja niema sie czego bać olej ich to oszuści to samo ja zrobiłem
gosja / 62.21.118.* / 2010-08-02 12:52
weszłam bezmyślnie na stronę pobieraka i się zalogowałam nie myślałam ze oni jakaś kasę ode mnie będą wołać nawet porządnie nie czytałam regulaminu wiem ze błąd popełniłam zatwierdziłam regulamin i mam teraz to co mam straszą mnie sadem i już wogóle nie wiem co mam z tym robić?doradzcie mi

felix74 / 2010-08-02 08:17
dzięki

bo jak wstawałem myślałem co by tu zrobić z tym gównem i jak kładłem sie spać
jeszcze raz dzieki wielkie
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-02 08:27
Oj chłopie - a może o jakiejś pannie byś pomyślał ? Pobierak to najgorszy - sorki - syf na jaki trafiliście . Więc - czy warto takim czymś zawracać sobie głowę ???
Dominikaaaaaa / 82.160.253.* / 2010-08-01 23:47
lol. mowa jest praktycznie w każdym poście, że to oszuści i nic nie zrobią a co po chwilę ktoś o to pyta -.- poczytajcie trochę, a nie robicie z siebie idiotów ...
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-02 08:15
Mądra dziewczyna . No cóż - chyba każde dziecko chce przeczytać - jestem wyjątkowym i nic mi nie grozi . Ale Dominika ma rację - każdy jest taki sam i każdemu to samo zagraża - co najwyżej jakiś brud za paznokciami . A czy to jest takie straszne ??? Wakacje - czas laby .
Ja mam urlop - jakieś 3 tygodnie . Też czas laby . I najszczęśliwszy jest mój pies - Alex , takie duże bydlę - kaukaz . I ja też się cieszę - bo nareszcie pobaraszkujemy - ja i mój pies . Nie martwcie się , nie zawracajcie sobie głowy - pobierakiem . Naprawdę - NIE MA CZYM .
felix74 / 2010-08-01 20:19
Mam Pytanie
przyszła mi wiadomość od serwisu pobieraczek5 taki e-mail
PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY ZA USŁUGĘ POBIERACZEK5
co mam zrobić napewno nie zapłace, a i podałem złe dane osobowe ulicę miasto imię itp.
czy pobierak mi coś zrobi
proszę o radę
guma1 / 178.42.252.* / 2010-08-01 21:08
Bee Gee ma rację - to jest ostatni mail jaki ślą do wszystkich . Więc naprawdę nie ma czym się martwić . Naprawdę - zapomnij o tych oszustach.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-01 20:32
Pobieraczek da Ci już święty spokój, to ostatni e-mail jaki wysyłają. Możesz już zapomnieć o tych oszustach.
guma1 / 95.49.26.* / 2010-07-31 15:21
Chciałbym napisać do osoby o nicku Bee Gee .
Chłopie - daj sobie spokój z cytowaniem paragrafów . Przecież oni to znają na pamięć . Jestem naprawdę podbudowany że chcesz wszystkich ustrzec przed pobierakiem - ale tu nie wystarczy cytowanie ustaw. Tu potrzeba przykładów z życia - bo tylko to trafia do ludzi . I słusznie - młodzież i nie tylko chce usłyszeć - jestem w takiej sytuacji jak ty i g ... mogą mi zrobić . Więc nasza rola by im pokazać - tak , jesteśmy jak wszyscy i g--no nam zrobili . Od ponad roku - nic nam nikt nie zrobił - a tym bardziej pobierak .
Czy mam rację - myślę że tak ale przecież do Was należy ostatnie słowo . I jeśli ktokolwiek im zapłaci po przeczytaniu tego - to sam osobiście go uduszę . A znajdę go / tak jak pobierak / po adresie IP komputera ,
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-31 15:58
Kto zna paragrafy na pamięć? Osoby, które się pytają co mają robić? One właśnie nie mają pojęcia o paragrafach i są tak skołowane, że nie są w stanie skonfrontować regulaminu pobieraczka z ustawami. Ani sprawdzić, czy faktycznie grozi im 8 lat więzienia.
Przykłady z życia, czyli jak faktycznie działa pobieraczek też podaję: że nikogo nie pozywa, że nie współpracuje z żadną kancelarią prawną, że nie wysyła poleconych (z wyjątkiem odpowiedzi na pisemną reklamację). Ale ja chcę pokazać, że pobieraczek powyższego nie robi nie dlatego, że mu się nie chce, nie opłaca, czy czeka na wyższe odsetki, ale dlatego, że nie ma takiego prawa. I cytując odpowiednie paragrafy daję na to DOWODY, które są jednoznaczne i niepodważalne.
Każdy radzi według własnego uznania. Jeśli na poparcie swojej tezy mogę przytoczyć konkretny artykuł kodeksu lub ustawy, to dlaczego nie?

Ale dosyć siedzenia przed kompem, idę się przejść nad morze :D
guma1 / 83.9.248.* / 2010-07-31 17:25
Ale dzieciaki nie zrozumieją paragrafów - to co robisz jest wspaniałe - i nie mnie oceniać czy to jest dobre czy nie . Ale oceniam - tak - robisz świetną robotę ale wydaje mi się że o tych przepisach jest tak dużo na forach że naprawdę można zgłupieć .
I dzieciak nie pojmie czegoś czego nie pokaże mu się na " talerzu " - to jest moje zdanie ale - każdy może zrobić jak uważa .
Pozdrawiam - i cieszę się że jest nas co najmniej dwóch - nas którzy piszą i pokazują cały ich przekręt.
Agusia 87 / 83.12.208.* / 2010-07-31 10:51
Witam wszystkich
Jak większosc osób wypowiadających się na tej stronie zostałam oszukana przez ta nieuczciwa nawet nie mozna tego nazwac firma. Mialam dziwne mysli bo podałam nie prawdziwe dane zaplacic nie zaplacic obejrzalam reportaz na youtubie o pobieraczku,poczytałam wypowiedzi na forum az trafilam na to. Najwiecej mi dalo i otworzylo oczy na tych oszustow. Nie mam zamiaru sie stresowac i denerwowac jakas strona ktora nie uczciwie wyludza pieniadze od ludzi a przewaznie od dzieci ktorych rodzice boja sie konsekwencji i placa. Bardzo dziekuje za wypowiedzi GUMA1 naprawde najwiecej mi one pomogly - powinien Pan pracowac jako adwokat albo zajmowac sie profesjonalnie prawem chyba ze Pan to robi. Naprawde bardzo dziekuje i pozdrawiam
onaaa / 88.220.52.* / 2010-07-31 09:41
Ja też dostałam takiego maila i z paniki... zapłaciłam. Co teraz?
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-31 14:17
@onaaa
Obserwuj fora pod kątem pozwu zbiorowego przeciw pobieraczkowi. Jak coś się wykrystalizuje, to dołączysz do pozwu i odzyskasz kasę minimalnym kosztem. Tylko zachowaj wszystkie dowody, tzn. dowód wpłaty i korespondencję z pobieraczkiem. No i uzbrój się w cierpliwość.
pauliv / 77.252.190.* / 2010-07-31 07:04
Witam ,

a co jak podałam nieprawdziwe dane, a oni mnie straszą że znajdą mnie po adresie IP i ze grożą mi karami do 8 lat za podanie nieprawdziwych danych bo jesli wyslą na nieprawdziwy adres pozew to im wróci i dla nich to jest podstawa o podaniu fałszywych danych???????///
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-31 14:43
@pauliv
Już to nieraz pisałem, ale powtórzę.
Pobieraczek twierdzi, że działa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). Artykuł 22 tej ustawy, punkt 2 mówi, że:
"Usługodawca umożliwia usługobiorcy korzystanie z usługi lub uiszczanie opłat za nią, jeżeli usługa świadczona drogą elektroniczną jest odpłatna, w sposób anonimowy albo przy użyciu pseudonimu, o ile jest to technicznie możliwe oraz zwyczajowo przyjęte. "
Czyli podając zmyślone dane przy rejestracji nie popełniamy żadnego przestępstwa, ani wykroczenia.
Tylko policja może namierzyć kogoś po IP. Ale skoro nie ma przestępstwa ani wykroczenia (lub uzasadnionego podejrzenia), to policji NIE WOLNO nikogo namierzać. Także gdyby pobieraczek zgłosił się do policji o czyjeś dane na podstawie IP, to zostałby wyśmiany.
W przeciwieństwie do gumy1, nie sądzę aby pobieraczek korumpował policję lub korzystał z jakichś znajomości. Po prostu dla policji pobieraczek to jakaś tam firemka, która kantuje ludzi na niecałe 100 zł. Ponieważ oszustwo na taką kwotę nie jest ścigane "z urzędu", to obywatel musi radzić sobie sam. A ponieważ ci, którzy zapłacili dali się nabrać, czyli nie są obeznani z prawem, więc ciężko oczekiwać, że będą wnosić proces cywilny i przechodzić przez całe postępowanie sądowe dla "głupich" 100 zł. I właśnie dlatego ustawodawca parę dni temu dał nam odpowiednie narzędzie: POZWY ZBIOROWE - idealny bat na takich oszustów jak pobieraczek.
To, co pisze (a raczek kłamie) pobieraczek o 8 latach więzienia reguluje art. 286 Kodeksu Karnego:
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
I ja się pytam: jaką korzyść majątkową osiągnęłaś podając nieprawdziwe dane?
To właśnie pobieraczek wprowadza w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. I TYLKO LUDZIOM Z POBIERACZKA GROZI WIĘZIENIE!

Na koniec moje stałe motto: NIE PŁAĆCIE OSZUSTOM Z POBIERACZKA!
Kasior689 / 2010-08-05 21:04
Mam pytanie bardzio pilne... Mam 15 lat i ze strachu gdy przeczytałam pierwszego maila zadzwoniłam tam do tego eller service.... Czy po takim telefonie moge ich całkowicie olać tak jak tu piszecie??? POMÓŻCIE!!! ;(
guma1 / 83.24.70.* / 2010-08-05 21:20
Kasior689 - Kasiu - całkowicie - z góry , z dołu - jak tylko Ci się podoba .
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-08-05 21:16
Tak, możesz ich całkowicie i absolutnie olać. Dostaniesz jeszcze parę kłamliwych e-maili, które też możesz olać. W świetle prawa nie ma żadnej umowy między Tobą a pobieraczkiem i nie masz za co im płacić.
Nie płać im, olej ich i żyj spokojnie. Żadna krzywda Ci się nie stanie.
Kasior689 / 2010-08-06 13:30
Ja już nawet konto mailowe usunęłam ze strachu...;)
A tak po za tym dzwoniłam na infolinie to nawet tam powiedzieli żeby nie płacić, można usunąć e-mail żeby nie nękali człowieka albo wysłać oświadczenie rezygnacji jeśli jest się osoba niepełnoletnią...
Więc luz! Ale jacy to ludzie potrafią być niemoralni żeby takie środki stosować aby zarobić i to w dodatku nie małe pieniądze...
Kasior689 / 2010-08-06 13:43
Podawałam też fałszywe dane min. że jestem pełnoletnia... Ale w rzeczywistości to mam nadzieje nie ma znaczenia prawda???
A tak na marginesie to GUMA1 I BEEGEE też przez to przeszliście? Ile to już minęło od tego zdarzenia? ;)
guma1 / 83.24.67.* / 2010-08-06 13:59
Kasior689- cześć Kasiu . Od pierwszej rejestracji - na dane prawdziwe - minął rok i miesiąc . Póżniej były jeszcze trzy takie rejestracje - na dane fałszywe - by się z tego pośmiać - w pracy . Ale też by zobaczyć jak pobierak się rozwija . No cóż - niektórzy dla pieniędzy zrobią wszystko - nawet tak się zeszmacą jak oni . Dlatego - nie dajmy się zwariować .
Tak na marginesie - oświadczenie o rezygnacji mogą wysłać osoby pełnoletnie które podały dane prawdziwe . Ale - nie ma to sensu.
guma1 / 178.42.158.* / 2010-07-31 07:27
Paulino - strasznie lubię to imię - jak Cię zaskarżą to daj znać - ja stanę w Twojej obronie . I zapewniam - więzienie to grozi im a NA PEWNO NIE TOBIE .Rok temu napisałem do tych oszustów że czekam na proces - więc ile można czekać ? Tylko ja znam zapisy prawne i wiem że w majestacie prawa mogą mnie i wszystkich co najwyżej - pocałować w d...ę . Uwierz - to jest szczera prawda , wielu uwierzyło i teraz cieszą się wakacjami i życiem a nie zawracają sobie głowy oszustami . Zrób tak i Ty - poczytaj wcześniej co pisałem o numerze IP - po prostu nie chce mi się tego powtarzać .
Ale Ci zazdroszczę - i jak napiszesz że mieszkasz nad morzem albo w górach - to mnie dobijesz. Tu Warszawa i okolice - asfalt ale może dzięki temu mam czas na studiowanie ustaw - dlatego piszę to co piszę . Pozdrawiam i martw się raczej by pogoda dopisała - bo o pobieraku można spokojnie zapomnieć . Serio !!!!!!!!!!!!!!!!!
guma1 / 95.49.26.* / 2010-07-31 13:27
No właśnie - ale mnie dołujesz
Uwierz w to co piszę - to szczera prawda . Piszę - bo nie można tak oszukiwać ludzi .Wielu z Was mogło by być moim dzieckiem - i dlatego chcę Was uchronić - przed oszustami. A czy uwierzycie - przecież nie ma żadnych rozpraw - tak pisałem rok temu - i nic się nie zmieniło .
NIE MA MOŻLIWOŚCI BY POBIERAK OSKARŻYŁ - kogokolwiek .
Rzuciłem rękawicę - pobierkowi i tzw. wymiarowi sprawiedliwości . Razem kręcą lody - po prostu wszystko na to wskazuje - bo gdyby chcieli - pobierak już dawno by zniknął .
Dlatego Lejczak jest taki pewny - policja mu sprzyja - po prostu nie ma innego wyjaśnienia. Bo windykator korzysta z usług policji , korzysta z usług sądu - i kto niby ma się tym zająć ? Prawo mówi - kito oszukuje na kwotę mniejszą niż 100 zł - jest to wykroczenie - i to POLICJA decyduje czy ma być postępowanie czy nie . Sorry - debile z policji - ILE WAM ZAPŁACILI- ILE ??? bo ślepy by zobaczył że to wielkie oszustwo . No cóż - może trzeba zajrzeć prawdzie w oczy - i tu tkwi meritum sprawy - ONI NIE SĄ NA PRAWIE A ISTNIEJĄ DZIĘKI NASZEMU PRAWU . Dzięki policjantom - nie chcę poruszać sprawy poziomu intelektualnego policjantów - ale trzeba być DEBILEM - by nie widzieć tego co wszyscy widzą.
guma1 / 83.6.21.* / 2010-07-30 17:27
Ludziska - wysilcie się trochę . Nikt nie ma żadnego problemu - nikt , ale trzeba dać trochę z siebie i poczytać to co zostało napisane - dzień , dwa , trzy dni temu. No bo skoro piszemy tutaj od roku - to jak sytuacja mogła zmienić się przez te parę dni ? Chcecie krótkiej odpowiedzi ? Proszę - każdy ma to olać , nic nie płacić , nic nie pisać . Każdy - stary , młody , średni też . Podałeś dane prawdziwe , podałeś dane fałszywe - masz to olać - bo w świetle prawa nic nikomu nie zagraża .
KOLEJNA NAIWNA / 89.76.116.* / 2010-07-30 20:08
Ja też dziś dostałam maila z rachunkiem do zapłaty odpisałam że nie dostałam informacji na piśmie o zawartej umowie inic nie ściągnęłam więc mam 3 m-ce i w związku z tym rezygnuje. Odpisali ze zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą
elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). która jest dla nich podstawą działania i kodeksem cywilnym NIE muszą mnie informować na piśmie - wystarczy regulamin, a opłata nie jest za ściąganie tylko za dostęp do ściągania i mam zapłacić. CO ROBIĆ POMOCY MĄZ MNIE ZABIJE!!!!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-30 21:14
Zgodnie z ustawą, którą przytoczyłaś, umowę z pobieraczkiem (której de facto nie zawarłaś, bo tylko zarejestrowałaś się na okres próbny) można zerwać w każdej chwili bezpłatnie. Czyli w świetle prawa nie ma żadnej umowy między Tobą a pobieraczkiem. Koniec dyskusji. To co pisze pobieraczek to kłamstwa, bo to przestępcza firma, której jedynym celem jest naciąganie internautów - i piszę to z całą odpowiedzialnością, jeśli pobieraczek chce, może mnie pozwać za to do sądu, gdzie bez trudu to udowodnię.
guma1 / 83.6.21.* / 2010-07-30 20:41
Są trzy wyjścia .
1. Albo mąż cię zabije - i pójdzie siedzieć za niecałe 95 zł .
2. Jesteś z pobieraka i usiłujesz coś komuś wmówić .
3. Jesteś blondynką - i nie wiesz o czym piszesz.
No cóż - jak by nie patrzył - piszesz idiotyzmy .Podstawą działania nie jest jakiś regulamin tylko zapisy ustaw - i jeśli jesteś pobierakiem - pocałuj wszystkich w dupę , ale jeśli jesteś przestraszoną kobietą i w dodatku dorosłą / mężatka / to poczytaj poniższe wpisy .
I pomyśl zanim coś napiszesz - bo dzieciaki na forach śmieją się z takich wpisów.
KOLEJNA NAIWNA / 89.76.116.* / 2010-07-31 06:52
guma dzięki za podsumowanie mojej osoby - niestety jestem dorosła, wykształcona i głupia - jak widać. Przestraszyłam się nie na żarty bo jak dziś pamiętam tę kretyńską sytuacje logowania się na pobieraka. Siedziałam w domu , lało, nie chciało mi się iść do biblioteki a miałam bardzo pilne tłumaczenie i postanowiłam poszukać czy tej książki (jako ze jest stara) nie ma na necie. I znalazłam na pobieraku, gdzie po zarejestrowaniu się [przeżuciło mnie na strony inne gdzie za dostęp do książki chcieli zapłaty i tak się skończyło, że nic nie pobrałam a się niestety zarejestrowałam. Zrobiłam to pierwszy i ostatni raz w życiu, a mąż za plecami mi mówił to jest ściema nie wpisuj się... Dlatego nie moge się przyznać, że miał racje :(. Skoro jednak mnie uspokajacie to daje ich do spamu. Tylko ostatnia sprawa: ile nocy mam nie przespać jeszcze zanim przestaną pisać?? DZIĘKI ZA POMOC
guma1 / 178.42.158.* / 2010-07-31 07:15
Cześć - niestety ja też jestem dorosły - aż za bardzo . Nie martw się bo nie ma czym . Uwierz proszę a nie pożałujesz , Naprawdę sam nie wiem ile razy to już napisałem na forach - i nikt nie zgłosił się z reklamacją . Wiesz co zrobiłem gdy dostałem te durnowate maile ? Przeczytałem a raczej przestudiowałem zapisy prawne - i dlatego piszę to co piszę , dlatego jestem taki mądry . Ale gdyby każdy - dorosły - sięgnął do ustaw i pomyślał , życie było by prostsze , każdy by zobaczył że to po prostu przekręt . Nie martw się , 3 maile - to wszystko co dostaniesz tylko warunek - nic im nie pisz . To mówię w oparciu o wiedzę i swoje doświadczenie - a pisze na forach ponad rok . I też podałem dane prawdziwe - i co z tego ????? Wiem że nie zawarłem żadnej umowy - dlatego pobierak może mi - i tu powinna zadziałać wyobrażnia i chcę dodać że mam na myśli treści erotyczne .
Głowa do góry - nie mów facetowi o tym o czym mówić nie musisz . Zapewniam - nie pożałujesz. Pozdrówka.
KOLEJNA NAIWNA / 89.76.116.* / 2010-07-31 15:41
nie płace, nie mówie M nic, udaje że maili nie widze.
A propos powyższych wpisów: miszkam w górach jutro jade na mazury ;).
POZDRAWIAM
guma1 / 83.9.248.* / 2010-07-31 15:51
Choroba jasna - wszyscy gdzieś jadą - ale nie ja . Pobierak wszystkich oszukuje - ale nie mnie . Bo ja się nie daję - mam nadzieję że jak wszyscy a przynajmniej większość .
Miłego wypoczynku - na Mazurach , i nie pisz o sobie naiwna - bo piszesz o nas wszystkich . A czy naiwność to coś złego ???? Osobiście nie mam nic przeciwnego osobą naiwnym . Bo co innego przestraszyć się a co innego uwierzyć . I Ty wierz - mamy rację i nic nie jest w stanie tego zmienić .
juras111 / 188.147.133.* / 2010-07-30 16:05
Witam. Tez mam ten problem z tym pobieraczkiem. Dzięki wszystkim za te informacje. Rozumię,że nie ma się czego obawiać?
porażka / 78.8.149.* / 2010-07-30 11:22
dostalam wczoraj takiego maila i szczerze mowiac totalnie mnie to zdzwilo bo niczego nie sciagnelm ! kliknelam cos tu takie szambo ;/
543 / 83.4.14.* / 2010-07-30 16:39
Re:POBIERACZEK.PL-ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE REGULAMINU
Mam problem z pobieraczkiem zakceptowałem umowe i dostale meila o sprawie w sodzie niewiem co mam robic placic czy co ale boje sie jak poradzcie
marian3214 / 83.4.14.* / 2010-07-30 16:36
Re:POBIERACZEK.PL-ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE REGULAMINU
Mam problem z pobieraczkiem zakceptowałem umowe i dostale meila o sprawie w sodzie niewiem co mam robic placic czy co ale boje sie jak poradzcie
nabity / 94.232.34.* / 2010-07-29 20:34
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970&news_page=4

10 dni pobierania za darmo – to jedno z haseł reklamowych portalu pobieraczek.pl, który umożliwiał jedynie płatne pobieranie plików. Prezes UOKiK uznała, że spółka wprowadziła internautów w błąd, dlatego nałożyła na nią karę finansową i nakazała natychmiastową zmianę praktyki

Co czwarty Polak sprawdza codziennie pocztę elektroniczną, co trzeci słucha radia w sieci, co piąty przyznaje, że ściągał programy, muzykę czy filmy*. Bez względu na to jak spędzamy czas w Internecie, powinniśmy znać swoje prawa, a przedsiębiorcy muszą je respektować. Oznacza to, że konsument powinien za każdym razem zapoznać się z regulaminem usługi, a sprzedawca rzetelnie informować m.in. o jej cenie. Nie w każdym przypadku obowiązki te są przestrzegane.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała właśnie decyzję, w której zakwestionowała praktyki portalu pobieraczek.pl, umożliwiającego pobieranie różnych plików. Postępowanie przeciwko właścicielom serwisu – spółce Eller Service z Gdańska – zostało wszczęte w październiku 2009 roku. Podstawą były liczne skargi konsumentów, którzy skorzystali z usług serwisu skuszeni hasłami sugerującymi, że usługa nic nie kosztuje: 10 dni pobierania za darmo; Tak, chcę testować przez 10 dni. Z informacji, które zebrał Urząd w trakcie postępowania wynika, że internauta, który chciał pobrać pliki musiał najpierw zarejestrować się na portalu, podając imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, e-mail. Warunkiem była również akceptacja regulaminu. W toku postępowania okazało się, że dzień rejestracji był jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie jak sugerowały hasła reklamowe dopiero po 10 dniach.

Zdaniem Urzędu taka praktyka jest nieuczciwa i wprowadza konsumentów w błąd. Wielu z nich na podstawie haseł reklamowych i informacji na stronie internetowej portalu mogło sądzić, że usługa jest bezpłatna w ciągu 10 dni od zawarcia umowy. W związku z tym konsumenci mogli zdecydować się na usługę, czego nie zrobiliby, gdyby nie zostali wprowadzeni w błąd. Prezes UOKiK uznała, że właściciele portalu – spółka Eller Service – naruszyli zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na nich karę w wysokości 239 140 zł. Spółka musi zmienić zakwestionowany sposób informowania o usługach oraz publikować przez 6 miesięcy na swoim portalu treść decyzji. Ponadto, zdaniem UOKiK, by skutecznie w tym wypadku chronić konsumentów niezbędne było nadanie niektórym punktom decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że spółka musi zmienić praktykę oraz poinformować o tym konsumentów zaraz po otrzymaniu decyzji, nawet jeśli skorzysta z drogi odwoławczej. (Od każdej decyzji Prezes UOKiK przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów).

Jednocześnie podkreślamy, że każdy poszkodowany przez portal konsument będzie mógł dochodzić swoich praw indywidualnie. Decyzja Prezes UOKiK nakazuje przedsiębiorcy zmianę praktyki niezgodnej z prawem, nie rozwiąże natomiast automatycznie problemów internautów, którzy zawarli umowy z portalem. Informujemy, że w przypadku kłopotów z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość pomocy należy szukać u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów. Ponadto porady udzielane są przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich pod bezpłatnym numerem 0 800 800 008 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 09:00 do 17:00). Poradnictwo w Polsce finansowane jest m.in. z budżetu UOKiK.

Ponadto każdy konsument, który został wprowadzony w błąd może skorzystać z dochodzenia swoich roszczeń na drodze sądowej. W takim przypadku to przedsiębiorca musi udowodnić, że udzielił jasnej i rzetelnej informacji. Zgodnie z prawem, każdy konsument będzie mógł zażądać od przedsiębiorcy: zaniechania praktyki, usunięcia jej skutków oraz naprawienia wyrządzonej szkody – w szczególności żądania unieważnienia umowy.

Korzystając z Internetu należy pamiętać, że zazwyczaj rejestracja w serwisie jest równoznaczna z zawarciem umowy z przedsiębiorcą, np. na dostarczanie usług. Internauto, UOKiK przypomina, co zrobić w sytuacji, gdy:

* zawarłeś umowę, ale nie zacząłeś ściągać plików – jeżeli przed zawarciem umowy przedsiębiorca poinformował cię o prawie do odstąpienia od niej, możesz to zrobić bez podawania powodu w ciągu 10 dni od momentu jej zawarcia. Powinieneś wysłać przedsiębiorcy oświadczenie na piśmie, w którym informujesz o odstąpieniu od umowy. Najlepiej zrobić to listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Nie trzeba przy tym podawać powodu. Pamiętajmy, że przedsiębiorca nie ma prawa pobierać od nas opłat za odstąpienie od umowy;
* zawarłeś umowę, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie i nie ściągałeś plików – prawo do odstąpienia od umowy wydłuża się wówczas do trzech miesięcy;
* zawarłeś umowę, ale na podstawie
ewela! / 94.232.216.* / 2010-07-30 23:00
Ja zarejestrowałam się 7 lipca na tym z***... pobieraczku! i oczywiście już tam nie weszłam, nic nie pobrałam ani nic, poprostu zapomniałam o nim. nie sprawdzałam poczty, później dostałam chyba przed 20 lipca od nich 1 e-maila, potem 2, skasowałam je. Dzisiaj dostałam wezwanie przedsądowe.oczywiście dane zmyśliłam, nazwisko też, jedynie e-mail był prawdziwy, z którego korzystam cały czas. przestraszyłam się bo przyszło do zapłaty 100zł i termin 3 dni. już myślałam żeby do nich napisać że wpłacę w poniedziałek, ale dane moje są zmyślone, wogóle z tego nie korzystałam. nie będę im nic odpisywać, nie będę pisać że rezygnuję z tej usługi bo ja wogóle nie doczytałam że po 10 dniach trzeba płacić, a akurat wtedy nawet nie sprawdzalam poczty. Czy dobrze robię nie płacąc i nie odpisując ani nie odzywając się do nich?? Proszę o odpowiedź!
guma1 / 178.42.158.* / 2010-07-31 05:46
Robisz BARDZO DOBRZE . Nie przejmuj się - zapewniam - tak jak napisał Bee Gee - nic Ci nie grozi , nikt nie będzie Cię niepokoił .Nie ma sensu pisać do nich - czegokolwiek . Zobaczysz Ewelino / czy dobrze odgadłem imię / - nie pożałujesz.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-30 23:06
Dobrze robisz. Pobieraczek już Cię raczej nie będzie niepokoił. Ani mailowo, ani w żaden inny spokój. Jak się do nich nie pisze, to kończą chyba na 3 mailach. Oczywiście ani do sądu ani na policję nikogo nie pozywają, bo nie mają do tego podstaw prawnych.
Pamiętajcie: NIE PŁAĆCIE TYM OSZUSTOM!
crazywolf / 83.6.150.* / 2010-07-30 06:47
Dziś dostałem takiego e-meila :|
Czyli radzicie go zignorować i nic nie robić?
Pozdrawiam
guma1 / 213.76.128.* / 2010-07-30 07:53
To jest jedyne właściwe postępowanie - totalna olewka.
Gumis1995 / 82.160.253.* / 2010-07-29 15:14
matko boska ... -.- ...
mam 15 lat i dziś też dostałam tego chorego maila ;D . ;)
oczywiście na początku zrobiło mi się gorąco i ciśnienie mi podskoczyło ..
czytałam różne fora i każdy mówił co innego i było to pisane dawno .
w końcu trafiłam tutaj i już jestem mega spokojna
i śmieję się z tego całego zamieszania :)
dziękuję wszystkim osobom, które zwarły tutaj te wszystkie przydatne informacje ;)
pozdraiwma :D

Najnowsze wpisy