Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Pablo 1972 / 77.253.107.* / 2010-06-19 16:18
Ja mam podobnie,ale wysłałem im mailem rezygnację z umowy bo wg prawa,jeśli umowa nie została zawarta na piśmie ,okres wymówienia przedłuża się do 3 miesięcy pod warunkiem,że wogóle nie pobraliście nic bo tak, to po ptokach.

Wysłałem mailem bo nie mają mojego adresu domowego(swoją drogą dziwne,że podając tylko wymyślony nick oraz adres mailowy system mnie zarejestrował,ale to dlaczego system mnie przyjął chyba wszyscy wiemy!!!)

Jakbym wysłał im poleconym to,:

-niepotrzebnie wydałbym pieniądze,które mógłbym przeznaczyć np. na piwo
-niepotrzebnie mieliby mój adres i wtedy być może atakowaliby mnie przez pocztę
-być może wpisaliby mnie do Krajowego rejestru dłużników

Oczywiście oni mi swoje ,ale prawo jest po mojej stronie.

Więc raczej nie wytoczą mi sprawy

Mam jedno pytanie do wszystkich:

CZY JEST JAKAŚ OSOBA,KTÓREJ posraczek naciągaczek ZAŁOŻYŁ SPRAWĘ?

A MOŻE KTOŚ TAKĄ OSOBĘ ZNA???

Jeśli nie ma to odpowiedż dla wszystkich jest jasna.


Jeszcze pytanie do jakiegoś prawnika:
-Podobno Policja pobieraczkiem nie może się zająć bo nieprzypadkowo widnieje tam kwota poniżej 100zł,która jest wykroczeniem ,a nie przestępstwem.

Jeśli zebrałoby się np.100 osób w wspólnym pozwie to taka kwota zdecydowanie będzie przestępstwem?
Czy dobrze rozumuję bo może trzeba samemu to załatwić?

Żyjemy w demokratycznym kraju,a kraj na nas się wypina.
devon / 78.154.66.* / 2010-06-17 18:37
Szanowny Panie,

Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych osobowych, w tym również wieku osoby rejestrującej się. System informatyczny, dokonujący rejestracji, automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób niepełnoletnich. W związku z Pana stwierdzeniem, iż jest Pan osobą małoletnią oraz w związku z faktem, że rejestracja została skutecznie dokonana, należy stwierdzić, iż w trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku braku dalszego opłacenia usługi, zaistniałą sytuację uznamy jako próbę wyłudzenia usługi. Konsekwencją tego będzie złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o całej sprawie Sądu rodzinnego i opiekuńczego.

Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun prawny.

Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.

Sprawa, więc zostanie w trybie przyspieszonym wyjaśniona, a sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Dziękujemy za współpracę.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

co powiecie na to?
guma1 / 83.31.60.* / 2010-06-17 19:43
Jeśli już prowadzisz z nimi korespondencję - poproś o podanie art. kk wg. którego piszą o oszustwie. A najlepiej poczytajcie sobie tutaj :
http://news.p2p.info.pl/odpowiedzialnosc-za-dziecko-poboznym-zyczeniem-pobieraczek-pl/1833
devon / 78.154.73.* / 2010-06-17 21:42
nie chodzi o to że jestem niepełnoletni bo to mało ważne ale że podałem im falszywe dane, więc dałem im powód do przyczepienia się do mnie
guma1 / 83.31.60.* / 2010-06-17 22:22
Nie jest to prawda . Prawo mówi wyrażnie że to usługodawca czyli pobierak musi zadbać by nie mogły tam logować się osoby nieletnie a przecież wszyscy nieletni podają dane fałszywe - chociażby wiek . I to polega na tym by pozwolić takim jak Ty zalogować się pod danymi fałszywymi by póżniej pisać takie grożby emailem . A one nie mają żadnej mocy prawnej i pobierak nic nie może zrobić - dlatego straszy .
devon / 78.154.77.* / 2010-06-18 19:03
To też nie do końca prawda. Bo jeśli podałem fałszywe dane w zamierzeniu oszukania portalu pobieraczek no to prawo jest po ich stronie.
guma1 / 95.49.24.* / 2010-06-18 19:14
Bzdura . A kto z Was miał zamiar pobieraczka oszukać ? Wyrażnie podali że rejestrujesz się by przez 10 dni mieć darmowy dostęp . Tutaj wprowadzili wszystkich w błąd - decyzja UK . Więc nie twórzcie sobie jakiś fikcyjnych zagrożeń .
devon / 78.154.69.* / 2010-06-19 10:27
Ale darmowy dostęp nie upoważnia do wpisywania fałszywych danych wbrew regulaminowi.
guma1 / 95.49.24.* / 2010-06-19 14:30
Zgadza się tylko zauważ - co każdy z Was nacisnął - REJESTRUJ . A zgodnie z prawem - do rejestracji nie potrzeba podawać danych prawdziwych .
devon / 78.154.81.* / 2010-06-20 11:57
To już sam nie wiem co robić. Pogubiłem się totalnie.
adamysr / 109.196.145.* / 2010-06-24 10:55
witam wszystkich!!ja równiesz dalem sie na to naciagnąc,bylo to jakoś we wrzesniu,zapłaciłem im i dali mi spokoj ale czy prawda jest to ze po okresie roku odczepia sie ode mnie na dobre??pozdrawiam!!
guma1 / 95.49.24.* / 2010-06-24 17:32
adamysr - Nie bardzo wiem po co piszesz te głupoty - zapłaciłeś więc o co Ci " biega " ? I niestety wykazałeś się jeśli nie głupota to brakiem rozwagi na pewno . Uważam Twój wpis za wielce szkodliwy bo sugerujesz że jak ktoś zapłaci to " będzie miał spokój " .
Dziwne - ja i tysiące innych osób NIE ZAPŁACIŁO , żyją i mają się świetnie . I śmieją się w głos z pobieraka. Dlaczego niektórzy płacą za coś co można mieć za darmo ??????
tlomacka / 79.188.158.* / 2010-06-25 08:57
Witam. Ja również dzisiaj dostałam maila od pobieraczka o uiszczeniu zapłaty.Niby 14 06.2010 podpisałam umowę. przecież ja z nimi nie podpisywałam żadnej umowy. weszłam tam tylko raz i podałam nie prawdziwe dane , nawet nic nie pobierałam.
Czy mailem mogę do nich napisać wypowiedzenie umowy? żeby się odczepili. Jak ono ma wyglądać. prosiłabym o przykład.
guma1 / 83.6.115.* / 2010-06-25 09:47
tlomacka- każdy , zapewniam - każdy i również Ty jeśli tego tak bardzo pragniesz możesz napisać by Cię pocałowali w du ....ę . Ale po co się " nakręcać " ?????Nie pisz nic - nic nie napiszesz - nic nie dostaniesz . Zapewniam Cię - emailem to mogą Ci naskoczyć - jak wszystkim na huśtawkę !!!!!!!!!!!!
tlomacka / 79.188.158.* / 2010-06-25 10:14
Ich adres wpisałam na czarną listę, także oni nie będą mogli wysłać mi żadnego maila bo ich adres zablokowałam , na razie będę miała spokój. Mam pytanko czy można się jakoś wyrejestrować z tego pobieraka
tlomacka / 79.188.158.* / 2010-06-25 10:51
Proszę pomóżcie mi. Czy można się z tego pobieraka wyrejestrować. Jeżeli tak to w jaki sposób.? (na ich stronie nie ma żadnej zakładki o wyrejestrowaniu się.) Proszę o szybką odpowiedź.
guma1 / 83.9.248.* / 2010-06-25 11:01
Widzisz - to też element ich oszustwa - bo nie dając nikomu - teoretycznie - takiej możliwości chcą wpłynąć na Waszą psychikę - zapłać a damy ci spokój . Uwierz - nic głupszego w swoim 40 paroletnim życiu nie słyszałem .
tlomacka / 79.188.158.* / 2010-06-25 11:41
Czyli nie ma takiej możliwości wyrejestrowania się z ich strony?! Trudno. Mam tylko nadzieję że nie będzie konsekwencji za to że nie zapłacę. Bo na pewno nie zapłacę za coś czego nie używam. I nikt mnie w takie bagno nie wkąpie. pozdrawiam
guma1 / 83.24.69.* / 2010-06-25 14:42
tlomacka- nie będzie - nie ma takiej możliwości . Nikt nic Tobie i i innym nie zagraża . Dlaczego inni wierzą oszustom ???? Ich sprawa - jesteś super i tak trzymaj !!!!!!!!
antypopbieraczek / 89.200.210.* / 2010-06-17 17:51
Prosze o kontakt osoby które zostały oszukane przez Pobieraczek.pl moj nr gg 24293713 Proponuje wspólne działanie przeciwko tym piep.... cwaniaczkom
Nowy ale w temacie / 79.162.75.* / 2010-06-17 13:35
Witam, proponuje wszystkim poczytanie pewnych ustaw itp rzeczy zanim zaczniecie udzielać jakichkolwiek rad, "guma1" Ty też poczytaj i dopiero cytuj ustawy i artykuły "2010-06-14 17:53:13 | 83.31.139.* | guma1" bo to co tam napisałeś ni jak ma się do rzeczywistości.
guma1 / 83.31.60.* / 2010-06-17 17:04
I akurat w tym wpisie nie ma mowy o ustawach natomiast jest mowa o zapisach " Kodeksu wykroczeń " oraz o " Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia " . No cóż - mały falstart. Wymienione przeze mnie kodeksy - to jednak nie ustawy .
guma1 / 83.31.60.* / 2010-06-17 16:53
Nowy ale w temacie - zastanawiam się w jakim temacie. Każdy może mieć swoje zdanie , każdy może podważyć zdanie kogoś innego ale nie można napisać że ktoś nie ma racji - bo nie . Skoroś taki w temacie to może oświecisz nas - ciemnogród i wykażesz - gdzie napisałem nieprawdę ? I o jakiej rzeczywistości mówisz ? Chętnie poczytamy Twoją opinie popartą zapisami ustaw .
paula2147 / 2010-06-18 12:39
ja również jestem niepełnoletnia i podałam fałszywe dane osobowe, czy przez to mam się bac pozwem do sądu przez pobieraczka??
guma1 / 83.6.116.* / 2010-06-18 15:56
paula2147 - masz się nie bać jakiegoś pozwu z sądu bo go być nie może . W tym linku co zamieściłem niezależny prawnik w sposób jasny tłumaczy że to wszystko co pisze pobierak to są bzdury . I tak jest . Podałaś dane fałszywe - i co z tego ? Zrozum - to pobierak tak musi swoją stronę zabezpieczyć by osoby takie jak Ty nie mogły się zalogować . A nie zrobili tego - by takie osoby jak Ty straszyć bzdurnymi emailami !!!!!!! Nie ma możliwości by pobierak kogokolwiek oskarżył - nie ma takiej opcji .
suche majtki na dnie oceanu / 188.47.11.* / 2010-06-23 19:45
listownie nis nie przysla nawet jak na poczte wysylam?? prasze o odpowiedz
dzieki
guma1 / 83.9.250.* / 2010-06-23 21:08
suche majtki na dnie oceanu - wyślesz wypowiedzenie listownie to listownie dostaniesz odpowiedż . Tak stanowią procedury .
Przypominam - listownie wypowiedzenia wysyłają / jeśli chcą / osoby pełnoletnie które podały dane prawdziwe . Reszta - powinna " nabrać wody w usta " .
jasiekkotek12345 / 83.15.85.* / 2010-06-17 13:01
Mam 12 lat zalogowałem się i już mnie straszą. 5 głupków już mi z pobieraczki odpisywalo i czytając inne komentarze nie wiem za co im płacą, a szef to największy be,be że im jeszcze płaci za odpisywanie tych bzdur. Mam kolegę który zarejestrował sie w lutym i cisza, nic
pozdrawiam Jaś
Szanowny Panie,

W nawiązaniu do Pańskiej ostatniej wiadomości, informujemy że Pana sprawa została skierowana do naszej kancelarii prawnej, celem wstąpienia przeciwko Panu na drogę sądową.

Jeżeli się okaże, że adres jest nieprawdziwy, wówczas zostaną powiadomione właściwe organy ścigania o fakcie popełnienia przestępstwa.
Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.
Sprawa, więc zostanie w trybie przyspieszonym wyjaśniona, a sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności.

Nadmieniamy, iż strona przegrywająca w procesie sądowym zobowiązana jest zwrócić stronie przeciwnej koszty poniesione w celu dochodzenia przysługujących jej roszczeń, w tym koszty postępowania windykacyjnego oraz zastępstwa procesowego, jak również koszty sądowe i komornicze.

Dziękujemy za współpracę.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
artur352 / 188.47.11.* / 2010-06-23 19:21
czy oni tylko pisza na poczte czy tez przysylaja cos listami
guma1 / 83.9.250.* / 2010-06-23 19:22
Jak napiszesz do nich listownie - to odpowiedż dostaniesz listownie . Dlatego - darujcie sobie dyskusję z nimi !!!!!!!!!!!!!!!!!
artur352 / 188.47.11.* / 2010-06-23 19:25
a jak na poczte to przysla na poczte
suche majtki na dnie oceanu / 188.47.11.* / 2010-06-23 19:32
listownie nic nie przysla nawet jak na poczte wysylam do nich
suche majtki na dnie oceanu / 188.47.11.* / 2010-06-23 19:40
listownie nic nie przysla nawet jak na poczte wysylam do nich ??????????
suche majtki na dnie oceanu / 188.47.11.* / 2010-06-23 19:44
prosze o odpowiedz
jasiekkotek / 83.15.85.* / 2010-06-17 12:57
Mam 12 lat zalogowałem się i już mnie straszą. 5 głupków już mi z pobieraczki odpisywalo i czytając inne komentarze nie wiem za co im płacą, a szef to największy be,be że im jeszcze płaci za odpisywanie tych bzdur. Mam kolegę który zarejestrował sie w lutym i cisza, nic
pozdrawiam Jaś
Szanowny Panie,

W nawiązaniu do Pańskiej ostatniej wiadomości, informujemy że Pana sprawa została skierowana do naszej kancelarii prawnej, celem wstąpienia przeciwko Panu na drogę sądową.

Jeżeli się okaże, że adres jest nieprawdziwy, wówczas zostaną powiadomione właściwe organy ścigania o fakcie popełnienia przestępstwa.
Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.
Sprawa, więc zostanie w trybie przyspieszonym wyjaśniona, a sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności.

Nadmieniamy, iż strona przegrywająca w procesie sądowym zobowiązana jest zwrócić stronie przeciwnej koszty poniesione w celu dochodzenia przysługujących jej roszczeń, w tym koszty postępowania windykacyjnego oraz zastępstwa procesowego, jak również koszty sądowe i komornicze.

Dziękujemy za współpracę.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Nauczyłam sie czytać / 188.146.44.* / 2010-09-02 18:48
LUDZIE, nie podpisaliście umowy tylko klikneliście REJESTRUJ !!!!! Sprawdzcie to sobie i zapomnijcie o płaceniu oszustom
Nauczyłam sie czytać / 188.146.44.* / 2010-09-02 18:53
To jest nękanie i wyłudzanie -należy to zgłosić na policję
Pablo 1972 / 77.254.188.* / 2010-06-15 21:27
Witam.
Mimo,że powołałem się na paragrafy o odstąpieniu w ciągu 3 mies.
jakaś Gabriela przysłała mi straszaka i jakiś link z radia ZET.
Czy nie ma odważnego prawnika,który stoczy z nim,i bój?

A może zrobimy pozew przeciwko nim-grupowy?
Ja bym się dołączył,może to by tych złodziei rozwaliło?
jolsksd / 77.254.8.* / 2010-06-25 17:15
Ta zakichana Gabrysia to niech do sracza idzie sobie posiedziec! miejmy ich głeboko w dupie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Też ma maila od GABI.OCH!:)))
xsedr / 78.8.227.* / 2010-06-16 06:46
witam oni sa po to aby straszyć bronia swoich 95 zł nie nie dajac w zanian
nie trzeba pisac maili tylko złożyć poleconym listem wymówienie w tedy oni musza odpisać
dlaczego łamia prawo
jjjjjjjja / 193.183.79.* / 2010-06-16 01:20
trzeba wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru wymówienie powołujac sie na pismo napisane niżej i poprosić o pisemna odpowiedź .
Jest to pismo rzecznika UOK . jak dostaniesz pismo odmawiajace wymówienie , to nalezy sie zgłosić z obydwoma pismami do powiatowego rzecznika UOK. i postepowanie pojdzie dalej drogą urzędową.
guma1 / 178.42.158.* / 2010-06-15 21:53
Gabriela wszystkim wysyła link do audycji w radiu ZET gdzie jakiś kretyn mówił o czymś o czym nie miał pojęcia . Ciekawe dlaczego nie wysyłają linka do decyzji UK że wprowadzają wszystkich w błąd i muszą zapłacić karę ? Bo to jest najważniejsze - oficjalna decyzje a nie jakieś herezje wypowiadane przez nie wiem - chyba szatniarza .
maya897 / 87.246.230.* / 2010-06-22 22:46
a co mam zrobić jak już 3 miesiące od zawarcia tej niby umowy mineły ???
justmal28 / 109.255.17.* / 2010-06-16 16:18
Drogi guma1 mam prośbę do ciebie i proszę o poradę wczoraj do tych oszustów
wysłałam maila z rezygnacją i oto co mi odpisali co mam dalej robić bo ta niby
umowa była zawarta 26 maja. Bardzo proszę o odpowiedz (justyna.malyska@op.pl)
Oto odpowiedz na moja rezygnacje:

Szanowna Pani,

Dziękujemy za wysłaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, iż w chwili obecnej rozwiązanie umowy nie jest możliwe.
Pani oświadczenie o chęci odstąpienia od umowy zostało do nas przesłane po upływie
10 dni od momentu zawarcia umowy. W związku z tym, iż umowa została zawarta na rok,
należność za usługi wynosi 94,80 zł. Spółka Eller Service przygotowała już na
zagranicznym serwerze pakiet danych niezbędny do obsługi Pani konta w serwisie
Pobieraczek.pl na okres 12 miesięcy.

Informujemy, iż zgodnie z art.7 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw
konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz. 271
ze zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez
podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu
dni. Jednocześnie należy wskazać, iż z racji potwierdzenia warunków zawartej umowy
w regulaminie usług Usenet dostępnym pod adresem
http://www.pobieraczek.pl/regulamin, nie znajduje zastosowania przepis art. 9
wskazanej ustawy, wydłużający termin wypowiedzenia umowy do 3 miesięcy.

W chwili obecnej jedynym polubownym sposobem załatwienia sprawy będzie uiszczenie
zaległej należności. W przeciwnym wypadku Pani sprawa zostanie przekazana do
obsługującej nas kancelarii prawnej, która rozpocznie postępowanie sądowe.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
oktypok / 82.160.79.* / 2010-06-17 06:40
Dokładnie dostałam pismo tej samej treści. Zarejestowałam się do nich 31.05.2010r., a 11.06. przyszedł mail o opłacie abonamentu. Ja tylko zarejestrowałam się i nie miałam czasu a potem potrzeby dokonać pierwszego logowania. Co robć? Podajcie mi adres Pobieraka.
guma1 / 178.42.253.* / 2010-06-16 19:08
justmal28 - odwiedż pocztę i odpisz .
Tak ogólnie - To co pisze pobierak jest - delikatnie mówiąc - nieprawdą . Wielokrotnie to opisywałem - ale powtórzę dla "świeżych ".
Ustawa " konsumencka " w Art. 7. 1. mówi , że konsument ma prawo do odstąpienia od zawartej umowy w okresie 10 dni bez podania przyczyny . Pisze o tym pobierak - i to jest jedyna prawda w ich piśmie .
Otóż , Art. 10.2 . mówi wyrażnie że w przypadku braku potwierdzeń pisemnych umowy okres wypowiedzenia wydłuża się do 3 miesięcy.
I teraz zwróćcie uwagę :
Pobierak w swoim piśmie zawarł że nie ma zastosowania Art 9. wydłużający termin wypowiedzenia do 3 miesięcy - ale przecież w tym art . NIE MA O TYM MOWY . To Art .10. 2. daje konsumentowi takie uprawnienia - więc jaki prawnik Wam odpowiada ? Art. 9 .6. mówi o konieczności POINFORMOWANIA NA PIŚMIE konsumenta o takiej możliwości odstąpienia czyli o istnieniu Art. 10.2. - a czy to jest w ich regulaminie ?
Pobierak pisze " z racji potwierdzenia warunków zawartej umowy w regulaminie usług Usenet dostępnym pod adresem " ... i tu adres strony internetowej .
Jedno z większych ich oszustw . Otóż - pobierak tutaj w sposób oszukańczy interpretuje dyrektywę unijną 97/7/WE . Ta dyrektywa w Art. 5 .1 . mówi :
"1. W stosownym czasie podczas wykonywania umowy konsument MUSI OTRZYMAĆ w FORMIE PISEMNEJ lub na INNYM TRWAŁYM , DOSTĘPNYM DLA NIEGO NOŚNIKU potwierdzenie informacji..." / najważniejsze zaznaczyłem .
I to jest to na czym pobierak opiera swoje twierdzenie o braku możliwości wypowiedzenia umowy w 3 miesiącach . A przecież ta dyrektywa mówi wyrażnie :
- musi być pisemne potwierdzenie umowy .
- pisemne potwierdzenie musi być dostarczone - " konsument musi otrzymać " .
- można potwierdzenie pisemne ZASTĄPIĆ innym trwałym dostępnym dla klienta nośnikiem .
Ten art. dyrektywy daje możliwość zastąpienia papieru - innym TRWAŁYM nośnikiem . Co to znaczy nośnik trwały - przecież nie ma takiego , wszak wszystko można zniszczyć . Tu chodzi o TRWAŁOŚĆ INFORMACJI , to znaczy że klient musi otrzymać potwierdzenie umowy na takim nośniku by mógł tą umowę w każdej chwili bez żadnych zmian odtworzyć w dostępny dla siebie sposób . Papier zastąpiony np . dyskietką , płytą DVD , CD itp .
Pobierak powołuje się na adres strony z regulaminem !!! Otóż żadna STRONA INTERNETOWA NIE JEST TRWAŁYM NOŚNIKIEM ze względu na swoją ulotność czyli możliwość dowolnych zmian w czasie i treści . Już nie wspomnę o konieczności DOSTARCZENIA potwierdzenia umowy - nie ściągnięcia , nagrania lub zapisania z czegokolwiek .
Jeśli ktoś jest dorosły , podał dane prawdziwe oraz uważa że zawarł jakąś umowę może w okresie 3 miesięcy napisać wypowiedzenie owej umowy powołując się na Art. 10 . 2 . ustawy z 2 marca 2000 r. itd. Oczywiście pobierak pisemnie odpowie że nie ma takiej możliwości i wówczs należy takie pismo zachować by - w razie potrzeby móc udowodnić że wypowiedzenie było napisane . Pismo należy wysłać pocztą , listem poleconym za potwierdzeniem odbioru - żadnym emailem . Nie polecam tego nikomu bo tylko potwierdza się swoje dane , przyznaje im rację do istnienia umów / a zgodnie z prawem ichbyć nie może / oraz naraża na kolejne " papierowe " bzdurne pisemko - a po co ? Czy tak żle być anonimowym i dla posraczka nieosiągalnym ?
Pobierak oszukuje i nie ma najmniejszej wątpliwości że oszustami są . Usiłują wszystkim wcisnąć "ciemnotę " nie tylko w tej kwestii - dlaczego odpowiednie służby nie reagują - to jest zdumiewające. Mam wrażenie że w UK nie zawsze są odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach.
justmal28 / 109.255.17.* / 2010-06-16 19:47
witaj guma1 odpowiedz na twój list powinieneś mieć na swojej poczcie dzięki bardzo za odpowiedz i jeszcze jedno mówisz żeby wysłać rezygnacje listem poleconym lub za potwierdzeniem ale tu w Irlandii nie ma czegoś takiego wiec wysłałam mailem.
guma1 / 178.42.253.* / 2010-06-16 20:48
Tym bardziej nie powinnaś nic pisać. Uwierz.
iza. / 83.9.79.* / 2010-06-17 15:40
dwa dni temu dostałam od nich maila i na pierwszy rzut oka wydało mi się to śmieszne, ale jak wpisałam w google pobieraczek to sie okazało ze strasznie duzo ludzi ma ten problem tak czytam czytam i chyba rzeczywiscie trzeba to olac, nawet mi przez mysl nie przeszło zeby płacic i teraz załuje ze cokolwiek do nich pisałam.
Acha i rozumiem że nie trzeba wysyłac tej rezygnacji poleconym?
Radekd2000 / 79.163.54.* / 2010-06-15 16:31
ojej myślałam że jestem sama z tym problemem,z resztą narobilam sobie go sama nieswiadoma konsekwencji jak większość.Niedawno dostałam maila,że mam zapłacić za zarejestrowanie się,bo nic nie pobrałam,bo nie wychodziło.....to radzicie nie płacić???olać to????może by wypowiedział się jakiś prawnik i poradził co robić????będę wdzięczna i chyba większość będzie spać spokojnie
xvts / 78.8.227.* / 2010-06-15 11:42
W nawiązaniu do Pana prośby o pomoc prawną, w sprawie dotyczące opłaty naliczonej za usługę świadczoną drogą elektroniczną, informuję jak poniżej.
Z pisma skierowanego do Biura Rzecznika wnioskuję, iż przed dokonaniem rejestracji, nie zapoznał się Pan z treścią Regulaminu świadczenia usług „Usenet” przez Spółkę Eller Service, co stanowi podstawowy błąd, którego dotkliwe konsekwencje obecnie Pan ponosi.
Na startowej stronie Pobieraczka podana jest informacja dla klientów mówiąca, iż „podczas 10-dniowego darmowego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego wypowiedzenia zamówienia (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność umowy od 3 miesięcy i koszt od 7,90 PLN miesięcznie” – w zależności od tego czy usługobiorca sam wcześniej wybrał pakiet, jeśli nie, to czas trwania umowy wynosi 12 miesięcy.
Zapoznanie się z treścią ww. dokumentu przed dokonaniem rejestracji z pewnością uchroniłoby Pana przed obecnymi, nieprzyjemnymi konsekwencjami. Niemniej jednak jeżeli przedsiębiorca nie potwierdził na piśmie istotnych informacji związanych zawarciem umowy i świadczeniem usługi, w tym informacji o prawie odstąpienia od umowy, termin, w którym można odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące. Jeśli jednak przedsiębiorca prześle Panu powyższe potwierdzenie, okres ten skraca się do 10 dni od momentu jego otrzymania.
Wobec powyższego proszę wystosować do Eller Service S.C. (ul. Chłopska 72, 80– 350 Gdańsk) pismo z informacją o odstąpieniu od zawartej umowy, powołując się na art. 10.2 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Dz.U.00.22.271 z późn. zm. („w razie braku potwierdzenia informacji, o których mowa w art.9 ust. 1, termin, w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące (...) jeśli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty”). Dokument proszę wysłać listem poleconym, najlepiej za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, a jego kopię pozostawić sobie.
W przypadku otrzymywania dalszych wezwań do zapłaty, proszę o kontakt, jak również przesłanie kopii odstąpienia od umowy Powiatowemu Rzecznikowi Konsumentów. Proszę też o podanie informacji kiedy dokonał Pan rejestracji oraz adresu do korespondencji.
guma1 / 95.49.29.* / 2010-06-15 18:25
Nie wiem co to za prawnik pisał ale na pewno jakiś nie douczony. Szkoda że na początku znajomości na pewno zaznaczyłeś że nie czytałeś regulaminu i taki osobnik poszedł po najmniejszej linii oporu . A takie coś może budzić tylko politowanie - bo tu nie potrzeba stwierdzenia żeś / jak wszyscy / jest winien bo nie przeczytałeś jakiś bzdur zwanych przez pobieraka regulaminem . Tu potrzebne było stwierdzenie czy ów regulamin nie zawiera WPISÓW NIEDOZWOLONYCH . I jak się okazało - to nie wina tych co tego czegoś nie czytali bo ów regulamin zgodnie z decyzją UK wprowadza wszystkich w błąd - czyli oszukuje . Więc jak to jest - jeden regulamin a dwie różne opinie - prawników ?
Jak ma się do decyzji UK wypowiedż tegoż prawnika że ;
"Na startowej stronie Pobieraczka podana jest informacja dla klientów mówiąca, iż ... " itd . gdy - zgodnie z decyzją UK - jest to wprowadzanie klientów w błąd .
Taka porada prawnicza przypomina mi wizytę u lekarza . Idziesz do przychodni - dostajesz kropelki , lecz gdy pójdziesz " prywatnie " - o , tu potrzebne są antybiotyki.
Tak samo tutaj - za darmochę usłyszysz to co wszyscy wiedzą i widzą . Ale gdy pójdziesz do kancelarii prawniczej , zabulisz 200 zł za sprawdzenie umowy - to nie usłyszysz żeś "kiep" bo nie przeczytałeś jakiegoś regulaminu lecz dostaniesz całą jego analizę .
Tu nie trzeba było wielkiego fachowca by stwierdzić że ta sprawa śmierdzi . Śmiem twierdzić że ci pseudo prawnicy co tak strofują wszystkich owym nie czytaniem regulaminów sami nie wiedzą co zgodnie z prawem taki regulamin może zawierać . Bo gdyby wiedzieli - nie pletli by takich bzdur. Nigdy akceptacja regulaminu nie jest i nie będzie zawarciem umowy . Nigdy - bo regulamin - zgodnie z prawem - musi zawierać warunki zawarcia umowy . I takim warunkiem jest rejestracja - czyli rejestrując się spełniasz warunek który umożliwia ci , otwiera drogę do zawarcia umowy. Przecież - jednym z punktów ich regulaminu jest : " warunkiem zawarcia umowy jest rejestracja " . A chyba nie trzeba nikomu mówić że by jakąś czynność można było wykonać / zawrzeć umowę / , najpierw wypełnia się warunek . Więc - zgodnie z tą zasadą - rejestracja zawarciem umowy być nie może . Taką głupotę powiela również UK - tylko dlaczego skoro w internecie to norma nikt nie potrafi przytoczyć przykładów tak zawieranych umów - nikt tylko pobierak .
Różne rzeczy twierdził UK - od audycji w radiu ZET , która była szczytem niekompetencji wypowiadającego się tam urzędasa , po - zrodzoną w bólu - decyzję UK która również nie jest do końca rzetelna. Proponuję posłuchać wypowiedzi pana z Wrocławskiej Federacji Konsumentów , bo tylko on w sposób jasny mówi z kim mamy do czynienia.
http://www.radioram.pl/articles/view/12751/pobieraczek-pl-oszukuje-klientow-posluchaj
justmal28 / 109.255.17.* / 2010-06-16 16:16
Drogi guma1 mam prośbę do ciebie i proszę o poradę wczoraj do tych oszustów wysłałam maila z rezygnacją i oto co mi odpisali co mam dalej robić bo ta niby umowa była zawarta 26 maja. Bardzo proszę o odpowiedz (justyna.malyska@op.pl)
Oto odpowiedz na moja rezygnacje:

Szanowna Pani,

Dziękujemy za wysłaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, iż w chwili obecnej rozwiązanie umowy nie jest możliwe. Pani oświadczenie o chęci odstąpienia od umowy zostało do nas przesłane po upływie 10 dni od momentu zawarcia umowy. W związku z tym, iż umowa została zawarta na rok, należność za usługi wynosi 94,80 zł. Spółka Eller Service przygotowała już na zagranicznym serwerze pakiet danych niezbędny do obsługi Pani konta w serwisie Pobieraczek.pl na okres 12 miesięcy.

Informujemy, iż zgodnie z art.7 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz. 271 ze zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni. Jednocześnie należy wskazać, iż z racji potwierdzenia warunków zawartej umowy w regulaminie usług Usenet dostępnym pod adresem http://www.pobieraczek.pl/regulamin, nie znajduje zastosowania przepis art. 9 wskazanej ustawy, wydłużający termin wypowiedzenia umowy do 3 miesięcy.

W chwili obecnej jedynym polubownym sposobem załatwienia sprawy będzie uiszczenie zaległej należności. W przeciwnym wypadku Pani sprawa zostanie przekazana do obsługującej nas kancelarii prawnej, która rozpocznie postępowanie sądowe.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
paula2147 / 2010-06-15 15:48
dziś dostałam wiadomosć o ponownym wezwaniu do zapłaty podali jakieś IP, które nie zgadza sie z tym jakie pokazuje mi mój komputer.
guma1 / 95.49.29.* / 2010-06-15 16:43
paula2147 - W sumie dostaje się trzy emaile wzywające do wysłania tym oszustom pieniędzy . Pierwszy daje 7 dni na zapłatę , drugi 5 dni a ostatni - zwany przez pobieraczka przedsądowym wezwaniem do zapłaty - mówi o 3 dniach . Słuchaj - uśmiałem się do łez jak je przeczytałem . I jakiż ubaw mieliśmy z kuplami w pracy gdy im to cudo pokazałem . Masakra - śmieliśmy się pół dnia . Było to na początku lipca 2009 roku. Ponieważ nie dyskutuję z oszustami - zaśmiewając się do łez odpisałem tylko że czekam z niecierpliwością na pozew . I to była cała moja styczność z posraczkiem . Ani żaden prawnik ani tym bardziej jakiś windykator nie zaszczycił mnie - niczym . Szkoda - byłby niezły ubaw. Ale - pierwsze co zrobiłem - przeczytałem ustawy . Przecierałem oczy ze zdumienia - łamia tyle zapisów i nikt nic z tym nie robi . Teraz już wiem dlaczego - opisałem to poniżej . Dlatego jedynym sposobem na nich jest po prostu " olewka " . Nie ma sensu z nimi dyskutować - bo nie ma o czym . A na pewno - NIE WOLNO ZA NIC PŁACIĆ.
Gwiazdka :> / 89.73.236.* / 2010-06-22 11:14
ja specjalnie założyłam konto, żeby się z nimi podroczyć i powymieniać przepisami :D
W chwili obecnej wciąż spamuję ich skrzynkę mailami z różnymi linkami i przepisami :D A oni chyba tylko robią "kopiuj/wklej" bo do niczego się nie ustosunkowują xD
Tylko kolejne śmieszne papiery.
Poprostu tragedia :D
paula2147 / 2010-06-15 18:27
ja właśnie dostałam ten drugi e-mail , nie zamierzam nic im płacic!
gosc - gosc / 93.105.59.* / 2010-06-14 16:01
Co robi pobieraczek? odpowiedź : podobnie filmu "dług" podstepnie narzuca dług - to jest nowy sposób Teraktu - TERRORYZM INTERNETOWY!!!
Co mówi na ten temat /wikipedia.pl,:
Terroryzm – pojęcie najczęściej definiowane jako użycie siły lub przemocy przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań.

Termin "terroryzm" wywodzi się od języka greckiego τρέω/treo - „drżeć, bać się”; „stchórzyć, uciec” oraz łacińskiego terror, -oris - „strach, trwoga, przerażenie”, lub „straszne słowo, straszna wieść” i pochodnego czasownika łacińskiego terreo - „wywoływać przerażenie, straszyć”. Na tej podstawie można bardzo ogólnie zdefiniować terroryzm jako sianie strachu i grozy. Bardziej szczegółowo terroryzm niepaństwowy można zdefiniować roboczo jako „nieuzasadnione lub bezprawne użycie siły bądź przemocy wobec osób lub mienia, aby zastraszyć lub wywrzeć przymus na rząd, ludność cywilną lub ich część, co zmierza do promocji celów politycznych, społecznych lub finansowych”[potrzebne źródło]. Istotą terroryzmu jest to, że przedmiotem działania terrorystycznego są osoby, które nie mają bezpośredniego wpływu na realizację celów jakie chcą osiągnąć organizacje terrorystyczne. Zatem działania terrorystyczne muszą się charakteryzować znacznym efektem psychologicznym i potencjalnie dużym efektem społecznym i medialnym, aby mogły być skuteczne.
lucynella / 2010-06-22 15:53
witam!
własnie napisałam do nich pismo i zamierzam je wysłać poleconym. tylko czy nie jest za późno, bo domniemaną umowę zawarłam z nimi 23.03.2010 a dziś jest już 22.06.2010. Godzinę temu otrzymałam od nich maila z wezwaniem przedsądowym, a nie przypominam sobie czy kiedykolwiek dostałam poprzednie upomnienia. proszę o szybką odpowiedź.
pozdrawiam.
guma1 / 83.31.60.* / 2010-06-22 16:19
lucynella - Taki email można śmiało wyrzucić do kosza. Również napisanie i wysłanie jakiegoś wypowiedzenia w tym momencie jest bezcelowe. Bardzo jestem ciekawy jaki status mają dziś rzekome umowy zawarte przed decyzją UK gdyż wówczas pobierak słał te idiotyzmy po 17 dniach i odmawiali prawa do 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia a dziś czekają do końca owych 3 miesięcy . I podstawa - nadal nie wykonali najważniejszego nakazu UK - 10 dni darmowych nie może być płatne - a nadal jest bo naliczają jakąś należność od momentu rejestracji. Teraz to się nazywa 10 dni pobierania bez opłat / co nadal sugeruje darmochę / a wówczas - 10 dni pobierania za darmo . Ale wróćmy do meritum . Co ja bym polecił w takiej sytuacji :
1. Całkowite zlekceważenie ich emaili i po prostu - zapomnieć o nich . Dziesiątki tysięcy ludzi tak zrobiło i sobie chwalą . Ja tak zrobiłem i nie narzekam . Jest to najlepsza metoda na posraka - dlaczego ludzie w to boją się uwierzyć ? - Nie mam pojęcia .
2. Jeśli już ktoś koniecznie chce coś pisać - to każdy ma rok czasu by - zgodnie z decyzją UK o zawarciu umowy na podstawie błędu - na podstawie art. 88 kodeksu cywilnego uchylić się od skutków prawnych złożonego pod wpływem błędu oświadczenia woli . Należy napisać pismo powołujące się na ów art . 88 kc w oparciu o decyzję UK . I ten rok liczy się od daty wykrycia błędu - co to znaczy ? Też ciekawe jak przyjąć ów moment wykrycia tego czegoś . Myślę że jest to rok od momentu rejestracji już po decyzji UK .
I tak dla innych - jeśli pobierak śle teraz te wezwania po 3 miesiącach - to ci co tak uważają mogą napisać wypowiedzenie jeśli te 3 miesiące nie minęły . Ale to już na swoją odpowiedzialność - bo przyznają się pobierakowi do zawarcia jakiejś umowy i podaja swoje dane - a po co ????
gosc - internauta / 93.105.59.* / 2010-06-14 16:00
Co robi pobieraczek? odpowiedź : podobnie filmu "dług" podstepnie narzuca dług - to jest nowy sposób Teraktu - TERRORYZM INTERNETOWY!!!
Co mówi na ten temat /wikipedia.pl,:
Terroryzm – pojęcie najczęściej definiowane jako użycie siły lub przemocy przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań.

Termin "terroryzm" wywodzi się od języka greckiego τρέω/treo - „drżeć, bać się”; „stchórzyć, uciec” oraz łacińskiego terror, -oris - „strach, trwoga, przerażenie”, lub „straszne słowo, straszna wieść” i pochodnego czasownika łacińskiego terreo - „wywoływać przerażenie, straszyć”. Na tej podstawie można bardzo ogólnie zdefiniować terroryzm jako sianie strachu i grozy. Bardziej szczegółowo terroryzm niepaństwowy można zdefiniować roboczo jako „nieuzasadnione lub bezprawne użycie siły bądź przemocy wobec osób lub mienia, aby zastraszyć lub wywrzeć przymus na rząd, ludność cywilną lub ich część, co zmierza do promocji celów politycznych, społecznych lub finansowych”[potrzebne źródło]. Istotą terroryzmu jest to, że przedmiotem działania terrorystycznego są osoby, które nie mają bezpośredniego wpływu na realizację celów jakie chcą osiągnąć organizacje terrorystyczne. Zatem działania terrorystyczne muszą się charakteryzować znacznym efektem psychologicznym i potencjalnie dużym efektem społecznym i medialnym, aby mogły być skuteczne.
buuuu / 212.191.81.* / 2010-06-14 09:19
ja zarejstrowałam sie na tym g.... nieswiadomie po calej tej aferze i zmianie regulaminie i teraz nie wiem co robic? Czy ich terazniejszy regulamin jest zgodny z prawem? Czy maja racje, ze zadaja ode mnie kasy, mimo iz nie pobralam ani jednego pliku?:(
oj9 / 87.206.88.* / 2010-06-14 09:42
a powiedzcie mi, czy to ze podalam nieprawdziwe dane zmienia postac rzeczy? czy moga sie o to przyczepic, w sensie ze niby dzialam na ich szkode podaja nieprawdziwe dane itp.? chyba dla swietego spokoju napisze maila do nich z wypowiedzieniem 3miesiecznym, ale czy mam sie podpisac jako "ahsdh" tak jak im podalam czy jak?
gosc-gosc-gosc / 93.105.59.* / 2010-06-14 16:49
PROSZĘ PAŃSTWA !!! TO NIE JEST PRZESADA !!!

Wszędzie z imieniem „Pobieraczka.pl” wiążą słowo – oszustwo, ale proszę zastanowić: się co to jest oszustwo?
Co na ten temat mówi wikipedia.pl:

Oszustwo - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Oszustwo komputerowe zgodnie z art. 287 kodeksu karnego:
§1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na
automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie
danych informatycznych lub zmienia, usuwa lub wprowadza nowy zapis danych
informatycznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§3. Jeżeli oszustwo popełniono na szkodę osoby najbliższej ( np., dziecka), ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Ale nie ma nigdzie słowa o zastraszaniu, zmuszaniu lub groźby !!!
Więc Co robi pobieraczek?

Odpowiedź :
podobnie w filmie Krzysztofa Krauzego "Dług" podstępnie narzuca dług, a potem metodą zastraszania i gróźb wymusza do płacenia nieprawnego lub nieistniejącego długu – i to jest nowy sposób Ter - aktu – czyli wprowadza do Polski nowy sposób Terroru - TERRORYZM INTERNETOWY!!!
Jeżeli Państwa macie w rekach dowody proszę zgłosić to na policję, inaczy ta zaraza będzie się rozprzestrzeniała!
guma1 / 83.31.139.* / 2010-06-14 17:53
gosc-gosc-gosc - to co robi pobierak jest oszustwem . Tylko teraz wszystko zależy od kwoty na którą oszukują / kiedyś to opisywałem / . I tak - jeśli jest to kwota niższa niż 100 zł - jest to wykroczenie . Mówi o tym :
Kodeks wykroczeń . Rozdział XV , Wykroczenia przeciwko interesom konsumentów ,
Art. 133. § 1. / z oczywistych względów - nie cytuję bo zainteresowani mogą sobie poczytać w Kodeksie / .
A wówczas o tym czy wszcząć postępowanie decyduje policja . Mówi o tym :
Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia., DZIAŁ VII , CZYNNOŚCI WYJAŚNIAJĄCE , Art. 54. § 1.
No cóż , z całym szacunkiem ale nie wierzę że policjant zacznie studiować ustawy by móc stwierdzić czy ktoś został oszukany .
Jest bardzo dużo zgłoszeń na policję - BARDZO DUŻO . Znam osoby które dostały odpowiedż że nie ma znamion przestępstwa w tym co robi pobierak . I to jest to o czym piszę powyżej . Jest kara UK - ale dla policji nie ma podstaw do interwencji mimo błędu - a dla nas OSZUSTWA .Czy przypadkiem jest że ten " biznes " prowadzi były windykator - znajomość środowiska policyjnego i procedur ? Czy przypadkiem jest że kwota oszustwa jest niższa niż 100 zł - bo to właśnie policję uprawnia do działania ? Coś za dużo tych przypadków. I tak jak pobierak jest bezkarny - to cóż ta policja może zrobić komukolwiek z Was ?????? Bo pobierak chce od wszystkich pieniędzy nie ofiarując nic w zamian ?
Terroryzm - dużo grożniejsze określenie niż oszustwo . Ja bym tu nie użył takiego słowa - wszak pobierak tylko wysyła emaile cytując jakieś bzdurne paragrafy z dowolną interpretacją - a raczej z interpretacją im pasującą . I teraz tylko od ludzi zależy czy tych bzdur się przestraszą i zapłacą czy po prostu potraktują ich tak jak należy - z lekceważeniem .
guma1 / 83.31.139.* / 2010-06-14 16:26
No cóż - czemu niektórzy nie chcą uwierzyć w oczywiste ? oj9 - podałaś dane fałszywe i czym się martwisz ? Zgodnie z prawem rejestracja jest tylko rejestracją - niczym więcej - a takowa jest dopuszczalna na nicka czy ksywę czyli dane jak najbardziej fałszywe .I tym między innymi różni się rejestracja od zawarcia umowy i nie można tych dwóch rzeczy sprowadzić do jedności !!!!!!!!!!!! Pobierak napisał bzdurę by nastraszyć ludzi , pobierak nikogo nie szukał i nie będzie szukał po adresie IP . BO PO CO ?????? Skoro dysponują dziesiątkami tysięcy danych prawdziwych i nic nie robią - czy tak ciężko wysnuć właściwe wnioski ? Chcesz dobrej , sprawdzonej rady ? Nic nie pisz - to dotyczy wszystkich którzy się tam rejestrowali . Bo pobierak nie jest w stanie nikomu nic zrobić - tak jak do tej pory. Dużo osób o tym pisze - tylko problem by niedowiarkowie wreszcie uwierzyli że tak jest .Na tym polega problem - nie na jakimś zagrożeniu - bo go nie ma bo być nie może .
oj9 / 87.206.88.* / 2010-06-14 18:54
dziekuje guma1 :) moge juz spac spokojnie
paula2147 / 2010-06-14 15:15
czy mógłby mi ktoś doradzic co mam zrobic bo zajerestrowłam się na pobieraczku po aferze , podałam fałszywe dane .Czy mam im zapłacic zeby dali mi spokój czy moze nie płacic przeczekac ich pogróżki sądem, komornikiem bo i tak dadzą mi spokój??
guma1 / 83.31.139.* / 2010-06-14 16:59
paula2147 - spokojnie możesz to " olać " . Absolutnie nie należy im płacić bo tylko wyrzuca się pieniądze i utwierdza ich w tym by dalej działali . Napiszę tak - może to trafi do czyjejś wyobrażni. Otóż wszyscy co zapłacili podarowali pobierakowi po 85,32 zł na czysto . Bo mimo że zostali ukarani kwota prawie 250 tys. zł - to stanowi to 10 % ich dochodu. UK nie mógł więcej , więc dla oszustów zostały ponad DWA MILIONY ZŁ . Czy trafia do Was ? Ludzie podarowali oszustom ponad dwa miliony zł bo przestraszyli się emaili NIE MAJĄCYCH ŻADNEJ MOCY PRAWNEJ !!!! Żadnej - bo zgodnie z prawem tylko wezwania pisemne do zapłaty skutkują jakimiś konsekwencjami. I nikt - powtarzam - nikt nie dostał PISEMNEGO WEZWANIA DO ZAPŁATY . Na " papierze " pobierak odpisuje tylko tym co ślą do nich pisemne wypowiedzenia . I piszą dokładnie odwrotność tego o czym mówią ustawy . Osoby dorosłe powinny jednak poczytać sobie ustawy - by zobaczyć jakie to są bzdury . Inna sprawa :
Od kiedy na JEDNĄ usługę obowiązują DWA regulaminy ???????????????????????
Wprowadzenie drugiego regulaminu / czyli zmiana pierwszego / powoduje konieczność uzyskania akceptacji konsumenta tych zmian . Jeśli tego nie ma - konsument może rozwiązać umowę w każdej chwili powołując się właśnie na brak zgody na zmiany w regulaminie . I obowiązkiem pobieraka jest SKUTECZNIE poinformować o tych zmianach - czyli na piśmie . Nie ma możliwości by na jedną tą samą usługę były dwa regulaminy - ale u pobieraka jest . Pewno UK znowu za parę miesięcy coś tam zasądzi - kolejne 10 % kary a jakie to kwoty - wszyscy widzieli. Więc jeśli ktoś chce sponsorować oszustów - tylko działa na niekorzyść innych - bo utwierdza pobieraka że warto oszukiwać i warto ryzykować śmieszne kary dla krociowych zysków.
jarek jarek / 193.183.79.* / 2010-06-14 03:08
Witam chcę wyjaśnić na czym polega strona www.pobieraczek.pl.
Wchodzisz na te stronę i czytasz reklame 10 dni za darmo.
Oczywiście rejestrujesz się,akceptujesz regulamin nie czytając go.
Jest super z konstuowany aby znaleźć jeslenia Który nie przeczyta regulaminu.
Teraz wyjaśnie co to jest 10 dni za darmo.
Akceptując regulamin zgodnie z art 60 k.c zgodnie z prawem masz 10 dni na odstąpienie
od tej umowy beż zadnych konsekwencji i to jest właśnie te 10 dni. Po tych dziesieciu dniach,nie wypowiadając umowy
z godnie z ich regulaminem nie możesz jej wypowiedzieć i zapłacić za usługę za rok z góry
po to jest tak zrobione bo oni sami jeszcze nie wiedzą ile sie znajdzie jeszcze jeleni,i kiedy zwiną z rynku albo ogłosza upadłść,ale jelenie juz zapłacili za rok z góry i szukaj wiatru w polu. Teraz druga kwestia za te 95 zł mozesz pobrać 5GB miesięcznie, jak przekroczysz ten limit to bedziesz musiał dopłacić do wyższego limitu.Dlatego musisz uważać ile pobierasz bo 5GB to jak ściagnięcie jednego dobrego filmu na dvd.Dobra rada jak juz dałeś sie złapać
to nie pobieraj ani jednego pliku.Firma pobieraczek jest to instytucja która wyszukuje jeleni
i to skutecznie.Nie wiem ile jescze jest takich stron na rynku internetowym,dlatego jak wejdziesz na taką strone gdzie musisz sie zarejestrować,to tylko sobie ja poprzeglądaj i nie wypełniaj żadnego formularzu i wyjdź z niej bo to może być jajko niespodzianka,i to słono moze kosztować.
Jak uważasz że dobrze wyjaśniłem kwestie regulaminu pobieraczka to z kopiuj tę treść i roześlij ją droga mailowądo wszystkich znajomych i niech znajomi dalej przeslą.aby w naszym kochanym kraju nie było juz jeleni.
daid / 83.23.212.* / 2010-06-17 21:33
nie warto płacić bo to tylko wyżócanie pieniędzy w błoto jestem zarejestrowany również przez pomyłkę po czasie dają ci spokój wiele mówią a tak naprawdę h....a mogą są tylko opszxzekani w kilku ustawach i tego się trzymają to dlaczego my nie możemy trzymać się razem i po prostu nie płaćmy nie dajmy się dalej oszukiwać!!!!!!!!

aby w
naszym kochanym kraju nie było juz jeleni.
maciejosek / 87.250.166.* / 2010-06-21 08:01
polskie pop...lone prawo POL ROKU MINELO A POBIERACZEK DALEJ W SIECI I WY DALEJ PISZECIE CO PISZECIE NIC TU KU..A SIE NIE ZMIENIA POWINNI DAWNO ZAMKNAC JEGO STRONE. ZENADA
jarek jarek / 193.183.79.* / 2010-06-14 03:08
Witam chcę wyjaśnić na czym polega strona www.pobieraczek.pl.
Wchodzisz na te stronę i czytasz reklame 10 dni za darmo.
Oczywiście rejestrujesz się,akceptujesz regulamin nie czytając go.
Jest super z konstuowany aby znaleźć jeslenia Który nie przeczyta regulaminu.
Teraz wyjaśnie co to jest 10 dni za darmo.
Akceptując regulamin zgodnie z art 60 k.c zgodnie z prawem masz 10 dni na odstąpienie
od tej umowy beż zadnych konsekwencji i to jest właśnie te 10 dni. Po tych dziesieciu dniach,nie wypowiadając umowy
z godnie z ich regulaminem nie możesz jej wypowiedzieć i zapłacić za usługę za rok z góry
po to jest tak zrobione bo oni sami jeszcze nie wiedzą ile sie znajdzie jeszcze jeleni,i kiedy zwiną z rynku albo ogłosza upadłść,ale jelenie juz zapłacili za rok z góry i szukaj wiatru w polu. Teraz druga kwestia za te 95 zł mozesz pobrać 5GB miesięcznie, jak przekroczysz ten limit to bedziesz musiał dopłacić do wyższego limitu.Dlatego musisz uważać ile pobierasz bo 5GB to jak ściagnięcie jednego dobrego filmu na dvd.Dobra rada jak juz dałeś sie złapać
to nie pobieraj ani jednego pliku.Firma pobieraczek jest to instytucja która wyszukuje jeleni
i to skutecznie.Nie wiem ile jescze jest takich stron na rynku internetowym,dlatego jak wejdziesz na taką strone gdzie musisz sie zarejestrować,to tylko sobie ja poprzeglądaj i nie wypełniaj żadnego formularzu i wyjdź z niej bo to może być jajko niespodzianka,i to słono moze kosztować.
Jak uważasz że dobrze wyjaśniłem kwestie regulaminu pobieraczka to z kopiuj tę treść i roześlij ją droga mailowądo wszystkich znajomych i niech znajomi dalej przeslą.aby w naszym kochanym kraju nie było juz jeleni.
ja on / 78.8.54.* / 2010-06-13 14:37
sytacja jest trudna ala prawo działa na dwie strony.
trzeba przeczytać te lektórę

http://cbke.prawo.uni.wroc.pl/files/ebiuletyn/Elektroniczna_forma_czynnos.pdf
http://cbke.prawo.uni.wroc.pl/files/ebiuletyn/Elektroniczne%20oswiadczenie%20woli.pdf
http://mini.net.pl/~horsik/bk/pdf/04-cp2.pdf
http://wasilewski.ego.salon24.pl/190598,ekonomiczna-analiza-cywilnoprawnej-instytucji-podpisu-elektronic

Najnowsze wpisy