Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
anonim222 / 195.117.197.* / 2010-07-12 15:33
To są poprostu naciągacze i oszuści ja też mam taki email o nich. Więc poprostu olejcie to bo to są naciagacze. Nic nikomu nie mogą za to zrobić bo to poprostu wymuszenie!!!
nikusia / 80.48.145.* / 2010-09-18 20:16
Dzięki za to... bardzo się przestraszyłam, ale dobrze, że rozsądek wygrał i weszłam na tę stronę... Nie zamierzam nic im płacić!
kocica86 / 2010-07-12 12:46
ja dzis dostalam i niewiem co mam robic jezeli ktos wie niech mi pomoze tylko ze zle tam jest moje nazwisko napisane powiedzcie co mam robic
Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 17.05.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

Marzena Broniewska
192-93 łódz
senatorska 17

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 17.05.2010 to 85.89.190.126. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - kocica86-86@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=gp18ijqmKZ4neOnqqjyvdjo%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
lubuz / 87.206.125.* / 2010-07-23 22:57
hej dostałem właśnie znów e_mail że zostały mi tylko 3 dni do zapłaty jeśli tego nie zrobię to do sądu tym razem już wyślą pozew. Wysłałem im że rezygnuje z tego i że w umowie czegoś takiego nie było. Co powinienem zrobić?? Naprawdę mogę iść do sądu??
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-24 02:22
Pobieraczek NIGDY NIKOGO nie pozwał i NIE POZWIE do sądu. To jest pewne na 100 %. Ich maile to stek bzdur i chaotyczny zlepek przepisów, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Rozprawa sądowa to ostatnia rzecz, którą chce pobieraczek, dobrze wiedzą, że przed sądem nie mają najmniejszych szans. Wielokrotnie pisałem do nich maile, że chcę być przez nich pozwany i potem upominałem się pytając co z tym pozwem. Nawet nie raczą odpisać.
Jeśli e-mail który od nich dostałeś ma temat "Przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę Pobieraczek5 ", to jest to od nich ostatni mail i dadzą Ci już spokój. Nie przejmuj się tymi oszustami i nie bój się ich. Prawo jest po Twojej stronie. I najważniejsze: NIE PŁAĆ TYM OSZUSTOM!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-12 15:07
Pobieraczek NIKOGO, powtarzam: NIKOGO nie pozwał do sądu od ponad roku swojej przestępczej (wyłudzanie i zastraszanie) działalności. I nie dlatego, że mają na to 2 lata, ale dlatego, że nie mają do tego żadnych podstaw prawnych. Dobrze wiedzą, że zgodnie z prawem nie mogą od nikogo żądać zapłaty za ich "usługę", dlatego tylko straszą mailami i nic innego nie robią. I zapewniam: NIKOGO nie podadzą do sądu, na NIKOGO nie naślą komornika (bo nie da się bez wyroku sądu) i NIKOGO nie wpiszą do rejestru dłużników.

A takie maile to każdy z tu obecnych dostał, a nikt nie zapłacił i nikomu się żadna krzywda nie stała. Można je olać i skasować. W świetle prawa one nie mają żadnego znaczenia.

Nie bójcie się pobieraczka, śpijcie spokojnie, prawo jest po Waszej stronie. I najważniejsze: nie dajcie się im zastraszyć i im NIE PŁAĆCIE!
agamcz / 94.40.57.* / 2010-07-10 21:34
http://www.youtube.com/watch?v=dUR21PvkDiw&feature=related
przeczytajcie do końca i śpijcie spokojnie;) pozdrawiam
jumi / 87.206.125.* / 2010-07-23 22:26
a jeśli podał ktoś swoją prawdziwą nazwe ulicy to co wtedy???
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-23 22:48
Nico. To nie ma żadnego znaczenia. Można podać nawet wszystkie prawdziwe dane, a umowa i tak nie będzie dla nas wiążąca. Pobieraczki to oszuści i nic nam nie mogą zrobić, działają niezgodnie z prawem.
jumi / 87.206.125.* / 2010-07-23 22:53
wielkie dzięki aż się przestraszyłam że może coś się stać za to że podałam prawdziwy adres i mogą mnie znaleść. Dzięki tobie jestem teraz spokojna :)
kamilospako / 88.199.232.* / 2010-09-16 23:28
panowie przyszedł mi email ze mam zapłacic za pobieraka w ciagu 3 dni bo,inaczej przyjdzie wezwanie do sadu co mam zrobic???
guma1 / 213.76.128.* / 2010-09-17 06:56
kamilospako - e tam - jakie wezwanie do sądu ? Pobierak w ostatnim mailu - tym przedsądowym - pisze że - pozew - "zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną : " .
Ha, ha , ha - to jest tak nieprawdziwe - że aż głupie. Bo - skąd pobierak może wiedzieć że - pod wpływem perswazji windykatora ktoś nie zapłaci ?Przecież - windykator jest po to by - odzyskać kasę drogą mediacji bo po co mu jakaś sprawa w sądzie skoro me tyle innych środków by przekonać kogoś do zapłaty? I skąd wiedzą co windykator będzie robił , skąd wiedzą że nie będzie starał się kogoś do zapłaty przekonać - tylko od razu poda kogoś do sądu ?? A tu piszą wyrażnie że windykator nie będzie mediował tylko - od razu sąd , rozprawa i koniec świata. I dodam że - jest to niezgodne z procedurami - bo by kogoś pozwać - trzeba wykorzystać wszelkie dostępne prawnie środki do załatwienia sprawy . Czyli - windykator przekonuje do zapłaty a gdy to nie skutkuje - decyduje się na ewentualny proces . I cały czas - obowiązuje forma pisemna czyli listowna jakiejś korespondencji . Po co to piszą ? By Was nastraszyć , by Was przerazić widmem sądu i czegoś tam jeszcze. Co innego złożyć pozew a co innego zasadność takiego pozwu . I - oni nawet nic nie usiłują - bo nie ma żadnych podstaw , bo w sądzie wyszło by ich oszustwo . Zobaczcie - jaka gra słów - te pisma to taki sam bełkot co ich regulamin - kłamstwo na kłamstwie. Ale nie zapominajcie że to pisze były windykator i on wie jakich słów użyć by Was nastraszyć .
Kamilu - wyrzuć to do kosza , porzuć wszelkie obawy , naprawdę nie masz Ty jak i wszyscy czym się przejmować . Nie dajcie się okraść , nie dajcie się zmamić tymi bzdurnymi mailami , nie dajcie się nabrać na te bzdury. TO SĄ ZŁODZIEJE - uwierzcie !!!!!
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-09-17 00:20
Olać, tak jak olałeś panie wypowiadające się na tym forum. Żadne wezwanie do sądu nie przyjdzie, nawet jakbyś ich o to poprosił (ja prosiłem).
thedorciab / 83.238.39.* / 2010-07-10 10:30
Witam!!!
Pragnę Wam wszystkim powiedzieć, że tyle czasu już mam internet i pierwszy raz dałam się naciągnąć jak idiotka przez pobieraczka. A było to w maju tego roku. Najpierw dostałam e-maila, że minął termin darmowy i w związku z podpisaną umową (jaką umową???!!!) muszę i m zapłacić prawie sto złotych. Przyznam że się przestraszyłam, ale jak zaczełam czytać co na ten temat jest w internecie to byłam w szoku. Potem wysłałam do nich list polecony za potwierdzeniem odbioru tak jak radzili z wypowiedzeniem rzekomej umowy, a w tym czasie dostałam drugiego e0maila z wezwaniem ostatecznym do zapłaty w ciągu 7 dni. Po jakimś czasie dostałam podpisaną zwrotkę potwierdzenia otrzymania listu przez pobieraka a na drugi dzień (tak jak tu pisał ktoś) dłłłuuuuggggiiii list z odpowiedzią od "niby" prawnika tej firmy z różnymi artykułami, punktami i ustawami, które miały mnie doprowadzić do tego, że mam się wystraszyć. Ale wczytałam się bardzo w ten list i wywnioskowałam, że to są trzy strony powtarzającego się w kółko tego samego zdania tylko wypisanego w innych kontekstach. A dzisiaj chciałam się z Wami tym wszystkim podzielić, ponieważ otwierając pocztę okazało się, że pobierak znowu się do mnie odezwał przesyłając mi na e-mail przedsądowe wezwanie do zapłaty!! Zauważcie jednak, że tak jak bardzo mądrze BRAWO!!! pisze tutaj "guma1", że oni tylko operują e-mailami to w dodatku tam nikt nie ma odwagi podpisać imieniem i nazwiskiem tych wiadomości!!! Wciąż tylko jest "Zespół Pobieraczek.pl" List, który mi odpisali też został bardzo "prawnie" podpisany, a mianowicie: "Z poważaniem Specjalista ds. prawnych" i nie ma imienia i nazwiska tylko bardzo nieczytelna parafka. Jeśli mają faktycznie jakiegoś super prawnika i skoro prawo jest po ich stronie to dlaczego nikt nie ma odwagi się podpisać? Expres reporterów jak poruszył ten temat to prawnik tej firmy, który się tam wypowiadał to nic nie chciał powiedzieć bo "wszystko było objęte tajemnicą firmy". Wszyscy piszą, że ich straszą sądami ale nikt nie ma tej sprawy w sądzie!!!
Pozdrawiam serdecznie! Dzięki "guma1"
guma1 / 178.42.231.* / 2010-07-10 14:03
To ja mówię - dzięki !!!!! - bo dajesz świadectwo prawdzie . Niech wszyscy zobaczą co to za firma i że prawo jest po naszej stronie . Pobierak - jeden wielki bełkot . DZiĘKI !!!!!!!!!!!!
konefka28 / 83.28.172.* / 2010-07-09 19:55
Ludzie zorganizowana akcja!

1. Wchodzimy na pobieraczek.pl
2. potem w firefoxie Pomoc -=> Zgłoś oszustwo internetowe
3. przepisujemy token
wolfman1984 / 2010-07-10 02:44
Konefka28-dobrze gada, już to zrobiłem:)Polecam wszystkim zrobić to samo.
wolfman1984 / 2010-07-09 13:41
Hello!!!
Mam ten sam problem z pazerniaczkiem, zarejestrowałem sie u nich niestety wprowadzajac prawdziwe dane(głupota, trudno stało sie mleko sie rozlało,na przyszłośc bede pamietał),cała ta operacje przerowadziłem 24.V.2010,kilka dni później dostaje meila z wiadomą dla was zawartością(wezwanie do zapłaty).meila odebrałem zaległego dopiero wczoraj i szczerze mowiąc przestraszyłem sie troche, ale zauważyłem ze nie było natsepnych.I mam takie pytanko do was czy podajac im swoje prawdziwe dane zmienia to cos czy dalej moge sie spokojnie cieszyc wakacjami:)?Osobiscie to sie nie przejmuje,ale zapytac nie zaszkodzi.
guma1 / 83.6.115.* / 2010-07-09 16:52
wolfman1984 - powiem Ci w tajemnicy - nie ma znaczenia że podałeś - tak jak ja - dane prawdziwe . Pamiętaj - 3 maile w różnym okresie czasu - ostatni sądząc po dacie rejestracji - w sierpniu. Miłych wakacji .
wolfman1984 / 2010-07-10 02:47
Guma1-dzięki za treściwą odpowiedź, pewnie juz ktoś pisał na forum to, ale ponowię - świetna robote wykonujesz, wiecej takich ludzi jak ty potrzeba w tym p*****nym świecie!!!Pozdrawiam
po\drawiam / 91.150.139.* / 2010-07-12 13:54
Wezwanie do zapłaty, sądu itd. musi zostać "SKUTECZNIE DOSTARCZONE", aby wzywający mógł z tym cokolwiek zrobić. Przesłanie na adres e-mail (gdzie mogło trafić do folderu SPAM, nieużywaną skrzynkę itd.) wezwania z określonym terminem jest równie skuteczne jak próba przesłania go telepatycznie :-).
EwelinaaaMmm / 83.31.41.* / 2010-07-09 00:48
Też dałam się nabrać, dostałam już 2 meile.
i nie wiem czy to zignorować czy napisać że składam wypowiedzenie z umowy, bo są na to 3 miesiące od zawiązania rzekomej umowy[tak jak mówił pan w tym filmie magazyn reporterów czy jakoś tak]
w sumie nigdy nie wiadomo co może być, więc może napisać po prostu o tym wypowiedzeniu ?
guma1 / 83.6.115.* / 2010-07-09 17:29
EwelinaaaMmm -Pobierak - jak sam przyznaje nie bazuje na danych osobowych , nie bazuje na adresach zamieszkania ale swoją działalność oparli o adresy mail . I tu dali wszystkim sygnał - nikogo nie oskarżymy !!!!!!! Dlaczego ??? Ano dlatego bo by można było kogoś oskarżyć należy przestrzegać pewnych procedur . I zapisy prawne mówią że wniosek do sądu MUSI BYĆ POPRZEDZONY PISEMNYM WEZWANIEM DO ZAPŁATY , wysłany listem poleconym . TO JEST NIEZBĘDNY WARUNEK OSKARŻENIA KOGOKOLWIEK W NASZEJ SPRAWIE . I zauważ - jak mają kogoś oskarżyć skoro nie interesują ich dane osobowe , skoro nie interesują ich adresy zamieszkania ???? No bo skoro działalność oparta o adresy mail - to jak mają wykonać to niezbędne minimum - czyli dostarczyć listownie wezwanie do zapłaty ????????? A że tak jest - świadczy umożliwienie przez pobieraka rejestracji na dane fałszywe . I piszą - szanowny panie Matołek / ten od Koziołka / , szanowny panie Kloss / ten od Hansa / . Tak pisali do mnie - na dwa fałszywe konta . Płakałem a raczej płakaliśmy w pracy ze śmiechu .
Nie jest ważne czy napiszesz to wypowiedzenie czy nie . Ja odradzam - dlatego że niektórzy pisali jak są mocni by za chwilę - guma co robić ?- dostałem od posraczka papier !!!!!!! I nie jest to dziwne - bo tak nakazują paragrafy . Inna strona że tam są same kłamstwa i teraz rola wszystkich piszących by się tego nie wystraszyć .
Podsumowując - jeśli wiesz że pisemna odpowiedż od pobieraka nie zmieni Twojej decyzji , jeśli tak uważasz - możesz napisać wypowiedzenie . Da Ci to tylko jakiś komfort psychiczny - bo tak radziły urzędy. Urzędy dużo radziły - co z tego wyszło wiemy.
Ja jestem przekonany że nikt nie musi nic wypowiadać , zgodnie z prawem nie można zawrzeć umowy poprzez rejestrację . Jeśli jest inaczej - podajcie przykłady który usługodawca zawiera umowy w ten sposób. I nie główcie się - nie ma takiego .
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-09 18:36

zgodnie z prawem nie można zawrzeć
umowy poprzez rejestrację . Jeśli jest inaczej - podajcie przykłady który usługodawca
zawiera umowy w ten sposób. I nie główcie się - nie ma takiego .

A kojarzysz "Agencję Reklamową" ag-rek.com? Ci to dopiero są oszuści, ciekawe kto od kogo zżynał. Dla hecy tam też się zarejestrowałem, bo nie mogłem uwierzyć, że ktoś może być aż tak bezczelny. Dodam, że jej właściciel - Roman Wieczorek, jest w Polsce poszukiwany listem gończym za oszustwa bankowe, a obecnie ukrywa się w UK.
guma1 / 178.42.254.* / 2010-07-12 21:36
Poczytałem sobie o tym " ag-rek.com" i jestem przekonany że to klon pobieraka . Biorąc pod uwagę daty komentarzy - pobierak był ich wzorcem . I myślę że do tego przyczyniła się decyzja UK - bo skoro ukarali pobieraka / na wiosnę / karą 10 % zysku - to przecież pozostaje jeszcze 90 % z wpłat . Decyzja UK oraz fakt że organy ścigania nie doprowadziły / jeszcze / do zamknięcia pobieraka spowodowały powstanie czegoś takiego . Bo przecież decyzja o tej groszowej karze w - jak dobrze pamiętam - kwietniu i również w kwietniu pokazują się wpisy o tych cwaniaczkach z ag-rek.com . Przypadek ? Ja w przypadki - przynajmniej w tej sprawie - nie wierzę . Kolejny popis UK . Brawo .
guma1 / 83.6.115.* / 2010-07-09 18:47
No widzisz - czy to było zgodne z prawem ?
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-09 23:09
Oczywiście, że nie. Ale pierwsza odpowiedź UOKiK była równie "kompetentna" jak w przypadku pobieraczka: "jest umowa - trzeba płacić". Nie śledzę już tamtego tematu (ag-rek), ale internauci zrobili własne śledztwo. Wyszło, że ta firma nie istnieje, nie jest zarejestrowana, a jej londyński adres jest fikcyjny.
No i żeby nie było: nie wiem gdzie teraz jest Wieczorek, ale jak ostatnio obserwowałem fora, to ślady wskazywały na UK.
furiat8546 / 178.183.240.* / 2010-07-09 20:12
Śledzę od kilku tygodni wasze komentarze sama się nabrałam i wcale się tym nie przejmuję.Stało się Ja w życiu im nie zapłacę ani załoówki i radzę wam też nie plaćcie .Straszono mnie już sądem i takie inne. na mnie tyo nie robi wrażenia nie dam się tak łatwo oszukać.Jeśli wsadzą mnie do kicia za te pare złoty to ja życzę powodzenia z chęcią odsiedzę te parę godzin odpocznę sobie i pomyślę jak im do dupy nakopię.
Jonh-u / 83.3.65.* / 2010-07-09 07:02
Witaj EwelinaaaMmm :) Szczerze ci napiszę. Chcesz mieć problemy z pazerniaczkiem?.... to napisz do nich maila, bądź pisemnie wypowiedzenie. Tak jak wcześniej wypowiadał się Guma1 (chyba :) ) na każde pismo dostaniesz odpowiedź, jeżeli dojdzie do nich i jeszcze bardziej będziesz się pogrążać. Jak chcesz powiem, ci jak to się będzie odbywać z ich strony: jeżeli podałaś fałszywe dane, grozi ci do 8 lat pozbawienia wolności, jeżeli napiszesz im maila lub pisemne wypowiedzenie (do czego tutaj pisać pisemne jeżeli ty nic nie podpisywałaś???) podasz im prawdziwe dane bo najczęściej ludzie tak robią to ułatwisz im tylko sprawę. jeżeli wpłacisz pieniądze stwierdzą że nie wpłynęły, a jeżeli nawet byś w porę zrezygnowała (10 dni) tak jak oni tego chcą to i tak oni mają ustawowo 14 dni na odpowiedź, czyli kicha, ten cały serwis już odgórnie jest nastawiony na naciąganie ludzi, ci którzy chcą zapłacić bo się boją konsekwencji niech płacą, ode mnie nie dostaną ani złotówki. Meritum: nie odpisuj na żaden mail, nie kontaktuj się z nimi, bo i tak znajdą jakiś artykuł, żeby udowodnić i zastraszyć Cię żebyś zapłaciła. Podaj mi swój mail a wyślę ci całą ustawę KPA o 3.00 nad ranem i napiszę, że jeżeli otworzysz ją masz mi zapłacić 10 zł. Niby mała kwota ale w skali kraju to już są pieniądze, rzucę ci parę artykułów na które się powołuję że musisz zapłacić i możesz zgłupieć. (żart) TAK WŁAŚNIE ONI DZIAŁAJĄ, ZASTRASZYĆ LUDZI KTÓRZY przypadkowo się zarejestrowali. Nie daj się EwelinaaaMmm. Pozdrawiam i miłego weekendu. Niech cię znajdą po rozmiarze buta w mieście, może to im ułatwi sprawę. Trzymaj się zimno, bo ostatnio chyba mamy prawdziwe lato ;)
guma1 / 213.76.128.* / 2010-07-09 08:22
Eeeeee - przesadziłeś . Nic jej nie grozi z tytułu podania danych fałszywych - ponieważ dokonała tylko i wyłącznie rejestracji . A ta - nie wymaga podawania danych prawdziwych.
Jonh-u / 83.3.65.* / 2010-07-09 08:45
Wiem Guma1, ale chodziło mi o przedstawienie całej procedury jak to wygląda z ich strony, sami się powołują na 8 lat pozbawienia wolności, ale to sa groźby bez pokrycia... (w przypadku pobieraczka) :). Oczywiście potwierdzam i będę potwierdzał stanowisko Gumy1. EwelinaaaMmm jeżeli wprowadziłem Cię w błąd przepraszam, ale nie miałem nic złego na myśli. Pozdrawiam ;)
Ola17 / 188.33.163.* / 2010-07-20 14:56
Też dostałam takiego maila, i nie czytałam wcześniej żadnego forum. Źle zrobiłam, bo zapłaciłam za te "usługi". I co z tego? Dostałam kolejnego maila, ze nie dokonałam wpłaty, a mam potewirdzenie z banku. Uważajcie na to.
ela24 / 2010-07-21 13:30
hahahahaha nie uwierzycie ale właśnie przed momentem tez dostałam takiego Emaila jestem nieźle skitrana ale jak czytam wasze komentarze na forum to jest mi lepiej ii pójdę w wsze ślady ii zleje ciepłym moczem pobieSraczka!!! hehehe jestem tylko ciekawa czy faktycznie nie są w stanie dojść do mnie po adresie IP!!!!! bo dane jak zawsze gdy sie loguje na jakiś p********* nieprawdziwe podałam:]
ela24 / 2010-07-21 13:31
hahahahha aha tej DO MNIE JUŻ PODOBNO POZEW POSZEDŁ PHAHAHA
LubiePlacki™ / 77.255.186.* / 2010-07-08 21:56
Cholera jasna od dawna wiedziałem o tym całym gównie a teraz chciałem coś ściągnać pisze żeby sie zarejestować to sie zarejestrowalem a potem patrze pobieraczek k**** i co jak myslicie zrobia mi coś? zmieniłem IP kilka razy a dane podałem oczywiście fałszywe.
Właściciej e maila aleurwał@o2.pl bedzie miał kłopoty ;p
flippy4 / 83.14.121.* / 2010-07-08 18:25
Mam 12 lat.
Zalogowałam się na pobieraczku w dniu 06.04.10r. Nic nie ściągałam.
03.05.10r., dostałam pierwszy list, wzywający do zapłaty. Bardzo się przestraszyłam, rozpłakałam, a dochodzi do tego, że jestem przewrażliwiona i... dostałam gorączki. Nic nie powiedziałam rodzicom. W czasie trzech miesięcy, cieszyłam się, że emaile już nie przychodzą. Dnia 06.07.10r, dostałam przedsądowe wezwanie do zapłaty. Tym razem już się nie bałam! Czytałam komentarze na różnych blogach ( w tym również na tym), oglądnęłam filmy na youtube.pl i... nic nie robię. Niech sobie piszą co chcą...
!!! JUŻ SIĘ NIE BOJĘ !!! - cieszę się wakacjami.
guma1 / 178.42.250.* / 2010-07-08 18:30
flippy4- I tak należy to traktować . 12 lat - a naprawdę duuużo osób dorosłych powinno się od Ciebie uczyć . Napiszę z największą przyjemnością - BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!
nowakaa / 85.89.166.* / 2010-07-08 14:36
Kochani moi!!
Dziękuję Wam, dziękuję, dziękuje!!!! Gdyby nie wy zapłaciłabym, bo się wystraszyłam. Ci z pobieraczka sypią artykułami jak z rękawa. Co by im nie napisać efekt ten sam. Dalej będą zastraszać. Zrobię jak radzicie nie będę odpisywała i tyle. Jak to mówią "mądry polak po szkodzie" - zacznę trochę czytać regulaminy czy czegoś takiego nie ma.
I nie powinniście się obwiniać że się daliście nabrać bo po prostu nie da się za każdym razem sprawdzać czy dana strona to oszuści. Teraz przynajmniej wiecie że w takich przypadkach prawo jest po waszej stronie.
Gdyby nie takie strony, wiele ludzi by się nabrało. Ja po pierwszym e-mailu od nich już zbierałam pieniądze, ŹLE! Nie dam się nabrać.

A ta to pewnie jedna z tych co wysyłają nam szablony z artykułami prawnymi ;) :

"2010-07-04 18:09:24 | 77.253.183.* | pobieraczek.pl
Re: POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY? [7]
Radzę Wam wszystkim zapłacić, bo zgodnie z prawem osobnik, który założył stronę ma prawo
zwrócić się do komornika o odebranie długu. Wtedy nie będzie już 94,80 zł tylko dużo,
dużo więcej. Oni celowo nie zakładają sprawy teraz, bo po upływie roku lub więcej okaże
się, że jesteście im dłużni tysiące złotych. Ja też się dałam wrobić, ale zasięgnęłam
porady i zapłaciłam. Wolę stracić 95 zł niż później kupę nerwów, czasu i pieniędzy. "

guma1 - brawo !!

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i jeszcze raz dzięki ;*
bleblee / 195.13.38.* / 2010-07-08 21:23
"2010-07-04 18:09:24 | 77.253.183.* | pobieraczek.pl
Re: POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY? [7]
Radzę Wam wszystkim zapłacić, bo zgodnie z prawem osobnik, który założył stronę ma prawo
zwrócić się do komornika o odebranie długu. Wtedy nie będzie już 94,80 zł tylko dużo,
dużo więcej. Oni celowo nie zakładają sprawy teraz, bo po upływie roku lub więcej okaże
się, że jesteście im dłużni tysiące złotych. Ja też się dałam wrobić, ale zasięgnęłam
porady i zapłaciłam. Wolę stracić 95 zł niż później kupę nerwów, czasu i pieniędzy. "


nie rozumiem ?
guma1 / 83.9.246.* / 2010-07-08 21:28
A czego nie rozumiesz ? A zrozumiesz jak napiszę że to wpis albo pobieraka albo bardzo dowcipnej osoby tylko że myślącej inaczej ?
guma1 / 178.42.250.* / 2010-07-08 18:18
nowakaa - To ja Tobie piszę - BRAWO !!!!!!!!!!!
Korzystając z internetu należy pamiętać że oszustów nie brakuje . Nie jest błędem rejestrowanie się gdzieś - bo rejestracja nie jest i nie będzie zawarciem umowy w ogólnym tego znaczeniu . NIGDY . Tylko nie należy wpadać w panikę , nie należy wierzyć we wszystko co oszust napisze - tym bardziej że powołują się na przepisy które można łatwo sprawdzić . Przecierałem oczy jak czytałem te ich brednie - dokładnie odwrotność tego o czym mówią ustawy .
Jesteście świeżym narybkiem , nas tych " starych " też tu trochę jest . Skoro urzędasy nie potrafią stanąć na wysokości zadania - jeszcze jest coś takiego jak społeczność internetowa . Skoro państwo w osobach urzędasów nie potrafi tego rozwiązać - nam pozostaje ostrzegać Was i prosić byście mówili o tym swoim koleżankom i kolegom - że nie mają czego się bać , bo to wszystko jedna wielka ściema . Tym bardziej że teraz są wakacje - wiadomo dłuższe buszowanie w necie . Dlatego prośba - mówcie o tym , uprzedzajcie ale niech nikt nie panikuje bo nie ma o co.
Wiecie co przez ten rok najbardziej mnie rozbawiło ? Wpis przerażonej dziewczyny a raczej kobiety która przy rejestracji podała dane teściowej !!!!! Ale wymyśliła!!!!! I chyba udało nam się się ją przekonać że teściowej nie zamkną na 8 lat . Bo przecież pisały by o tym gazety - no nie ????
agamcz / 94.40.57.* / 2010-07-08 15:01
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/24112009
Zobaczcie ludzie ten reportaż!!!! NIE TRZEBA PŁACIĆ!!! Temat OSZUKAŃCZEGO pobieraczka jest jako drugi!
Może naocznie łatwiej będzie się przekonać a dla GUMY -wielkie ukłony!!!!
ala14 / 195.13.38.* / 2010-07-07 20:41
ja tez sie nabrałam. mam 14 lat boje sie nie wiem co robic. pomocy : c. mama nic nie wie
guma1 / 95.49.33.* / 2010-07-07 21:33
Jejku - poczytaj co wcześniej napisaliśmy . I jak nie chcesz - nie mów mamie i się nie przejmuj . Nic im nie odpisuj - po 3 mailach nic nie dostaniesz . I może wreszcie zaczniesz cieszyć się wakacjami ?????
bart1892 / 89.74.217.* / 2010-09-22 13:46
ja mam problem z pobieraczek.pl
jezu do nich nie dochodza zadne meile, żadnego adresu do korespondencji listownej, żadnego numeru telefonu, to jak ja mam sie wyrejestrować, 10 dni minęlo, a ja do nich pisze to meile nie dochodza, trzeba wybierać jakiś port czy pop ja nigdy do wysyłania meili nie potrzebowalem znajomości wyższej komputeryzacji, co ja mam zrobic jak do nich dotrzeć prosze o info na adres bart1892@o2.pl
ala14 / 195.13.38.* / 2010-07-08 09:56
A czy oni beda wiedzieli, ze przeczytalam maile od nich?. Bo gdzies slyszalam ze moga przychodzic do nich jakies powiadomienia. Narazie dostałam pierwszy mail o 94,80 i jedno 'wezwanie do zaplaty' . Teraz troche mi lepiej jak czytam wszystkie wypowiedzi...
a i podałam falszywe dane.
biednystudent / 109.243.45.* / 2010-07-08 12:09
Jeżeli mam neta w play czy mogą dojśc do mnie jakoś po ip?? Przeszedłem przez faze maili że minęło już 10 dni i że muszę zapłacic.. usunąlem skrzynkę.. przy rejestracji podawałem nieprawdziwe dane ale skrzynka na którą wysłali maila były prawdziwe dane no i ten internet w play.. jak myslicie jest się czym martwić??
guma1 / 213.76.128.* / 2010-07-08 13:18
biednystudent - a czy możesz mi powiedzieć PO CO maja Cię szukać skoro nic nie mogą w tej sprawie zrobić ? I jak to sobie wyobrażasz ? Przecież adres IP jest to numer który nadaje dostawca internetu. Jedyna drogą dotarcia do delikwenta jest uzyskanie zgody sądu na udostępnienie danych przez operatora internetowego . I jak to ma wyglądać? Pobierak składa pozew w sądzie o ściganie klienta który nie chce zapłacić za umowę która / zgodnie z decyzją UK / została zawarta na podstawie błędu / czyli oszustwa / , została zawarta przez akceptację regulaminu , nie została potwierdzona pisemnie i nie została uruchomiona . Wszystko co przytoczyłem - niezgodnie z prawem . Gdybym był sędzią - umarł bym - ze śmiechu. Dlatego - nigdy nie będzie żadnych pozwów ze strony pobieraczka . NIGDY . Zapewniam wszystkich - nawet nie próbują nikogo oskarżyć - bo nie ma o co .
Usunąłeś skrzynkę - i dobrze , nic od nic już nie dostaniesz . Dlatego między innymi wymagana jest forma pisemna umowy - dla potwierdzenia że " widziały gały co brały " .
Nie ma czym się martwić , nie ma o czym myśleć - chyba tylko o tym na co przeznaczyć pieniądze które nie wyłudził od nas pobierak.
biednystudent / 109.243.93.* / 2010-07-08 16:20
dzieki guma1 mam nadzieje ze szybko zapomne o tym całym cyrku
guma1 / 178.42.250.* / 2010-07-08 17:17
Okazja już w sobotę - grono znajomych , zimny browar - ale z umiarem i olać pobieraka. Kto uwierzy - będzie żył " długo i szczęśliwie " . Powodzenia w zapominaniu - ale naprawdę nie ma o czym.
Pozdrawiam wszystkich cwańszych od pobieraka - nie dajcie się okraść!!!!!!!
guma1 / 213.76.128.* / 2010-07-08 12:04
Zobacz jak ludzie zaczynają kombinować - już piszesz o jakiś powiadomieniach pobieraka o zapoznaniu się z ich mailami . Nie ma czegoś takiego . Nie bój się , dostaniesz jeszcze jeden mail - trochę póżniej i jeśli nie chcesz go czytać - zmień sobie adres poczty lub oznaczich pocztę jako spam - to chyba nie jest trudne - prawda ? Lecz jeśli wiesz że się nie przestraszysz - to nie musisz nic zmieniać - pośmiej się trochę i ciesz się wakacjami a nie myśl o pobieraku.
ala14 / 195.13.38.* / 2010-07-08 12:31
No dobrze... : ))
a własnie co z tym ip ? ; p
dobra juz daje spokoj ... b. dobrze .
LAMPART120 / 83.9.219.* / 2010-07-07 18:38
wypowiedzenie umowy elektronicznej nie jest zależne w jaki serwisie jest możliwe w ciągu 3 miesięcy od daty zawarcia umowy z pobieraczek.pl .. tak- CI KTÓRZY ZOSTALI OSZUKANI PRZEZ pobieraczek.pl NIECH SIĘ NIE BOJĄ . PONIEWAŻ NIE MAJĄ PRAWA PODAĆ SPRAWY DO SĄDU A E-MAILE NIECH SE PISZĄ JA MAM TEN SAM PROBLEM Z NIMI ALE JAKOŚ NIC MI JESZCZE NIE ZROBILI BO SIE BOJĄ ŻE ZAPŁACĄ ZNOWU 239TYŚ140ZŁ KARY A JA SIE NIE P****...! Z NIMI NAPISAŁEM DO "UOKIK " IŻ WYŁUDZILI MOJE DANE OSOBISTE STRASZĄ SĄDEM KOMORNIKIEM ITP. ZAPROSILI MIE DO SIEBIE DO GDAŃSKA ALE NIE OTWORZYLI DRZWI . SIEDZIELI JAK TE KU..Y W PIWNICY JA IM NIE PODAROWAŁEM SPRAWA W SĄDZIE REJONOWYM W WARSZAWIE nie bójcie się nie płaćcie im bo i tak wam napiszą że pieniądze nie dotarły na konto nie dajcie się oszukać złodziejom internetowym takim jak pobieraczek.pl pozdrawiam wszystkich oszukanych przez serwis LAMPART120 : )))))))
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-07 22:49
Informuj, proszę, na bieżąco jak się sprawa w sądzie toczy. Może jakieś media na rozprawę zaprosisz?
cassablanka / 94.254.235.* / 2010-07-07 13:27
Kochani "nabici w butelkę"
Przede wszystkim nie panikujcie, nic nie odpisujcie, nic nie musicie płacić i niczym nie musicie się przejmować.
Ta firma to typowi NACIĄGACZE naiwnych i prostych ludzi, maile które wysyłają to maile mające na celu ZASTRASZENIE biednych nic nie świadomych ludzików którzy ze strachu bądź dla świętego spokoju zapłacą te pieniądze.
wiedzą że takich osób jest połowa i nie muszą dawać żadnych spraw do sądu bo tych co im płacą z własnej woli jest ponad połowa - i to im wystarczy :)

Pozdrawiam "naciągniętych"
zzzzzzz / 83.23.51.* / 2010-11-17 17:43
czyli radzicie zeby mnie placic, tak?
vvviiikkkkiii / 83.6.101.* / 2010-07-07 11:30
Witam Serdecznie.też zarejestrowałam się na tej stronie i podałam właściwe dane.teraz straszą mnie ze sprawę skierują do sądu.Jak myślicie zapłacic im bo nie wiem co mam robić?? Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
guma1 / 178.42.250.* / 2010-07-07 16:13
vvviiikkkkiii - Jeśli zerkniesz na pierwszy wpis wywołujący tą dyskusję zobaczysz że został zamieszczony 2009-06-17 10:17:19 czyli ponad rok temu . Jeśli przejrzysz inne fora np. wykop zobaczysz że tam temat pobieraczka został wywołany jeszcze wcześniej . Jak myślisz - ile z tych osób które tam piszą zostało o cokolwiek oskarżone ????I jeśli wiesz że żadna - a zapewne wiesz - to dlaczego pytasz się do masz robić ? Ci ludzie w ogromnej większości NIE ZAPŁACILI - bo uważali że nie mają za co . I dobrze uważali bo naprawdę nie ma za co płacić oszustom . I logika nakazuje że to oni pierwsi powinni być oskarżeni - ale tak nie jest . Zapewniam - gdyby były umowy i dodam zawarte zgodnie z prawem - spraw były by dziesiątki tysięcy albo i więcej , bo tyle ludzi im nie zapłaciło . Jeśli nikogo nie skarżą więc dlaczego mieli by oskarżyć o coś CIEBIE ??????
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-07 13:59
Nie płać im. Do sądu nie pozwą ani Ciebie, ani nikogo innego. Wiedzą, że te ich "umowy" nie mają żadnej mocy prawnej i dlatego nie mają żadnych szans w sądzie. Śpij spokojnie, ignoruj maile od nich, wkrótce dadzą Ci spokój.
Jonh-u / 95.51.52.* / 2010-07-06 12:04
Witam, też jestem ofiarą PazerNIACZKA :) Przyznaję się otwarcie i nie ma się czego wstydzić i bać, rzeczą naturalną jest popełnianie błędów, z których później się wyciąga wnioski.Guma1 ma rację i wszystkie odpowiedzi sam potwierdzam. GUMA1 na prezydenta... takich ludzi nam potrzeba. krótko, zwięźle i na temat. Ci co nie płacili (jak i ja) niech nie płacą, ci co nie odpisywali niech nie odpisują, a prawnicy z PazerNIACZKA niedługo będą eksportować cacao do Portugalii. :) Nie przejmujcie się i idźcie spędzić czas z rodziną, a nie zamartwiacie się o bezpodstawne wyłudzanie pieniędzy. Pozdrawiam wszystkich.
Żana / 89.73.14.* / 2010-07-07 08:20
No cóż, ja też padłam ich ofiarą. Zalogowołam się, podałam niestety prawdziwe dane ale nic nie ściągnęłam i zapomniałam. 11 dnia dostałam e-maila od nich o konieczności zapłaty. Napisałam do nich że nic nie pobierałam z ich strony i odstępuję od umowy. No i się zaczęło! Co jakiś czas przysyłają pogróżki treść wszystkim znana. Sama nie wiem co robić choć jak czytam Wasze wypowiedzi to myślę, że nic odemnie nie dostaną. Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi co robić!
guma1 / 83.31.56.* / 2010-07-07 16:51
Żana - gdy rejestrowałem się pierwszy raz ponad rok temu , ostatniego maila dostałem równo 3 tygodnie po pierwszym czyli miesiąc po rejestracji . Od tamtej pory moja skrzynka pocztowa nie została zaszczycona żadną wiadomością od pobieraczka . Ale tu jest podstawowy warunek - nic nie należy im pisać . Oczywiście te wszystkie ich maile mają taką moc prawną jakbym Ci napisał że masz przepłynąć Bałtyk wpław - czyli żadną . Założyłem 4 konta - ostatnio dostałem przedsądowe wezwanie parę dni temu . I zauważyłem jakąś zmianę - tzn ten ostatni " liścik " przyszedł 2,5 miesiąca po rejestracji. Cóż to znaczy? Myślę że to może mieć podłoże zastraszenia psychologicznego - potencjalny oszukany po pierwszych mailach już myśli że jest bezpieczny - a tu proszę - Zonk - mamy cię . I co my ci nie zrobimy - podamy do sądu , naślemy windykatora , komornik puści cię z torbami , ktoś z większą fantazją skomentował - / dzieciaki nie czytać / zgwałcimy ci rybki w akwarium . Ach - jak oni o mnie dbają , jak się troszczą bym nie poniósł dodatkowych kosztów - tylko im zapłacił . Prawie się rozkleiłem ze wzruszenia bo ich troska jest porażająca . Ale ja nie chcę by się o mnie tak troszczyli - odpowiedziałem że czekam na pozew . I cisza - błoga cisza .
Każdy mail do pobieraka powoduje ich odpowiedż - jaką wszyscy wiemy . Więc po co im coś słać skoro i tak odpowiedzą same brednie . Najgorsze co można zrobić to im zapłacić bo po to robią to - co robią - by zastraszeni przelali pieniążki na ich konto. A jeśli nie spełniają swoich obietnic - to dlaczego mamy im płacić ?
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-07-07 14:01
Nie płacić, ignorować maile od nich. Prawo jest po Twojej stronie, więc niczym się nie przejmuj. Pobieraczek w swoich mailach zwyczajnie kłamie. A kancelaria, na którą się powołują nie istnieje, to jest pewne.
Żana / 89.73.14.* / 2010-07-08 22:32
Dzięki za podpowiedzi! Dużo człowiek myśli gdy dostaje takie e-maile, w których straszą cię sądem. Teraz jestem już pewna że na mnie nie zarobią! Tylko dlaczego oni cały czas działają i wmawiają ludziom że mają płacić za nic. Bo i czym jest zalogowanie się na danej stronie? Przecież za to nie powinno się płacić - to nie usługa!
Dzięki za komentarze i pozdrawiam
guma1 / 83.24.70.* / 2010-07-06 17:46
Jonh-u- to nie jest błąd , to że się tam zarejestrowałeś . Pisałem wielokrotnie - niech nikt nie mówi o czytaniu regulaminów .!!!!!!!!! Bo to nie jakiś regulamin stanowi prawo w Polsce. Tylko trzeba wiedzieć co regulamin może zawierać . Przyznaję się - nigdy nie czytałem żadnych regulaminów - nigdy , a przynajmniej nie w całości . I nigdy z tego powodu nie ucierpiałem . Bo oszust jak chce to i tak oszuka , bo tak napisze że nikt tego bełkotu nie zrozumie . Cały czas mam w pamięci wypowiedż pani rzecznik z Gdańska - " wszystko u pobieraka jest zgodne z prawem " . Pomyślałem sobie - " zbiesiła się baba czy co ?" No i dawaj - lektura ustaw i dyrektyw. I to co wówczas / lipiec 2009 r. / było zgodne z prawem - dziś doprowadziło do nałożenia kary na pobieraka za wprowadzenie w błąd - czyli oszustwo i nakaz zmiany praktyki .Ciekawe kiedy UK nałoży nową karę ?
I chciałbym zobaczyć tych tak napominających o czytanie regulaminów jak studiują np. w bankach czy u medialnych usługodawców całe prawie książki zawierające taki twór zwany regulaminem. Miłej lektury .
Jonh-u - masz rację - trzeba mówić ludziom że nic im nie grozi . Pozdrawiam.
Adamoooo / 87.205.36.* / 2010-07-07 11:18
Witam ...
Mam takie zapytanie. Czy pobieraczek ma prawa i jakakolwiek sposobnosc sprawdzenia moich danych z mojego konta email ??
Gdyz meila ktorego maja uzywam z znajomymi, w pracy, w calym moim zyciu i dane osobowe przewijaja sie tam bez przerwy.
Czy mozliwe jest aby do odkrycia danych ktorych oczywiscie nie maja posuneli sie az tak daleko??
Niestety nie moge usunac mojego meila jak to zrobil ktos wczesniej. Za duzo powiazan za duzo osob go posiada.

PS Jak bym mogl prosic o wiadomosc na meila ktorego podalem bylbym wdzieczny :)

Czekam na odpowiedz :)
Pozdrawiam i tez nie mam zamiaru placic :D
guma1 / 178.42.250.* / 2010-07-07 15:56
Adamoooo- a jak to sobie wyobrażasz? Trochę żle to interpretujesz . Jeśli mówi się o zmianie adresu mailowego to nie dlatego że pobierak może w jakiś sposób w to konto ingerować i uzyskać jakieś dane . Chodzi o to by dana osoba nie " wchodziła " na starą pocztę i nie czytała tych głupich maili. I to dotyczy tylko tych bardziej strachliwych bo ci co nie przestraszą się pobieraczkowych liścików nic nie powinni zmieniać . Tak więc możesz być spokojny , ze strony pobieraka Twoja skrzynka pocztowa na pewno nie ucierpi.
Jonh-u / 95.51.52.* / 2010-07-07 06:54
Byłem wczoraj u znajomego radcy praw konsumenta, a zresztą i tak na home page Wyłudzaczka na dole jest adnotacja o zaskarżeniu i odwołaniu serwisu od decyzji UOKiK, a od tamtej pory nic się nie zmieniło, poza drobnymi zmianami w regulaminie, Jeżeli oni się odwołują to i tak nic się nie zmieniło na stronie, bo oni nie przyjmują tego wyroku do wiadomości, więc dalej naciągają, dalej szukają uczciwych ludzi, którym sumienie nie da spać i w końcu zapłacą. Poza tym gdzie w ustawie, bądź rozporządzeniu jest napisane, iż każdy kto ma założonego maila musi sprawdzać pocztę elektroniczną. Radca powiedział jeszcze o praktykach stosowanych w przypadku, gdy rodzice piszą do nich, iż to niepełnoletnie pociechy weszły na stronę i się zarejestrowały z wykorzystaniem ich maili.... PRAKTYKA STOSOWANA W TAKIM PRZYPADKU PRZEZ PAZERNIACZKA: zostaje wysłany mail z informacją, że jeżeli ktoś nie zapłaci oni złożą wniosek w sądzie o odebranie praw rodzicielskich nad dziećmi, że rodzice są bardzo źli i nie mają kontroli nad dziećmi.... NAPISZĘ JESZCZE RAZ, BO GDZIEŚ TO JUŻ WIDZIAŁEM : "CELEM DZIAŁANIA PAZERNIACZKA-WYŁUDZACZKA JEST ZASTRASZENIE, POWTARZAM JESZCZE RAZ ZASTRASZENIE POTENCJALNYCH OSÓB, KTÓRE ZAŁOŻYŁY KONTO NA ICH SERWISIE :)) Także na mailu zaznaczyć wiadomości od pazerniaczka jako spam, zrobić grilla w weekend i wypić za ich zdrowie. Guma1 pozdrawiam , twoje zdrowie również wypiję ;)
guma1 / 83.31.56.* / 2010-07-07 16:58
Jonh-u- kasę zaoszczędzoną na pobieraku już dawno przejadłem i przepiłem na grillu ze znajomymi . I większość ludzi z którymi pisałem na innych forach tak zrobiła - albo " przetańczyła " ze znajomymi albo kupili sobie coś ładnego . Namawiam wszystkich do brania przykładu - płacenie oszustom to najgorsza inwestycja - zapewniam .
A w weekend - pewno grill - wspomnę o Tobie przy browarze.
Jonh-u / 62.122.123.* / 2010-07-08 19:34
Dzięx Guma1. Coś tutaj chyba jest nie tak, bo 2 dni po terminie i nie dostałem przed sądownego upomnienia o opłacie.... Mean.... chyba pomylili mój e-mail :D chyba do nich napiszę żeby mi przysłali to upomnienie bo za spokojnie śpię ha ha ha. jeżeli ktoś chce im zapłacić, to lepiej te pieniądze wpłaćcie na konto powodzian... im sie teraz bardziej przydadzą nim oszustom z GDAŃSKA. Tak a pro po: "żaby życie miało smaczek, raz dziewczyna raz POBIERACZEK" pozdrawiam wszystkich na forum i życzę miłego grilla. Guma1 żeby można było się spotkać przy browarze i pośmiać się z naciągaczy :)))) pozdro
guma1 / 178.42.250.* / 2010-07-08 19:59
Jonh-u- siema . O nie - nie ma tak dobrze - Ty tez się doczekasz swego . Pobierak - jak pisałem wcześniej - zmienił taktykę . Już nie przesyłają owego durnowatego przedsądowego wezwania do zapłaty zaraz po upływie drugiego terminu zapłaty / tak było rok temu / ale po upływie ok 2,5 miesiąca od rejestracji . U flippy4 były to 3 miesiące . Po co to zmienili ? Bo klient już prawie o nich zapomniał - a tu proszę , czuwają i dają do zrozumienia - nikt nam nie ucieknie . Tak więc nie martw się , wszystkim po równo - oni nam maile a my im g...o . Mam nadzieję że nikogo nie zgorszyłem .
Browar jest dobry - w umiarkowanych ilościach . Czyści nerki , rozjaśnia umysł . Może kiedyś jakiś zlot anty pobieraczkowy dojdzie do skutku a na razie - jednoczmy się i ostrzegajmy innych .
Do soboty przy grillu i browarze - w prawdzie osobno ale duchem razem .
Jonh-u / 62.122.123.* / 2010-07-08 20:16
No tak zapomniałem świadczenie usług drogą elektroniczną, czas na odwołanie na zgłoszenie upływa 3 miesiące i to kazdy radca prawny napisze i powie. :) Prawda Guma1 oni nam maile, a my im g...o. Ludziska nie bójta się, Jonh-u ma skrzynke browca podzielita się :D. NIE PŁAĆCIE I NIE PISZCIE DO NICH NIECH SIĘ SAMI FATYGUJĄ. Rozumiemy ludzi, którzy się boją jakichkolwiek konsekwencji swoich czynów, tutaj nie ma się czego bać. To jest naturalny odruch ludzki, bać się tego, czego nie znamy. BRAWO !!! dla wszystkich, którzy walczą z "naciągaczkiem". PS. to jest chyba jedyne porządne forum, gdzie ludzie dbają o kulturę tego co piszą, pomimo ich emocji. Pozdrawiam
nypd blue / 87.207.137.* / 2010-07-06 13:36
To mi odpisali jak poinformowałem ich niezwłocznie że moje nieletnie dziecko zarejestrowało sie w serwisie i że nie zapłace,

Szanowny Panie XXXXXX

Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych osobowych w tym również wieku osoby rejestrującej się. System informatyczny dokonujący rejestracji automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób niepełnoletnich. W związku z Pańskim stwierdzeniem, iż rejestracji dokonała osoba małoletnia oraz w związku z faktem, że rejestracja została skutecznie dokonana, należy stwierdzić, iż w trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku braku dalszego opłacenia usługi, zaistniałą sytuację uznamy jako próbę wyłudzenia usługi. Konsekwencją tego będzie złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o całej sprawie""""""""""" Sądu rodzinnego i opiekuńczego."""""""""""(HAHA dobre prawda:)

Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun prawny.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy Internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.

Sprawa, więc zostanie w trybie przyspieszonym wyjaśniona, a sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Wyrażając nasze pełne zrozumienie dla zaistniałej sytuacji w której się Pan znalazł, z przykrością musimy stwierdzić, iż niestety nie możemy zrezygnować z dochodzenia naszej należności.

Oczywiście po uiszczeniu opłaty będzie Pan mógł korzystać z założonego konta przez okres 12 miesięcy. Po upływie 12 miesięcy umowa wygasa i nie będzie przedłużana.

Jednocześnie apelujemy o nieudostępnianie w przyszłości innym osobom dostępu do posiadanego konta poczty elektronicznej, gdyż może to doprowadzić do poważnych problemów prawnych.

Dziękujemy za współpracę.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

a na ten list dałem im to, kolejny raz informując o nieletnim dziecku

Art. 426. kodeks cywilny

Małoletni, który nie ukończył lat trzynastu, nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę.

art. 427
Kto z mocy ustawy lub umowy jest zobowiązany do nadzoru nad osobą, której z powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego winy poczytać nie można, ten obowiązany jest do naprawienia szkody wyrządzonej przez tę osobę, """"""""""chyba że uczynił zadość obowiązkowi nadzoru albo że szkoda byłaby powstała także przy starannym wykonywaniu nadzoru"""""""""""
nadzór był, a że Wasza strona z tematyką erotyczną (miedzy innymi) się załadowała przez filtr to już inna sprawa. A np. kiedy ktoś uczciwie zarabia pieniądze i nie ma go w domu z w/w powodu to jest uczciwej pracy to niestety siła wyższa że nie może stać za plecami dziecka i patrzeć co ono robi na komputerze. Dziękuję. Proszę o szybką odpowiedź.

i od tego meila koniec korespondencji. A jeszcze wcześniej pokusiłem się i zadzwoniłem do nich informując telefonicznie o w/w to ich pseudo prawnik gadał o tym że teraz nawet zakładajac konto pocztowe musi byc zgoda opiekuna bo inaczej to jest brak opieki nad małoletnim, gadał dodatkowo o dzierżawie tych serwerów z USA że już wykupili jakieś pakiety i że moja córka oszukała ich podając fałszywe dane i naraziła ich na szkodę, Chcą żebym opłacił za dziecko i sam korzystał z tego super serwisu jakim jest PobierXXXXXak :(. Oczywiście mówił też coś o tym trwałym nośniku informacji, że wszystko jest ok- względem prawa. Dla mnie to brednia. A tak na marginesie to Pobierak reklamuje sie na wielu stronach m.in. widuję go ostatni na Piratebay, i wielu innych stronach z tą tematyką- trzeba ostrzegac ludzi bo wielu jest takich, że dla świętego spokoju, czy ze zwykłych obaw że przyjdzie wezwanie do Sądu, czy też zapuka do drzwi Policja... nikt taki nie przyjdzie, i niczego Wam nie wyslą
guma1 / 83.24.70.* / 2010-07-06 16:36
No widzisz sam jaką ciemnotę ludziom wciskają . Nośnik trwały - mój konik - to niech napiszą co wg. nich jest owym trwałym nośnikiem - banda baranów a raczej oszustów .
W tym - piśmie ? - rzuca się w oczy jeden fakt . Od samego początku mówią o REJESTRACJI , o tym że córa podała dane fałszywe REJESTRUJĄC SIĘ a nie zawierając umowę . A od kiedy REJESTRACJA na dane fałszywe to przestępstwo ?????? To znaczy że 99,9 % internautów to przestępcy bo rejestracja na dane fałszywe w internecie to norma , bo tak zakłada się skrzynki mail , bo tak rejestrujesz się chcąc przetestować darmowe oprogramowanie itp . Jeśli ktoś nie zadbał o odpowiednie zabezpieczenie - to jego problem . I tu zadbanie o to by nieletni nie rejestrowali się spoczywa na pobieraku. A zabezpieczenie strony przez samo podanie daty to tak jak odpowiedż dziecka :
Córeczko , umyłaś ząbki ?
Tak tatusiu , umyłam .
99 % dzieciaków powie nieprawdę.
Co do oszustwa - art. 286 kk - mały cytat :
"Oszustwo stanowi przestępstwo przeciwko mieniu. Popełnia je osoba, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą WPROWADZENIA JEJ W BŁĄD ....."
Zaraz , zaraz , ale to przecież UK wydał decyzję , że pobierak wszystkich oszukał podczas rejestracji BO WPROWADZIŁ W BŁĄD nieprawdziwymi reklamami . więc - kto tu jest oszustem ???????
Należy wszystkim uświadomić , że w tym co zrobili nie ma nic złego , szczególnie dzieciom . Nie ma nic złego w jakiejś rejestracji i śmiem twierdzić że tylko niedoinformowani rodzice winą za zaistniałą sytuację będą obciążać dzieci . A to nie za dobrze świadczy - o rodzicach.
Pozdrawiam - córa ma mądrego ojca.

Najnowsze wpisy