Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
jark 3467 / 78.8.54.* / 2010-06-13 00:21
te bandyckie nasienie robione na parapecie w których gówno z mózgiem sie wymieszało i ciezko taka papke rozdzielić powołuja sie na kodeksie cywilnym.

Akceptacja regulaminu jest równoznaczna ze złożeniem oświadczenia woli w formie elektronicznej i niesie ze sobą skutki prawne przewidziane w prawie cywilnym. Zgodnie z art. 60 kodeksu cywilnego wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym również przez ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej.

ale jest odstąpienie od umowy też kodeks cywilny
Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).
bardziej interesuje nas paragraf 2
ale nie wiem czy to da skutek bo ta firma zajmuje sie wyłudzaniem 95 zł od kazdego konstruujac taki regulamin i czaka na takich jak my naiwnych
FXY / 2010-06-11 16:41
Witam Szanownych Jeleni,

niestety jestem jednym z Was. Przykro mi to stwierdzić ale po przeczytaniu dostępnych mi materiałów na ten temat nie lekceważyłbym tej sitwy "prawniczo-usługowej". Nie wykonali skoku na naszą kasę bez gruntownego przygotowania. Jak widać m.in po nieskuteczności UOKiK mają odpowiedż na wszystko, a pod polecanym przez nich telefonem siedzi prawnik i obojętnie, jak automat, nadaje wcześniej przygotowane na każdą ewentualność formułki. Nasze polskie prawo ma to do siebie, że prędzej za kratki pójdzie obywatel, który w obronie własnej zrobi krzywdę bandziorowi niż sam bandzior, który na nas napadł. Bezczelność i pewność siebie kanciarzy w białych kołnierzykach nie zna granic i wcale nie jestem pewien, czy kolejni wynajęci przez kanciarza prawnicy nie zintertpretują naszego chorego prawa tak, iż okaże się, że to my jesteśmy oszustami i wyłudzaczami a nie oni. Niestety czas działa na ich korzyść i dlatego być może odpuszczają sobie gwałtowny atak w tej chwili. Do działania mogą przystąpić, gdy narosną odsetki i ponadto przyjdzie dogodny termin na odszkodowania po 100$. Będą wówczas mieli z czego zapłacić nawet prawnikom zza oceanu.
Proszę zwrócić uwagę, że chyba każdy z nas bez wyjątku, rozszyfrował kanciarzy szukając informacji z kim ma do czynienia, jak już było z a póżno. Gdyby było odwrotnie, gdybyśmy znali z mediów sprawę "kanciarzy.pl" wcześniej, w ogóle nie byłoby sprawy a kanciarze nie mieliby szans na naszą kasę. I dlatego osobiście, za najlepsze uważam rozwiązanie maksymalnego nagłośnienia sprawy w mediach, co utrudni naciągaczomi dalsze wyłudzanie pieniędzy i zaangażuje do sprawy odpowiednio liczną i silną grupę prawników zdolną do konfrontacji z nimi.

PROPONUJĘ WSZYSTKIM POSZKODOWANYM WYSYŁAĆ LISTY np., DO "SPRAWY DLA REPORTERA" I WSZĘDZIE, GDZIE TO TYLKO MOŻLIWE, TAKA MOBILIZACJA POSZKODOWANYCH TO JEDYNA REALNA SIŁA ZDOLNA PRZECIWSTAWIĆ SIĘ AMATOROM NASZYCH PIENIĘDZY. A TYM WIĘKSZE SZANSE PUBLIKACJI TEGO PROBLEMU, IM WIĘCEJ POSZKODOWANYCH SPRAWĘ ZGŁOSI TELEWIZJI.

Oczywiście można pisać do prasy i do różnych Rzeczników ale w morzu ważniejszych spraw, ta zginie albo w ogóle nie zostanie zauważona. TYMCZASEM OSTRZEŻENIE MILIONÓW LUDZI - widzów TVP ( np. Sprawa Dla Reportera ma b. wysoką oglądalność ) TO NAJDOTKLIWSZY CIOS DLA NACIAGACZY . Można próbować również w innych telewizjach, kóre jednak mają mniejszy zasięg.

Jeleń

Pozdrawiam

Jeleń
mossss / 83.28.58.* / 2010-06-12 22:22
Sam jesteś Jeleń! Ja jeleniem nie jestem bo nie zawracam sobie już tyłka tym pobierakiem bo to głupoty. Wes człowieku poczytaj co pisze guma, nie tylko na tych forach ale ogólnie na wszystkich. nie strasz ludzi.
FXY / 2010-06-11 22:09
Rozumiem Wasze podejrzenia. Nie mam zamiaru udowadniać, że nie jestem wielbłądem. I z oczywistych względów nie zależy mi, żebym miał rację ( moje pieniądze ). Mógłbym się natomiast odwdzięczyć podejrzeniem; a z jakich to powodów nie podjęliście tematu, by o oszustwach pobieraczka powiadomić jak największą ilość potencjalnych jeleni ? Przecież to jest właśnie działanie w interesie Pobieraczka ? Przecież gdyby nie brak czujności i zapomnienie o elementarnej zasadzie; czytaj dokładnie, co podpisujesz, cwaniacy z pobieraczka w ogóle zostali by pozbawieni kasy. A tak, widzę, że niektórzy się już złamali i zapłacili. I codziennie pewno przybywają nowi. Jak się ockną i dotrą np. do tego forum, to znaczy że jest już po ptokach a rykowisko się powiększyło. Więc kto tu jest agentem pobieraczka ? Natomiast serdecznie mnie dziwi zaufanie do naszego wymiaru sprawiedliwości... ...

Jeleń
guma1 / 83.6.21.* / 2010-06-11 23:28
No cóż - w Ekspresie Reporterów były już dwie audycje . Czy potrzebna jest trzecia - wątpię . Jak widać FXY nie odrobił pracy domowej . Zostało to nagłośnione w sposób wystarczający - i chyba się nie rozumiemy . Otóż - nikt nic nie podpisał . !!!! Na tym polega różnica . Napiszę szczerze - nigdy nie czytam regulaminów . Nigdy - bo wiem co tam może być . Tam może być że np . jeśli czegoś nie dopełnię to spotka mnie to lub owo . Ale na pewno nie będzie tam że rejestrując się zawieram umowę . Nie ma takiej możliwości - zgodnie z prawem . Oczywiście jest wiele osób które się przestraszyli - dzięki takim Jeleniom . Czytanie regulaminu nic nie da - zrozumcie - jeśli oszust chce oszukać - to oszuka . Młodzież zaczyna swój wpis od stwierdzenia - moja wina bo nie czytałem - am regulaminu . I cóż z tego !!!!!!!!!!!!! Skoro tam są same bzdury !!!!Co da człowiekowi czytanie regulaminu skoro nie wie co regulamin może zawierać ???? UK też mówi - trzeba czytać regulamin . I w lipcu 2009 r. pani rzecznik z Gdańska mówi że pobierak jest OK . Na podstawie tego regulaminu stwierdza że nie ma podstaw do interwencji . A dziś na podstawie tego samego regulaminu mamy decyzję że nas oszukują . Więc jak to jest ?
Codziennie przybywają nowi - i nasza rola by im pokazać że tkwimy w tym od wielu miesięcy i nic nas z tego powodu nie spotkało . Bo nie może spotkać . A wpisy takiego Jelenia niestety sieją wątpliwość . I straszą nieletnich .
Za dwa tygodnie minie rok od kiedy trafiłem na pobieraczka , minie rok od kiedy piszę na forach że to oszuści . Minie rok od kiedy mają moje dane prawdziwe !!!!!!!! Tak - moje dane mają rok a wiem że jest dużo więcej osób zalogowanych na dane prawdziwe dłużej ode mnie . I nikomu nic się nie stało.
Więc - czego się boicie ????
FXY / 2010-06-12 10:36
Pozdrawiam wszystkich podejrzliwych ( o to że jestem agentem Pobieraczka ).
Komentarze doświadczonych "jeleni", choć dające nadzieję na bezskuteczność żądań oszustów, mnie niestety nie wystarczają ( choć z drugiej strony b. za nie dziękuję,)I dlatego po prostu zgłosiłem tę sprawę organom ścigania, prosząc jednocześnie o przesłanie informacji również na to forum. Nadal podchodzę z ogromną rezerwą do skuteczności prawa wobec oszustów, bo zbyt wiele kuriozalnych wyroków "niezawisłego" Sądu pamiętam. Dalsze komentarze pozostawiam Autorytetom tego forum. Proszę tylko nie chełpić się "nie czytaniem żadnych regulaminów" bo to poważnie osłabia wiarygodność i "wartość intelektualną" wyrażanych opinii.

Jeleń
guma1 / 95.49.25.* / 2010-06-12 15:08
Jeleniu , łosiu czy inna zwierzyno . Jak zwał tak zwał . Nie wiem po co to piszesz. Chcesz uchodzić za człowieka mądrego a to co piszesz - nadaje się do zakładu - dla obłąkanych . Możesz mieć swoje zdanie , możesz nadal zamykać się w domu bo poberak na Ciebie dybie . Ale po co opowiadasz o swoich fobiach innym , po co straszysz młodzież ? To jest niezrozumiałe - i lepiej znajdż sobie inne rykowisko . Bo tu jeleni a tym bardziej łosi - nie znajdziesz.
atram1818 / 83.6.148.* / 2010-06-12 00:07
Widzę Guma1, że siedzisz dlugo w temacie. Od paru dni ja rowniez. dzisiaj dzwonilam do UOKiK i powiedziano mi, ze mozna zawrzec umowe na odleglosc wlasnie w ten sposob jak nabieraczek jesli jest to usluga jednorazowa, a to wlasnie taka jest (wyraznie w ich regulaminie tak jest napisane...). Pobierak zmienil tresc regulaminu po glosnej aferze i rozprawie. lecz nie mam sily tego dokladnie czytac. dlatego obawiam sie... pewnie osoby, ktore wdeply w to przez rozprawa beda mialy spokoj lecz co z tymi, ktore wpadly po. dlatego chcialam zapytac czy jest jakas osoba, ktora wplatala sie w to w maju lub czerwcu i po podjeciu odpowiednich dzialan (rezygnacji pisemnej) dali jej spokoj?
eras / 78.8.81.* / 2010-06-12 11:48
Ja tak wdepnąłem ... I co... Napisałem, że nic nie pobierałem, a więc zgodnie ze stanowiskiem UOKiK wypowiadam im umowę ( nie minęło 3 mce..). Napisali, że i tak mam płacić... alałem ich
guma1 / 178.42.159.* / 2010-06-12 04:32
No właśnie - ciekawe co za debil tak powiedział . Czy to jest usługa jednorazowa ????? Usługa jednorazowa polega na zasadzie kupuj - sprzedaj czyli na zasadzie sklepu internetowego I wówczas nie obowiązuje ustawa " elektroniczna " na która pobierak się powołuje . .Ale nawet tam nigdy tak jak u posraczka nie zawiera się umowy . Co za debile - nie boję się użyć tej nazwy - debile siedzą w tych Urzędach Konsumenckich ?????
Jeśli tak to poproś niech ci urzędasy z Bożej łaski podadzą Ci przykłady firm tak zawierających usługi . Gwarantuję - nic Ci nie odpowiedzą . Bo tak nigdzie nie zawiera się umów .
paula2147 / 2010-06-12 14:33
Czyli że jezeli w maju tego roku zostałam oszukana przez pobieraczka to będę przez niego ścigana ,muszę mu załacic, czy mogę go po prostu olac tak jak inne osoby które podpisały z nim tą pseudo umowę przed tą głośną aferą.
Kamil1978 / 77.114.224.* / 2010-06-11 19:10
Fakt. Nie da się nie odnieść wrażenia, że Jeleń to swój chłop z pobieraczek.pl.
guma1 / 95.49.30.* / 2010-06-11 18:37
Nie bardzo wiem dlaczego Jeleń uważa że trafił na rykowisko . Bo to prawdziwy jeleń , który pisze o czymś o czym nie ma bladego pojęcia. Śmiem nawet podejrzewać że ów jeleń ma tak jak by kontakty nie tylko towarzyskie z pobierakiem . Mogę się mylić ale w obliczu decyzji / wg. mnie nie pełnej / Urzędu Konsumenckiego że umowy / jeśli są / zostały zawarte pod wpływem błędu - twierdzenie że ze strony pobieraka coś komuś zagraża / wpis - " nie lekceważyłbym tej sitwy" / to albo dyletanctwo albo próba nastraszenia kogoś . Przytaczanie jakiegoś mniemania o niedoskonałości prawa - również ma nastraszyć - zapewne tych nieletnich . Ciekawe jaki jeleń ma w tym interes?.
Otóż ten kanciarz- pobierak nie ma żadnego prawnika . To co stworzył pobierak po głębszej analizie okazuje się stekiem bzdur i zlepkiem dowolnie interpretowanych zapisów ustaw . Żaden czas nie działa na ich korzyść - bo nikomu nic nie grozi . Nic - nawet brud za paznokciami .
Nie piszę tego po to by kogoś uspokoić tylko stwierdzam fakt . Tak - nasze prawo jest niedoskonałe - jak wszędzie - ale nie można straszyć niewinnych ludzi że ze strony tegoż prawa coś im zagraża . Zapewniam wszystkich - nie ważne co wszyscy akceptowali w regulaminie pobieraka - nie to jest ważne . Ważne jest czy to jest zgodne z naszym prawem !!!!!!! I gdyby było zgodne to nie było by decyzji o karze , nie było by decyzji o wprowadzaniu wszystkich w błąd . Ja twierdzę że tu powinna być inna decyzja - decyzja o braku umów. W oparciu o ustawę " elektroniczną " jestem przekonany że żadnych umów nie ma i każda sprawa w sądzie skończyła by się takim wyrokiem . Jestem o tym przekonany . I dlatego pobierak nikogo nie oskarża - nie czeka na żadne odsetki w kwocie 19 zł rocznie . Pobierak przeciąga sprawę i liczy na jak największą liczbę wpłat - znowu zapłaci karę 10 % dochodu a reszta czyli 90% to czysty zysk. I będzie istniał dotąd dokąd znajdą się tacy co im zapłaca . Pobnierak działa od marca / mogę się mylić / 2009 roku , Nikomu - powtarzam - NIKOMU nawet włos nie spadł z głowy za sprawą tych oszustów . Gdyby jak " ryczy " nasz jeleń tam naprawdę był prawnik i pobierak był by na prawie - zapewniam wszystkich - już dawno byśmy o tym wiedzieli . Ale nie ma takiej możliwości . I nie dajcie się zastraszyć takimi nieodpowiedzialnymi wpisami - nie te czasy gdy pobierak nie był znany. Dziś tu i na innych forach ich oszustwo jest dokładnie opisane - więc dlaczego Jeleń szuka jeleni ???
Szalona_20 / 79.162.1.* / 2010-06-10 22:51
Widzę, że nie tylko ja jestem tak zdeterminowana... Oni nie są normalni, to jest oszustwo w białych rękawiczkach... Nawet, gdybyśmy zapłacili to kto z nas ma pewność, że portal będzie działał poprawnie i że za rok nie otrzymamy kolejnego "rachunku" do zapłacenia??? Oni niczego nie gwarantują tylko oszukują... Zażądałam od nich takiego potwierdzenia i też go do dziś nie otrzymałam.
Precz z oszustami!!!
Renata 22 / 78.88.214.* / 2010-06-10 20:45
Też się dałam wrobić i od kilku dni prowadzę z nimi korespondencję. Już mam ich serdecznie dosyć i zgłosiłam do prokuratury i OUKiK. Napisałam, iż z przyjemnością spotkam się z nimi w sądzie i czekam z niecierpliwością. Są bezczelni lub pozbawieni mózgu licząc, iż każdego wrobią.
kasiak22wawa / 95.49.13.* / 2010-06-24 02:28
Od rzekomego mojego zarejestrowania w posrajdaczku minął miesiąc.Pisałam z nimi meile cytując im paragrafy które znalazłam na forum.I widzę że oni wszystkim wysyłają standardowe formułki.Otrzymane od nich meile są identyczne jak innych użytkowików forum.Nie mam zamiaru za nic płacić wyślę im jeszcze kilka meili trochę ich poprowokuję a potem wogóle ich oleje.I to radzę wszystkim.Numer IP komputera nie jest osobą a tylko z osobą można PODPISAĆ UMOWĘ BO TYLKO TAKA UMOWA MA FORMĘ WIĄŻĄCĄ OBIE STRONY.Oszuści z posrajdaczka jedynie bronią swoich 94,80 zł. A powiem że tą cenę biorą oni sobie z kosmosu o pakiet kosztuje od nie całych 8 zł do 19,90.
kasiak22wawa / 95.49.13.* / 2010-06-24 02:28
Od rzekomego mojego zarejestrowania w posrajdaczku minął miesiąc.Pisałam z nimi meile cytując im paragrafy które znalazłam na forum.I widzę że oni wszystkim wysyłają standardowe formułki.Otrzymane od nich meile są identyczne jak innych użytkowików forum.Nie mam zamiaru za nic płacić wyślę im jeszcze kilka meili trochę ich poprowokuję a potem wogóle ich oleje.I to radzę wszystkim.Numer IP komputera nie jest osobą a tylko z osobą można PODPISAĆ UMOWĘ BO TYLKO TAKA UMOWA MA FORMĘ WIĄŻĄCĄ OBIE STRONY.Oszuści z posrajdaczka jedynie bronią swoich 94,80 zł. A powiem że tą cenę biorą oni sobie z kosmosu o pakiet kosztuje od nie całych 8 zł do 19,90.
kasiak22wawa / 95.49.13.* / 2010-06-24 02:28
Od rzekomego mojego zarejestrowania w posrajdaczku minął miesiąc.Pisałam z nimi meile cytując im paragrafy które znalazłam na forum.I widzę że oni wszystkim wysyłają standardowe formułki.Otrzymane od nich meile są identyczne jak innych użytkowików forum.Nie mam zamiaru za nic płacić wyślę im jeszcze kilka meili trochę ich poprowokuję a potem wogóle ich oleje.I to radzę wszystkim.Numer IP komputera nie jest osobą a tylko z osobą można PODPISAĆ UMOWĘ BO TYLKO TAKA UMOWA MA FORMĘ WIĄŻĄCĄ OBIE STRONY.Oszuści z posrajdaczka jedynie bronią swoich 94,80 zł. A powiem że tą cenę biorą oni sobie z kosmosu o pakiet kosztuje od nie całych 8 zł do 19,90.
Szalona_20 / 91.94.81.* / 2010-06-10 18:26
Hej! Jestem jedną z Was... Ale ja zrobiłam inaczej... Wysłałam do nich e-maila, że chcę wiedzieć skoro są tak dobrą firmą dlaczego w takim razie ich sprawa jest tak nagłośniona w mediach a w googlach wpisując nazwę portalu otwiera się tyle forum i nie tylko... A i dlaczego została na nich nałożona kara, skoro działają na prawie polskim.. I nic mi nie odpisali na ten temat. Dalej to w ogóle się uśmiałam, bo wysłałam do nich polecony z podpisaną przeze mnie rezygnacją a dzisiaj dostałam emaila, że oni nie uwzględniają mojej rezygnacji... Więc teraz rozpocznie się najlepsze, ponieważ mam zamiar iść z drukiem rozmów do rejonowego rzecznika praw konsumenckich, aby się tym zajął... A co najlepsze, jakoś oni nie bardzo biorą pod uwagę te słowa i czyste fakty zawarte na tejże stronie http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
kasiak22wawa / 79.162.25.* / 2010-06-06 22:37
A ja rzekomo zarejestrowałam się 20 maja a dziś 6 czerwca przysłali mi rachunek i wezwanie do zapłaty w ciągu 5 dni.Co ja mam z tym fantem zrobić??Płacić czy nie płacić??Wysłałam im meila z zapytaniem na jakiej podstawie mam im płacić i prośbę o rozwiązanie umowy której nie podpisywałam.
case84 / 85.128.33.* / 2010-06-07 17:06
Przeczytaj decyzję UOKiK:
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
Jeśli nic nie ściągałaś do tej pory, możesz jeszcze spokojnie zrezygnować z umowy.
fabio22 / 87.116.253.* / 2010-06-10 13:41
jak odstapić od tej umowy tez e-mail im wysłać
BadSantaClaus / 2010-06-07 09:53 / portfel / Bywalec forum
Nic im nawet nie pisz bo to wszystko bedie jak kamien w wode, a tymbardziej nic im nie plac, ja juz od stycznia mam spokoj z pobieraczkiem, popisali, troche, postraszyli i na tym sie skonczylo ;) Pozdrawiam.
paula2147 / 2010-06-09 23:10
Witam, ja również zostałam oszukana przez pobieraczka, dzisiaj dostałam wiadomośc że muszę zapłaci do 14.06.10r. 94,8zł. Nie zamierzam nic im płaci wysłałam im informacje o rezugnacji i wycofaniu umowy. Poza tym przy rejestracji nie podałam prawdziwych danych tylko wymyślone. Ciekawe czy coś mi zrobią. Przestrzegam wszystkich przed tym g*****!!!!
paula2147 / 2010-06-10 16:10
Napisali mi że i tak muszę zapłacic .Placic czy nie? co mam zrobic? Jeżeli nie zapłacę to co oni mogą mi zrobic?
guma1 / 178.42.250.* / 2010-06-10 17:40
Tyle co wszystkim do tej pory - czyli nic .
buuu / 83.238.216.* / 2010-06-02 21:39
Wiadomość ta została wysłana automatycznie, prosimy na nią nie odpowiadać.

Rezygnacja z umowy została przyjęta.

Pozdrawiamy,
Zespół Pobieraczek.pl

Po zarejestrowaniu cos mnie ruszylo i wpisalem nazwe tego g*wna w google wyskoczlo to forum i przynam troche sie przestraszylem ale jak emocje opadly zrozumialem ze moga mnie co najwyżej spamowac ale zeby nie bylo wyslalem wypowiedzenie, skozystalem z tej strony i przykladu za co dziekuje , plus dopisalem cos od siebie , nie mieli wyjscia ;p ja mam spokoj , nie martwcie sie .. przyklad : jak ktos widzial w necie na YT material expresu jak robili wywiad z tym ich prawnikiem i jak sie redaktor zapytal ile pozwol wyslali a ten " ta informacja jest tajna" jak by pozywali ludzi napewno by sie tym pochwalili zeby ludzi nastraszyc a po 2 liczy sie co na papierze, podpis a nie IP czy cos takiego
guma1 / 95.49.27.* / 2010-06-02 21:43
Masz rację - jakby kogoś pozwali a co najważniejsze - wygrali by sprawę - było by o tym bardzo głośno w mediach - już posraczek by o to zadbał . A tak -"to tajemnica przedsiębiorstwa ". My wiemy co to za tajemnica - jedno wielkie oszustwo !!!!!!!!
Nie dajcie się oszukać
just128 / 109.255.17.* / 2010-06-15 18:52
to co mam robic wplacac kase czy to olac prosze o odpowiedz.
guma1 / 178.42.158.* / 2010-06-15 19:48
Napiszę tak - zdecydowanie więcej ludzi NIE ZAPŁACIŁO i nikomu nic się ze strony pobieraczka nie stało . Trwa to grubo ponad rok - I NIC !!!!!! Dlaczego ? Bo są oszustami , bo łamią zapisy ustaw i nie ma możliwości by kogokolwiek zaskarżyli . Decyzja należy do Was.
BeeGee / 213.108.114.* / 2010-06-02 15:16
Na każde z tych pytań guma1 odpowiadał na tym i innych forach tysiące razy. Czemu się jeszcze o to pytacie? Olejcie pobieraczka, nic mu nie płaćcie i śpijcie spokojnie. Pobieraczki to oszuści i nikogo nigdy nie podadzą do sądu.
guma1 / 95.49.27.* / 2010-06-02 21:13
BeeGee - nie dziw się , każdy chce potwierdzenia że jego sprawa jest inna , że zasługuje na odpowiedż. . Tym bardziej że pytają ludzie nowi - i nasza rola polega na tym by im powiedzieć -na czym to polega . Bo my to wiemy - od wielu miesięcy . Niech i oni poznają mechanizm oszustwa.
Fajnie że jesteś i mówisz to co my od dawna wiemy. Pozdrawiam.
AER49 / 89.174.224.* / 2010-06-01 15:01
Witam wszystkich...

Chciałem zwrócić uwagę na jeden szczegół.
Mianowicie chodzi o podanie danych osobowych podczas rejestracji na pobieraczek.pl.
Znam przypadek kiedy osoba która zawarła umowę z tym portalem, podała dane swojego znajomego.
Imię, nazwisko, adres należy do osoby (X).
Natomiast osoba zakładająca (Y) konto na pobieraczek.pl dostaje maile z prośbą o uiszczenie zapłaty.
Jednak co może zrobić osoba (X), gdy do domu przyjdzie komornik by uregulować dług?


Proszę o szybką odpowiedź.
guma1 / 83.31.53.* / 2010-06-01 17:42
Po pierwsze - to pobierak twierdzi że umowy są. A tak naprawdę - rejestracja jest tylko i wyłącznie rejestracją - niczym więcej - więc żadnych umów być nie może .
Po drugie - umowy zawiera się z osobami fizycznymi a nie z adresem email czy numerem IP komputera . Dlatego tu potrzebne są pisemne potwierdzenia umów - nie ma innej możliwości .
Po trzecie - meritum - tylko ci co do tych oszustów piszą coś od nich otrzymują . Jeśli napiszesz coś " na papierze " - to równiesz dostaniesz odpowiedż na papierze. Ale na pewno nie będzie to WEZWANIE DO ZAPLATY - nie ma takiej opcji. Będzie to stek bzdur mówiących że masz za coś zapłacić i coś ci nie przysługuje.
Dlatego uwierzcie : NAJLEPSZĄ SPRAWDZONĄ METODĄ NA POBIERAKA JEST ICH IGNOROWANIE - CZYLI TOTALNA " OLEWKA " .
Nie ma lepszej metody - i od was zależy czy chcecie mieć spokój czy chcecie " gadać " z oszustami .
witujana / 89.228.138.* / 2010-05-30 13:15
A ja widzę że zlodzieje znowu się uaktywnili!
Dostałem maila z "reklamą" ich usług. Owszem decyzja UOKiK jest na ich stronie (musieli to zamieścić)... Od siebie napisali jakąś odpowiedź na tę decyzję! Oczywiście komentarz do decyzji UOKiK jest tak samo pokrętny jak ten ich "regulamin". Coś tam pozmieniali w regulaminie...No ale cóż. Złodziej pozostanie złodziejem! A najlepsze w tym wszystkim jest to że dostali ok. 120 tys. zł kary! I to mnie cieszy!
bezradna / 83.8.126.* / 2010-05-31 13:25
Czy jest ktoś kto został przez nich ścigany? Proszę o odpowiedź.
habrex / 87.205.173.* / 2010-05-31 13:54
Otóż ja również zostałem naciągnięty na tą firmę. Odnośnik na tą witrynę pojawił się na pewnej stronie i rozpoczeła się rejestracja. Po zarejestrowaniu się okazało się zbyt trudne pobieranie czegokolwiek i porzyciłem to konto. Po 17dniach przysyłają mi a-mila z wezwaniem do zapłaty i grożą komornikiem, sądem, itp.
na tym forum pojawiło sie wiele takich pytań, jednakże niepadła odpowiedz jasna i konkretna. Co mam z tym zrobic? Czy fakt iż jestem niepełnioletni daje mi jakieś ulgi w tej sprawie?
habrex / 87.205.173.* / 2010-05-31 14:13
I jeszcze nasuneło mi się pytanie.
Dlaczego kwota w a-milu wynosi 94,80zł, skoro w regulaminie jest inaczej:

Załącznik nr 2 "Cennik"
Spółka umożliwia zawarcie umowy o świadczenie Usługi Usenet w następujących pakietach cenowych:
1.Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres świadczenia usługi - 12 miesięcy od dnia jej aktywacji - 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania
2.Pobieraczek10 - Limit 10GB transferu miesięcznie, okres świadczenia usługi - 9 miesięcy od dnia jej aktywacji - 9,90 PLN (słownie dziewięć złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania
3.Pobieraczek20 - Limit 20GB transferu miesięcznie, okres świadczenia usługi - 3 miesiące od dnia jej aktywacji - 19,90 PLN (słownie dziewiętnaście złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania
Sebsn122 / 90.156.91.* / 2010-06-03 22:57
bo to ceny za miesiac a licza za 1 rok czyli razy 12
guma1 / 178.42.158.* / 2010-05-31 19:13
No właśnie - ciekawe dlaczego, prawda?? Skoro wg. Lejczaka są tacy uczciwi ????
guma1 / 83.31.51.* / 2010-05-30 16:06
Kara wynosi ok. 240 tys. zł - ale biorąc pod uwagę że jest to 10 % dochodu z ubiegłego roku / ciekawe jak to obliczyli - przy braku faktur czy rachunków / to jest to mała pociecha . Bo to oznacza że naciągnęli ludzi na co najmniej 2 miliony zł. Tak - ludzie zapłacili im za wyimaginowane zagrożenie ponad dwa miliony złotych .
ferro9 / 83.26.72.* / 2010-05-30 18:12
No bo właśnie ja im wysłałem wypowiedzenie a oni dalej mi przysyłają maile, że jakąś karę nałoży na mnie dostawca usenetu gdyż to on zostanie obciążony niezapłaconym przeze mnie rachunkiem i to on będzie później egzekwował ode mnie należność. Mniej więcej coś takiego. Kara ma wynosić 100 dolarów amerykańskich. Cholerne dziady stresują ludzi niepotrzebnie i naciągają i nic im nie można zrobić?! Powinni dostać zakaz jakiś działalności czy coś a nie śmieszną dla nich grzywnę!
bvhkgkjh / 83.25.106.* / 2010-05-29 20:50
pobieraczek.pl zmienił regulamin. Czy mimo to, po zarejestrowaniu się, można odstąpić od umowy nie płacąc (po upłynięciu 10-dni)?
guma1 / 95.49.24.* / 2010-05-29 22:27
Nic się nie zmieniło - nie trzeba za nic płacić .Ale dla "świętego spokoju "można wysłać wypowiedzenie w trzech miesiącach z okazji braku umowy na piśmie . Naprawdę - mimo ich debilnych emaili - nic nikomu nie grozi.
ola14211 / 83.19.106.* / 2010-06-11 11:17
jak ma wygladać to wypowiedzenie by trafiło do nich to dobitnie i sie w koncu odczepili ?
Sebsn122 / 90.156.91.* / 2010-06-05 01:51
wtedy odpisują ze w tej ustawie chodzi o trwałość danych i umowy co zapewnia ich regulamin i tak ma sie 10 dni
guma1 / 95.49.89.* / 2010-06-05 17:17
No to jaką mają wszyscy trwałość danych - gdy co chwila na ich stronie coś się zmienia ? Wciskają wszystkim ciemnotę . W dyrektywie unijnej jest mowa o dostarczeniu umowy na trwałym nośniku. " Klient musi otrzymać " - tak mówi dyrektywa. Otrzymać na trwałym nośniku - czyli " papier " zastąpiony czymś innym - TRWAŁYM. Może to być płyta dvd , cd i tp. Ale nośnikiem trwałym nie jest strona internetowa - ze względu na jej ulotność , bo można ją dowolnie zmieniać .Cały czas oszukują - i niektórzy niestety dają się nabrać
orzech2133 / 87.207.33.* / 2010-05-29 17:26
http://www.tvn24.pl/-1,1605602,0,1,rozkosz-pobierania-prawie-za-darmo,wiadomosc.html
Adam D. / 83.4.226.* / 2010-05-27 23:07
Też sie tam zalogowalem :(
Nie sadzilem ze polska to takie szambo .
Oczywiście nic im nie zaplace , bo nie ma za co - nic z tamtad nie pobralem , bo jest to cholernie skomplikowane ;) Jak chca to moga mnie szukac po adresie IP , bo przeciez nie po imieniu i nazwisku - podalem ADAM DUPA ....
Ale plan mam inny - jestem studentem , na uczelni mam darmowy internet - oj pozaklada sie kont :D
A poza tym za 2 tygodnie wylatuje do USA - ciekawe jak zareaguja na IP zza oceanu ;) A bedzie tego wiele .
A tak szczerze gdyby sie okazalo , ze moga mnie w jakis sposob scignac , to ja sie chyba tam pofatyguje , a przynajmniej wysle tam ruskiego adwokata ....
Jakby ktos nie wiedzial - to taki adwokat co zalatwia sprawy po swojemu - rosyjskiemu - potrzebuje do tego tylko kalacha , ewentualnie noza ....
Tak gnoje z pobieraczka !!!!!! Zyczymy wam wszystkim smierci - obyscie sie we wlasnym gownie utopili !!!!!!!!!!!!
asia22 / 89.228.39.* / 2010-06-01 15:57
popieram!! ja też sie bałam i dziwie sie ze naprawde oni jeszcze nic a nic sie nie nauczyli ale pomslcie za MAŁĄ KARĘ DOSTALI
Bak / 193.243.147.* / 2010-05-27 10:08
MAtko jedyna to to jeszcze istnieje ? I wy ludzie macie sie jeszcze czelnosc co chwile pytac co macie zrobic ? Brak slow.. Tysiac odpowiedzi co macie robic a wy ciagle jedne i te same pytania, dlatego wlasnie przestalem odpuisywac na meile..
Jezeli ktoryś/as bedzie mial sprawe w sadzie , pokrywam całe koszty rozprawy ;] heh.. Nie ma takiej mozliwosci ;)
kikiiiiii / 195.128.228.* / 2010-05-26 12:23
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970

Najnowsze wpisy