Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
guma1 / 213.76.128.* / 2010-07-29 07:25
Droga młodzieży i nie tylko. Nie tylko nie należy ale wręcz NIE WOLNO IM PŁACIĆ żadnych pieniędzy - bo po prostu nie ma za co. Wielu się zastanawia - że też oni jeszcze istnieją ? A istnieją - dla kasy. Istnieją dla tych co im zapłacą . Był kiedyś w TV program - " Spróbuj pomyśleć " . Więc i ja do Was napiszę - spróbujcie pomyśleć . Wyobrażcie sobie , że pobierak to taki sklep - jak każdy normalny sklep np . na osiedlu - do którego by wejść i zobaczyć co ma do zaoferowania trzeba się zarejestrować . I tak jak do każdego sklepu - wchodzicie - i co ???? I sprzedawca biegnie do Was i mówi - ponieważ wszedłeś do sklepu to MUSISZ COŚ KUPIĆ - bo tak mówi mój regulamin ? Czy tak jest ??? Czy sprzedawca może Wam powiedzieć - wszedłeś to Ci mówię że musisz kupić to lub tamto - bo ja tak zadecydowałem ? A gdzie Wasza wola która nie może być domniemana ? Przecież każde z Was powie - facet - bujaj się !!!!!!! . Idż się leczyć na nogi bo na głowę za póżno . Jak jest u pobieraka . Wchodzicie do sklepu / rejestrujecie się / by zobaczyć co tam mają - a tu nagle - bach - pobierak zadecydował / przydzielił pakiet / więc musicie za coś zapłacić . Pół biedy gdyby oferowali jakiś towar - a tu nic . Ktoś powie - bo tak mówi ich regulamin. No i co z tego- przecież żaden REGULAMIN NIE STANOWI PRAWA . Bo nawet zapis regulaminu jest REGULOWANY PRZEZ USTAWĘ . I ustawa mówi - regulamin zawiera WARUNKI ZAWARCIA UMOWY . Warunki - a czy warunek może być docelową czynnością ? Czy np. zakup biletu do kina oznacza fakt obejrzenia filmu ???? A przecież to też jest warunek - chcesz zobaczyć film musisz kupić bilet . Chcesz zawrzeć jakąś umowę musisz się zarejestrować . Zobaczcie - by wykonać docelową czynność - każdą - NAJPIERW musicie spełnić warunki które Wam to umożliwiają . I tak jest u pobieraka - warunkiem zawarcia umowy jest rejestracja - więc NAJPIERW REJESTRACJA / spełnienie warunku / a póżniej zawarcie umowy. I jeśli pobierak twierdzi inaczej , jeśli zrównał rejestrację z zawarciem umowy - oszukuje Was - usiłuje Was okraść . Bo tak stanowi ustawa " elektroniczna " na którą pobierak się powołuje . Dlatego nie ma rozpraw , dlatego nikt nie dostanie pozwu , dlatego nikt nie zostanie o nic oskarżony . Bo nie ma żadnych umów - nie pozwala na to ustawa " elektroniczna " .
Jonh-u / 95.51.52.* / 2010-07-29 14:39
Ludziska czytajcie dokładnie co jest na forum a szczególnie GUMA1, resztę informacji wyssanych z palca nie czytajcie. Rzeczą naturalną jest to, że się boicie, ale boimy się tego czego nie znamy. Sam zostałem nabrany i juz z utęsknieniem czekam na "przed sądownego maila", którego sobie wydrukuję i powieszę w ramce nad telewizorem :)) Nie bójcie się i czytajcie wcześniejsze wypowiedzi GUMY1. Pozdro i wielki "szacun"Guma1 .
guma1 / 95.49.32.* / 2010-07-29 18:43
I tak należy do tego podejść . Trudno , każdy rejestrując się nie przypuszczał że to oszuści - ale nie należy z tego powodu popadać w jakiś stres czy przerażenie. Mamy swoje prawa , mamy ustawy nas chroniące - i takie coś jak pobierak nic nikomu nie może zrobić . Tylko trzeba być tego świadomym .
Twój wpis - przykład godny do naśladowania .
KAMU!!! / 89.171.46.* / 2010-07-31 11:46
wielkie dzieki za podjecie decyzji guma1
naiwna lala / 178.37.36.* / 2010-07-28 14:17
Gorzej mają Ci, którzy się przestraszyli, uwierzyli i zapłacili... Ehhhh, żenada ;(
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-28 14:35
Będą mogli odzyskać pieniądze dzięki pozwom zbiorowym.
Ala25/2010 / 89.174.182.* / 2010-07-27 20:33
witam ja z pobierakiem mam problem od maja ale przestałam im odpisywać bo mnie nudzą powtarzają się !!!!!!!!!! skoro są legalną firmą to poprosiłam o przesłanie faktury i oczywiście danych firmy czyli adres na kogo jest zarejestrowana firma no i oczywiście NIP odpisali mi całkiem co innego jakby wo gule nie czytali moich e-meli dlatego żałuje że wo gule do nich pisałam już nie wspomnę że IP komputera na pewno połowa z nas ma taki sam tak że nawet z wymyślaniem numerów się nie trudzą są żałośni !!!!!!!!!! TYLKO JEDNO MNIE IRYTUJE MIAŁAM WYSŁAĆ DO NICH PISMO POLECONYM Z ODSTĄPIENIEM OD UMOWY ALE NIE WIEM CZY TYM SIĘ NIE POGRĄŻĘ ??????? MOŻE W TYM BY MI KTOŚ POMÓGŁ PODJĄĆ DECYZJE Z GÓRY DZIĘKI :)))))))
thedorciab / 83.238.39.* / 2010-07-29 20:53
Wcześniej napisałam, że wysłałam do nich pismo z wypowiedzeniem, to przysłali odpowiedź jakąś bezsensowną. Jak wczytać się dokładnie w treść tego listu to jest podobny do e-maili, którymi mnie straszyli, a na 4 stronach powtarzany jest w kółko ten sam wątek tylko inaczej sformułowany! Nie warto z nimi wogóle korespondować, bo to jest całkowicie bez sensu. Jedna osoba napisała też tutaj, że wysłała do nich informację e-mailem, że zapłaci jak jej przyślą fakturę za usługę, to odpisali jej zupełnie od rzeczy nie na temat tak jakby nikt tej wiadomości nie przeczytał. Pewnie mają jakiś automat, który rozsyła w kółko te same bzdury. Ja chyba już przestałam się nimi przejmować. Nie są warci moich nerwów! Robią z ludzi debili! Przepraszam, ale się wkurzyłam. Dzięki Wam wszystkim i "gumie1" śpię spokonie! Pozdrawiam!
guma1 / 95.49.32.* / 2010-07-29 21:09
Masz rację - w większości przypadków ludzie korespondują z automatem i dziwią się że rozmowa bez sensu . I nie "chyba" - Ty na pewno powinnaś przestać się przejmować . Tak jak wszyscy - bo nie ma czym. Jak to mówi młodzież - żółwik .
guma1 / 178.42.250.* / 2010-07-27 21:32
Zapewniam Cię że nie ma potrzeby słać do pobieraka takiego wypowiedzenia . Jeśli już - to w obliczu decyzji UK o wprowadzeniu w błąd , na podstawie art. 88 kodeksu cywilnego można uchylić się od skutków prawnych złożonego pod wpływem błędu oświadczenia woli. I każdy ma na to rok od momentu wykrycia błędu. A jaki to jest moment ? Jak zwykle - ustawodawca nie mówi jasno - bo czy jest to data wydania decyzji przez UK ? Czy może jest to dzień w którym każdy dowiedział się o błędzie ?
Dałem sobie spokój z jakimikolwiek pismami czy mailami bo nie ma takiej potrzeby by cokolwiek pisać . Minął rok , mam się świetnie , pobierak do mnie nie pisze - bo co ma napisać ? Że są oszustami - ja to wiem a więcej zgodnie z prawem nic mi napisać nie mogą .
guma1 / 83.31.60.* / 2010-07-27 12:16
Napiszę to do wszystkich - " USZY DO GÓRY " - pobierak naprawdę nie może nikomu nic zrobić . Nikomu - czy nieletniemu czy dorosłemu - czy ktoś podał dane prawdziwe czy fałszywe. Nikomu nic nie grozi bo bronią nas zapisy ustaw . Trzeba je znać by być pewnym swego . I oni żerują głównie na nieletnich -bo osoba młoda , bez życiowego doświadczenia nie zinterpretuje poprawnie zapisów prawnych - dlatego nie posiada lub posiada ograniczoną zdolność do czynności prawnych . Ale i dorośli , ci z tym większym życiowym bagażem też dają się nabrać - a to jest co najmniej dziwne. No bo - tak na logikę - ci co mają np. Neostradę . Przecież tam również by mieć swoje konto trzeba się zarejestrować i w żadnym wypadku nie oznacza to zawarcia umowy . Rejestracja umożliwia / czyli jest uwarunkowaniem / zawarcie umowy , jest warunkiem PO spełnieniu którego możemy zamówić jakąś usługę . I tu również - jak u pobieraka - usługa jest świadczona drogą elektroniczną . Zauważcie - ci co mają internet na swoje nazwisko - każda zmiana regulaminu wymaga Waszej zgody - KAŻDA i jesteście o tym informowani LISTOWNIE . Jeśli takowej zgody nie ma - macie 10 dni na jej / umowy / wypowiedzenie - licząc od dnia otrzymania listu poleconego ze zmianą regulaminu - a taki list MUSICIE OTRZYMAĆ - zgodnie z prawem . Ktoś napisał - ale jak nie wypowiesz umowy w roku - to jest ona przedłużona . Zgadza się - bo tak stanowią ustawy . Jeśli nie wypowie się umowy zawartej na czas określony i nie mówi o tym regulamin - np. na 1 rok - to jest ona zmieniana z "automatu " na umowę zawartą na czas nieokreślony. I wówczas taką umowę można wypowiedzieć w każdej chwili . Mi kiedyś - jak brałem Neostradę - pani nie zaznaczyła w umowie że to promocja - i zamiast 60 zł kazali płacić ponad 90 zł. Nie pomogły żadne odwołania - UMOWA ZOSTAŁA PODPISANA a że mnie nabrali - umyślnie czy nie - to inna sprawa . I dzięki Bogu - za dwa miesiące była zmiana regulaminu . l z uśmiechem na ustach zaniosłem wypowiedzenie tej niekorzystnej dla mnie dwuletniej umowy , by niemal od ręki zawrzeć nową , na nowych i dogodnych dla mnie warunkach. Po co to piszę - ano po to że nie mogą istnieć - tak jak u pobieraka - dwa regulaminy na jedną umowę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jest to bzdura i o zmianie zapisów w regulaminie winniście być poinformowani listownie . Dlaczego tego nie robią ? Bo :
- nie ma żadnych umów ;
- jeśli umowy istnieją - przy zmianie regulaminu macie prawo wypowiedzieć taka umowę bez żadnych konsekwencji w okresie 10 dni od POINFORMOWANIA WAS O TYM .
- zezwalają wszystkim rejestrację na fikcyjne dane / podanie wieku nie jest zabezpieczeniem - bo nieletni się rejestrują / - więc komu wysyłać te listy skoro nie zadbali o potwierdzenie danych osobowych ?
Dlatego nie uzyskacie od nich żadnych informacji / mimo że to ich obowiązek / - bo taki stan ogranicza wasze prawa konsumenckie .
Opisałem Neostradę - a tak jest u każdego usługodawcy świadczącego usługi drogą elektroniczną - mam na myśli umowy okresowe - bo TEGO WYMAGAJĄ ZAPISY USTAW . Ja od kilku lat zawieram umowy na media tylko i wyłącznie przez internet. Są to klasyczne umowy na świadczenie usług drogą elektroniczną - tak jak u pobieraka . I NIE DO POMYŚLENIA JEST BRAK UMOWY AKCEPTOWANEJ PISEMNIE !!!!!!!!!!! Bo jak niby mają mi udowodnić ŻE TO JA ZAWARŁEM UMOWĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego nikogo nie zaskarżą - NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI - bo nie są w stanie NIKOMU NIC UDOWODNIĆ !!!!!!!!! Dlatego nikt nie dostanie pisemnych wezwań do zapłaty , nikt nie dostanie pisemnego pozwu - bo umowy nie zawiera się poprzez rejestrację tym bardziej że dopuszcza ona podanie danych nieprawdziwych . Dopuszcza - bo ludzie się na takowe rejestrują . I dlatego pisanie o IP KOMPUTERA JEST TOTALNĄ BZDURĄ - bo ten numer nikomu nic nie daje - bo nie można zawrzeć umowy z urządzeniem tylko z osobą fizyczną - a jak udowodnić KTO PRZED TYM KOMPUTEREM SIEDZIAŁ I NACISNĄŁ " REJESTRUJ " ??????????????
Cieszcie się życiem , cieszcie się młodością , cieszcie się wakacjami - bo zgodnie z prawe pobierak może każdego z Was co najwyżej - cmoknąć w / sorry za słowo / dupę .!!!!!!!!!! I kto w to uwierzy - będzie żył " długo i szczęśliwie " .
goska_74 / 2010-07-27 22:08
Może to głupie pytanie? Ale jak sprawdzić IP komputera? pozdrawiam
guma1 / 213.76.128.* / 2010-07-28 07:23
Nie jest to głupie pytanie - jeśli zadane z czystej ciekawości . Tutaj masz opis jak to sprawdzić .
http://www.edimax.pl/images/Image/FAQ/General-Q/HowToFindIP-address_PL.pdf

Tylko - weż pod uwagę , że IP komputera jest zmienne - i może być inne rano a inne wieczorem . Ta wiedza nic Ci nie da - zaspokoi tylko Twoją ciekawość a na pewno nie wpłynie na sprawę pobieraka .
BadSantaClaus / 2010-07-27 14:38 / portfel / Bywalec forum
guma, gratuluje zapału. Ja juz dawno dalem sobie spokoj z pomaganiem bo strasznie mnie irytowalo, ze ktos ma problem i nawet nie potrafi paru stron przejrzec, tylko co chwle jakas osoba pisze ze ma z pobierakiem problem i co ma zrobic.. eh.. Cóż ja sie zarejestrowalem tam rok temu, rozprawe mialem miec w styczniu, nic nie mialem i nic mi nie zrobili i nie zrobią. Trzym sie.
guma1 / 178.42.250.* / 2010-07-27 17:51
Siema - no cóż , w większości to są dzieci i nic dziwnego że każdy chce usłyszeć że nic mu nie grozi. Ot - taka dziecięca natura i trzeba z tym się pogodzić . A każdy uratowany " przed pobierakiem " - to powód do satysfakcji , mniej okradzionych i kasy dla oszustów . Również pozdrawiam .
Nalla / 87.204.159.* / 2010-07-27 01:07
tez sie dałam nabrać na to oszustwo.
weszłam na strone www.wkrtęka.pl i probowałam coś ściągnąć i zawsze skutecznie się ściagało ale tym razem przekierowało mnie na ten pobieraczek.pl myślałam że teraz wkrętka zrobiła coś takiego jak np.darkwarez że muszę się zarejestrować bo to wpisałam coś na tym pobieraczku, naprawdę nie wiem co czy dane były prawdziwe czy nie, nie wiem. Dodam że mam 17 lat. NIc nie ściągnęłam bo nie dało rady. NIe miałam pojęcia o co chodzi gdy po 15 dniach dostałam tego maila, prawie się popłakałam, całe szczęście że nie mam kasy bo pewnie gdybym miała poleciałabym odrazu na poczte i bym zapłaciła ze strachu, ale zaczęłam czytać na forum o co chodzi i się troche uspokoiłam. Żałuje tylko że nie widziałam Ekspresu Reporterów lub że żaden z moich znajomych mi o tym nie powiedział. trudno, po fakcie teraz wiem że będą mnie straszyć sądem ale nie będę sie tym przejmować. Pozdrawiam was serdecznie i nie strachajcie się :)
litwin1 / 78.8.89.* / 2010-08-01 11:49
Mnie tez chcieli naciągnać, ale poprostu popędziłem gnoi? i na tym się skończyło.
Wojas16 / 77.115.69.* / 2010-07-26 15:04
Wątpie by ktokolwiek dostał wezwanie .. Nie ma czym się martwić.
W końcu jest nas dużo więcej takich osób zastraszanych.
Nic nie przyślą.
Na tym polega ich dochód. Zastraszanie człowieka który dla spokoju płaci.
A tak nie wolno pod żadnym pozorem..
krawiec031 / 88.156.171.* / 2010-08-01 16:05
zarejestrowałem sie na tej durnej stronie i moi rodzice przeczytali maila oczywiście nic nie ściągnąlem a nawet przez 20 tygodnie nie wchodzilem na ta strone rodzice kazali mi zapłacić wiec zapłacilem co mam zrobic zeby odzyskac kase
guma1 / 83.24.179.* / 2010-08-01 16:48
No cóż - szkoda . Ale pobierak nie po to zakłada taką stronę by tak łatwo kasę oddawać . Co pozostaje - najlepiej zapomnieć bo tu jedyną drogą jest droga sądowa . Niestety . Jesteś nieletni - więc to rodzice musieli by wystąpić z takim roszczeniem. Może warto dołączyć do jakiegoś pozwu zbiorowego - tak , jeśli myślisz na poważnie o odzyskaniu kasy - napisz tutaj:
http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl/kat,725364,index.html
No cóż - powodzenia , tylko szkoda że rodzice tak dali się podejść - jak dzieci.
Alinka 84 / 89.73.189.* / 2010-07-26 14:49
witajcie,
i okazalo się, że jestem taka naiwna :(. Dalam się nabrać jak dziecko. Co gorsza podalam prawdziwe dane (zaćmienie jakieś czy co?) Czytalam was i olalam te maile. A dziś dostalam przedsądowe wezwanie. Rejestracja nastąpila 26.06.2010, więc dziś minęly równe 2 miesiące. Podają tam moje dane, na które rzekomo zostanie wyslany list za potwierdzeniem odbioru. Czy ktokolwiek otrzymal od nich list???? Kurka, już widzę minę mojego Pana, który uzna, że znów nabroilam :)
guma1 / 95.49.31.* / 2010-07-26 21:45
Nie jesteś naiwna - ja też podałem dane prawdziwe ..Posłuchaj - gdybyś poczytała moje wcześniejsze wpisy - to byś wiedziała . KAŻDY DOSTAJE 3 MAILE . KAŻDY . I ostatni zwą przedsądowym . Proszę - poczytaj co było wcześniej - a nie pożałujesz .
Alinka 84 / 89.73.189.* / 2010-07-27 10:26
dzięki chlopaki, podbudowaliście mnie :) Boże, jak ja żaluję, że nie jestem hakerem !!!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-26 15:33
Alinka, ciesz się. To oznacza, że pobieraczek nie będzie Cię już więcej stresował. Na wysłaniu "przedsądowego wezwania" ich działalność się kończy. Być może jeszcze kiedyś coś wyślą mailem, ale te "wezwania" i tak wysyła automat i nie mają żadnej mocy prawnej.
Gwarantuję Ci, że jeśli nie wyślesz do nich listu papierowego, to oni też nic Ci nie przyślą tradycyjną pocztą. Olej tych oszustów, nie przejmuj się nimi i nie płać im.
Wojas16 / 77.115.69.* / 2010-07-26 12:11
Witam wszyskich.
Mam taką samą sytuację.. 4 dni temu dostałem maila z informacją że mam zapłacić ,bo w innym razie skierują sprawę do sądu... Jak każdy z was początkowo się przestraszyłem.
Ale posiedziałem potem poczytałem różne fora.. I doszedłem do wniosku że ten cały pobieraczek to jest wielki żal xD
Nie dostaną ode mnie nawet pół grosza ,bo nic nie sciągnąłem..
Nie płaćcie im pod żadnym pozorem.. Podali nr IP który nie jest mój. Z racji że jestem osobą niepełnoletnią i podałem fałszywe dane ;D Nie mają żadnej podstawy że ten ich "regulamin" może nam coś zrobić..
Dziękuję że jest te forum ,bo wielu osobom się pewnie przyda dopóki nie zamkną tej fatalnej strony.
Pozdrawiam ;)
M2nsTEr / 94.75.104.* / 2010-07-26 10:28
Wlasnie wstalem rano i zobaczylem maila z rachunkiem na prawie 100zl i przyznam ze podniesli mi troche cisnienie. Dzieki tym komentarzom i uokik troche sie uspokoilem:) Jesli ktos poszukuje chetnego do pozwu zbiorowego to prosze o kontakt mailowy m2nster@hoga.pl chetnie sie przylacze. pozdrawiam.
Ania7777 / 83.28.54.* / 2010-07-26 10:28
najlepiej się do nich nie odzywać nie pisać nie robić nic! bo przecież to wiąże się z podaniem prawdziwych danych a tego lepiej nie robić, więc chyba trzeba tylko czekać aż przestaną przysyłać te meile.
HeniekKKS / 195.116.179.* / 2010-07-25 22:32
jak pobierak mógłby dojść kogoś po IP a jak bym zarejestrował się w kafejce???
chore to... Ja im nie zapłacę
guma1 / 95.49.31.* / 2010-07-26 06:42
HeniekKKS - Brawo za racjonalne myślenie . Wobec prawa wszyscy są równi - więc albo mogą zaskarżyć każdego albo nikogo . I jak do tej pory nikogo nie oskarżyli - wnioski wysnujcie sami .
leleewe / 109.173.227.* / 2010-07-25 22:28
Witam!
Jak napisać pismo o rezygnacje z ich świadczeń? Bo link podany niżej niestety nie działa. I czy musi być to wysłany listem czy wystarcze mailem tak jak to oni robią??? Proszę o szybką odpowiedź...
zawiecha / 62.121.121.* / 2010-07-26 22:13
mi równiez przysłali maila ja im odpisałem i wrazie jakiegoś pozwu mam asa w rękawie ale odpisując im wypowiedziałem umowe to mi odpisali że umowa zawarta na rok nie przedłuża się automatycznie

pozdrowionka wszystkim nieugiętym:)
0
2010-07-25 22:28:24 | 109.173.227.* | leleewe
Re: POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY? [0]
Witam!
Jak napisać pismo o rezygnacje z ich świadczeń? Bo link podany niżej niestety nie działa.
I czy musi być to wysłany listem czy wystarcze mailem tak jak to oni robią??? Proszę o
szybką odpowiedź...
Ania77777 / 83.9.197.* / 2010-07-25 14:46
no ale przecież numer IP też się nie zgadza...
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-25 21:35
Uczepiliście się tego IP. Numer IP w tym wypadku nie ma najmniejszego znaczenia. Pobieraczek używa numeru IP do jedynej rzeczy jaką potrafi robić: do straszenia.
naiwniak / 94.197.128.* / 2010-07-25 11:34
Witam. Też mam ten problem z nimi i znalazłem rozwiązanie.Mam nadzieje ,że skuteczne.Podaję link do strony ,na której jest wzór pisma o rezygnacji z ich świadczeń.Proszę to pismo uzupełnić, wydrukować i wysłać listem poleconym z pokwitowaniem odbioru na adres ELLER Service s.c. ,ul. Chłopska 72,80-350 Gdańsk
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/72328-rezygnacja-z-uslugi-pobieraczek-bez-koniecznosci-zaplaty-3.html
guma1 / 95.49.24.* / 2010-07-25 12:44
Wiecie co - nie mogę wyjść z podziwu dla pobieraka a raczej dla ich znajomości ludzkiej psychiki. Bo napisali wszystkim wielką głupotę - o szukaniu kogoś po IP komputera - a ludzie ten debilizm powielają . Ale się uśmiałem jak znalazłem rzekome wypowiedzenie umowy pod linkiem podawanym przez "naiwniak" . Otóż - jest tam wypowiedzenie umowy zawartej między pobierakiem a - no właśnie z kim ? Nie - z kim a z komputera o numerze IP . To tak jakby wypowiadać umowę zawartą z jakąś firmą a np. z telefonu o jakimś numerze .
A przecież UMOWY ZAWIERA SIĘ MIĘDZY DWIEMA STRONAMI , między np. firmą a osobą fizyczną a nie z urządzeniem o jakimś numerze .
Proszę - nie powielajcie więcej tej głupoty , pobierak nie wie kto się rejestrował - I NIGDY SIĘ NIE DOWIE jeśli sami im o tym nie powiecie . Ludzie w swoim zapewnieniu jakiegoś bezpieczeństwa a raczej uspokojenia sumienia piszą niestworzone rzeczy które nie mają nic wspólnego z istniejącą sytuacją . Zawarcie umowy poprzez rejestrację , szukanie po numerze IP komputera czy wreszcie te straszne konsekwencje więzienia dla wszystkich to są WYMYSŁY POBIERAKA nie mające odzwierciedlenia w obowiązującym prawie - więc dlaczego te głupoty z takim maniakalnym uporem są przez niektórych powielane???
marcinusxyz / 95.49.225.* / 2010-07-25 10:54
NIE PŁAĆ POD ŻADNYM POZOREM !!! NIE DAJ SIĘ ZASTRASZYĆ !!! TO NACIĄGACZE I SAMI SIĘ BOJĄ SWOICH NIECNYCH PRAKTYK !!! NIC CI NIE MOGĄ ZROBIĆ !!!. Wejdź na tą stronę i dokładnie poczytaj:

http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970

Najnowsze wpisy