Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Zadzior / 91.201.89.* / 2009-09-30 04:11
Witam. Ja również się w to wpakowałam, niechcący jak większość z nas. Dziwne co? że umowa się od tak zawiązuje, to nie w tej kolejności, byłam przekonana że to po wypróbowaniu zafundujemy sobie usługę, a tu nic bardziej mylnego. Żeby czasem ode mnie nie zobaczyli kasy, idę w zaparte, nawet tego nie uruchomiłam, a już mam płacić. To jest jak wrzód na ?upie. Wysyłam pismo. Zróbcie to samo. Pozdrawiam.
Kashia2000 / 89.151.32.* / 2009-09-28 21:51
Takze dołaczylam do grona oszukanych osob...ten poratl to wielkie głupstwo powinni to jak najszybciej zamknac!! tez dostalam e-maile, i tez nie płaciłm i czekam jak sprawa dalej sie potoczy... składajcie głosy o usuniecie pobieraczek.pl im nas wiciej tym lepiej!!!!! http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl
oraz opisujcie to wszytsko na adres podany w jednym z komentarzy do ochrony praw konsumenta we wrocławiu!! !! trzeba cos z tym zrobic a nie czekac ilu jeszcze ludzi sie złapie na cos takiego!!!!!!!!!!
Ten swiat jest pełen zlodzieji kanciarzy i oszustów!!!!!!!
hakembery / 83.30.28.* / 2009-10-02 08:19
Ja też mam z tym problem córka ma 8 lat i zalogowała się tam myślała że można ściągać bajki a teraz ja mam kłopot bo mnie straszą sądami napisałem pismo do nich że sam wychowuję i nie stać mnie zapłacić odpisali mi że muszę zapłacić tylko mi obniżyli z 98 na 60 zł nie wiem co robić
wiaderny11 / 2009-09-29 07:19
Takze dołaczylem do grona oszukanych osob nie mam zamiaru płaćić
ilonka001 / 77.254.7.* / 2009-10-01 11:54
ja dostałam wiadomosc na NK,(to jest niezgodne z prawem-podstęp) i wplatałam sie w to nie wiedząc nawet o jakims pobieraczku,nie mamm zamiaru tam zaglądac a tym bardziej cokolwiek sciągac.Nie zapłace !!!!!
okokewa / 62.69.202.* / 2009-09-28 20:53
Witam taki sam problem od kilku dni mnie dręczy dostałam maila wzywającego do zapłaty 94,80 rejstrując się na ich stronie automatycznie ściągam jakiś program o którym nie ma zielonego pojęcia i nie wiem co mam robić zadzwoniłam do rzecznika praw konsumenckich ale oni nie mogą mi poradzić czy mam zapłacić czy nie .czytając różne komentarze widzę że nie tylko ja mam taki problem ale zastanawiam się czy te osoby już zapłacili żądaną kwotę prosze o pomoć co mam w tej sprawie zrobić pozdrawiam Ewa
~`Maja / 80.54.232.* / 2009-10-01 05:25
Ja, również dałam się nabrać a, uspiło mnie do reszty, że weszłam na darmowe strony muzyki i tutaj rzuciła się w oczy informacja "pobierz Pobieraczek za darmo" więc nie zastanawiałam się wcale po co moje dane jeżeli jest za darmo. Wpisałam swoje dane bo jak wiecie inaczej nie można było się zalogować i tu niespodzianka-już umowa została podpisana jeżeli można uważać zalogowanie spójne z podpisaniem umowy. Dostałam już wezwanie do zapłaty i nie mam zamiaru płacić. To, że spółka na siłę chce wyciągnąć pieniądze od naiwnych dowiedziałam się z UOKiK i z Federacji Konsumentów. Nie jesteście w tym szambie sami. nie płać!!!!!!Pozdrawiam;
magdas823 / 83.31.114.* / 2009-10-06 18:47
coś koniecznie trzeba z tym zrobić. ja też dostaje maile ze sprawa pojdzie do sadu, tyle tylko, ze w swej glupocie i dla spokoju zaplacilam te 94,80, a oni mi wciaz kaza placic!!!! nie odczepili sie nawet po wplaciekasy!!! i co ja mam zrobic??
tarja82 / 2009-09-28 17:22
Witam!Ja mam ten sam problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać:( Nie chcę płacić jakiejś bandzie złodziei tyle kasy,ale nie chcę się wpakować jakieś problemy z prawem.Co mam zrobić?Proszę o pomoc
karolinka90 / 195.116.34.* / 2009-09-28 17:07
jestem w takiej samej sytuacji, tez dalam sie nabrac :/
to jest bez sensu bo zachecaja do darmowego sciagania a nie zauwazylam raczej nic mowiacego o tym, ze trzeba bedzie za to placic. Ja nie mam zamiaru im placic za cos z czego nawet nie korzystam
strzala320 / 2009-09-28 11:49
Witam. ja dopiero dostałem pierwszego maila z info o tym, że mam zapłacić te 94 zł....kompletna bzdura...nie dajcie się ogłupić to oszuści i naciągacze. Zgłaszajcie sprawę do UOKiK lub na Policję...nie dajmy się oszustom.
kasiek1320 / 78.88.94.* / 2009-09-28 11:37
witam, ja również dostałam od nich maila i jestem wściekła na tą bandę złodziei... dostałam wezwanie przed sądowe cholera i boję się że jak nie zapłacę to zrobią mi sprawę a zaś zapłacić im nie mam zamiaru. Co robić
Ania--35 / 188.146.13.* / 2009-12-09 20:48
Jestem kolejną nabraną. To nie może być prawda, chyba że żyjemy w krainie Oz. Banda naciągaczy! Ktoś powinien zrobić z tym porządek.
danuta6 / 212.244.126.* / 2009-09-28 07:59
Mnie z kolei podeszli podstępem, wchodząc na profil "n-k" i pisząc - "czy to nie przypadkiem Twoje zdjęcie jest na stronie.............". Chcąc sprawdzić tę informację, weszłam na podaną stronę, zaakceptowałam regulamin, a po kilkunastu dniach dostałam informację o nieuregulowanej zapłacie. Postanowiłam sprawę zgłosić na policję. Sposób, którym się oni posługują jest co najmniej nieuczciwy i bardzo podstępny. Nawet, gdybym podpisała taką umowę (a tego nie zrobiłam) byłaby nieważna. Straszne bestie,... należy im dać nauczkę.
Tomek2556 / 79.190.153.* / 2009-09-26 21:16
Ja tez dostalem wiadomosc o zaplacie ale narazie nie bede nic robil zobaczymy co bedzie dalej. Nie mam zamiaru placic za cos czego nie "kupilem" ani nie pobralem. Pozdro
martaijacek / 93.130.225.* / 2009-09-25 15:41
witam
ja rowniez zalogowalam sie na ich stronie by przetestowac ich a po kilku dniach gdy proba sie skonczyla rowniez dostalam maila z informacja ze mam zaplacic. to sa oszusci tez niewniem co robic prosze o pomoc jezeli ktos jakos to juz z nimi zalatwil to prosze o maila zgory dziekuje Marta
kleerrr / 83.7.248.* / 2009-09-25 09:48
"Użytkownik zgadza się chronić usługodawcę oraz pracowników, partnerów, agentów, licencjodawców, oraz licencjobiorców usługodawcy przed odpowiedzialnością prawną i kosztami powstałymi w wyniku oskarżeń spowodowanych naruszeniem przez użytkownika niniejszych warunków, włączając w to koszty i opłaty adwokackie, jak również do współpracy w rozsądnym zakresie przy obronie. Usługodawca zastrzega sobie prawo do pełnej kontroli, na własny koszt, nad obroną w procesach o odszkodowania. Użytkownik oświadcza, że nie będzie dążył do żadnej ugody bez pisemnej zgody usługodawcy."

cwaniaki...
mig / 78.30.101.* / 2009-09-24 19:20
http://www.uokik.gov.pl/pl/informacja_i_edukacja/informacja/komunikaty_prasowe/art613.html .przeczytajcie !!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam
bibo83 / 87.105.50.* / 2009-09-22 15:06
Sprawa nabiera rozgłosu. Dzwoniłam dzisiaj do Wrocławia do rzecznika praw konsumenta (071-344-65-87), ktory poiformował mnie o niesamowicie dużej liczbie zgłoszonych zażaleń i doradził, żeby napisać do nich maila (adres: wroclaw@uokik.gov.pl)z opisaniem zaistniałej sytuacji (do czego zachęcam) i jednocześnie wypełnieniem wniosku na stronie uokik o udostępnienie informacji publicznych. Po spełnieniu tych wymogów każdy będzie indywidualnie poinformowany o wyniku postępowania.
O sprawie będzie głośno w mediach, dowiedziałam się od Pani rzecznik :). Pozdrawiam.
elka272 / 78.8.211.* / 2009-09-30 20:19
tak samo weszłam przypadkowo z ciekawości no i od dwóch tygodni straszą mnie sądem,zaraz sprubuję znależć ten formulasz
kamak / 2009-09-26 17:59
tylko proszę mi powiedzieć gdzie znajduje się dokładnie ten formularz o udostępnieniu informacji publicznych? Szukałam i nie mogę znaleźć. Jestem kolejną ofiarą ;o(
SWEP / 83.7.193.* / 2009-09-22 12:45
REGULAMIN KTORY ONI SOBIE WYMYSLILI NIE JEST UMOWA ! NIE PODPISYWALAS ZADNEGO DOKUMENTU PAPIEROWEGO O TYM MOWI USTAWA ! JEZELI NIE PODPISUJESZ DOKUMENTU PAPIEROWEGO NIE MASZ OBOWIAZKU WYWIAZYWAC SIE Z NIEGO! JA TEZ MOGE SOBIE NAPISAC REGULAMIN KORZYSTANIA Z KIBLA W DOMU !
swierzo naciagnieta / 83.26.70.* / 2009-09-24 05:59
ja tez wlasnie dostalam takie wiadomosci ze nie wywiazalam sie z umowy i ze nie zaplacilam za usluge.. a ja wogole nie pamietam abyc cos zamawiala. strasza mnie komornikirm wiezieniem. i ze mam zaplacic im te 94.80 do jutra.. niewiem co robic.. jestem nie pelnoletnia mam 16 lat. weszlam na te ich strone raz i wiecej nie zagladalam.. a oni do mnie ze mam im zaplacic tyle i tyle.. naprawe sie przestaraszylam.. co mam zrobic placic czy nie?? z reszta u mnie w domu sie nie przelewa... wiec te 94.80 to nie sa lekkie pieniadze..
Anetkaaa92 / 78.88.28.* / 2009-09-21 22:28
Założyłam konto 21czerwca, dostawałam te wszystkie maile, które tu wklejacie, nie podałam prawdziwych danych, nie pobierałam nic z ich strony no i tak naprawdę nie jestem nawet pełnoletnia no.. ale 17skończone. Jak na razie nie był u mnie żaden komornik ani nie dosałam żadnego listu [który miał być wysłany na adres ustalony przez IP komputera].
Dla osób, które podały PRAWDZIWE DANE:
- jeżeli jak dotąd nie dostaliście pisemnej umowy to w ciągu 3miesięcy od "zawarcia umowy" możecie wysłać do nich list [koniecznie list, nie mail] i tam napisać, że nie chcecie zawierać z nimi umowy. Autentyczne polskie prawo.

Najnowsze wpisy