Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
shirru / 85.202.102.* / 2009-10-16 09:55
to wszystko to jeden wielki wałek. :)
juz smiesza mnie te ich sadowe wezwania do zapłaty i grozby.

kazdy ma prawo do rezygnacji z umowy w terminie 10 przy czym termin ten wydłuza sie do 3 miesiecy jezeli umowa nie została dostarczona do nas na pismie. ponadto w ich regulaminie zapisane jest ze mozna zrezygnowac a oni zwroca kase.

Cały ten pobieraczek zeruje na ludzkiej glupocie i naiwnosci. Nie dajcie sie nabrac i nie placcie.
strzala320 / 2009-10-15 19:58
dziś dostałem odpowiedź na "kilka miłych słów uznania" które im napisałem. Odpisali że moja sprawa trafi do ich kancelarii prawnej a moje mail zostanie zabezpieczony w celu dalszego postępowania. Mam nadzieję że w końcu ktoś coś zrobi...do kogo mamy się zwrócić...kto nam pomoże....ani tvn ani UOKiK się nie palą do pracy....
XMZJSG / 95.41.186.* / 2010-03-20 13:05
NIE DAĆ SIE ZASTRASZYĆ!!!
STOSOWAĆ SIE DO ZALECEŃ UOKIK, KTÓRE SĄ NA FORUM:

http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl

UWGA NA PODJUDZANIE POBIERACZKA NA FORACH Z TĄ SPRAWĄ ZWIAZANĄ!!!


POBIERACZEK NIKOMU NIE ZAŁOŻYŁ SPRAWY I NIKT NIE JEST WPISANY W REJESTZE DŁUŻNIKÓW

NIE DAĆ SIE WROBIĆ

WSZYSTKIE SPRAWY SĄ DO POZYTYWNEGO ZAŁATWIENIA!!!

NIE STRESOWAĆ SIE I NIE DENERWOWAĆ PRAKTYCZNIE JEST JUŻ PO PROBLEMIE!!!
destinatiion1990 / 79.184.169.* / 2009-10-15 11:19
Ja rownież tydzien temu dostałam maila z ponagleniem..odpisałam im pare milych słów...straszac kodeksami policja i telewizja...do dzisiaj nikt mi nei opdisał a rzekoma poczta nie dostała wezwania do sadu.mam nadzieje że zacna telewizja TVN zajmie sie ta śmierdząca pralnia pieniedzy...
Tomczakandrzej / 83.8.74.* / 2009-10-29 22:13
REPORTAŻ w TVP-2. Jestem dziennikarzem EKSPRESU REPORTERÓW. Osoby, które uważają, że Pobieraczek wyłudził od nich pieniądze, lub chce wyłudzić bardzo proszę o kontakt. Realizuję reportaż na temat działalności Pobieraczka. Andrzej Tomczak.
tomczakandrzej@o2.pl
roztropny / 83.28.207.* / 2009-10-14 14:19
Ludziska sluchajcie!!!!!!!!! jest taka sytuacja! rejestruje sie na dane kolegi do pobieraczka - ale podaje adres swojej skrzynki pocztowej!!! i bezkarnie korzystam wiele lat z pobieraczk.pl oczywiscie przychodza mi kolejne rzadania zaplaty ale dane sa kolegi / wiec na mięko olewam to i wyrzycam je do kosza!!? i co ?niby mój kolega by przeciez niewiedzial ze przeciwko niemu toczy sie jakies postepowanie bo nie ma emaila??? i co by go za mnie do wiezienia wsadzili --- ludzie to jakas bzdura?? horendalna jak mozna podpisac jakas wiazaca umowe przez emalia!!?????? i to jeszcze podajac czyjes dane?? a IP- przeciez ja z kafejki moge pisac!!!
lekler / 89.78.174.* / 2009-10-13 01:51
Mam ten sam problem, i nie mam zmiaru zaplacic. ani razu nie skorzystalem z pobieraczka po rejestracji,dane podalem falszywe.
H. / 89.76.20.* / 2009-10-13 12:04
sprawa jest dziwna, fakt Mr.Zoob jak wszyscy muszę na taką kwotę sporo pracować. Tyle że boję się tej całej sprawy będą mnie nękać i nękać i nie wiadomo jak to się skończy jutro wybieram się do prawnika zobaczymy co mi powie na pewno zdam Wam relacje. Mr. Zoob to moje gg 9617466 odezwij się może razem dojdziemy do jakiegoś sensownego rozwiązania.
theupinsmoke / 217.144.201.* / 2009-10-12 21:22
Dokladnie :D mnie tez frajery strasza :D hahaha :D nie mam zamiaruu nawet pol grosza zaplacic bo to co oni robia jest chyba karalne :D i ja nie mam zamiaru miec doczynienia z pieskami :D hehehe :D
H. / 89.76.20.* / 2009-10-12 12:08
Ja tez zostałam oszukana i nie wiem co zrobić dzis przysłali maila że mam zapłacić a jak nie to sąd. Co robic?
meggy / 149.156.67.* / 2009-10-12 18:34
ludzie jestem w gronie tych których oszukała firma reprezentująca pobieraczka, dostałam kilka upomnień żebym zapłaciła, przed sądowne wezwanie do zapłaty!!! ale jeszcze tak infantylna nie jestem żeby płacić komuś za taki szwindel!! oni domagają się pieniędzy za "towar' "usługę" która jest zwykłą kradzieżą, filmy muzyka czy cokolwiek z tej strony to "piractwo".-to ich można postraszyć sądem za meilowe prześladowanie i zastraszanie..dzwoniłam do uokik rozmawiałam z prawnikiem, postępowanie przeciw tym złodziejom wciąż się toczy,,,i apeluje do was!!! nie wpłacajcie tych pieniędzy!
wojtek1609 / 78.30.103.* / 2009-10-18 11:12
a jak ktos podał fałszywe dane ? ;)
Mr.Zoob / 77.89.124.* / 2009-10-12 14:53
H - co masz robić nie wiem na pewno nie płacić. To że Umowa zawarta drogą elektroniczną jest umową to nie podlega dyskusji i tutaj mają rację. Ta sama jednak Ustawa na którą się powołują mówi jednak.Przepis ust.1 nie stosuje się do umów z udziałem konsumentów - w zakresie w jakim ochronę prawną regulują odrębne przepisy.(art3a punkt 5.Więc gdybym miał Ci radzić to nie płać bo na takie pieniądze musisz pewnie ciężko pracować.Niech wreszcie oddadzą ktorąś ze spraw do sądu.Sam jestem ciekawy jak sąd to zinterpretuje.Pewne jest też to,że nie jesteś sama bo takich oszukanych jak Ty jest ponad 3 tyś a może i więcej,więc pomyśl jak wytoczą proces Tobie to muszą ich wytoczyć ponad 3 tysiące.Fajne prawda?
ganzew / 77.253.134.* / 2009-10-12 13:17
Umowa zawierana pomiędzy Spółką Eller Service, a użytkownikiem zawierana jest na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku.

Zgodnie z przepisami powyższej ustawy, umowa dla swej ważności nie wymaga formy pisemnej, jak już zostało Panu wskazane. Wszystkie warunki zawartej umowy znajdują się w regulaminie zaakceptowanym przez użytkownika rejestrującego się w naszym serwisie. Regulamin świadczonych przez nas usług znajduje się pod adresem:

http://www.pobieraczek.pl/regulamin
mr. Zoob / 77.89.124.* / 2009-10-10 23:21
Powiem Wam tak.Pisałem do Uwagi pisałem do UOKiKu i jak na razie oni wszyscy zupełnie nie reagują. UOKiK podobno się tym zajmuje ale z tego co wiem zajmuje się już dość długo.Stosując rady które zaleca UOKiK czyli trzymiesięczny termin wypowiedzenia na tych oszustów w ogóle nie działają. . Zastanawiam się kto kogo robi w konia.UOKiK pobieraczka czy pobieraczek UOKiK. Co nam pozostaje czekać, na rozprawy sądowe i się nie denerwować. Popatrzcie sobie że jest już ponad 3 tysiące ludzi podpisanych pod apelem o zamknięcie tego portalu, czyli ponadt 3 tyś nabitych w butelkę ludzi.To jest sprawa wyłącznie dla prokuratury która powinna zbadać tą sprawę z urzędu.
kamak / 2009-10-10 18:44
Ostatnie wezwanie przedsądowne dostałam mailem, z informacją, że jak nie
zapłacę to wyślą mi wezwanie sądowe na adres jaki podałam - niestety był on
zmyślony :O)

A TO RADA - ZNAJOMEGO WINDUKATA:

"Dwie rzeczy są pewne. Jest to z pewnością typowy wałek, żeby wystraszyć i
naciągnąć ludzi na kase, ale z drugiej strony za pewne zgodnie z ich
regulaminem (którego nikt i tak nie czyta) zobowiązałaś sie do zapłaty jakieś
tam kwoty. Szczerze ja bym się tym nie przejmował za bardzo. Z tego co mi
wiadomo "wezwanie do zapłaty" wysyła się pocztą z potwierdzeniem nadania a nie
mailem, a poza tym nawet jak złożą pozew do sądu to ewentualne koszty
postępowania i odsetki to będzie groszowa sprawa bo to postępowanie
uproszczone, więc denerwuj się i poczekaj na odpowiedz z UOKIK. Zobaczysz co
sie bedzie dalej działo;)
POZDRAWIAM , NIE DAJCIE SIDwie rzeczy są pewne. Jest to z pewnością typowy
wałek, żeby wystraszyć i naciągnąć ludzi na kase, ale z drugiej strony za pewne
zgodnie z ich regulaminem (którego nikt i tak nie czyta) zobowiązałaś sie do
zapłaty jakieś tam kwoty. Szczerze ja bym się tym nie przejmował za bardzo. Z
tego co mi wiadomo "wezwanie do zapłaty" wysyła się pocztą z potwierdzeniem
nadania a nie mailem, a poza tym nawet jak złożą pozew do sądu to ewentualne
koszty postępowania i odsetki to będzie groszowa sprawa bo to postępowanie
uproszczone, więc denerwuj się i poczekaj na odpowiedz z UOKIK. Zobaczysz co
sie bedzie dalej działo;)"
POZDRAWIAM, NIE DAJCIE SIĘ!!!
super gość / 83.4.147.* / 2009-10-09 23:55
Hej hej, jest sposób na pobieraczka!!!
Wszyscy Ci którzy rejestrowali się w taki dzień, po którym mija 10 dzień od rejestracji w niedzielę lub sobotę albo w święto wolne od pracy, mogą odstąpić od umowy na 11 dzień od zawarcia umowy!! Najlepsze jest to że zawsze w 10 dzień przysyłają maila z podziękowaniami za rejestrację i z danymi do zapłaty... Sam dałem się nabić w butelkę mimo że jestem absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego wydziału PRAWA!! jednak polskie prawo przewiduje, że jeżeli koniec jakiegoś terminu np. zapłaty, wypowiedzenia umowy itd przypada na dzień wolny od pracy (ustawowo) to dzień ostatecznego odstąpienia od umowy przypada na kolejny dzień pracujący... Oto mail który napisałem do nich po kolejnym zastraszaniu o zapłatę:
W odpowiedzi na wezwanie do zapłaty z dnia 04.10.2009r. pragnę nadmienić,
że nie rozumiem wysyłanego do mnie żądania. Wg obowiązującego prawa
wypowiedziałem "zawartą" umowę w terminie, tj. 28.10.09 w jedenasty dzień
od zawarcia rzekomej umowy, przy czym dziesiąty dzień od podpisania umowy
przypadł w dzień ustawowo wolny, dlatego też termin ten przesuwa się o 1
dzień w tym przypadku do 28.10.09r. Ponadto według prawa, aby umowę uznać
za ważną należy ją sporządzić w formie pisemnej-nie wystarczy akceptacja
regulaminu... a jak do tej pory nie otrzymałem listownie żadnej umowy do
podpisu. Ponad to wystawiając żądanie zapłaty należy wystawić fakturę
vat z podaniem nazwy firmy, nip-u siedziby itd...
Ponadto sprawę zgłaszam do UOKiK ponieważ czuję się oszukany, a
wysyłane przez Was maile traktuję jako próbę wymuszenia pieniędzy i ten fakt
zgłoszę na Policji. Znam swoje prawa i nie dam się zastraszyć. Poza tym
znana jest mi sprawa o prowadzonym postępowaniu wyjaśniającym przez UOKiK.
Serdecznie pozdrawiam zespół naciągaczy...
Polskie prawo jakie jest takie jest, ale do pewnego momentu!!
Z wyrazami "szacunku"
S...
A oto co mi przysłali dzisiaj:
Szanowny Panie,

W związku z wydłużeniem okresu, w którym obsługująca nas kancelaria
prawna będzie w stanie ustosunkować się do przedstawionych przez Pana
argumentów, postanowiliśmy przychylić się do Pańskiej prośby i zamknąć Pana
konto w serwisie Pobieraczek.pl. Pragniemy uniknąć sytuacji w której
mógłby Pan zostać narażony na dodatkowe koszta z przyczyn nie leżących po
Pana stronie.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl
Nie przyznali się nawet że mam rację... Prostaki!!
Nie dajcie się im wrobić!!
basco2000 / 79.184.180.* / 2009-10-11 09:05
Zgadzam się z Tobą. W moim przypadku 10 dzień darmowego korzystania z ich usług przypadł w sobotę. W poniedziałek wysłałam im listem poleconym rezygnację z rzekomo zawartej umowy(uzasadniając dlaczego z dwudniowym opóźnieniem).Odpowiedzieli mi że że moja rezygnacja jest po terminie,nadal przysyłają maile,ale nie odpowiadam na nie,nie mam ochoty prowadzić korespondencji z oszustami,bo to tylko strata czasu. Poczekam aż sąd przyśle mi wezwanie na rozprawę(tak jak i kilku tysiącom internautów) i wtedy pójdę,sprawę wygram,a w ramach rekonpensaty za mój stracony czas poproszę sędzinę,aby pobieraczek wspomógł kwotą pieniężną jakąś fundację.
super gość / 83.4.147.* / 2009-10-10 00:16
No i jeszcze teraz czytając dokładnie maila do nich wysłanego p************* się w datach miało być 28.09.2009 a nie 28.10.2009 oto dowód, że boją się ludzi który znają prawo... co świadczy o tym że są zwykłymi naciągaczami!!!
super gość / 83.4.147.* / 2009-10-10 00:08
Dodam że też podałem fałszywe dane, jednak w mailach podpisywałem się tak jak w formularzu rejestracji... szczerze mówiąc też miałem wątpliwości czy płacić czy nie.... jednak wiedza zdobyta na studiach do czegoś się przydała i zwyciężył zdrowy rozsądek.. Nie dajcie się pobieraczkowi. Liczą na to że ludzie ze strachu wpłacą pieniądze... Byłem bliski by zapłacić jednak całe szczęście było to tuż przed wypłatą i nie miałem z czego heheh. Trochę pomyślałem i się udało!! Pokażcie im że też znacie prawo, a dadzą spokój..
super gość / 83.4.147.* / 2009-10-10 00:56
No i ostateczne przypomnienie-jeżeli nie dostaniecie listownie żadnej umowy do podpisu to okres 10 dniowego wypowiedzenia umowy wydłuża się do 3 miesięcy. Dlatego jak najszybciej napiszcie maila, w którym powołujecie się na taką możliwość i wypowiedzcie umowę przez was zawartą.... koniecznie pokażcie że nie jesteście FRAJERAMI!!! i faktycznie marne szanse by po numerze IP doszli do was... Jest to zbyt kosztowna sprawa by się w to bawić... By zdobyć wasze IP sądownie musieli by wystąpić do odpowiedniej sieci by zdobyć wasze dane...
bezii / 2009-10-11 17:41
No tak masz rację, ja wypowiedziałam im umowę ale niestety nie na 11 dzień tylko później powołując się na przepisy mówiące, że jeśli nie dostanę umowy na piśmie to termin wypowiedzenia wydłuża się o 3 m-ce ble ble ble, to nie poskutkowało i nadal dostaję od nich maile...niestety nie znam się na prawie a szkoda mi kasy na prawnika na razie czekam co będzie dalej, pisali, że wysłali powiadomienie na adres, który podałam(czyli fałszywy)...
magida / 79.186.35.* / 2009-10-12 20:12
bezii

Umowy w formie pisemnej nie musisz od nich dostać,ale powinni Tobie przesłać potwierdzenie zawarcia umowy ( UMOWY która ma moc prawną a nie REGULAMIN w którym jest wiele nieścisłości)na Twoją skrzynkę z możliwością 3 miesięcznego wypowiedzenia.Pobieraczek tego nie stosuje z wiadomych przyczyn.A REGULAMIN nie jest UMOWĄ,w regulaminie podane mogą być warunki,na jakich możesz zawrzeć z nimi umowę,ale to nie jest UMOWA.Nie wiem jakich oni mają prawników skoro mylą te dwa pojęcia.
super gość / 83.4.147.* / 2009-10-10 00:48
No tak, zapomniałem jeszcze, że groźba wpisania do rejestru długów też jest wyssana z palca, ponieważ by tam trafić, osoba fizyczna musi wisieć z kasą na kwotę ok 200zł natomiast osoba prawna na ok. 500zł... Takze maile to tylko groźby nic więcej... i to na umieszczenie takiej osoby w rejestrze musi nastąpić ze strony odpowiednich instytucji, marne szanse by pobieraczek był kompetentny w tej sprawie.. hehe poza tym najpierw musi nastąpić komornicze zajęcie... by cokolwiel mogli zrobić.
zrospaczona / 83.11.157.* / 2009-10-09 23:20
Byłam na tyle głupia, że podałam prawdziwe dane...Co mam teraz robić??? Prosze, o jakaś rade.....
andziulka3 / 79.163.207.* / 2009-10-18 11:46
ja też podałam prawdziwe dane ale nie przejmuje sie tym ale na pewno im nie zapłace bo nie podpisywałam zadnej umowy
KOPKO / 213.158.199.* / 2009-10-23 16:03
ZAL JA TEZ ,SRAC NA TO I TYLE WAM POWIEM ;/ JA TEZ SIE PRZEJMOWALEM ;>
grabaa / 188.47.33.* / 2009-10-08 16:05
macie nic nie placic. rozumiecie. to co pisza to nie prawda
dxry / 83.28.117.* / 2009-10-09 14:29
witam. Jestem w identycznej sytuacji. Skontaktowałam się ze znajomym prawnikiem i teraz to ja ich mogę straszyć. Mam nadzieję że ktoś się zajmie tymi oszustami
hhgjgfj / 83.22.243.* / 2009-10-08 13:18
Pobieraczek.pl ma tylko twoje IP.
Problem tkwi w tym czy masz przenośny internet czy stacjonarny.
Jeśli masz przenośny to mogą cię znaleźć po IP,a jeżeli masz stacjonarny to ci nic nie zrobią , ponieważ przy każdym włączeniu np. Neostardy Tp Albo Neti to masz zmienne IP przy każdym włączeniu i wyłączeniu zmienia się IP twojego komputera czy Internetu
bezii / 2009-10-09 11:39
Witam wszystkich poszkodowanych!
Ja już od września dostaję od nich maile z groźbami, teraz maja wysłać mi pocztą tyle że podałam fałszywe dane... 2 razy pisałam do nich o wypowiedzeniu umowy ale oni bronia się swoimi paragrafami i wychodzi że mają rację, ponadto mając zmienne IP (tak jak ja mam) to i tak Cię znajdą(pytałam znajomego informatora), mojego kolegi kuzynka dostała już wezwanie na 1000zł więc widzę że oni się nie poddają, czy ma ktoś konkretne wieści od jakiegoś prawnika co tu dalej robić?Forum już jest tak zapchane, głowa boli od tego czytania i dalej nie wiadomo co robić???Trochę zaczęłam się obawiać za 4 m-ce mam rodzić i jeszcze będą mnie tu ścigać chociażby za podanie fałszywych danych. Zastanawiam się czy nie zapłacić i niech sie odp*****lą z drugiej strony jak to oszustwo to szkoda mi nawet zlotówki. Piszcie co wiecie więcej na ten temat i czy u kogoś skończyło się tylko wezwaniem do zapłaty???
Pozdrawiam wszsytkich
salvwa / 88.220.156.* / 2009-10-08 14:13
a ja zapłaciłam i żałuje. mimo zapłaty oni nadal wysyłają mi maile z groźbami i twierdzą w rozmowie telefonicznej że takowej zapłaty nie było. Zastanawiam się co dalej robić?
mkoty / 83.27.154.* / 2009-10-07 14:33
Witam, jestem jedna z osob, ktora rowniez zaskoczyl mail wzywajacy do zaplaty za usluge, z ktorej de facto nie skorzytstalam, poniewaz nie udalo mi sie niczego pobrac. Poza tym to jest jakis absurd, zostalam wprowadzona w blad rejestrujac sie, zaznaczajac okienko z klauzula o udostepnieniu danych osobowych rzekomo przystapilam do umowy. Ale bylo to celowo umieszczone w tym miejscu, takie klauzule zaznacza sie odruchowo i o zadnych szczegolach nie bylo mowy. Rejestracja darmowa, nic poza tym. Absolutnie nie mam zamiaru niczego placic.
obłęd / 94.254.204.* / 2009-10-07 14:42
mam podobny problem... i nie wiem, co powinienem zrobić, proszę o pomoc, napisałem do TVN, bo wszyscy tak radzą ; ) wg mnie to przegięcie i to niezłe.... w ogóle z tej strony nie korzystałem bo się nie dało, a teraz moi grożą, jeżeli nie zapłacę...
Lola1992 / 89.74.179.* / 2009-10-16 17:59
Ja mam ten sam problem dodam nie wszystkie dane podałam poprawne... Wiele osób mi radziło żebym po prostu im nic nie płaciła bo ci z pobieraczka żerują na osobach naiwnych... Płacąc im wyrzucimy pieniądze w błoto bo oni właśnie na to liczą najbardziej że zarobią na małolatach które zapłacą z portfela swoich rodziców... Ja mam gdzieś ich wszystkie ponaglania do zapłaty bo na jakiej podstawie przepraszam bardzo? Weszłam na tę stronę przez przypadek, zarejestrowałam się z ciekawości, a tu proszę po kilku tygodniach mam zapłacić za coś... Pytanie tylko za co?? Nie pobrałam nawet 1 kb z ich stronki więc za co mam płacić? za rejestrację? Śmieszne bo żadna szanująca się strona nie załatwia spraw mailem. Żeby zawrzeć jakąś umowę trzeba podpisu osoby która tę umowę zawiera czyli osoby pełnoletniej, do tego dochodzi nr dowodu itd. To ich wina bo nie zabezpieczyli strony! Radzę nie odpisywać i co najważniejsze: Nie płacić!
Lola1992 / 89.74.179.* / 2009-10-16 18:05
Teraz dopiero przeczytałam co pisali tutaj inni więc piszę: Nikt nie dostał żadnego wezwania i nie dostanie!!! Jak chcecie to im płaćcie ale zapewnicie złodziejom dostatnie życie;p
Koniec kropka. Mam nadzieję że nie będę musiała drukowanymi literami tłumaczyć... Poczytajcie wpisy na wykop.pl
marrr / 79.191.21.* / 2009-11-18 17:35
Jak mam usunac to konto?

Z góry dziekuje
anysa / 83.15.186.* / 2010-02-10 12:39
witam.ja wlasnie dostalam taki sam meil ze mam zaplacic za rok a niekorzystalam z tego wogole?jak to mozna sie wycofac z tego?co to jest?
marla2904 / 83.16.195.* / 2009-10-07 12:56
Witam ! mam pytanie czy ktoś już im zapłacił jak tak to proszę sie odezwać. na marlenakropidlowska@wp.pl Mam kilka pytań. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy