Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
Colorado8815 / 83.19.93.* / 2009-09-02 14:45
To znalazłam na innym forum! Może Wam pomoże:)
Żeby podać kogoś do
sądu muszą mieć umowę zawarta pomiędzy firmą a osobą fizyczną.
Akceptacja regulaminu oznaczała tylko tyle, że jeśli się nie
wyrejestrujecie w ciągu 10 dni, to automatycznie wyrażacie chęć
zawarcia umowy. Umowa taka, ponieważ jest to świadczenie okresowe,
powinna dokładnie określić warunki płatnośći i możliwości
wypowiedzenia. Żądanie zapłaty z góry za całość świadczenia
okresowego jest mocno naciągane.
Jeśli takiej umowy nie posiadacie, to
nie macie się czy przejmować. Na Waszym miejscu wysłałabym do nich
email następującej treści

"Dnia przekraczając okres 10 dniowy, zgodnie
z Państwa regulaminem wyraziłem chęć zawarcia umowy o świadczenie
przez firmę usług okresowych polegających na możliwości korzystania ze
strony pobieraczek.pl w zamian za miesięczny abonament. Ponieważ do dnia
dzisiejszego umowy nie dostałem a ponadto otrzymuję od firmy emaile z
pogróżkami rezygnuję z wyrażonej akceptacją regulaminu chęci
podpisania umowy. Informuję również, że jakakolwiek dalsza
korespondencja na podany w trakcie rejestracji email będzie zgłaszana
odpowiednim organom ścigania jako próba zastrasznia i wymuszania
świadczenia nienależnego oraz jako narusznie podlegających ochronie
danych osobowych.
I nie przejmujcie się. Nie można skierować sprawy na
drogę sądową w przypadku gdy nie macie umowy''
sedzia / 83.22.74.* / 2009-09-30 23:13
wystarczy powiadomic prokurature oni sie tym zajma.
klerr / 83.7.248.* / 2009-09-25 09:27
jak kupujesz gazete dostajesz paragon... i czy to bedzie gazeta czy marchewka czy cokolwiek innego to jest dowod. a tu? d**a nic nie ma
M.R. / 89.78.99.* / 2009-09-03 17:29
A jak kupujesz gazetę w sklepie to umowę dostajesz? Umowa jest zawarta wtedy kiedy zostanie złożone oświadczenie woli, w tej sprawie oświadczeniem woli jest zaakceptowanie regulaminu. Zatem umowa jest zawarta wtedy kiedy klikniesz ok - w terminie 10 dni możesz od niej odstąpić bez konsekwencji.
Gość W. / 79.139.16.* / 2009-10-15 22:28
Zaakceptowanie regulaminu-owszem,to jedno.Jednak sam regulamin w zadnym wypadku nie jest umowa,już choćby z samego założenia.Znajdzcie przynajmniej jedną ważną umowę noszącą nazwę regulamin.Regulamin czytam ,umowę podpisuję.Jakąkolwiek.Ja takżepadłem ofiarą tych naciągaczy.Prosta metoda okazała się skuteczna,by nabrać tysiące ludzi,a następnie zastraszeniem,grożbą oraz nękaniem niechcianymi e-mailami wyłudzić nienależne pieniądze.Pobieraczek,gdy mu się przyjrzeć jest odrazu nastawiony na wyłudzenia,o czym świadczy jego konstrukcja,tak zaplanowana,by wprowadzić rejestrującego się w błąd.Znając obyczaje większości internautów ,wykorzystano fakt nagminnego nieczytania regulamimu lub czytania "po łebkach".Bo naogół nic z tego nie wynika.Ot zobaczę co to jest.Ciąglegdzieś się rejestrujemy,by tam zajrzeć.I jest ok.Tutaj z pełną świadomością własciciele pobieraczka wykorzystali te proste mechanizmy,aby możliwie szybko wyłudzić pieniądze i zwinąć interes.Postanowiłem sprawę oddać do:UOKiK,Rzecznika Praw Konsumenta oraz w wypadku dalszego nękania mailami do prokuratury.Kwota 94,80 to tyle ile znaczy dla każdego osobno.Dużo i mało.Ale w imię jakich idei mam płacić bezczelnym naciągaczom?Pozdrawiam wszystkich ,za wyjątkiem naciągaczy z pobieraczka.
roztropny / 83.28.207.* / 2009-10-14 14:31
tak ale dostajesz z reki do reki w takim przypadku gazete. i nikt nie ma prawa kazac ci za te gazeta z gory do konca roku placic i pobierac.. jest to wtedy tranzakcja wymiany towar-za pieiadze.
Mikusia24 / 83.3.100.* / 2009-08-30 21:52
Witam Ja również dałam się złapać na tego "pobieraczka" .Tydzień temu przysłali mi mila z przed sądowym wezwanie do zapłaty. Oczywiście nie zapłaciłam i nie zamierzam płacić. Od tej pory się już nie odezwali. Powinien się ktoś porządnie wziąć za ten portal, bo nie wiadomo ilu ludzi się jeszcze na to złapie. A co najważniejsze ilu ludzi uda się im nastraszyć.
O.K / 77.254.199.* / 2009-09-13 11:23
A wpisałaś prawdziwe czy fałszywe dane
Adam 45 / 83.7.121.* / 2009-08-30 19:34
pobieraczek to złodzieje które podstępnie jak piszesz po zarejestrowaniu się wyciągają od ludzi ciężko zarobione pieniądze ostrzegajcie ludzi przed tym oszustwem
Marta1990 / 83.14.108.* / 2009-08-30 21:32
Też mam ten sam problem, przysłali mi tekst że mam płacić bo jak nie.... i tu zaczynają się pogróżki sądowe... Jestem zakłopotana. Co mam teraz z tym zrobić? Pomocy.
Olciaxd3 / 83.20.25.* / 2009-08-30 12:45
mam taki sam problem.Ale sie nim nie przejmuje .ponieważ mam inny adrse ip niż ten który oni napisali w emailu .wy też sprawcie
cukierek;] / 83.12.151.* / 2009-08-28 11:47
"Informacja dla klientów
Podczas 10-dniowego darmowego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego wypowiedzenia zamówienia (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność umowy od 3 miesięcy i koszt od 7,90 PLN miesięcznie."

-----> Szkoda ,ze kiedy ja się rejestrowałem tej informacji nie było, zauważyłem ,ze pole w szablonie jest puste(sam projektowałem kiedyś szablony na stronę) i myślałem ,ze strona jest jeszcze w budowie, lecz ta informacja jest teraz widoczna ...trochę za późno Panowie naciągacze :] moich pieniędzy nie zobaczycie, a sprawę w sądzie to ja mogę założyć za udostępnianie plików z łamaniem praw autorskich.
11 / 83.142.222.* / 2009-09-01 00:18
Witam,czytam ten regulamin już drugi raz i nie mogę znaleźć punktu( Podczas 10-dniowego darmowego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego
wypowiedzenia zamówienia (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego
ważność umowy od 3 miesięcy i koszt od 7,90 PLN miesięcznie.")
Pomóż proszę
oburzony user / 83.9.72.* / 2009-08-22 09:38
Dla mnie totalna bzdura. Firma moze sobie straszyc klientow .. i tylko straszyc. Zadnych pozwow do Sądow nie moze skladac. Oferta 12-sto miesiecznego abonamentu oraz 10-cio dniowego okresu probnego to dwie rozne uslugi ktore nie mozna laczyc w calosc !! Jesli konczy sie okres probny - usluga powinna zostac wstrzymana a user powiadomiony o mozliwosci dalszej kontynuacji po wykupieniu abonamentu.
Takie zagrywki stosowano juz nie raz - ja proponuje nalozyc filtr antyspamowy na maile wysylane z pobieraczek.pl i miec w d... caly ten usenet

Podam przyklad - konta mailowe premium, gdzie mozna korzystac z probnego okresu. Ale po tym okresie user powiadamiany jest o koncu okresu probnego i mozliwosci przedluzenia swiadczenia uslug poprzez wykupienie abonamentu.
Tak samo powinien zachowac sie serwis pobieracza, a nie wprowadzac w blad userow a teraz straszyc konsekwencjami prawnymi. !!!

A swoja droga - na serwis pobierzaczek.pl za proby wyludzenia powinnny zostac nalozone sankcje egzekucyjne.
oszukanaaaaaaaaaaaa / 94.40.21.* / 2009-09-15 09:56
POBIERACZEK...........
WITAM JA ROWNIEZ MAM TEN PROBLEM MOJA TRZYNASTO LETNIA CORKA ZALOGOWALA SIE NA POBIERACZKU I WPISALA MOJ ADRES MEILOWY I TERAZ CALY CZAS PRZYCHODZA MI NA POCZTE MEILOWA WEZWANIA DO ZAPLATY CO MAM ZROBIC???????POMOZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Youzeq / 83.142.120.* / 2009-09-19 10:25
Do wyboru:

1) olej

2) zażądaj kopii ZATWIERDZONEJ przez siostrzenicę umowy (w której wybierała okres i rodzaj usługi) na podstawie której ma zapłacić

3) Zażądaj odszkodowania za nielegalne przetwarzanie danych osobowych na kwotę wielokrotnie większą niż zobowiązanie.
dex dexter / 77.253.108.* / 2009-08-16 13:35
Pragnę poinformować o niezgodności z prawem.

Nie zgodność z prawem regulaminu Pobieraczek.pl zgodnie z orzeczeniem sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie Sąd Ochrony Konkurencji iKonsumentów
19 kwi 05 Sygn. akt XVII Amc 23/05

Powód: Prezes
Urzędu Ochrony
Konkurencji iKonsumentów

Postanowienie wzorca umowy
uznane za niedozwolone.

Automatyczne przedłużenie na
kolejne 12 miesięcy następuje z
dniem zakończenia ważności
poprzedniej umowy, pod warunkiem
nie złożenia w tym dniu rezygnacji.”

Jednocześnie zwracam się z prośbą o odstąpienie od wszystkich oszukanych internałtów
dot. egzekwowania należności za nie podpisanie wypowiedzienia po okresie próbnym a automatyczne przedłyżanie na 12-miesięcy i nakaz natychmiastowej zapłaty 98,80zł.

wyciąg z : Rejestr klauzul niedozwolonych - wersja pdf -UOKiK
marta9022 / 91.150.223.* / 2009-08-17 19:55
Pragnę poinformować o niezgodności z prawem.

Nie zgodność z prawem regulaminu Pobieraczek.pl zgodnie z orzeczeniem sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie Sąd Ochrony Konkurencji iKonsumentów
19 kwi 05 Sygn. akt XVII Amc 23/05

Powód: Prezes
Urzędu Ochrony
Konkurencji iKonsumentów

Postanowienie wzorca umowy
uznane za niedozwolone.

Automatyczne przedłużenie na
kolejne 12 miesięcy następuje z
dniem zakończenia ważności
poprzedniej umowy, pod warunkiem
nie złożenia w tym dniu rezygnacji.”

Jednocześnie zwracam się z prośbą o odstąpienie od wszystkich oszukanych internałtów
dot. egzekwowania należności za nie podpisanie wypowiedzienia po okresie próbnym a
automatyczne przedłyżanie na 12-miesięcy i nakaz natychmiastowej zapłaty 98,80zł.

wyciąg z : Rejestr klauzul niedozwolonych - wersja pdf -UOKiK
dex dexter / 77.253.108.* / 2009-08-16 13:30
Pragnę poinformować o niezgodności z prawem.

Nie zgodność z prawem regulaminu Pobieraczek.pl zgodnie z orzeczeniem sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie Sąd Ochrony Konkurencji iKonsumentów
19 kwi 05 Sygn. akt XVII Amc 23/05

Powód: Prezes
Urzędu Ochrony
Konkurencji i
Konsumentów

Automatyczne przedłużenie na
kolejne 12 miesięcy następuje z
dniem zakończenia ważności
poprzedniej umowy, pod warunkiem
nie złożenia w tym dniu rezygnacji.”

Jednocześnie zwracam się z prośbą o odstąpienie od wszystkich oszukanych internałtów
dot. egzekwowania należności za nie podpisanie wypowiedzienia po okresie próbnym a automatyczne przedłyżanie na 12-miesięcy i nakaz natychmiastowej zapłaty 94,80zł.
kwiaaatekkk / 79.188.186.* / 2009-08-07 16:26
ZACHĘCAM DO PODPISANIA SIĘ POD PETYCJĄ, WŁAŚNIE DOTYCZĄCĄ ZAMKNIĘCIA STRONY POBIERACZEK.PL

http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl
pablo-picasso / 78.8.20.* / 2009-08-16 10:21
Ja nie podpisze tej petycji, bo sie boje ze będę musiał za nią zapłacić:(
dex dexter / 77.253.108.* / 2009-08-16 13:37
2009-08-16 13:35:42 | 77.253.108.* | dex dexter.
Re: POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY? [0]
Pragnę poinformować o niezgodności z prawem.

Nie zgodność z prawem regulaminu Pobieraczek.pl zgodnie z orzeczeniem sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie Sąd Ochrony Konkurencji iKonsumentów
19 kwi 05 Sygn. akt XVII Amc 23/05

Powód: Prezes
Urzędu Ochrony
Konkurencji iKonsumentów

Postanowienie wzorca umowy
uznane za niedozwolone.

Automatyczne przedłużenie na
kolejne 12 miesięcy następuje z
dniem zakończenia ważności
poprzedniej umowy, pod warunkiem
nie złożenia w tym dniu rezygnacji.”

Jednocześnie zwracam się z prośbą o odstąpienie od wszystkich oszukanych internałtów
dot. egzekwowania należności za nie podpisanie wypowiedzienia po okresie próbnym a
automatyczne przedłyżanie na 12-miesięcy i nakaz natychmiastowej zapłaty 94,80zł.

wyciąg z : Rejestr klauzul niedozwolonych - wersja pdf -UOKiK
ira / 88.156.239.* / 2009-08-15 10:38
Ja też zostałam oszukana i niestety zapłaciłam,ale na sczęscie nie zainstalowałam ich program,bo tam równierz jest świński numer.Okazuje się że by zainstalować ich program trzeba znowu zarejestrowacsię i zaakceptować regulamin (treść tymrazem w języku angielskim).Po zarejestrowaniu przyszlą ci kod dostempu -moim zdanie to kolejne wyciaganie pieniądza,bo po co jeszcze raz rejestrowacsię ? czy ktos już zrobił taki manewr ?
bolec6 / 93.91.211.* / 2009-08-13 16:34
Witam. ja rowniez zostalem oszukany , dostalem e-maila o tytule : Przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę Pobieraczek5 . Czy w ogóle do kogoś doszedł lit z wezwaniem do sądu ? Nie wiem teraz czy zapłacić im i mieć spokój . oczywiście podałem inne dane ! i czy ktos dostał jakieś inne e-maile ??
ruda bat / 83.9.49.* / 2009-08-13 17:14
mam ten sam problem tyle ze podalam prawdziwe dane i nie mam pojecia co robic nie ma zadnych sposobow na takie naciagactwo?
bolec6 / 93.91.211.* / 2009-08-13 16:38
i Czy mogą mnie namierzyć moje dane jeżeli mam internet radiowy ? :) bezprzewodowy ? :)
lolo1234 / 148.81.171.* / 2009-08-09 15:18
Zachęcam do podpisywania się pod petycją, i niepłacenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! również dostałem przed sądowe wezwanie...
wpłaciłem im !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1 złoty. 0 groszy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ciekawe czy odpiszą, że za mało dostali za oszustwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kwiaaatuszek / 79.188.186.* / 2009-08-07 16:24
ZACHĘCAM DO PODPISANIA SIĘ POD PETYCJĄ, WŁAŚNIE DOTYCZĄCĄ ZAMKNIĘCIA STRONY POBIERACZEK.PL

http://proca.pl/pokaz/3391/zamkniecie_pobieraczek_pl
saka / 79.163.229.* / 2009-09-08 14:51
jestem za zamknęciem strony pobieraczka złodziejaczka tez dostałam grażbę sadowa do zapłacenia Zamknać tę stronę
bongo315 / 79.163.128.* / 2009-08-25 21:08
a któż by sie nie podpisał by to coś zamkńąć. naciąganie to nie fer wobec userów. popieram
blady3city / 213.192.99.* / 2009-08-04 17:49
proponuje panie i panowie pisać pod e-mail blady3city@wp.pl
napiszę wam co i jak odpowiadać na ich e-maile- pobieraczka sraczka
piksel7 / 83.18.168.* / 2009-09-08 15:29
To, że nie czytamy regulaminów i łamiemy prawo, bo go po prostu nie znamy to prawda. Ale wykorzystywanie ludzkiej nieroztropności naiwności i wiary w uczciwe intencje innych osób do zbijania fortuny to po prostu zwykłe kurestwo. Nie mam szacunku dla takich padalców, którzy cały czas kombinują jak tu wycyganić jakiś grosz od naiwnych internatów. Niech te wszy nie próbują nazywać się przedsiębiorcami tylko po prostu "przepraszam" złamanymi ch*****. to tyle.
kika2 / 77.252.179.* / 2009-09-17 13:22
Jestem tego samego zdania, mnie też chcą naciągać, jest nas wielu naiwnych, musimy zrobić porządek ze złodziejami.
pożal sie boże pobieraczek / 79.163.201.* / 2009-09-08 16:13
Też mam ten problem dostałam już chyba 3 maile od redakcji o tym że nie zapłaciłam za coś czego nie używałam. W związku z tym napisałam im że nie zapłacę a oni przysłali mi takiego samego meila jak poprzedni. Dlatego też już mam ich gdzieś. a napewno nie zapłacę. ;) wam radze to samo.
Marta09100 / 94.40.60.* / 2009-08-03 17:23
Słuchajcie ja tez sie w to dałam wrobic niestety. Dzisiaj przyszło mi przedsądowe wezwanie do zapłaty....Słuchajcie musimy cos z tym zrobic... ktos juz tutaj pisał zeby oddac ta sprawe do telewizji do UWAGII. Mysle ze to dobry pomysł. co wy na to???
sabineczka88 / 83.18.162.* / 2009-08-18 12:23
Może to i dobry pomysł.Ja dostałam wiadomość na e-maila że mam ostateczny termin zapłaty do dziś.Narazie na poczcie nic nie mam.Nie rozumiem tej kwoty prawie 100 zł do zapłacenia skoro przez 10 dni można było testować darmo.Wczoraj na ich stronie zauważyłam taki komunikat a wcześniej go nie widziałam tam :"Podczas 10-dniowego darmowego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego wypowiedzenia zamówienia (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność umowy od 3 miesięcy i koszt od 7,90 PLN miesięcznie." Gdybym to widziała to tego samego dnia co rejestrowałam się to wysłałabym tego e-maila bo wca;e z pobieraczka nie korzystałam.
wrobiona47474 / 83.15.4.* / 2009-08-03 19:46
bylo o tym w TVN24 ale ogladnelam to po fakcie jak juz sie dałam nabrac :(
a podałam fałszywe dane i teraz juz nie wiem co mam zrobic :(:(:(
pomozcie mi ..
jak wiecie co mam zrobic czy placic a jak placic to jake dane podac czy prawdilowe ?
piszcie na gosiasolarz@tlen.pl
rafałhjk / 83.4.179.* / 2009-08-10 15:36
Jak podaliscie fałszywe dane nic wam nie zrobia jesli macie zmienne ip to tym bardziej jezeli jest stałe ip to gorzej.Jezeli dane sa fałszywe a ip jest zmienne to najlepiej usunac email to najprostrze rozwiazanie
Cwaniakiii / 83.238.145.* / 2009-07-30 18:45
zmienne IP czuli lizik nic na mnie nie mają??;p w ogole nie ma co sie orać... ;p;) Cała Polska ma im 100zł płacic? ;p chyba nie są kochani i warjują ;p;d
Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-07-30 09:21
Mnie zastanowiało to, że w tych meilach-wezwaniach zawsze pisali: wzywamy do DOBROWOLNEJ wpłaty. Dla mnie to oznacza, że sami przyznali że ta Umowa-Regulamin jest nieważne. A wpłata dobrowolna- czyli z mojego dobrego serca. A figa.
Mineło półtora miesiąca od informacji, ze mnie do sądu podadzą. Cisza.
marcinz3212 / 2009-09-27 13:13
Witam. Dałem się w to nabrać i teraz żałuje. Przyszedł mi e mail po paru dniach że muszę zapłacic 94.80 zł. narazie nic z tego sobie nie robię, pech w tym że podałem chyba prawdziwe dane i nie wiem co bedzie. Nie bede płacic tym oszukańcom. Zobacze co będzie...
karolcia24518 / 85.222.86.* / 2009-07-28 18:21
ja też się na to nabrałam problem w tym że chyba podałam swój prawdziwy adres nie wiem co mam teraz zrobić oprócz tych maili nie dostałam żadnych listów ale czy rzeczywiście to może sięskończyć w sądzie przecież nie ja jedna mam taki problem to ile oni będą musieli osób pozwać do tego sądu internauci pomóżcie proszę...
re. / 83.19.35.* / 2009-08-29 20:14
Witam :)
również dałam się w to wciągnąć.
chciałabym tylko wiedzieć czy jest jakaś osoba która dostała wezwanie do sądu pocztą a nie drogą elektroniczną . Byłabym bardzo wdzięczna.
oto moj adres renia7322@wp.pl

z góry dziękuję. :)

Najnowsze wpisy