Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Dominikar / 95.98.47.* / 2010-03-11 14:38
ja tez wdepłam w to g**** juz pierwszego dnia kozystania z "tej " usługi wydawało mi sie ze jes z ta stron ka cos nie halo ,pocztalam troche wiecej o nich na necie i co sie okazało OSZUSCI. Zrezygnowałam z ich usług na co dostałm odpowiedz :Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane w Biurze Obsługi. Jeden z
naszych pracowników udzieli Ci odpowiedzi w ciągu 7 dni roboczych..
Ciekawe co teraz bedzie...
giez33680 / 2010-03-10 22:17
W ich regulaminie jest taki zapis:
§ 4.
Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz FAKTYCZNE ZLECENIE REALIZACJI USŁUGI Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym.

Formularz zaczyna się od słow:
Tak, chcę testować przez 10 dni!

A wyżej wielkimi literami:
10 DNI POBIERANIA ZA DARMO

KONSTRUKCJA STRONY JEST TAKA, ŻE NIE MA MOŻLIWOŚCI TESTOWANIA BEZ AKCEPTACJI REGULAMINU ! Potencjalny klient jest zmuszony do do tej akceptacji, aby mógł przystąpić do testowania programu i zorientowania się o jego walorach lub bezużyteczności.

Z boku strony jest taka uwaga:
"Podczas 10-dniowego darmowego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego wypowiedzenia zamówienia (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność umowy od 3 miesięcy i koszt od 7,90 PLN miesięcznie".

Czy na podstawie tych wyeksponowanych przez Pobieraczka informacji można rejestrację uznać jako zawarcie umowy?! Ponadto sam Pobieraczek pisze tu PISEMNE WYPOWIEDZENIE ZAMÓWIENIA! Z a m ó w i e n i e to n i e u m o w a !!!

Więc nich się ode mnie odczepią! Nie będę płacił! Czekam na Sąd!
xxxx1 / 95.41.33.* / 2010-03-16 11:03
I tak trzymać!! Jeszcze wyślij in drogą elektroniczną żądanie unieważnienia umowy (akceptacji i rejestracji) oraz usunięcia konta!!!
Argumenty podpowiedzi podałam na wczesniejszych postach!!!
Zgłaszajcie do Federacji Konsumentów oraz UOKIK na piśmie oświadczenia, że złożyliście im pisemne żądanie unieważnienia umowy (podajcie dokładną treść), nie macie do nich zaufania jako kontrachentów ze względu również na opinię wśród internautów.
az123e / 89.229.128.* / 2010-03-10 22:09
ze strony naciagaczek.pl - nformacja dla klientów
Podczas 10-dniowego darmowego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego wypowiedzenia zamówienia (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność umowy od 3 miesięcy i koszt od 7,90 PLN miesięcznie.
- więc po miesiącu umowa nie nabiera wazności?
NCMX, / 95.40.255.* / 2010-03-19 10:50
CZYTAĆ RADY I Z NICH KORZYSTAĆ NAPISANE OD 15.03-19.03. 2010 R.
KONIECZNIE OGLĄDAJCIE REPORTAŻE Z MEDIÓW ZAWARTE NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!
Offca / 81.190.139.* / 2010-03-10 17:43
Hehe też dostałem coś takiego, ale płacić nie zamierzam, z paru prostych powodów.
Otóż, ich regulamin to jedna wielka ściema, niczego własnoręcznie i zapewne reszta osób wypowiadających nie podpisała, FV nie było, od momentu ,,zaakceptowania'' regulaminu nie minęło 6 misięcy więc okres wypowiedzenia jak już coś to miesiąc, a pozatym każdy sąd odrzuciłby ich wniosek uznając za bezpodstawny. Proponuję odwrócić przysłowiowego kota ogonem i ich postraszyć wszczęciem postępowania w tej sprawie :)
Pozdrawiam!
giez33680 / 2010-03-10 15:44
Też wdepnąłem w to łajno!!! Na ich mailowe wezwania do zapłaty wysyłałem im wyjaśnienia, że rejestrację traktowałem jako rzeczywisty okres próbny, że ich produkt mi nie odpowiada i nie mam zamiaru z niego korzystać, że zgodnie z opinią Urzędu Konsumenta mam 3-miesięczny okres wypowiedzenia tej niby umowy i ją wypowiadam - nic nie pomagało, dalej się upominali!
W związku z tym zredagowałem swój regulamin wykorzystywania mojego adresu elektronicznego /adresu mailowego/ do przesyłania wszelkich wiadomości i wysłałem go do nich, by go respektowali. Teraz straszą mnie sądem i innymi konsekwencjami: organami ścigania i więzieniem. Więc im znowu odpisałem, cytuję:

Witam!
Proszę wyjaśnić, dlaczego ja mam dostosować się do Waszego regulaminu, a Wy do mojego nie macie zamiaru?!
Przypominam treść mojego regulaminu:
"Jeżeli ktokolwiek wykorzystuje moje adresy poczty elektronicznej do przesyłania jakichkolwiek informacji, to tym samym wyraża zgodę na odstąpienie od wszelkich należności, jakie dotychczas wynikały z roszczeń wobec mojej osoby.
Powyższy Regulamin obowiązuje od 5 marca 2010 r."

Nie wiem, czy to ma jakiś sens, czy rzeczywiście czekać na pisemne wezwanie do Sądu?
A może na odczepnego zapłacić i zapomnieć o tych...?
Jeśli ktoś się na tym zna, proszę o pomoc !!!
xxxx1 / 95.41.33.* / 2010-03-16 11:32
Pisać do nich oświadczenie: ządanie uniewaznienia umowy (akceptacja i rejestracjia regulaminu) oraz usunięcia konta!!!
Zgłaszać do Federacji Konsumentów oraz UOKIK na piśmie o zaistniałej sytuacji i treść złożonego im żądania uniewaznienia umowy oraz usunięcia konta!!!
janek5448 / 84.10.203.* / 2010-03-10 23:12
Witam
proponuję przeczytać na tym forum" http://www.wykop.pl/link/176356/pobieraczek-pl-uwazaj-na-to-oszustwo" mądrego gościa- Guma1
pozdrawiam
XMZJSG / 95.40.255.* / 2010-03-19 10:52
KORZYSTAJCIE Z RAD NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ NAPISANYCH OD 15.03. DO 19.03. 2010 R.
KONIECZNIE OGLĄDAJCIE REPORTAŻE Z MEDIÓW STRONY PODANE NA TYM FORUM
lbgl / 83.238.234.* / 2010-03-09 23:15
witam jak wszyscy tutaj obecni też od niedawna dostaje notoryczne maile od portalu pobieraczek.pl iż mam zapłacić bo jak nie to.... z tym że to nie ja się tam zalogowałem a syn mojego znajomego który ma poniżej 13 lat i co weselsze podał fikcyjne dane a na moje nieszczęście podał mój adres mailowy. Z tego co wyczytałem to można to olać ale wolałbym tą sprawe raz na zawsze zakończyć mógłby mi ktoś napisać w jaki sposób można rozwiązać znimi umowę. Oczywiście do momentu aż nie dostane na piśmie zawiadomienia do sądu to nie mam zamiaru im płacić. Dodatkowo dziwnym trafem od momentu zarejestrowania mnie na stronie pobieraczek.pl dostaje notoryczne maile ze spamem i co śmieszniejsze 90% znich to reklama wiagry :) !!! z tego chyba wynika że moje dane zostały prawdopodobnie rozpowszechnione???!!!
pozdrawiam
p
Won pobieraczek sraczek.. / 85.31.244.* / 2010-03-09 17:14
Ludzie zeby komukolwiek cos zaplacic musicie otrzymac fakture VAT. Ktos takawa otrzymal??? Watpie.Te wszystkie meile wysyla automat tresc jednakowa do wszystkich ...
Olac to
grzmesi / 79.187.145.* / 2010-03-09 21:26
czyli co nikt z was tego nie płacił??? i nie było wezwania do sądu??? bo mam ten sam problem i nie wiem co zrobic...
Marta2015 / 93.105.61.* / 2010-03-08 21:49
witam
Ja na pobieraczku zarejestrowałam się 19.02.2010 a dziś wysłali ma na maila że w ciągu 5 dni mam im zapłacić 94,80 zł. W sumie to nie jest mała kwota, jakby to było 20 zł to bez problemu bym im zapłaciła. Oczywiści regulaminu nie przeczytałam. Nie wiem co zrobić, boje się że do domu wejdzie mi komornik, a mieszkam z rodzicami i nie chce żeby oni mieli jakiej problemy przeze mnie.
tomek6186 / 87.204.40.* / 2010-03-10 15:40
Nie płaćcie tego, ja nie zapłaciłem i jest cisza. Oni byli w telewizji, i to co robią jest nielegalne , nie założyli nikomu sprawy w sądzie, to oszuści. Pozdrawiam, Tomek.
Artur Jarząbek / 212.75.118.* / 2010-03-06 14:02
Dzień dobry,
jestem dziennikarzem grupy radiowej TIME S.A. w skład której wchodzą takie rozgłośnie jak Radio ESKA, ESKA Rock, Radio WAWA, Radio VOX FM. Zainteresowałem się tematem owego portalu o którym toczy się tu rozmowa. Chciałbym żeby osoby które czują się pokrzywdzone skontaktowały się ze mną. Chciałbym zająć się sprawą tego portalu. Proszę o kontakt na adres a.jarzabek@eska.pl

dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
iSSak / 82.210.130.* / 2010-03-08 20:36
Proponuję zablokować mailami serwer "naciągaczka.pl", albo zbanować, wysyłając spamy.
Na nich nie ma innej rady, jak uszkodzić złośliwym oprogramowaniem wszystkie serwey.
bajtel / 62.87.168.* / 2010-03-08 20:13
Witam.
Jak wiele innych osób też jestem poszkodowany.
Sprawą zajął się UOK i K i wszczął postępowanie, znajdziecie na ich stronie artykuł na temat ,, pobieraczka ,, a w nim parę istotnych uwag. Wprawdzie artykuł jest z 28.07.2009 ale nie zaszkodzi zajrzeć. Spraw zajmuje się oddział UOKU we Wrocławiu.
Obelix / 195.116.34.* / 2010-03-08 19:09
Dzien Dobry . mam ten sam problem ktos włamał się na moje konto podał inny adres a oni teraz żądają zapłaty za coś z czego nie korzystałem .mają całkiem inne dane kontaktowe dysponuja adresem imail i ip.
agula2708 / 85.89.175.* / 2010-03-05 21:26
Również mam ten problem, śledzę na bieżąco wszystkie odpowiedzi na tym forum i ciąglę dowiaduję się czegoś nowego.
Mam 17 lat, oczywiście tak zwanego "regulaminu" nie czytałam... na maila weszłam może miesiąc po zalogowaniu się na tej stronie, no i się zdziwiłam.
Rodzice w sumie się wystraszyli... Również nie wiem czy płacić, podejrzana sprawa ogólnie.
Nawet jeżeli bym miała im zapłacić te 95 zł, to na co później się powołam gdy strona po miesiącu przestanie istnieć? Mam sugerować się mailami? Haha ;/
Nie wiem czy mogą mi coś zrobić.
Nie jestem pełnoletnia, nie podałam swoich prawdziwych danych, jedyne co posiadają to adres IP ; /
BENDIX15 / 83.8.87.* / 2010-03-08 15:14
dzisiaj dzwonilem ta fira to zwykla sciema chca tylko ludzi naciagnac na kase strasza kancelaria prawna tylko ze nie chca podac adresu tej kancelarii:) windykacja won mam ogrodzona posesje a moje pieski sa bardzo glodne niech wchodza,sady moge isc bedzie telewizja a i tak nie zaplace moge isc siedziec ale z tego co wiem to jest za mala szkodliwosc wiec o czym mowa zwykle wyludzenie kasy NIE PLACCIE ANI ZLOTOWKI!!!!!!! A MOJ ADWOKAT TYLKO SIE USMIEJE NIE DAJCIE SIE NACIAGAC
Darude / 77.253.45.* / 2010-03-05 21:00
Witam wszystkich zrobionych w balona, mnie też zrobili.
Jak większość nie zapłaciłem tym złodziejom i jakoś sprawa ucichła, zero maili, ani widy ani słychu do dnia dzisiejszego. Chciałem dziś wziąśc kredyt w banku i mi go nie udzielono ponieważ pobieraczek zgłosił mnie do krajowego rejestru dłużników i o kredycie sobie mogę pomarzyć do upływu okresu karencji czyli 12 miesięcy. CO Wy na to ???????? Piszcie
Jednym słowem nie rzucają słów na wiatr, nie mamy pewności też czy te zadłużenie nam nie rośnie do nie wiadomo jakich kwot. Trzeba zebrać wszystkich poszkodowanych i im tam się udać do tej piwnicy, mają tupet. (Objęte tajemnicą przedsiębiorstwa ) cyt. expres reporterów/ cwaniaczek, wtedy by już nie był taki cwany jakby zobaczył taką ilośc ludzi.
Darude / 77.253.46.* / 2010-03-06 20:07
Sprostowanie tego co napisałem. Nie czytajcie powyższego mojego wpisu bo to co napisałem okazało się nieprawdą. To nie za sprawą pobieraczka mi narobili w papiery tylko banku w którym wziąłem kredyt. Tak więc Przepraszam za zamieszanie. Darude
DO ADMINISTRATORA: PROSZĘ USUNĄC POWYŻSZY WPIS, ABY NIE SIAŁ ZAMIESZANIA.
Darude / 77.253.46.* / 2010-03-06 20:12
Jeżeli ktoś ma możliwośc to poproszę o usunięcie całkowicie tego wpisu. Przepraszam za zamieszanie. Nie powiązujcie mnie z ekipą pobieraczka bo to chyba najgorsze poniżenie.
józef / 62.87.219.* / 2010-03-08 12:21
W takim razie przepraszam za moje wcześniejsze podejrzenie.
józef / 78.8.70.* / 2010-03-05 21:24
Śmiem wątpić, że pobieraczek fatygował się ze zgłaszaniem kogokolwiek do rejestru dłużników. Kwota długu musiałaby przekroczyć 200 zł. Podejrzewam, że powyższy wpis powstał na zlecenie pajaców z pobieraczka :)
Bak / 193.243.147.* / 2010-03-05 08:08
azzzura. Na poczatku pisalem tez cytujac ustawy, kodeks prawny itd itp. wszystko jak glowa w mur ;] zawsze te same odpowiedzi. Podawlem prawdziwe dane i do dzis nie dostalem ani jednego listu, (a przypominam ze wedlug pobieraczka mialem miec rozprawe sadowa 3 miesiace temu:P) nie zlamalem sie i wiem w 100 % ze dobrze zrobilem. Poprostu nic im nie odpisujcie. Przenioslem sobie ich meila do SPAMU i w ogole tam nie zagladam. Niech sobie pisza. Obiecuje ze nic wam nie zrobia. Wiem z swojego przypadku ;] Pamietacjei ze mialem miec sprawe. Dostalem od nich termin itd. itp :P Wszystko pic na wode i przez email. Na email pozwanie do sadu ? hehe ;] Pozdrawiam,
Grzegorz Kaczmarek / 88.199.120.* / 2010-03-04 20:41
uwaga!!!!!!!! CO DO POBIERACZKA SA 2 STRONY JEDNA .COM 2 .NET SPRAWDZCIE.
chyba ze niepodanie informacji iz jest to do uslugi net czy com jest podstawa iz klient zostal wprowadzony w blad.
gfhgjhjhjgfd / 62.152.131.* / 2010-03-07 22:51
Ja dzisiaj dostałam tego cudownego meila i sram na to Wogle nie będę sie przejmować Ludzie nie dajcie się naciągnąć zwykłym oszustom!!!!
j
kasparow_bp / 83.18.73.* / 2010-03-04 18:10
Taką wysłałem im odpowiedź i czekam co dalej będzie.
W związku z tym, że Wasza Firma zgodnie z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów nie poinformowała mnie na piśmie o zawartej umowie do dnia 10.02.2010 (przedsiębiorca jest zobowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji o zawartej umowie najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia) przysługiwało mi trzy miesiące na wypowiedzenie umowy. Zgodnie z art 10 ust.2 przedmiotowej ustawy jeżeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie na piśmie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty. W dniu 10.02.2010 otrzymałem informację droga mailową o zawarciu takiej umowy i w dniu 11.02.2010 wypowiedziałem tą umowę oraz ponownie w dniu 16.02.2010 ponownie wypowiedziałem tą umowę a w odpowiedzi otrzymałem,

cyt: "Szanowny Panie,

dziękujemy za wysłaną do nas wiadomość.
Czas na wypowiedzenie umowy miał Pan do 10 lutego 2010, w chwili obecnej jest to niemożliwe, gdyż jest już po terminie. Opłata pobierana jest za zamówiony przez Pana dostęp do serwerów sieci USENET a nie za pobierane pliki. Nie wypowiadając umowy w terminie pierwszych 10 dni od daty rejestracji i akceptując warunki regulaminu zobowiązał się Pan do opłacenia zamówionej usługi." koniec cytatu,

co nie jest zgodne ze stanem prawnym gdyż na wasze pisemne zawiadomienie w dniu 10.02.2010 miałem zgodnie z prawem termin na wypowiedzenie do 20.02.2010. Wasza Firma wprowadza w błąd wszystkich informując, że takiego prawa się nie posiada.
Wobec tego w dalszym ciągu twierdzę, że umowa nie jest ważna i czekam z niecierpliwością na pozew sądowy gdzie będę mógł dowieść swoich praw.
W przypadku wygrania sprawy na pewno nie omieszkam takiego wyroku zamieścić w serwisach internetowych i prasowych celem ostrzeżenia innych użytkowników.
Bak / 193.243.147.* / 2010-03-04 11:58
Matko to jeszcze istnieje ? I dalej wysylaja i szukaja naiwnych :] Pisalem na tym forum jakies 4 miesiace temu.. Straszyli mnie sadem rowniez 4 miesiace temu. Nawet mialem termin rozprawy podany 3 miesiace temu. :P Wszystko to klamstwo. Zadnej rozprawy nie mialem nikt mnie o nic nie oskarza.. WIec czasami nie placcie ;] PoZzdrawiam.
azzurra / 109.95.144.* / 2010-03-04 13:13
niestety o matko !! to jeszcze istnieje i też się stara głupia nabrać dałam- powiedz mi tylko czy zrobiłeś ( pisałeś do niech czy coś w tym stylu) coś czy ich diametralnie olałeś??? Z góry dziękuje za odp .
guestx / 87.96.53.* / 2010-03-07 20:03
Napisłem jednego rzewnego maila, z którego wynikało iż 1. rejestracja: w serwisie była wynikiem niezbyt dokładnego przeczytania regulaminu. 2. Nie zamierzam korzysać z ich usług, ponieważ zostałe wprowadzony w błąd. 3. Jestem w trudnej sytuacji finansowej i nie mogę sobie pozwolić na zainwestowanie znaczącej kwoty blisko 100 złotych.4.
Odpowidzi oczywiście nie było.
Ostatnia rzecz to uznanie za spam kazde wiadomości zawierającej w temacie lub treści takie slowa jak: Elle, pobieraczek albo usenet, dzieki czemu zostali całkowicie olani, gętym moczem i pod wiatr. Efekt? W okresie od września do listopada 2009 przysłali jeszcze kilka wiadomości z przedsądownym wezwaniem do zapłaty. Co się robi ze spamem? Olewa. Efekt: od poczatku grudnia do chwili obecnej mam święty spokój.Co zatem robić? Nie reagować na maile, uznać za spam i nie płacić.
Oliwka 85 (patrz niżej) ma absolutną słuszność!

Najnowsze wpisy