Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
m92 / 62.69.207.* / 2010-07-24 16:25
też tak miałam ,moi znajomi też to zwykli oszuści,nie płać :)
Kornelkax33 / 195.116.41.* / 2010-07-28 18:22
nie płaćcie za to : )ja weszłam na poczte swoją (o2) dopiero dzisiaj, a miałam zapłacić jeszcze przed 17 czerwca, hahahahaha xD do tej pory nic mi nie przyszło! :) zgodzę sie z wcześniejszymi wypowiedziami: oni kończą swoją "działalność" na 3 mailach :) nic nie odpisujcie i nie płaćcie! "cieszcie się życiem" hehe :D pozdrawiam, Kornelka :P
Partyzant / 217.98.25.* / 2010-07-24 11:02
Normalnie zawarta umowa przez internet to jest w mBanku ale nie w pobieraczku. Zasłanianie się regulaminem w którym jest jakiś bełkot pijanego prawnika, na dodatek regulamin leży bezpiecznie na odległej półce to jawne oszustwo dla osiągnięcia korzyści majątkowej. Strona jest stworzona do wyłudzanie a wyłudzanie jest karalne tak samo jak lichwa która jak na razie jest przestępstwem ale można ją w tym kraju spokojnie uprawiać. Prawnicy którzy interpretują prawo na korzyść pobieraczka to skończeni idioci ponieważ w ten sposób tworzymy kraj dla oszustów których i tak jest już za dużo w tym kraju. Jak tak dalej będzie to nasze dzieci będą klikały na jakieś wirtualne klawisze w internecie a rodzicom będą przychodzić rachunki do domu po 10000zł.
guma1 / 95.49.35.* / 2010-07-24 12:31
Akurat mam konto w mBanku ale tu - a może przede wszystkim tu dlatego ze chodzi o pieniądze - gościłem kuriera z pisemną umową i z pisemnym potwierdzeniem wszystkich warunków umowy . Również tak powinno być u pobieraka - bo chodzi o pieniądze . Chciałbym by wszyscy wreszcie zrozumieli - MUSI BYĆ UMOWA POTWIERDZONA PISEMNIE DLA CELÓW DOWODOWYCH . Bo jak ma udowodnić pobierak że ktoś te ich idiotyzmy na maile przeczytał ?????????????? Pomijam sprawy proceduralne - czyli sam fakt zawarcia umowy .
Pomyślcie - ci co zapłacili , macie realną szansę odzyskania pieniędzy - sami utopicie się w kosztach . A tu koszty rozprawy to 2 % od zasądzonej kwoty - Sąd zasądzi jakąś kwotę która podlega równemu podziałowi na wszystkich - tak mówi ustawa - i z tego tylko 2 % jest na koszty procesowe . Dlatego na początku należy uwzględnić wszystkie roszczenia - czyli kancelarii prawnej , koszty procesowe - by było z czego potrącić .Ale prawnicy to wiedzą i na pewno na wstępie powiedzą .
I czyż może być dla wszystkich oszukanych którzy spotkali na swojej drodze pobieraka lepszy widok jak - Lejczak mówiący że ilość spraw wytoczonych przez OSZUKANYCH pobierakowi - to tajemnica przedsiębiorstwa ? Przecież - " to miód na duszę " .
Czekamy na dane kancelarii - myślę że warto zadzwonić i chociaż spróbować . Dla zasady - oszustom mówimy stanowcze NIE.
guma1 / 95.49.25.* / 2010-07-24 08:41
Dobrze by było by w powtarzanych po raz tysięczny zapytaniach co robić nie zaginął ten wpis :

2010-07-23 16:24:14 | 83.31.149.* | b.grochowski
Re: POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY? [0]
jeśli znajdą się chętni do pozwu zbiorowego - min 10 osób to nasza kancelaria może taką
sprawę poprowadzić.

Pierwszy krok już został zrobiony - są prawnicy którzy ewentualnie podjęli by się poprowadzenia sprawy przeciwko pobierakowi . I dla tych co nie wiedzą co robić - to też jest informacja że jednak pobierak oszukuje - skoro kancelaria prawna chce ich w imieniu oszukanych zaskarżyć .
Dlatego prośba a nawet dwie .
1. do p. b.grochowski - dobrze by było podać jakieś namiary kancelarii - numer telefonu czy mail pozwoli poszkodowanym skontaktować się z Wami a bezpośrednia rozmowa na pewno rozwieje wiele wątpliwości .
2 . do tych co zapłacili - spróbujcie jednak powalczyć o Wasze pieniądze . Właśnie jakiś telefon czy mail pozwoli Wam zapoznać się ze sprawą . Przecież po to jest prawnik by reprezentował wszystkich w sądzie więc jakiś obowiązek uczestniczenia w rozprawie nie jest konieczny . Tak mi się wydaje - i po to potrzebny jest jakiś kontakt z kancelarią by wszelkie obawy czy niejasności wyjaśnić .
Dużo się mówiło czy pisało na forach - ja pobierakowi założę sprawę , zaskarżę ich - a tu otwiera się realna możliwość . Pobierak chyba nie przewidział że ustawodawca otworzy naprawdę szeroko furtkę by można było realnie powalczyć o swoje , by odzyskać pieniądze a najważniejsze - by ich puścić " w skarpetkach " .
Myślę że- jak pisałem wcześniej - ta pierwsza dziesiątka spowoduje że znajdą się setki a zapewne i tysiące osób które dołączą do tego grona i skutecznie dokopią pobierakowi . A czy może być coś lepszego niż słodka zemsta za oszustwo i za bzdurne straszenie niewinnych ludzi ?
marcinusxyz / 95.49.225.* / 2010-07-25 10:56
NIE PŁAĆ POD ŻADNYM POZOREM !!! NIE DAJ SIĘ ZASTRASZYĆ !!! TO NACIĄGACZE I SAMI SIĘ BOJĄ SWOICH NIECNYCH PRAKTYK !!! NIC CI NIE MOGĄ ZROBIĆ !!!. Wejdź na tą stronę i dokładnie poczytaj:

http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
b.grochowski / 83.31.149.* / 2010-07-23 16:24
jeśli znajdą się chętni do pozwu zbiorowego - min 10 osób to nasza kancelaria może taką sprawę poprowadzić.
Małą Marta 88 / 81.210.63.* / 2010-07-30 18:25
Witam, ja także jestem chętna by dołączyć do pozwu zbiorowego, jeśli to możliwe to proszę o kontakt na adres martarulik@wp.pl, dzięki z góry
satyra / 94.78.159.* / 2010-07-27 06:02
Ja jestem chętną osobą do dołączenia do pozwu zbiorowego, tylko proszę o namiar do waszej kancelarii, np. na maila: anhelina888@o2.pl
martitta_20 / 2010-07-24 08:46
jestem chętna do tego pozwu moj tel 505113239 prosze o kontakt lub podanie jakiegos do panstwa.
cella10051 / 94.251.239.* / 2010-07-27 11:58
ja też jestem chętna : cella1005@wp.pl
marcinusxyz / 95.49.225.* / 2010-07-25 10:50
Nie płać !!! Nic ci nie mogą zrobić. Wejdź na tą stronę i dokładnie poczytaj:

http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
oszukanaprzezpobieraczka / 178.42.110.* / 2010-07-23 16:04
obejrzyj sobie http://www.youtube.com/watch?v=jfwOZUmjzG0
szczepanek / 87.205.87.* / 2010-07-26 20:48
Ja ich olewam ciepłym moczem i odpisałem im że jak mnie bendą dalej straszyć to ich podam do sądu ,Pozdro i bez obaw.
Nallla / 87.204.159.* / 2010-07-27 00:56
http://www.youtube.com/watch?v=8tjMQVQu1QQ&NR=1
Gdybym to wczesniej zobaczyła wiedziałabym że mam być czujna... no szkoda
fatty_boy / 195.117.22.* / 2010-07-22 10:21
Witam
Może wystosować POZEW ZBIOROWY
guma1 / 213.76.128.* / 2010-07-22 11:35
Do poczytania :
http://www.pozew-zbiorowy.com.pl/procedury-pozwu-zbiorowego.html
Wg. mnie jedynie ci co zapłacili mogą ubiegać się o zasądzenie zwrotu pieniędzy wraz z odsetkami . No bo jak niby reszta ma udowodnić że poniosła jakieś straty moralne bo dostała jakieś bzdurne maile których tak naprawdę się nie przestraszyli bo nie zapłacili ?
Warto popytać prawników - niektórzy maja takowych w rodzinie , wystarczy że znajdzie się chętny np. adwokat który " chce błysnąć " - wszak reklama murowana - i znajdzie się dziesięć osób w imieniu których takowy pozew napisze . I jeśli sąd dopuści ten pozew do rozpatrzenia - ukazuje się w prasie ogłoszenie że taka sprawa odbędzie się z informacją że i inni mogą się do tego pozwu dołączyć . I tu zapewne ruszyła by " lawina " - wszak w kupie rażniej i o to w tym wszystkim chodzi - by ludzie nie rezygnowali ze swoich roszczeń tylko dlatego że jakiś np. pobierak ma kogoś kto zwie się prawnikiem i wypisuje - w sumie grożby karalne . Bo w żadnym piśmie NIE WOLNO straszyć nikogo nieprawdziwymi czy wyolbrzymionymi konsekwencjami - a tak jest u pobieraka . Popytajcie - może znajdzie się odważny - i tu ustawa jest nieugięta - MUSI TO BYĆ PRAWNIK . Czyli - prawnik wnosi sprawę pod rozpatrzenie przez sąd a nie sam poszkodowany.
Idifix / 188.147.79.* / 2010-07-21 21:23
Wpadłem jak wszyscy,ale mam inne pytanie :
Czy mogą mnie podać do sądu za podanie niprawdziwych danych ?
zanaczm że podałe nieprawdziwe i widać to od razu
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-21 22:06
Nie może. Pobieraczek twierdzi, że działa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). Artykuł 22, punkt 2 tej ustawy mówi:
Art. 22.
2. Usługodawca umożliwia usługobiorcy korzystanie z usługi lub uiszczanie opłat za nią, jeżeli usługa świadczona drogą elektroniczną jest odpłatna, w sposób anonimowy albo przy użyciu pseudonimu, o ile jest to technicznie możliwe oraz zwyczajowo przyjęte.

Czyli możemy bezkarnie podawać nasze zmyślone dane. Więc strasząc więzieniem pobieraczek zwyczajnie kłamie, a przywoływany przez niego art. KK o wprowadzaniu w błąd może zostać użyty przeciwko pobieraczkowi, a nie nam.
guma1 / 178.42.255.* / 2010-07-21 21:56
Nie mogą . Wyrażnie nacisnąłeś REJESTRUJ - a zgodnie z prawem rejestracja możliwa jest na nicka czy ksywę a więc dane jak najbardziej zmyślone . Pisząc o tych sądach pobierak chce wszystkich nastraszyć - szczególnie nieletnich bo na nich bazują - bo to oni wszyscy podali dane fałszywe - choćby wiek . Ale to pobierak MUSI zadbać by osoba nieletnia nie mogła się zarejestrować - a podanie wieku nie jest żadnym zabezpieczeniem - bo nieletni się rejestrują . Ten obowiązek nakładają na nich ustawy - więc spoko , nic nikomu nie grozi.
Idifix / 188.146.105.* / 2010-07-22 11:04
Uff dzięki za wyjasnienie tej kwestii :)
mateos19 / 188.33.63.* / 2010-07-20 13:15
Witam
dziś zostałem kolejną osobą , która otrzymała meila od pobieraczek .pl o zapłacie 94.40 zł. z początku nieco mnie on przestraszył i im odpisałem że o co chodzi i itp. dopiero potem doczytałem o tym wszystkim i wysłałem wiadomość do UOKiK .
Jestem ciekawy w jakim czasie sie tym zajmą a co do założycieli portalu powinni oni byc złapanie przez policje , następnie zamknąć portal aby kolejni użutkownicy nie złapali sie na te oszustwa.
marcinusxyz / 95.49.225.* / 2010-07-25 10:57
NIE PŁAĆ POD ŻADNYM POZOREM !!! NIE DAJ SIĘ ZASTRASZYĆ !!! TO NACIĄGACZE I SAMI SIĘ BOJĄ SWOICH NIECNYCH PRAKTYK !!! NIC CI NIE MOGĄ ZROBIĆ !!!. Wejdź na tą stronę i dokładnie poczytaj:

http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
Ola17 / 188.33.163.* / 2010-07-20 14:57
Też dostałam takiego maila, i nie czytałam wcześniej żadnego forum. Źle
zrobiłam, bo zapłaciłam za te "usługi". I co z tego? Dostałam kolejnego
maila, ze nie dokonałam wpłaty, a mam potewirdzenie z banku. Uważajcie na
to.
ula114183 / 2010-07-21 08:14
witam dzisiaj dostałam e-mail od pobieraczek.pl ze jesli do jutra nie wpłace tej kwoty to oddaja sprawe do sadu,,,, nigdy nie skorzystałam z ih usług co robic pomocy
straho / 83.8.14.* / 2010-07-21 13:01
Olać ich ciepłym moczem!!! Nic nie moga zrobic! Ja dostałem powiadomienie za mam 3 dni na zapłacenie i mam ich w dupie juz nawet nie czytam co mi pisza szkoda czasu.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-07-21 10:30
Tu piszą sami tacy co dostali maile że pobierak odda sprawę do sądu . U mnie było to rok temu , u innych półtora roku - i jakoś nikogo nie oskarżyli . A tak jest bo nie mają o co oskarżyć - prawo / ustawa " elektroniczna " / nie pozwala zawierać umów na usługi internetowe poprzez rejestrację . Jest to kompletna bzdura . Nie należy nic im pisać a tym bardziej płacić . I fakt ten potwierdza właśnie brak jakiejkolwiek reakcji ze strony pobieraka - bo tylko odpisują do tych co chcą udowodnić pobierakowi że oszukuje . Ale nie po to tworzyli tą stronę by się przyznać - tak oszukujemy . Stworzyli ją po to by straszyć osoby nieletnie- i nie tylko - bzdurnymi oskarżeniami i w ten sposób wyłudzać pieniądze .
guma1 / 178.42.159.* / 2010-07-20 17:22
Zauważcie - nawet dokładnie nie księgują kto im zapłacił tylko nawet tym co dali się nabrać nadal ślą wezwania do zapłaty. Takich wpisów na forach jest naprawdę dużo - wpisów ludzi którzy zapłacili a nadal pobierak domaga się od nich pieniędzy. Dlatego nie należy im płacić - bo pobierak nie panuje nad tym kto płacił a kto nie i z zasady śle te przygłupiaste maile do wszystkich . I to przestało być śmieszne - to stało się żałosne !!!!!!!!!!
zielonynd / 195.205.97.* / 2010-07-19 23:14
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970

oficjalne stanowisko uokik
aRcy / 2010-07-19 10:57
Witam.
Co mam zrobić skoro przysłali mi dzisiaj maila, że jestem im winien 98zł z groszami?
Na początku podałem im moje imię nazwisko i miasto. Ulice zmyśliłem. Co zrobić?
Proszę o szybką odpowiedź
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-19 11:25
Oszukali Cię, nie jesteś im winien tych pieniędzy. Olej ich. Nic Ci nie zrobią. Najważniejsze żebyś nie dał się zastraszyć i im nie płacił. Poczytaj tu parę ostatnich wypowiedzi i wszystko będzie jasne.
aRcy / 2010-07-19 12:39
Ale jesteś pewien że nic mi nie zrobią? Może zmienić adres emial? :/
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-19 20:02
Jestem pewien, że nic Ci nie zrobią. Po co zmieniać adres? Wyślą tylko kilka maili, które możesz skasować bez czytania i to wszystko.
guma1 / 83.31.56.* / 2010-07-19 18:35
Nie musisz nic robić . Ale jeśli w jakiś sposób się obawiasz - zmień adres mail - wówczas nie będziesz narażony na jakieś kretyńskie maile z ich strony . Zrób tak .
marcinusxyz / 95.49.225.* / 2010-07-25 10:53
NIE PŁAĆ POD ŻADNYM POZOREM !!! NIE DAJ SIĘ ZASTRASZYĆ !!! TO NACIĄGACZE I SAMI SIĘ BOJĄ SWOICH NIECNYCH PRAKTYK !!! NIC CI NIE MOGĄ ZROBIĆ !!!. Wejdź na tą stronę i dokładnie poczytaj:

http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
andgold / 78.8.70.* / 2010-07-16 19:59
Witam wszystkich.
Podam pare wyjasnień i argumentów, żebyście nie współpracowali z "pobie"d"aczkiem" i nie bali się ich gróźb, a przede wszystkim nie płacili oszustom , złodziejom i "piratom". Poniżej kilka potwierdzeń :

1. Może niektórzy pamietają stronę o nazwie "odsiebie.pl". Był to serwer piracki oferujący pirackie filmy, muzykę, programy. Ze względu na nielagalną działalność zerwer został zamknięty przez policję (wiosną br) , zatrzymano setki osób, skonfiskowano mnóstwo komputerów, dysków , itp. Spróbujcie teraz wywołać te stronę. Ona Was przkierunkuje na Pobiedaczka, czyli z jednego, zamkniętego oszusta, na drugiego.

2. Działalność Pobieraczka jest nielegalna, bo oferuje kradzione produkty, czyli muzykę, filmy, programy. Kradną prawa autorskie producentów, wykonawców, autorów (ZAiKS, ZPAV, STOART, FOTA) . Są to przestępstwa a rt. 116 i 117 Prawa Autorskiego. Dochodzi również art. 118 PA poprzez pobieranie od Was haraczy, - stałe żródło dochodu, a to już jest poważne przestepstwo.

3. Grożenie przez nich dziwnymi sankcjami jest niepoważne, bo jeżeli stypisują oni na art. 286 Kodeksu Karnego (oszustwo) , to się starsznie mylą, bo nie można oferować w usługach, czy sprzedaży, produktów kradzionych z pominięciem praw autorskich i zgody ich ustawowych pzredstawicieli.

4. Żadne z ich gróźb nie mają zastosowania w prawie karnym (ściganym przez policję, prokuraturę, itp). Ewentualnie z powództwa cywilnego -- ale tu uwaga -- komornik może działać tylko po otrzymaniu wyroku sądowego. Żeby go otrzymać "Biedaczek" musi wystąpić do sądu cywilnego, podać osobeę wobec której dochodzi praw oraz wpłacic kaucję. Nie stac ich na to.
Poza tym muszą zaargumentować sposób poniesienia strat. W ich przypadku jest to niemożliwe, bo strat nie mają, a muszą tez podać oferowane produkty (usługi) przez których brak ponoszą straty. Każda w pozwanych stron, czyli WY ( a jest to niemożliwe żeby was pozwano) może stwierdzić jednoznacznie, że chciałaby dalej współpracować z serwerem ale po wywnioskowaniu, że był to serwer który oferował kradzione produkty nie było takiej woli z Waszej strony, bo z przestępcami się nie współpracuje.
Na potwierdzenie można podać artykuły z Kodeksu Karnego ( przeciw Pobiedacxzkowi) 278 par 2 (kradzież programów komputerowych) i art. 293 - paserstwo programów , czyli ich rózne formy nabywania i pomoc w dalszym zbyciu.

Tak na koniec, to sory ale nie chce mi sie odnosic do wszystkich podniesionych przez Was problemów, a także sformuowań cytowanych pism Pobieraczka. działaja oni nielegalnie i nic im nie płaćcie.
pozdrawim
Filip z Konopii / 83.6.48.* / 2010-07-19 17:48
Jednego nie rozumiem. Skoro wszyscy mądrzy wiedzą, że Pobieraczek to oszust i złodziej, to dlaczego nie zrobi się z tym porządku? Dlaczego nie gnije z mamrze Zespół Pobieraczek.pl ?
Kto na to pozwala? Dlaczego? A może za co? Hmmmm... ?
guma1 / 83.31.56.* / 2010-07-19 18:32
Doniesień jest bardzo dużo ale z racji że oszukują na kwotę niższą niż 100 zł - to w świetle prawa jest to wykroczenie . A wówczas czy podjąć jakieś działanie decyduje policja - w Gdańsku . Jak myślisz - ilu tam jest prawników ? I dlaczego ten syf prowadzi były windykator który z racji wykonywanego zawodu - na pewno doskonale zna policyjne środowisko ? Jak mocne muszą mieć " plecy " skoro tak w " żywe oczy " oszukują ? Bo że oszukują - to pewne - tylko nie dla policji . Gdyby działali zgodnie z prawem - nie było by kary UK który na swojej stronie internetowej sam stwierdza - " Pobieraczek złamał prawo".
isiaaga / 178.182.146.* / 2010-07-26 21:44
przy oszustwie nie ma znaczenia kwota to zawsze przestępstwo a niewykroczenie
guma1 / 95.49.31.* / 2010-07-26 23:10
Nie masz racji - do kwoty 100 zł to wykroczenie - tak stanowi prawo . Ale - też zagrożone więzieniem - tylko w mniejszym wymiarze . Poczytaj - wcześniej o tym pisałem .
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-19 20:25
Nie sądzę, żeby tu chodziło o znajomości na policji. To raczej opieszałość, a nawet niekompetencja odpowiednich organów, takich jak UOKiK (który początkowo twierdził, że pobieraczek jest OK).
Ponadto: kto się orientuje w swoich prawach, ten nie dał się nabrać pobieraczkowi, więc nie jest pokrzywdzonym, więc nie ma po co się do sądu fatygować.
Kto dał się nabrać i zapłacił ten jest pokrzywdzony, ale nie orientuje się w swoich prawach, dał się nastraszyć sądem i więzieniem, czyli nie wie jak ta cała prawna maszyneria się kręci. Więc raczej nie będzie chciał się przedzierać przez obce mu meandry prawne, latać po sądach i pisać pozwy, żeby odzyskać swoje 90 złotych.
Tu może pomóc ustawa o pozwach zbiorowych, która dzisiaj weszła w życie. Ale taki pozew też potrzebuje swojego "lidera", kogoś zdecydowanego, kto wie co i jak. Ja się na to nie piszę, nie lubię chodzić po sądach ani urzędach :P
guma1 / 178.42.158.* / 2010-07-19 22:02
Nie wygląda mi na to - bo co może UK ? Nałożyć karę w wysokości 10 % rocznego dochodu - i tyle. Tu powinna zadziałać policja - zgodnie ze swoimi kompetencjami . Dlaczego tak się nie dzieje - w obliczu decyzji UK że wszystkich oszukują / bo świadome wprowadzenie w błąd dla kasy jest oszustwem / - tylko organy ścigania są jakieś niemrawe ? Przebieg całej sprawy niestety wskazuje na to że pobierak doskonale wiedział że tak będzie , że będzie kara UK i że z policji nikt nie kiwnie palcem . Dziwne są te zbiegi okoliczności i niestety wnioski nasuwają się same . Chciałbym się mylić ale fakty mówią same za siebie - wszak pobierak nadal oszukuje .
Ustawa o pozwie zbiorowym pozwala założyć sprawę firmie gdy zdecyduje się na to min . 10 pokrzywdzonych . I to oni muszą udowodnić że zostali oszukani ale wobec decyzji UK o wprowadzaniu w błąd nie powinno to być trudne. I warunek - pozew składają osoby które zapłaciły tym oszustom . Myślę że to jest kwestia czasu jak takie pozwy ukażą się .
CATRINA / 193.164.255.* / 2010-07-17 09:50
DZIŚ DOSTAŁAM TEGO SAMEGO MAILA CO WSZYSCY NAWET NIE PAMIĘTAŁAM CO CO BYŁ ZA PORTAL I W WYSZUKIWARCE ZNALAZŁAM TĄ STRONĘ. JAK TO WSZYSTKO PRZECZYTAŁAM TO KAMIEŃ SPADŁ MI Z SERCA . NIE MA SPOSOBU ŻEBY INNYCH OSTRZEC PRZED NIMI. ZABLOKOWAĆ STRONĘ CZY COŚ ? JESTEM NOWA W SIECI DOPIERO 4 MIESIĄC. I WYOBRAŹCIE SOBIE JAK DOSTAŁAM TAKIEGO MAILA MAŁO NA ZAWAŁ NIE ZESZŁAM ;) NA SZCZĘŚCIE TO CO TU PRZECZYTAŁAM USPOKOIŁO MNIE ALE TERAZ 10 RAZY PRZECZYTAM WSZYSTKO ZANIM PODAM SWOJE DANE. NAUCZYŁO MNIE TO OSTROŻNOŚCI!!!
guma1 / 178.42.251.* / 2010-07-17 19:13
CATRINA - spoko . Właśnie od tego jesteśmy my i fora internetowe . Należy poczytać - jak zrobiłaś - i pomyśleć . To wystarczy .
xdx / 77.253.97.* / 2010-07-16 17:19
ej bez kitu. ja tez załozyłam na tym gow*ie konto i niec sie sciagałam i teraz przyszło ze mam zapłacic bo jak nie to sprawa bedzie skierowana do sadu. czy oni moga takie cos zrobic ?? prosze o pomoc
Matrixxx / 77.113.254.* / 2010-07-25 22:21
Szanowny Panie Kapka,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 21.06.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

Marcin Kapka
09-987 warszawa
Zgietka 56

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 21.06.2010 to 77.115.6.70. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - gladiatus002@wp.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=jp5%2BhzCmZd15cO%2BYhXnxKCYG

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
_____________________________________________________________________

Czy mam się bać ??? Czy mogą coś mi zrobić???
Czy za fałszywe dane osobowe mogą coś mi zrobić
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-25 22:51
Nie masz się bać. Nic Ci nie mogą zrobić. Podanie fałszywych danych przy rejestracji na tego typu stronach jest zgodne z prawem. Poniżej link, w którym wyjaśniłem, że to co pisze pobieraczek to wierutne bzdury i udowodniłem to przytaczając fragmenty ustawy, na którą pobieraczek się powołuje.
http://tinyurl.com/2wogkmu
Mój wpis jest na dole w.w. strony.
oho / 77.253.97.* / 2010-07-16 17:28
może wiecie czy da się jakoś usunąć konto na pobieraczek ? będę wdzieczna
guma1 / 83.24.69.* / 2010-07-16 17:35
po 1 - nie można tam usunąć konta . Pobierak dysponuje tylko jakimiś danymi i nie jest w stanie stwierdzić czy te dane są prawdziwe czy nie . Oczywiście jak ktoś się zalogował - Dupa Wołowa - to wiadomo . Ale nawet jak ktoś podał dane prawdziwe - to skąd pobierak ma wiedzieć że tak jest ? Czy tak trudno podać się za kogoś tym bardziej że pobierak bazuje na adresach mail ??? Idiotyzm .
Poczytaj poniższe wpisy - nie mogą skierować sprawy do sądu bo :
- nie ma żadnych umów ;
- zgodnie z decyzją UK pobierak wprowadził wszystkich w błąd - więc niby o co pobierak miałby kogokolwiek oskarżyć ??
Nie zawracać sobie głowy, zapomnieć , olać - żyć w pokoju - dobrze radzę .
kocica86 / 2010-07-13 11:29
Mi przyslali to co mam robic serce mi wali jak mlot i napisal mi jakis gorski jacek
W odpowiedzi informujemy, iż konto użytkownika:>>>>>>>>>>>>>>>>
zostało założone w naszym serwisie w dniu 2010-05-17 o godzinie 13:21:28
z komputera o IP: 85.89.190.126.

Założenie konta w serwisie Pobieraczek.pl możliwe jest jedynie w wyniku
dokonania pełnego procesu rejestracji użytkownika, na który składają
się następujące czynności techniczno-prawne:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,
2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,
3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu
Usług Usenet,
4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści
Regulaminu Usług Usenet,
5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku
aktywacyjnego.

Dokonanie każdej z powyższych czynności jest zawsze rejestrowane przez
system teleinformatyczny serwisu. Jeżeli twierdzi Pani, że rejestracja
nie została dokonana przez Panią, oznacza to, że jakaś inna osoba
korzystając z Pani konta poczty elektronicznej, dokonała rejestracji w
serwisie Pobieraczek.pl bez Pani wiedzy.

W takim przypadku sugerujemy aby jak najszybciej skontaktowała się Pani z
organami ścigania, celem zgłoszenia podejrzenia popełnienia
przestępstwa z art. 287 kodeksu karnego, oraz złożenia stosownych
wyjaśnień. Spółka Eller Service przekaże wszystkie posiadane
informacje, które w jakikolwiek sposób będą mogły się przyczynić do
wyjaśnienia sprawy w trakcie prowadzonego śledztwa.

W przypadku braku wyjaśnienia przez Panią niniejszej sprawy przed
odpowiednimi organami, informujemy, że należnej nam opłaty za
zamówioną usługę będziemy zmuszeni dochodzić od Pani, jako
użytkownika adresu email, który został użyty i zweryfikowany podczas
procesu rejestracji. Nadmieniamy, iż w żaden sposób nie możemy
odpowiadać, za fakt posłużenia się Pani adresem e-mail przez osobę do
tego nieuprawnioną.

Zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, w przypadku ustalenia sprawcy
bezprawnego posłużenia się Pani adresem email, będzie Pani
przysługiwało prawo regresu, zobowiązujące sprawcę do zwrócenia Pani
uiszczonej należności za usługę zamówioną w serwisie Pobieraczek.pl.

Oczywiście po uiszczeniu należności, będzie Pani mogła korzystać z
opłaconej usługi.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553
12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
doświadczony / 85.14.73.* / 2010-07-14 09:49
zła bajka dla złych dzieci co zakładają po 10 kont na różnych stronach dziennie - dobrze przynajmniej dzieciak sie zastanowi z 2 razem jak gdzies wejdzie i zaakceptuje bez zgody rodziców , a tym gównem nie ma sie co przejmować
rytwa / 89.75.52.* / 2010-07-13 17:22
Gdyby ten dostawca Pobieraczek był solidny to nie płacącym odciąłby swoją usługę. Ale oni szukają, zastraszając naiwnych, słabych, do przelania pieniędzy. To jest ich statutowym działaniem.
guma1 / 213.76.128.* / 2010-07-13 12:41
A po co do nich piszesz ? Ile razy było napisane by nic im nie odpisywać ? I co - jak ja napiszę że masz pieszo obejść Ziemię wokół równika - to znaczy że jutro wyruszysz w drogę ? Absolutnie nic więcej im nie odpisuj . Jesteś strachliwa więc albo zmień sobie adres poczty albo oznacz ich pocztę jako spam - i po kłopocie . Jeśli dostałaś 3 maile - więcej nie dostaniesz. Poczytaj trochę co napisaliśmy poniżej . Najlepsze rozwiązania są proste - więc uwierz - zapomnij o pobieraku . Nikomu nie są wstanie cokolwiek zrobić .
kocica86 / 2010-07-13 14:27
ja juz nic nie napisze do nich i nie bede im placic ok dziekuje ze wszyscy tu pisza o tym teraz juz swoja siostre ostrzeglam przed tym
guma1 / 178.42.252.* / 2010-07-13 17:58
Bardzo mądrze i roztropnie . Należy ostrzegać innych - po co ludzie mają się stresować ?
troll bagienny / 194.242.62.* / 2010-07-13 10:01
Tu trzeba bardziej zdecydowanych działań.

Sam nie podałem prawdziwych danych ale to detal - wysłałem im maila z wypowiedzeniem umowy w terminie 3 miesięcznego wypowiedzenia (zgodnie z orzeczeniem UOKiK), a ci OSZUŚCI znowu przesłali mi przed-sądowe wezwanie do zapłaty.

Mam zamiar wydrukować wszystkie maile i udać się z tym na policję - to jest PRÓBA WYŁUDZENIA na masową skalę, ludzie, jak się będziecie bać, to ci oszuści będą działac dalej i KRAŚĆ kasę tym bardziej strachliwym/naiwnym.

trzeba zmusic organy scigania do zajęcia sie sprawa, bo tak dalej być nie może.
IGNOROWANIE ICH MAILI NIE WYSTARCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(ani zgłaszanie oszystwa w firefoksie).
agamcz / 94.40.57.* / 2010-07-13 17:27
Popieram...W ekspresie reporterów powiedzieli przecież ,że policja tylko czeka na zgłoszenia dotyczące tego co robi pobieraczek. Byłam na naszym posterunku , tam pracuje znajomy policjant i mówił,żebym poczekała na jeszcze jeden meil od nich , bo wysłali mi meila z wezwaniem do zapłaty, odpisałam ,ze wypowiadam im a zgodnie z prawem mam na to 3 miesiące, szybko odpisali... te swoje brednie ale jak napiszą jeszcze raz mam od razu zgłosić to na policję i tak zrobię....
a im więcej zgłoszeń tym lepiej
Jeśli nie będziecie zgłaszali ... nie ma obaw tez nic nie mogą nam zrobić
Pozdrawiam
guma1 / 83.31.53.* / 2010-07-12 20:19
Śmiem twierdzić , że najwięcej szkody w sprawie pobieraczka wyrządzili ci , którzy mają nam - konsumentom - pomagać . Jak przypomnę sobie brednie jakie wypowiadali pracownicy Urzędów Konsumenckich to zastanawiam się gdzie ja żyję . Aha - w Polsce - Polska to jest dziwny kraj . Najpierw / lipiec 2009 / - pracownica UK w gdańsku PO PRZECZYTANIU REGULAMINU twierdzi że wszystko jest w porządku i gani wszystkich - należy czytać regulaminy . Za chwilę pani rzecznik UOKiK twierdzi że należy pisać pisemne wypowiedzenia w 3 miesiącach - bo nie było pisemnych potwierdzeń umów. Następnie jakiś ignorant z UK i - śmiem twierdzić - szatniarz - mówi w radiu ZET że pobierak jest OK i daje im nową broń - wszak oszuści zaczynają zamieszczać w pismach link właśnie do audycji z tą kretyńską wypowiedzią . W między czasie oszukani zamieszczają treść wypowiedzi rzeczników na swoje skargi - przecierałem oczy ze zdumienia . Płacić , nie płacić , czekać , pisać , nie pisać . Cholera - naprawdę się zastanawiam skąd biorą się ci rzecznicy ????? Coraz bardziej jestem przekonany że ich przygotowanie do pracy jest żadne . Oczywiście nie wszystkich - ale większość dała się poznać jako ludzie którzy powinni co najwyżej zamiatać ulice a nie doradzać ludziom .
Ciekawy jestem co dziś ma do powiedzenia pani rzecznik z Gdańska - skoro tak pilnie przeczytała w lipcu ubiegłego roku ten pokręcony regulamin by twierdzić że wszystko jest OK - to skąd dziś kara na pobieraka i nakaz zmiany praktyki ?????????
Na koniec rodzynek - wielokrotnie przeze mnie cytowany . Uwielbiam ten kawałek :
"Korzystając z Internetu należy pamiętać, że ZAZWYCZAJ rejestracja w serwisie JEST RÓWNOZNACZNA Z ZAWARCIEM UMOWY z przedsiębiorcą, np. na dostarczanie usług".
Zazwyczaj rejestracja w internecie jest równoznaczna z zawarciem umowy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I dziwić się że " dół " wypowiada na temat pobieraka takie brednie skoro " góra " zdecydowanie ich prześciga - w głupocie i niekompetencji ? Wierzę że te fora monitują urzędnicy UK - więc brońcie swojego zdania . Skoro zazwyczaj - czyli przeważnie a więc w większości - rejestracja oznacza zawarcie umowy - to sypcie przykładami . Bo skoro takich umów w internecie zawiera się dziennie setki jak nie tysiące więc nie powinno być problemów z przytoczeniem przykładów gdzie rejestracja oznacza zawarcie umowy okresowej na świadczenie usług internetowych .
Boże - co za idiotyzm . I dziwicie się że takie coś jak pobierak jeszcze istnieje ???????????????

Najnowsze wpisy