Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
bibo83 / 78.8.228.* / 2009-09-21 16:35
Jestem jednym z tych naiwniaków, które dla świętego spokoju zapłaciły pieniądze i do dzisiaj noszę w sobie wielki ciężar oszukania :). Ciężar jest tak duży, że jestem w stanie poruszyć niebo i ziemię, żeby te sprawę wyjaśnić. Będe informowała o swoich poczynaniach, może wspólnymi siłami dobierzemy się do tyłka pobieraczkowi. numer gadu-4408127 piszcie.
Ejrzia / 62.21.73.* / 2009-10-21 01:13
jeśli zapłaciłas pisz do nich POCZTĄ !!! najlepiej listem poleconym priorytetem z potwierdzeniem odbioru że zrywasz umowę !!! W ich regulaminie jest napisane ze kto wykupił abonament i przed upływem 12 miesięcy (czas trwania umowy) zrezygnuje z niego zostaną mu zwrócone wpłacone pieniądze za niewykorzystane miesiace !!! swoją drogą cholerne matactwo aż się we mnie gotuje jak to czytam. sama nie skorzystałam z pobieraczka ale zrobiła to przez przypadek!moja przyjaciółka która dopiero uczy się korzystać z komputera i internetu.
rastass / 83.22.122.* / 2009-09-19 16:17
5 września też dostałam przedsądowe wezwanie do zapłaty, odczytałam je dopiero wczoraj. problem w tym, że podałam prawdziwe dane. nie wiem jak się z tamtąd wyrejestrować, nie pamiętam hasła, wchodziłam tam tylko raz w życiu. nie wiem co mam robić. mam to zapłacić ?
K. / 195.66.22.* / 2009-09-20 22:20
Mam identyczną sytuację. Jeżeli możesz, skontaktuj się ze mną, proszę - 11605925
allla / 83.22.74.* / 2009-09-30 23:26
http://www.infomail.pl/mailing/38122/Porada-dnia-Jak-wyrejestrowac-sie-z-serwisu-Pobieraczekpl/
kinka999 / 2009-09-17 15:01
To jest ich numer: 05855312, niestety dalam sie oszukac i zaplacilam
szczypior.pl / 89.191.147.* / 2009-09-17 11:49
tez sie dałem nabrac napisałem wiec do urzeduochrony praw konsument a oto odpowiedz

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że Delegatura UOKiK we Wrocławiu prowadzi postępowanie wyjaśniające mające na celu wstępne ustalenie, czy wspólnicy spółki cywilnej Eller Service Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Gdańsku, ul. Chłopska 72 (pobieraczek.pl), stosują praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 pkt 3 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów poprzez stosowanie reklamy wprowadzającej konsumentów w błąd i mogącej przez to wpłynąć na podjęcie przez nich decyzji dotyczących umowy, których inaczej by nie podjęli, co może stanowić nieuczciwą praktykę rynkową, o której mowa w art. 4 ust. 1 i 2 w zw. z art. 5 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 roku o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz.U. Nr 171, poz.1206) oraz czy stosują w obrocie konsumenckim niedozwolone postanowienia umowne, o których mowa w art. 3851 § 1 k.c., oraz klauzule wpisane do rejestru postanowień wzorców umowy uznanych za niedozwolone - co stanowi praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów, o której mowa w art. 24 ust. 1 i 2 pkt 1 ww. ustawy.
Z poważaniem,
Dorota Karczewska
Dyrektor Delegatury UOKiK w Bydgoszczy

ludzie zgłaszajcie ta sprawe w swoich miejscowosciach trzeba działac
madzik188 / 213.158.199.* / 2009-09-28 12:42
HEJ TEŻ PADŁAM TEN REKLAMIE 10 DNI ZA DARMO blabla bla a wcale nie korzystałam ,zapomnialam. prosze pomóżcie już tyle sie naczytalam i nie wiem co robic!
misiek0991 / 79.188.135.* / 2009-09-16 16:12
Kurcze juz sam nie wiem co robic bo czytam na niektorych stronach ze prawnicy radza zaplacic i ze niby jacys tam ludzie przegrali sprawy sadowe z pobieraczkiem...Ludzie cos z tym trzeba zrobic!!!!
AntropomorficznaPersonifikacja / 193.111.166.* / 2009-09-15 11:39
Proponuję założyć Stowarzyszenie i wystosować pozew zbiorowy o masowe wyłudzenia dokonywane przez Pobieraczka. Oczywiście wchodzi w grę odszkodowanie, które Pobieraczek będzie musiał zapłacić. Jestem skłonny oddać kancelarii Prawnej, która podejmie się prowadzenia sprawy 80% kwoty odszkodowania
milenka454 / 77.253.85.* / 2010-01-31 17:52
ja moge im wszystko dać byle zniszczyć te posożyty!
kon2 / 195.234.40.* / 2009-09-26 15:26
Ja też otrzymałam imeila że mam zapłacić to są oszuści i jeszcze abonamet na rok 94,80 zł ja nic nie ściągałam bo się nie dało.Co robić napiszmy wspólnie.Jestem za
misiek0991 / 79.188.135.* / 2009-09-14 19:23
Witam!
No wlasnie i mnie spotkalo to nieszczescie, pisalem z nimi jakis czas ale bez skutku, nie mam zamiaru placic ale mnie wkurzaja, co lepsze podane przez nich dane ktore niby ja wpisalem sa smieszne i nigdy bym nie wymyslil czegos takiego i adres IP podali inny a mam radiowke a wiec adres nie mogl mi sie zmienic...nie wiem co mam z nimi zrobic....
magdus20 / 83.7.12.* / 2009-09-14 15:53
pobieraczek istnieje juz na pewno dluzszy czas a wiec czy jest osoba ktora dostala cos na pismie na swoj adres? ja jestem w ciazy i bardzo sie denerwuje drobnostkami ale jak mnie strasza ze przyjdzie komornik albo wsadza do wiezienia to jak sie nie denerwowac. boje sie przez nich otwierac skrzynke.cierpi na tym moje dziecko.
Antek7 / 89.79.111.* / 2009-09-14 01:30
dajcie spokój nikomu nic nie zrobią, to już wszedzie o tym piszą, tylko liczą na strachliwe baby co od razu polecą na poczte zapłacic , i na takich ludziach żerują, niedługo zamkną ten pobieraczek i już , gdyby nikyt nie zapłacił to by zwineli biznes po miesiacu a tak beda siedziec
kacper123445656778890 / 88.156.141.* / 2009-12-14 18:01
do mnie też tak pisali a mnie to gówno obchodzi mi wzięli przed sądowe wezwanie a ja mam to w dupie i co wezmą radiowóz i mnie zabiorą chcą wyłudzić pieniądze ja też 0 plików pobral czyli nic a mówią zapłacić a zresztą w regulaminie pewnie jest że za korzystanie się płaci a jak ktoś nie korzysta to niech się odwalą
krzysyp / 78.8.126.* / 2009-09-26 12:39
Macie rację !!! Też nie płacę . Nic nie podpisywałem , mogą mnie pocałować !!!!! Ludzie , nie panikujcie . Czy kogoś ukarali?
Zalamana / 217.171.60.* / 2009-09-12 13:20
tez mam ten proble... !!!! strasznie sie boje. powiedzieli ze musze zaplacic a jak nie to bede mzywana do sadu. co mam zrobic. pomozcie. strasznie sie boje. MAma nic niewie o tym. A niewiedziala ze jak sie tylko zarejesruje to odrazu takie rzeczy przychodza. Prosze
oszukany / 213.158.199.* / 2009-10-04 16:09
Spokojnie ludzie, UOKiK zajal sie to sprawa wiec czekajmy na efekty,jezeli nikt niczego niepodpisywal umowa jest niewazna,a jezeli juz to kazdy ma prawo do rezygnacji z umowy w kazdej chwili,nikt niema prawa zmuszac kogos do czegos ,czego niechce.
A po za tym ,normalnie w swiecie jest tak ze jak ktos podpisuje jakas umowe z klientem a klient niewywiazuje sie z umowy to umowa jest zrywana,pobieraczek tez powinien o to zadbac ze jezeli ktos niewywiazuje sie z umowy to powinien ja zerwac i zablokowac lub usunac konto z pobieraczek.pl,a nie od razu zmuszac do zaplaty i korzystania z uslug dalej.i jeszcze to straszenie komornikiem i sadem ,smieszne...,TO MY powinnismy zglosic do prokuratury,fakt ze jestesmy zmuszani do zaplaty za cos czego niechcemy i zastraszani konsekwencjami windykacyjnymi.POZDRAWIAM :)
Antek7 / 89.79.111.* / 2009-09-11 16:46
Dziś odkryłem, że na stronie klasyka.net każdy wstawiający jakąś
pozycje ma link do pobieraczka.pl !!! kiedy ich o tym poinformowałem od razy
mi usunęli konto, wydaje mi się że masa ludzi przez nich własnie trafia
na pobieracza bo to strona w stylu peb.pl gdzie jest spoooro rzyczy do
pobrania.
exciting / 2009-09-07 18:44
Mam ten sam problem... Nie wiem co robić... Prosze pomóżcie...
gg5653850 / faantaa@wp.pl
exciting / 2009-09-07 18:44
Mam ten sam problem... Nie wiem co robić... Prosze pomóżcie...
gg5653850 / faantaa@wp.pl
magda1987 / 188.47.113.* / 2009-09-07 22:23
a co ja mam zrobic? byłam na tyle naiwna zę po 3 wezwaniu zapłaciłam kase przysłali mi hasło które nie działa a z mojej głupoty 97 zł poszło się .......
moonika609 / 82.146.248.* / 2009-09-03 14:43
Mam prośbę - zarejestrowałam się na pobieraczku, tylko żeby sprawdzić jak to działa. Wpisałam jakieś wymyślone dane, po czym zobaczyłam że to wcale nie ściąga i zostawiłam to. Boję się właśnie że to że wpisałam fałszywe dane pociągnie mnie do odpowiedzialności karnej. Proszę o odp!
elzkaz1 / 2009-09-21 10:04
JA ZROBIŁAM TO SAMO. PŁACIC NIE BĘDĘ. JEST NAS DUZO - WSZYSTKICH MUSIELI BY POSADZIĆ, A JAK ZAPŁACIMY TO JAKIE DANE PODAMY. TYCH ZMYŚLONYCH NIE PAMIĘTAM. KONTO, NA KTÓRE PRZYSYŁALI MI GROŹBY USUNĘŁAM
jagoda2210 / 213.134.173.* / 2009-09-07 14:48
co ja mam z tym zrobić prosze o pomoc!!!!!!!!!

Dnia 16.08.2009 z komputera o adresie IP 79.163.225.28 zamówiła Pani na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarła Pani z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Pani niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Pani stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Panią do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150


a nie skorzystałam z niczego wiec wyłaczyłlaamm stone i nie zagladałam
allf / 83.22.74.* / 2009-09-30 23:15
wystarczy zglosic do prokuratury popelnienie przestepstwa oni stwierdza kto ma racje.
Klaudia. / 195.66.22.* / 2009-09-20 23:05
Dokładnie takiego samego maila dostałam ja. Darmozjady. Ja już obecnie jestem na etapie "Przed sądowego wezwania do zapłaty". Dzisiaj mija mi termin ale nie zamierzam płacić, konsultowałam się z osobą która ma o takich oszustwach dość duże pojęcie i to całe przedsięwzięcie jest nielegalne. jakim prawem oni pobierają opłatę za coś, co prawnie jest niedopuszczalne. Bo przecież nie można pobierać plików muzycznych, filmowych czy Bóg jeden wie jakich jeszcze z Internetu. Tym bardziej, że oni są zobowiązani do poinformowania usługobiorcy o upływie tego 10-cio dniowego terminy. Nie dajmy się, ludzie!
axn sf / 89.230.83.* / 2009-09-29 16:16
przeanalizujcie dokładnie ten regulamin pobieraka przecież to co poniżej piszę samo się nasówa.Umowa zaczyna się od momętu w którym zaczynamy za coś płacic ,okres testowy nie jest jeszcze umową bo za nic nie płacimy ,płacimy dopiero po 10 dniach
więc jak to jest? ano umowa jest zawierana dopiero po 10 dniach a z tego wynika :::że

oni sami się zaplątali w swoim regulaminie odnośnie wypowiedzenia umowy.Można ją wypowiedzieć nawet w 16 dniu od założenia konta a dlaczego ,piszą że umowę można wypowiedzieć w TERMINIE 10 DNI OD JEJ ZAWARCIA ,okres próbny/10 dni/ nie jest umową ponieważ testujemy za darmo dopierp po 10 dniach zawierają z nami umowę i od tej daty mamy 10 dni na wypowiedzenie,czyli umowę można zerwać w łącznym czasie do 20 dni.,i tutaj mamy ewidentne wprowadzenie /świadome/ klienta w błąd.Podpowiedział mi to radca prawny i stwierdził że w razie sprawy sądowej używajac tego argumętu pobierak jest na spalonej pozycji,oraz że w razie jakichś maili od nich napisać im to
kamak / 2009-09-30 03:05
Tylko jak z tej sługi zrezygnować? w którym miejscu jest taka możliwość?
bezii / 2009-09-20 23:12
Dołączam się do grona oszukanych, a razie dostałam wezwanie do zapłaty z góry tych śmiesznych 90zł, już tyle się naczytałam na forach, że głowa mi pęka...w końcu nie wiem czy olać ich inie odpowiadać na maile czy coś konkretnego napisać by się odczepili i nie pisali więcej????
Dodam, że podałam fałszywe dane.
Doorman / 188.47.67.* / 2009-09-05 18:35
wiecie co im odpisałem oto treść z początku miałem pietra ale nie jestem głupi i chodziłęm po forach i jestem pewien ze mogą mnie pocałować w dup...

oto treść

Przeglądając forum natknąłem się na kilka set podobnych informacji
dotyczących wyłudzania pieniędzy od użytkowników serwisu
pobieraczek.pl i informuje państwa że nie mam zamiaru za nic płacić po
drugie nie ściągałem na waszym serwisie ani jednego bita danych po
trzecie nie piszcie mi że nie możecie tego sprawdzić ponieważ
jakbyście chcieli to firma w której brałem internet ma wszystkie dane
na temat tego co ściągam z internetu jakie pliki itd.. nie próbujcie
mi wciskać jakiegoś waszego prawniczego bełkotu

a zatem informuje państwa że chcę usunąć konto

również informuję że gdy przyjdą do mnie następne e maile dot. zapłaty
za rok z góry to napiszę całą zaistniałą sytuację do expresu
reporterów, tvn i innych możliwych mi instutucji jak np do praw
konsumenta jak inni to już uczynili bo nie tylko ja padłem ofiarą
oszustwa

jeżeli dostanę od was email z koniecznością zapłaty zrobię to co
mówiłem ponad to jak mnie chcecie podać do sądu to proszę bardzo ale
nie wiem jak wy się wyplączecie z tych programów filmów gier i całej
masy mp3 skoro są one pirackie... bo na gry trzeba mieć certyfikat

ponadto następną informację od was dodam do spamu ponieważ takich
oszustów jak wy mam głęboko w dupie myślicie że waszym zdaniem
zastraszanie da wam coś?? napewno nie będe frajerem i wam płacił

a tak na marginesie chciał bym zweryfikować waszą firmę

o to mam prawo... w kodeksie prawno cywilnym jest taka adnotacja

Art. 21. Jeżeli przedsiębiorca oferuje towary lub usługi w sprzedaży
bezpośredniej lub sprzedaży na odległość za
pośrednictwem środków masowego przekazu, sieci
teleinformatycznych lub druków bezadresowych, jest on
obowiązany do podania w ofercie co najmniej następujących danych:
1) firmy przedsiębiorcy;
2) numeru identyfikacji podatkowej (NIP);
3) siedziby i adresu przedsiębiorcy.


i może już się powtarzam nie dostaniecie ode mnie nawet grosza jedyne
co wam moge dać to adres tej strony http://piv.pivpiv.dk/ to jest coś
o was

myślę że nie będziecie mi już więcej przysyłać zbędnych informacji
takich głupich jak wasza cała firma ściągające pieniądze nie wiadomo
za co kolejne wasze maile będą się wiązały z innymi konsekwencjami
ponieważ czas najwyższy się wami zająć a nie będzecie oszukiwac innych
ludzi którzy się zalogują..

z poważaniem

mam was gdzieś
Doorman / 188.47.11.* / 2009-10-11 09:43
a co mi odpowiedzieli .. nie wiecie

to samo co zawsze że nie można już usunąć konta
Rysiek903 / 83.19.191.* / 2009-09-11 21:54
macie wszyscy racje,jestem za tym żeby usunąć strone pobieraczek.pl
Sajmon99 / 83.26.186.* / 2009-09-10 14:05
muszę powiedziec że zgadzam się z tym w pełni bo jezeli jest okres testowy to po minięciu tego czasu powinniśmy wyraźic zgodę na wpłatę i kożystac dalej z usług a twórcy strony nie mogą nam tego narzucac
Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-09-04 08:32
Dajcie już spokój!!!! Czytajcie całe to forum zanim znowu ktoś napisze: "ratujcie, zarejestrowałem się i teraz coś ode mnie chcą". Zostało już chyba jasno powiedziane i wytłumaczone, ze to jedna wielka ściema, oprócz maila z wezwaniami do zapłaty nic sie więcej nie dzieje. nie kierują żadnych spraw do sądu.
kinia286 / 78.88.249.* / 2009-09-02 21:19
Ludzie dawajcie głosy zeby zamkneli ta strone pobieraczka oszustaczka!!!!http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl
feherypetahy / 83.13.182.* / 2009-10-04 20:52
"Jeżeli nazbieramy dużo podpisów, petycję wyśle się może nawet do prezydenta" -się może i wyśle a może i nie wyśle, wpisał się nawet józef stalin - żenada!!!

Najnowsze wpisy