Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Cwaniak madry Oskar byly zlodziej / 89.76.127.* / 2009-11-24 22:15
sprawa dla reportera zajmuje sie ta sprawa to sa oszuci z popieraczka nawet w telewizji juz o tym jest gloscno na pierwszym kanale wieczorami nie obawiaj sie zgos sprawe na policje w gdansku bo firma pobieraczek jest firma z gdanska to tyle oszuci podobno zarobili juz 12 tysiecy wiec nic nie wplacac uwaga oszuci zlodzieje
tySsss. / 86.168.211.* / 2009-11-24 22:14
nienormalni.

DO WSZYSTKICH KTÓRYM TO PRZYSZŁO :
NIE POZWĄ WAS DO SADU, BO SAMI ZOSTALIBY SKAZANI O PIRACTWO. ; )
NIE MA SIĘ CO MARTWIC. TYLKO WYWIERAJĄ PRESJE. A TE WSZYSTKIE E-MAIL'E TO NIE PRAWDA, ZWYKLI NACIĄGACZE ;DD

NIE MA SIĘ CO MARTWIC, NAJLEPIEJ USUŃCIE TE WIADOMOŚCI LUB I NAWET KONTO E-MAIL. MOŻNA TEZ OSUNĄĆ KONTO NA POBIERACZKU. NIE DAJCIE SIE OSZUSTOM!
gosia1989 / 88.199.88.* / 2009-11-24 22:21
Sama też pewnie dałabym się nabrać na to ale z tego względu że chwilowo jestem bez pracy nie miałabym nawet jak zapłacić tych pieniędzy. Ale dzięki EKSPRESOWI REPORTERÓW wiem że nie mam się czego obawiać!
Pozdrawiam
maaaaaaaa / 188.33.174.* / 2009-11-24 22:19
mam prośbe moglby mi ktos pomoc wyrejestrowac sie z tego pobieraczka?? błagam
szrajb / 83.4.95.* / 2009-11-24 22:52
Może mają rację forumowicze. Nie powinno się płacić.Sam dałem się zastraszyć i wstydzę się sam przed sobą ..zapłaciłem dla świetego spokoju ale pozbieram kwity i złożę doniesienie na policję.Co to da,? niewiem na zwrot piejniędzy nie licze chcę już tylko zeby się odbimbali ci kanciara i zapomnieli o mnie,i tyle.Chce znależć sposób na wypowiedzenie umowy .Bo może się okazać że ona samoczynnie się przzedłuża po upłynięciu okresu12 m-cy.co za hucpa.Pozdrawiam.sf
Mixex / 83.20.61.* / 2009-11-24 22:35
Kolego nie usuwaj konta se z tego. Bo po co ? nie zapłacisz i mogą ci polizać d... przyjdzie ci e-mail olej to ciepłym moczem. Pozdrawiam... I nie martwcie się... ;))
ruti / 85.202.157.* / 2009-11-24 22:13
K**** i złodzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rutiru / 85.202.157.* / 2009-11-24 22:07
Złodzieje i kłamcy mi tez przyszlo ze mam zaplacic stów.. ale skasowalam wiadomosc i nie zaplace kasujcie to... !!!!!
niemato tamto / 78.8.19.* / 2009-11-24 21:44
zaraz na magazyn expresu reportów tvp 2 wszystko o pobieraczku
Taki / 80.187.213.* / 2009-11-24 10:53
Przestańcie już panikować nikt nie musi płacić ani wypowiadać umowy, to zwykłe naciąganie i żaden sąd wam nic nie zrobi, bo nie ma żadnych podstaw, zastanówcie się dlaczego nie można się u tego cwaniaczka zarejestrować mając zagranikczne IP. To znaczy łącząc się z Pobieraczkiem spoza Polski.
;)) / 83.20.61.* / 2009-11-24 22:40
Taki ma racje oni wam gówno zrobią
kyl / 88.199.232.* / 2009-11-24 16:56
czy ktos kto podal falszywe dane zaplacil im dla spokoju? pozdrawiam
8763982 / 88.199.34.* / 2009-11-24 09:54
na stronie rejestracyjnej pobieraczka nie informują że serwis udostępnia nielegalne pliki ,czyli objete prawami autorskimi,więc możecie zrezygnować z umowy w każdej chwili aby nie popaść w konflikt z prawem,nie mogą żądać wg.mnie za to wynagrodzenia bo jest to paserstwo.
ja też się u nich zarejstrowałem nie wiedząc o tym,
płać i płacz / 88.199.34.* / 2009-11-24 10:28
również się tam zarejstrowałam,mimo rezygnacji nadal na email przychodzą wezwania do zapłaty,może bym i zapłacił lecz plikii udostępniane na pobieraczku są kradzione,podlegają prawą autorskim,więc płacąc dla pobieraczka staję się przestępcą,nie płacąc pozwą mnie do sadu.
co robić?
naiwny / 88.199.34.* / 2009-11-24 09:41
jest to cytat z pobieraczka
"
Informacja dla klientów
Podczas 10-dniowego darmowego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego wypowiedzenia zamówienia (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność umowy od 3 miesięcy i koszt od 7,90 PLN miesięcznie."
czyli 10-dniowy okres próbny jest okresem na wypowiedzenie zamówienia,dopiero po tym okresie mamy 10 dni na wypowiedzenie umowy..
co ważne mogą domagać się zapłaty za 3 mieśiące ,czyli 7,90 x 3 = 23,70zł.
nie dajcie się naciągnąć na prawie 100zł.
AlCoholicus,de Naturat / 92.55.195.* / 2009-11-24 22:23
Bzdura , nic nie płacić , właśnie w Ekspresie Reporterów, wyśmiano ich praktycznie.Reporterzy sprawdzili w Sądach i Policji,Ci OSZUŚCI nie składają żadnych pozwów.To tylko próby wyłudzenia przez zastrasznie.Działają na oszustwie.
maaaaaaaa / 188.33.174.* / 2009-11-24 22:18
mam prośbe moglby mi ktos pomoc wyrejestrowac sie z tego pobieraczka?? błagam
M1978 / 91.193.196.* / 2009-11-22 06:52
http://www.radiozet.pl/Programy/Dzwonie-do-Pani-Pana-w-bardzo-nietypowej-sprawie/Janusz-Wiess-sprawdza-czy-wlasciciel-strony-pobieraczek.pl-pobiera-zgodnie-z-prawem-pieniadze-od-swoich-klientow
prze.je.bane.ze.hej / 89.191.152.* / 2009-11-21 05:45
Ja nie pamiętam jakie dane podałem, wiem że nazwiska nie podałem w całości, ale resztę miasto na pewno, ulica, może, kod pocztowy, tez podałem,
Przeczytałem tylko część regulaminu zanim się zarejestrowałem, nie doszedłem do miejsca o jakimś uiszczeniu wpłaty

Co mam zrobić???
ewa663 / 213.199.218.* / 2009-11-19 22:39
na jaki adres wysłać im to odstąpienie od umowy? no i jeszcze jeden problem.. podałam fałszywe dane.. co robić?
komorik / 217.98.72.* / 2009-11-19 16:49
nie ma co się martwić pobieraczkiem popiszą popiszą i przestaną
kasi / 77.112.104.* / 2009-11-18 22:34
Cześć Ja także podłam ofiarą tych oszustów , mało , że grozili to jeszcze próbowali mi dostarczyć coś pocztą . Piszę coś bo niewiem co to było jedno jest pewne nie odebrałam . Matka pojechała do Radcy Prawnego i to co napisał przesyłam


Witam Państwa

W nawiązaniu do Państwa pisma przesłanego drogą elektroniczną i
odebranego w dniu 9,11,2009r. do PXXXXXXXXXXXXXX
Pragnę wyjaśnić Państwu kilka spraw będących dla mnie niezrozumiałymi
.I tak
po pierwsze – proszę podać mi datę zawarcia umowy ( nie podpisania
regulaminu )cytuję Państwa stwierdzenine "Umowa została zawarta z
zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, w szczególności z
poszanowaniem przepisów ustawy o
świadczeniu usług drogą elektroniczną." Proszę o podanie tych przepisów
po drugie - co oznacza wpis w regulaminie " § 4. Warunki zawierania i
rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną – proszę o
wyjaśnienie jaka umowa w regulaminie
po trzecie – ja zweryfikowałem wiek P. XXXXXXX – proszę o
podanie mi numeru PESEL – tej osoby po to bym mógł go porównać .
Przypominam Państwu natomiast podstawowe pojęcia które winniście
Państwo znać i stosować .

Umowa to najważniejsze źródło powstawania stosunków prawnych z zakresu
zobowiązań.
Umowa w prawie cywilnym to zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron,
ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki. Według bardziej
szczegółowej definicji umowa to stan faktyczny polegający na złożeniu
dwóch lub więcej zgodnych oświadczeń woli zmierzających do powstania,
uchylenia lub zmiany uprawnień i obowiązków podmiotów składających te
oświadczenia woli.

Umowy są zawsze co najmniej dwustronnymi czynnościami prawnymi. Wyjątek
stanowi weksel, będący umową jednostronną.

Regulamin - zbiór przepisów normujących zasady postępowania lub prac
organu państwowego, instytucji, zakładu lub urządzenia wydany przez
organ do tego uprawniony.
Regulamin - jest to pochodna prawa stanowionego, na którą składa się
zbiór obowiązków, nakazów, zakazów etc. normujących zachowanie się
podmiotu podporządkowanego organowi nadrzędnemu . Regulaminy określają
wewnętrzne zasady postępowania i życia organizacji, instytucji lub grup
osobowych.
Forma elektroniczna
Współcześnie co raz większe znaczenie ma dokonywanie czynności prawnych
za pomocą elektronicznych środków komunikacji. Chodzi tu o całą masę
umów zawieranych przez Internet z wykorzystaniem podpisu
elektronicznego. Takie oświadczenie, jeżeli zostało opatrzone właśnie
podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego
kwalifikowanego certyfikatu jest równoznaczne oświadczeniu złożonemu w
formie pisemnej. Umowy zawarte bez wykorzystania podpisu elektronicznego
mogą stanowić tylko uprawdopodobnienie faktu dokonania czynności prawnej

Skutki niedochowania formy
zastrzeżonej pod rygorem nieważności (ad solemnitatem)
Niezachowanie formy czynności prawnej zastrzeżonej ad solemnitatem
powoduje jej bezwzględną nieważność (art.73 i 76 KC).
I jeszcze jedno art. 190,
§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub
szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną
obawę, że będzie spełniona ,podlega grzywnie, karze ograniczenia
wolności albo pozbawienia wolności do lat 2
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Art. 7.
Prokurator może żądać wszczęcia postępowania w każdej sprawie, jak również
wziąć udział w każdym toczącym się już postępowaniu, jeżeli według jego
oceny
wymaga tego ochrona praworządności, praw obywateli lub interesu
społecznego. W
sprawach niemajątkowych z zakresu prawa rodzinnego prokurator może
wytaczać
powództwa tylko w wypadkach wskazanych w ustawie.

W razie jakichkolwiek dalszych dywagacji prawnych proszę o bezpośredni
kontakt z osobą pełnoletnią i nie straszenie art .427 w związku z art.
415 KK bo to jest niesmaczne i nieskuteczne wobec mojej klientki ,
bardziej może się tyczyć wobec Państwa

Z poważaniem

A teraz najlepsze myśleli do dziś i to mi odpisali :
Udzeilono odpowiedzi na zadawane pytania w poprzednich wiadomościach wysłanych do Pani.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku dalszego uchylania się od uiszczenia opłaty za zamówioną usługę Pani sprawa zostanie przekazana w dniu 30 listopada 2009 roku do obsługującej nas kancelarii prawnej, która wystąpi przeciwko Pani na drogę sądową.

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
No cóż pech chciał ,że odebrałam to przy matce i wiecie co najpierw odpisała im , że prosi o przysłanie adresu tej kancelari , a potem pojechałyśmy do paru instytucji .
Na koniec zarejestrowała się w pobieraczku jako 99 -letnia kobieta
I stwierdziła coś jescze , każdy może się tam zalogować nawet 3 latek , bo system jest tak ust
monikagolonka / 78.8.254.* / 2009-11-19 14:18
I jak to wszystko się skończyło??????
bo teraz ja padłąm ofiarą :(
Fiżgolc / 82.210.157.* / 2009-11-19 14:29
Olać ich !!! Do mnie wypisywali przez dwa miesiące, i w końcu spasowali. Działają przez zastraszanie, na naiwnych to działa. Nie mają żadnych podstaw do pobierania pieniędzy.
maja111 / 83.8.11.* / 2009-11-24 23:51
Podobnie zastraszali moją 11-sto letnią córkę. Próbowałam ją wylogować, ale wyskakiwało jakieś dziwne okienko, miałam coś potwierdzić, więc dałam sobie siana z wylogowywaniem. Od jakiegoś czasu groźby już nie przychodzą- nie zapłaciłam,bo nikt z nas nie podpisywał własnoręcznie umowy. Jednak przeżyłam to strasznie jako dorosła osoba i wyobrażam sobie co przeżyło moje dziecko-skoro nie mogło spać po nocach. Na szczęście powiedziała mi od razu o otrzymanym meilu.Rozmawiałam na ten temat z kilkoma osobami- które sa dla mnie autorytetami w dziedzinie inforatyki i prawa. Powiedzieli mi,żebym zignorowała groźby pobieraczka i tak zrobiłam. Po obejżeniu Ekspresu Reporterów zastanawiam się, czy nie powinnam zgłosić przestępstwa. Moja córka to samo mi opowiadała co bohater reportażu- Łukasz. Gratuluję odwagi i serdecznie dziękuję za publikację tego tematu. A swoją drogą, ciekawa jestem jak wygląda sprawa OPŁAT PODATKOWYCH W FIRMIE POBIERACZEK!!!
marrr / 79.191.21.* / 2009-11-18 17:36
Jak mam usnac to konto?
prosze niech ktos mi pomoze!

Z gory dziekuje
gggr / 77.114.244.* / 2009-11-16 23:41
wszedlem na www pobieraczek po zarejstrowaniu sie wczesniej. nie klikalem na linka aktywacyjnego i dostem maila o oplacie. tylko ze nr IP nie jest numerem mojego komputera. troche mnie powalila z nog ich korospndencja bez ponaglenia o braku wplaty odrazu windykacja.
zenuś / 79.186.131.* / 2009-11-17 13:38
Ja jestem kolejnym, który dał się nabrać. Po 1 oni przysyłając wezwanie do zaqpłaty nie podają prawdziwego IP po 2 rozmawiałem z radca prawnym, który prześledził tę umowę i co się okazało?? To co wszyscy tutaj mówią, nie masz umowy na poiśmie a umowa zawarta drogą elektroniczną nie ma skutku prawnego przez 3 miesiace (to jest twój czas na wypowiedzenie tej niby umowy z pobieraczek.pl)
GLINA / 80.55.66.* / 2009-11-20 14:13
Wystarczy jedno nieostrożne kliknięcie myszką
i już CIĘ OKRADNĄ Z PIENIĘDZY !
zniesmaczony / 87.105.99.* / 2009-11-24 22:22
Nieprawda, bo są to oszuści i złodzieje, a ich reklama wprowadza w błąd - niezgodnie z prawem. Napewno oszuści i złodzieje nikomu nie założą sprawy, to prokurator wystosuję akt oskarżenia wątpliwemu prawnikowi tej złodziejskiej firmy...

Najnowsze wpisy